سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرما و یخبندان در ایران؛
برف و سرما و برودت هوا که از چند روز گذشته تعدادی از استان‌ها را دربرگرفته، موجب تعطیلی چند باره مدارس در روز گذشته شد.
کنار ساحل زباله می‌روید؛
کمتر کسی هست که لذت قدم زدن، خوردن بلال ، جگر و آش در ساحل خزر را با چیزی عوض کند اما همه اینها به شرطی دلخواه است که چشم‌انداز، آبی بیکران باشد و گوش ماهی و موج و آرامش ؛ در حالی که این روزها چشم‌اندازی این چنین دل‌انگیز، حتی در فصول سرد سال تبدیل به خاطره مشترک میلیون‌ها ایرانی شده و کمتر ساحلی هست که بشود در آن خاطره‌ای ماندگار ساخت. اغلب سواحل یا مملو از زباله هستند و یا به‌عنوان نقاط خطرساز معرفی شده‌اند.
رئیس سازمان امور عشایری کشورگفت:
رئیس سازمان امور عشایری کشورگفت:باتلاش های صورت گرفته در نظام اسلامی هم اکنون بیش از 95 درصد عشایر کشور به راه دسترسی دارند درحالیکه قبل از انقلاب تنها 10 درصد عشایر به راه مناسب دسترسی داشتند.
تداوم خشکسالی در خراسان جنوبی؛
خسارت خشکسالی و ضرر 13 میلیارد تومانی سرمازدگی، کشاورزان خراسان جنوبی را به ستوه آورد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:احداث کارخانه زباله سوز مخصوصا در شهرهای شمالی کشور مانع از آلوده شدن جنگل ها، رودخانه ها و دریای خزر می شود.
کسب و کارهای پر اشتغال کدامند؟
رسته فعالیت‌های دارای اولویت اشتغال در هر استان کشور از سوی وزارت کار ابلاغ شد تا تسهیلات بانکی به طرح‌های توجیهی مبتنی بر این رسته‌ها هدایت شوند.
آلودگی هوا با ورود سامانه جدید بارشی کاهش می یابد؛
با وجود اینکه انباشت آلاینده‌ها وافزایش آلودگی هوا، مدارس استان‌های تهران، البرز و اصفهان را دیروز دوشنبه به‌تعطیلی کشاند، اما گزارش‌های دریافتی از سازمان هواشناسی حاکی از آن است که با ورود سامانه جدید بارشی، میزان آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی کاهش می‌یابد.
آمارهای منتشر شده از سوی مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نشان می‌دهد، درپاییز امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کل کشور در مجموع 28.1 درصد و نسبت به مدت مشابه در بلند مدت 55.5 درصد کاهش بارش داشته‌ایم. قم با 89.4 درصد کاهش، اصفهان با 87.8 درصد کاهش، مرکزی 80.3 درصد کاهش و چهارمحال و بختیاری با 74.2 درصد کاهش به ترتیب استان‌هایی هستند که بیشترین کاهش بارش‌ها را در پاییز سال 96 و نسبت به پاییز سال 95 تجربه کرده‌اند. اما در تهران نیز بارش‌ها 73.3 درصد، خراسان جنوبی 70.6 درصد و یزد 64درصد نسبت به پاییز سال گذشته کاهش یافته که آمار خوبی به شمار نمی‌رود.
آزاد راه زنجان - تبریز در حالی در سال 86 با نواقصی به بهره برداری رسید که از آن زمان تاکنون شاهد بروز حوادث‌ ناگوار رانندگی و کشته و زخمی شدن جمعی از مردم در این مسیر ارتباطی تهران به اروپا هستیم که قرار است، به همت دولت دوازدهم این نواقص رفع شود.
کارشناس هواشناسی: همچنان هوای سرد در شمال و شمال شرق کشورمان مستقر است و دمای 20 مرکز استان صبح امروز به زیر صفر رسید.
ایران، رتبه اول هدر رفت زمان در ترافیک؛
ضعف توسعه زیرساخت های شهری، نبود سند چشم‌انداز توسعه شهر در کنار مهاجرپذیری بی‌رویه، یاسوج را به منجلابی از ترافیک تبدیل کرده است.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان