سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما گیلان:
دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان با بیان اینکه سما اکنون در هشت شهر گیلان آموزشکده و در پنج شهر مدرسه دارد افزود: «تعداد مدارس سما در گیلان به همراه مدارس ضمیمه به 28 مدرسه می رسد.»
راه های روستایی فومن از وضعیت قابل قبولی برخوردار است
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: شاخص آسفالت راه های روستایی فومن از وضعیت مناسب و قابل قبولی برخوردار است.
انتخابات سازمان نظام پزشکی؛
نتایج انتخابات نظام پزشکی رشت
انتخابات سازمان نظام پزشکی در رشت روز جمعه 30 تیر برگزار شد و از گروه پزشکی10 نفر به جمع 17 نفره هیئت مدیره این سازمان در شهرستان رشت راه یافتند.
۷۵ بازدید پایشی از مراکز تکثیر و پرورش ماهی در گیلان
مدیرکل دامپزشکی گیلان از ۷۵ مورد بازدید از مراکز تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی، گرم آبی، زینتی و دریایی در سراسر استان در سه ماهه نخست سال جاری در قالب طرح های پایش و مراقبتی خبرداد.
تحول گیلان در صنایع مختلف چشمگیر است
استاندار گیلان گفت: تحول استان در صنایع مختلف همچون فولاد و مواد سلولزی چشم گیر است.
آغاز اجرای طرح آمارگیری باغداری و دامداری در گیلان
مهرداد نوروزی فیروز رئیس گروه طرح‌‌های آماری و سرشماری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان از آغاز اجرای طرح آمارگیری باغداری و دامداری در استان گیلان از تاریخ 24 تیر لغایت 22 مرداد خبر داد.
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه گیلان:
گیلان استانی انقلابی است/مفتخرم خدمت‌گزار مردم گیلانم
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان گیلان در مراسم معارفه خود گفت: گیلان استانی انقلابی است و مفتخرم خدمت‌گزار مردم گیلانم
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه گیلان:
گیلان استانی انقلابی است/مفتخرم خدمت‌گزار مردم گیلانم
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان گیلان در مراسم معارفه خود گفت: گیلان استانی انقلابی است و مفتخرم خدمت‌گزار مردم گیلانم.
مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد؛
افزایش سه هزار نفری شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی
مدیرکل سابق اوقاف و انور خیریه استان گیلان در مراسم تودیع خود گفت: در سال ۸۹ تنها یک هزار نفر در مسابقات قرآنی شرکت کردند که این رقم در سال ۹۵ به بیش از سه هزار شرکت‌کننده در مسابقات قرآنی رسید‌.
نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه ضروری است
نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه امروز دشمنان به دنبال حذف تفکر دینی از جامعه اسلامی هستند، گفت: نهادینه شدن فرهنگ قرآنی و اجرای این فرهنگ در جامعه ضروری است.
ظرفیت های متعدد گیلان برای رونق اقتصادی به سرمایه گذاری نیاز دارد
مدیرکل امور اقتصاد و دارائی گیلان با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در گیلان گفت: فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری در داخل گیلان مهیا است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:
۵۰۰ هکتار از اراضی رها شده استان گیلان زیر کشت برنج رفت
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه ۵۰۰ هکتار از اراضی رها شده استان گیلان امسال زیر کشت برنج رفت گفت: از میزان اراضی مذکور بیش از دو هزار و ۵۰۰ تن برنج سفید استحصال می‌شود.
امروز در اوج اقتدار هستیم/در حوزه‌های دفاعی صلابت و اقتدار داریم
معاون عملیات ناجا گفت: اگر امروز در اوج اقتدار هستیم و در حوزه‌های دفاعی صلابت و اقتدار داریم به برکت تلاش و مجاهدت‌هایی بوده که در دوران دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم از خود نشان دادند.
تداوم مرمت خانه بلژیکی های گمرک آستارا
مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا از تداوم مرمت قدیمی ترین بنای گمرک جمهوری اسلامی ایران در این شهرستان خبر داد.
سنجش سلامت شناگاه ها و منابع آب شرب روستایی در گیلان
سلامت شناگاه ها و منابع آب شرب روستایی تالش به صورت میدانی مورد سنجش قرار می گیرد.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر گیلان:
۶۲ درصد معتادان کشور را متاهلین تشکیل می‌دهند
‌دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: اینکه 10 درصد معتادان کشور را زنان و ۶۲ درصد معتادان را متاهلین تشکیل می‌دهند.
بورس کالای منطقه آزاد انزلی روند رو به رشدی را سپری می‌کند
نماینده شرکت کارگزاری تالار اختصاصی بورس کالای منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه بورس کالای منطقه آزاد انزلی روند رو به رشدی را سپری می‌کند، گفت: استفاده از مزیت‌ها و خرید و فروش کالا در بازار بورس کالای منطقه آزاد موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.
رتبه نخست گیلان در جذب تسهیلات پرورش ماهیان خاویاری
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: رتبه نخست گیلان در جذب تسهیلات پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی موجب دوبرابر شدن سهمیه استان شد .
گزینه‌های تصدی استانداری گیلان در دولت دوازدهم
با پیروزی روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، کم کم بحث کابینه و مدیران ارشد استانی دولت در دوره ی جدید مطرح می شود. استانداری گیلان نیز مستثنی از این تغییرات نخواهد بود.
نگاه مصادره‌ای به منطقه آزاد انزلی نادرست است
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید نسبت به منطقه آزاد انزلی نگاهی مصادره‌ای داشت گفت: دیدگاه دولت و ما نسبت به تمام مناطق آزاد در سراسر کشور نگاهی ملی است و منطقه آزاد انزلی نیز محدود به شهر و یا منطقه خاصی نیست.
فریاد «مرگ بر اسرائیل» زیر بارش رحمت الهی/گیلانیان به صحنه آمدند
مردم همیشه در صحنه رشت در حالی مسیرهای چهارگانه راهپیمایی روز قدس در این شهر را طی کردند که بارش رحمت الهی نیز هم صدا با مردم روزه دار رشت شروع شده بود.
بازگشایی تمامی طرح های سالم سازی دریا در گیلان
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از بازگشایی تمامی طرح های سالم سازی دریا در استان همزمان با عید فطر و تعطیلات پیش رو خبر داد.
کاهش نرخ بیکاری باید در استان گیلان تک رقمی شود
استاندار گیلان با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری استان گیلان در چند سال گذشته در کشور بی‌نظیر بوده است گفت: این نرخ بیکاری باید تک رقمی شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:
استان گیلان رتبه سوم کشور را در تولید عسل دارد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال زنبورداران گیلانی بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ تن عسل برداشت کنند گفت: استان گیلان از نظر تولید عسل رتبه سوم کشور را دارد.
سازمان بهزیستی در قالب بودجه‌های مصوب امکان انجام وظایفش را ندارد
مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه تناسبی بین توان‌ و پتانسیل‌ و امکانات بهزیستی با وظایف و جمعیت هدفش وجود ندارد گفت: اگر به فکر جمع‌آوری کمک‌های مردمی نباشیم بهزیستی به‌ تنهایی و در قالب بودجه‌های مصوب امکان انجام وظایفش را ندارد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
یک شمال و این همه متقاضی:

بازهم تعطیلات و باز هم شمال!

مخزن بزرگ فاضلاب :

دریای خزر یا فاضلاب خزر؟

لبخند می کاریم:

به یاد گل آقا

کمبود دستشویی در جاده‌ ها؛

سرویس های بهداشتی همراه

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
مشاور فنی سازمان چای کشور:

70 سال، سن نیمی از بوته‌های چای گیلان

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل