سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگزیده ها
تولید خاویار در ایران ۳۰۰ برابر کاهش یافته است
مدیرکل شیلات استان گیلان گفت: حدود ۲۵ سال قبل ایران ۳۰۰ تن خاویار از دریای خزر برداشت می‌کرد اما این سهم استحصال و تولید خاویار اکنون به حدود یک تن کاهش پیدا کرده است.
طرح‌های بوم‌گردی گیلان حجم زیادی از اعتبارات ‌استان را هدر می‌دهد
نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال گفت:‌ حجم بسیار زیادی از اعتبارات توسعه روستایی گیلان که می‌توانست به حوزه‌هایی نظیر صنایع‌ دستی اختصاص یابد در طرح‌های بوم‌گردی استان در حال هدررفت است.
عصای کاشف السلطنه در دست گردشگران چای
عصای کاشف السلطنه در دست گردشگران چای از آن روزها که حاج محمدمیرزا کاشف السلطنه بذر چای را داخل عصا و یا به روایت دیگری به صورت گلدانی برای کشت به ایران اورد افزون بر یکصد سال می گذرد.
جوانان در حوزه گردشگری پر رنگ تر ایفای نقش کنند / تاکید بر برون سپاری امورات به تشکل ها
مصطفی سالاری در جلسه ستاد ساماندهی جوانان گیلان که در سالن الغدیر استانداری گیلان با حضور معاون وزیر ورز شو جوانان برگزار شد، گفت: بر برون سپاری کارها بر تشکل ها تاکید دارم. حضور تشکل های موفق در جلسات را نیز لازم می دانم.
وضعیت نامطلوب سلول زباله لیسار و عدم ارائه طرح مدون توسط شهرداری
عدم ارائه طرح مدون توسط شهرداری لیسار درباره وضعیت جایگاه زباله این شهروندان لیسار را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.
مهاجرت ها تهدیدی برای تغییر فرهنگ و باورهای کهن گیلانیان است
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تأکید کرد: امروز مهاجرت های بی رویه به استان به ویژه مناطق روستایی به تهدیدی برای تغییر فرهنگ و باورهای کهن گیلانیان تبدیل شده است.
پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت چند ماه است که متوقف شده اند
فاطمه شیرزاد با بیان اینکه پروژه های عمرانی شهرداری رشت چند ماهی است که متوقف شده و وضعیت فعلی رضایتبخش نیست، گفت: متاسفانه با گذشت حدود هشت ماه از زمان انتخاب مسعود نصرتی به عنوان شهردار رشت، پروژه های عمرانی شهرداری متوقف و این روند موجب نگرانی شهروندان شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان رشت:
افزایش بوی تعفن زباله‌های سراوان بر اثر گرما
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان رشت گفت: گرما بوی متعفن جایگاه دفن زباله سراوان را افزایش می‌دهد.
نماینده مردم رودسر در مجلس:
کشاورزی گیلان در حال رکود به سر می‌برد
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی گفت: اوضاع معیشتی کشاورزان مطلوب نیست و کشاورزی در حال رکود به سر می‌برد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:
افتتاح پروژه های آی.تی گیلان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار 350 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دولت 80 میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.
نیاز است بار دیگر اعتقادات اول انقلاب را بازنگری کنیم/ دشمنان برای براندازی نظام هر کاری کرده‌اند
فرماندار رودبار گفت: دشمنان انقلاب به طور مستقیم و غیر مستقیم برای براندازی نظام هر کاری انجام داده اند اما نتیجه آن سر افرازی و سربلندی ملت ایران است که تحقق وعده خداوند بوده است.
آغاز کشت قلمه های نیشکر در استان گیلان
کشت قلمه نیشکر در سه شهرستان صومعه سرا، لنگرود و املش استان گیلان آغاز شد و پیش بینی می شود که امسال ۶۰ تن شکر سیاه در این استان تولید شود.
کسانی که منافع ملی و عمومی را نادیده می‌گیرند همانند مین جنگی هستند
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گیلان گفت: امروز کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیجی عرصه اقتصادی‌اند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ؛
راه‌اندازی خط دریایی بنادر روسیه و کاسپین امسال
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان این‌که خط دریایی بنادر روسیه و کاسپین امسال راه‌اندازی می‌شود، گفت: افق صد ساله تجارت با روسیه در طراحی بندر کاسپین در نظر گرفته شده است.
گیلان دارنده رتبه نخست در مقاوم سازی خانه های روستایی
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، با اشاره به اجرای طرح هادی در 800 روستای استان،گفت: تاکنون 63 درصد خانه‌های روستایی گیلان در برابر زلزله مقاوم‌سازی شده اند که از این حیث در کشور در جایگاه نخست قرار داریم.
گیلان با ظرفیت‌ترین استان برای ایجاد مشاغل ارزان است
استاندار گیلان گفت: این استان به دلیل بهره مندی از ظرفیت های متعدد، دارای شرایط مختلف برای ایجاد مشاغل ارزان و اشتغالزایی جوانان است.
آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود اکوسیستم گیلان را نابود کرده است
امام جمعه رشت، رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را بلای جان مردم این شهر دانست و تاکید کرد: آلودگی این دو رودخانه اکوسیستم گیلان را نابود کرده است.
به همت شهرداری رشت و دانشگاه علمی کاربردی گیلان انجام شد؛
برگزاری دومین جشنواره
دومین جشنواره "گیله خوراک" به همت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و دانشگاه جامع علمی کاربردی بین اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی گیلان در تالار پاسارگاد برگزار شد.
برای حل معضل پسماند نیازمند حمایت و داشتن اختیارات بیشتر هستیم
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه حل مشکل پسماند از وظایف شوراها است گفت: برای حل معضل پسماند در استان نیازمند حمایت‌ها و داشتن اختیارات بیشتری هستیم.
رفع موانع پروژه‌های سرمایه‌گذاری در رشت
شهردار رشت رفع مشکلات و موانع پیش‌روی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن را گامی اساسی در راستای اعتمادسازی برای جلب سرمایه برشمرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عزم جزم شهرداری برای ساماندهی دستفروشان خیابان‌های منتهی به پیاده‌راه فرهنگی رشت
معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: دستفروشان خیابان‌های منتهی به پیاده‌راه فرهنگی رشت با عزم‌ جزم شده شهرداری ، در بازارچه های معین با اجاره ۱۵۰ هزار تومانی ساماندهی می شوند .
«تراموا» در رشت رسمیت یافت
شهردار رشت گفت: بودجه «تراموا» توسط مجلس به شهرداری ابلاغ شد و مبحث تراموا در رشت رسمیت یافت.
توسعه ظرفیت های تجاری و سفرهای دریایی در بندر آستارا دنبال می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، با تأکید بر ضرورت توسعه تجاری و تقویت ظرفیت های تجاری منطقه و توسعه گردشگری و سفرهای دریایی در بندر آستارا، یادآور شد: طرح توسعه بندر آستارا در دو زمینه مذکور صورت می گیرد.
پالایشگاه پلاسمای فرآورده‌های خونی در گیلان احداث می‌شود
مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت:‌ هفتمین پالایشگاه پلاسمای فرآورده‌های خونی جهان با مشارکت کشور آلمان در استان گیلان احداث می‌شود.
پرداخت بیمه چایکاران در اولویت برنامه‌هایم قرار دارد
فرماندار رودسر گفت:تحقق پرداخت بیمه چایکاران در اولویت پیگیری هایم قرار دارد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
یک شمال و این همه متقاضی:

بازهم تعطیلات و باز هم شمال!

مخزن بزرگ فاضلاب :

دریای خزر یا فاضلاب خزر؟

لبخند می کاریم:

به یاد گل آقا

کمبود دستشویی در جاده‌ ها؛

سرویس های بهداشتی همراه

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل