سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ابلاغ شیوه نامه طرح ساماندهی آب‌بندان‌های استان
مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از آغاز عملیات لایروبی آب‌بندان‌های بخش لشت‌نشاء شهرستان رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه منبع اصلی تأمین آب کشاورزی قبل از احداث سد منجیل آب‌بندان‌ها بوده ، اظهار داشت: در سالهای اخیر علیرغم احداث سد، نیاز آبی در برخی مناطق برطرف نشد و رسوب‌گذاری در بستر این آب بندان ها موجب پایین آمدن حجم ذخایر موجود در استان و بروز نگرانی برای کشاورزان شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایده و سیره مفاخر و بزرگان علم و ادب به جامعه معرفی شود
استاندار گیلان با اشاره به پیشینه علمی،فرهنگی و ادبی گیلان و نقش انسان‌های بزرگی که با نگاه خود و احساس مسئولیت برای استان ارزش‌آفرینی کردند تصریح کرد: باید از دیدگاه این ستارگان درخشان بهره بیشتری برد و در راستای معرفی آنان تلاش کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با ساخت و ساز بی ضابطه در حریم راه‌های گیلان برخورد شود
استاندار گیلان نصب بنر در شبکه راه ها را منجر به کاهش ایمنی جاده ای خواند و افزود: اداره کل حمل و نقل و راهداری گیلان در مواجه با این مضامین و نیز ساخت و ساز بی رویه در حریم قانونی راه ها برخورد صریح و جدی انجام دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به بهانه اظهارات تامل برانگیز استاندار گیلان؛
کلاه بی پشم وزیر و تُرک تازی استاندار گیلان
حدود یک سال از انتصابات غیر قانونی ۱+۴ نفر غیر مستخدم به عنوان بخشدار و معاون فرماندار می گذرد و علیرغم مستندات منتشر شده در خبرگزاری ها، مصاحبه های انتقادی صورت پذیرفته در رسانه های روشنگر، مکاتبات وزیر کشور و معاون وزیر و نیز شکایات صورت پذیرفته شده، مصطفی سالاری هنوز بر مواضع خود در این انتصابات پا فشاری می کند تا شاید روزنه ای برای تبدیل وضعیت آن ها و بکارگیری ایشان بعنوان نیروی استانداری پیدا نماید. این در حالی است که بار کج هیچگاه به منزل نمی رسد!
۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های عمرانی رشت اختصاص یافت
فرماندار شهرستان رشت گفت: در سالجاری میزان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به ۶۹۸ پروژه عمرانی در شهرستان رشت اختصاص یافته است.
انتصابات ‌اخیرم عقلانی است، عقب‌نشینی نمی‌کنم
استاندار گیلان با تأکید بر اینکه انتصابات اخیری که در استان انجام شده مبتنی بر عقلانیت بوده است گفت:‌ از انتصابات اخیر به هیچ عنوان عقب‌نشینی نمی‌کنم.
انتقاد از طرح موضوع انتقال آب دریای خزر؛
بهتر است آقای روحانی از شعارهای مردم پسند دست بردارد
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت بر لزوم تغییر نگاه رئیس جمهور به مسائل کلان شمال کشور تاکید کرد.عاقل منش تصریح کرد: در تاریخ معاصر به دلیل ازدیاد جمعیت و به تبع آن ایجاد کشاورزی و صنعت و مصارف خانگی نیاز به مصرف آب صد چندان شده که متاسفانه با عدم مدیریت صحیح منابع این مایه حیات، خطر خشکسالی به معضل بزرگ امروز کشور تبدیل شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبرداد:
ثبت 1070 اثر تاریخی در گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، از ثبت یک هزار و 70 اثر تاریخی در گیلان خبر داد و افزود: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و تخصیص اعتبارات لازم بتوانیم نسبت به مرمت و بازسازی این آثار که سرمایه ملی کشور محسوب می شوند، بپردازیم و آنها را حفظ کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مردم گیلان از روند اجرای پروژه‌های عمرانی استان رضایت ندارند
عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر لزوم برخورد قاطع و جدی استاندار گیلان با مدیران کم‌کار استان گفت: مردم گیلان از نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی استان به‌شدت ناراضی هستند.عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اتخاذ تصمیمی واحد توسط وزارتخانه‌های مربوطه و استانداری گیلان افزود: مردم فهیم گیلان که همواره با تمام سختی‌ها ساخته‌اند اکنون چرا باید تاوان کم‌کاری برخی از مدیران کلی را بدهند که هیچ کار مثبتی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی انجام نمی‌دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛
گیلان دومین استان تولیدکننده دارو در کشور است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان دومین استان تولیدکننده دارو در کشور است گفت: با توجه به شرایط تحریم اکنون مهم‌ترین چالش کشور چالش دارو و تجهیزات است که خوشبختانه کشور ما در دارو خودکفایی خوبی دارد.یوسف زاده با اشاره به اینکه فرایندها و ساختارهای فعلی مراکز ۳۲ تخت خوابی جوابگوی نیاز مردم و دانشگاه نیست بیان کرد: در این راستا، باید با بهبود زیرساخت‌ها، تمامی فرایندهای درمانی و تشکیلاتی بیمارستان‌های ۳۲ تخت خوابی باز مهندسی شود.
دریافت حق‌الدفن اموات در قبرستان امامزادگان آستارا قانونی است
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: دریافت حق‌الدفن اموات در قبرستان آستان امامزادگان آستارا قانونی و شرعی بوده و اجازه نداریم نذورات مردم را صرف نظافت و هزینه قبور اموات کنیم.
نیروهای راه‌آهن شمال با اولویت اشتغال گیلانی ها جذب می‌شوند
استاندار گیلان بیان دغدغه‌های مطرح شده از سوی امامان جمعه را مطالبه به حق مردم دانست و گفت:نیروهای راه‌آهن شمال از طریق یک فرآیند رقابتی و با اولویت گیلانیان جذب می‌شوند.
جلوی رانت اطلاعاتی به دفتر مهندسی خاص گرفته شود
رئیس شورا در ادامه نطق آغازین شورا گفت:با همه تلاشها و نظارتهایی که صورت گرفته انتظارات جامعه مهندسی در شهر رشت برآورده نشده و گلایه هایی نسبت به آن بیان شده است. گزارشهای مختلفی که به ما می رسد از تخلفات مختلف شهرسازی خبر می دهد که تعدادش نیز کم نیست.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:
ایجاد موزه از ملزومات هر شهرستان است
شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت ؛ ایجاد موزه در هر شهرستان ، حق مردم این استان است و شهرستان املش با قدمت تاریخی و باستانی که از آن یاد میشود از این موضوع استثناء نیست .
جلوگیری از ویلاسازی مسئولان در ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف مسئولان ویلا سازی و صرفه‌جویی آب بهانه است گفت: شرکت سپیدرود قرار بود که ۷۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی را به‌طور قانونی و با دستور وزیر جهاد کشاورزی به شهرک مسکونی تبدیل کند که ما جلوگیری کردیم.
فراهم کردن بستر اقامه فریضه نماز وظیفه ای همگانی است
استاندار گیلان گفت: آگاهی از اسرار و ظرائف نماز و نیز فراهم کردن بسترهای اقامه این عمل واجب وظیفه ای همگانی است.
همکاری اقتصادی با روسیه ؛
فاز جدید تجارت در منطقه آزاد انزلی
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از ورود به فاز جدید فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در این منطقه خبر داد و با بر شمردن پتانسیل‌های استان گیلان در حوزه‌های مختلف، توجه به بررسی مزیت‌های سرمایه‌گذاری براساس اولویت‌های موجود و تحولات اقتصادی کشور را مهم برشمرد.به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛صنعت گردشگری نیز از جایگاه و مزیت ویژه‌ای در استان برخوردار است و این مهم زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که به این نکته توجه داشته باشیم، با قیمت فعلی ارز بر جاذبه‌های حضور گردشگر در کشور و به تبع در استان گردشگری چون گیلان افزوده شده است.
فرماندار آستارا و روزهای پایانی یک انتصاب صرفا سیاسی!
آنچه که در این میان مغفول ماند موضوع نحوه قراردادی شدن وی، جابجایی کد قراردادی به استانداری، پیمانی شدن و در نهایت فرماندار شدن یونس رنجکش است. اگرچه شنیده ها حاکی از پیگیری دیوان محاسبات در این موضوع دارد اما زمان از دست رفته دیگر به دست نمی آید.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:
تغییر کاربری گسترده و فروش زمین به غیربومی‌ ها، آینده گیلان را تهدید می‌کند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به فروش گسترده اراضی استان به افراد غیربومی گفت:‌ بسیاری از اراضی گیلان توسط غیربومی‌ها در حال به تاراج رفتن است.
1800میلیاردتومان برای راه‌اندازی قطار قزوین-رشت هزینه شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: برای بخش قزوین به رشت حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که بخش عمده آن به میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان در همین چند سال گذشته و در دولت یازده و دوازده تامین شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در آستانه بازنشستگی
برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که “کیوان محمدی” رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گیلان که جز اولین افرادی بود که حکم ریاست سازمان متبوعش را از “محمدباقرنوبخت” دریافت کرد، روزهای پایانی سنوات اشتغال خود را می گذراند.
وضعیت نامطلوب بزرگ‌ترین تالاب شهری ایران
تالاب عینک در حاشیهٔ پارک دانشجو، در غرب شهرستان رشت واقع است. این تالاب بزرگترین تالاب شهری ایران و دومین تالاب بزرگ استان گیلان می باشد. این تالاب با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کند که از آن جمله می توان به ساخت و سازهای بیشمار در حریم تالاب، ورود فاضلاب های شهری و صنعتی به داخل تالاب و تولید زباله توسط شهرنشینان اشاره کرد تا جایی که بخش هایی از تالاب را لوازم منزل و املاح و مصالحی اشغال کرده که به دلیل تخریب خانه های مسکونی به داخل تالاب رها شده و اینها دلایل خشک شدن بخش هایی از تالاب است.
راه‌اندازی اولیه قطار رشت- قزوین در پنجشنبه هفته جاری
مصطفی سالاری در بازدید از پروژه راه آهن رشت- قزوین اظهار داشت: راه آهن رشت – قزوین پنجشنبه هفته جاری با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان وزارت راه و شهرسازی، به صورت اولیه به بهره برداری رسیده و پس از آن، حدود دو ماه دیگر با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی افتتاح می شود.
تاکید رئیس شورای شهر رشت بر ارایه گزارش توقف پروژه های عمرانی
رئیس شورا در نامه‌ای از سرپرست شهرداری علاوه بر پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام، خواستار ارائه گزارش کاملی از وضعیت انحراف خط پروژه بازگشایی معبر امام علی (ع)، مرمت ساختمان بلدیه و آبنمای بوستان ملت و ... شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
یک شمال و این همه متقاضی:

بازهم تعطیلات و باز هم شمال!

مخزن بزرگ فاضلاب :

دریای خزر یا فاضلاب خزر؟

لبخند می کاریم:

به یاد گل آقا

کمبود دستشویی در جاده‌ ها؛

سرویس های بهداشتی همراه

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل