سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نشست شورای‌عالی استان‌ها اعلام شد؛
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران برآورد اولیه خسارت های ناشی از سیل به شبکه‌ها و خطوط تغذیه گاز در کشور را 167 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بیشترین خسارت های وارد شده مربوط به چهار استان گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان است.
برفروبی محور های الیگودرز و شول آباد،
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی از بازگشایی راه‌ شول‌آباد شهرستان الیگودرز استان لرستان توسط راهداری استان مرکزی و همدان خبر داد.
مرز چذابه به علت سیل و انسداد راه ارتباطی تعطیل شد، رانش زمین در برخی روستاهای لرستان مشکل‌ساز شده و کمیسیون عمران از ارائه گزارش سیلاب به رئیس‌جمهور خبر داده است این درحالیست که خروجی آب از سدهای خوزستان کاهش پیدا کرده است ولی همچنان صفر نشده است، اوضاع فاضلاب در اهواز هم مشکل‌ساز شده است. نیروهای انتظامی و نظامی و مردمی همچنان در منطقه در حال فعالیت و امدادرسانی هستند.
دبیر کارگروه ملی مخاطرات طبیعی مطرح کرد؛
دبیر کارگروه ملی مخاطرات طبیعی با بیان اینکه استان‌های مازندران، لرستان، جنوب گلستان، آذربایجان‌غربی، ایلام و کردستان در خطر وقوع رانش زمین هستند، گفت: مهم ترین و فوری‌ترین راهکار برای جلوگیری از رانش زمین در این استان‌ها انجام تمهیدات مهندسی برای جلوگیری از نفوذ آب به دامنه‌ها است.دبیر کارگروه ملی مخاطرات طبیعی با بیان اینکه بارندگی و سیلاب‌ها احتمال وقوع رانش زمین را افزایش می‌دهند، گفت: در استان لرستان به دلیل کوهستانی بودن این منطقه در چند روز اخیر شاهد وقوع رانش‌هایی بوده ایم چراکه شیب این اراضی در این استان بیشتر است.
امدادرسانی در مناطق سیل‌زده پلدختر ادامه دارد، شهرهای مسیر کرخه در خطر سیل هستند و در آق‌قلا برای کاهش ورود آب خاک‌ریز زده‌اند، آخرین اخبار سیلاب از شمال تا غرب و جنوب را در مهر بخوانید.
امروز به‌جز در جنوب شرق در سایر نقاط کشور بارش پیش‌بینی می‌شود، در مناطق سردسیر و کوهستانی، غرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش‌ها به شکل برف است و آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور:
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، از هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری های کشور به منظور اعزام ماشین آلات و تجهیزات تخصصی برای امدادرسانی به سیل زدگان استان لرستان و شهر خرم آباد و استان خوزستان خبر داد.
از سوی سازمان راهداری اعلام شد؛
آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بی‌آبی به "روز دوازدهم" رسید؛
یکی از آسیب‌هایی که پس از سیل گریبان چند شهر به ویژه بابل و بابلسر را گرفته، مشکل کم و یا بی آبی است، مشکلی که با گذشت 12 روز همچنان پابرجاست و مردم فقط وعده‌های مسئولان برای رفع این وضعیت بحرانی را شنیده‌اند.
لیست پرباران‌ترین استان‌ها در سال آبی ۹۷-۹۸ منتشر شد؛
براساس اعلام دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، پرباران‌ترین استان‌ها در سال آبی 97-98 را در جدول زیر اعلام نموده اند.
وزیر کشور از درگیرشدن حدود 400 شهر و روستا در 15 استان کشور در سیل خبر داد و گفت: استان های کرمانشاه، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری از جمله مناطقی هستند که تعداد بیشتری از شهرها و روستاهای آنها درگیر سیل شده اند.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان