سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کشف بقایای کوره سفالگری و گور دسته‌جمعی در کاوش‌های شهر باستانی جرجان
مدیر کاوش فصل هفتم شهر تاریخی جرجان با اشاره به پایان مرحله هفتم کاوش شهر باستانی جرجان گفت: در مرحله هفتم کاوش شهر باستانی جرجان بقایای کوره سفال‌گری و گور دسته‌جمعی در این منطقه کشف شد.
استاندار گلستان در شورای راهبردی بانوان استان:
ناچاریم مسئولیت‌های بانوان را از پست‌های پایین‌تر آغاز کنیم
استاندار گلستان گفت: از آنجایی که در گذشته، در حوزه بانوان کادرسازی صورت نگرفته، ناچار هستیم مسئولیت‌های بانوان را از پست‌های پایین‌تر آغاز کنیم.
وضعیت خانه‌های روستایی مراوه‌تپه
بیش از ۷۰ درصد جمعیت شهرستان مراوه‌تپه در روستاها سکونت دارند اما حدود ۸۰ درصد منازل مسکونی روستایی یعنی بیش از ۸ هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان که بیش از ۳۰ هزار نفر در آن سکونت دارند، تخریبی است.
پروژه ۲خطه کردن راه‌آهن بندرگز به سبزدشت تا فروردین
استاندار گلستان گفت: پروژه ۲خطه کردن راه‌آهن بندرگز به سبزدشت تا فروردین سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
بهبود وضعیت اشتغال و رونق تولید باعث تغییر نگاه جامعه به سرمایه‌گذاری می‌شود
استاندار گلستان گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا نگاه مردم و جامعه نسبت به سرمایه‌گذاری تغییر کرده و بهبود یابد که این موضوع، فقط با بهبود وضعیت اشتغال و رونق تولید تحقق می‌یابد.
گلستان در گروه دوم استان‌های چاق کشور قرار دارد
مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت استان گلستان با اشاره به اینکه نزدیک به 50 درصد میانسالان کشور چاق هستند، گفت: گلستان در گروه دوم استانهای کشور از لحاظ چاقی محسوب می شویم.
معاون هماهنگی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان؛
نرخ بیکاری استان گلستان با میانگین نرخ بیکاری کشور برابر است
معاون هماهنگی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان گفت: در دولت قبل نرخ بیکاری ۱۳.۷ درصد بود و با تلاش و پیگیری‌ها در دولت, این نرخ به ۱۱.۸ درصد کاهش یافت, اما در سال جاری این نرخ به ۱۲.۷ درصد افزایش یافت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان؛
150 نفر از عوامل اغتشاشات در گرگان بازداشت شدند/ آرامش به گرگان بازگشت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با حضور به موقع نیروهای امنیتی و بنا به خواست مردم با بازداشت حدود 150 نفر از عوامل اغتشاشات گرگان، آرامش به این شهر بازگشت.
طیف گسترده مردم از گرانی گله‌مند هستند/ وزیر کشاورزی با حضور در یکی از دانشگاه‌ها پاسخگوی مطالبات دانشجویان باشد
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان در بیانیه‌ای پیرو اعتراضات اخیر مردمی نسبت به مسائل معیشتی با بیان اینکه طیف گسترده‌ای از مردم از گرانی گله‌مند هستند، از وزیر کشاورزی جهت حضور در این استان دعوت کرد.
طرح گردشگری آشوراده در ایستگاه محیط‌زیست/انتقاد مخالفان بالا گرفت
سازمان محیط‌زیست پس از ۱۴ سال وعده‌های فراوان دولت‌های گذشته، اعلام کرده موافق طرح گردشگری آشوراده است بااین‌حال کارشناسان نگران نادیده گرفتن الزامات محیط زیستی هستند.
طرح
مدیر امور اراضی جهادکشاورزی استان گلستان از اجرای طرح کاداست در ۵۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان خبر داد؛
اختصاص بیش از 13 درصد بودجه گلستان به موضوع آب در سال جاری
رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان از اختصاص بیش از 13 درصد بودجه استان به موضوع آب در سال جاری خبر داد.
طرح ملی جنگلانه در جنگل‌های استان گلستان اجرا می‌شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: طرح ملی جنگلانه در راستای احیاء، حفاظت و تنفس چند ساله جنگل‌های استان گلستان اجرایی می‌شود.
پروژه گردشگری تفریحی با سرمایه‌گذاری شرکت عمانی در سواحل بندرگز اجرا می‌شود‌
استاندار گلستان با بیان اینکه پروژه گردشگری تفریحی رونق و اشتغال استان را به همراه دارد، گفت: پروژه گردشگری تفریحی با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی شرکت عمانی در سواحل شهرستان بندرگز اجرا می‌شود.
بودجه دولتی جوابگوی توسعه گلستان نیست/ دنبال مدیران شایسته ام
استاندار گلستان با بیان این که وضعیت اقتصادی استان ضعیف است، گفت: نمی توان با بودجه دولتی در گلستان به توسعه دست یافت.
بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال‌زایی در گلستان اختصاص یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه امسال دولت برنامه‌های گسترده و متنوعی را برای اشتغال در نظر گرفته گفت: کل تسهیلات اشتغال‌زایی که برای استان گلستان در نظر گرفته شده بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال است.
مصوبه کمیسیون ۵ گرگان اختیارات میراث فرهنگی را حذف نمی کند
معاون عمرانی استانداری استان گلستان گفت: مصوبه اخیر کمیسیون ۵ شهرداری گرگان اختیارات میراث فرهنگی را حذف نمی کند.
آسانسورهای غیراستاندارد در استان گلستان پلمب شد
مدیرکل استاندارد استان گلستان با اشاره به غیراستاندارد بودن آسانسور استانداری گلستان و پلمب آن، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۵ آسانسور دولتی و غیردولتی در استان گلستان به علت مشکل فنی پلمب شده است.
۸۰ هکتار از اراضی روستای تاریخی و گردشگری زیارت به بافت روستا افزوده می‎شود
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان گفت: قرار است ۸۰ هکتار اراضی روستای زیارت تعیین تکلیف شده و به بافت داخل روستا انتقال داده شود که در صورت تائید ۸۰ درصد قیمت روز اراضی اخذ می‎شود.
بهبود صنعتی در استان؛
کاهش تعداد صنایع راکد در گلستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: صنایع راکد استان درابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵ درصد از مجموع واحدهای صنعتی زیرپوشش سازمان بود که با اقدامات در جهت رونق تولید این واحدها این رقم به ۲۰ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل اقتصادی و دارایی گلستان:
درآمدهای مالیاتی در استان گلستان افزایش یافت
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با اشاره به رشد ۳ درصدی وصول مطالبات نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: درآمدهای مالیاتی ۷ ماهه استان گلستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.
کشورهای اسلامی و عربی باید در برابر تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا اقدام عملی کنند
امام‌جمعه موقت گرگان گفت: کشورهای اسلامی و به ویژه عربی باید در برابر تصمیم رئیس جمهور آمریکا اقدام عملی کنند و این اقدام‌ها و اظهارات آزمایش و امتحان بزرگی برای کشورهای اسلامی و عربی محسوب می‌شود.
نمایشگاه دائمی دستاوردهای معلولان در استان گلستان راه‎اندازی شود
معاون استاندار گلستان گفت: در صورت موافقت رئیس سازمان بهزیستی کشور این آمادگی را داریم که نمایشگاه دائمی را در استان گلستان برای فروش و به نمایش گذاشتن دستاوردهای معلولان راه‎اندازی کنیم.
هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان گلستان در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه ضروری است
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان با اشاره به لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای کمک به زلزله‌زدگان گفت: با اینکه کارهای خوبی انجام شده اما دستگاه‌های اجرای به صورت جزیره‌ای اقدام کردند.
هیچ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری گلستان اجرا نشده است
استاندار گلستان گفت: استان گلستان یک پروژه گردشگری خوب ندارد در حالی که ظرفیت‌های زیادی در استان گلستان وجود دارد اما تاکنون پروژه جدی نداشته‌ایم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها