pic
زندگی طبیعی 'هیرکان' در پارک ملی گلستان
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: 'هیرکان' ماده پلنگی که شهریور ماه در پارک ملی گلستان واقع در شرق استان رها شد، اکنون بعد از گذشت 5 ماه زندگی طبیعی خود را طی می کند.
دشت‌های استان گلستان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان گفت: بخوان‌های زیرزمینی و دشت‌های استان وضعیت مناسبی برای تامین آب پایدار ندارند و باید با یک استراتژی مشخص در کوتاه مدت به سمت سدسازی حرکت کنیم.
افزایش مصرف گاز در گلستان/احتمال افت فشار گاز وجود دارد
مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان گلستان گفت: مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند و در صورت افزایش مصرف، احتمال افت فشار گاز در استان وجود دارد.
وضعیت استاندارد مخازن خودروهای دوگانه سوز گلستان نگران کننده است
مدیرکل استاندارد گلستان با بیان اینکه وضعیت مخازن خودروهای دوگانه سوز از لحاظ استاندارد نگران کننده است، خواستار بازرسی هر چه سریعتر از 3500 خودروی عمومی دوگانه سوز استان و در صورت لزوم اقدامات متعاقب نظیر معدوم کردن مخازن غیر استاندارد و غیر ایمن شد.
صادرکنندگان برگزیده و نمونه استان گلستان معرفی شدند
صادرکنندگان برگزیده و نمونه استان گلستان در مراسمی با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در گنبدکاووس معرفی شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان خبر داد؛
ثبت گویش «استرآبادی» در فهرست میراث ناملموس کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت گویش استرآبادی در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد.
مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گلستان خبر داد:
تصویب طرح جامع شهر انبارالوم
مدير شهرسازي و معماري اداره کل راه و شهرسازي استان گلستان از تصويب طرح جامع شهر انبارالوم خبر داد و گفت: اين طرح طي جلسه اي به تاريخ 22 آذرماه سال 95 و در شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران به تصويب رسيد.
توجه به زیرساخت های اساسی مناطق مرزی و محروم رویکرد مهم دولت است
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس توجه به زیرساخت های اساسی مناطق محروم و مرزی را از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید دانست.
۱۰ روستای هدف گردشگری استان گلستان در جشنواره اقوام ایران زمین شرکت کردند
مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: توانمندی‌های ۱۰ روستای هدف گردشگری استان گلستان در دهمین جشنواره بین‌المللی اقوام ایران زمین در گرگان معرفی می‎شود.
انتقاد از تعطیلی 2 کتابخانه عمومی گنبدکاووس/ ارگان‌ها به کمک کتابخانه‌های عمومی بیایند
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی گنبدکاووس با اشاره به بروز برخی مشکلات در کتابخانه‌های عمومی از تعطیلی و عدم بازگشایی دو کتابخانه در این شهرستان انتقاد کرد.
مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان خبر داد؛
اجرای چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای گلستان
مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان از اجرای چهار طرح ویژه گردشگری در روستاهای استان گلستان خبر داد و افزود: بخش نخست اجرای این طرح در روستاهای شاهکوه، فارسیان، محمدآباد و گچی‎سو به اتمام رسیده است.
تدوین ۳۰ طرح توسعه آفرین برای گلستان؛
دنبال هتل سازی در آشوراده نیستیم
استاندار گلستان گفت: ۳۰ طرح تحول آفرین برای توسعه استان تدوین شد.
پروازهای فرودگاه کلاله از 28 مهراز سرگرفته می شود/ استمرار پروازها به استقبال مردم بستگی دارد
مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفت: با رایزنی های انجام گرفته از سوی مسئولین استانی و شهرستانی، پروازهای فرودگاه کلاله از 28 مهرماه از سرگرفته می شود و استمرار این پروازها به استقبال مردم شهرستان و شهرهای همجوار بستگی دارد.
پیگیری تاسیس موسسه فرهنگی با اهداف اقتصادی!/ تبعات جبران ناپذیر برای ارشاد کلاله
تاسیس این موسسه فرهنگی تبعات جبران ناپذیری برای اداره فرهنگ و ارشاد کلاله خواهد داشت و اثرات سو اقدامات این موسسه به مسئولین این اداره برمی گردد.
گلستان توان 12 میلیون قطعه جوجه‎ریزی در ماه را وجود دارد
25 درصد از صادرات مرغ کشور توسط گلستان انجام می‎شود
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گلستان با بیان اینکه مرغ تولیدی گلستان به دلیل کیفیت مطلوب مورد استقبال خارج مرزها و ترجیح نخست مصارف داخلی کشور است، گفت: 25 درصد از صادرات مرغ کشور توسط گلستان انجام می‎شود.
ایجاد و راه اندازی کارگاه آموزشی صنایع دریایی درتفاهم نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان
در راستای توانمند سازی و ارتقا مهارت ها و شایستگی های نیروی انسانی شاغل در حوزه ی صنایع دریایی ،تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با شرکت صنایع دریایی اسپید مارین کیش در خصوص ایجاد و راه اندازی کارگاه آموزشی صنایع دریایی منعقد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ثبت نام 1600 واحد و طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات رونق تولید در گلستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این مطلب که 1600 واحد و طرح صنعتی در گلستان برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کرده اند گفت: هدف اصلی اعطای این تسهیلات، راه اندازی واحد های تولیدی راکد در گلستان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
1400 دانش آموز نیازمند گنبدی چشم انتظار کمکهای خیر مردم
جشنواره گلستان عاطفه ها با هدف کمک به 1400 دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در گنبدکاووس برگزار شد.مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) گنبدکاووس نیز با بیان اینکه سال گذشته میزان 590 میلیون ریال کمک های مردمی برای نیازمندان جمع آوری شده است، افزود:برنامه های جمع آوری کمک ها امسال به صورت متمرکز برگزار می شود وپیش بینی می شود کمک های خیرین و مردم امسال به 630 میلیون ریال برسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیگیر رفع شرایط نامناسب ایرانیان زندانی در ترکمنستان هستیم
نماینده مردم شهرستانهای غرب گلستان با اشاره به آنچه که شرایط نامناسب زندانیان ایرانی در ترکمنستان نامید،گفت: مجمع نمایندگان استان پیگیر جدی و در تلاش برای آزادی و یا انتقال زندانیان ایرانی از این کشور همسایه ا ...
آمار رسمی اعتیاد، طلاق و خودکشی در گنبدکاووس اعلام شد
عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه گنبدکاووس در سومین نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان گفت: هم اکنون ۹ هزار و ۸۷۵ معتاد در گنبدکاووس ثبت شده‌ و برای آن ها دو مرکز میان مدت و ۱۵ کلینیک ترک اعتیاد خصوصی داریم.گنبد با ۳۶۰ هزار نفر جمعیت، ۳۷۰ روستا و تعدد اقوام و مذاهب از شهرستان‌هایی است که در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی قرار دارد.طلاق‌ها افزایش و ازدواج ۶ درصد کاهش یافته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نرخ بیکاری گلستان ۲ درصد کاهش یافت
استاندار گلستان گفت: نرخ بیکاری گلستان حدود دو درصد کاهش یافت و از ۱۳.۸ به ۱۱.۹ درصد رسید. حسن صادقلو پیش از ظهر جمعه در آیین افتتاحیه پروژه های هفته دولت شهرستان آق قلا که با حضور وزیر ...
مربیان نهضت سوادآموزی استان گلستان استخدام می‌شوند
معاون نهضت سوادآموزی استان گلستان با اشاره به اینکه همه آموزش دهندهایی که قبل سال ۹۲ وارد نهضت سوادآموزی شدند استخدام می‌شوند، گفت: حجم ابلاغی برای باسواد کردن افراد در استان ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر است، که از این تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ ثبت نام کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجادله یک جانباز با احمدی‌نژاد در گرگان /اطرافیان رئیس‌جمهور سابق، نگذاشتند حرفش را بزند
روز پنجشنبه مسجد جامع گرگان شاهد سخنرانی رییس دولت نهم و دهم بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
300 هزار هکتار دانه‌های روغنی در کشور کشت می‌شود
علی حاجیلری در جمع کارشناسان سازمان فائو و کارشناسان دانه‌های روغنی کشور و گلستان در گرگان اظهار داشت: وزارت جهادکشاورزی برای سال زراعی 95-96 کشت 300 هزار هکتار دانه روغنی با تولید 500 هزار تن را برنامه‌ریزی کرده است که کشت 200 هزارهکتار محصول کلزا را در برنامه داریم.
درآمد زایی 5 میلیون دلاری میگو برای گلستان
مدیر کل شیلات گلستان گفت: سال گذشته از صادرات میگو 3 میلیون دلار عاید کشور شده و امسال با برداشت 1200 تن میگو این درآمدزایی به 5 میلیون دلار خواهد رسید.
مجلس دهم به دنبال حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد
منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس دهم با بیان اینکه برای حل معضل اقتصادی جامعه برنامه‌ای با ۱۲۸ بند ارائه کرده‌ایم، گفت: اصلاح ساختار اقتصادی، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی، توجه به مسائل اجتماعی و مبارزه با فساد از جمله این برنامه‌هاست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استان های شمالی فاصله زیادی تا رسیدن به مرزهای توسعه اقتصادی دارند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با وجود برخورداری این استان از توسعه در بخش های سیاسی و اجتماعی، اما گلستان نیز همانند دیگر استان های شمالی فاصله زیادی تا رسیدن به مرزهای توسعه اقتصادی دارد.
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها