سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
مدیرکل بیمه سلامت استان مطرح کرد:
پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال به مراکز درمانی
حسینی:ازجمله مزایای بیمه سلامت می توان به پرداخت 90 درصد هزینه درمانی اشاره کرد، در بخش نارسایی نیز بیمه سلامت 70 درصد هزینه بیمه شده را پرداخت می کند.
330 کیلومتر راه عشایری استان بر اثر بارندگی های اخیر تخریب شد
مجید علیپور بیان کرد: بر اثر شدت بارندگی های چند روز گذشته بیش از 17 دهانه پل و 13 دهانه آبنما در چند روز اخیر تخریب شده اند و بیش از 330 کیلومتر جاده بر اثر ریزش و تخریب به صورت کلی مسدود است که به مرمت و بازگشایی نیاز دارد.
رئیس اداره پایش هواشناسی استان؛
بارش بیش از 200میلیمتری در لنده و دهدشت
رئیس اداره پایش هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین بارندگی اخیر در این استان مربوط به روستای جوکار با 242میلی متر و شهر لنده با 239میلی متر بوده است . بهره مند تصریح کرد: همچنین میزان بارش های اخیر در دوگنبدان 131میلی متر، بوستان 127 میلی متر، پادوک 125میلی متر، ماهور باشت 123.5میلی متر، دژسلیمان 119میلی متر و خیرآباد 117میلی متر ثبت شده است.وی ادامه داد: این بارش‌ها از ظهر جمعه، دوم آذر ماه در شهرها و مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد شروع و تا بامداد روز دوشنبه، پنجم آذر ماه ادامه داشت .
باران
وحید محمدی‌تبار ، در رابطه با وضعیت پل سوم بشار یاسوج بعد از بارش‌های شدید اخیر افزود: در بازدید از این پل هوا تاریک بود و امکان بررسی و اظهار نظر دقیق وجود نداشت اما بغلک جنوب غربی پل سوم بشار بر اثر بارندگی‌های اخیر آسیب دیده است
ورود معاون عمرانی استاندار به قضیه نمای چندصدمیلیونی اداره حمل ونقل
باتوجه به انتشار خبر نمای چندصدمیلیونی اداره حمل و نقل جاده ای استان و واکنش شهروندان، معاون عمرانی استاندار به این موضوع ورود و توضیحاتی را بیان کرد.
غیر دولتی بودن شهرداریها ظرفیت انعطاف درمدیریت شهر را بیشتر می کند
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه شهرداری به عنوان نهادی مستقل، عمومی و مستقل غیر دولتی است و شهرداری ها را نباید به دولت وصل کرد، اظهار کرد: غیر دولتی بودن ظرفیت انعطاف و مانور در این حوزه را بیشتر می کند.
در واکنش به خبر چندصدمیلیونی نمایه اداره حمل و نقل؛
تذکر کتبی فیلی به خوان پایه
باتوجه به انتشار خبر نمای چندصدمیلیونی اداره حمل و نقل جاده ای استان و واکنش شهروندان، معاون عمرانی استاندار به این موضوع ورود و توضیحاتی را بیان کرد.عزیز فیلی گفت: پس از ورود به موضوع تغییر نمای ساختمان اداره حمل و نقل مشخص شد که هزینه آن از محل اعتبارات کشور این سازمان بوده است و هیچ گونه بودجه جداگانه به آن اختصاص نیافته است.
ریشه فقر و مشکلات فرهنگی درکهگیلویه و بویراحمد؛
وقتی افق دید مسئولان تا همین ساختمان استانداری است!
جانباز گچسارانی نوشت: بخش عمده ای ازاستان ما مقهور تحجر ،خودکامگی خانوادگی وفامیلی،تفکرات افراطی قومی وقبیله ای ست.فریب کت وشلوارهای روز،منازل شیک وماشین های گرانقیمت را خورده و تاوان اختلافات مِلکی وخانوادگی وعقده های شخصی به ظاهرسیاسی عده ای قلیل را پس می دهیم.
هشدار رییس انجمن تغذیه استان کهگیلویه و بویراحمد:
نان های سفید تولیدی در استان فاقد سلامت و از عوامل اصلی شیوع دیابت است
به مناسبت هفته جهانی دیابت مصاحبه ای با سید امین رضایی رئیس انجمن تغذیه استان شده که مشروح این مصاحبه را در زیر می خوانید.
مدیران پروازی ۷ شهرستان در کهگیلویه وبویراحمد+اسامی
لیست زیر توسط یکی از رسانه های محلی استان منتشر شده است، جدول که اسامی مدیران پروازی بخش‌ها، شهرها و شهرستان‌های استان، اداره محل خدمت و محل زندگی‌ خانواده‌های آنها را نشان می‌دهد
ضعف بازرسی های " صمت " از دل بازار تا کف رودخانه؛
وقتی کار استاندار در مقابل صنعت و معدن به خواهش و تمنا می کشد
به نظر می رسد ماجراهای صنعت و معدن استان و نظارت ها در استان تنها به موضوع بازار و مایحتاج روزانه شهروندان محدود نمی شود و این ضعف در موارد گسترده تری وجود دارد و کار حتی به بازار شن و ماسه نیز رسیده است.
سرمایه گذار جمعه بازار یاسوج در نشست خبری مطرح کرد:
پرداخت ۸۰۰ میلیون هزینه تغییر کاربری ملک شخصی
دلباز: از همان موقع که کمیسیون اقتصادی در استان تشکیل شد قرار بود از ما عوارضی گرفته نشود، زمینی به ما رایگان داده نشد قرار بود تالار گردشگری شود اما شهرداری و معاون اقتصادی ما را به سمت بازار هدایت کردند.
تولید آب چاه‌های یاسوج کاهش یافت؛
«بی آبی» در سرزمین آب‌های روان
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۱۰ درصد آب‌های سطحی کشور هم اکنون در زمینه تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی روزگار ناخوشی دارد.تا دیر نشده و شاهد وقوع بحران نشده‌ایم مسئولان و متولیان امر باید برای به سرانجام رساندن سد تنگ سرخ یاسوج با هدف تامین آب شرب یاسوج و روستاهای مسیر به میزان 25.5 میلیون متر مکعب در سال، تامین آب صنعتی یاسوج به میزان 17 میلیون متر مکعب، تامین آب کشاورزی شهرستان بویراحمد و دنا به میزان 42.4 میلیون متر مکعب در سال، تامین آب زیست محیطی رودخانه به میزان 33 میلیون متر مکعب تدبیری کنند.
مدیرانی که همچنان درچرت هستند/ دوره عافیت طلبی و بی تفاوتی گذشته است
استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت:مدیری که در چرت باشد و اطلاعاتی هم از کارش نداشته باشد و از مدیران راه دور هم باشد ،نمی تواند وظیفه خودش را بدرستی انجام دهد و ازچنین مدیری سوءاستفاده خواهند کرد و آن موقع بیت المال ازبین خواهد رفت و ما به اهدافمان نخواهیم رسید
دلیل گل آلود بودن آب شرب مردم شهر باشت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد دلیل گل آلود بودن آب شرب برخی مناطق شهر باشت را رسیدن به کف چاه تامین آب دانست و گفت: تدبیر لازم برای رفع مشکل تنش شدید آبی در این شهر شده است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با اشاره به اینکه اجرای این پروژه نیازمند 80 میلیارد اعتبار است، ادامه داد: مکان یابی حفر چاه انجام و هم اکنون در حال تسطیح محل هستیم و به طور حتم در بین مسیر یک مخزن ذخیره نیز احداث می‌کنیم.
واکنش رییس کل دادگستری استان به صحبت های لهراسب باقری:
لهراسب باقری ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد
سازمان بازرسی استان مطابق این مصوبه به این موضوع ورود کرد و اطلاعات دقیقی از بانک ها بدست آورد؛ آن چیزی که سازمان بازرسی به ما اعلام کرد و به صورت مستند به ما داد این بود که لهراسب باقری که اسم مستعاری به نام بهنام نیز دارد، با استفاده از عنوان سایر افراد خانواده اش که شاید در جریان کارهای او هم نبوده اند، تسهیلاتی دریافت کرده است و اکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد؛
استخدام ۱۰۰ فرزند خانواده شهدا با مدرک دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از استخدام ۱۰۰ نفر از فرزندان شهدای استان با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: ۵۴ نفر از این افراد تا پایان امسال توسط دانشگاه علوم پزشکی استخدام می‌شوند
واگذاری رسیدگی به کار کشاورزی در اراضی موسوم به انفال
رئیس امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی از واگذاری رسیدگی به کار کشت و زرع در اراضی موسوم به انفال خبر داد.
چه کسی پاسخگوی آشفتگی بازار در کهگیلویه است؟
اداره
اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه اکنون 400 روز است که رئیس ندارد و سرپرست این اداره تا کنون چندین بار استعفا داده است اما تاکنون مسوول سازمان صمت استان اقدامی در خصوص جایگزین وی نکرده است.
مرکز
مدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: تنها مرکز ام.آر.آی این شهرستان که از هفت ماه پیش تاکنون به دلیل خرابی دستگاه تعطیل شده بود ،تعمیر و بازگشایی شد.
برخورد با مخلان اقتصادی باید ماموریت ویژه نیروی انتطامی باشد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد برخی التهابات و نابسامانی در سطح بازار و شرایط حاکم اقتصادی در کشور و استان را یادآور شد و گفت: مهمترین ماموریت نیروی انتظامی در این شرایط برخورد با اخلالگران اقتصادی باشد.استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد و احساس امنیت در این استان در سایه تلاش و همت نیروی مقتدر انتظامی و همراهی و تعامل مثبت پلیس با مردم و سایر نهادهای اجرایی و امنیتی شکل گرفته است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان عنوان کرد:
589 روستای کهگیلویه و بویراحمد خالی از سکنه
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از مجموع روستاهای دارای سکنه استان 601 روستا دارای دهیاری است که بیشتر این روستاها بالای 30 خانوار جمعیت دارند. همچنین 932 روستای استان زیر 20 خانوار هستند
فعالیت‌های فرهنگی موجب ارتقای سطح اجتماعی دانشجویان می‌شود
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: فعالیت‌های فرهنگی موجب ارتقای سطح اجتماعی دانشجویان و آمادگی حضور آنان در جامعه می‌شود
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا فروشگاه‌های زنجیره‌ای به استان مالیات نمی‌دهند ؟
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌ویژه رفاه، افق کورش و خانه کاشانه از زمان تاسیس و راه‌اندازی در استان تاکنون حتی یک ریال مالیات به استان پرداخت نمی‌کنند و مالیات خود را به تهران می‌پردازند، به نظر می‌رسد باید اداره امور مالیاتی استان به این مسئله ورود کند تا مالیاتشان در استان پرداخت شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدام مناسب شهرداری یاسوج به منظور فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل عمومی+تصاویر
شهرداری می تواند با الگو قرار دادن شهرهای بزرگ برای چاره اندیشی به مشکلات ترافیک قدم های مهمی را بردارد، یکی از این اقدامات صدور دستور العمل های شهری برای اجرای طرح استفاده از حمل و نقل عمومی در مواقع شلوغی خیابان هاست
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
وجدان کاری به روایت تصویر:

ادارات و وجدان کاری

واقعیت نمودار بیکاری:

آمار ربیعی خوشبینانه است

مراسم های بی ربط در تالار وحدت:

تالار وحدت فلافلی می‌شود!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
پر کشیدن برخی لوازم یدکی خودرو؛

کبود قطعات ناشی از احتکار است یا تحریم؟

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
دنا،سی سخت
بویراحمد
کهگیلویه،چرام،لنده،دهد شت
بهمئی،لیکک