pic
نماینده متحصنین: چرا صدا و سیمای خراسان‌جنوبی انقلابی عمل نمی‌کند؟
اجازه نمی‌دهیم کسانی که به متدینین توهین کردند در استان بمانند:
۶۰۰ میلیون تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به خراسان جنوبی اختصاص یافت
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد:
۱۳۲ هزار مشترک صدقات در خراسان جنوبی وجود دارد
رضا سلم آبادی عصر امروز با اشاره به فرارسیدن 14 اسفند ماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران با ارائه گزارش عملکرد 11 ماهه این نهاد در استان،اظهار داشت:
کارگاه‌های علوم قرآنی و روانشناسی در خراسان جنوبی تشکیل شود
امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه معلم هدایت و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان در مسیر تربیت اسلامی است گفت:کارگاه‌های مختلف قرآن در زمینه‌های علوم قرآنی، تربیت قرآنی و روانشناسی تشکیل شود.
اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی:
۵۱۰ تن زرشک در استان خراسان جنوبی فرآوری شد
هاشم ولی‌پور مطلق ارزش محصولات فرآوری شده فرآوری 510 تن زرشک در خراسان جنوبی زرشک امسال را 795 میلیون تومان اعلام کرد.
ارگ کلاه فرنگی بیرجند نوروز امسال به بهره‌برداری می‌رسد
فرماندار شهرستان بیرجند از فراهم بودن اماکن تاریخی و گردشگری برای بازدید مردم و مسافران در ایام نوروز خبر داد و گفت: مرمت ارگ کلاه فرنگی بیرجند تا پایان اسفند به اتمام می‌رسد و در نوروز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد:
واگذاری مجوز حمل پیاز زعفران به نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی
محمد حسین اکبری ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: واگذاری مدیریت ساختمان سازمان جهاد کشاورزی با عرصه و اعیان سههزار و دو هزار متر مربع به سازمان نظام مهندسی در قالب تفاهم نامه و تأمین مکان تشکل های بخش کشاورزی در قبال اخذ شارژ ماهیانه توسط سازمان نظام مهندسی از مهم ترین دستاوردهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در سال ۹۵ بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی مطرح کرد:
13میلیون متر مکعب آب در سدهای خراسان جنوبی ذخیره سازی شد
به دلیل بارش باران و وقوع سیل در یک هفته گذشته، 13میلیون متر مکعب آب در هشت سد مخزنی و پنج سد تغذیه مصنوعی استان ذخیره سازی شده است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد:
آسیب های اجتماعی برخاسته از سبک زندگی نادرست است
عصمت محمودی صبح سه شنبه در همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت در بیرجند بیان کرد: مشکلات اجتماعی برخاسته از سبک زندگی نادرست و عدم خردورزی است.
پرداخت 2160 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در خراسان جنوبی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 160 میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در استان به متقاضیان در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی پرداخت شد.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد:
مشکلات اهالی کاظمیه بیرجند رسیدگی شود
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید به زندگان بیشتر از افراد مرده توجه شود گفت: کاظمیه بیرجند دارای جمعیت زیادی است که باید به مشکلات مردم این محله بیشتر رسیدگی شود.
کارگاه‌های مهر برای زوج‌های متقاضی طلاق در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی از برگزاری کارگاه مهر در استان برای متقاضیان طلاق خبر داد و گفت: این کارگاه در زمینه شناسایی آسیب‌هایی که در زمانه جدید به دلیل نبود مهارت‌های زندگی و شبکه‌های اجتماعی به وجود می‌آید ورود پیدا می‌کند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح کرد:
طرح جامع هپاتیت در اسفندیار شهرستان طبس اجرا شد‌
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طرح جامع هپاتیت در روستای اسفندیار در شهرستان طبس گلشن انجام شده که بیماران هپاتیت شناخته و درمان و تشخیص بیماری به طور رایگان انجام می‌شود.
مودت در خانواده ها افزایش یابد:
نقش محوری مساجد در کاهش آسیب ها
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بر افزایش مودت در خانواده ها تاکید کرد و گفت: مساجد و هیئت های مذهبی نقشی مهم و محوری در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.
اضافه برداشت ازمنابع آب زیرزمینی خراسان جنوبی به134میلیون مترمکعب کاهش یافت
با اجرای طرح تعادل بخشی، اضافه برداشت از منابع آب های زیرزمینی استان از 164میلیون متر مکعب در سال 1394 به 134 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.
راه‌اندازی پالایشگاه بنزین یورو 4 شیروان معطل استعلامات زیست محیطی
فرماندار شیروان گفت: راه اندازی پالایشگاه بنزین یورور 4 این شهرستان در گرو پاسخ به استعلامات محیط زیست است.
آماده‌باش کامل نیروها برای مقابله با بحران‌های احتمالی در بیرجند
عباسعلی مدیح، امروز (26 بهمن ماه) در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند با تاکید بر آماده‌باش کامل نیروها اظهار کرد: در بازدید میدانی که از رودخانه 14 به طرف انتهای خیابان بهمن، داشتیم خوشبختانه مسیر آب باز است.
مرز ماهیرود بهترین نقطه برای دسترسی به بازار افغانستان است‌
با فعال‌شدن بندر چابهار قطعاً اهمیت مرز ماهیرود بیشتر شده و یکی از بهترین نقاط برای دسترسی به جنوب افغانستان و شرق کشور افغانستان، پایانه مرزی ماهیرود است.
بزرگترین آزمون قرآنی همزمان با کل کشور در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام و‌المسلمین محسن مومنی اظهار داشت: این هفته در استان خراسان‌جنوبی شاهد برگزاری بزرگترین رویداد قرآنی همزمان با کل کشور در 28 بهمن ماه خواهیم بود.
دومین سوگواره هنری فاطمیون در خراسان جنوبی برگزار می شود
مجید کریمیان صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای تقویت باورهای دینی و مناسبت های مذهبی ویژه از سال گذشته اقدام به برگزاری سوگواره هنری فاطمیون کرده است که امسال دومین دوره این سوگواره برگزار می شود.
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خبر داد:
صادارت 22 هزار تن خوراک طیور از خراسان‌جنوبی به افغانستان
علیرضا رفیعی‌پور از صادرات 21 هزار و 875 تن خوراک طیور از استان به کشور افغانستان خبر داد و اظهار کرد: این میزان خوراک طیور صادر شده در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
نخستین کمربند مس و طلا در خراسان جنوبی کشف شد/ذخیره ۲۰تنی طلا
معاون اکتشافات سازمان زمین شناسی کشور از کشف نخستین کمربند مس و طلا در استان خبر داد و گفت: بر اساس این اکتشافات ذخیره استان ۲۰ تن طلا و ۱۰۰ میلیون تن مس است.
پایداری انقلاب اسلامی در گرو رعایت اصول انقلابی است
امام جمعه بیرجند گفت: برای پایداری انقلاب اسلامی باید اصول انقلاب را مدنظر قرار دهیم.
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی مطرح کرد:
برند گیاهان دارویی خراسان جنوبی ایجاد می‌شود
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون بذر ۴۵ گیاه که قابلیت کشت در محیط‌های خشک را دارند در این دهکده کاشته شده است گفت: با توجه به توانمندی‌های خراسان جنوبی در گیاهان دارویی برند گیاهان دارویی استان ایجاد می‌شود.
پروژه‌های شهرداری بیرجند با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان افتتاح شد
شهردار بیرجند از اجرای ۱۷۰ هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت معابر خبر داد و گفت: پروژه‌های عمرانی شهرداری بیرجند با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد تومان امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح شد.
۲۳۰ میلیون تومان برای خرید تانکر آبرسانی ضد جلبک در خراسان جنوبی هزینه شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: ۲۳۰ میلیون تومان اعتبار در راستای خرید تانکر آبرسانی ضد جلبک برای روستاهای محروم خراسان جنوبی هزینه شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
وعده های استانی