سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وزیر راه و شهرسازی در شورای اداری آرادان:
سهم استان سمنان از طرح بازآفرینی شهری ابلاغ شد
وزیر راه و شهرسازی در شورای اداری شهرستان آرادان با اشاره به مشکلات حقوقی و فنی طرح مسکن مهر گفت: با وجود آگاهی از مشکلات مسکن مهر، اين پروژه را با یاری مردم تکمیل خواهیم کرد. از دیگر اقدامات رفع نقاط پرحادثه که باید در راستای ارتقا ایمنی راه‌های استان مورد توجه قرار گیرد. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده در قبال بافت فرسوده استان بیان داشت: سهم استان سمنان از طرح بازآفرینی شهری ابلاغ شده است تا بتوانیم شاهد اقدامات موثری در قبال نوسازی بافت‌های فرسوده این استان باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فاز دوم انتقال گورخر به پارک ملی کویر
معاون سازمان محیط زیست از اجرای فاز دوم طرح انتقال گورخرهای آسیایی به پارک ملی کویر گرمسار با ساز و کار جدید و شیوه‌های محافظتی نوین خبر داد.وی با ابراز اینکه در حال حاضر ۹ راس گورخر در این مرکز مستقر شده‌اند و قرار است حداقل ١۵ راس دیگر هم به این جمعیت اضافه شوند، افزود: طرح قبلی احیا و معرفی مجدد گورخر به زیستگاه پارک ملی کویر، بازنگری و اصلاح شده و به جای رهاسازی و معرفی سریع به معرفی آرام و تدریجی تبدیل شده است.
خط و نشان فرونشست‌ها برای بلعیدن بنای ایلخانی +عکس
به دنبال خشکسالی های پیاپی و افت سطح آب های زیرزمینی، فرونشست ها چهره خود را به مناطق جنوبی استان سمنان نشان داده است.معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با بیان اینکه نشست زمین محدود به ساختمان بنا نیست ادامه داد: اگر بازدیدی از منطقه صوفی آباد داشته باشید متوجه می شود که مناطق پیرامونی روستای صوفی آباد که این بنا در آن واقع شده با اینمشکل روبرو هستند. وی با بیان اینکه بنای شیخ علاالدوله در مقایسه با دیگر بناهای صوفی آباد مشکلکمتری دارد خاطرنشان کرد: از آنجا که این بنا از ستون های مستحکمی برخوردار است و در گذشته نیز مرمت شده نسبت به دیگر بناهای مجاور مشکلکمتری دارد. اگرچه با یک گشت در پیرامون روستا به اثراث نشست زمین و ترک ها برمی خورید ترک هایی که ادامه اش به بنای شیخ علاالدوله سمنانی نیز رسیده است.
توسط نماینده مردم بهشهر در مجلس ؛
انتقاد به انتقال آب خزر به استان سمنان
نماینده مردم بهشهر در مجلس گفت: تراز آب خزر از منفی ۲۵.۷ درصد سانتی‌متر به حدود منفی ۲۷ سانتی‌متر رسیده و تالاب بین‌المللی میان‌پاله در اثر پس‌روی آب خزر خشک شده است.سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مگر اطلاع ندارید تراز آب خزر از منفی ۲۵.۷ درصد سانتی‌متر به حدود منفی ۲۷ سانتی‌متر رسیده است؟ مگر نمی‌دانید تالاب بین‌المللی میان‌پاله در اثر پس‌روی آب خزر خشک شده است؟
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
۲۶ شهرک صنعتی در استان سمنان فعال است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فعالیت ۲۶ شهرک صنعتی در این استان خبر داد و گفت: صنعت ظرفیت عظیم تولیدی در این استان محسوب می‌شود.
قانون منع به کارگیری بازنشستگان ؛
استاندار سمنان هم رفتنی شد
استاندار سمنان گفت: اگر در بیش از ۱۰ ماه مسئولیتم در این استان قصوری داشته ام از مردم استان عذرخواهی می‌کنم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان:
نرخ تورم در استان سمنان بیشتر از متوسط کشوری است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه در این استان در شش ماهه نخست سال 97 بالاتر از متوسط کشور است.
26 روستای دامغان تحت پوشش شبکه آب‌رسانی نیستند
مدیر آبفای روستایی دامغان بابیان اینکه ۲۶ روستای زیر ۲۰ خانوار در این شهرستان تحت پوشش این شهرکت قرار ندارند، گفت: تلاش برای آب‌رسانی به مناطق محروم و کم جمعیت در دستور کار است.
پژوهش پل ارتباط صنعت و دانشگاه است
معاون استاندار سمنان بابیان اینکه پژوهش پل ارتباط خوبی بین صنعت و دانشگاه است، گفت: اگر تعامل بین صنعت و دانشگاه ایجاد شود شاهد توسعه اقتصادی در استان خواهیم بود.
گزینه‌های جدی استانداری سمنان+ اسامی و سوابق
با تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مناصب دولتی و قطعی شدن خداحافظی سید شهاب‌الدین چاوشی با صندلی استانداری سمنان اسامی افراد مختلفی به‌عنوان گزینه‌های استانداری این استان مطرح می‌شود.در این بین افرادی هم‌چون محمدرضا صالحی در میان گمانه‌زنی‌ها برای تصدی کرسی استانداری سمنان هستند. در روزهای گذشته نیز اخباری غیررسمی مبنی بر احتمال انتخاب مهدی عبوری و سعید ناجی به‌عنوان استاندار سمنان به گوش رسید که البته هنوز هیچ‌ کدام از این اخبار از سوی منابع مطلع تایید نشده است.
استفاده از ظرفیت جوانان در مقابله با تهدیدات دشمنان ضروری است
استاندار سمنان با تاکید بر ضرورت ارتقای تفکر مقابله‌ای در برابر تهدیدات دشمنان، گفت: امروز نکته قابل‌توجه درزمینهٔ پدافند غیرعامل استفاده از ظرفیت جوانان برای مقابله با تهدیدات است.
مدیر ارشد سازمان محیط‌ زیست در بخش آلودگی آب؛
ضعف مدیریت چالش‌های مدیریت پسماند در ایران است
مدیر ارشد سازمان محیط‌زیست در بخش آلودگی آب گفت: ضعف مدیریت و فرهنگ‌سازی چالش‌های مدیریت پسماند در ایران هستند که در کنار کمبود بودجه به محیط زیست ضربه می‌زنند.وی با بیان اینکه شاهرود ظرفیت خوبی برای مدیریت پسماند زباله به مثابه بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان استان سمنان دارد، افزود: ما وارثان زمین، تعریف اولیه محیط‌زیست را در پاکی هوا، آب‌وخاک می‌دانیم، لیکن اولین موضوع در حوزه محیط‌زیست که نگرانی بسیاری پیرامون آن وجود دارد آلودگی هوا است که خوشبختانه این مهم در شاهرود به‌هیچ‌وجه وجود ندارد اما شهرهای صنعتی کشور بسیار شدید درگیر آن هستند.
معاون استاندار و فرماندار شاهرود ؛
پای فرونشست‌ها به شاهرود هم باز شد
معاون استاندار و فرماندار شاهرود با اشاره به استعداد بالای این شهرستان در حوزه کشاورزی از فقدان اتصال این شهرستان به یک منبع جاری آب به عنوان مشکل جدی این حوزه نام برد و گفت: افت سطح سفره‌های زیرزمینی و پایین رفتن سطح آب در چاه‌های کشاورزی منجر به فرونشست‌هایی در این منطقه شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برخی راه‌های استان سمنان دچار آب‌گرفتگی شد
بارش باران که از عصر روز تاسوعای حسینی در برخی نقاط استان سمنان به‌خصوص شاهرود، دامغان، کلاته رودبار و بسطام روی داده باعث آب‌گرفتگی برخی معابر و راه‌های بین‌شهری و روستایی شده است اما گزارش‌ها حاکی از ترافیک روان در این محورها است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
منطقه ویژه اقتصادی دامغان 2 هزار شغل ایجاد می کند
ابوالفضل حسن بیگی گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دامغان در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور به تصویب رسیده و کار احداث این کارخانه ها آغاز شده است.وی یادآور شد: با تکمیل این کارخانه ها طی سه گام، تعداد 2 هزار نیروی کار در این کارخانه ها مشغول به کار می شوند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظام اداری با کارآمدی لازم اعتماد جامعه را حفظ کند
استاندار سمنان گفت: نظام اداری با تحرک وکارآمدی لازم باید حافظ اعتماد جامعه نسبت به نظام اسلامی باشد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمبود آب گرمسار تامین می شود
معاون پشتیبانی و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: طرح انتقال آب به گرمسار برای جبران کمبود وجلوگیری از تنش آبی در غرب استان در دستور کار است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۵۷۸ پروژه در سمنان افتتاح می‌شود
استاندار سمنان با بیان اینکه ۵۷۸ پروژه عمرانی، خدماتی و رفاهی به مناسبت هفته دولت در استان افتتاح می شود، گفت: ۳۷۲ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان برای این طرح ها هزینه شده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سمن ها بهترین ظرفیت در کمک به دولت هستند
سید شهاب الدین چاوشی در همایش مدیران سازمان های مردم نهاد استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری گفت : دستگاه های اجرایی باید بیش از پیش از ظرفیت سمن ها برای توسعه برنامه ها استفاده کنند و جایگاه سمن ها را به رسمیت بشناسند و از نگاه جزیره ای پرهیز کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس:
راه‌های استان سمنان نواقص زیادی دارد
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه جاده‌های روستایی و شهری این استان دارای نواقصی است، گفت: مسئولان باید نسبت به رفع آن‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
۶۴درصد واحد های صنعتی استان سمنان بدهی کارگری دارند
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۶۴ درصد واحدهای صنعتی استان در بخش کارگری شامل دستمزد و بیمه تامین اجتماعی بدهکار هستند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح «مهارت‌آموزی در محیط کار» در استان سمنان اجرایی می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، بابیان اینکه طرح «مهارت‌آموزی در محیط کار» اجرایی می‌شود، گفت: این طرح با کارآمدی بیشتر از سوی مسئولان باید دنبال شود.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رسانه ها باید با انعکاس دستاوردهای دولت امیدآفرینی کنند
سید شهاب الدین چاوشی در نشست شورای اطلاع رسانی استان در سالن مدیریت بحران استانداری با تاکید بر لزوم انعکاس خدمات دولت در این مقطع حساس کنونی، گفت : انعکاس خدمات و دستاورد های دولت می تواند امید را به جامعه هدیه کند، دستگاه های اجرایی در همکاری با رسانه ها در این بخش، امید آفرینی به جامعه را در دستور کار خود قرار دهند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیران پاسخگوی افکار عمومی باشند/ ضرورت شفافیت در اطلاع رسانی
سید شهاب‌الدین چاوشی ظهر یکشنبه در شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان که به میزبانی استانداری برگزار شد، ضمن تأکید بر اینکه ما دشمن دیرینه‌ای داریم که از ابتدای انقلاب با ما عداوت دارد چراکه منافعی در تضاد با ما دارد و در هر برهه به شکلی ظاهرشده است، بیان کرد: امروز در قالب مقابله با نظام و بسیج نیروهای معاند و مخالف به صحنه آمده و به تعبیر رهبری جنگ اقتصادی را علیه ما ساماندهی می‌کند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
۲۰درصد واحدهای صنعتی سمنان با مشکل بازار فروش مواجه هستند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه کمبود نقدینگی و بدهی معوق ازجمله مشکلات پیش روی صنعت است، گفت: ۲۰درصد واحدهای صنعتی سمنان با مشکل بازار فروش مواجه هستند.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
طرح تبلت دانش‌آموزی؛

درس و مشق، پر!!!

بدون شرح موبایلی !!!

هنوز مشغولی؟

اظهار نظر عجیب وزیر راه؛

دهقان فداکار و قطار سمنان!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
دامغان
میامی