pic
با راه اندازی پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو:
کاهش زمان صادرات کشور به 3 ساعت
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: پایانه صادراتی این منطقه به عنوان یکی از دستاوردهای دولت یازدهم متوسط زمان صادرات را از یک روز به 3 ساعت کاهش داده است.
ورود ۲۰ واگن جدید مترو به پایانه ائل‌گلی قطار شهری تبریز
شهردار تبریز از ورود چهار رام معادل ۲۰ واگن جدید به پایانه ائل‌گلی قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۱۲ رام قطار در مجموعه پایانه ائل‌گلی مترو تبریز مستقر شده که قابلیت ارائه خدمات در خط یک قطارشهری تبریز را خواهد داشت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی:
سبقت غیرمجاز 23 درصد تخلفات رانندگان در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: سبقت غیرمجاز 23 درصد تخلفات رانندگان در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی است.
آرتمیا در دو گروه تحت عنوان آرتمیای دو جنسی و آرتمیای بکرزا؛
ابطال بیش از 760 هکتار مجوز صادر شده برای پرورش آرتمیا
توزیع جغرافیایی وسیع، تنوع اکولوژیکی زیستگاههای مجزا و انعطاف پذیری ژنتیکی گونه های آرتمیا، باعث به وجود آمدن سویه ها یا نژادهای مختلف جغرافیایی گردیده است.
آذربایجان غربی به احداث اردوگاه‌های کار زندانیان نیاز دارد
استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان برای توانمندسازی زندانیان نیازمند احداث اردوگاه‌های کار و اشتغال است.
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی خبر داد:
اجرای 108 طرح تحقیقاتی در مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: 44 گزارش نهایی پژوهش در مرکز تحقیقات استان به پایان رسیده و افزون بر 108 طرح تحقیقاتی نیز در دست اجراست.
رئیس شورای اسلامی شهر بازرگان خبرداد؛
مساکن مهر بازرگان در آستانه تخریب قرار دارد
رئیس شورای اسلامی شهر بازرگان گفت: نشتی آب از چاههای فاضلاب، خانوارهای ساکن در مساکن مهر بازرگان به دلیل احتمال ریزش و تخریب منازل تهدید می کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه خبر داد:
تحصیل 42 هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های آزاد آذربایجان غربی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: 42 هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان مشغول تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه آزاد استان آذربایجان‌غربی عنوان کرد:
تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گسترش می‌یابد
رئیس دانشگاه آزاد استان آذربایجان‌غربی گفت: تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گسترش می‌یابد چون سهم استان در این زمینه تنها ۲۱ درصد است.
مشکلات آب آشامیدنی مرزنشینان آذربایجان غربی مرتفع می‌شود
زلال مثل چشم ثریا، سخت مثل آرارات
روستاهای‌شان تا همین چند هفته پیش آب نداشت. آب را یا از دل چاه بیرون می‌کشیدند یا اینکه مجبور بودند دبه‌ها را پشت ماشین بگذارند و از شهر آب بیاورند. این اواخر مزه آب قنات و چاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چند روستا هم به شوری می‌زد و فقط گاو و گوسفندها از آن می‌خوردند. آب، اینجا یعنی همه چیز؛ اگر نباشد چاره‌ای جز رفتن و رخت سفر بستن و کوچ نیست!
آخرین بازمانده دولت دهم، در سال آخر دولت یازدهم رفت
بخشداری بخش مرکزی میاندوآب به یک زن سپرده شد
رقیه خاکپور به عنوان نخستین زن بخشدار در آذربایجان غربی، بخشداری بخش مرکزی میاندوآب را تحویل گرفت.
مخالفت مدیر درمان تامین اجتماعی استان با یک ادغام سرنوشت ساز
در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد از جمعیت استان از خدمات این مجموعه به صورت رایگان استفاده می کنند.
وجود 13 میلیون و پانصدهزار دانش آموز در سراسر کشور/ مشکلات معیشتی معلمان برطرف نشده است
معاون وزیر آموزش و پرورش از وجود 106 هزار واحد آموزشی در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر جمعیت دانش آموزان نیز 13 و نیم میلیون نفر می باشد.
در جریان برگزاری چهارمین «جشنواره انگور» در ارومیه مطرح شد
نیاز آذربایجان غربی به راه‌اندازی پایانه صادراتی انگور
راه‌اندازی پایانه صادراتی کشور برای محصولات مختلف انگور در آذربایجان غربی یک ضرورت است و این استان این ظرفیت و توانمندی را دارد که با ایجاد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی گامی مهم در این راستا برای ایجاد ارزش افزوده و همچنین ارزآوری و نیز کمک به اقتصاد داخلی بردارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موضوع روستای خبرساز سیستان و بلوچستان را دوباره زنده نکنید!/مسائل فرهنگی، مهم ترین چالش در حوزه بانوان
نخستین سوالی که خبرنگار زرین خبر از مولاوردی در حاشیه این سفر داشت، مربوط به اعلام جرم دادگستری سیستان وبلوچستان علیه وی بود که بنا بر گزارش مهر، معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز زنان نهاد ریاست جمهوری، چندی پیش مدعی شده بود روستایی در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند و بازماندگان آنان، امروز قاچاقچی بالقوه هستند .
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازرسی کل آذربایجان غربی اعلام کرد؛
جزئیات یک زمین خواری بزرگ در مهاباد
بازرسی کل آذربایجان غربی در اطلاعیه ای اعلام کرد که با تلاش بازرسان بازرسی کل استان آذربایجان غربی و دستور دادستان مهاباد ۱۱ نفر از باند زمین خواری در شهرستان مهاباد بازداشت شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ورزشکار سردشتی دعوت رژیم صهیونیستی را رد کرد
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردشت از جوان آینده دار و ورزشکار این شهرستان که توانسته بود رکورد جهانی تکچرخ با دوچرخه را بشکند طی مراسمی در سالن اجتماعات این سپاه با اهدای هدایایی تقدیر کرد. رکورددار تک چرخ جهان در این مراسم گفت، به عنوان یک جوان ایرانی، در اوج بی امکاناتی ، مسیر جاده های مواصلاتی سردشت را برای تمرین و تلاش مضاعف پیمودم و البته بعد از سال ها تلاش ها نتیجه داد و با افتخار رکورد جهانی تکچرخ با دوچرخه را از دستان ورزشکار آمریکایی بیرون آوردم تا پرچم کشورم را به اهتزاز در بیاورم. آوات رشیدی رکورددار تکچرخ جهان و اهل سردشت با رد کردن پیشنهاد رژیم صهیونیستی افتخاری دیگر برای کشور خلق کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد هم‌افزایی بین جریان‌های سیاسی استان درآستانه انتخابات
نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بین جریان‌های سیاسی آذربایجان غربی در آستانه انتخابات هم‌افزایی و ارتباط بیشتری برقراری شود. وی بیان داشت که آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان‌های چندفرهنگی کشورمان بیش از پیش به تقویت روح همدلی، همکاری و هویت ملی نیازمند است. بنابراین نه‌تنها در نشست‌های سیاسی و فرهنگی بلکه در پروژه‌های مختلف اعم از اقتصادی، عمرانی و فرهنگی باید به این قبیل مباحث به طور جدی پرداخته شود .
افزایش 133 درصدی تردد کامیون و 63 درصدی مسافر طی سال جاری/ پایانه مرزی پلدشت ناشناخته مانده است
مدیر پایانه مرزی پلدشت گفت: طی 5 ماهه سال 95 شاهد رشد 133 درصدی تردد کامیون و 63 در صدی مسافر نسبت به سال گذشته هستیم که نتیجه فعالیت و هماهنگی کامل تمامی ارگان های موجود در این پایانه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارومیه تا پایان دولت تدبیر وامید به راه آهن سراسری متصل می شود
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت از اتمام پروژه راه آهن ارومیه تا یک سال آینده خبر داد. هادی بهادری اظهار کرد ، بحث قطار و راه آهن ارومیه از مطالبات اصلی مردم ارومیه و آذربایجان غربی بوده و اینجانب به عنوان نماینده مردم ارومیه پیگیر اتمام این پروژه از مسئولان وزارت راه در مجلس شورای اسلامی هستیم .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کارخانه و شغل مناسبی در مناطق مرزنشین کشور وجود ندارد
نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس با انتقاد از برخوردهای صورت گرفته با برخی کوله برها،گفت:درمناطق مرزنشین کشور که کارخانه و شغل مناسبی وجود ندارد،نباید با کوله برها که بدنبال امرار معاش خود هستند،برخورد شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آذربایجان غربی ظرفیت بالایی در تولید خودروهای سنگین دارد/ مذاکره با گروه خودروسازی سایپا برای ساخت کارخانه تولید قطعات خودرو در ارومیه
باتوجه به وجود قطعه سازهای ماهر در ارومیه، وجود نداشتن برند ارومیه در صنعت خودروسازی نکته ای قابل تامل و تاسف است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه نابود کننده سیلوانا ی ارومیه؛
آقای وزیر! الوعده وفا!
حال پای وزیر نیرو به تهران و دفترش در وزراتخانه رسیده است و اهالی ارومیه و آذربایجان غربی در انتظار دستور توقف پروژه ای هستند که طبیعت بکر و زیبای آنها را نشانه گرفته است. آقای وزیر! «الوعده، وفا»
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دست‌فروشان ارومیه ساماندهی می شوند/ راه اندازی بازار هفتگی در هفت نقطه شهر ارومیه
عضو شورای شهر ارومیه از ساماندهی دست‌فروشان و راه اندازی بازار هفتگی در ۷ نقطه شهر ارومیه خبر داد. وی با تاکید بر شعار محله محوری افزود در تلاش هستیم خدمات را به سمت و سوی مردم ببریم و بدین منظور مصوبه‌ای مبنی بر ایجاد بازارهای روز هفتگی در حال اجراست. پناهی اظهار داشت، برای اجرای این مصوبه در هفت نقطه شهر اعم از رودکی، حکیم نظامی، خاقانی، علامه مجلسی، تاناکورا، خیابان آرامگاه و خیابان ولایت در محدوده البرز مکان‌یابی انجام شده که این بازار هفتگی بر اساس آیین‌نامه به صورت گردشی با مشخص بودن کد افراد در ساعات مشخص برگزار می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آزادراه ارومیه ـ تبریز در سه ماهه نخست سال ۹۶ بهره‌برداری می‌شود
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه راه‌سازی ارومیه ـ تبریز گفت: این پروژه از روند قابل قبولی برخوردار است و با توجه به اینکه از سمت ارومیه 40 کیلومتر از این راه احداث و نهایی شده پیش‌بینی می‌شود آزادراه ارومیه ـ تبریز در سه ماهه نخست سال ۹۶ بهره‌برداری می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز نخستین نمایشگاه خودرو در ارومیه با محوریت محصولات سایپا +تصاویر
شامگاه 16 شهریور نخستین نمایشگاه بین‌المللی خودرو و قطعات و صنایع وابسته به آن با محوریت محصولات و شرکت های زیر مجموعه گروه خودروسازی سایپا در محل دائمی نمایشگاه های ارومیه افتتاح شد.
۱۵۱ صنف آلاینده به شهرک صنفی مهاباد منتقل می‌شود
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: امسال ۱۵۱ صنف آلاینده به شهرک صنفی مهاباد منتقل می‌شود صادق قادری با اشاره به عملکرد صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد اظهار داشت: در مرداد ماه امسال علاوه بر تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان مهاباد، پایش واحدهای صنعتی به پایان رسیده و کمیته تنظیم بازار ستاد خدمات سفر تشکیل شد.
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها