سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رکود صنعت چاپ در آذربایجان غربی؛
آنفلوآنزا به جان پرندگان غرب کشور افتاد؛
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ارومیه :
با ایجاد گلخانه جدید اشتغال زایی می کنیم
امسال بیش از 3 میلیون بوته گل در گلخانه های مربوط به سازمان زیبا سازی شهرداری ارومیه تولید شده است که اکثرا این گل ها در سطح شهر ارومیه کاشته شده اند.
خسارات وارده به محصولات کشاورزی از ۲۰ تا صد درصد است
وقوع سیل طی دو روز اخیر ۲۰ تا صد درصد خسارات به محصولات و زمین های کشاورزی زده است.
بیدمشک در آذربایجان غربی تبدیل به برند شده است؛
سطح زیر کشت بیدمشک در آذربایجان غربی 35 هکتار است
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:سطح زیر کشت بیدمشک درآذربایجان غربی به 35 هکتار رسیده است.
عامل اصلی کشتار سیل آذربایجان وزارت راه است/بعد از 3 روز هنوز خبری از مواد غذایی کمکی در مناطق سیل زده نیست
نماینده مردم ارومیه با اشاره به اینکه وزارت راه جاده اصلی را بسته بود و مردم را از زیر پل عبور می‌داد، اظهار داشت: مردم به اجبار در جاده‌ای که وزارت راه خرابکاری کرده بود، تردد کردند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۴۰ واحد تولیدی شهرستان نقده مشکل‌دار است
فرماندار نقده گفت: ۴۰ واحد تولیدی نقده مشکل‌دار شده است و دلیل اصلی نیمه فعال و غیرفعال ماندن واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نقده نبود سرمایه‌گذار و درآمد کافی تولیدکنندگان است
وام با سود ۲۰ درصد نمی تواند اشتغال زایی کند
امام جمعه موقت میاندوآب گفت: وامی که با ۲۰ درصد سودبانکی به جوانان برای اشتغال زایی داده می شود، نمی تواند اشتغال زایی ایجاد کند، چون سود آن به بانک می رسد و نتیجه آن رکود و کم شدن اشتغال می شود.
برای آباد کردن هر ویرانی باید ابتدا آواربرداری کرد
نماینده شبستر گفت: برای آباد کردن هر ویرانی باید ابتدا آواربرداری کرد، روحانی علی‌رغم تمام مشکلات موجود عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت و نباید به کابینه‌ی او خرده گرفت
شهرداری پروژه های بزرگ مقیاس تجاری و خدماتی برای ایجاد اشتغال پایدار اجرا کند
در گفتگوی پیش رو با مهندس حسن مختاری پر دیدگاه های وی را در مورد اینکه در کوتاه مدت چه پروژه هایی را می توان برای درآمدآفرینی برای شهر اورمیه تعریف واجرا کرد که باز خورد ان درمیزان رضایت مندی افکار عمومی وایجاد اشتغال جوانان مشهود باشد به انضمام اینکه رونق دهی به بازار مسکن با هدف ایجاد درامد پایدار از سوی شهرداری اورمیه با چه روشهایی امکانپذیر است جویا شده ایم.
کمبود اعتبار علت تاخیر در اتمام ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در نشست خبری پایان سال ۹۵ با خبرنگاران گفت: اولویت کاری ما در سال ۹۶ اتمام ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه است و برای اتمام آن ۱۳ میلیارد تومان لازم می باشد.
وعده مدیر عامل منطقه آزاد ماکو در تحقق شعار سال
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه مهمترین برنامه این سازمان در سال جاری تحقق شعار سال است، گفت: این سازمان در تحقق این شعار از پیشگامان کشور خواهد بود.
تذکر نمایندگان کرد به شبکه 2 نتیجه داد ؛
توقف پخش برنامه مورد اعتراض کردها
به دنبال واکنش نماینده مردم بوکان و نماینده مردم مهاباد در مجلس به پوشش یک عروسک، محمدرضا جعفرى جلوه مدیر شبکه دو با محمد قسیم عثمانی تماس گرفت و ضمن عذر خواهى از این پوشش،‌اعلام کرد که پخش این برنامه قطع شده و ادامه نخواهد یافت.
کاخ موزه باغچه جوق ماکو، در خود را به روی مسافرین نوروزی خواهد بست
‌خورابلو‌ با اشاره به پایان سال جاری و شروع مسافرت‌های نوروزی از هفته‌های آینده گفت: بیش از ده‌ها بنا و مراکز تاریخی، فرهنگی در شهرستان ماکو آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است.
چشم انداز فرامرزی برای وسیع ترین منطقه آزاد کشور
منطقه آزاد ماکو به عنوان وسیع ترین منطقه آزاد کشور با دارا بودن بزرگترین مرز زمینی ایران /بازرگان/ در نقطه طلایی جاده ابریشم قرار دارد و دروازه اروپاست؛ این منطقه چشم انداز تبدیل به منطقه آزاد مشترک بین ایران و ترکیه یا جمهوری آذربایجان را پیش رو دارد.
۱۳ ابنیه تاریخی استان آذربایجان غربی برای ثبت جهانی نامزد شدند
تقی کهوریان صبح امروز در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد اظهار داشت: استان آذربایجان غربی به سبب وجود آثار تاریخی فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی گردشگری به عنوان شهر هفت آسمان هشت بهشت نامیده می‌شود.
سهم بانوان از بودجه ۱۳۰۰ میلیارد تومانی شهرداری ارومیه مشخص شد
شهردار ارومیه گفت: سهم حوزه‌های فرهنگی و خانواده که مرتبط به قشر بانوان است از بودجه حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومانی شهرداری ارومیه مشخص شد.
کاهش 9درصدي وقوع تصادفات نسبت به سال گذشته درشهرستان خوي
فرماند انتظامي شهرستان خوي درنشست خبري با خبرنگاران اصحاب رسانه بعد از تسليت ايام شهادت بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، به عمده فعاليتهاي نيروي انتظامي درطول 11ماهه سالجاري ودرمقايسه نسبت به سال مشابه دراين شهرستان اشاره کرد وگفت:
مدیرکل گمرک و ترانزیت منطقه آزاد ماکو عنوان کرد:
گمرک و پایانه مرزی پلدشت راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل گمرک و ترانزیت منطقه آزاد ماکو گفت: به منظور توسعه تجارت در منطقه آزاد ماکو گمرک و پایانه مرزی پلدشت راه‌اندازی می‌شود.
بسترهای سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان‌غربی فراهم شود
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاری خارجی نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت و مسئولان باید بسترهای لازم جذب سرمایه گذاران را فراهم کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی عنوان کرد:
بازدید 6 هزار گردشگر خارجی از موزه های آذربایجان غربی در پسابرجام
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به سیر صعودی ورود گردشگران خارجی به این استان در دوران پسابرجام گفت: بیش از 6 هزار گردشگر خارجی در این مدت از موزه های این استان بازدید کردند.
مدیر دفتر تلفیق و برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد:
تعلل در تخصیص اعتبارات احیای دریاچه ارومیه اقدامات قبلی را بی‌اثر می‌کند
مدیر دفتر تلفیق و برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تاکنون ریالی از اعتبارات احیای دریاچه ارومیه در سال ۹۵ به دستگاه‌های مجری پروژه‌های احیا پرداخت نشده است و تعلل کنونی در تخصیص اعتبارات اقدامات قبلی را بی‌اثر می‌کند.
کاهش 16 درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی میاندوآب و نقده؛
آبیاری غرقابی بلای جان منابع آبی کشور
مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: مردم همکاری کنند دریاچه ارومیه احیا می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیر استانی دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد:
افزایش تراز آبی دریاچه ارومیه طی مدت امسال
دبیر استانی دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز آبی دریاچه ارومیه طی مدت امسال نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته 16 سانتی‌متر افزایش نشان می‌دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحقق نیافتن اهداف مسکن مهر در ارومیه؛
مسکن مهر شهرک گلمان ارومیه در هاله ای از ابهام
طرح مسکن مهر یکی از طرح های مهم در زمینه احداث مسکن برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه بود، اما این طرح پس از گذشت سالیان بسیار نتوانسته رضایت مردم را به خود جلب کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرمایه‌گذاری 1500 میلیاردی بنیاد برکت برای محرومیت‌زدایی در آذربایجان غربی
نماینده‌ مردم سردشت و پیرانشهر از سرمایه‌گذاری یک هزار و 500 میلیارد ریالی بنیاد برکت برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم استان آذربایجان غربی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها