سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
صوفی :

مردم برای انجام هرکاری باید با اوقاف قرارداد ببندند

نماینده مردم استان مرکزی در شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه مهم‌ترین دغدغه ما در استان مرکزی حل مشکل 70 روستای استان است ،گفت: متاسفانه این روستاها در سال های گذشته به اداره اوقاف واگذار شده‌اند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

طرح حذف کپی مدارک هویتی در سه استان اجرا شد

«سیف الله ابوترابی» سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، گفت: طرح حذف کپی مدارک هویتی برای ارائه به دستگاه های اداری، در سه استان سمنان، خوزستان و قم به صورت آزمایشی آغاز شده است.
دکتر یدالله کریمی پور:

مازندران ما همان هلند است

دکتر یدالله کریمی پور گفت: هلند یا«نیدرِ لانت» به گونه ای شگفت آور با استان مازندران پیش از تقسیم 1376، شباهت دارد. من در چند یادداشت کوتاه می خواهم این دو را مقایسه کنم.
غول خشکسالی ؛

پروژه نجات تالاب میانکاله در دوراهی مازندران و گلستان

غول خشکسالی مساحتی حدود 10 هزار هکتار از تالاب بین المللی میانکاله را به عنوان یکی از مهم ترین زیستگاه های پرندگان مهاجر در کشور؛ در کام خود بلعیده و زنگ خطر خشکسالی تالاب های مازندران نیز به صدا درآمده است.
مدیرکل راه‌آهن خراسان اعلام کرد:

راه‌اندازی قطار مشهد- خرمشهر و مشهد- ماهشهر در تابستان امسال

مدیرکل راه‌آهن خراسان از راه‌اندازی قطار مشهد- خرمشهر و مشهد- ماهشهر در تابستان امسال و راه‌اندازی قطار مشهد- همدان از 20 تیرماه سال جاری خبر داد.

ستی پیر – یزد

ستی پیر، این زیارتگاه در شرق شهر یزد در نزدیکی مریم آباد یزد قرار دارد و بنای آن مانند قلعه است که آثار چهار برج باستانی در اطراف قلعه دیده می شود . به باور زرتشتیان ، این مکان پناهگاه مادر شاهزادگان ساسانی است و شامل سه زیارتگاه می باشد
آستارا؛

پناهگاه حیات وحش لوندویل

این منطقه در سال ۱۳۵۲ حفاظت شده اعلام و در سال ۱۳۵۴ به پناهگاه حیات وحش تبدیل شد.لوندویل منطقه ای است تالابی و جنگلی جلگه ای به مساحت یکهزار و هفتاد و چهار هکتار در منتهی الیه غربی جنگل های هیرکانی در استان گیلان ،ارتفاع متوسط منطقه ۲۰ متر پایین تر از سطح دریاهای آزاد است.
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان:

15 استان در همایش ملی اقوام و عشایر ایران در گرمسار شرکت می کنند

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان افزود: همایش ملی اقوام و عشایر ایران با حضور بیش از 15 استان کشور فردا 25 آذرماه در سالن شهید باهنر گرمسار برگزار می شود.
نقدی بر صحبت های معاون اول؛

حادثه و عدم پرداخت صدقه حكومتي!

صحبت های نسنجیده معاون اول و ارتباط دادن احتمالی حادثه با ندادن صدقه حکومتی، نه تنها باعث کاهش بار منفی حادثه نشد، بلکه مردم را نسبت به موضوع حساس تر هم نمود.
آمار مصدومان و کشته‌شدگان حادثه قطار سمنان:

80مصدوم و 38 کشته تا الان

در حالی که تعداد مصدومان حادثه قطار سمنان از 62 به 70، 72 ، 75 و 78 تن اعلام شد، جدیدترین اخبار دریافتی حاکی از افزایش مصدومان و کشته شدگان به ترتیب به 80 و 35 تن است.
حمیدرضا عظیم زاده خبرداد؛

همکاری دانشگاه یزد با دو سازمان بین المللی در زمینه فرسایش بادی

رییس پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی دانشگاه یزد گفت: این پزوهشکده با دو سازمان بین المللی FAO و GEF در قالب طرح مشترک تحقیقاتی با عنوان 'تجزیه و تحلیل داده های ایستگاه پایش فرسایش بادی پروژه بین المللی RFLDL' همکاری دارد.
عباس زارع :

30 درصد اعتبارات در نظر گرفته شده برای آبیاری نوین به خراسان جنوبی اختصاص می‌یابد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا هفته آینده 30 درصد از اعتباراتی که برای آبیاری نوین در خراسان جنوبی در نظر گرفته شده، تخصیص می‌یابد.
راه کارهای جلوگیری از هدر رفتن انرژی؛

در زمستان دریچه کولر باز باشد یا بسته؟

قاتل زمستانی برای ورود به منزل راهکارهای زیادی را انتخاب می‌کند که یکی از آن‌ها کانال کولر در محیط منزل است.
ادامه مشکلات مردم در موسسات مالی غیرمجاز؛

دومین موسسه غیرمجازهم درمقابل سپرده های مردم کم آورد

طی روزهای اخیر بیش از نیم میلیون سپرده گذار موسسه میزان پس از ماهها بلاتکلیفی و سرگردانی بالاخره با تلاشهای ستاد تدابیر استانداری خراسان رضوی و همکاری بانک مرکزی وهمراهی مدیران بانک صادارت تعیین تکلیف شدند.

اطلاعیه مهم جهت طلبکاران موسسه میزان

بانک صادرات جدول زمان بندی مراجعه سپرده گذاران موسسه میزان برای افتتاح حساب را اعلام کرد.
نظرات و گلایه ها