سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اینفوگرافی؛

گرم‌ترین استان‌های ایران در تیرماه 98

طبق گزارشی که مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور منتشر کرده، چهار استان فارس، خراسان رضوی، همدان و کردستان گرم‌ترین استان‌های ایران در تیرماه ۱۳۹۸ بوده‌اند. در این اینفوگرافی به وضعیت دمای این چهار استان و رکورد آنها در چند دهه اخیر اشاره شده است
فقر بیداد می‌کند؛

ساکنین باغ زردآلوی کرمان که سرپناهشان پتویی کهنه است

این روزها ماجرای باغ زردآلوی کرمان را همه شنیدند؛ یک گروه 150 نفری که حدود 80 درصد این مهاجرین از اهالی کهنوج و 20 درصد دیگر آن ها هرمزگانی هستند، تابستان ها از بندرعباس به دلیل نداشتن خانه، به شهر کرمان مهاجرت می‌کنند و حدود 70 نفر از این افراد در شهرستان زرند در مکانی مانند روستای سیدی کرمان مستقر هستند.
ستاد مدیریت بحران هشدار داد:

احتمال بروز سیل در ۱۰ استان

ستاد مدیریت بحران کشور با صدور اخطاریه هواشناسی نسبت به احتمال بروز سیل در ۱۰ استان فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، گلستان، زنجان و سمنان هشدار داد.
مرکز زمین شناسی جنوب کشور :

"فارس" رکورد دار فرونشست زمین در ایران

5 شهرستان داراب، فسا، نی ریز، مرودشت و استهبان فارس دچار فرونشست‌های نگران‌ کننده زمین هستند
تنگ هایقر؛

تنگ هایقر-استان فارس

تنگ هایقر -استان فارس

غار چاه دریا – کرمان

این غار در ۱۵ کیلومتری غرب شهر داوران در مسیر رفسنجان- زرند قرار دارد. غار چاه دریا از دو فضای قیف مانند چسبیده به هم تشکیل شده است. قطر دهانه قیف بالایی حدود ۶۰ متر و قطر پایین آن حدود ۳۰ متر است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد:

آماده همکاری با استان کرمان برای احیاء جازموریان هستیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تجربه تدوین مدیریت یکپارچه تالاب بین المللی هامون برای همکاری با استان کرمان در احیاء جازموریان کاملا آماده ایم.
جعفر رودری خبرداد؛

14 میلیارد تومان اعتبار به بازسازی ارگ قدیم بم اختصاص یافته است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان گفت: 14 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی ارگ قدیم بم تخصیص یافته است.
مشکل تامین منابع مالی؛

آزاد راه شیراز – اصفهان مشکل تامین منابع مالی ندارد

معاون ساخت و توسعه آزاد راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: با توجه به حمایت های خوب وزارت راه و شهرسازی، پروژه آزادراه شیراز- اصفهان مشکل تامین منابع مالی ندارد.
روابط عمومی دادگستری استان فارس عنوان کرد:

برگزاری نشست هم اندیشی نمایندگان دادسرای انتظامی قضات جنوب کشور در شیراز

روابط عمومی دادگستری استان فارس در ابتدای این نشست که با حضور نمایندگان دادسرای انتظامی قضات استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و فارس در راستای اجرای فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب در امر نظارت و همچنین سیاست های کلان قوه قضائیه در ارتقاء سلامت قضایی و اداری در مجموعه قضایی کشور برگزار شد، رئیس کل دادگسترس استان فارس طی سخنانی با اشاره به مزایای برگزاری شیوه جدید به صورت منطقه ای گفت:
طهمورث یوسفی:

اطلس زمین شناسی در سپیدان و سی سخت تهیه می شود

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب از تهیه اطلس زمین شناسی شمال سپیدان و مناطق شرقی سی سخت یاسوج خبرداد.
كمپين براي كمك به كودكان معلول؛

کمپین جمع آوری درهای پلاسیتکی بطری برای خرید ویلچر معلولان در شیراز

رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی مذهبی الصابرین (معلولان شیراز) گفت: برای تامین صندلی چرخدار برای کودکان معلول، کمپینی برای جمع آوری درهای پلاسیتکی بطری در شیراز راه اندازی شده است.

غیبت یک ماهه مدیر کل میراث فرهنگی کرمان در سکوت سازمان میراث فرهنگی

ماجرای کناره گیری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان پایانی ندارد. اکنون گفته می شود علی مهاجری مدیر اداره میراث فرهنگی استان کرمان برای دومین بار در 6 ماهه گذشته استعفای خود را به استاندار کرمان و سازمان میراث فرهنگی کشور اعلام کرده است.
نظرات و گلایه ها