سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پر ثمرترین و کم هزینه‌ترین راه برای رفع مشکلات مشهد گفتگو است
محمدرضا کلایی شهردار مشهد در مراسم تکریم تقی زاده خامسی شهردار سابق مشهد و معارفه خود به عنوان شهردار جدید این کلانشهر با اشاره به اینکه شهر مشهد همانند سایر شهر‌ها دارای شکاف‌ها و مشکلاتی است، گفت: معتقدم تنها راه مواجه با این شکاف‌ها و رفع مشکلات گفتگو است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای تامین مالی شهرداری مشهد تا پایان سال 97 برنامه ریزی شده است
معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا پایان سال جاری بتوانیم سه هزار میلیارد تومان تامین مالی برای شهرداری مشهد داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با طرح‌های جدید شهرداری، مشهد متحول می‌شود
بخش حمل و نقل شهر مشهد با برنامه‌ریزی‌های جدید توسعه و گسترش خواهد یافت. «محمدرضا کلایی» که به‌عنوان جوان ترین شهردار کلانشهرهای ایران، از وزیر کشور برای شهرداری مشهد، دیروز، حکم گرفت، در خصوص مهم‌ترین برنامه‌هایش برای این شهر، اظهارداشت: در بخش حمل و نقل و ترافیک، سرعت بخشی به تکمیل و راه‌اندازی خط دو و سه قطار شهری و توسعه ناوگان اتوبوسرانی با ظرفیت بخش خصوصی و واگذاری خطوط پر ظرفیت به سرمایه‌گذاران و افزایش تعداد اتوبوس‌ها در ناوگان و بومی کردن حداقل یک تکنولوژی جدید در زمینه خدمات حمل و نقل عمومی برقی، از جمله این برنامه هاست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی:
آب مشهد تا 20 سال آینده قابل شرب نخواهد بود
عضو هیات علمی گروه علوم و مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آب زیرزمینی مشهد هر سال در حال افت است و تا 20 سال آینده شوری آب زیرزمینی مشهد به رقم 3000 خواهد رسید و این یعنی آب مشهد دیگر قابل شرب نخواهد بود و برای کشاورزان نیز مشکل ایجاد خواهد کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تولید دارو و درمان اقشار کم درآمد اولویت کاری آستان قدس رضوی است
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تولید دارو و توجه به درمان اقشار کم درآمد در اولویت‌های کاری آستان قدس رضوی قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
56 درصد مراکز اقامتی کشور در خراسان رضوی است
سرپرست معاونت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: 56 درصد مراکز اقامتی کشور و51 درصد ظرفیت حمل و نقل کشور در این استان است.
راه آهن مشکل تامین واگن صادراتی را سریع‌تر حل کند
سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: راه آهن به عنوان متولی تامین واگن‌های صادراتی باید با هماهنگی بخش مرتبط طی یک برنامه کوتاه و نیز بلندمدت مشکل صادرکننده‌ها را برای صادرات مستمر و تثبیت شده حل کند.
خطر فرونشست زمین در مسیر خط آهن مشهد- تهران جدی است
عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی مشهد گفت: نشست دشت‌های استان یک امر قطعی است، هر چقدر سرعت قطار و لرزش آن بیشتر باشد باعث می‌شود فرو نشست لایه‌های فوقانی سریع‌تر صورت بگیرد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد:
خراسان رضوی؛ تأمین‌ کننده سرباز 18 استان
محمود ریاحی اظهار کرد: دفاع از تمامیت ارضی برعهده تمام اتباع ایرانی است و به همین دلیل است که قانون، خدمت سربازی را برای همه اتباع ایرانی الزامی کرده است. همه افراد مذکور که مشمول خدمت هستند، موظفند از آغاز ماهی که 18 سال تمام می‌شوند، نسبت‌به تعیین وضعیت سربازی اقدام کنند
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:
مشهد مقدس بزرگترین قطب گردشگری سلامت کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: هم اکنون هشت شرکت گردشگری در حوزه گردشگری سلامت در استان فعالیت می کنند که از این نظر رتبه اول کشور را داریم.
تقی‌زاده خامسی روز گذشته اعلام بازنشستگی کرد
محمدرضا حیدری ظهر امروز در جلسه شورای شهر مشهد اظهار داشت: یکی از کارویژه‌های آقای تقی‌زاده تربیت نیروهای کارآمد است؛ تلاش زیادی داشتیم و واقعا در همه بخش‌های موضوع مربوط به اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تلاش کردیم از ظرفیت ایشان استفاده کنیم
درگیری شدید در سلف دانشگاه حکیم سبزواری، دانشجویان را نگران کرد
یکشنبه هفته جاری اخبار نگران کننده ای از دانشگاه حکیم سبزواری منتشر شد، این اخبار حکایت از یک درگیری شدید در سلف مرکزی این دانشگاه داشت که به شدت دانشجویان و خانواده های دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری را نگران کرده بود.
استاندار بازنشسته شد و فرماندار رفت/ شهرداری در ابهام
پرونده اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در کشور که این روزها به پایان مهلت قانونی خود رسیده شرایط مدیریتی را در خراسان رضوی با چالش مواجه کرده به صورتی که علاوه بر استاندار و چند معاون وی، برخی مدیران کل و شهردار مشهد نیز مشمول این قانون شده و باید پست خود را ترک کنند. تعلل در انتخاب جایگزین برای بازنشستگان در خراسان رضوی، بسیاری از ادارات کل را طی چند ماه آینده با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:
پنج گزینه شهردار مشهد انتخاب شدند
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در جلسه امشب شورای اسلامی شهر مشهد با حضور کلیه اعضا براساس آیین‌نامه داخلی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در این مرحله با رای کتبی اعضاء پنج گزینه شهردار مشهد انتخاب شدند.
‌​تمامی امکانات برای بازگشت زائران رضوی آماده است
‌استاندار خراسان رضوی گفت: همه امکانات لازم برای بازگشت زائران رضوی آماده است‌.وی با اشاره به حضور موثر پلیس در محورهای مواصلاتی استان و اعمال محدودیت‌های ترافیکی، گفت: به مدد این حضور، دوسوم تصادفات منجر به فوت و جرح در دهه پایانی صفر امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت.
حضور میلیونی عزاداران در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی
هم‌زمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) مشهد مقدس غرق در ماتم امام مهربانی‌هاست و عزاداران از صبح امروز در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی به عزاداری پرداختند.
مدیرکل راه آهن خراسان خبر داد؛
درآمد بین المللی راه آهن خراسان افزایش یافت
مدیرکل راه آهن خراسان به افزایش 32 درصدی واردات، 232 درصدی صادرات و 127 درصدی ترانزیت ریلی مسیر سرخس - بندرعباس در بخش فعالیت بین المللی این راه آهن اشاره و بیان کرد: بر این اساس مجموع در آمد بین المللی راه آهن خراسان امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال 128 درصد بیشتر شده است.
برخی دیواری کوتاه‌تر از دولت پیدا نکرده‌اند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برخی دیواری کوتاه‌تر از دولت پیدا نکرده و دست به تخریب دولت زده‌اند.
۶ گزینه‌ احتمالی اصلاح‌طلبان برای شهرداری مشهد را بیشتر بشناسید
شهرداری مشهد ظرف چند روز آینده و احتمالا تا پایان آبان‌ماه امسال باید بستر تغییر و تحولات جدیدی در راس بدنه مدیریتی خود باشد.
بحران کم آبی ؛
بحران دشت، شکاف شهر
جعفر سلیمانی اظهار کرد: 25 حلقه چاه عمیق، فرونشست دشت کاشمر را جدی کرده است. با برداشت آب از چاه‌های سطح شهر و انتقال آن به 15 کیلومتر خارج از آن و با توجه به بحران کم‌ آبی، شاهد شکاف‌هایی در معابر شهری هستیم.
صرف بودجه شهرداری در خارج از محدوده شهر با احکام شرعی و قانونی مغایرت دارد
نیروهای ارتش با ماشین آلات سنگین این مسیر را مسدود کردند و با گماردن نگهبان به صورت شبانه‌روزی، مانع از افتتاح پروژه و تردد شهروندان در این بلوار تازه احداث شدند و تأسف بارتر آنکه به توصیه‌ها و درخواست‌های هیچ مقام استانی و کشوری و حتی به مصوبه لازم‌الاجرای شورای تأمین شهرستان نیز توجهی نکرده اند!
رئیس شورای هیات های مذهبی خراسان رضوی گفت:
25هیات در مشهد ساختارشکن هستند
رئیس شورای هیات های مذهبی خراسان رضوی گفت: 25 هیات فعال در شهر مشهد ساختارشکن هستند که تذکرهای لازم به آنها داده شده است که برابر مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنند در غیر این صورت باید پاسخگوی قانون و دستگاه قضا باشند.
معاونت گردشگری میراث‌ فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد:
شرایط اعطای مجوز به اقامتگاه‌های بوم‌گردی
معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی خراسان رضوی گفت: مجوز اقامتگاه بوم‌گردی و پروانه بهره‌برداری برای واحدها به استناد آیین‌نامه ایجاد، تکمیل و درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری هست که در سال 1394 آخرین اخطاریه این آیین‌نامه ابلاغ شد.
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی خراسان رضوی:
۲۸۰ طرح تاسیسات گردشگری درحال احداث است
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت:بالغ بر ۲۸۰ پروژه در حوزه‌ی گردشگری با اشتغال زایی برای ده هزار و صد نفر در حال فعالیت می‌باشد.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد:
یک ششم محدوده شهر مشهد را بافت‌های ناکارآمد شهری تشکیل می‌دهند
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد: یک ششم محدوده شهر مشهد را بافت‌های ناکارآمد شهری تشکیل می‌دهند
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها