سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ممنوعیت شکایت از رسانه‌ها در مازندران
استاندار جدید مازندران در نخستین هفته آغاز فعالیت رسمی خود در استانداری، با ارسال دستورالعملی برای تمامی دستگاه‌های اجرایی، شکایت علیه رسانه‌ها را برای این دستگاه‌ها ممنوع کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زباله مهم‌ترین عامل آلودگی خاک‌های مازندران
رمضان‌پور آلودگی خاک را عامل از بین رفتن پوشش گیاهی و کاهش رشد و نمو گیاهان و در نهایت فرسایش خاک و بیابان‌زایی برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر در کشورهای اروپایی برای جلوگیری از آلودگی خاک عامل بازدارنده‌ای با عنوان «قانون خاک» وجود دارد که موجب شده تا حد زیادی از افزایش آلودگی‌های خاک جلوگیری شود که البته در مجلس شورای اسلامی نیز قانون خاک به تصویب رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جلوگیری دستگاه قضایی از ‌تعطیلی ۱۴۴ شرکت تولیدی خدماتی مازندران
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، امسال از تعطیلی ۱۴۴ شرکت در مازندران جلوگیری شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مبارزه با فساد در حوزه منابع طبیعی نتیجه داد؛
دستگیری شبکه زمین خواریِ دولتی در غرب مازندران
زمین خواری بیماری همه گیری شده که بسیاری از اراضی ملی در سراسر کشور مخصوصا زمین های ارزشمند و گران بهای شمال ایران را درگیر کرده است. حالا یک شبکه قدرتمند دولتی متهم به این بیماری دستگیر شده اند به دنبال ارسال گزارش های متعدد از زمین خواری، مرتع خواری، ساحل خواری و دیگر تصرفات اراضی ملی در شهرستان های غرب مازندران به سازمان جنگل ها، و عدم توجه روسای جدید و البته پیگیری برخی از مدیران این سازمان با همراهی همه جانبه ماموران اداره کل اطلاعات این استان، برخی مدیران ارشد منابع طبیعی مازندران (دفتر نوشهر) دستگیر شدند.
صادرات ۲۲ میلیون دلاری محصولات شیلاتی مازندران به سه قاره دنیا
مدیرکل شیلات مازندران از صادرات 22 میلیون دلاری محصولات شیلاتی از مازندران به قاره‌های اروپا، آمریکا و آسیا خبر داد.
بخش کشاورزی مازندران زیرساخت های صادراتی خوبی ندارد
استاندار مازندران، اشتغال و صادرات را اولویت کاری خود در حوزه اقتصاد بیان کرد و گفت: نبود زیرساخت های مناسب و صادرات خلاء بخش کشاورزی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:
نیازی به واردات برنج نیست
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: اگر الگوی تغذیه و مصرف در کشور اصلاح شود، حتی در محصول برنج هم می‌توانیم به خودکفایی برسیم و نیازی به واردات نداریم.
نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس:
۴۰ نماینده مخالف انتقال آب دریای خزر هستند
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با اشاره به اینکه اجازه نمی دهیم انتقال آب خزر به سمنان از دستور لایحه ۹۷ خارج شود؛ گفت: ۴۰ نماینده مخالفت با انتقال آب خزر را امضا کردند.
ساماندهی واحدهای پرورش طیور بومی و غیرمجاز در مازندران
مدیرکل دامپزشکی مازندران از ساماندهی واحدهای طیور فاقد پروانه معتبر و واحدهایی با فعالیت غیرمجاز و همچنین پرورش طیور بومی، رنگی و روستائی خبر داد و گفت: برحسب دستورالعمل‌ها و قوانین موجود، نگهداری و پرورش بیش از 100 قطعه پرنده در منازل روستائی غیر مجاز بوده و باید خارج از بافت به‌صورت صنعتی تعریف شود.
محمد محمدی تاکامی ؛
انحلال شورای شهر سلمانشهر
محمد محمدی تاکامی با بیان اینکه شورای شهر سلمانشهر منحل شده بود و قائم مقامی شورای شهر برای مردم به استانداری واگذار شده است گفت: شهردار سلمانشهر توسط استاندار انتخاب شده و این شهر تا پایان دوره کنونی نمی تواند شورا داشته باشد.
حبس و جزای نقدی در انتظار صیادان و شکارچیان غیرمجاز
سیدیونس حسینی عالمی که در اولین هفته تلاشش برای مهار تخلفات صید و شکار در مازندران، طی عملیات‌هایی کم‌سابقه ۱۱۵۰ رشته دام هوایی جمع‌آوری شده می‌گوید: برنامه دستگاه قضایی استان در خصوص شکار غیرمجاز پرندگان برخورد جدی و بدون تعارف با متخلفان است.
معاون بهره برداری آب منطقه‌ای مازندران:
۴۱ درصدی سد‌های مازندران آبگیری شده است
معاون بهره برداری آب منطقه‌ای مازندران گفت: تاکنون ۴۱ درصد از حجم مخازن سد‌های مازندران، معادل ۱۳۶ میلیون متر مکعب آبگیری شده است.
سرپرست استانداری مازندران:
بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند
سرپرست استانداری مازندران تمرکزگرایی در حفظ اشتغال را در تکانه‌های اقتصادی پیش رو خواستار شد و گفت: بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند.وی افزود: با وجود تکانه‌های اقتصادی دو درصد طرح‌های سال گذشته دچار رکود شدند و از اردیبهشت به دلیل نوپا بودن کسب و کارها امید و انگیزش‌ها سعی شد تا حفاظت شود.
رامسر مرکز بزرگ دانشگاهی است
فرماندار رامسر با اشاره به پتانسیل های مختلف شهرستان گفت: این شهرستان به عنوان مرکز بزرگ دانشگاهی است.
ثبت نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی مازندران
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی استان ثبت شده است گفت: اواخر روز یک‌شنبه با تقویت جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر مهیا می‌شود که با بارش‌های پراکنده همراه خواهد بود.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس؛
انتخاب استاندار دغدغه نمایندگان مازندران است
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، انتخاب استاندار را در این مقطع زمانی از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس بیان کرد.وی با اشاره به اینکه نمایندگان مازندران در مشاوره با دولت و وزارت کشور کمک می کنیم تا انتخاب اصلح اتفاق بیفتد تصریح کرد:انتخاب استاندار مطلوب سبب کم شدن دغدغه نمایندگان و با برنامه ریزی کار کردن در استان مازندران سبب افزایش ثبات مدیریت می شود.
فاصله مازندران با میانگین کشوری در اجرای طرح هادی روستایی
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: استان مازندران در زمینه اجرای طرح هنوز با متوسط کشوری فاصله دارد.
انرژی باد خزر جای سوخت فسیلی در مازندران را می‌گیرد؟
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران گفت: مقدار استفاده از امواج دریای خزر نیاز به تحقیقات داشته تا از لحاظ اقتصادی بررسی شود که استفاده از امواج باد چقدر در مصرف انرژی ما به صرفه خواهد بود.
نماینده غرب مازندران در مجلس مطرح کرد؛
ردپای مجوزهای دولتی در 90 درصد بناهای حریم رودها
نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامیبه ساخت و ساز در حریم رودها، اشاره و تصریح کرد: 90 درصد ابنیه‌ای که در حریم رودخانه‌ها بنا شدند با مجوزهای دولتی و رسمی ساخته شده و حریم رودها رعایت نشده است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سد بزرگ دو میلیارد دلاری در مسیر احداث پالایشگاه نفت مازندران!
علاوه بر تصویب کمیسیون واگذاری زمین برای پروژه های صنعتی و کشاورزی مازندران، حدود 160 هکتار زمین مربوط به اراضی ملی برای این کار فریز شد که تاکنون به دلیل عملیاتی نشدن کار واگذاری از سوی منابع طبیعی صادر نشده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخریب جاذبه های طبیعی مازندران ؛
تکمیل طرح تخریب تالاب ولوکلا بابل
از حدود سه ماه پیش تاکنون، تالاب نیلوفرهای ولوکلا بابل که بخاطر جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد در ایام تعطیلات مسافران زیادی را به خود جذب می‌کرد قربانی یک اختلاف محلی شده بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل شرکت گاز مازندران:
گازرسانی به مناطق محروم در اولویت
مدیرعامل شرکت گاز مازندران استمرار گازرسانی به مناطق محروم استان را اولویت اصلی این شرکت دانست و تاکید کرد: به واسطه حساسیت و اهمیت استمرار گاز طبیعی، سه مولفه سرعت، دقت و صحت سرلوحه فعالیت کارکنان این شرکت به منظور تامین به موقع گاز مشترکان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری؛
مشکل ساده‌ای که برای توسعه باید حل شود...
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، فرهنگ سازی و آموزش شهروندی را گام موثری در اجرای تفکیک زباله از مبداء دانست و اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر نیازمند مشارکت عمومی شهروندان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شناسایی ۳۳ دخمه در فصل سوم کاوش های محوطه باستانی وستمین
سرپرست کاوش محوطه اشکانی وستمین از پایان فصل سوم کاوش های باستان شناسی محوطه باستانی وستمین و شناسایی ۳۳ دخمه در آن خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جنگل‌ها، ضربه‌گیر باران‌های سیل آسا
جنگل یک مجموعه پوشیده از گیاهان است که به دلیل داشتن لایه‌های مختلف ارتفاعی از جمله علفی، درختچه‌ها و درختان انبوه که به آن اشکوب‌بندی گفته می‌شود، در زمان بارندگی هر کدام از این لایه‌ها، بخشی از باران را جذب می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
دغدغه های اعضای شورا؛

شوراییان پر مشغله !

حجم بالای طلا در خانه ها؛

طلای خانگی ایرانیان!

همچنان در دست ساخت؛

آزاد راه تهران - شمال

نان سوژه كاريكاتوريست‌ها:

مجموعه کاریکاتورهای گرانی نان

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
رتبه یک مازندران در نوروز:

پایتخت گردشگری فرهنگی

تاريخ،فرهنگ و زبان مازندران

جایگاه امیری در موسیقی مازندران

تصاویر و دیدنی های ساری

زیبایی ساری از آسمان

شعارگرایی بجای عمل گرایی:

متولیان فرهنگ مازندران پاسخ دهند؟

به بهانه هفته دولت؛

یادمان شهادت رجائی و باهنر

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رامسر،تنکابن،چالوس
نوشهر،نور،محمودآباد
جویبار،سوادکوه،قائم شهر
بهشهر،نکا،میاندرو،گلوگا
پیگیری های ویژه