سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون استاندار آذربایجان شرقی ؛
از برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» چه‌خبر؟
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت:
۳۲ درصد مردم آذربایجان‌شرقی در مناطق حاشیه‌نشین هستند
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: کل جمعیت ساکن در بافت‌های ناکارآمد شهری یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است که ۳۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد.ابوالقاسم سلطانی از سکونت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بافت‌های ناکارآمد در این استان خبر داد و اظهار کرد: ۱۵ عنوان طرح به منظور اجرایی شدن برنامه بازآفرینی شهری پایدار در محلات ناکارآمد و فرسوده در سال ۹۷ در حال انجام است که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت عملیاتی داشته است
تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حیات بشر به علم و فرهنگ و میراث معنوی وابسته است، خاطرنشان کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی بهانه ای برای معرفی داشته های مادی و معنوی ما شده است.
میزبانی آذربایجان‌شرقی و اردبیل از مسابقات جام جهانی فوتسال
استاندار آذربایجان‌شرقی از میزبانی «آذربایجان‌شرقی و اردبیل» برای جام جهانی فوتسال خبر داد و اظهار امیدواری کرد از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و کشورمان را معرفی کنیم هم‌چنین ظرفیت مدیریت‌ها را برای برگزاری رویدادهای بین‌المللی ارتقا دهیم.
رفع معضل متکدیان به روش تبریزی‌ها
«تبریز، شهر بدون گدا»، جمله‌ای که به‌کرات شنیده‌ایم و ممکن است متعجب هم شده باشیم. مگر می‌شود در شهری متکدی پیدا نشود آن هم در این برهه زمانی که مشکلات زیادی گریبانگیر همگان است. در شرایطی که تکدی گری به یکی از آسیب‌های اجتماعی مبدل شده، بررسی و واکاوی مسیری که تبریز پیموده تا به شهر بدون گدا تبدیل شود، حائز اهمیت است. دلیل کم‌ بودن تعداد متکدیان تبریز را شاید بتوان به طرح‌های مختلف خیریه‌‌ها ربط داد. مثل آنهایی که مردم را به تهیه مایحتاج نیازمندان و جهیزیه برای نوعروسان به جای فرستادن دسته‌گل برای مراسم سوگواری دعوت می‌کنند؛ خوشبختانه این کار یکی از مواردی است که میان فعالیت‌های مختلف خیریه‌های تبریز، خوب جا افتاده و هنوز نیز انجام می‌شود. چه خوب است که شهر بدون گدا را به لایه لایه شهرهایمان تعمیم دهیم و از گداپروری حمایت نکنیم.
25 دانش آموز بازمانده از تحصیل در خداآفرین به مدرسه بازگشتند
رییس دادگستری خداآفرین گفت: 25 دانش آموز دختر بازمانده از تحصیل در یکی از روستاهای این شهرستان در آذربایجان شرقی با وساطت مقام های قضایی و همکاری آموزش و پرورش به مدرسه بازگردانده شدند.
مشکل قانونی برای توسعه کشاورزی وجود ندارد
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون باید هدایت گر مسوولان و نقطه اتکای بهره برداران باشد، گفت: در مسیر توسعه کشاورزی مشکل قانونی وجود ندارد .
در شش ماه نخست سال جاری صورت گرفت؛
رشد گردشگری خارجی در آذربایجان‌شرقی
تبریز : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۷درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماه نخست سال ۹۷ در استان، خبر داد.
در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی مطرح شد؛
شارژ مالی واردات مواد اولیه
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: واردکنندگان و تولیدکنندگان در برهه کنونی اقدام به واردات مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز استان کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فاینانس طرح انتقال آب ارس به تبریز نهایی شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌شرقی از نهایی شدن فاینانس طرح انتقال آب ارس به تبریز و کلنگ‌زنی خط جدید آن در چند روز آینده خبر داد.وی ادامه داد: در ۳۴ سال اخیر،۵/ ۱۷ متر از میزان سطح آب‌های زیرزمینی شهرستان مرند افت پیدا کرده، یعنی هر سال، نیم متر از میزان سفره‌های زیرزمینی این شهرستان کاهش پیدا کرده است.مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۲۰ دشت در آذربایجان‌شرقی وجود دارد، تاکید کرد: میزان کاهش حجم ذخیره‌ای آب در مرند با ۵۰ درصد مجموع کاهش مخزن آّب استان برابری می‌کند و این رقم بزرگی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیریت مصرف در شرایط جنگ اقتصادی ضروری است
استاندار آذربایجان شرقی بر آموزش الگوی مصرف صحیح در تمامی حوزه‌ها اعم از آب، برق و انرژی تأکید کرد و گفت: اکنون که در جنگ اقتصادی قرار داریم نه تنها آب، بلکه برخی از کالاهای اساسی نیز محدود شده و باید با مدیریت صحیح مصرف این کمبودها را جبران کنیم.وی بر حمایت زنان از مدیریت آب، انرژی و برق تاکید کرد و گفت: عمده مصرف برق در انواع وسایل برقی خانگی بوده و مدیریت مصرف این ابزار برعهده بانوان است، از بانوان انتظار می‌رود ضمن آموزش صحیح به فرزندان، خود نیز الگوی صحیح مصرف آب و برق را رعایت کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زنجیره کامل تولید در شهرک صنعتی کفش تبریز ایجاد شود
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که وظیفه مسئولان حمایت کامل از صنعت کفش تبریز است، افزود: ایجاد شهرک تخصصی کفش بهترین فرصت برای پشتیبانی از این صنف است که در این زمینه باید زنجیره کاملی از تولید به صورت یک شبکه ایجاد شود.استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: پس از سفر رئیس جمهور به تبریز جلسات متعددی با همکاری انجمن صنفی کیف و کفش، اتحادیه کفش تبریز و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که با پیگیری های مستمر اقدام های خوبی در زمینه احداث شهرک صنعتی کفش تبریز انجام شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه‌های تبریز 2018 بر مبنای جذب گردشگر ارزیابی می‌شود
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هدف اصلی رویداد تبریز 2018، جذب گردشگر است، اظهار داشت: ارزیابی اقدامات انجام شده در جریان این رویداد و عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی آن با لحاظ این هدف انجام خواهد شد.استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید بخش قابل توجهی از هزینه‌های جاری را به بخش آموزش اختصاص دهیم، ابراز داشت: آموزش نیروها در بخش‌های مختلف حوزه گردشگری از ضروری‌ترین اقداماتی است که ماندگار خواهد بود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح‌های توسعه مرکز آذربایجان‌شرقی تشریح شد؛
فراخوان «تبریز» به ایرانیان مقیم خارج
شهردار تبریز در دیدار با رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور بر ضرورت پرداخت به اقتصاد شهری و توسعه اقتصادی شهر با کمک گرفتن از سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور تاکید کرد.وی با اشاره به امواج مهاجرت نیروهای فکری و سرمایه‌ها به خارج از کشور در سال‌های مختلف اظهار کرد: واقعیت این است که باید نسبت به حضور و فعالیت ایرانیان در کشورهای مختلف به‌ صورت فرصت‌محور نگاه داشته باشیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشت سال دفاع مقدس سرمایه ارزشمند ملت ایران در راه استقلال است
استاندار آذربایجان شرقی گفت:‌ هشت سال دوران دفاع مقدس سرمایه ارزشمندی بود که ملت ایران برای استقلال خود هزینه کرد و نسل امروز باید قدر این سرمایه را بدانند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است
استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند. خدابخش با تاکید بر اینکه باید افراد در معرض آسیب مصرف مواد مخدر را شناسایی کنیم، ابراز داشت: اثربخشی حوزه پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد و باید دست به دست هم دهیم و عواملی که در کاهش تقاضا موثر هستند را به میدان بیاوریم و افراد در معرض آسیب را مصون‌سازی کنیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز پلمب شد
دفتر منطقه آزاد ارس واقع در چایکنار نرسیده به میدان صاحب‌الامر به استناد به بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها توسط شهرداری منطقه ۱۰ تبریز لاک مهر شده است
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح استقرار سیستم حمل بار در راه آهن آذربایجان اجرا شد
مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: طرح استقرار سیستم حمل بار (Raitic) در راه آهن آذربایجان اجرا شد.این سیستم مدیریت حمل بار برای تکمیل و ثبت عملیات چرخه حمل بار در ایستگاه های مبادی و مقاصد بارگیری و تخلیه در سطح شبکه ریلی راه اندازی شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی:
زباله گاه شهر جدید سهند غیرمجاز و کاملاً غیر استاندارد است
معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از انجام اقدامات قانونی در خصوص عدم توجه شهرداری سهند در دفع غیر مجاز زباله این شهر خبر داد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی صورت گرفت؛
افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۲۰۰ طرح
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به مناسبت هفته دولت ۳۲۰۰ طرح به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که از این تعداد ۱۷۷۰ طرح در روستاها است. جواد رحمتی اظهار کرد: توان مالی کشور محدود است و اولویت‌بندی و میزان تاثیرگذاری پروژه‌ها نقش اصلی را در نحوه اجرای طرح‌ها دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بخش کشاورزی می‌تواند موجب تحول در اقتصاد شهرستان چاراویماق شود
استاندار آذربایجان شرقی گفت: استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی شهرستان چاراویماق می تواند زمینه ساز تحول بزرگ در این شهرستان شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تبریز 2018 تغییر در نگرش‌ها است
فرماندار تبریز گفت: در بحث تبریز 2018 نباید به دنبال این باشیم که مسئولیت‌ها را به گردن یکدیگر بیندازیم و از خود رفع مسئولیت کنیم، باید ببنیم چه نتیجه‌ای از این اقدامات حاصل شده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛
بیکاری ۲۴.۷ درصدی فارغ‌التحصیلان‌دانشگاهی آذربایجان‌شرقی
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه نرخ بیکاری آذربایجان‌شرقی ۱۰.۷ درصد و نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۲۴.۷درصد است که افزایش این نرخ ناشی از عدم مهارت در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهروندان تبریزی یک هفته رایگان سفر می‌کنند؛
آغاز به کار تاکسی اینترنتی در تبریز‏
تاکسی اینترنتی به‌عنوان یک شرکت‌ بزرگ حمل‌و‌نقل درون‌شهری کشور در تبریز آغاز به کار کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی:
کشف معدن طلای زایلیک در آذربایجان شرقی
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از اکتشاف کامل معدن طلای زایلیک در آذربایجان شرقی و تولید شمش طلا در مقیاس صنعتی خبر داد .
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهردار تبریز در دیدار با رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور مطرح کرد؛
جذب سرمایه گذاری آذربایجانی های خارج از کشور برای توسعه تبریز
شهردار تبریز در دیدار با رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور بر ضرورت پرداخت به اقتصاد شهری و توسعه اقتصادی شهر با کمک گرفتن از سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مواظب رفتار خودمان باشیم:

رویای کودکان کار

گسترش طلاق در جامعه؛

ادله های واهی برای جدایی

مشکلات بنگاه های اقتصادی؛

مالیات بر درنیامد

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
میانه،سراب، هریس،اهر
هوراند،کلیبر،خداآفرین
جلفا،مرند،اسکو،شبستر
آذرشهر،ملکان،بناب،عجب شیر
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها