20 دستگاه مولد برق اضطراری برای مقابله با قطعی برق در اهواز نصب شد
حمیدرضا جانباز پنجشنبه در مراسم وارد مدار شدن مولدهای برق اضطراری تصفیه خانه شماره دو اهواز با حضور رئیس جمهوری گفت: در سیستم های آبرسانی باید حداقل 30 درصد برق مورد نیاز توسط دیزل ژنراتورها تامین شود.
تکمیل طرح های تامین آب شرب خوزستان بیش از 104هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند
محمد رضا شمسایی پنجشنبه در مراسم افتتاح مولدهای برق با حضور رییس جمهوری اظهار کرد: تا کنون 32 هزار میلیارد ریال در طرح های آبرسانی خوزستان هزینه شده است و اتمام این طرحها نیاز به تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی و یا فاینانس دارد.
مذاکره با وزارت نیرو برای تحقق حقابه تالاب های خوزستان
معصومه ابتکارروز پنجشنبه در حاشیه بازدید رییس جمهوری از روند شستشوی مقره ها در پست 230 کیلوولت کوی مهدیس اهواز اظهار کرد: احیای تالاب ها با هماهنگی محیط زیست و رویکرد جدید دولت آغاز شده است.
منابع علمی دانشگاه جندی شاپور دزفول مورد توجه قرار گیرد
حسن تاجبخش ظهر امروز در کنگره ملی دانشگاه باستانی جندی شاپور دزفول اظهار داشت: نام دزفول برگرفته از رودخانه دز و پل باستانی این شهر بوده که بر روی این رودخانه ساخته شده که این رودخانه با گذر از استان‌های مختلف وارد خوزستان می‌شود و در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی نقشی مهم و مؤثر دارد.
سفر رئیس‌جمهور به خوزستان؛ غبار روحانی را به اهواز کشاند
رئیس جمهور به منظور بررسی شرایط اقلیمی و بحران های اخیر پیش آمده در خوزستان، فردا به این استان سفر می کند.
آغاز عملیات وسیع نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار خوزستان
وزیر جهادکشاورزی با اشاره به عملیات وسیع نهال کاری در کانون های گرد و غبار، گفت: توسعه نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار و آبیاری مستمر آن از جمله اقدامات دولت جهت مقابله با پدیده ریزگردها است.
توسط بازپرس ویژه قتل دادگستری آبادان؛
قتل مدیر دفتر نماینده آبادان قویا تکذیب شد
سعید موسی پور، اظهار کرد: شامگاه یکشنبه حدود ساعت 3:30 بامداد «نقیب کعبی»، مدیر دفتر «عامر کعبی» یکی از نمایند گان آبادان در مجلس شورای اسلامی در اثر تصادف به بیمارستان امام خمینی (ره) اعزام و در این بیمارستان بر اثر شدت جراحات فوت کرد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:
برگزاری هفتمین کنگره ملی تروما و طب رزم در آبادان
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از میزبانی این دانشکده از هفتمین کنگره ملی تروما و طب رزم در روزهای پایانی این هفته خبر داد.
وزیر نیرو قابل اعتماد نیست/ ارائه طرح استیضاح وزیر نیرو به هیأت‌رئیسه مجلس
نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه وزیر نیرو قابل اعتماد نیست و مدیران آب و برق خوزستان ناتوانند گفت: طرح استیضاح وزیر نیرو، به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.
سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان توضیح داد:
دلیل تاخیر در اعلام تعطیلی ادارات خوزستان با وجود گرد و غبار شدید
سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به تاخیر در اعلام تعطیلی ادارات در روز شنبه با وجود وضعیت گرد و غبار گفت: مشکلاتی که در روزهای اخیر به علت تعطیلی ادارات برای مردم ایجاد شده بود، موجب شد تا در روز گذشته تصمیم بر دایر بودن فعالیت ادارات در روز شنبه گرفته شود.
مدیر کل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:
مشکلات اجتماعی خوزستان از زبان مدیرکل آسیب های اجتماعی وزارت رفاه
مدیر کل دفتر آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمار بالای زنان سرپرست خانوار و بالاترین نرخ دانش آموز بازمانده از تحصیل به عنوان مشکلات خوزستان در موضوع آسیب اجتماعی یاد کرد.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس مطر ح کرد:
سرزندگی خرمشهر و آبادان در گرو احیای اروند رود است
عبدالله سامری عصر پنج شنبه در جلسه کمیسیون اشتغال، فرهنگی اجتماعی و رفاهی اجتماعی استان خوزستان در آبادان افزود: آبادان و خرمشهر پیش از انقلاب با یک رودخانه ای بنام اروند رود زنده بود و بنادر هم کارکرد خود را داشتند اما اکنون عدم لایروبی این آبراهه برای بخش عظمیی از مردم که از طریق آب، نانشان را به دست می آورند، مشکلات زیادی را سبب شده است.
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر مطرح کرد:
همه چیز در خوزستان زیر خاک مدفون شده است
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس با اشاره به مشکلات متعدد استان خوزستان از هیأت دولت درخواست کرد جلسه فوری در این استان برگزار کند.
توسط شهرداری و تا پایان سال صورت می گیرد؛
راه اندازی دومین آبنمای بزرگ کشور در اهواز
شهردار اهواز طی بازدیدی از مراحل پایانی احداث دومین آبنمای بزرگ کشور در پارک ٤٢ هکتاری، از آغاز به کار این پروژه در آستانه سال جدید خبر داد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خبرداد:
میزبانی بیش از 60 رویداد مهم ورزشی در خوزستان
فرامرز کیانی‌زاده ، ‌اظهار کرد:‌ با توجه به اهدافی که از ابتدا برای ارتقا و توسعه ورزش استان در نظر گرفته بودیم، چندین میزبانی بین المللی، جهانی و کشوری را پیش‌بینی کرده بودیم.
تلاش برای پرداخت حقوق معوقه کارکنان گروه ملی تا قبل از عید
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به این‌که مدیریت کارخانه، تیم اقتصادی استان و استاندار خوزستان پیگیر حل مشکلات به وجود آمده در بحث پرداخت حقوق‌ گروه ملی فولاد ایران هستند، گفت: تلاش می‌کنیم تا پیش از عید، حقوق عقب افتاده کارگران و کارکنان گروه ملی صنعتی فولاد ایران به آن‌ها پرداخت شود.
پذیرش نشدن موقت بیمار در برخی درمانگاه‌های تخصصی اهواز در پی قطعی آب و برق خوزستان
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مشکلات ایجاد شده در روز شنبه در استان خوزستان در پی قطع برق و آب گفت: قطعی برق در روز شنبه موجب شد که در برخی درمانگاه‌های تخصصی از اول صبح پذیرش بیمار انجام نشود.
در قالب تفاهم‌نامه مشترک وزارت آموزش و پرورش و کشور؛
طرح کنترل آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان اجرا می‌شود
محمد تقی‌زاده ، با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مشترکی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد:
بوی گاز منتشر شده در آبادان کاملاً بی‌خطر است
فرماندار آبادان با بیان اینکه بوی گاز منتشر شده در آبادان کاملاً بی‌خطر است، گفت: با هماهنگی اداره آموزش‌وپرورش مقرر شد تا مدرسه شاهد خاتم‌الانبیا آبادان به دلیل وجود بوی گاز تعطیل شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود:
بی کفایتی مسئولان باید خاتمه یابد
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر ضرورت برخورد با مسئولان بی کفایت و جلوگیری از ادامه فعالیت آنها گفت: مردم همیشه در صحنه خوزستان، مظلوم واقع شده اند.
رطوبت 100 درجه و ریزگردها شبکه برق خوزستان را از مدار خارج کرد/ نشست اضطراری وزیر در اهواز
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: رطوبت 100 درجه هوای خوزستان و ریزگردها باعث آلودگی تجهیزات صنعت برق و خارج شدن شبکه برق از مدار شده است.
بروز پدیده خاک و مه در خوزستان/ فراخوان آب پخش ها برای نقاط حساس
استاندار خوزستان با اشاره به سفر وزیر نیرو برای بررسی مشکلات قطعی برق و آب گفت: بروز پدیده مه شدید بعد از ریزگردها در استان موجب بروز مشکلات فعلی شده است.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس عنوان کرد:
اندیمشک قطب انرژی کشور می‌شود
نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: دو نیروگاه سیکل برق‌آبی در شهرستان و احداث 4 نیروگاه سیکل ترکیبی، شهرستان اندیمشک را قطب اول تولید انرژی در کشور خواهد کرد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وزارت کار در اشتغالزایی
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس گفت: وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی در امر ایجاد اشتغال مجموعه موفقی نبود و در حال حاضر در هر شهری بیش از ۷۰ درصد جوانان آن شهر بیکار هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون استاندار خوزستان:
معاون استاندار خوزستان گفت: علت قطعی برق که منجر به قطع آب بخش عظیمی از مناطق اهواز شد، گرد و غباری است که از روز گذشته در شهر اهواز شکل گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
سایر حوزه ها