سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نباید از خوزستان سیمای پرخاشگری و خشونت به کشور مخابره شود
استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مردم مناطق حاشیه نشین گفت: نباید آنچه از سیمای خوزستان به کشور مخابره می شود، سیمای پرخاشگری و خشونت باشد زیرا در نوع نگاه به استان و تعامل با خوزستان تاثیرگذار است و موجب دوری از خوزستان می شود
استاندار خوزستان تاکید کرد؛
مدیریت آب با کمترین تنش‌ اجتماعی
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه نگاه ما به آب یک نگاه سخت‌افزاری است، گفت: آب تنها یک ماده نیست، بلکه مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به آن گره خورده است. مدیریت آب نیاز به مدیریت بسیار هوشمندانه دارد؛ مدیریتی که در آن حداقل تنش‌های اجتماعی رخ دهد.
شرط احیای حمل‌و‌نقل در بندر خرمشهر؛
افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی حمل ونقل ریلی در بنادر کشور
رئیس اداره ریل امور بندری بنادر کشور گفت: در شش ماه نخست امسال حمل‌و‌نقل ریلی کالا از بنادر کشور بین ۱۵ تا ۲۵ درصد در طیف کالاهای مختلف به‌صورت متوسط نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد؛
توقف عملیات هوایی اطفای حریق در هورالعظیم
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از توقف یک هفته‌ای عملیات هوایی اطفای حریق توسط هواپیمای آتش‌نشان در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد.مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه آخرین نوبت عملیات اطفا توسط هواپیمای آتش‌نشان در این مرحله هفته گذشته انجام شده است، ادامه داد: در این مرحله یک فروند هواپیمای آتش‌نشان به همراه بالگردهای آب‌پاش کار اطفای حریق را انجام می‌دهند. بالگرد و هواپیمای آتش‌نشان بعد از انجام چند عملیات برای سرویس و تجهیزات به مبداء اعزام می‌روند که از آخرین نوبت انجام عملیات تاکنون به خوزستان برنگشته‌اند.
خروج کالاهای اساسی از آبادان به عراق ممنوع شد
سید زین العابدین موسوی با اشاره به نشستی که به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با استاندار خوزستان داشتند، گفت: در این نشست تصمیمات خوبی از جمله تامین ارزاق مورد نیاز شهرستان به اندازه کافی، گرفته شد و در زمان حاضر نیز ذخیره سازی کالاهای مورد نیاز و حتی بیشتر از آن انجام شده است.وی با بیان اینکه در حال سازماندهی بازارها هستیم، افزود: به منظور خروج واسطه گران از بازارهای آبادان، ورود میادین میوه و تره بار به بازارها برای عرضه مستقیم کالاهایشان به مردم انجام می شود
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح کاهش بیکاری در خوزستان؛ ‏
بانک‌ها برای اشتغال‌زایی همکاری می‌کنند؟
معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: خوزستان نخستین استان صنعتی کشور اکنون رتبه سوم نرخ بیکاری را بین استان‌ها به خود اختصاص داده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهدای حادثه تروریستی اهواز تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران خوزستان گفت: شهدای حادثه تروریستی روز شنبه 31 شهریور در اهواز، زیرپوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در پی حادثه تروریستی اهواز؛
اعلام عزای عمومی در خوزستان
حمله تروریست ها به مراسم رژه نیروه های مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در اهواز که منجر به شهادت و زخمی شدن تنی چند از هموطنان عزیزمان شد مایه تاثر و تالم گردید. به همین منظور روز دوشنبه ۲ مهر ماه در سراسر استان عزای عمومی اعلام می شود، از تمامی اقشار مردم شریف خوزستان دعوت می شود تا در مراسم تشییع پیکر شهدای این حادثه تروریستی در روز دوشنبه در اهواز حضور بهم رسانند.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با کاهش ذخایر آبی سد اتفاق افتاده است؛
تعطیلی سه ماهه نیروگاه سد مارون
معاون شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه‌های آبیاری مارون گفت: با کاهش ذخایر آبی سد مارون، تولید انرژی در این سد از حدود سه ماه پیش متوقف شده است.سنایی مطلق با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران استان هنوز برای کشت پاییزه تصمیم‌گیری نکرده، افزود: با توجه به شرایط مخزن سد مارون و تداوم خشکسالی به بهره‌برداران این حوزه اعلام شده است که آماده‌سازی زمین و خرید کود و بذر را با هماهنگی سازمان آب و برق و جهاد کشاورزی انجام دهند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشعل بدون دود در منطقه نفتی بنگستان راه‌اندازی شد
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه گازهای حاصل از تولید نفت نوعی نعمت خدادادی است، گفت: نباید اجازه داد که ۲۸ مخزن جدید نفتی در غرب کارون به سرنوشت فلرسوزی چاه‌های قدیمی موجود مبتلا شوند.غلامرضا شریعتی در مراسم راه‌اندازی مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که در استان هرچه زودتر باید نسبت به رفع آن اقدام شود، موضوع سوختن گازهای حاصل از تولید نفت در مشعل است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:
10 نقطه جمعیتی خوزستان نیاز به مداخله فوری دارد
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه رویکرد وزارت کشور ساماندهی مناطق اجتماع محور و تعیین متولی محل در مناطق جمعیتی بد مسکن است، گفت: 100 منطقه در کل کشور برای مداخله فوری تعیین شده که از این تعداد 10 مورد مربوط به خوزستان است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سخنگوی شورای هماهنگی تشکلهای کشاورزی خوزستان:
مصوبه استمهال وام کشاورزان به خوزستان ابلاغ شود
سخنگوی شورای هماهنگی تشکلهای کشاورزی خوزستان اظهار کرد:بر اساس مصوبه جدید دولت با استمهال بازپرداخت وام کشاورزان خسارت دیده ناشی از خشکسالی، سرمازدگی و گرمازدگی به مدت دو سال موافقت شد اما تاکنون بانک مرکزی اجرای این مصوبه را به بانک های استان ها ابلاغ نکرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛
هزینه درمان مصدومان درخوزستان برابر با ساخت 2 بیمارستان است
مشاور معاون درمان در امور اورژانس های خوزستان گفت: هزینه های درمانی مصدومان ناشی از حوادث ترافیکی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز برابر با ساخت 2 بیمارستان است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث خانه سینما و شهرک سینمایی در خوزستان پیگیری می شود
استاندار خوزستان گفت: ساخت شهرک سینمایی و خانه سینما در اهواز به منظور کمک به هنرمندان را پیگیری می کنم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری صورت گرفت؛
افتتاح چند طرح بزرگ ملی در خوزستان
استاندار خوزستان گفت: چند طرح بزرگ ملی با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال به زودی با حضور جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در خوزستان افتتاح می‌شود.غلامرضا شریعتی افزود: این طرح‌ها شامل تصفیه‌خانه شرق اهواز، طرح آبرسانی غدیر و ورزشگاه فولاد خوزستان است که به مناسبت هفته دولت افتتاح می‌شوند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۰ طرح در منطقه ویژه اقتصادی امام خمینی‌ افتتاح شد
با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ۱۰ طرح در منطقه ویژه اقتصادی امام خمینی‌ افتتاح شد .
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وعده‌ای که هیچ‌وقت محقق نمی‌شود؛
برخورد با مدیران پروازی پتروشیمی
استاندار خوزستان و سرپرست وزارت کار هفته گذشته در سفری که به بندرماهشهر داشته‌ اظهار داشته‌اند که به دنبال عزل و جلوگیری از انتصاب مدیران غیربومی هستند اما این وعده مدت‌هاست که ملکه زبان مسئولین دولتی شده و تاکنون رنک عمل به خود نگرفته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی:
خرید توافقی خرما در خوزستان بزودی آغاز می شود
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و هیئت همراه از نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون که به مناسبت هفته تعاون در محل هتل المپیک تهران دایر گردیده دیدار و از غرفه سازمان تعاون روستایی ایران و تعاونی های برتر بازدید کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امضاء قراردادهای جمع‎آوری گازهای مشعل مناطق نفت‎خیز جنوب
یک خبر خوش برای مردم خوزستان: « امروز همزمان با افتتاح سه طرح پتروشیمی، قراردادهایی امضا می‌شود که با اجرای آنها در دو سال‎و‎نیم آینده، از سوزاندن روزانه بالغ بر ۷۶۰ میلیون فوت مکعب (معادل ۲۲ میلیون متر مکعب) گاز در منطقه شرق رودخانه کارون جلوگیری خواهد شد.»
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رسیدگی به آتش سوزی هورالعظیم فرااستانی شده است
از تیرماه تاکنون با مشکل آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم در کشور عراق مواجه هستیم و با وجود اقدامات انجام شده این معضل همچنان ادامه دارد. مشکلاتی که این آتش‌سوزی برای مردم استان ایجاد کرده به قدری گسترده بوده که رئیس جمهوری برای پیگیری مهار این آتش‌سوزی دستور پیگیری فوری و ویژه صادر کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت شجاعت داشته باشد و سد گتوند را از مدار خارج کند
نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: تنها راهی که می شود ضرر سد گتوند را کم کرد این است که از مدار خارج شود، یک تونل در بالادست احداث شده و آب بدون اینکه وارد سد شود در پایین دست در کارون رها گردد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان تأکید کرد:
لزوم پرداخت سریع تسهیلات اشتغال زایی از سوی بانک های خوزستان
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: طرح های اشتغالزایی موجود در کمیته فنی شهرستان ها باید به بانک ها ارجاع داده شده و بانک ها نیز نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اقدام کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تفاهم‌نامه ۱۰۰ میلیارد تومانی در آبخیزداری خوزستان
استاندار خوزستان گفت: به منظور اجرای طرح‌های آبخیزداری در خوزستان تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان با وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسید.غلامرضا شریعتی اظهار کرد: با راه‌اندازی این طرح به ۵۱ روستا آبرسانی خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته آبرسانی به هشت روستای دیگر نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کاهش ۲۴‌درصدی مصرف برق در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب‏
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: با مدیریت بهینه، برنامه‌ریزی و اقدامات دقیق، ‌مصرف برق در این شرکت ۲۴‌درصد کاهش یافت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هیئتی‌ها مشکل آب آبادان و خرمشهر را از مبدل شدن به بحران نجات دادند
مسئول طرح آبرسانی به آبادان و خرمشهر از حضور فعالانه و جدی جوانان هیئتی در حل مشکل و بحران آب خوزستان خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
ابتکار در جهت جرم‌زدایی؛

لشکرآباد، روایت نشنوده

اهمال در نگهداری از ابینه تاریخی؛

وضعیت غمبار میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان

مجید کیوانی
انتخابات تاثیرگذار یا تاثیر پذیر؟

در راستای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای شهر

الگوی درست ماندن برسر اصول؛

پایان سنت در سیاست!

جایگاه شایسته سالاری؟

گوگری سیاسی و دوا گری اجتماعی

حفظ میراث فرهنگی شهر اهواز؛

شهرداری اهواز و بناهای تاریخی

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:

روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»

تاريخچه تمدن در خوزستان؛

مهد تمدن 5000 ساله

استانداردسازي خدمات شهري؛

شادگان و وعده مسئولان

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها