سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگزیده ها
شیرین شهر؛ نامی تلخ برای ساکنان منبع آب اهواز؛
811 خانه در کوی منبع آب اهواز نیاز به جابجایی دارند
وضعیت در منبع آب اهواز به اندازه ای بحرانی است که مردم این منطقه برای جابجایی منازل خود اشتیاق دارند اما این اشتیاق آنها با شنیدن شهرک شیرین شهر کم می شود.
فداکاری کارگر وظیفه‌شناس خوزستانی برای باز کردن فاضلاب
یک کارگر وظیفه‌شناس شهرداری برای باز کردن فاضلاب شهری، به داخل آب کثیف فرو می‌رود.
رسیدگی پرونده حادثه تروریستی ۳۱شهریور اهواز در دستگاه قضایی استان
رئیس کل دادگستری خوزستان: پرونده حادثه تروریستی ۳۱شهریور اهواز در دستگاه قضایی استان به دقت در حال رسیدگی است و خوشبختانه همه عوامل موثر در حمله تروریستی اهواز شناسایی و دستگیر شدند. وی پیشگیری از وقوع جرم را اولویت نخست دادستان و دادسرای نظامی استان بیان کرد و گفت:وظیفه نخست دادستان نظامی باید در راستای پیشگیری از جرم و تخلف در نهاد نیروهای مسلح باشد.
ریزش دستک دو پل و آبگرفتگی ۳۰ روستا در شوش
بارندگی های اخیر در شهرستان شوش باعث شد سقف یک بنای ثبت ملی ریزش، دستک دو پل تخریب و ۳۰ روستا دچار آبگرفتگی و برق چند روستا قطع شوند.
وزارت نفت به شهرداری اهواز ۱۱۰۰ میلیارد تومان بدهکار است
عضو شورای شهر اسلامی اهواز با اشاره به معل آبگرفتگی چند روز اخیر اهواز گفت: بنده به عنوان عضو شورای شهر اعلام می‌کنم که نسبت به دفع آب‌های سطحی در شهر نسبت به لایه روبی شبکه آب و غفلت کردیم و همین جا از مردم اهواز عذرخواهی می‌کنم.رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به هزینه پرداخت نشده عوارض آلایندگی برخی شرکت‌های صنعتی در اهواز بیان کرد: بدهی وزارت نفت به شهرداری اهواز1100 میلیارد تومان در سال 93 است که اگر این مبلغ دریافت شود بودجه‌ای مناسب برای انجام بسیاری از کارهای به شهرداری اهواز می‌رسد. این درحالی است که هزینه سال‌های94 الی96 هنوز محاسبه نشده است.
هشدار تخلیه به ۳۰ خانوار ساکن در منبع آب اهواز
شهرداری اهواز اعلام کرد که با توجه به بارندگی‌های دو روز گذشته بخشی از سنگ‌های کوه در منطقه منبع آب ریزش کرد که برای ۳۰ خانه اخطار تخلیه صادر شد و چندین خانه نیز تخلیه شد.برای حفظ جان مردم منطقه شب گذشته با حضور عوامل امدادی برای ۳۰ خانه، اخطار تخلیه صادر شد و چندین خانه نیز تخلیه شد.
مجوز فاینانس برای شبکه‌های آب خوزستان صادر شده است
معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به بحث مهم مدیریت مصرف و کاهش هدررفت آب گفت: بحث اصلاح شبکه‌های آب شرب استان در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه مجوز استفاده از فاینانس این پروژه‌ها نیز صادر شده است تا بتوانیم شاهد اجرایی شدن این طرح‌ها در بحث اصلاح شبکه آب خوزستان باشیم.
مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد دو عامل بحران های کارگری ماست
استاندار خوزستان مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد را از جمله عوامل موثر در ایجاد بحران‌های کارگری در استان برشمرد و گفت: باید با همراهی و شکیبایی این مشکلات از جمله مشکل گروه ملی صنعتی فولاد ایران را برطرف کنیم.
طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس صورت گرفت؛
درخواست شهردار چوئبده برای احداث فرودگاه در این شهر
با توجه به شرایط ویژه شهر چوئبده برای احداث فرودگاه که به یکی از مطالبات مردم این شهر نیز تبدیل شده است، ناجی فرحانی صدر«شهردار چوئبده» طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار یاری آنها در این رویداد مهم شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه در دولت بررسی می‌شود
جلسه ویژه‌ای برای حل مشکل کارگران نیشکر هفت تپه با دکتر دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد و با پیگیری‌های انجام شده مقرر گردید موضوع حقوق کارگران نیشکر هفت تپه و مسائل آن در دولت مطرح شود و معاون اول رئیس‌جمهور هم صحبت‌هایی کرده‌اند تا موضوع به نحو احسن حل شود
وقتی دانش‌آموزان با کلنگ راه مدرسه را باز می‌کنند+ فیلم
پس از بارندگی‌های اخیر، دانش‌آموزان ۲ روستای کیلیملک و چلیساد قلعه سرد دهدز برای تحصیل، روزانه مسیری سخت را طی می‌‌کنند.
وزیر نیرو از طرح‌های آب و برق در خوزستان بازدید کرد؛
وضعیت مناسب بارش‌های پاییزی امسال
وزیر نیرو با اشاره به تاب‌آوری بالای صنعت آب و برق کشور در شرایط سخت گفت: صنعت آب و برق کشور کاملا بومی شده و وابستگی آن به خارج از کشور به حداقل رسیده، از این رو می‌تواند همچنان به‌عنوان پیشران توسعه کشور نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد. رضا اردکانیان اظهار کرد: صنعت برق کشور از بخش‌های مقتدر کشور است که نشانه آن مشارکت بالای بخش خصوصی در توسعه این صنعت است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان :
افتتاح مرکز مدیریت و کنترل حوادث در خوزستان ضرورت داشت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: بحران های بسیار در خوزستان لزومی برای افتتاح مرکز مدیریت و کنترل حوادث در این استان است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث فاز دوم نیروگاه برق‌آبی گتوند
با احداث فاز دوم نیروگاه برق آبی گتوند، بدون مصرف سوخت فسیلی و تنها از محل انرژی حرکتی آبی که از سد برای تغذیه پایین دست رها می شود، ۶۴۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده و در مجموع در این پروژه، ۱۶۴۰ مگاوات برق پاک در خوزستان تولید خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شلیک گلوله هوایی؛ فرهنگ جدایی‌ناپذیر بومیان عرب‌نشین اهواز
شلیک گلوله هوایی در مراسم عروسی و عزاداری یکی از فرهنگ‌های سنتی عرب نشینان بومی اهواز است که ساکنان این منطقه را مورد اصابت قرار می‌دهد.
صنعت نفت باید صد درصد خودکفا شود
استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت استقلال کامل کشور در بخش صنعت نفت و لزوم خودکفایی در این بخش، گفت: اقدام شایسته جهاد دانشگاهی در تولید مته‌های حفاری موجب غرور و افتخار است و اکنون لازم است برنامه‌ریزی برای تولید دیگر کالاهای اساسی مورد نیاز صنعت نفت نیز توسط جهاد دانشگاهی انجام شود.
تکذیب سوزاندن لاشه 200 تا 300 سگ در اطراف اهواز
با وجود انتشار اخباری مبنی‌بر سوزانده شدن لاشه 200 تا 300 سگ در اطراف اهواز، دو مقام مسئول در اداره محیط زیست و شهرداری اهواز، این اخبار را تکذیب می‌کنند.
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خوزستان تاکید کرد؛
اشتغال‌زایی با صنایع کوچک
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: با توجه به میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حوزه‌های مختلف صنعت،‌ درصد قابل‌توجهی از اشتغال صنعتی استان در حوزه صنایع کوچک شکل گرفته است. اخلاق محمدیان با اشاره به نقش صنایع کوچک و متوسط در میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در استان اظهار کرد: خوزستان دارای رتبه دهم میزان اشتغال صنعتی ایجاد شده در کشور است و قطعا‌ درصد قابل‌توجهی از این اشتغال را صنایع کوچک به دلیل زودبازده بودن و ظرفیت بالای اشتغال‌زایی ایجاد کرده‌اند.
تبعات خشکسالی برای برق خوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: اهواز به‌عنوان یک کلان‌شهر با مصرف بار بالا به ویژه در نقاط مرکزی و پر تراکم شهر، با مشکل تامین برق مواجه است و تاسیسات موجود جوابگوی آن نیست.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی:
طرح شورورزی در کانون‌های ریزگرد خوزستان به اجرا در می آید
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان این‌که طرح شورورزی به زودی در کانون‌های ریزگرد جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرایی خواهد شد، گفت: به دنبال آن هستیم تا علاوه بر بحث تثبیت کانون‌های ریزگرد از آن‌ها برای تولید نیز استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی:
اجرای طرح شورورزی در کانون‌های ریزگرد خوزستان
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان این‌که طرح شورورزی به زودی در کانون‌های ریزگرد جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرایی خواهد شد، گفت: به دنبال آن هستیم تا علاوه بر بحث تثبیت کانون‌های ریزگرد از آن‌ها برای تولید نیز استفاده کنیم.
ممنوعیت تردد تاکسی و ون در خارج از شهرهای خوزستان تا اطلاع ثانوی
فرمانده پلیس راهور استان خوزستان از ممنوعیت تردد انواع تاکسی و ون در خارج از شهرهای استان خوزستان تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مشکل نبود وسائط نقلیه در ورودی مرز عراق رفع می‌شود
استاندار خوزستان با بیان اینکه مشکل نبود وسائط نقلیه در ورودی مرز عراق حل می شود، گفت: تاکنون 470 هزار نفر از مرز شلمچه و چذابه عبور کرده اند.
استاندار خوزستان تاکید کرد؛
ارزش افزوده از پساب نیشکر
استاندار خوزستان گفت: با اجرای طرح پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر توانسته‌ایم استفاده بهینه‌ای از منابع استان انجام دهیم.استاندار خوزستان تصریح کرد: بحث استفاده از زهاب نیشکر برای ایجاد تولید و اشتغال جز با همکاری بخش‌های مختلف استان و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی محقق نمی‌شد.شریعتی ادامه داد: با کار بین بخشی و هماهنگی‌هایی که انجام گرفت، خوشبختانه توانستیم با استفاده از زهاب نیشکر محصولاتی مانند برنج، جو و... را تولید کنیم.
در بحث پیش بینی هوا مشکل داریم
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: در مصوبه ای که وجود دارد سازمان هواشناسی ۷۲ ساعت قبل از بروز مسائل جوی باید اطلاع رسانی کند که متاسفانه به دلیل دستگاه هایی که مشکل دارند و یا کارشناسان حرفه ای نیستند صورت نمی گیرد. امیدواریم با تزریق اعتبار خوبی که از محل ریزگردها تامین شده است مشکل مرتفع گردد.
یادداشت و دیدگاه ها
ابتکار در جهت جرم‌زدایی؛

لشکرآباد، روایت نشنوده

اهمال در نگهداری از ابینه تاریخی؛

وضعیت غمبار میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان

مجید کیوانی
انتخابات تاثیرگذار یا تاثیر پذیر؟

در راستای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای شهر

الگوی درست ماندن برسر اصول؛

پایان سنت در سیاست!

جایگاه شایسته سالاری؟

گوگری سیاسی و دوا گری اجتماعی

حفظ میراث فرهنگی شهر اهواز؛

شهرداری اهواز و بناهای تاریخی

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:

روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»

تاريخچه تمدن در خوزستان؛

مهد تمدن 5000 ساله

استانداردسازي خدمات شهري؛

شادگان و وعده مسئولان

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها