سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خط و نشان برای متصرفان اراضی ملی؛
بی اطلاعی جهاد کشاورزی؛
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:
450 هزار خانه خالی در تهران
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت:حدود ۴۵۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در استان تهران گزارش شده است که کاربری های مختلفی در حوزه شهری دارند، یکی از آن ها هتل آپارتمان است.
ایجاد مرکز دفع پسماندهای صنعتی؛
خطر در کمین هویت ری
نماینده مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اداره محیط زیست در ایجاد مرکز دفع پسماند در بخش فشافویه شهرستان ری گفت: ایجاد این مرکز در فشافویه هویت تاریخی، فرهنگی و مذهبی ری را به نابودی می‌کشاند.نماینده مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طراحی ایجاد مرکز پسماند در بخش منابع طبیعی فشافویه تصریح کرد: از اداره محیط‌زیست درخواست کردیم که در اجرای این طرح تجدیدنظر کند و نباید شرایط به ‌گونه‌ای باشد که هویت فرهنگی و مذهبی ری با معضلات محیط‌زیستی دگرگون شود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ؛
تغییر کاربری بازداشتگاه کهریزک
فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: فرمانده محترم نیروی انتظامی پس از چندین جلسه مشورتی و کارشناسی، تدبیر فرمودند که بازداشتگاه کهریزک پس از آماده سازی و مناسب سازی، به محلی برای نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر تبدیل شود تا بخشی از مشکلات این حوزه رفع شود.
تعطیلی کارگاه عمرانی میدان هفت تیر؛
جمع‌آوری کارگاه عمرانی میدان هفت‌تیر
شهردار تهران از جمع‌آوری کارگاه عمرانی میدان هفت‌تیر خبر داد. پیروز حناچی در توییتر خود نوشت: اقتضای مدیریت شهری، ارجحیت منافع عمومی بر سایر امور است و دستور دادم کارگاه‌های عمرانی غیرلازم از سطح تهران جمع‌آوری شود. او همچنین نوشته است: در گام نخست، کارگاه عمرانی (بچینگ) میدان هفت‌تیر که مایه تأسف شهروندان بود، جمع‌آوری شد و این مسیر را ادامه خواهم داد.
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران:
نزاع بیش از 61 هزار تهرانی را به پزشکی قانونی کشاند
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه امسال 61 هزار و 389 تهرانی به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:
تهران در برابر حوادث کوچک آمادگی ندارد
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه تهران در برابر حوادث کوچک نیز آمادگی ندارد، گفت: سوله‌های مدیریت بحران همچنان در اختیار تهیه‌کنندگان تلویزیونی قرار داشته و بازپس‌گیری نشده اند.
هوشمندسازی شهر تهران؛
«تهران هوشمند» جهانی بیاندیشد
پدر فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر ضرورت ورود هوشمندانه و استفاده صحیح از فناوری ارتباطات و اطلاعات گفت: در این حوزه باید با پیشرفت‌های روز دنیا همراه شویم.
چهارراه ولیعصر برای عابرین باز می‌شود؟
چهارراه ولیعصر بعد از افتتاح زیرگذر
مشاور اجتماعی معاون ترافیک شهرداری تهران گفت: قرار نیست در خیابان‌ها برای خودروها فرش قرمز پهن کنیم؛ چرا که شهر برای همه شهروندان ازجمله اقشار ضعیف و کم‌توان است
ساخت پارکینگ‌های محله‌ای؛
تعطیلی 170 پارکینگ عمومی در تهران
رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران پارکینگ را خط قرمز مدیریت شهری عنوان کرد و درمورد رویکردهای تأمین پارکینگ در شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران:
۲۰ درصد مشترکان خانگی شهر تهران پرمصرف هستند
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ٧٦ درصد مشترکان شهر تهران مشترکان خانگی هستند که ٨٠ درصد این مشترکان، در حد الگو مصرف که ماهانه ٣٠٠ کیلوات ساعت است، مصرف می‌کنند.
معاون فرماندار تهران در بازدید از ایستگاه های برف روبی منطقه چهار:
ضرورت آماده سازی سایت های برف روبی پایتخت برای جلوگیری از غافلگیری
معاون فرماندار تهران با تمجید از اقدامات مطلوب شهرداری منطقه چهار در آماده سازی به موقع سایت های برف روبی گفت: مناطق 22 گانه باید آمادگی رفع مشکلات روزهای برف را داشته باشند.
مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی:
امکان دریافت معاینه فنی درشهرهای دیگربرای تهرانی ها فراهم شد
مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد مردم برای گرفتن معاینه فنی خودرو با ازدحام مواجه شوند، شهروندان تهرانی می توانند در شهرهای دیگر و همین طور شهرهای اطراف تهران، معاینه فنی خودروی خود را دریافت کنند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت؛
تهران، دوازدهمین شهر آلوده جهان
رییس گروه سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت، آلودگی هوا را چهارمین علت مرگ و میر و دومین علت بیماری‌هایی نظیر سکته‌های قلبی و مغزی و سرطان‌های ریوی خواند و گفت: شهر تهران از بین ۲۶ شهر آلوده جهان، رتبه ۱۲ را دارد.
بر اساس مطالعات جهانی مطرح شد؛
آتشفشان دماوند فوران خواهد کرد
عضو هیات علمی پژوهشکده علوم زمین با بیان اینکه بسته به اینکه آتشفشان دماوند در چه فصلی فعال شود، منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد، گفت: بر اساس مطالعات جهانی احتمال فعالیت انفجاری آتشفشان دماوند در آینده وجود دارد.
تخریب ویلای میلیاردی در اوشان/ عدم همکاری شهرداری فشم در تخریب ویلا+ تصاویر
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: با حکم دستگاه قضایی و پس از اخطار‌های مکرر یک واحد ویلای غیرمجاز در منطقه اوشان- فشم که در اراضی دولتی ساخته شده بود، تخریب شد
تراکم جمعیتی شهر قدس ۸ برابر شهر تهران
شهردار قدس از تدوین برنامه ۵ ساله توسعه این شهر خبر داد و گفت: تراکم جمعیتی شهر قدس ۸ برابر شهر تهران است، در تهران نسبت نفر به هکتار ۱۲۰ است، اما این عدد در شهر قدس به ۷۵۰ رسیده است.
مراسم معارفه «شکرالله حسن بیگی»؛
سرپرست استانداری تهران معارفه شد
مراسم معارفه «شکرالله حسن بیگی» به عنوان سرپرست استانداری تهران در محل این استانداری برگزار شد، در این مراسم همچنین از فعالیت های «محمدحسین مقیمی» استاندار پیشین تقدیر شد.
ربیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران؛
ساخت ۱۱ بیمارستان تهران روی گسل
احمد صادقی در هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان "حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل" که با حضور مدیران شهری و پدافند غیر عامل کشور ، اعضای ستادهای مدیریت بحران مناطق و شماری از دانشجویان دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی برگزار شد، به تشریح وضعیت زیرساخت ها و تاسیسات خدمات شهری در معرض مخاطرات طبیعی شهر تهران پرداخت و گفت: آسیب دیدن زیرساختهای شهر در افزایش خسارات و تلفات ناشی از بحران نقش مهمی دارد بطوریکه گاهی خسارات ناشی از آسیب زیرساختها چندین برابر خسارت اولیه می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دفاع مقدس زمینه ظهور اندیشه دینی در مدیریت کشور را فراهم کرد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دفاع مقدس کار بزرگ آموزه های وحیانی، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: این نظام از یک نظام دانایی مبتنی بر آوازه‌های وحیانی برخوردار بوده و مبتنی بر ارزش های والای اسلام است . وی تاکید کرد دفاع مقدس زمینه ظهور اندیشه دینی در مدیریت کشور را فراهم و تثبیت کرد.
ماجرای شهردار بلاتکلیف آبیک؛
استعفای
انتخاب شهردار آبیک به معمای پیچیده‌ای تبدیل شده و معلوم نیست آیا مدیر جدیدی برای پست شهرداری این شهر انتخاب خواهد شد یا گزینه قبلی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
تهران استاندار سیاسی نیاز دارد
نماینده مردم تهران گفت: تهران استانی متفاوت از سایر استان‌ها و استانی سیاسی است و باید کسانی به این میدان وارد شوند که مشخصات متفاوت و متمایزی از سایر استان‌ها دارند.
با حضور شهردار منطقه 2 تهران؛
پل معلق پایتخت افتتاح شد
پل معلق آسمان در پایتخت به همراه 20 پروژه دیگر اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و خدمات شهری منطقه 2 شهر تهران روز دوشنبه در آیینی با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید.براساس اعلام شهرداری تهران پل معلق آسمان که روی بوستان نهج البلاغه احداث شده به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران، اولین پل معلق پایتخت و دومین پل معلق کشور است.
خودروهای فاقد معاینه فنی در تمام شهرهای استان تهران جریمه می شوند
استاندار تهران از اجرای طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در تمام شهرهای این استان در آینده خبر داد و گفت: این طرح به طور آزمایشی به مدت ۲ ماه در اسلامشهر اجرا می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
5 هزار هکتار از تهران درگیر بد مسکنی است/ انبوه‌سازی در بافت فرسوده مفهومی ندارد
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رفع بدمسکنی در اولویت سیاست‌های شهری در تهران قرار دارد،‌ گفت: اساسا انبوه‌سازی در بازآفرینی شهری معنا و مفهوم ندارد و در اجرای طرح‌های بازآفرینی باید پایبند اسناد بالادستی مانند طرح‌های تفصیلی شهری باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
برای اولین با در ایران؛

پایش مداوم بودجه پایتخت

دکتر میثم بصیرت؛

بازسازی امید در تهران

یادداشت علیرضا محمودی؛

تهرانی‌ها یا اهالی تهران؟

محمود اولاد عنوان کرد؛

تقابل دو رویکرد در مدیریت شهری

رتبه تهران در شاخص شهرهای پویا؛

برنامه فشرده برای تبدیل تهران به شهری مدرن

ضرورت تمرکز زدایی از پایتخت؛

زلزله بالای شش ریشتر در پایتخت مشکل زاست

توجه به مطالبات به حق مردم؛

شهردار جدید پیشوا بخواند

مهدی مقاری
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
یک بام و دو هوای برخورد با نوازندگان خیابانی ؛

آیا نوازندگان تهرانی مشکل کمتری دارند

دردسرهایی با چند مرکز درمانی؛

3بیمارستان در یک بن بست 8 متری!

وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت