سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
نمایشگاه دستاوردهای ستادهای نماز جمعه استان مرکزی در اراک برگزار شد
مدیراجرایی مصلی بیت المقدس و ستاد نمازجمعه اراک گفت: نمایشگاه دستاوردهای ستادهای نماز جمعه استان مرکزی در اراک برگزار شد.
تنها بخشی از اعتبارات سفر هیئت‌ دولت به استان مرکزی محقق شده است
استاندار مرکزی با بیان اینکه تنها بخشی از اعتبارات سفر هیئت‌ دولت به استان مرکزی محقق شده است، گفت: ۵۰ درصد اعتبارات مقرر شده سال گذشته برای استان مرکزی محقق شد.
صندوق کار آفرینی امید استان مرکزی ۱۱۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی گفت: ۱۱۶ میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال تسهیلات در سال جاری توسط این استان به متقاضیان پرداخت شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی:
جذب سرمایه گذاری خارجی ۳۵۰ میلیون دلاری در استان مرکزی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: جذب مستقیم سرمایه گذاری خارجی در این استان از ۸۲ میلیون دلار در سال ۹۲ به ۳۵۰ میلیون دلار در سال ۹۵ رسیده که این رقم بالاترین میزان تصویب طرح های سرمایه گذاری خارجی در چهار سال گذشته بوده است.
بیمارستان‌های دولتی استان مرکزی با مشکل فرسودگی مواجه هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هم اکنون ۱۴ بیمارستان دولتی در استان مرکزی فعالیت دارند که عمدتا دچار فرسودگی و نیازمند بازسازی هستند.
ضرورت برخورد جدی با ناقضان امنیت
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اشخاصی که به هر نحو امنیت نظام اسلامی را تهدید و در مردم احساس ناامنی و وحشت ایجاد کنند، حکم محارب داشته و بایستی به شدت مجازات شوند.
مدیر مطالعات آب منطقه ای مرکزی خبر داد؛
اجرای طرح ارزیابی وضعیت منابع آب استان مرکزی در سال جاری
مدیر بخش مطالعات شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: طرح ارزیابی و آمایش وضعیت منابع آب استان مرکزی به منظور تعیین تعداد و حجم منابع آب های سطحی و زیرزمینی در سال جاری اجرا می شود.
توسعه اقتصادی روستاها مستلزم بازنگری در برخی قوانین است
استاندار مرکزی گفت: تحقق توسعه اقتصادی روستاها در گرو ایجاد تغییر و بازنگری در برخی قوانین است تا زمینه استقبال روستاییان از اشتغالزایی و فعالیت اقتصادی فراهم شود.
انعقاد 211 قرارداد به ارزش 15 هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: انعقاد 211 قرارداد در شرکت شهرک‌های صنعتی استان طی سال گذشته، 6088 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و مجموع سرمایه‌گذاری که در این واحدها انجام خواهد شد 15 هزار میلیارد ریال خواهد بود.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان مرکزی:
ارسال 25 پرونده تخلف انتخاباتی به دستگاه قضا
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان مرکزی از ارسال 25 پرونده برای 34 متخلف انتخاباتی برای رسیدگی به دستگاه قضا خبر داد.
نفرات برگزیده مسابقه طراحی بنای یادمان پرفسور حسابی مشخص شدند
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: از بین 111 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره طراحی بنای یادمان پرفسور حسابی، سه اثر توسط هیأت داوران انتخاب و حائز دریافت جوایز نقدی شدند.
۵۰۰میلیاردریال ازسرمایه گذاری برق استان مرکزی به ساوه اختصاص یافت
معاون برنامه ریزی واقتصادی وزیر نیرو گفت: طی چهار سال اخیر دوهزار میلیارد ریال برای تامین برق نقاط مختلف استان مرکزی سرمایه گذاری شده که از این میزان ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به ساوه است.
لزوم بازنگری در طرح جامع فضای سبز اراک؛
اعتراف شهرداری به شرایط نامناسب فضای سبز شهر اراک
رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری اراک از تهیه مقدمات و انجام مراحل ابتدایی طرح جامع فضای سبز شهر اراک خبر داد و وضعیت نامناسب فضای سبز شهر اراک را تایید کرد.
نرخ شهریه مدارس شهرستان خمین طبق توان مالی شهروندان لحاظ شود
رئیس شورای آموزش و پرورش خمین گفت: نرخ شهریه مدارس باید با توان مالی شهروندان تعیین و لحاظ شود.
برنامه های کمیته امداد برای استقلال مالی مددجویان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: در سه ماهه نخست امسال از فروش فرش‌های دستباف سه میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال نصیب خانواده تحت حمایت نهاد شد.
مدیر کشاورزی شهرستان زرندیه :
رشد کشاورزی زرندیه در سال 95 به شش درصد رسید
مدیر کشاورزی شهرستان زرندیه از رشد شش درصدی تولیدات در این حوزه در سال گذشته خبر داد که با نرخ کشوری برابری می‌کند.
افزایش 12درصدی نرخ اسکان تابستانی فرهنگیان در سال جاری
رئیس اداره تعاون و رفاه اداره ‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: امسال نرخ اسکان تابستانی فرهنگیان در مدارس استان مرکزی نسبت به شیوه‌نامه سال 94، بین 10 تا 12درصد افزایش یافته است.
توسعه نهادهای مدنی و اجتماعی جزو باورهای دولت تدبیر و امید است
استاندار مرکزی گفت: توسعه سمن‌ها، نهادهای مدنی و اجتماعی جزو باورهای دولت تدبیر و امید است و این امر از اهداف دولت می باشد.
جذب سرمایه‌گذاران برخوردار از دانش و تجهیزات مدرن مدنظر است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در روند جذب سرمایه گذاران خارجی، باید تلاش کنیم تا کشورهای بهره مند از دانش و تجهیزات مدرن، برای سرمایه گذاری در استان پیشقدم شوند.
رونق تولید در گرو تدوین سیاست‌های حمایتی از سرمایه‌گذاری است
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: رونق تولید در گرو تدوین سیاست های حمایتی از سرمایه گذاری است تا زمینه بهبود وضعیت صنعت فراهم شود.
۲۰۰پروژه صنعتی نیمه تمام استان مرکزی در انتظار اعطای تسهیلات است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: هم اکنون ۲۰۰پروژه صنعتی نیمه تمام در استان وجود دارد که با اعطای تسهیلات و راه اندازی این صنایع، شش هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.
اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی در استان مرکزی استارت زده شد
اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی در راستای ارتقای سلامت در حوزه ادارات و سازمان ها در استان مرکزی استارت زده شد.
۴۰۰چاه غیرمجاز در مرکزی مسدودشد/حفظ ۶۲میلیون مترمکعب از منابع آبی
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: طی سه سال اخیر حدود ۴۰۰ چاه آب غیرمجاز در استان مرکزی مسدود شده که با این اقدام ۶۲میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی این استان حفظ شده است.
بیشترین اعتبار اجرای سیستم آبیاری نوین در استان مرکزی به ساوه اختصاص یافت
مدیر جهاد کشاورزی ساوه گفت: امسال بیشترین اعتبار اجرای سیستم آبیاری نوین در سطح استان مرکزی به ساوه اختصاص یافته و شهرستان در اجرای این پروژه ها در سطح استان مرکزی جزو شهرستان‌های پیشتاز است.
هیچ‌یک از اخطاریه‌های توقف فعالیت معادن در
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: هیچکدام از اخطاریه‌های توقف فعالیت معادن در تیمره به مرحله اجرا نرسیده‌اند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
سد معبر ممنوع؛

سد معبر ... !!!

بدنبال کشف دلیل! ؛

آستانه تحمل مردم!

پر کردن راکتور با سیب زمینی!؛

بیرون کشیدن قلب راکتور اراک

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها