سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ساماندهی دستفروشان به شواری تامین واگذار شود
سید «علی آقازاده»در نشست با روسای اتحادیه های اصناف استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: ساماندهی دستفروشان اکنون با محوریت شهرداری ها انجام می شود که باید اختیار این مهم به شواری تامین واگذار شود.
تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان مرکزی نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار است
استاندار مرکزی اعتبار لازم برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان را چهار تا پنج هزار میلیارد تومان دانست و گفت: بودجه استان یک‌دهم این مبلغ است و به همین علت قطعاً به ورود بخش خصوصی نیاز است.
اتمام 300 پروژه نیمه‌تمام استان نیازمند اعتبار پنج هزار میلیاردی
استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی دارای 300 پروژه‌ نیمه‌تمام است که تکمیل آنها حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
دانشجو چشم بیدار و کانون تحول و تحرک در جامعه است
استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) ، گفت: دانشجویان از گروه‌های مرجع فکری، چشم بیدار و کانون تحول و تحرک در جامعه هستند.وی بیان کرده است: جامعه‌ دانشگاهی و دانشجویان ایران اسلامی که در پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش روحانیت بیدار و مردم آگاه نقش بی‌بدیل داشتند، پس از انقلاب نیز در جریان‌هایی همچون تسخیر لانه جاسوسی امریکا و دفاع مقدس جایگاه خود را تثبیت کردند و امروز نیز به عنوان چشم بیدار و فرهیخته جامعه توانسته اند با حرکت در مسیر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی با فتح قله‌های بین المللی علم و دانش ایران اسلامی را به یکی از کشورهای قدرتمند در این عرصه تبدیل کند.
استاندار مرکزی : دولت از پس بودجه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام برنمی‌آید
سید علی آقازاده گفت: در کشور بیش از ۷۰ هزار پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که برای تکمیل آن ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و دولت هم از پس بودجه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام برنمی‌آید.وی افزود: این مشوق‌ها می‌توانند بخش خصوصی را ترغیب کرده و برای آن‌ها انگیزه ایجاد کند. از طرف دیگر دولت با مشارکت بخش خصوصی می‌تواند بهترین استفاده را درزمینهٔ ارائه خدمات بهتر به‌ویژه در استان‌ها داشته باشد.
پالایشگاه شازند باید بر اساس قانون خصوصی سازی واگذار شود
استاندار مرکزی گفت: پالایشگاه شازند از واحدهای صنعتی موفق استان است که روزی باید بر اساس قانون خصوصی سازی واگذار شود اما قیمتی که برای آن گذاشته می شود باید بر اساس تاسیسات و سرمایه گذاری صورت گرفته باشد و به افراد دارای اهلیت سپرده شود.
حمل و نقل ترکیبی زیرساخت مهم توسعه استان مرکزی است
سید«علی آقازاده» روز دوشنبه در آیین راه اندازی خط هوایی تهران به اراک، گفت: استان مرکزی قطب تولیدات صنعتی، کشاورزی و گل گیاه است و می بایست با بهره گیری از ظرفیت ناوگان هوایی در زمینه صادرات این محصولات برنامه ریزی کرد
ایران در کمربند بلایای طبیعی قرار دارد
استاندار مرکزی گفت: حوادث غیرمترقبه سالیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌کند.
تقویت زیرساخت های پیش، حین و بعد از بحران ضروری است
استاندار مرکزی گفت: وجود زیرساخت های قوی و محکم در شهر و روستاها از جمله سرمایه های مدیریت بحران و عامل اصلی کاهش تلفات و خسارت به جامعه انسانی است.
سهم منابع آلاینده در آلودگی هوای اراک مشخص نیست
فعال محیط‌ زیست استان مرکزی با اشاره به اینکه عوامل مختلفی در خصوص آلایندگی تأثیرگذارند گفت: هنوز نتوانستیم سهم آلودگی حوزه‌های مختلف بر هوای شهر اراک را دقیقاً مشخص کنیم.
هیچ مکاتبه‌ای با دستگاه قضایی درباره سوخت مازوت نیروگاه شازند انجام نشده است.
برخلاف سخنان و ادعای روز قبل مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی هیچ مکاتبه‌ای با دستگاه قضایی درباره سوخت مازوت نیروگاه شازند انجام نشده است.
شانس زنان برای شهردار شدن به اندازه آقایان است
رئیس شورای شهر اراک با تاکید بر اینکه شخصا طرفدار حقوق زنان هستم، گفت: شهرداری اراک هیچ محدودیتی برای حضور یک زن در راس شهرداری ‌ندارد و شانس زنان به اندازه آقایان است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی:
در ۱۰۰ حادثه رانندگی، راهداری استان مرکزی مقصر شناخته شد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در ۱۰۰ حادثه رانندگی، راهداری استان مرکزی مقصر شناخته شد. ۳۲ نقطه حادثه‌خیز در استان وجود دارد که تمامی آن‌ها توسط علائم و نشانه‌ها آشکارسازی شده‌اند.
رئیس شورای اسلامی شهر اراک عنوان کرد؛
مدیریت منسجم شهری و جذب سرمایه گذار عامل توسعه اراک
رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: شورای اسلامی شهر اراک برای انتخاب شهردار به دنبال فردی است که بهترین شرایط را در راستای مدیریت شهری داشته باشد. مدیریت منسجم شهری و جذب سرمایه گذار از جمله مولفه های مهم برای توسعه شهری اراک است که باید مدنظر قرار گیرد.
بی نتیجه ماندن تلاش فعالان زیست محیطی برای بی خطرسازی پسماندها
دفن زباله‌های بیمارستانی در استان مرکزی و شهر اراک قصه نخ‌نمایی است که از سال‌ها پیش خطر و تهدیدهای ناشی از آن از سوی فعالان زیست‌محیطی هشدار داده می‌شود، اما همواره این معضل زیست‌محیطی درلابه‌لای بهانه‌هایی از جنس کمبود اعتبار و همکاری نکردن پزشکان بخش خصوصی گم می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحریم ها تاثیری بر عزم و اراده ملت ندارد
استاندار مرکزی : فشار اقتصادی استکبار جهانی اثری در اراده راستین مردم انقلابی ایران ندارد.
روند انتخاب شهردار اراک پشت درهاى بسته نخواهد بود
رئیس شورای شهر اراک با بیان اینکه درباره شفافیت رفتار شورا به عهدمان با مردم پایبند هستیم، گفت: روند انتخاب شهردار اراک پشت درهای بسته نیست و در شرایطی کاملا شفاف صورت می گیرد.
مدیرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري اراك:
فعالیت بیش از۱۵۰۰ تاکسی‌ فرسوده در اراک
مدیرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري اراك با اشاره به اینکه از آذرماه سال گذشته تبدیل تاکسی‌های فرسوده متوقف‌شده است، گفت: همچنین دستور کاری هم در خصوص جایگزینی تاکسی‌های فرسوده از سوی دولت ابلاغ نشده است.
استاندار مرکزی عنوان کرد؛
ساوه همچنان فرمانداری ویژه بوده و هست
در هفته های اخیر گمانه زنی و شایعات زیادی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر اینکه قید «ویژه» از فرمانداری ساوه سلب شده است، منتشر شد اما استاندار مرکزی به این حرف و حدیث ها پایان داد و تاکید کرد که ساوه همچنان فرمانداری ویژه است.
استان مرکزی کمترین آمار فساد دستگاه های اداری کشور را دارد
استاندار مرکزی گفت: این استان بر اساس گزارش مرکز تحقیقات و پژوهش های مجلس شورای اسلامی، کمترین میزان و آمار فساد در دستگاه های اداری کشور را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهردار اراک باز هم نتوانست به قول های خود جامعه عمل بپوشاند؛
وعده های آقای تاجران
حدود یک سال پیش که داود تاجران شهردار اراک شد، در مراسم تودیع و معارفه خود اعلام کرد که: «تمامی پروژه های عمرانی سطح شهر اراک تا پایان سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.» اما از این سخن قریب به یک سال می گذرد و هنوز حتی یک تقاطع غیر همسطح به بهره برداری نرسیده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
45 دیگ فرسوده ایرالکو از مدار تولید خارج می شود
مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) گفت: 45 دیگ فرسوده خطوط تولید قدیم این شرکت تا پایان شهریورماه امسال از مدار خارج و با این اقدام چرخه خذف دیگ های آلاینده در این واحد صنعتی مادر تخصصی کال می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاس‌کاری ناکارآمدی مدیریت شهری اراک بین شورا و شهرداری
جلسه شورای شهر اراک در صحن رسمی شورا با حضور اعضای شورا برگزار شد و عمده مباحث حول محور نامه اعضای شورا به شهرداری بود که توضیحاتی از سوی شهردار اراک و اعضای شورا در رابطه با این نامه ارائه شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اگر مردم سرمایه گذاری نکنند دست و پای دولت بسته خواهد ماند
استاندار مرکزی گفت: باید از خودتحریمی دست بکشیم و از آن عبور کنیم، اگر مردم سرمایه گذاری نکنند دست و پای دولت بسته خواهد ماند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون استانداری مرکزی گفت:
تکمیل مرحله نخست شهرک خودرویی اراک
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: مرحله نخست عملیات اجرایی شهرک خودرویی اراک تکمیل شده و این طرح به زودی بهره برداری می شود
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
سد معبر ممنوع؛

سد معبر ... !!!

بدنبال کشف دلیل! ؛

آستانه تحمل مردم!

پر کردن راکتور با سیب زمینی!؛

بیرون کشیدن قلب راکتور اراک

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها