سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی شرکت برق در استان قم
مدیر برق منطقه ای تهران گفت: طی سال های 95 و 96، 200 میلیارد تومان در زمینه توسعه زبرساخت های برق استان قم هزینه شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم؛
رودخانه شور حقابه تالاب مره است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: آب حداقلی که در این شرایط کم آبی در رودخانه شور جاری است، حقابه تالاب مره است و نباید به بهانه احیای دیگر تالاب ها مورد استفاده سودجویان قرار بگیرد.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی:
آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان قم شدید است
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که در نه استان کشور به صورت انفجاری واحدهای مرغ صنعتی را درگیر کرده بود با اجرای برنامه های کنترل بهداشتی مهار شده اما روند شیوع این یبماری در مرغداری های استان قم شدید است
بودجه 97 اختیارات شوراهای اسلامی و ظرفیت شهرداری‌ها را کاهش می‌دهد
رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در خصوص بودجه دولت پیرامون شهرداری و مدیریت شهری در سال آینده نگرانی هایی وجود دارد، گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس در صحن علنی توجه ویژه ای به این مساله داشته باشند.
در بیست و ششمین جلسه شورای شهر مطرح می‌شود؛
اخذ مجوز جانمایی ایستگاه‌های مترو قم
در بیست و ششمین جلسه شورای شهر قم بحث اخذ مجوز جانمایی ایستگاه‌های مترو قم مطرح می‌شود.
آشوب‌گران با آتش زدن پرچم ایران و عکس شهدای مدافع حرم راه به‌جایی نمی‌برند
امام‌جمعه قم بهترین واکنش به فتنه گران را حضور در صحنه و گوش‌به‌فرمان رهبر معظم انقلاب بودن دانست و گفت: آشوب‌گران با آتش زدن پرچم ایران و عکس شهدای مدافع حرم راه به‌جایی نمی برند.
دشمنان نظام ذوق‌زده نشوند، مردم ایران هشیار هستند
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: کسی که به پرچم به عنوان نماد ملی، تمثال شهدا، مساجد و اموال عمومی رحم نمی‌کند بدون تردید مجری سیاست‌ها و دستورات گروه‌های معاند و سرسپرده استکبار است و طبیعتا مردم و جوانان نباید فریب این افراد را بخورند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم مطرح کرد:
کاهش 11 هزار نفری جمعیت افراد بی سواد در استان قم
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: بین سال های 1390 تا 1395، حدود 11 هزار نفر از جمعیت بی سواد استان کاهش یافت.
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:
کاهش زمان سفر با تکمیل قطعه چهارم محور قم-جعفریه
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: قطعه چهارم محور قم- جعفریه که از پروژه‌های مهم عمرانی استان قم است تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.
هجوم به قم برای گسترش نمادهای فساد؛
تهمت و لجن‌پراکنی جایگاهی ندارد
امام جمعه قم گفت: شهر قم به دلیل موقعیت ممتازی که در تبلیغ و ترویج دین دارد از سال ها پیش و به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه دشمنان بوده است. در این سال ها هجوم بیشتری به سمت این شهر برای گسترش نمادهای فساد انجام می شود.
لزوم اقدام جدی در رفع عقب‌ماندگی‌های متراکم شهر/ بودجه شهر قم ضعیف‌ترین بخش بودجه سال ۱۳۹۷
سرفصل عمرانی شهر یک‌میلیون و 200 هزارنفری با پذیرایی از ۲۰ میلیون زائر ایرانی و شیعیان کشورهای مسلمان بسیار ناچیز است، زوار کریمه اهل‌بیت علاوه بر رنج سفر مشکلات ساختار شبکه معابر شهر قم را باید تحمل کنند که در زمان‌های اوج ترافیک با خاطری آزرده از شهر قم خارج می‌شوند.
مهندسان ساختمان در ایجاد امنیت پس از زلزله اخیر نقش مهمی دارند
معاون امور عمرانی استاندار قم گفت: زلزله اخیر ترس در دل مردم ایجاد کرده که مهندسان نسبت به این موضوع مسئول هستند و باید آنان اطمینان لازم برای تعدیل رفتار افراد و مردم نسبت به این موضوع را ایجاد کنند.
داشتن بانک اطلاعاتی از وضعیت شهر قم شرط اساسی کاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی است
عضو شورای شهر قم گفت: داشتن بانک اطلاعاتی دقیق و منطبق با واقع از وضعیت شهر قم از مهم‌ترین شرایط و عوامل مدیریت بحران و کاهش از میزان خسارت ناشی از حوادث طبیعی است.
میزان بهره‌وری شهر قم باید افزایش پیدا کند
شهردار قم گفت: باید خود را به میزان بهره‌وری کشورهای نمونه دنیا نزدیک کنیم که برای رسیدن به این مرحله دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های لازم در قوانین ملی و استانی وجود دارد.
تکنولوژی نوین مدیریت پسماند وارد شهر قم می‌شود
نایب رئیس شورای شهر قم گفت: تکنولوژی نوین مدیریت پسماند وارد شهر قم می‌شود.
برگزاری همایش حقوق شهروندی درقم با حضور دستیار ویژه رئیس جمهوری درامور حقوق شهروندی
معاون سیاسی امنیتی استاندارقم از برگزاری همایش حقوق شهروندی با حضور خانم مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی خبر داد.
شورای پنجم قم وارد حواشی نمی‌شود
رئیس شورای شهر قم گفت: شورا شهر قم وارد حواشی نمی‌شود چرا که امروزه مردم ناظر اعمال ما هستند.
تبیین جایگاه نماز در بین مردم مهمترین رسالت امروز مسؤولان است
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه تبیین جایگاه نماز در بین مردم مهمترین رسالت امروز مسؤولان است، گفت: اگر فرهنگ نماز و نماز خوانی به خوبی در بین مردم نهادینه و فراگیر شود، به یقین دیگر انسانی وجود ندارد که بخواهد نسبت به نماز بی تفاوت باشد.
عراق مهم‌ترین بازار اقتصادی استان قم است
استاندار قم گفت: بازار عراق مهم‌ترین بازار اقتصادی استان قم بوده که باید تقویت‌شده و از این ظرفیت ایجادشده بهترین استفاده را کرد.
فتنه قدس باعث رسوایی آمریکا و طرفداران آنان شد
یکی از مراجع تقلید گفت: فتنه اخیر آمریکا در فلسطین سبب رسوایی طرفداران آمریکا یعنی عربستان سعودی هم شد که رژیم اشغالگر قدس را به عنوان دوست خود انتخاب کرده‌اند.
پایان آذرماه جاری، آخرین مهلت ارائه مستندات مالی سهامداران فرودگاه قم
مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری قم از تمدید مجدد مهلت فعالیت هیات کارشناسی تعیین تکلیف وضعیت مالی طرح فرودگاه قم خبر داد و گفت: سهامداران، سرمایه گذاران و خریداران غرفه، فقط تا پایان آذر ماه امسال مهلت دارند تا مدارک و مستندات مالی خود را در اختیار این هیات قرار دهند.
نقش مردم در برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین مشهود بود
صادقی گفت: اساس حرکت اربعین حسینی با حاکمیت اخلاقی و روابط معنوی مدیریت می‌شود، از این رو فعالیت‌ها و برنامه‌های این آیین نیز باید همراه با مفاهیم و ارزش‌های فرهنگ اسلامی باشد.
واحدهای بدون پروانه بهداشتی خطر جدی برای سلامت مردم قم هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: واحدهای تولید خوراک دام که بدون پروانه بهداشتی فعالیت می‌کنند خطر جدی برای سلامت مردم هستند.
کارگروهی برای بررسی نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود
استاندار قم گفت: باید کارگروهی از دستگاه‌های مختلف استان برای تحلیل و بررسی نتایج حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ تشکیل شود تا آمارها و اطلاعات به‌دست‌آمده در برنامه‌ریزی‌های استانی مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم:
طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم اجرا می‌شود
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: طرح ضربتی رفع تخلفات شهری به‌ویژه جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی در قم از سه ماه پیش در حال اجرا است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بحران کم آبی را جدی بگیریم؛

صرفه جویی در مصرف آب

کنترل آنفولانزا در ایران؛

وحشی شدن میهمان

رسیدگی ویژه به تخلف پزشکان؛

زیرمیزی پزشکان

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها