سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:
۵۰۰ میلیون مترمکعب روان‌آب قم به صفر رسیده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به بحران کم آبی در قم گفت: ۵۰۰ میلیون مترمکعب روان‌آب در دهه ۶۰ وارد استان قم می‌شد که امروز این میزان به صفر رسیده است این امر مدیریت منابع و روش های راهبردی را در کشاورزی ضروری می سازد.
توصیه‌های امام(ره) در زمینه اقتصادی زمین مانده است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نظریه ولایت فقیه درباره امور اقتصادی کشور اجرا نشده و سخنان امام خمینی(ره) در مورد اقتصاد روی زمین مانده است گفت: دشمن هنوز از لحاظ اقتصادی روی ما تأثیر دارد.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قم خبر داد:
راه‌اندازی بیمارستان سیار ویژه زائران اربعین در قم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه‌اندازی بیمارستان سیار ویژه زائران اربعین حسینی در قم با همکاری و مشارکت معاونت بهداری سپاه علی‌ابن ابی‌طالب(ع) خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
13 آبان نقطه عطف مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکا است
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استکبار ستیزی و مقابله با استکبار ریشه قرآنی و اسلامی دارد، اظهار کرد: یوم الله 13 آبان نقطه عطف استکبارستیزی و مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکا است.
مشکل فرودگاه قم هر چه سریع‌تر برطرف شود
مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئله فرودگاه قم باید درست شود اگر این فرودگاه ساخته شود زائران بسیاری می‌توانند به شهر مقدس قم بیایند چرا که خیلی‌ها دلشان می‌خواهد به ایران بیایند اما نمی‌توانند، مطمئن باشید ساخته‌شدن فرودگاه آبرویی برای شهر قم است.
ساخت نماهای غربی متناسب با شأنیت شهر قم نیست
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نماهایی که در شهر قم در حال انجام است متناسب با شأنیت شهر قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیست و مجموعه مدیریت شهری در حال تلاش است تا تغییراتی ایجاد کند و مانع از اجرای نماهایی که برگرفته از کشورهای اروپایی است شود.
انتقاد رئیس شورای شهر از شهرسازی‌های غیراصولی در قم
رئیس شورای شهر قم با انتقاد از شهرسازی‌های غیراصولی در شهر قم گفت: در این بخش نیازمند پژوهش‌های فراوانی هستیم و متأسفانه تاکنون پژوهش و کارهای منطقی و علمی در این زمینه انجام‌نشده است.
اجرای کامل طرح توسعه امامزاده موسی مبرقع(ع) نیازمند ۱۷۰ میلیارد تومان است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: تاکنون برای توسعه حرم امامزاده موسی مبرقع علیه‌السلام ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده که توسعه این مکان مذهبی ۱۴۰ میلیارد تومان دیگر هزینه خواهد داشت.
بیش از ۷۲ هزار مورد در استان قم مکان تجاری وجود دارد
مدیرکل پست استان قم بابیان اینکه مکان‌های تجاری استان قم ۷۲ هزار و ۷۰ مورد است، گفت: از این تعداد ۲۸ هزار و ۱۰۸ مکان تجاری غیرفعال و تعداد مکان‌های دولتی استان نیز هفت هزار و ۲۶۲ مورد است که کار داده‌آمایی آن به‌صورت کامل صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان صنعت و معدن قم خبر داد؛
رشد ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی در قم خبر داد.
مسئولان از ظرفیت مهندسان بومی در پروژه ها استفاده کنند
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با انتقاد جدی از حضور مهندسان اتریشی در قم گفت: مسئولان از ظرفیت های مهندسان بومی در پروژه های استانی استفاده کنند.
دبیرخانه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دینی در قم مستقر شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه دبیرخانه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دینی در قم مستقر شد، گفت:‌ در سال ۹۶ به بیش از ۳۶۰۰ کتاب مجوز داده‌ایم.
مدیرکل بهزیستی استان قم مطرح کرد؛
پرداخت مستمری به 6500 معلول در قم
مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: 6 هزار و 500 معلول در استان زیرپوشش این اداره کل هستند که مستمری دریافت می‌کنند و مستمری این معلولین از 150 هزار تومان تا 470 هزار تومان است.
سپاه پاسداران خواب را از چشمان آمریکایی‌ها ربوده است
امام جمعه قم گفت: سرداران سپاه پاسداران در منطقه خاورمیانه، خواب را از چشمان آمریکایی‌ها ربوده‌اند و همین دلیل عصبانیت آن‌ها است.
ترویج فرهنگ ورزش همگانی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است
استاندار قم با تاکید بر ضرورت توجه همه نهادها، دستگاه ها و آحاد جامعه به مقوله ورزش گفت: تلاش برای ترویج فرهنگ ورزش همگانی در حقیقت حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
ابعاد ظرفيتي قم توان پاسخگويي به نيازهاي جهان اسلام دارد
معاون هماهنگي امور زائرين استانداري قم گفت: استان قم ظرفيت هاي غني براي جذب گردشگران دارد و با حضور هدفمند گردشگران داخلي و خارجي مي توان بستر توسعه قم را فراهم ساخت و ابعاد ظرفيتي قم توان پاسخگويي به نيازهاي جهان اسلام دارد.
استفاده از توتون‌های اعتیاد‌آور در ۴۰۰ مرکز غیر مجاز عرضه قلیان ‌ قم‌
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم گفت: تعداد مراکز مجاز استان تنها ۱۰۰ واحد بوده و متأسفانه در مراکز غیر مجاز توتون اعتیادآور عرضه‌شده و قانون‌گذار موظف به نظارت و اعمال قانون است.
رئیس شورای شهر قم مطرح کرد:
افزایش بافت فرسوده شهر قم به ۱۷۳۸ هکتار
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: ۱۱۳۸ هکتار از بافت شهری قم به‌عنوان بافت فرسوده انتخاب‌شده بود که ۶۰۰ هکتار نیز در بررسی‌های جدید به این مقدار افزوده‌شده که حجم بافت‌های فرسوده شهر را به ۱۷۳۸ هکتار رسیده است.
طرح جامع پدافندی استان قم نیازمند اعتبار سه میلیارد ریالی است
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم گفت: سه میلیارد ریال برای طرح جامع پدافندی استان قم اعتبار مورد نیاز است که ۵۰ درصد آن را سازمان پدافند غیرعامل کشور تأمین می‌کند.
حمایت بهزیستی از ۲۵۰۰ نابینا در قم/نیاز به بازنگری در ارائه خدمات
مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به حمایت بهزیستی از ۲۵۰۰ نابینا در قم از لزوم اختصاص ۱۰ درصد بودجه ادارات در ارائه خدمات به معلولان تأکید کرد.
ضرورت ایجاد اعتماد عمومی نسبت به علامت استاندارد در راستای حمایت از تولیدات داخلی
مدیر کل استاندارد استان قم گفت: ترویج علامت استاندارد و ایجاد اعتماد عمومی نسبت به این علامت مهم در راستای حمایت از تولیدات داخلی و ارتقای کیفیت محصولات تولید داخل ضروری است.
ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ تعاون کار و رفاه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ مطرح کرد؛
پیش بینی ایجاد 12 هزار شغل در قم در سال 96
ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ تعاون کار و رفاه ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﻢ گفت: دستگاه‌های اجرایی استان امسال تاکنون پیش بینی ایجاد 12 هزار فرصت شغلی جدید را در قم داشتند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم:
۵۰ درصد از اعتبارات ملی قم ابلاغ شده است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم از ابلاغ ۵۰ درصد از اعتبارات ملی این استان خبر داد و گفت: در سال جاری کسری حقوق نداریم.
روستاهای قم متروکه می‌شوند؟
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان قم گفت: طبق آخرین سرشماری در سال 95 در استان قم مشخص شد کمتر از 5 درصد از جمعیت قم، روستانشین هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم ؛
جلوگیری از دفن اموات در امامزادگان مرکز شهر قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از ساماندهی صحن آستان امامزاده علی بن جعفر(ع) یاد کرد و گفت: هر چند با وراث برخی از اموات مشکلاتی داشتیم و گاهی شاهد برخی از حمایت‌ها بوده‌ایم اما با جدیت از دفن اموات در بقاع امامزادگان مرکز شهر جلوگیری کرد‌ه‌ایم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بحران کم آبی را جدی بگیریم؛

صرفه جویی در مصرف آب

کنترل آنفولانزا در ایران؛

وحشی شدن میهمان

رسیدگی ویژه به تخلف پزشکان؛

زیرمیزی پزشکان

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها