سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با افتتاح ۳طرح توسط معاون اول رئیس‌جمهور صورت گرفت؛
توسعه جدید در منطقه ویژه خلیج‌فارس
هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس‌جمهور ۳طرح در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با هدف توسعه و تقویت زیرساخت‌های صنایع به بهره‌برداری رسید.در این مراسم که جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، جمشید ملارحمان سرپرست وقت هیات عامل ایمیدرو و همچنین تعدادی از مسوولان محلی و منطقه‌ای حضور داشتند، فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز (واقع در سایت میانی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس) با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات برای تولید ۲۳۵ مگاوات برق کلید خورد که طراحی آن از سال ۹۴ آغاز شده بود. میزان سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در فاز نخست (بخش گاز)، ۴۶ میلیون یورو است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آب‌شیرین‌کن‌ها؛ چالش زیست‌محیطی یا فرصتی برای خلق ثروت
یک مدرس حوزه محیط زیست گفت: امروزه اجرای طرح‌های ارزیابی زیست‌محیطی قبل از احداث صنایع بزرگ، مکان‌یابی مناسب محل استقرار هر صنعت و بررسی همه‌جانبه اثرات آن بر محیط پیرامون خود و ارائه راهکارهای مناسب جهت به حداقل رساندن اثرات منفی، یکی از اصول پذیرفته‌شده در همه کشورهاست.
طرح تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان امروز افتتاح می‌شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: وزیر نیرو طرح های تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان و نوسازی16 كيلومتر خط اول آبرسانی از ميناب به بندرعباس را افتتاح می‌کند.
مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش توضیح داد:
غرق شدن قایق تفریحی در جزیره کیش
محمود افشاردوست در خصوص غرق شدن قایق تفریحی در جزیره کیش اظهارداشت: مطالبی که توسط رئیس و معاون جمعیت هلال احمر کیش منعکس گردیده در آن تا حدود زیادی اغراق و بزرگنمائی شده و بخشی از مطالب آن هم خلاف واقع در مصاحبه انجام شده توسط رئیس جمعیت هلال احمر کیش گفته شده است. قایق حادثه دیده در محل سایت‌های مرجانی واقع در روبروی پلاژ و مجموعه ورزش‌های ساحلی آقایان دچار حادثه شده، نه در اطراف اسکله.
طی احکامی جداگانه از سوی استاندار هرمزگان؛
تغییر مدیران در هرمزگان کلید خورد
استاندار هرمزگان طی احکامی جداگانه دو مدیرکل و یک سرپرست فرمانداری و یک معاون فرماندار را منصوب کرد.
توسعه سواحل مکران نیازمند یک سازمان ملی است
استاندار هرمزگان تاکید کرد: به منظور توسعه سواحل مکران، باید سازمانی چابک برای سیاست گذاری و نظارت در سطح ملی تشکیل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
آلودگی محیط زیست پساب بندرعباس 75 درصد بهبود یافته است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه توسعه عمرانی استان با خلق منابع مالی جدید امکان پذیر است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور باید برای راکد نشدن پروژه های عمرانی و پیشبرد اهداف توسعه استان به دنبال خلق منابع مالی جدید بود.
واحد تولید گاز ازت پالایشگاه بندرعباس به بهره برداری رسید
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: واحد جدید تولید گاز ازت طرح افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت، دارای ظرفیت تولید 4هزار نرمال متر مکعب در ساعت گاز ازت است.
استاندار هرمزگان در دیدار با معاون سفیر و وزیر مختار سفارت آلمان در ایران؛
آلمان می تواند اراده واقعی اروپا برای ارتباط با ایران توام با حسن نیت را نشان دهد
دکتر فریدون همتی در دیدار با دکتر اولیور اشناکنبرگ معاون سفیر و وزیر مختار سفارت آلمان در جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به روابط دیرینه میان دو کشور ایران و آلمان به نقش مهم آلمان در شکل گیری توافق جامع هسته ای (برجام) اشاره کرد و بیان داشت: امروز شاهد هستیم که آمریکا با یک رفتار غلط و با بی اعتنایی به قطعنامه سازمان ملل به صورت یکطرفه از توافق بین المللی برجام خارج شده که این به معنای دهن کجی آمریکا به تمامی کشورهای جهان است.
افکار عمومی در انتظار عملیاتی شدن کانال مالی میان ایران و اروپاست
فریدون همتی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با اولیور اشناکنبرگ معاون سفیر و وزیر مختار سفارت آلمان در جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به روابط دیرینه میان دو کشور ایران و آلمان به نقش مهم آلمان در شکل گیری توافق جامع هسته ای (برجام) اشاره کرد و بیان داشت: امروز شاهد هستیم که آمریکا با یک رفتار غلط و با بی اعتنایی به قطعنامه سازمان ملل به صورت یکطرفه از توافق بین المللی برجام خارج شده که این به معنای دهن کجی آمریکا به تمامی کشورهای جهان است . وی افزود افکار عمومی جهان و ایران در انتظار است که طرح برقراری کانال مالی میان ایران و اروپا عملیاتی شود.
سهم حوزه های آبریز سدهای استقلال وشمیل نیان ازبارندگی هاناچیز بود
مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان گفت: سهم حوزه های آبریز سدهای استقلال و شمیل نیان از بارندگی های اخیر بسیار ناچیز بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:
سرمایه گذار خارجی برای سه طرح صنعتی در هرمزگان جذب شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: زمینه اجرای سه طرح در استان با حجم سرمایه‌گذاری خارجی بیش از ۸۲۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۲۷ نفر در استان هرمزگان فراهم‌شده است.
رییس اداره توسعه ماهیان دریایی شیلات هرمزگان:
700 هزار قطعه بچه ماهی زینتی در هرمزگان تولید شد
یکی فرصت های خوب حوزه شیلات هرمزگان در جهت اشتغالزایی، تکثیر و پرورش ماهیان تزئینی (آکواریومی) با توجه به ظرفیت های موجود در این استان است.
لزوم اجرایی شدن سند راهبردی ملی توسعه سواحل مکران
دبیر ارشد مرکز بررسی های استراتژیک توسعه سواحل مکران نهاد ریاست جمهوری گفت: به دنبال اجرای سند راهبردی ملی توسعه سواحل مکران، ظرفیت های مغفول مانده سیریک احیا می شود.درودی با اذعان به اینکه بالا بردن و توانمند سازی ساکنان حوزه مکران و استفاده از ظرفیت های نیروی بومی یکی از اولویت های برنامه ریزی توسعه و احیای سواحل مکران است تصریح کرد: حساسیت و توجه ویژه رئیس جمهور به سواحل مکران عزم جدی دولت بر توسعه سواحل مکران را بیشتر کرده است و ما در برنامه ریزی ها و مطالعات میدانی در تلاش هستیم با استفاده از توان و ظرفیت نیروهای بومی و توجه ویژه بر توانمند سازی ساکنان حوزه مکران می باشیم که این یکی از اولویت های برنامه ریزی توسعه و احیای سواحل مکران است.
شیلات حوزه استراتژیک اقتصاد هرمزگان است
استاندار هرمزگان از صیدگاه میگو در بندرعباس بازدید و روند صید میگو توسط صیادان هرمزگانی را مورد بررسی قرار داد.
هرمزگان مرکز ثقل تولید، پرورش و صید میگو در کشور
‌استاندار هرمزگان گفت: امیدواریم هرمزگان به عنوان مرکز ثقل صنعت تولید، پرورش و صید میگو در کشور به عنوان محور عمل کرده؛ همچنین از تجربه و دانش به دست آمده به سایر استان های ساحلی نیز استفاده کند.
طی پنج ماه نخست سال‌جاری محقق شد؛
ثبت چهار هزار نفر اشتغال در هرمزگان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان اینکه تولیدات درون استان از رشد قابل توجهی برخوردار است، گفت: در حوزه اشتغال نیز طی پنج ماه نخست سال، نام چهار هزار و ۶۵نفر در سامانه اداره کار ثبت شده است.
آغاز کوچ ۹۰۰ خانوار عشایر از استان های همجوار به حاجی آباد
مهدی عباسپور،مدیر جهادکشاورزی حاجی آباد اظهار کرد : هر ساله از اواسط مهرماه لغایت پانزدهم اردیبهشت سال آینده، حاجی آباد میزبان حدود 900 خانوار عشایر کوچرو از شهرستان های بافت، سیرجان، بردسیر و داراب است که هفت ماه از سال را در مراتع این شهرستان سپری می کنند.
دکتر همتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان؛
تلاش برای رفع مشکلات بخش خصوصی و رونق تولید
استاندار هرمزگان گفت: مدیران باید با روحیه انقلابی و جهادی کارها را انجام و مشکلات را رفع کنند چون بی اثر کردن تحریم ها در گروی تقویت بخش خصوصی و رونق تولید است.وی ادامه داد: باید فضایی شاداب و بانشاط برای فعالیت بخش خصوصی از جمله در زمینه تولید فراهم شود تا این بخش بتواند فعالیت های خود را توسعه بخشد.
صدور رأی قطعی پرونده قاچاق هزار و ۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق
حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با صدور رأی دادگاه تجدیدنظر برای پرونده موسوم به هزار و ۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق، متهمان در مجموع به تحمل ۵ سال و نیم حبس تعزیری، پرداخت بیش از چهارصد و هفتاد و پنج میلیارد تومان جزای نقدی، محرومیت از هرگونه فعالیت بازرگانی، ممنوعیت خروج از کشور و توقیف اموال محکوم شدند.
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت:
نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز وارد مدار شد
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: نیروگاه 235 مگاواتی سیکل ترکیبی هرمز واقع در بندرعباس بطور آزمایشی وارد مدار شد.وی افزود این نیروگاه از 2 واحد بخار و گاز تشکیل شده که ظرفیت واحد گازی آن 160 مگاوات و واحد بخار نیز 75 مگاوات است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر؛
وزارت نفت متولی سلامت هوا در عسلویه شود
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات مربوط به شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی برای تعیین میزان نقش این شرکت ها در آلودگی های زیست محیطی وزارت نفت متولی هوای محیط در عسلویه شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تفاهم نامه احداث مجتمع پتروشیمی و نیروگاه برق؛
امضای دو قرارداد برای فعال سازی طرح های پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان
تفاهم نامه واگذاری طرح پتروشیمی GTX پارسیان و احداث نیروگاه تا ظرفیت پنج هزار مگاوات در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه گذاری شرکت نفت و گاز مپنا امضا شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح جدید ترافیکی شهر بندرعباس از ۱۵ مهرماه اجرایی می شود
رئیس شورای شهر بندرعباس برای جلوگیری از بی نظمی ترافیکی در آغاز سال تحصیلی جدید در بندرعباس گفت: طرح جدید ترافیکی شهر بندرعباس از ۱۵ مهرماه اجرایی می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای میزبانی از میهمانان جام جهانی 2022:
14 هتل در قشم احداث می شود
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هماهنگی و مشارکت دولت قطر و به منظور میزبانی از مسافران جام جهانی 2022، تعداد 14 هتل و مرکز اقامتی در قشم احداث می شود.ساخت این هتل ها یکهزار و 772 تخت به ظرفیت قشم می افزاید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
آب ، آب و بازم آب:

کاریکاتور بحران آب

روحانی و وعده هایش:

شیب تند رکود 1000روزه

کتابخوانی،مولفه ای فرهنگی:

کاریکاتورهای کتاب خوانی

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
بفرما ، تکه ای نان:

نان‌های محلی قشم

رضی‌زاده در وبلاگ دل‌آباد:

با حجابت هم حالی به حالی می‌شوی؟!

تاریخچه هرمز کهنه:

گذری بر قدمت میناب

تاریخچه بندرعباس:

مروری بر تاریخ گامرون

آشنایی با وضع دشت میناب:

نجات میناب

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
جاسک،بشاگرد،سیریک
میناب،رودان،حاجی آباد
بندرخمیر،بستک
بندرلنگه،پارسیان
وعده های فرا استانی