سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیر پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب:
امکان احیای زاینده‌رود وجود دارد
مدیر پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود گفت: امکان احیای زاینده رود وجود دارد اما به شرط اینکه سیاستمداران تصمیمات مشکل بگیرند به طوری که تشنج در جامعه ایجاد نشود.
هماهنگ کننده پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده‌رود:
زاینده رود دیگر جایی برای سعی و خطا ندارد
هماهنگ کننده پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده‌رود با اشاره به اینکه دیگر زاینده رود تاب جراحی را ندارد و باید گام ها را دقیق و با مطالعه و علمی برداشت و اجرایی کرد، اظهار داشت: در پی مطالعات پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده‌رود بسیار خوشبین هستیم که در آینده نه چندان دور شاهد احیای رودخانه زاینده رود باشیم.
دولت نمی‌خواهد مشکلات آب اصفهان را حل کند؛ حضور ما در مجلس وجهی ندارد
نماینده فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت حرف گوش نمی‌دهد و نمی‌خواهد کاری انجام بدهد بودن ما نیز در مجلس وجهی ندارد و بنابراین استعفای خود را اعلام کردیم.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان:
۳۰ هزار نفر مستمری بگیر معلول در استان
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه ۱۷۵ مرکز روزانه و شبانه توانبخشی وجود دارد گفت: ۳۰ هزار نفر مستمری بگیر معلول در اصفهان حضور دارند که نزدیک به ۱۲ هزار نفر از خدمات مراکز توانبخشی استفاده می کنند.
وقتی‌که شهر اصفهان خانوادگی اداره می‌شود؛
استخدام‌های فامیلی ارثیه مدیریت شهری جدید
«انتصابات فامیلی، حزبی و موضوعاتی ازاین‌دست، شایعاتی بیش نیست که انسان‌های مغرض و افرادی که پیشرفت شهر را برنمی‌تابند و خواستار آسایش و آرامش مردم به معنا واقعی نیستند، مطرح می‌کنند.» این بخشی از سخنان قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در سومین نشست خبری‌اش در تاریخ 24 مهرماه سال جاری است.
‌رهاسازی آب زاینده‌رود در ۱۵ آذر ماه امکان‌پذیر نیست
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: براساس حجم آب موجود سد زاینده‌رود رهاسازی آب در تاریخ پانزدهم آذر ماه عملا از نظر فنی امکان‌پذیر نخواهد بود.معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: با این‌ وجود ورودی سد زاینده‌رود پیش از بارش‌ها 11 مترمکعب برثانیه بود که بعد از بارش‌ها به 19 مترمکعب بر ثانیه رسیده است.
سهمیه بندی سوخت تا اطلاع ثانوی اجرا نمی شود
مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه اصفهان گفت: ثبت نام مالکان خودرو و موتورسیکلت برای دریافت کارت سوخت به معنای سهمیه بندی سوخت نیست و مردم نباید به شایعات توجه کنند.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان:
سالانه ۲۴۰ کودک کار و خیابانی به بهزیستی معرفی می شوند
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: هر ساله ۲۴۰ کودک کار و خیابان به بهزیستی معرفی می شود و ما مداخلاتی در این زمینه انجام می دهیم.
مزرعه‌ای با انواع محصولات کشاورزی در دل مناطق خشک شرق اصفهان
مزرعه حسن آباد لاوونی از توابع روستای زفره در بخش کوهپایه خطه‌ای است متفاوت در شرق اصفهان که در آن کمر خشکسالی و سختی به خاک مالیده شده و خواستن توانستن است در آن معنی شده است.
ستاد مشورتی استان اصفهان با حضور متفکران دانشگاهی ایجاد می‌شود
استاندار اصفهان گفت: ستاد مشورتی استان را با حضور مدیران ذیربط و متفکران دانشگاهی با ایجاد کارگروه‌های اقتصاد دانش بنیان، فناوری‌های نو، کارگروه اجتماعی فرهنگی و کارگروه زنان و جوانان با بروز کردن سند چشم انداز استان راه‌اندازی می‌کنیم.
چرا کشاورزان سراغ لوله آب یزد می‌روند؟
کشاورزان شرق اصفهان که مدتی است با جمع کردن تراکتورهایشان در یک محل به بی‌توجهی مسؤولان نسبت به مشکلاتشان معترض بودند روز گذشته برای چندمین بار خط لوله انتقال آب به یزد را شکستند.
معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد؛
پیشگیری از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد در شش ماه گذشته
معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه بیماری هیپوتیروئیدی مادرزادی، قابل‌پیشگیری است، گفت: در شهر اصفهان در شش ماه گذشته از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد پیشگیری کردیم.
20 کانون آلوده به آنفلوآنزای پرندگان در اصفهان شناسایی شد
مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت : 20 کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه امسال در این استان شناسایی و کنترل شده است.
بیماری سالک را در کاشان جدی بگیرید
این روزها بحث نگران‌کننده در منطقه کاشان، «انگل سالک» و مواردی مرتبط با آن است که گاهی با انتشار برخی نظرات غیر کارشناسی باعث شناخته نشدن صحیح این بیماری، نهادینه نشدن فرهنگ پیشگیری و نادیده گرفتن درمان بموقع و همچنین نگرانی و ترس از این بیماری می‌شود. برخی مردم کاشان از گزش پشه خاکی ناقل انگل سالک نگران هستند و تصورمی کنند، این بیماری شایع شده است.
استاد منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان:
شکست ساختمان‌های قدیمی با فرونشست زمین حتمی است
استاد منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با جاری شدن مداوم زاینده‌رود، میزان فرونشست زمین کمتر می‌شود، اما مشکل حل نمی‌شود و شکست ساختمان‌های قدیمی با تداوم شرایط امروز، حتمی خواهد بود.
استفاده از هورمون در صنعت پرورش دام و طیور یک باور غلط است
کارشناس بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بابیان اینکه از هورمون در صنعت پرورش دام و طیور استفاده نمی شود، گفت: باور غلطی در جامعه وجود دارد که هورمون به مرغ تزریق می‌شود، این صحبت‌ها غیرعلمی است.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:
مددجویان در سه مرحله بسته حمایتی دریافت کرده اند
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت:۲۶۴هزار و۲۷۲سبد کالا در سه مرحله ماه رمضان، شهریور و آبانماه به خانواده های نیازمند اهدا شده است.
بانک شیر مادر در اصفهان راه اندازی می شود
رئیس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این دانشگاه با اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار، روند راه اندازی بانک شیر مادر را آغاز کرده است.وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای راه اندازی بانک شیر مادر در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان خبر داد و گفت: با آغاز فعالیت این بانک، از مادرانی که برای اهدای شیر اعلام آمادگی کرده اند، آزمایش و تایید سلامت گرفته می شود و آنها به عنوان اهداکننده می توانند برای ذخیره سازی شیر مادر مشارکت کنند.
جاری شدن آب در زاینده‌رود به رویا تبدیل شده است
استاندار اصفهان گفت: انصاف، منطق و عقل می‌گوید از هزار و 180 متر مکعب آب، 100 متر مکعب آب را برای حفظ فضای سبز غرب شهر اصفهان گذاشت و این امر یکی از دلایل جاری شدن آب در بستر رودخانه زاینده‌رود است، جاری شدن آب در زاینده‌رود برای مردم به یک رؤیا تبدیل شده و نباید این‌چنین باشد.
بنابر گزارش مرکز آمار؛
نرخ بیکاری در اصفهان افزایش یافت
نرخ بیکاری در استان اصفهان در تابستان سال جاری 15 درصد بود که بنابر گزارش مرکز آمار ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.4 درصد افزایش یافته است.
خشکسالی حفاظت از ذخایر ژنتیکی اصفهان را تهدید می کند
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: خشکسالی صیانت و نگهداری از ذخایر ژنتیکی و ایمنی زیستی این استان را در معرض خطر قرار داده است.
طرح جامع پدافند حوزه زاینده‌رود از دریچه سد تا تالاب گاوخونی را دیده است
مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان گفت: حملات سایبری در استان به صورت مداوم انجام می‌شود و آن زمان که این حملات اخلالی ایجاد کند وارد می‌شویم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان:
حملات سایبری مدام انجام می‌گیرند
مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان گفت: حملات سایبری در استان به صورت مداوم انجام می‌شود و آن زمان که این حملات اخلالی ایجاد کند وارد می‌شویم.
دولت باید جرات آزادسازی نرخ‌ها را داشته باشد
استاندار اصفهان گفت: باید از تصمیمات لحظه ای پرهیز شود و دولت جرات داشته باشد که با یک تصمیم اساسی و اصلی در آزادسازی نرخ ها در همه زمینه ها اقدام کند و تبعات آن را به هر نحوی جبران نماید.
در جلسه علنی شورای شهر اصفهان بررسی شد؛
خطر فرونشست زمین در کمین نصف‌جهان
خطر فرونشست زمین در شهر اصفهان و لزوم توجه به موضوع پدافند غیرعامل در ساخت‌ و سازها از جمله مباحث مطرح شده در جلسه علنی شورای شهر اصفهان بود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
نائین،اردستان،نطنز،آران و بیدگل
کاشا،برخوار،گلپایگا،شاهین شهر
سمیرم،شهررضا،دهاقان
مبارکه،لنجان،تیران،نجف آباد