سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۱۲ هزار کودک دچار سوء‌تغذیه؛
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان؛
140هزار کارت سوخت متخلف در منطقه نفتی زاهدان باطل شد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: 140 هزار کارت سوخت متخلف در این استان برای جلوگیری از قاچاق سوخت از ابتدای سالجاری باطل و مسدود شده است
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛
بلندترین برج کنترل دریایی کشور در چابهار ساخته می‌شود
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اتمام مطالعات و آغاز فرآیند ساخت بلندترین برج کنترل و ساختمان مرجع دریایی کشور در بندر چابهار خبر داد.و افزود می‌توان اذعان داشت که برج کنترل ترافیک بندر چابهار همگام و همسو با مباحث مقررات ملی ساختمان ایران و پدافند غیرعامل طراحی شده است و نکته حائز اهمیت آن که با احداث این برج نه تنها ضریب ایمنی دریایی بندر چابهار افزایش خواهد یافت بلکه به دلیل طراحی منحصر بفرد به عنوان یک نماد گردشگری دریایی به شهر بندری چابهار جلوه ویژه خواهد بخشید.
گلوگاه های سوخت قاچاق در استان کنترل می شوند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گلوگاهها و خلاءهایی که در مرزهای استان وجود دارد باید کنترل شوند تا ضمن جلوگیری از قاچاق سوخت بتوانیم از نتایج مطلوب اجرای این طرح برای توسعه استان بهره بگیریم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:
امضای 467 میلیارد تومان قرارداد در بندر چابهار
467 میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در زمینه فعالیت های پشتیبانی و لجستیکی از ابتدای سالجاری تاکنون در بندر چابهار امضا شده است.
502 روستای سیستان و بلوچستان ‌منابع آبی خود را از دست دادند
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 502 روستای استان منابع آبی خود را از دست داد و به روستاهایی که با تانکر باید به آن آبرسانی کرد، اضافه شد.
گران‌فروشی و قاچاق کالا سوژه بیشترین پرونده‌های تعزیرات حکومتی در سیستان
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین پرونده‌های تشکیل شده مربوط به قاچاق کالا، درج نکردن قیمت و گران‌فروشی بوده است.
جدی‌ترین گزینه‌های استانداری سیستان و بلوچستان
بعد از ابلاغ قانون منع به‌کار‌گیری بازنشستگان، انتصاب استاندار از مهم‌ترین بحث‌ها در سیستان و بلوچستان است تا مشخص شود بین گزینه‌های مطرح‌شده برای تصدی این پست کدام‌ یک انتخاب می‌شوند.
دسترسی 20 درصد مردم چابهار به آب شرب
نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: تنها 20 درصد مردم چابهار به آب شرب دسترسی دارند. با بسته شدن مرزها بسیاری با یارانه زندگی می‌کنند و جوانان فاقد شغل هستند.
معاون برنامه ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان بیان کرد؛
زاهدان، دومین شهر حاشیه‌نشین کشور
صاحب دادزهی، معاون برنامه‌ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان در جمع خبرنگاران با انتقاد از مقایسه کردن شهر زاهدان با سایر مراکز استان‌ها، گفت: زاهدان با جمعیتی حدود ۷۰۰هزار نفر به عنوان دومین شهر بزرگ در پهنه شرقی کشور مطرح است، بعد از کرج دومین شهر به لحاظ رشد جمعیت هستیم و از طرف دیگر بیش از نیمی از جمعیت شهرنشین استان در زاهدان ساکن هستند و در سطح کشور بعد از مشهد دومین شهر به لحاظ حاشیه‌نشینی و بافت‌های ناکارآمد هستیم اما در مقابل به لحاظ سرانه درآمدی سالیانه با اختصاص کمتر از ۲۰۰هزارتومان برای هر شهروند، رتبه آخر را در بین مراکز استان‌ها داریم و این باعث شده تا نتوانیم در بسیاری از مباحث به طور کامل به اهدافمان برسیم.
تکذیب آمار قاچاق سوخت سیستان در رسانه ملی
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان وبلوچستان از غیرواقعی بودن حجم آمار قاچاق در این استان که از رسانه ملی پخش شد خبر داد.
‌مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:
کمبود 4 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان
‌مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از کمبود ۴ هزار کلاس درس در استان خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص سهم سیستان و بلوچستان از منابع ملی در بحث بازآفرینی شهری
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل ستاد بازآفرینی شهری ایران در جلسه ستاد بازآفرینی شهری سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی به دلیل مشارکت عمومی مردم سیستان و بلوچستان و خصوصیات فرهنگی آنان در حوزه اجرای برنامه بازآفرینی شهری وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
​دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان:
نام برخی فرمانداران در لیست متهمان قاچاق سوخت
حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار کرد: سیستان وبلوچستان یکی از استان هایی است که به دلیل همجواری با کشور افغانستان که در تهیه سوخت مورد نیاز خود با مشکلات زیادی مواجه می باشد همواره بستر قاچاق سوخت بوده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیام استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس
استاندار سیستان و بلوچستان با صدور پیامی سالروز آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشته وگفت: هفته بزرگداشت دفاع مقدس که به فرموده مقام معظم رهبری "لوح افتخارات ملت ایران است" فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر با مرور خاطرات و حماسه های سرداران دلیر خود در جبهه های حق علیه باطل، ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، رزمندگان و ایثارگران، یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی را تجلیل و تکریم نمایند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۷۵ درصد مردم سیستان و بلوچستان دچار فقر امنیت غذایی هستند
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۵ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان فقر امنیت غذایی دارند و از هر نظر که فکر کنید در شرایط نامطلوبی هستند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حل مشکل آب سیستان و بلوچستان نیازمند همکاری افغانستان
«عباس سارانی»، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان توضیح داد که منبع تأمین‌کننده آب شمال استان، آبی است که بواسطه هیرمند از افغانستان به کشورمان وارد می‌شود و متأسفانه امسال به قدری کاهش داشته که انگار هیچ آبی به دستمان نرسیده است
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی:
۲۰ درصد از واردات کالاهای اساسی کشور به بندر چابهار اختصاص یابد
معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اختصاص واردات ۲۰ درصد سهمیه کالای اساسی به بندر چابهار، سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه‌های ریلی و جاده‌ای بندر را توجیه‌پذیر می‌کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بررسی علل ابتلای 78 نفر به ایدز در یکی از روستای چابهار
فرید براتی سده تصریح کرد: طبق بررسی و تحقیقات انجام شده علت ابتلای تعدادی از روستائیان آن منطقه به ایدز، ترزیق دو ماده روانگردان تمجیزک و نورچیزک در سال‌های گذشته بوده است و همچنین مروادت دو سوی مروز ایران پاکستان از علل ابتلای افراد به بیماری اشاره شده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فعالیت  500 فروند لنج فراساحل در سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۵۰۰ فروند لنج فراساحل در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند که همگی در آب‌های بین‌المللی کمیسیون تن ماهیان اقیانوس هند صید می‌کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۴ صیاد با پرداخت غرامت آزاد می‌شوند/ ۱۴ صیاد همچنان بلاتکلیفند
۴ صیاد از ۱۸ صیاد ایرانی اسیر در سومالی به زودی با پرداخت غرامت یک میلیارد تومانی از سوی دولت آزاد می‌شوند و همچنان ۱۴ صیاد در بند گروه تروریستی «الشباب» در انتظار آزادی هستند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان؛
صادرات کالا از سیستان و بلوچستان 67 درصد رشد کرده است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی استان در چهار ماه نخست امسال 564 هزار و 971 تن به ارزش 192 میلیون و 672 هزار و 291 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 67 درصد افزایش داشته است
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخصیص اعتبار برای کنترل ریزگردها انجام پذیرفته است
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از تخصیص اعتبار برای کنترل ریزگردها در هوای استان خبر می‌دهد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت توجه ویژه‌ای به سازمان‌های مردم نهاد دارد
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گفت: تفاهنامه وزارت ورزش و جوانان با وزیر کشور در راستای توانمندسازی سازمان های مردم نهاد (سمن) نشان از توجه ویژه دولت و شخص رئیس جمهور به سازمان های مردم نهاد دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
علی اصغر افتاده خبر داد؛
سیستان و بلوچستان مغلوب شرایط آبی
بر اساس برخی گزارش‌های رسمی، سیستان و بلوچستان در حال حاضر مغلوب شرایط آبی است که علت آن فقدان استراتژی بلندمدت برای آب پایدار است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان از ۱۰۰ کیلومتر هم بیشتر می شود
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت وزش بادهای ۱۲۰ سیستان در هفته آینده گاهی از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هم بیشتر می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک