آن چه بر ما می رود از ماست ! باور می کنی ؟!
pic
بهره برداری از 745 پروژه مردم یاری و محرومیت زدایی در استان
هدیه رهبر انقلاب به مردم سیستان و بلوچستان؛
اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و بیکاری دغدغه مسئولان
هاشمی در جمع بهبودیافتگان از اعتیاد مطرح کرد:
بهره‌برداری از 745 پروژه مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان
معاون اقتصادی و مردم‌یاری قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق گفت: فردا 745 پروژه مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی که هدیه مقام معظم رهبری به مردم این خطه از کشور است، به صورت ویدئوکنفرانس مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
معاون پژوهوفناوری دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت:
گسترش طرح‌های پژوهشی زمینه‌ساز توسعه پایدار است
پژوهش دانش نو می‌آفریند و گسترش طرح‌های پژوهشی زمینه‌ساز توسعه پایدار است.
راه اندازی 178 مرکز رشد واحدهای فناور و 39 پارک علم و فناوری در دانشگاه‌ها
معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت علوم در سال‌های اخیر در حوزه ماموریت‌گرا کردن پژوهش‌ها و هدایت آنها به سمت فناوری گام‌های بلندی برداشته است، اضافه کرد: با همین هدف تاکنون 178 مرکز رشد واحدهای فناور و 39 پارک علم و فناوری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی سطح کشور راه‌اندازی شده است.
فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان ؛
کشف ۱۲ تن کالای آمریکایی غیرمجاز در چابهار
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان موفق شدند ۱۲ تن کالای آمریکایی غیرمجاز را در چابهار کشف و ضبط کنند.
راه اندازی خط کشتیرانی باری در مسیر چابهار-مسقط یک ضرورت ملی است
راه اندازی خط کشتیرانی باری بنادر چابهار - مسقط یک ضرورت ملی برای توسعه روابط تجاری میان ایران و عمان است.
وزش باد شدید و گرد و خاک سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز در شهرهای شمالی، مرز شرقی و نواحی غربی استان وزش باد شدید و سرد شمال- شمال غربی باعث ایجاد گرد و خاک و کاهش دید می‌شود و این شرایط تا اواسط وقت فردا ادامه دارد.
کوچ پرندگان به سواحل مکران؛
مهاجرت 59 هزار پرنده به سواحل زیبای مکران
84 گونه پرنده با جمعیت بیش از 59 هزار قطعه برای زمستان گذرانی به سواحل مکران در جنوب سیستان و بلوچستان مهاجرت کردند.
20 برابر نقدینگی پروژه های عمرانی استان به مردم یارانه پرداخت می شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 20 برابر نقدینگی پروژه های عمرانی استان، به مردم یارانه پرداخت می شود که این مساله در روند پیشرفت پروژه ها تاثیر منفی گذاشته است.
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است
رئیس اداره بهداشت و مبارزه با بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی کشورهای سردسیر و اروپایی گفت: تاکنون نشانه ای از بروز این بیماری در استان مشاهده نشده است.
معاون طرح و توسعه بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛
بندر چابهار مجهز به سامانه‌ای جدید شد
معاون طرح و توسعه بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت:سامانه به روز شده صدور حواله الکترونیکی موسوم به مدیریت عملیات کالای متفرقه در بندر چابهار راه‎اندازی شد.
دولت ۱۰۰ درصد هزینه آبیاری تحت فشار را پرداخت می کند
استاندار سیستان و بلوچستان در جمع مسئولان ،علما ،معتمدان و دیگر اقشار مردم شهرستان نیکشهر با اشاره به فرموده پیامبر مکرم اسلام درباره اینکه من از فقر حاکم بر مردم نگران نیستم بلکه از سوء تدبیر نگرانم، گفت: سوء تدبیر در دولت گذشته مملکت را به سمتی پیش برد که مقام معظم رهبری از آبروی خود برای برجام گذاشت و کشور را از تخریب و سقوط نجات داد.
تولید۳۵۰تن زباله در شهر زاهدان/انباشت زباله یکی از مشکلات شهرداری
شهردار منطقه دو زاهدان گفت: با وجود جمع آوری زباله در سه شیفت در زاهدان اما هنوز با مشکل انباشت زباله درکوچه ها و معابر این شهرستان روبرو هستیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛
شهرستان زاهدان با کمبود شدید فضای کتابخانه‌ای مواجه است‌
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کمبود شدید فضای کتابخانه‌ای در شهرستان زاهدان، همه عزم اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان برای احداث کتابخانه در این شهرستان جزم شده است.
سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور/ پایین‌ترین نرخ طلاق کشور
مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول جمعیت جوان کشور را با داشتن ۷۰ درصد جمعیت زیر ۳۰ سال دارد.
تعامل مرزنشینان و مرزبانی موجب تثبیت امنیت در استان است
فرماندارمیرجاوه گفت: تعامل بیشتر نیروهای هنگ مرزی با مردم مرزنشین عامل مهمی در تثبیت امنیت پایدار و رضایت مندی مردم است.
چرا سازمان دامپزشکی، نسبت به سلامت مردم سیستان بی‌تفاوت است؟
موضوع بهداشت و سلامت دام و فرآورده های گوشتی از وظایف سازمان دامپزشکی است که متاسفانه در منطقه سیستان مغفول مانده و عملکرد این سازمان سوالاتی چند را در ذهن ایجاد می کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار
در این مراسم که اکبر ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حضور داشت؛ عبدالرحیم کردی به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار معرفی شد و از زحمات سه ساله حامد علی مبارکی مدیرعامل سابق این منطقه قدردانی شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه سرگشاده فرشید عابدی به مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان
به نام خداوند جان و خرد مدیرکل محترم ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان باسلام و عرض احترام جناب آقای ثوری مدیرکل محترم ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نقد لازمه رشد و پیشرفت یک جامعه مدرن است و هر انتقادی را نباید با دید تخریب به آن نگریست. جامعه امروز ...
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرانه فضاهای ورزشی براساس جمعیت ساکن در یک استان اندازه گیری می شود.
۴۲ سانتی متر سرانه فضای ورزشی، دروغی بزرگ یا واقعیتی مضحک؟؟
سرانه فضاهای ورزشی براساس جمعیت ساکن در یک استان اندازه گیری می شود. مجموع فضاهای ورزشی بر حسب متر تقسیم می شود بر جمعیت استان مد نظر ، جواب بدست آمده سرانه فضای ورزشی آن استان است. این اواخر مسئولان ورزش اعلام میکنند که سرانه فضای ورزشی سیست ...
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قیصر قادری دانش‌آموز دبستان ادیب روستای خیرآباد بمپور
تنبیه بدنی دانش‌آموز بمپوری را روانه بیمارستان کرد
قیصر قادری دانش‌آموز دبستان ادیب روستای خیرآباد بمپور که توسط معلمش مورد تنبیه بدنی قرار گرفته بود به دلیل شدت مصدومیت در بیمارستان ایران ایرانشهر بستری شد و تحت درمان قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اعلام کرد:
بزرگترین شبکه سازمان یافته مدلینگ و رواج فساد در زاهدان متلاشی شد
مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: بزرگترین شبکه سازمان یافته مدلینگ و رواج فساد زیرزمینی جنوب شرق کشور که به صورت منطقه ای و کشوری فعالیت می کرد توسط نیروهای تلاشگر اطلاعات سپاه سلمان در زاهدان متلاشی شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمبود امکانات سدی مستحکم در برابر ورزش معلولان
رییس بهزیستی شهرستان زابل اظهار داشت:ورزش معلولین دارای سابقه ای دیرینه در شهرستان زابل بوده و در حال حاضر ۲۰ ورزشکار معلول در تیم های فوتسال ناشنوایان و تعداد ۱۲ ورزشکار در رشته هایی از قبیل بدنسازی و شطرنج در شهرستان زابل فعالیت دارند. معلولان شهرستان زابل دارای استعدادهای شگرفی در ورزش هستند اما کمبود امکانات مانعی بزرگ بر سر راه این ورزشکاران به شمار می آید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بخش بهداشت و سلامت نیازمند حضور فعال سازمان های مردم نهاد در شهرستان زابل می باشد
علی اکبر در نصیری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: به دلیل وجود عمق محرومیت موجود در منطقه سیستان و شرایط اقلیمی حاکم، کمک های بیشتری در عرصه سلامت مورد نیاز است که در این راستا دولت به تنهایی توان پاسخگویی به این مقوله را دارا نیست بنابراین نیاز به یاری خیرین سیستانی و خیرین سایر نقاط کشور به شدت احساس می شود.
فرار مرد شیاد که بیش از ۲ هزار نفر را فریب داد
کلاهبردار ۵۰۰ میلیارد تومانی در صندوق عقب خودرو دستگیر شد.
چند‌ماه پس از فرار مرد شیاد که بیش از ۲ هزار نفر را در استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی فریب داده و دست‌کم ۵۰۰ میلیارد تومان از آنها کلاهبرداری کرده بود، مأموران پلیس موفق به دستگیری او شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حمله رییس جهاد کشاورزی زابل به رسانه ها/ حل مسئله یا پاک کردن صورت مسئله؟
پس از خرابی 10 تن شیر در زاهدان و اتهام انتشار اخبار کذب به برخی پایگاه های خبری اینبار رئیس جهاد کشاورزی زابل پیگیری مشکلات دامداران این شهرستان را سیاسی عنوان کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان مدیریت بحران: 80 درصد ریزگردها منشأ خارجی دارد
تاخت و تاز ریزگردها در سیستان و خوزستان
گرد و خاک شدید که چند روزی است بخش‌های جنوبی و غربی کشور را در نوردیده، روز گذشته گوشه جنوب شرقی و شرق کشور را هم فراگرفت تا سیستانی‌های محروم بار دیگر طعم تلخ خاک و شن را بچشند.در گوشه شرقی کشور در سیستان با اینکه شدت غبار در روزهای شنبه و یکشنبه 18 برابر حد مجاز اعلام شد هیچ مدرسه و اداره ای تعطیل نشد مگر تعدادی از مدارس در هیرمند.
موضوع روستای خبرساز سیستان و بلوچستان را دوباره زنده نکنید!/مسائل فرهنگی، مهم ترین چالش در حوزه بانوان
نخستین سوالی که خبرنگار زرین خبر از مولاوردی در حاشیه این سفر داشت، مربوط به اعلام جرم دادگستری سیستان وبلوچستان علیه وی بود که بنا بر گزارش مهر، معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز زنان نهاد ریاست جمهوری، چندی پیش مدعی شده بود روستایی در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند و بازماندگان آنان، امروز قاچاقچی بالقوه هستند .
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک