سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ظرفیت پرورش 200 هزار تن ماهی در قفس در سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت پرورش ماهی در قفس در سیستان و بلوچستان 200 هزار تن در سال پیش بینی شده است که امید می‌رود هرچه زودتر محقق شود.
باید بخش خصوصی را در ورزش استان فعال کرد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید بخش خصوصی و سرمایه گذاران استانی و غیر استانی را در ورزش استان فعال کرد .
تناقض حرف و عمل مسؤولان در زمینه بازارچه‌های مرزی؛
قلب صادرات و واردات در بازارچه مرزی ریمدان چابهار از کار افتاد
بیش از یک ماه است که برق بازارچه مرزی ریمدان چابهار به دلیل بدهی قطع شده و روند کار با مشکل مواجه است اما همتی برای پرداخت بدهی آن و رونق دادن به کسب و کار مرزنشینان وجود ندارد و قطعا این مشکل با صحبت‌های مسؤولان در خصوص توجه کردن به بازارچه‌ها مغایر است!
با حضور مهمانان داخلی و خارجی؛
جشن ثبت جهانی سفال کلپورگان
آیین اعطا لوح ثبتی جهانی سفال کلپورگان با حضور غدا هیجاوی رئیس منطقه اسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی و معاون صنایع‌دستی سازمان برگزار شد.
سیستان و بلوچستان زمینه بروز 11 مورد از موقعیت‌های بحران ‌را دارد
‌معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استان ما زمینه بروز 11 مورد موقعیت‌های بحران از میان 13 موقعیت جهانی را دارد.
افزایش قابل توجه ورود گردشگران خارجی به چابهار در سال‌جاری
مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار به افزایش قابل توجه در ورود گردشگران خارجی به چابهار در سال جاری اشاره کرد و گفت: در ۸ ماه نخست سال جاری بیش از ۵ هزار گردشگر خارجی از جاذبه‌های منحصر‌ به فرد چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران بازدید کردند.
نقش قرارگاه خاتم‌ در تکمیل کریدور‌ شمال-‌جنوب‌‌؛
اتصال ریلی و جاده‌ای دنیا به خلیج چابهار‌
با تکمیل فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و ادامه عملیات ساخت خط‌آهن چابهار-زاهدان توسط قرارگاه خاتم در کنار دیگر پروژه‌‌ها نظیر خط‌آهن گرگان-اینچه‌برون و اجرای ۲۶۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی، این قرارگاه نقش بی‌بدیل در کریدور ترانزیتی شمال-‌جنوب‌ ایفا می‌کند.
افتتاح فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار
فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار روز یکشنبه با حضور رییس جمهور و میهمانان خارجی از ۱۷ کشور جهان و مسوولان و مقامات کشوری و لشگری به بهره برداری رسید.
بندر چابهار ، بندری استراتژیک؛
رونق تجارت شرق با گشایش دروازه ملل
‌مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار در بخش شمالی دریای عمان به دلیل بهره مندی از موقعیت استراتژیک جهت ترانشیپ و ترانزیت کالاهای بنادر حوزه خلیج فارس و افغانستان و آسیای میانه نقش ویژه‌ای در رونق تجارت شرق دارد و امروز به‌نوعی فصل جدیدی از گشایش دروازه ملل رقم خواهد خورد.
وزیر راه و شهرسازی در سیستان و بلوچستان تاکید کرد ؛
ضرورت بازسازی و دو بانده شدن جاده زاهدان_چابهار
وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار، بازسازی و دو بانده شدن جاده زاهدان_چابهار را مورد تاکید قرار داد.
نرده‌کشی دانشگاه سیستان‌وبلوچستان برای سخنرانی روز دانشجوی رئیس‌جمهور
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان از نرده‌کشی و دیوارکشی این دانشگاه در زمان حضور رئیس جمهور خبر داد و از برخورد تبعیض‌آمیز با دانشجویان انتقاد کرد.
‌80 درصد موارد ابتلا به مالاریا در سیستان و بلوچستان وارداتی است
‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در سیستان و بلوچستان بیشترین بار بیماری عفونی وجود دارد، به همین دلیل آسیب پذیرتر از دیگر نقاط است.
آموزش مدیریت سبز در مدارس سیستان و بلوچستان
مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: به منظور آشنایی دانش آموزان با موضوع مدیریت سبز و اطلاع رسانی و ارتقا فرهنگ زیست محیطی جلسات آموزشی مدیریت سبز، برای دانش آموزان مقاطع مختلف مدارس شهرستان نیکشهر برگزار شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
آموزش
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی "مدیریت سبز" برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف مدارس سیستان و بلوچستان در دستور کار است.
رییس سازمان جهادکشاورزی عنوان کرد؛
خودکفایی سیستان و بلوچستان در تولید مرغ و تخم مرغ
رییس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان در نشست بخش کشاورزی استان گفت: درحال حاضر در جهت تامین گوشت مرغ به خوکفایی 72 درصدی و تولید تخم مرغ نیز به 55 درصدرسیده ایم.
برنامه ملی فقرزدایی در دستور کار دولت
معاون امور تعاون وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: برنامه ملی فقرزدایی؛ کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغال فراگیر و توجه به اشتغال روستایی و توسعه تعاون و تعاونی ها و مهارت افزایی، امنیت شغلی، صندوق ها، بنگاههای اقتصادی و توسعه فرهنگی و اجتماعی نیروی کار در دستور کار دولت است.
شاخص دسترسی به آب آشاميدنی در چابهار 29 درصد است
فرماندار چابهار گفت: شاخص دسترسی به آب آشاميدنی در چابهار 29 درصد در استان 71 درصد و در كشور 93 درصد است و بيش از ٤٠٠ روستا در چابهار بوسيله تانكر آبرسانی ميشود.
فاز نخست طرح توسعه بندر شهيد بهشتي در نيمه اول اذرماه افتتاح مي شود
مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردي با اشاره به اجراي فاز نخست طرح توسعه بندر چابهار گفت: اين طرح نيمه اول اذرماه با حضور رييس جمهور و مقامات ٢٧ كشور جهان افتتاح مي شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان؛
جزئیات آتش‌سوزی در بستر تالاب بین‌المللی
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: آتش‌سوزی رخ داده در منطقه سیستان که تحت عنوان "آتش‌سوزی در تالاب هامون" خبرساز شده اقدام کشاورزان منطقه جهت آماده‌سازی زمین‌های کشاورزی بوده و کاملاً طبیعی است.
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان خبر داد؛
ترانزیت 32 میلیون تن کالا از طریق بندر چابهار در آینده نزدیک
مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان از حضور سرمایه گذاران در بندر چابهار و ارائه سوبسید و تخفیف هایی به صاحبان کالا برای تبدیل چابهار به مرکز ترانزیت 6کشور آسیای میانه خبر داد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد؛
امکان 100 درصدی مالکیت خارجی شرکت‌های ثبت شده در منطقه آزاد چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: امکان صد درصد مالکیت خارجی شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد از مزایای سرمایه‌گذاری در تنها بندر اقیانوسی ایران است.
‌راه اندازی اولین مرکز توسعه تخصصی پوشاک و مصنوعات چرمی در روستا تیس چابهار
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کارگاه پوشاک و مصنوعات چرمی اولین قدم جهت تحقق برنامه مشترک بانک رسالت و منطقه آزاد چابهار جهت ایجاد هسته کار آفرینی اجتماعی در تیس و توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی در چابهار راه اندازی می شود.
آبرسانی سیار به 430 روستا در چابهار/روستاهای چندهزار نفری از شبکه آبرسانی بی‌بهره‌اند
سومین نشست هماهنگی مسئولان سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی استان های منطقه ۸ کشور با حضور دکتر درویشی معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار برگزار شد.
با هدف توانمندسازی وایجاد اشتغال افراد بومی؛
خانه توسعه روستای تیس چابهار افتتاح شد+ تصاویر
خانه توسعه روستای تیس چابهار با هدف توانمندسازی وایجاد اشتغال افراد بومی ساکن در این روستا با مشارکت سازمان منطقه آزاد تجاری و بانک قرض‌الحسنه رسالت افتتاح شد.
فرصت‌های سرمایه‌گذاری بندر چابهار مورد بررسی قرار گرفت
جلسه هم اندیشی فعال‌سازی بندر چابهار با حضور ایران نژاد نماینده مردم شهرستان‌های چابهار کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک