سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دهلران دوباره زنده شد؛
سد دویرج سرریز شد
بارش های پاییزی باعث سرریز شدن آب سد دویرج و خوشحالی کشاورزان دهلرانی شد.
رییس اداره امور اداری اداره کل آ و پ ایلام:
تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای آموزش و پرورش استان ایلام
رییس اداره امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: دستورالعمل مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی موضوع ماده 5 آیین نامه ماده 46 قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی - آزمایشی و رسمی -آزمایشی به رسمی مشتمل بر 12 ماده و 9 تبصره به اداره کل آموزش و پرورش ابلاغ شده است.
استیضاح شهردار مهران غیرقانونی است
نظام ملکشاهی شامگاه شنبه در خصوص استیضاح شهردار مهران در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: مصوبه ای را شورای اسلامی شهر مهران ظهر امروز در رابطه با انتخاب شهردار داشته است که البته این مصوبه هنوز به دست ما نرسیده است.و تا وقتی که نظر قانونی به هیئت تطبیق ابلاغ نشود عملا هیچ اقدامی در رابطه با شهردار و سرپرست اجرا نخواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بسیج در عرصه‌های اقتصادی و اشتغال زائی موفق عمل کرده است
استاندار ایلام گفت:بسیج امروز در حوزه‌های مختلف و ازجمله به لحاظ اقتصادی و اشتغال‌زایی موفق عمل کرده و بسیج و تفکر بسیجی موجب رشد و تعالی در عرصه‌های مختلف می‌شود و معتقدیم که روند پیشرفت، توسعه کشور بالنده و پویا خواهد بود.
کدورت بالای آب ملکشاهی/ طرح آبرسانی به شهرستان اجرا نشد
مردم شهرستان ملکشاهی همچنان با مشکل کدورت آب مواجه هستند، مسئولان می گویند برای حل این مشکل طرح آبرسانی به این شهرستان سال آینده به اتمام می رسد.
مدیران پروازی پتروشیمی ایلام باید برکنار شوند
استاندار ایلام ضمن انتقاد شدید از مدیرعامل پتروشیمی ایلام درخصوص تاخیر در راه اندازی پروژه های الفین و شیرین سازی گفت: برای تعیین تکلیف مدیران پروازی و روشن شدن وضعیت فاز ۲ پتروشیمی 2 هفته مهلت داد و گفت: این برای چندمین بار است که مدیران پتروشیمی وعده راه اندازی فاز دو پتروشیمی را می دهند اما هربار که سر وعده می رسد زیر بار تعهدات خود شانه خالی می کنند اما اینبار بایست آنها در مقابل گفته های خود مسئولیت داشته باشند و در غیر اینصورت پیگیری موضوع از طریق مراجع بالاتر در دستور کار قرار می گیرد.
مسئول مرکز رشد واحد‌های فناوری دانشگاه ایلام:
نگاه بانکی به «واحدهای فناوری رشد» باعث شکست آنهاست
مسئول مرکز رشد واحد‌های فناوری دانشگاه ایلام در رابطه با علت شکست برخی از واحدهای فناور مرکز رشد، گفت: متاسفانه نگاه‌ برخی به مراکز رشد واحد‌های فناوری مثل بانک است و برخی از آن‌ها در همان مرحله پیش از رشد از رسیدن به موفقیت باز می‌مانند.
زمینه فعالیت کولبران در ایلام باید فراهم شود
قاسم سلیمانی دشتکی عصر چهارشنبه در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی اظهار داشت: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی 19 استان جزء شورای توسعه هستند و در جلسه روز گذشته این شورا وزیر کشور تاکید کرد که در شرایط کنونی فعالیت بازارچه‌های مرزی برای کشور بسیار مهم است.
مدیر منابع انسانی دفتر مرکزی شرکت ان جی ال؛
786 نیروی بومی در ان جی ال دهلران شاغل هستند
مدیر منابع انسانی دفتر مرکزی شرکت ان جی ال 3100 دهلران از اشتغال 786 نفر نیروی بومی معادل 46 درصد نیروهای این پروژه در این شرکت خبر داد.
ایلام نیازمند توجه ویژه است
استاندار ایلام گفت: با توجه به نقش مهم و تاثیر مثبت مبادلات مرزی ایلام در اقتصاد ملی، این استان نیازمند و خواهان توجه ویژه و بیشتر است.
تعطیلی گمرک مهران در ایام اربعین 50 درصد کاهش یافت
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استاندار ایلام با اشاره به تعطیلی گمرک مهران در ایام اربعین گفت: سال گذشته حدود یک ماه این مرکز در هنگامه تردد زائران تعطیل بود که امسال به 14 روز رسید که کاهش حدود 50 درصدی را نشان می دهد.
کمک به ایلام، کمک به اقتصاد ایران است
استاندار ایلام توجه به زیرساخت‌های ایلام را برای کمک به اقتصاد کشور ضروری دانست.
۶۰ درصد زوار اربعین از مرز مهران تردد کردند
قاسم سلیمانی دشتکی صبح دوشنبه در جلسه ستاد اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: ایلام نیاز به توسعه دارد چرا که هنوز با توسعه فاصله دارد.وی گفت: پنج مسیر به مهران وجود دارد که نیاز به ساختار جدید دارد، یکی از این محورها ایلام-ملکشاهی-ترشابه-مهران است که نیاز به توجه دارد.
سوء استفاده مالی یا سوء تفاهم مالی؟
اخبار دریافتی از احتمال سوء استفاده های مالی در پتروشیمی ایلام حکایت دارد. گمانه زنی که تعداد زیادی از مدیران و مسوولان دست اندرکار این پروژه را درگیر کرده است.
تغییر مدیریت پتروشیمی در روند کاری مجموعه مثبت بوده است
استاندار ایلام تغییر مدیریت پتروشیمی را امری مثبت و بجا دانست و گفت؛ اگر چه نسبت به گذشته درخصوص پروژه های تحت اقدام تحول ایجاد شده است و روند کار بهبود یافته اما همچنان روند پروژه ها کند ارزیابی می شود. برای بهبود روند کار در پتروشیمی لازم است مدیران پروازی را در پتروشیمی کم کنید که مدیران وقت بیشتری صرف انجام امورات کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سند آمایش سرزمینی توسعه استان ایلام را شتاب می بخشد
احمد کرمی روز چهارشنبه درمراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها که با حضور دکتر شریعتی معاون آموزشی وزیر علوم در دانشگاه ایلام برگزار شد با اشاره به نقش محوری دانشگاه در برداشتن موانع توسعه در استان، گفت: امروز ایلام بر ریل توسعه قرار گرفته است و برای تداوم این مسیر و رسیدن به افقی روشن تر نیازمند حضور بیشتر دانشجو و دانشگاه در امورات پیش روی استان هستیم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
روند تعیین تکلیف مالباختگان مهر ماندگار نباید طولانی شود
استاندار ایلام گفت: با کمک دستگاه قضا پیگیر احقاق حق مال باختگان مهر ماندگار (خوشه طلایی) تعاون روستایی استان هستیم.استاندار ایلام تصریح کرد: چندین بار تعدادی از افراد مالباخته تجمع کرده اند که دادستان آنان را دعوت به آرامش کردند، روند تعیین تکلیف این افراد نباید طولانی شود و هرچه سریعتر با حضور موثر مسئولان تعاون روستایی مرکز این مشکل جمع و برطرف شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فقط چهار درصد اعتبار توسعه میادین مشترک در ایلام هزینه می شود
استاندار ایلام با اشاره به اینکه چهار درصد منابع در نظر گرفته شده برای توسعه میادین مشترک نفت و گاز کشور به استان ایلام تخصیص یافته گفت: با کارهایی بزرگی که در دست اجراست، ایلام در مسیر توسعه قرار گرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بر 10 پروژه شاخص ایلام نظارت دارد
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایلام با بیان اینکه اعتماد و اعتقاد به آزمایشگاه های فنی و مکانیک خاک موجب افزایش کیفیت ساخت و ساز در پروژه های عمرانی می شود، گفت: این آزمایشگاه هم اکنون بر بیش از 10 پروژه شاخص نظارت و کنترل دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات اعتباری کارخانه سیمان دهلران حل و فصل شود
استاندار ایلام بر هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مسئول و بانک عامل برای تامین بودجه و بهره برداری سریع تر از کارخانه سیمان دهلران تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کارمندان ایلام از فوق العاده منطقه جنگی برخوردار می شوند
سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام از برخورداری کارمندان دستگاه های اجرایی استان از حق فوق العاده منطقه جنگی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرای بزرگراه مهران ، دهلران – اندیمشک به زودی آغاز می گردد
استاندار ایلام گفت: پیوستن مهران به مناطق آزاد یک کار جمعی در استان است و همه‌ شخصیت های ایلام در مرکز دست به دست هم دادند تا این کار بسیار بزرگ به نتیجه رسید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۴۷ فضای آموزشی ایلام نیاز به مقاوم سازی دارد
مدارس استان ایلام برای بازگشایی در مهرماه آماده شده اند و این درحالی است که از یک هزار و ۲۶ فضای آموزشی استان، ۱۶۱ فضای آموزشی با ۴۵۸ کلاس نیاز به تخریب و بازسازی مجدد در سطح استان دارند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرای طرح جامع ترافیک در شهر ایلام
شهردار ایلام، در آستانه‌ی یک سالگی مسئولیتش، با تشریح بخشی از کارهای انجام شده و در دست انجام گفت: به مردم اطمینان می‌دهم که این جراحی‌ها سلیقه‌ای نیست و در موعد مقرر مردم نتایج خوب آن را خواهند دید
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
طنز موجود فضایی؟!

استفاده از لوازم آرایشی

قلیان سرا بیشتر از کتابفروشی؛

دل مشغولی دانشجویان

کاریکاتور مشکلات اجتماعی؛

فرهنگ و سبک زندگی

کارتون های مفهومی؛

عجایب جملات آموزنده

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
مهران و ملکشاهی
دهلران ، بدره