سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
منطقه آزاد تجارى-صنعتى کردستان، مزایاى ویژه اى نسبت به سایر مناطق آزاد کشور خواهد داشت
معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه بررسى موارد اجراى محدوده منطقه آزاد تجارى _ اقتصادى کردستان، گفت: منطقه آزاد بانه و مریوان در صورت تصویب در مجلس، مزایاى ویژه اى دارد که در سایر مناطق آزاد کشور وجود ندارد.
دومین نیروگاه خورشیدی خانگی در سنندج به بهره‌برداری رسید
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: دومین نیروگاه خورشیدی خانگی به منظور اتصال به شبکه و فروش انرژی در استان کردستان وارد مدار شد.
مشارکت مردم کردستان در بازسازی مناطق زلزله‌زده
جانشین رئیس ستاد بحران استان کردستان گفت: می‌توان از طریق رسانه‌ها و با استفاده از فضای مجازی، مردم کردستان را به مشارکت در بازسازی نقاط زلزله زده دعوت کرد.
تصویب منطقه آزادتجاری صنعتی کردستان، توسعه را به منطقه خواهد آورد
استاندار کردستان گفت: باید با تلاش و پیگیری های مستمر مرکز پژوهش های مجلس را مجاب کنیم تا زمینه برای تصویل منطقه آزاد کردستان فراهم شود تا زمینه برا توسعه این منطقه فراهم شود.
اجرای دوهزارو۸۲۲ برنامه درهفته بسیج/محرومیت زدایی اولویت اصلی است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به برنامه های گرامیداشت ایام هفته بسیج در این استان، گفت: در ایام هفته بسیج در سال جاری دو هزار و ۸۲۲ برنامه در سراسر استان برگزار می شود.
مدیران در استان کردستان در آماده باش کامل هستند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارکردستان گفت: تمام مدیران این استان پس از زلزله شب گذشته در آماده باش کامل قرار دارند و ملزم به حضور در استان هستند.
هر سه روز یک روستای کردستان گازدار می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به تسریع گازرسانی به مناطق روستایی این استان، گفت: در سال‌جاری هر سه روز یک روستای استان از نعمت گاز خانگی بهره‌مند می‌شود.احمد فعله‌گری افزود: در ابتدای سال‌جاری میزان نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی ۷۷درصد بود که برنامه‌ریزی شده است تا پایان سال این میزان با افزایش ۱۰ درصدی به ۸۸ درصد برسد. وی گفت: به‌منظور تحقق این برنامه، مقرر شد که گازرسانی به ۱۲۰ روستای استان عملیاتی شود، از این رو تا پایان سال جاری به‌طور متوسط به ازای هر سه روز یک روستا در استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره‌مند می‌شود.
کاربردی کردن علم فیزیک تاثیر بسزایی برزندگی انسان هاخواهد داشت
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج بر فعالیت دانش آموزان در زمینه آزمایش های فیزیک تاکید کرد و گفت: بی شک کاربردی کردن علم فیزیک تاثیربسزایی برزندگی انسان ها خواهد داشت.
توسعه گردشگری مریوان در اولویت/وضعیت مرز باشماق نگران کننده است
استاندار کردستان با اشاره به استعدادهای شهرستان مریوان در بخش های مختلف، گفت: توسعه گردشگری، وجود دریاچه زریوار و بهره مندی از ظرفیت مرز از اولویت های اصلی به شمار می رود.
عملکرد مدیران کردستانی نسبت به حوزه اشتغال ارزیابی می‌شود
استاندار کردستان در جلسه کارگروه اشتغال بخشی از راهبرد مدیریتی خود را روشن کرد؛ سنگ محک «مرادنیا» برای ارزیابی عملکرد همه مدیران و فرمانداران، «ریاضیات» است؛ کار کسانی که با خبرسازی تاکنون در صندلی خود ماندگار شده‌اند از حالا سخت می‌شود؛ استاندار همچنین به دنبال ایجاد فضای پرسشگری در استان است.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه گامی برای توسعه کردستان
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه که مصوب دولت در سال 89 است ولی عملیات اجرایی آن به تازگی شروع شد، گامی برای توسعه کردستان و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در این منطقه است.
بیش از ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان بانه‌ای پرداخت شد
مدیر کمیته امداد شهرستان بانه گفت: امسال دو میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان تحت پوشش این شهرستان پرداخت شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خبر داد:
انجام ۸۸ پروژه ورزشی از سوی سپاه
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه مشکل اصلی در حوزه ورزش در استان را نبود زیرساخت‌های مناسب دانست و گفت: زیرساخت‌های ورزشی واقعا دیگر جوابگوی نیاز استان نیست.
راهپیمایی ۱۳ آبان، بیانگر نفرت از استکبار جهانی است
امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت حضور ملت ایران در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان، گفت: راهپیمایی این روز بیانگر نفرت و انزجار مردم از استکبار جهانی است.
نصب چهار دستگاه فیلتر سیار جدید به منظور تصفیه آب سد عباس‌آباد بانه
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بانه گفت: به منظور تصفیه و افزایش حجم آب وارد شده به شبکه اصلی شهر بانه از سد عباس آباد، چهار دستگاه فیلتر جدید در ایستگاه پمپاژ شهر بویین نصب شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان؛
نشریات کردستان رکن اصلی توسعه استان هستند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان نشریات استان را رکن اصلی توسعه کردستان دانست.
نخبگان پزشکی و کشاورزی استان کردستان تجلیل می‌شوند
رئیس بنیاد نخبگان کردستان گفت: در آینده نزدیک از یکی از نخبگان حوزه پزشکی و کشاورزی استان که بیشترین تأثیرگذاری را در جامعه داشته‌اند، تجلیل می‌شود.
شهرداری الکترونیک ارتقای کیفیت زندگی شهری را در پی دارد
معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: اجرای طرح شهرداری الکترونیک ارتقای کیفیت زندگی شهری، کاهش ترافیک، توجه به مسائل زیست محیطی را در پی دارد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:
نشریات کردستان آرمان گرا و مطالبه گر هستند
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: نشریات استان کردستان امروز از لحاظ آرمان گرایی، مطالبه گری مردمی بسیار با کیفیت شده و به گونه ای جایگاه مطبوعات استان در کشور رشد کرده است.
فدراسیون‌های ورزشی تسهیل‌گر استفاده از ظرفیت‌های ورزشی کردستان باشند
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: کردستان ظرفیت‌های خوبی در رشته‌های ورزشی و افراد توانمندی در سیستم اداری دارد لذا فدراسیون‌های ورزشی باید زمینه‌های استفاده از این ظرفیت‌ها را تسهیل نمایند.
گسترش فضای گفتمان در عرصه‌های علمی ضرورت دارد
رئیس دانشگاه کردستان، با اشاره به لزوم گسترش فضای گفتمان در عرصه‌های علمی، گفت: علوم انسانی گستره عظیم علمی را به خود اختصاص داده که کاربردی ساختن و بهره‌مندی از مزایای آن در بستر گفتمان محقق خواهد شد.
غربالگری اهداکنندگان، سلامت خون اهدایی را تضمین کرده است
مدیرکل انتقال خون کردستان خطر شیوع عفونت هپاتیت B ،C و HIV از طریق انتقال خون را بسیار پایین ذکر کرد و گفت: اجرای طرح غربالگری اهداکنندگان خون بار اول سلامت خون ها را تضمین کرده است.
مدیرکل استاندارد کردستان خبرداد؛
بازرسی ۹۵ درصد پارک های کردستان
مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد مکان های دارای تجهیزات تفریحی در این استان شناسایی و بازرس شدند، گفت: این مکان ها هم اکنون در مرحله استانداردسازی هستند.
بیستمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی؛
تمرین دموکراسی 200 هزار دانش آموز کردستانی
200 هزار دانش آموز کردستانی روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور به منظور تمرین دموکراسی در بیستمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت کردند و آرای خود را به صندوق ها ریختند.
ضرورت تصمیم گیری شفاف در مورد عدم انتقال آب کردستان به استان‌های دیگر
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تصمیم گیری شفاف در مورد عدم انتقال آب کردستان به استان‌های دیگر خواست و انتظار مردم و مسئولین استان از وزارت نیرو است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
فاجعه فساد اقتصادی:

برخورد با اختلاس گران!

دور زدن حجتی توسط هیات دولت :

واردات نسبتاً ممنوع برنج

کاریکاتور تکبر مدیریتی:

تکبر برای جایگاهی متزلزل

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
روند شكل‌گیری زبان كُردی:

زبان و ادب كردی

كردستان در آستانه انقلاب:

دمکرات و کومله و فاجعه دولتو

آشنایی با آثار تاریخی استان:

آثار تاريخي کردستان

طریقت نقشبندیه درهورامان:

طریقت درهورامان

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
وعده های استانی
بانه،سقز
بیجار،دیواندره