سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امنیت بستر توسعه کشور در بخش های مختلف است
استاندار کردستان گفت: امنیت بستر رشد، پیشرفت و توسعه کشور است و بدون وجود امنیت، پیشرفت هیچ طرح و برنامه ای محقق نمی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری است
استاندار کردستان گفت: در جریان نشست هایمان با مقامات استان سلیمانیه، موضوع ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک در شهرهای مرزی استان کردستان با هدف حل مشکل کولبری و امنیت مرزهای استان مطرح شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گردشگری سلامت فرصتی برای توسعه کردستان
اگر چه قدمت پزشکی و طب سنتی در ایران به بیش از چندین هزار سال می‌رسد اما توریسم درمانی یا گردشگری سلامت تاریخچه کوتاهی در کشورمان دارد. در واقع اولین بار در سال 82 از سوی وزارت بهداشت این نوع از گردشگری مورد توجه قرار گرفت و در سال‌های بعد نیز با ادغام سازمان میراث فرهنگی و سازمان‌ ایرانگردی و جهانگردی، توریسم درمانی هم به‌صورت مستقل مطرح شد و مورد توجه بیشتری قرار گرفت. طی این سال‌ها مسئولان این حوزه تلاش‌های زیادی داشته‌اند تا بتوانند ایران را به یکی از مقاصد توریسم درمانی تبدیل کرده و با پیوند میان دو حوزه پر درآمد سفر و پزشکی علاوه بر جذب درآمد، زمینه توسعه استان‌هایی که قابلیت‌های طبیعی جذب گردشگر سلامت را دارند نیز مهیا کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دشمن اتحاد، امیدواری مردم و اقتصاد کشور را هدف گرفته است
استاندار کردستان گفت: دشمن امروز اتحاد، اقتصاد و امیدواری را در کشور ما هدف قرار داده و از راه های مختلف می خواهد به اهداف شوم خود برسد.
شهرداری های کردستان در مرز ورشکستگی
رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری های این استان در مرز ورشکستگی قرار گرفته و حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت:
8درصد دانش آموزان متوسطه دوم در کردستان ترک تحصیل کردند
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: با بررسی های انجام شده در سال تحصیلی جاری هشت درصد دانش آموزان پایه نهم ورودی به مقطع متوسطه دوم ترک تحصیل کرده اند.
پلی که به‌دلیل بی‌توجهی میراث فرهنگی محل ریختن زباله شده است+تصاویر
پل تاریخی قشلاق که یکی از جاذبه‌های گردشگری سنندج است متأسفانه به‌دلیل نبود مدیریت و بی‌توجهی متولیان و شهروندان به مکانی برای ریختن زباله و پسماندهای شهری تبدیل شده است!
واماندگی و دیگر هیچ؛
وضعیت زباله های قروه نامشخص
پس از گذشت یک سال وضعیت جایگاه زباله های قروه همچنان بلاتکلیف مانده و این در حالی است که مسئولان بهداشتی بارها نسبت به خطر نفوذ شیرابه به آب های زیرزمینی هشدار داده اند.در واقع روزانه ۷۵ تن زباله در حوالی کارخانه آسفالت شهرداری قروه دپو می شود که این کارخانه در کنار رودخانه فصلی «جِنیان» یکی از مهم ترین منابع آب زیرزمینی قروه قرار دارد. محلی که آبخیزداری در آنجا اقدام به ایجاد آب بندهایی جهت کنترل و نفوذ روان آب در بستر رودخانه نموده و در فاصله تقریباً ۸ کیلومتری کارخانه آسفالت مجتمع آب رسانی ایجاد شده که آب شرب بیش از ۲۰ روستا را تأمین می کند و حال با توجه به هشدار نفوذ شیرابه زباله ها به آب های زیرزمینی، خطر آلودگی آب، این روستاها را تهدید می کند.
خام فروشی بلای جان معادن کردستان شده است
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: خام‌فروشی یکی از رویه‌های نادرست در بحث معادن کردستان است که سال‌های سال در این منطقه باب شده است.
افزایش تخصیص سهم آب استان با جدیت دنبال می شود
استاندار کردستان گفت: پیگیری برای افزایش تخصیص سهم آب این استان به صورت جدی دنبال می شود ضمن اینکه برای توسعه همه جانبه و بهبود شاخص های کردستان باید نگرش مدیران نیز عوض شود.وی با بیان اینکه در راستای گرفتن این حق که مطالبه جدی مردم است نیازمند همراهی رسانه ها هستیم، افزود: در آذربایجان غربی به این سخنان من واکنش نشان داده و آن را امری سخیف توصیف کرده اند که ذکر این مطالب نشانه این است که همچنان باید پیگیر حق استان باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همه محموله های دام قاچاق وارد شده به استان باید توقیف شود
همن مرادنیا شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان، گفت: به محض اطمینان از قاچاقی بودن محموله های دام وارد شده به استان، این محموله ها باید توقیف شوند و تعزیزات حکومتی در این راستا به هیچ فردی اجازه دخالت ندهد.وی بر برخورد جدی با قاچاق دام تاکید کرد و افزود: در شهرستان های مرزی استان باید به طور جدی از خروج دام به خارج از کشور جلوگیری شود
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همپوشانی بیمه ای در استان کردستان رفع می شود
انور اسماعیلی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و 150 هزار نفر از جمعیت استان کرذستان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بطور میانگین بین پنج تا 10 درصد از این افراد از 2 دفترچه استفاده می کنند.وی افزود: برای رفع این مشکل و خدمات رسانی بیشتر به افرادی که فاقد هرگونه بیمه ای هستند از ابتدای شهریور طرح حذف همپوشانی و استحقاق سنجی هویتی با همکاری علوم پزشکی در بیمارستان های استان آغاز شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ظرفیت تصفیه فاضلاب به ۸۰ درصد می رسد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: با برنامه ریزی انجام گرفته کار احداث سه تصفیه خانه فاضلاب در سال جاری به پایان می رسد تا ظرفیت تصفیه فاضلاب از ۷۱ درصد به ۸۰ درصد برسد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استخدام در کارخانه بارز باید مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد
مرادی، نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان: من از کارخانه لاستیک بارز درخواست جذب بستگان خودم را ندارم بلکه درخواست من برای جذب افراد بیکار دو شهرستان قروه و دهگلان است که مردم به شدت ناراضی هستند و اگر این وضعیت ادامه یابد به ضرر کارخانه است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان دهگلان در اولویت اجرا قرار می‌گیرد
فرماندار شهرستان دهگلان گفت: امسال بودجه برای پروژه جدید تعریف نخواهد شد و اولویت با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و حل مشکلات شهرستان است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری جشنواره تئاترمریوان بیانگر عزم دولت برای توسعه فرهنگی است
استاندار کردستان در پیامی عنوان کرده است: برگزاری سیزده دوره جشنواره تئاترخیابانی مریوان نشان دهنده عزم دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه فرهنگی و حمایت از هنر و فرهنگ است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل تعاون استان کردستان؛
تحویل ۱۹۴۷ واحد مسکن مهر در سال جاری
برهان صلواتی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم که تا پایان سال جاری هزار و ۹۴۷ واحد دیگر را به متقاضیان واگذار کنیم و دو هزار و ۱۲۱ واحد باقیمانده را نیز تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسانیم تا پرونده مسکن مهر در این استان بسته شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن همدان تخصیص داده شد
استاندار کردستان از تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا سال ۹۹ به پروژه راه آهن همدان- سنندج خبرداد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در هفته دولت، 286 طرح در کردستان به بهره برداری می رسد
استاندار کردستان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، 286 طرح عمرانی و خدماتی در این استان به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی 13 طرح نیز آغاز می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با اکثریت آراء «مهدی اسدی» سرپرست شهرداری سریش آباد شد
صبح دیروز شنبه استعفای شهردار سریش آباد توسط شورای شهر پذیرفته شد و رایزنی برای انتخاب سرپرست جدید آغاز گردید و با اعلام شورا صبح امروز «مهدی اسدی» به عنوان سرپرست جدید این حوزه مدیریت شهری معرفی شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رقابت خبرنگاران کردستانی در جشنواره رسانه و میراث فرهنگی آغاز شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از آغاز به کار دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه و میراث کردستان خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عملیات احداث شهربازی مدرن واستاندارد درپارک ملت سنندج آغاز می شود
شهردار سنندج از احداث شهربازی مدرن واستاندارد در پارک ملت خبر داد و گفت: بزودی و با مشارکت بخش خصوصی و با هزینه ۱۳۰ میلیارد ریالی عملیات احداث این شهربازی آغاز خواهد شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معدن قروه بزرگترین واحد تولید طلای ایران می شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاپایان امسال ظرفیت تولید معدن طلای قروه به پنج تن می رسد و به بزرگترین واحد تولید طلای ایران تبدیل می شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تکلیف تخصیص آب کردستان تا پایان مردادماه مشخص می‌شود
استاندار کردستان گفت: طبق دستور رئیس‌جمهور تا پایان مردادماه تخصیص سهم آب استان مشخص می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت 47درصد اراضی کردستان را تبدیل به آبی کند و مابقی آب ها ارزانی خودش باشد
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد معدن طلای داشکسن قروه همچون قرارداد ترکمنچای بوده و عدم شفاف‍سازی صنعت، معدن و تجارت شائبه تاراج طلای کردستان را در اذهان ایجاد می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
کارنامه ‌دولت در کردستان؛

از شعار توسعه تا نمایش صدقه

معیارهای انتخاب کاندیدای اصلح؛

شورای پنجم و چالش کاندیداها

رعایت اصل شایسته‌سالاری؛

به کدام شورا رای می‌دهم

میرمیرین یا میر نوروزی در کُردستان؛

مراسم نوروزی «میرمیرین Mir miren»

داستان تلخ زندگی کودکان کار؛

نان‌آورانی که پدرگونه قد نکشیده‌اند

اثر ورودی شهر بر گردشگری:

ورودی‌های شهرهای کردستان

طنز و کاریکاتور
فاجعه فساد اقتصادی:

برخورد با اختلاس گران!

دور زدن حجتی توسط هیات دولت :

واردات نسبتاً ممنوع برنج

کاریکاتور تکبر مدیریتی:

تکبر برای جایگاهی متزلزل

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
روند شكل‌گیری زبان كُردی:

زبان و ادب كردی

كردستان در آستانه انقلاب:

دمکرات و کومله و فاجعه دولتو

آشنایی با آثار تاریخی استان:

آثار تاريخي کردستان

طریقت نقشبندیه درهورامان:

طریقت درهورامان

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
بانه،سقز
بیجار،دیواندره