سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سکونت 51 درصد جمعیت شهری کردستان در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد
مدیرکل راه و شهرسازی استان‌کردستان گفت:51 درصد جمعیت شهری کردستان در بافت ناکارآمد شهری (بافت فرسوده، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت تاریخی) زندگی می‌کنند.
حل مشکل کولبری ایجاد منطقه آزاد تجاری در کردستان است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: تنها راه حل رفع مشکل کولبری توسعه صنعتی منطقه و ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در استان کردستان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان؛
بهره مندی کردستان از ۷۵۰۰ هکتار باغ گردو
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ۷۵۰۰ هکتار باغ گردو در استان کردستان چهار تن در هکتار گردو تولید می شود که بخش بیشتر این باغات در شهرستان های سنندج، سروآباد و مریوان قرار داد.
رشد۲۰ پله ای ورزش دانش آموزی کردستان
افشین خوش گوار معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: در سه سال گذشته جایگاه ورزش دانش آموزی کردستان در کشور از رتبه ۲۸ به رده هشتم نقل مکان کرده است.
اعطای تسهیلات ۱۸ درصدی برای تولید کردستان صرفه اقتصادی ندارد
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: اعطای تسهیلاتی با سود ۱۸ درصد به واحدهای تولیدی این استان صرفه اقتصادی ندارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبرداد:
ایجاد بخش ویژه بیماران هموفیلی و تالاسمی در بیمارستان بعثت سنندج
معاون درمان علوم پزشکی کردستان گفت: یک بخش مجزا از اواسط مرداد ماه به بیماران هموفیلی وتالاسمی در بیمارستان بعثت سنندج اختصاص پیدا می کند.
ورزش استان کردستان نیازمند حمایت؛
کم رنگی بخش خصوصی در بوم ورزش کردستان
نبود بخش خصوصی و نداشتن اسپانسر برای تیم‌های ورزشی استان معضل اصلی ورزش در استان کردستان است.
مهلت ثبت نام مالکان تاکسی های فرسوده در طرح نوسازی تا آخر شهریورماه
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج گفت: بر اساس اعلام سازمان اتحایه تاکسیرانی کشور، مالکان تاکسی‌های فرسوده فقط تا شهریورماه امسال فرصت دارند در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی ثبت‌نام کنند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خبرداد:
پیک مصرف برق کردستان در تیرماه امسال / احتمال خاموشی در مرداد ماه
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه پیک مصرف برق امسال در تیرماه است، گفت: اگر مشترکین در مصرف رعایت نکنند در مرداد ماه ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.
۷۰۰ هکتار اراضی کردستان زیرپوشش پروژه
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۷۰۰ هکتار از اراضی استان کردستان زیرپوشش پروژه ایکاردا و به کشت محصولات گندم، جو و نخود اختصاص دارد.
مسئولان جهاد دانشگاهی کردستان به مناسبت روز قلم با فردین صادق ایوبی، هنرمند، شاعر و نقاش کردستانی دیدار کردند و از سال‌ها خدمات وی تقدیر به عمل آوردند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد:
تصویب 55 طرح اشتغالزایی در روستاهای کردستان برای دریافت تسهیلات
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون 55 طرح اشتغالزایی روستایی با اعتباری بالغ بر 386 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات تصویب شده است.
دور‌ه های کارآفرینی در مراکز اصلاحی و تربیتی کردستان برگزار می‌شود
مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان در کنار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، دوره‌های کارآفرینی نیز در مراکز اصلاحی و تربیتی استان در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.
نمایشگاه عکس اعتیاد در نگارخانه شهرداری سنندج برپاشد
نمایشگاه عکس اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر به همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری سنندج در نگارخانه شهرداری این شهر برپا شد.
لزوم راه اندازی انجمن خیران حامی معتادان بهبود یافته در کردستان
نماینده ولی فقیه در کردستان بر راه اندازی انجمن خیران حامی معتادان بهبود یافته در استان تاکید کرد و گفت: کمک به افراد معتاد و بازگشت آنها به جامعه یکی از نیازهای ضروری در استان است.
مطالبات کردستان در بخش آب به صورت جدی در حال پیگیری است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: مطالبات استان کردستان در بخش آب به صورت جدی در حال پیگیری است که نتایج آن در آینده‌ای نزدیک باعث رونق اقتصادی استان خواهد شد.
رئیس کمیته فضا سازی و تبلیغات کنگره 5400 شهید استان کردستان:
کنگره شهدا برنامه ای برای انتقال ایثارشهدا به نسل جوان است
رئیس کمیته فضاسازی و تبلیغات کنگره 5400 شهید استان کردستان با بیان اینکه ایثار و رشادت‌های شهیدان باید به نسل جوان منتقل شود ، گفت: شهرداری‌ها می‌توانند از فضاهای شهری جهت ترویج ایثار و فرهنگ شهادت استفاده کنند.
مدیر حوزه ریاست دانشگاه کردستان تاکید کرد:
ضرورت توسعه ارتباطات رسانه‌ای جوامع دانشگاهی
مدیر حوزه ریاست دانشگاه کردستان با اشاره به لزوم توسعه روابط رسانه‌ای دانشگاه‌ها بر توانمندسازی روابط عمومی‌ها تاکید کرد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان خبر داد ؛
جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و قاچاق فرآورده‌های نفتی در استان کردستان
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان از جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و قاچاق فرآورده‌های نفتی در استان خبر داد.
سرریز شدن پنج سد کردستان با وجود کاهش 29 درصدی بارش های سالانه
با مدیریت درست منابع آبی کردستان امسال برای نخستین بار در 10 سال اخیر پنج سد استان با وجود کاهش 29 درصدی بارش های سالانه سرریز شده است.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:
احداث شهرک شمارە ۴ سنندج در دست اقدام است
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: احداث شهرک شمارە ۴ سنندج در دست اقدام است کە منابع لازم آن از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می‌شود.
وضع قوانین متناسب باجرم در تنبه و آگاهی بخشی مجرمان تاثیرگذار است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان برخورد قاطع با هنجارشکنان را خواستار شد و گفت: وضع قوانین متناسب با جرم در تنبه و آگاهی بخشی مجرمان تأثیرگذار بوده و در سالم سازی جامعه ازآنها موثر است.
اجرای کامل شبکه فاضلاب نایسر سنندج ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیازدارد
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان گفت: برای اجرای کامل شبکه فاضلاب ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج به ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
خروش کردستانی ها در روز قدس/حمایت مرزداران کرد از ملت فلسطین
همزمان با دیگر نقاط کشور آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در سراسر استان کردستان نیز به صحنه ای برای حضور حماسی مردم در راستای حمایت از آرمان های ملت مظلوم فلسطین تبدیل شد.
فراخوان نخستین دوره بین المللی جشنواره دف نوای رحمت اعلام شد
فراخوان هفتمین جشنواره سراسری دف نوازی «دف نوای رحمت» که نخستین دوره بین المللی این جشنواره نیز هست توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اعلام شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
فاجعه فساد اقتصادی:

برخورد با اختلاس گران!

دور زدن حجتی توسط هیات دولت :

واردات نسبتاً ممنوع برنج

کاریکاتور تکبر مدیریتی:

تکبر برای جایگاهی متزلزل

گفتگو و گزارش
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی کرمان:

فضای پشت بام حمام باغ لله تکمیل شد

زور شهرداری سنندج به شته ها نمی رسد؛

اقاقیا قربانی مبارزه با آفت شته درسنندج

نقد و بررسی
وبلاگستان
روند شكل‌گیری زبان كُردی:

زبان و ادب كردی

كردستان در آستانه انقلاب:

دمکرات و کومله و فاجعه دولتو

آشنایی با آثار تاریخی استان:

آثار تاريخي کردستان

طریقت نقشبندیه درهورامان:

طریقت درهورامان

خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
وعده های استانی
بانه،سقز
بیجار،دیواندره