سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جراح و متخصص چشم تشریح کرد؛

خطر سونامی نزدیک بینی با افزایش استفاده از صفحات دیجیتالی

دکتر عبدالرضا مدقالچی، جراح و متخصص چشم و فلوشیپ چشم اطفال گفت: با افزایش استفاده از صفحات دیجیتالی، سونامی نزدیک بینی در راه است. وی “عیوب انکساری” را از شایع ترین بیماری های چشم پزشکی دانست و از “نزدیک بینی” به عنوان شایع ترین عیوب انکساری در سنین بزرگسالی یاد کرد. خطر سونامی نزدیک بینی با افزایش استفاده از صفحات دیجیتالی
بیماری دوبینی یا دی پلویی؛

علل دوبینی چشم چیست؟

دوبینی یا دی پلوپی (diplopia) یک عارضه جدی و خطرناک در چشم است. برخی علل دو بینی چشم، جزئی هستند، ولی برخی دیگر نیاز به درمان فوری دارند.
پرش چشم گاه در اثر عوارض برخی داروها ایجاد می‌شود؛

چرا پلک چشممان می‌پرد؟

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که می‌گویند پلکمان می‌پرد. این پرش غیرارادی،‌ اعصاب را به هم می‌ریزد و فرد به بسیاری از راه‌ها متوسل می‌شود تا از شر آن خلاص شود. این که پرش پلک چه علتی دارد و چه موقع باید نگران آن شوید، سوال بسیاری از افراد است،‌اما واقعا چرا پلک چشممان می‌پرد؟
استرابیسم چیست ؟؛

انحراف چشم

استرابیسم نوعی مشکل چشمی است که در آن چشم ها وضعیت ناهمگونی نسبت به یکدیگر داشته و نگاه آنها به جهات مختلف است. این ناهمگونی ممکن است واضح بوده و یا آنکه صرفاً بعضی اوقات وجود داشته باشد. در حالیکه یک چشم مستقیماً به سمت جلو نگاه می­کند چشم دیگر به سمت داخل، خارج، بالا و یا پایین چرخیده است. چشم چرخیده بعضی اوقات به وضعیت اصلی و مستقیم برگشته و بر عکس چشم مستقیم از موقعیت خود خارج می­شود.
با عوامل ايجاد قوز قرنيه آشنا شويم؛

آيا موارد شديد «قوز قرنيه» به كوري منجر مي‌شود؟

به افزايش پيشرونده انحناي قرنيه كه منجر به مخروطي شكل شدن آن مي‌شود، كراتوكونوس (قوز قرنيه) گفته مي‌شود. در اين بيماري، قرنيه در بخش مركزي نازك شده و در نهايت منجر به نزديك بيني و آستيگماتيسم شديد مي‌شود. اين اختلال معمولا دو طرفه بوده، در دوره نوجواني آغاز مي‌شود و تا دهه سوم و چهارم زندگي پيشرفت مي‌كند. ميزان شيوع كراتوكونوس در جمعيت عادي یک در هر دو هزار نفر است.
بیماری مگس پران چشم؛

مگس پران و جرقه خطرناک یا بی خطر؟

مگس پران چشم حالتی است که افراد در میدان دید خود ممکن است کدورت‌ هایی را ببینند که به اشکال مختلف مانند خط، نقطه و یا شی در جلوی چشم حرکت می‌کند و گاهی اوقات تصور می‌کنند که حشره‌ای مانند پشه، مگس و. . . بر روی دیوار مقابل چشم آنها در حرکت است اما با کمی دقت متوجه اشتباه خود می‌شوند و یکی از دلایل نامگذاری این مشکل با عنوان مگس پران (فلوکر) همین مورد است.
فوق تخصص چشم:

بیماران چشمی که دچار "آب سیاه" هستند، روزه نگیرند

افرادی که از عیوب انکساری چشم با هر شماره‌ای رنج می‌برند قادر هستند روزه بگیرند.
دانستنی ها؛

دژنراسیون ماکولا

دژنراسیون ماکولا (AMD or ARMD) شایع ترین علت کوری در جهان است! در این بیماری ماکولا یا لکه زرد تخریب می شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

جراحی برداشتن عینک به روش PRK977

در فیلم حاضر جراحی برداشتن عینک به روش PRK977 نشان داده شده است.
دانستنی های پزشکی؛

چرا چشم ها ناخودآگاه قرمز می شود؟

شاید اولین و طبیعی ترین علت سرخ شدن چشم ها خستگی ناشی از کارکردن زیاد با چشم ها و کم خوابی باشد البته قرمزی چشم می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که از آن میان می توان به انواع عفونت ها، التهاب های خارج چشمی و داخل چشمی، خشکی چشم، تحریکات خارجی و ... اشاره کرد.
کوری سالمندی ؛

تخریب وابسته به سن ماکولا

AMD ماکولا را تخریب می کند. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه است که مسوول دید مستقیم و واضحی است که در اعمالی چون خواندن، تشخیص چهره ها، تماشای تلویزیون و رانندگی مورد نیاز است.
دانستنی ها؛

بررسی علل عیوب انکساری چشم و معرفی روش‌های درمانی

اگر چشم‌های شما ضعیف شده‌اند و دیگر به خوبی قبل نمی‌بینند و اگر می‌خواهید یک روش جراحی مناسب برای اصلاح دید خود پیدا کنید این متن را بخوانید.
جوش های سفید زیر چشم؛

علل پیدایش جوش سفید دور چشم +روش درمان

جوش های سفید دور چشم یکی از مشکلات پوستی است که زیبایی صورت شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
لوچی یا استرابیسم؛

علل و درمان انحراف چشم

انحراف چشم یا استرابیسم یا لوچی، نوعی مشکل چشمی است که در آن چشم ها وضعیت ناهمگونی نسبت به یکدیگر دارند و نگاه آنها به جهات مختلف است. انحراف چشم ممکن است واضح بوده و یا آنکه صرفا بعضی اوقات وجود داشته باشد.
بیماری های چشمی؛

درمان افتادگی پلک در کودکان

دانشیار‌ دانشگاه علوم پزشکی‌ تهران با اشاره به بهترین زمان درمان افتادگی پلک در کودکان تصریح کرد: اگر افتادگی پلک‌ جلوی چشم را گرفته باشد‌ اکنون‌ بهترین‌ زمان برای درمان این عارضه بوده اما اگر مشکلی ایجاد نکرده‌ بهتر است تا وقتی که کودک کم کاری کند برای جراحی‌ صبر‌ کنیم‌ زیرا‌ نتیجه‌ این جراحی‌ با بی حسی بهتر از بیهوشی‌ است.
جرقه های نورانی در چشم؛

دلیل جرقه های نورانی مقابل چشم چیست؟

حتما برای شما هم این سوال مطرح است که چرا هنگام عطسه کردن چشمانمان جرقه می‌زند؟
روزه و مشکلات چشمی؛

آیا روزه داری برای چشم‌ها ضرر دارد؟

یکی از سؤالاتی که برخی افراد با شماره عینک بالا دارند، این است که آیا روزه‌داری می‌تواند عیوب انکساری چشم (نزدیک بینی و دور بینی) را تشدید کند و شماره عینکشان را بالا ببرد؟ چشم‌پزشکان این موضوع را در شماره‌های پایین چشم رد می‌کنند، اما به گفته دکتر علی عبداللهی، جراح و فوق تخصص شبکیه چشم، تغذیه سرعصب بینایی در افراد مبتلا به نزدیک‌بینی شدید با نمره عینک بالاتر از ۱۸،‌ در اثر روزه‌داری مختل می‌شود و به همین دلیل، متخصصان چشم به این افراد توصیه می‌کنند روزه نگیرند.
عوارض لنز چشم؛

درمان عفونت چشم در اثر گذاشتن لنز چشم

عوارض لنز در چشم و درمان عفونت چشم بر اثر لنز
از بین بردن خستگی چشم؛

ماساژ چشم و از بین بردن خستگی کار با کامپیوتر

رفع خستگی چشم ناشی از کار با کامپیوتر و موبایل با ماساژ دادن
ناگفته‌ها؛

بیماری چشمی که تمام جامعه را گرفتار می‌کند

متخصص شبکیه چشم با اشاره به علائم هشداردهنده بروز مشکلات بینایی، مراجعه به پزشک را برای جلوگیری از عوارض شدید توصیه کرد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها