سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عینک را فراموش نکنید
رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران :

عینک را فراموش نکنید

رئیس انجمن چشم پزشكی ایران معتقد است به‌رغم ارائه روش‌هایی چون لیزیك و لازك برای رفع عیوب انكساری چشم، اما همچنان عینك، بهترین و سلامت‌ترین وسیله برای اصلاح عیوب انكساری است. با این حال اثربخشی اعمال جراحی لیزیك و لازك برای رفع دوربینی و نزدیك‌بینی از 19 تا 55 سالگی به شرط انتخاب درست بیمار به قوت خود باقی است.
تیروئید چشمی چیست؟
دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک ترمیمی چشم ایران:

تیروئید چشمی چیست؟

دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک ترمیمی چشم ایران گفت: یکی از علایم بارز بیماری‌های تیروئیدی (بویژه پرکاری تیروئید)، علایم چشمی این بیماری است که باعث ایجاد علایم و مشکلات متعددی با طیف بسیارگسترده در چشم می‌شود.
شناسایی علائم چهار بیماری از طریق چشم ها
دانستنی ها؛

شناسایی علائم چهار بیماری از طریق چشم ها

محققان معتقدند که علائم چهار بیماری سرطان، دیابت، پرکاری تیروئید و ایدز، از طریق حالات چشمی قابل رصد هستند . یکی از اولین سرنخ های نشان دهنده ابتلا به دیابت نوع ۲، مقدار کمی خونریزی در شبکیه چشم است
تجویز عینک در نوجوانان افزایش یافته است
آیا گوشی‌های همراه مقصرند؟

تجویز عینک در نوجوانان افزایش یافته است

هنوز کاملاً مشخص نشده است که نگاه کردن به تلفن همراه یا صفحه رایانه به مدت چند ساعت در یک زمان می‌تواند برای سلامت چشم‌های جوانان مشکل ایجاد کند؛ اما می‌تواند آن را بدتر کند.
خطرناک‌ترین فناوری‌هایی که دشمن چشم هستند
متخصص چشم ؛

خطرناک‌ترین فناوری‌هایی که دشمن چشم هستند

مسعود یادگاری متخصص چشم ، درباره عوارض طولانی مدت نشستن پشت رایانه اظهار کرد: افرادی که به مدت طولانی در محل کار خود مقابل رایانه می‌نشینند حتما در معرض خطرات چشمی فراوانی هستند. افرادی که در روز تعداد ساعات زیادی را برای استفاده از رایانه و لپ تاپ و نمایشگر‌هایی که به چشم نزدیک است مصرف می‌کنند پس از مدتی دچار خستگی و احساس ضعف در بینایی می‌شوند.
شناسایی آلزایمر با تغییرات شبکیه چشم
مطالعه جدید محققان ؛

شناسایی آلزایمر با تغییرات شبکیه چشم

محققان دانشگاه کامپلوتنس در مادرید موفق به شناسایی نواحی از شبکیه شدند که هنگام بروز آلزایمر تغییر می‌کند. بر اساس این مطالعه شبکیه یک نشانگر زیستی دقیق برای شناسایی آلزایمر است.
چرا با افزایش سن دید چشم تغییر می‌کند؟
بیماری‌های مرتبط با سن و بینایی؛

چرا با افزایش سن دید چشم تغییر می‌کند؟

با رسیدن به اواسط ۴۰ سالگی، معمولاً خواندن و انجام سایر کارهای نزدیک برای چشم‌ها دشوار می‌شود؛ استفاده از عینک مطالعه راه حلی مناسب در این شرایط است.
قرمزی چشم؛علل و درمان
در بیشتر مواقع قرمزی چشم جدی نمی‌باشد؛

قرمزی چشم؛علل و درمان

قرمزی چشم یکی از مشکلاتی است که در اثر عوامل مختلف برای افراد رخ می‌دهد. در بیشتر مواقع قرمزی چشم جدی نمی‌باشد و بدون مراجعه به پزشک می‌توان آن را درمان کرد و از روش‌های خانگی برای این کار می‌توان استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از کمپرس و اشک مصنوعی می‌باشد.
نظرسنجی
شهروندان تا چه اندازه اطلاعات لازم برای انتخاب و تفکیک لنزها و عدسی های خوب و بادوام از لنزها و عدسی های نامرغوب موجود در بازار را دارند؟
کم
متوسط
زیاد
نمی دانم
نظرات و گلایه ها