پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از واکاوی صفحه‌های جدید مرگ کیارستمی در جلسات کمیته رسیدگی خبر داد.

شعارسال: دکتر سیامک مره‌صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده ناظر رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی، ضمن تأکید بر اینکه نحوه رسیدگی به همه پرونده‌های پزشکی برای عموم مردم یکسان است و صرفاً به علت خاص بودن جریان مرگ کیارستمی رسیدگی به پرونده وی بدون نوبت انجام می شود، افزود: با توجه به آخرین اطلاعات رسیده هنوز جزئیات پزشکی وی از کشور فرانسه به ایران نرسیده و این موضوع از سوی سازمان نظام پزشکی با جدیت در حال پیگیری است.

وی تأکید کرد: از سوی دیگر گواهی فوت کیارستمی که در فرانسه صادر شده و جواز دفن وی در ایران باید تحت بررسی و واکاوی دقیق‌تری قرار گیرد تا علت اصلی مرگ مشخص شود در حالی که از سوی دیگر باید ادعاهای اولیای دم نیز در جلسات بعدی رسیدگی به پرونده مورد توجه و کنکاش قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و ناظر پرونده کیارستمی ادامه داد: با توجه به برخی اظهارات هنوز علت اصلی ترخیص بیمار از بیمارستان و ترجیح ادامه درمان وی در فرانسه طی رسیدگی به پرونده تا کنون مطرح نشده و این موضوع نیز تحت بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود این ماجرا آیا به علت کم‌کاری پزشکان بوده؟ نا امیدی پزشکان از روند درمان و یا اینکه رضایت شخصی خود بیمار بوده است.

وی افزود: با توجه به وجود عوارض بیماری در انواع بیماری‌ها و هم‌چنین پیش‌بینی برخی عوارض در درمان‌های تهاجمی هم‌چون جراحی گاهی اوقات علت فوت خود عارضه یا زمینه و سابقه بیماری فرد و یا ترکیبی از این دو است که این موضوع نیز باید محرز شود.

مره‌صدق تصریح کرد: به طور کلی وضعیت رسیدگی به پرونده کیارستمی با توجه به خاص بودن آن با جدیت تمام در حال پیگیری است و ایجاد هر گونه فضای توهین‌آمیز نسبت به پزشکان و یا گمانه‌زنی‌های احتمالی و بدون دلیل قطعی در راستای انعکاس خبری این موضوع هیچ کمکی به تسهیل جریان واکاوی پرونده نمی‌کند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 28تیر1395، کدخبر: 5697236: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین