پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
سامانه شفافیت مالی برای احزاب در انتخابات اجرایی می‌شود + ۹۱ حزب اجازه ارایه لیست انتخاباتی دارند
عبدالله مرادی با اشاره به ماده ۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این ماده درباره چگونگی فعالیت احزاب در انتخابت و انتشار فهرست های انتخاباتی است. براساس این ماده وزارت کشور موظف است آخرین فهرست احزاب و جبهه های قانونی را منتشر کند تا جامعه از احزاب و جبهه های قانونی اطلاع داشته باشند.احزاب طبق قانون احزاب و اساسنامه خود موظف هستند تا هر سه سال یکبار مجمع خود را برگزار و دبیرکل، شورای مرکزی و بازرسان خود را انتخاب کنند. در کشور ۱۴۰ حزب دارای پروانه فعالیت رسمی داریم که تا امروز ۹۱ حزب مجامع عمومی خود را برگزار کرده اند و همین احزاب می توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند.سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به سامانه شفافیت مالی نامزدهای انتخاباتی، گفت، احزاب هم از این شفافیت مستثنی نیستند و شفافیت مالی احزاب هم دیده شده تا حداکثر شفافیت وجود داشته باشد.
چرا رسما نهاد اعطاکننده مجوز معرفی نمی‌شود؟ اگر تنشی ایجاد شود، مسئولیت با کیست؟
علی مجتهدزاده از وزیر کشور پرسید: وزیر کشور گفته مجوز خاصی برای این کار توسط این وزارتخانه داده نشده است. دو نکته در این خصوص وجود دارد؛ اولا چرا رسما نهاد اعطا‌کننده مجوز معرفی نمی‌شود. اگر به هر دلیلی هر نوع تنشی ایجاد شود، تکلیف مسوولیت قانونی آن چیست؟
صدور قطعنامه در زمینه نقض حقوق بشر در ایران :
قطعنامه محکومیت ایران توسط پارلمان اروپا و پاسخ کنعانی
پارلمان اروپا در قطعنامه ای که روز گذشته با ۵۱۶ رای موافق، ۴ رای مخالف و ۲۷ رای ممتنع به تصویب رسید، ایران را به نقض حقوق بشر در ابعاد گوناگون( از حجاب گرفته تا زندانیان سیاسی و امنیتی ، وضعیت نهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، مسمومیت دانش آموزان دختر،... و در کل برای مواردی که با نام سیاست گروگان‌گیری از سوی ایران نامیده شده است) محکوم نمود و خواستار تداوم تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران شد. جمهوری اسلامی نیز با رویکرد دو گانه مداخله در امور داخلی خود و هشدار به در پیش گیری سیاست و آن را سردرگمی بعضی طرف‌های اروپایی در برابر واقعیت اقتدار توأم با استکبارستیزی جمهوری اسلامی ایران نامید.
شهرداری مجوز این حجاب بان ها را نداده و خودجوش است،  اگر کسی بخواهد امر به معروف کند، می‌توانیم بگوییم این کار را انجام ندهد؟ + چه کسی مجوز داده،چارچوب ها کدامند؟
گویا زاکانی خود را خیلی بچه زرنگ فرض کرده ،موضوعی که ما بارها و بارها در خصوص الگو و منظومه فکری پشت ان هشدار داده و بیان داشتیم که پتانسیل بالا جهت تبدیل شدگی به جریان خوارج دوره علی(ع) را دارند( ان شاالله که اشتباه کرده باشیم). هشدار دادیم و می دهیم که الگوی تاریخی خوارج ، تندروی و تفسیر به رای متعصبانه دینی ، پتانسیل بالای نفاق ، علم کردن ابوموسی های اشعری و ایستادن روبروی علی زمان است. از این بگذریم، باید از آقای زاکانی پرسید که اگر شما مجوز ندادید ،چه کسی مجوز داده و بودجه این کار از کجا تامین می شود؟ اگر نمی دانید چه کسی مجوز داده، بی خود می کنید که در مترو راه شان می دهید. اگر می دانید و نمی گویید، بحث سیاسی- حقوقی-امنیتی جدیدی باز می شود که جای پرداختن به ان در رسانه نیست. حدود اختیارات این افراد چقدر است و دارای چه صلاحیت های اخلاقی و مهارتی هستند؟آنچه تجارب عمومی نشان می دهد، عصبانی کردن و از کوره بدر کردن این افراد ،کار چندان سختی نبوده و عملا بدلیل سطح پائین صلاحیت ها، با نوعی عامل تضعیف منافع ملی و انسجام اجتماعی روبرو هستیم. آخرین نکته اینکه ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر سه رکن جمهوریت مبتنی بر قانون اساسی ، اسلامیت مبتنی بر دین مبین و انقلابی گری مبتی بر آرای امامین انقلاب استوار است ، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. هر احدی از آحاد این جامعه با هر تفسیر و برداشت ذهنی و عملی ، از این چارچوب خارج شد، باید در قید قرار گیرد. فرق نمی کند بی حجاب داخل مترو باشد یا حجاب بانی که هیچ کس حضورش را گردن نگرفته است.
آقای جبلی ، سیاست عذرخواهی و مظلوم نمایی در خصوص افتضاحات مجری های صداسیما کافی نیست ، انتظار توبیخ و جبران زیان وجود دارد
صداسیما بعضا با رفتارهای خارج از چارچوب و تندروی های سیاسی مجریان خود روبرو بوده و تاخت تاز جهت دار به شخصیت های سیاسی صورت می گیرد. سیاست رئیس هم عموما معذرت خواهی و یکی به میخ ردن و یکی به نعل کوبیدن بوده است. وفق قانون به جبلی هشدار مشفقانه می دهیم که من بعد دو رویکرد توبیخ مجری خاطی ( در واقع قطع ید آمر پشت صحنه این امور یا کاهش انگیزه های شخصی مبادرت به این امور) و ارایه فرصت جبران به فرد یا جریان صدمه دیده را باید در دستور کار قرار دهد. لازم به توضیح است که با وجود آنکه مواضع شخصی ما با مواضع آقای روحانی و جریان اصلاحات بشدت فاصله دارد، بنا بر رسالت حرفه ای ، باید از حق و حقیقت و روندهای درست حمایت کنیم.
بدعت عجیب فرماندار رودبار در انتخابات پیش رو و ادعای گزینش کاندیداها + درخواست توضیح از استاندار برای درگیری دو فرماندار
محمد صالح ضیایی فرماندار پیشین رودبار خطاب به وزیر کشور و استاندار گیلان می گوید،اینکه فرماندار بیاید از پشت میز بلند شود، من را به عنوان داوطلب انتخابات مجلس از اتاق بیرون کند، کت در بیاورد و بخواهد من را بزند، برای یک فرماندار، زشت است. فرمانداری که در حال حاضر در رودبار حضور دارد از نظر من صلاحیت برگزاری انتخابات بر اساس عدالت را ندارد. کسی که شاخص اصلی را ندارد و جانبداری می‌کند نمی‌تواند انتخابات را برگزار کند. آقای وحیدی وزیر کشور و استاندار باید این موضوع را بررسی و پیگیری کنند و .... . اینها صحبت فرماندار سابق بود، اما با قید فوریت درخواست توضیحات استاندار گیلان و وزیر کشور در این خصوص را داریم.
شکایت جمهوری اسلامی برعلیه نتانیاهو کجاست؟
شکایت ترکیه از «نتانیاهو» در دادگاه کیفری بین‌المللی
«متین کولونک» وکیل حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه دیروز سه شنبه اعلام کرد که از نتانیاهو در دادگاه کیفری بین المللی (ICC) بخاطر نسل کشی در غزه شکایت کرده است . رژیم صهیونیستی در سال های اخیر به کمک بازوهای رسانه ای غربی ادعای دفاع از امنیت خود را دارد، اما شواهد حاکی از آن است که هدف این رژیم از بین بردن و نسل کشی کامل فلسطینی هاست. نکته تاسف بار این جریان، عدم ثبت و پیگیری شکایت کیفری توسط جمهوری اسلامی ایران برعلیه نتانیاهو در دادگاه های بین المللی است.
اسامی ۳۰ نماینده مجلس یازدهم که تائید صلاحیت نشده اند + این لیست در حال اضافه شدن است یا کم شدن؟
با پایان یافتن بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم در هیات‌های اجرایی، از صبح روز جمعه ۱۹ آبان نتایج صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد.بنابر اعلام برخی از نمایندگان مجلس، تاکنون ۳۰ نماینده مجلس یازدهم از رد صلاحیت خود توسط هیات های اجرایی وزارت کشور خبر داده اند و این لیست در حال افزایش است.در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مجموعا ۴۸۸۴۷ متقاضی در این مرحله پیش‌ثبت‌نام خود را نهایی کردند که به گفته مسئولان وزارت کشور حدود ۲۵۰ نفر از نمایندگان مجلس یازدهم در پیش ثبت‌نام شرکت کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هرگز در هیچ حمله‌ای علیه نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق دخالت نداشته‌ایم
امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تمامی ادعاهای آمریکا را در نامه به شورای امنیت بی‌اساس دانست و قاطعانه رد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز در هیچ اقدام یا حمله‌ای علیه نیروهای نظامی آمریکا در سوریه و عراق دخالت نداشته است.
قطع روابط سیاسی و اقتصادی با اسرائیل توسط کشورهای اسلامی و مستقل ،تاکید قطعنامه پنج بندی ۱۳ آبان ۱۴۰۲ + قطعنامه های ۱۳ آبان پنج سال گذشته
قطعنامه پایانی مراسم راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۱۳ آبان۱۴۰۲ در پنج بند قرائت شد و بر این نکته تصریح داشت که کشورهای اسلامی و دولت‌های مستقل نسبت به قطع روابط سیاسی، همکاری‌های اقتصادی و صادرات نفت و گاز به وظیفه انسانی خود عمل کنند. همچنین متن قطعنامه های ۱۳ آبان در پنج سال گذشته در انتهای متن، ارایه شده است.
تحلیل میدان نیرو و هشدار به برهم زنندگان قواعد نبرد،محور صحبت های سید حسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه
دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، عصر روز (جمعه)، ضمن درخواست قطع صادرات نفتی به آمریکا و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد استقرار ناوهای آمریکا در دریای مدیترانه مقاومت را نمی‌ترساند و آمریکا عامل اصلی جنایات غزه است. تحلیل گران معتقدند که صحبت های حسن نصرالله ، بنوعی تداوم وزنه تعادل بوده و در صورت تشدید حملات به غزه ، می تواند منجر به حضور مستقیم حزب الله شود. در واقع ، سخنرانی بدور از تحلیل راهبردی بوده و بنوعی دارای تحلیل رویدادی و اعلام حضور است.
سهم خواهی احزاب برای کرسی های مجلس؛
اصولگرایان در انتخابات مجلس با دو لیست می‌آیند؟
سه جریان مهم آمادگی کافی را برای بستن لیست در انتخابات مجلس برای جریان اصولگرایی دارند. این سه جریان به ترتیب قدرت سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی عبارت‌اند از ۱- شانا (شورای ائتلاف اصولگرایان یا مبنا) به رهبری حدادعادل و قالیباف که محسن رضایی هم اخیرا به آن اضافه شده است. ۲- جریان پایداری (شامل آن‌ها که در دولت هستند و خارج از آن فعالیت می‌کنند) به همراه جریان تازه تأسیس شریان (جریانی که افتتاحیه آن با حضور بذرپاش و قاضی‌زاده‌هاشمی برگزار شد) ۳ –شورای وحدت (به رهبری مصطفی پورمحمدی و محمدرضا باهنر). این میان نه شورای ائتلاف و نه پایداری و شریان، جریان سوم (شورای وحدت) را چندان جدی نمی‌گیرند.
داستان ادامه دار زنگزور با وجود دستور برای ساخت پل ارس توسط علی اف:
باکو و آنکارا به همین سادگی از دالان زنگزور نمی‌گذرند
دستور اجرایی برای ساخت پل ارس از سوی علی‌اف پیامی مثبت به تهران است که باکو دست‌کم در حال حاضر و تا فرصتی دیگر دست از برنامه‌اش در قفقاز برداشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در حرم علی بن حمزه شیراز و شبکه خبر + دانلود قطعه الحق سلاحی
متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که برخی رفتارهای هیجانی مدیران اجرایی ، دسته گل های صدا داری را سبب می شود. کلیپی از مراسم حمایت از مردم فلسطین در حرم شاه چراغ شیراز در حال دست به دست شدن است که حاشیه ساز شده است. پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در تجمع حامیان فلسطین در حرم علی بن حمزه شیراز و انعکاس این برنامه توسط شبکه خبر سیما؟!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اسامی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان به تفکیک شهرستان
از ۱۱۸۱ داوطلبی که برای شرکت در انتخابات مجلس در گیلان پیش ثبت نام کرده بودند، تنها ۶۸۳ نفر ثبت نام نهایی کردند؛ به عبارتی دیگر ۴۹۸ نفر یا در همان مرحله پیش ثبت نام تایید نشدند و یا در میانه راه از شرکت در انتخابات مجلس منصرف شدند. با این حال آمار‌ها حاکی از افزایش ۴۶ درصدی داوطلبان نسبت به دوره گذشته است. از طرف دیگر، شاهد ثبت نام هر ۱۳ نماینده فعلی گیلان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس هستیم؛ البته در این میان سیدکاظم دلخوش نماینده فعلی صومعه سرا در اقدامی جالب توجه از حوزه انتخابیه رشت و خمام ثبت نام کرده است.
چه کسانی به میتینگ انتخاباتی قالیباف دعوت شدند و نیامدند و چرا؟ + بازهم انتخابات و باز هم شوراهای خود ساخته و خود خوانده و بزمی
ایام انتخابات در ایران حال و هوای خاص دارد. از بیزینس های انتخاباتی گرفته تا نهادسازی های تعارفی و موقت برای مثلا افزایش اتفاق نظرها و تعریف ماموریت های جدید و ارتقا مشروعیت ها. نهادهای غیر رسمی عموما نمایشی و بزمی با کارکرد توجیه گری . یکی از این نهادها می تواند بنوعی شورای ائتلاف اصولگرایان باشد. اولا مشخص نیست که به چه کسی می گویند اصولگرا ،چه کسی این شورا را ساخته و این شورا چطور مشروعیت گرفته است(گعده گرایی را که نمی توان شورا نامید).خواهش می کنیم در گام دوم انقلاب، این بازی های ظاهری با نیت پشت پرده کسب قدرت را تمام کنید.حنای جماعتی که بدلیل عملکرد اجرائی گذشته شان رنگی ندارد و متاسفانه از سرمایه نظام هم کم می کند. خبر می رسد که همایشی که شورای ائتلاف اصولگرایان سعی کرد از آن تصویری از «وحدت» بسازد، غایبان بسیار بزرگی داشت و میهمانی قالیباف ، جذاب حضور بالایی نداشت .
فرماندار قزوین به جرم نشر اکاذیب راهی زندان شد!+ جزئیات و سوابق
علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان قزوین از زندانی شدن غلامحسن اسلامی صدر فرماندار قزوین خبر داد و گفت: فرماندار قزوین ۳ بار به جرم نشر اکاذیب محکوم شد که در حکم دوم ، ایشان محکوم به ۱۳ سال و ۱۷ روز حبس تعلیقی شد که به دلیل تکرار جرم این تعلیق لغو گردیده و نامبرده راهی زندان مرکزی قزوین(چوبین در) شد. غلامحسن اسلامی صدر را برخی از تحلیل گران سیاسی ، جزو گروه عدالتخواه مستقل ، دسته بندی کرده اند.
امتناع مصر از پذیرش فلسطینی های غزه در خاک خود (صحرای سینا)
مصر از پذیرش فلسطینی ها در خاک خود امتناع می ورزد .برخی از کارشناسان دلایل این امر را اینگونه شرح می‌دهند: بیش از سیصد هزار نفر از ساکنین غزه به سمت جنوب به گذرگاه رفح سرازیر شده اند - اما مصر از اجازه دادن همه آنها به قلمرو خود امتناع می کند. با وجود پیشنهاد ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای کمک های بشردوستانه در ازای آن، این کشور همچنان به مقاومت خود ادامه می دهد. برخی از کارشناسان معتقدند که مصر به دو دلیل از باز کردن گذرگاه رفح امتناع می ورزد: دلیل اول جلوگیری از تخریب غزه وعدم مشارکت در طرح اسرائیل برای انتقال آوارگان از غزه به سینا است و دلیل دوم ترس ازسازمان های تروریست است که از طریق گذرگاه رفح وارد مصر می شوند.
واکنش عبدالکریم سروش به بمباران بیمارستان المعمدانی:
هیچ کلمه خوبی جز «قصابان غاصب» و «غاصبان قصاب» برای این‌ها نیافتم
عبدالکریم سروش گفت:من هیچ کلمه‌ی خوبی جز “قصابان غاصب” و ““غاصبان قصاب” برای این‌ها نیافتم تا حداقلی از حساسیت خود را نسبت به این حوادث تاریک و شیطانی بیان کنم. بر ماست به زبان و بیان و عمل و از طریق کار‌های سیاسی و مالی از این مظلومان دفاع کنیم و حداقل وظیفه انسانی خود را نشان دهیم. ظلم همیشه در جهان بوده است همیشه هم کسانی بوده اند طرف ظالم و مظلوم ایستاده اند.
حامیان تل آویو برای توقف جنایت این رژیم چه خواهند کرد؟ + موضع گیری حزب الله
جنایات صهیونیست ها در غزه در حالی وارد دوازدهمین روز خود شده که دیشب یک نمونه دیگر از حقوق بشر صهیونیستی با بمباران وحشیانه بیمارستان المعمدانی غزه و به خاک و خون کشیده شدن مجروحان بستری و مردم پناه برده به آنجا دوباره به نمایش درآمد؛ جنایتی که کشورهای غربی همچون آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان با تمام توان از رژیم صهیونیستی حمایت کردند.
در رابطه با افغانستانی‌ها بسیار بی حساب و کتاب رفتار شده است، نباید مرز‌های ما رها باشد
مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: به این شدت نباید مرز‌های ما رها باشد و سوال اینجاست و از کمیسیون امنیت ملی باید پرسید؛ که چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کنند و اتباع ویزای ورود ندارند، تمدید نمی‌کنند و مدت زمانی که اقامت دارند مشخص نیست!
انتقاد یک نماینده از بی‌حرمتی فرمانده حفاظت مجلس نسبت به مهمانان نمایندگان!
هادی بیگی‌نژاد(نماینده ملایر) گفت: ما به عنوان نماینده برای کار کارشناسی باید مهمان دعوت کنیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم. تقریباً تمام مهمانانی که دعوت می‌کنیم با بی‌حرمتی مواجه می‌شوند. دیشب اعضای کمیسیون انرژی بعضی از مسئولان وزارتی و مدیران را دعوت کردند. با این که اسامی افراد از قبل اعلام شده بود ولی مشخصاً آقای منظم مسئول حفاظت مجلس از ورود این افراد جلوگیری کرد. این‌ها بی‌حرمتی به نماینده مجلس است. محمدباقر قالیباف(رئیس مجلس) پاسخ داد: اینکه آقای منظم از ورود مهمانان به بخش دفاتر نمایندگان جلوگیری کردند، حتماً کار خلافی کرده‌اند. ما پیگیری می‌کنیم و نتیجه را اعلام می‌کنیم.
حمله پوشالی به استاندار گیلان توسط جبهه پایداری به اسم مردم گیلان؟
نامه‌ای مثلا نامه سرگشاده توسط جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی گیلان خطاب به وزیر کشور درباره تغییر استاندار در برخی رسانه‌ها منتشر شده است. نامه‌ای پوشالی که با طرح مشکلات ادواری و سنواتی استان، قصد زیر سوال بردن استاندار خادم را دارد. نکته جالب داستان، سو استفاده از نام مردم شریف گیلان در این خصوص است. به حاکمیت محترم جمهوری اسلامی ایران در خصوص تندروی‌ها و اعمال سلیقه پایدارچی‌ها، هشدار مشفقانه می‌دهیم. نکند خدای ناکرده با برخی کاهش حساسیت‌ها، در چند سال اینده بشود انچه که نباید بشود. متن نامه جهت قضاوت در ادامه متن اورده شده است. قضاوت منصفانه با شما.
جلسات فشرده جبهه پایداری برای انتخابات مجلس +آیا برای کار موثر و مدیریت بهینه هم اینقدر حریص هستید؟
اینکه با انواع ترفند‌ها اقدام به تصاحب کرسی‌های مجلس کنیم یک بحث است و توان خدمت گذاری داشته باشیم (نه ادعای خدمت گذاری)، یک بحث دیگر. جبهه پایداری با رویکرد تشکیلاتی نسیتا خوب، وارد میدان می‌شود و متاسفانه عملکرد گذشته قابل قبولی نداشته و ندارد. ما در خصوص آینده این جبهه به خودشان و به حاکمیت هشدار مشفقانه می‌دهیم. نکند حدای ناکرده داستان خوارج و داستان ابوموسی و شمشیر کشیدن به روی علی تکرار شود؟ نکند با انواع ادعا‌ها، شاهد حرکت انحرافی از اسلام علوی به سمت اسلام اموی باشیم. ما اول به خودمان و سپس به دوستان پایدارچی هشدار مشفقانه می‌دهیم.
یادداشت و دیدگاه ها
آیا رهبری هم گفته بود «مملکت مال حزب اللهی هاست»؟!
نقدی بر حاشیه سازی های منصوره معصومی:
آیا ایران مستقیما وارد جنگ فلسطین و اسرائیل خواهد شد؟
سناریو سازی برای جنگ ایران و اسرائیل:
آیا اسرائیلی‌ها زمین مردم فلسطین را خریده‌اند؟
تصاحب و غصب سرزمین‌های فلسطینی؛
جایزه صلح برای ایجاد آشوب
رضا گنجی کارشناس سیاسی؛
طنزی به نام صلح نوبل!
پشت پرده انتخاب یک زن ایرانی برای صلح نوبل؛
طنز و کاریکاتور
تبلیغات در خزینه حمام عمومی!
به قلم وحید حاج سعیدی:
منظور محمدباقر از حکمرانی نو ؟!
بال بال زدن حول مسئله؛
اسب تروا با شعار ایران آزاد
پشت اغتشاشات و ناآرامی ها؛
گفتگو و گزارش
مقصر خود شورای نگهبان است که نگذاشت مجلسی باتجربه‌تر شکل بگیرد
فاضل میبدی و ایرادات شرعی شورای نگهبان به مصوبه حجاب:
آیا نمایندگان گیلان در خبرگان رهبری تغییر می کنند؟
از آزمون دوباره امام جمعه فعلی رشت تا احتمال انصراف آیت الله قربانی؛
واکنش ها به ادعای «مملکت مال حزب الهی هاست» در تلویزیون!
منصوره معصومی اصل معروف به «رائفی‌پور شهر کرج»:
نقد و بررسی
چرا کسی بشکل صادقانه از ثروت صادق محصولی و صفرهای زیاد حساب بانکی اش نمی پرسد؟
صادق محصولی یا «عابر بانک جبهه پایداری»،از کجا آورده ای ؟!
نقدی نسبتا غیرجامع از عباس سلیمی نمین بر جریان عدالت خواهی
بـــــــــن‌بست کانادایـــیِ اندرزگـــو:
سیاست‌گذاری و ساماندهی حلقه مفقوده مسئله اتباع
آیا کشور را باید با نظر محفلی چرخاند؟
نتیجه نمایش ثبت‌نام اینترنتی و آمادگی اینترنتی برای آزادی قدس چه شد؟!
حضور نمایشی- استادیومی یا تعهد واقعی برای نبرد برعلیه غاصب؛
وبلاگستان
نگاهی به کتاب نبرد مخفی علیه ایران
آزاده جهان‌احمدی ،منتقد ادبی :
عربستان از درون
فاطمه ذکاوتی‌قراگزلو:
کتابی که هر خبرنگار سیاسی باید بخواند
جستاری درباره «کلماتی که اهمیت دارند»؛
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین