پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
امیرعبدالهیان در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه فرانسه:
انجام توافق، بهتر از نداشتن توافق است
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ارزیابی ما از گفتگو‌های اخیر دوحه مثبت است. اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می‌خواهد از فرصت دیپلماسی بهره گیرد. اکنون مسیر دیپلماسی باز است. ما برای رسیدن به نقطه نهایی توافقی خوب و پایدار، جدی و صادق هستیم و همواره در مذاکرات، پیشنهادات و ایده‌های مثبت خود را مطرح کرده ایم.
دولت قبل از اینکه مجلس دست به کار شود خودش نسبت به ترمیم کابینه اقدام کند
غلامرضا نوری قزلجه عضو کمیسیون کشاورزی گفت: مجلس نسبت به سال قبل به دولت منتقد است و طبعا مسائل و مشکلات را مطرح می‌کند، باید حرف مردم زده شود در غیر این صورت مجلس دیگر خاصیت ندارد. این یکی از کارکرد‌های مهم مجلس است و به خاطر اشکالاتی که در دولت وجود دارد طبیعی است که تقابل بین مجلس و دولت پیش بیاید. پیشنهاد من این است؛ دولت قبل از اینکه مجلس دست به کار شود خودش نسبت به ترمیم کابینه اقدام کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مبارزه با ساختار‌های فسادزا بسیار مهم است که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره کردند
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اهمیت اصلاح قوانین و تنقیح قوانین که نقش مهمی در افزایش قدرت نهاد قضایی خواهد داشت، گفت: امیدواریم شاهد تصویرسازی اجتماعی شایسته از دستگاه قضایی باشیم. تصویر مقتدرانه در نحوه مواجهه با موضوعات مختلف جامعه و رسیدگی‌های عادلانه به مسائل، موجب افزایش اقتدار دستگاه قضایی خواهد شد.
روزنامه جمهوری اسلامی:
تیم مذاکره کننده را تغییر دهید
راه درست اینست که مسئولیت مذاکرات برجامی برعهده کسانی باشد که اولاً به اصل برجام اعتقاد دارند، ثانیاً به نظر اکثریت مردم که خواهان رسیدن به توافق هستند احترام بگذارند و ثالثاً این واقعیت را درک کرده باشند که با احیاء برجام و لغو تحریم‌ها بسیاری از مشکلات مردم حل خواهد شد.
ادعای کره شمالی به حمله بیولوژیک کرونایی توسط بالن‌های کره جنوبی
برخی از تحلیلگران سیاسی بر این نظرند که کره شمالی می‌خواهد به شهروندانش بقبولاند که همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور از طریق اعلامیه‌ها، دلار‌های آمریکا یا سایر اشیایی که توسط بالن‌ها به داخل کشور ارسال می‌شوند، بوده است.
آمریکا ۳ تریلیون دلار در افغانستان خرج کرد، اما اکنون ۱۰ میلیارد پول این کشور را پس نمی‌دهد
دیپلمات ارشد پاکستانی خواستار کاهش فشار تحریمی بر مردم افغانستان شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بعد از خروج عضو حزب راست‌گرای افراطی یامینا؛
بیست‌وچهارمین پارلمان رژیم صهیونیستی رسماً منحل شد
امروز بیست‌وچهارمین پارلمان رژیم صهیونیستی رسماً منحل شد و تل‌آویو به سوی پنجمین انتخابات پارلمانی طی سه سال و نیم گذشته حرکت کرد. تصمیم انحلال کنست و برگزاری انتخابات سراسری در اراضی اشغالی پس از آن اتخاذ شد که رسانه‌های عبری گزارش دادند «نیر اورباخ» عضو حزب راست‌گرای افراطی «یامینا» (حزب بنت) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «من به نخست وزیر اطلاع داده‌ام که بر اساس وضعیت فعلی، دیگر بخشی از ائتلاف نیستم.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست ویژه پوتین از رئیسی؛
در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟
رئیسی علاوه بر حضور در اجلاس سران کشور‌های حاشیه دریای خزر و دیدار با همتای ترکمنستانی خود، با الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کرد. ولادیمیر پوتین در این دیدار گفت: در ماه‌های اخیر حجم مبادلات تجاری و روابط اقتصادی دو کشور افزایش خوبی داشته که این مسیر باید ادامه یابد و از پیشنهاد رئیس جمهوری کشورمان در زمینه افزایش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های انرژی از جمله سوآپ استقبال کرد. رئیس جمهور روسیه از رئیسی درخواست کرد که سلام‌های گرم وی را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری برساند.
مصر مخالف ورود به هر نوع تقابل نظامی با ایران است
منابع آگاه مصری اعلام کردند این کشور کاملا با ایده مشارکت قاهره در هر گونه ائتلاف نظامی علیه ایران مخالف است.
شعبده متوقف کردن استیضاح وزیر صمت و ارایه فرصتی دو ماهه
استیضاح وزیر صمت با شایعات مربوط به نامه و تهدید دو نماینده مجلس به حاشیه کشیده شد. وزیر تهدید و ماجرای نامه را رد کرد. نمایندگان مخالف استیضاح و اصحاب قدرت، با حاشبه سازی دوم از رئیس مجلس خواهستند که عقبه امنیتی تهدید وزیر توسط دو نماینده را بیرون بکشد. در نهایت هم با ارایه فرصتی دو ماهه، استیضاح را فعلا متوقف کرده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مقتدایی خوراسگانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
به غربی‌ها پیغام داده‌ایم که به دنبال توافق هستیم
عباس مقتدایی خوراسگانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به جماران گفت: غربی‌ها باید بپذیرند که آمریکا کوچک شده است و قدرت آن تقلیل یافته و حتی اتحادیه اروپا هم نتوانسته بسیاری از مشکلات خود را تا امروز حل کند. از طرفی مجموعه ناتو با زیاده خواهی خود باعث شده اروپا و بخشی از جهان به دلیل جنگ در اوکراین به مخاطره بی‌افتد. اکنون هم به آنان پیغام داده‌ایم که ما به دنبال حل مشکل و توافق هستیم؛ اما توافق عزتمندانه.
گره برجام نه با لبخند زدن به امریکا باز می‌شود نه با عالیجناب خواندن پوتین، کاترین شکدم، دست افراطیون ضدبرجام را باز کرد
قرار بود در دولت جدید مذاکرات برجامی با سرعت و قوت ادامه پیدا کند و بدون آنکه زندگی مردم را به مذاکرات گره بزنند، برجام احیا شود و همه چیز به نفع کشور و مردم رقم بخورد. حالا نزدیک یکسال از آن وعده‌های شیرین گذشته، ولی نه‌تن‌ها برجام احیا نشده بلکه زندگی مردم بدجوری گره خورده است. این گره را آقایان به هر جا و هر چیز که نسبت بدهند فرقی نمی‌کند، چون هر روز محکم‌تر و بازنشدنی‌تر می‌شود. لبخند زدن به سرگئی لاوروف و لقب «عالیجناب» دادن به پوتین هم این گره را باز نخواهد کرد. قطعاً با لبخند زدن به آمریکا هم این گره باز نخواهد شد، زیرا اصولاً مشکل را نباید در مسکو و پکن و واشنگتن و لندن جستجو کرد، مشکل در همینجاست، در فاصله گرفتن از سیاست موازنه بین‌المللی.
بعضی افراد در دیدار با رهبری، متفاوت سخن گفته و مشکلات و نگرانی‌ها را پنهان می‌کردند
بعضی افراد در دیدار‌های فردی و جمعی خود با رهبری، متفاوت سخن گفته و با ارایه شعار‌ها و وعده‌ها، مشکلات و نگرانی‌ها را پنهان می‌کردند و حتی از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی می‌خواستند که از انتقال نظرات آن‌ها به رهبری خودداری کند، چراکه خود به گونه‌ای دیگر به ایشان گزارش داده‌اند. طبیعی است که رهبر انقلاب، نظیر هر مقام انسانی دیگر، براساس اطلاعات ارایه شده به ایشان تصمیم می‌گیرد و کاش مقامات مربوط با پذیرش پیامدها، شجاعت و صراحت بیشتری برای انتقال مطالب به مسوولان نظام داشتند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زلنسکی سفیر اوکراین در ایران را اخراج کرد
رئیس‌جمهور اوکراین در حالی سفرای کشور‌های خود در پنج کشور مذکور را اخراج کرده که هیچ دلیلی برای این اخراج بیان نکرده است و تنها بیان شده که این سفرا در دوران ریاست‌جمهوری پوروشنکو به سمت سفیری برگزیده شده بودند.
ضعف در قانون، شرکت‌های دولتی را از چارچوب نظارت کارآمد رهانده است
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس طی نامه‌ای به روسای قوای مجریه و مقننه و رئیس دیوان محاسبات کشور خواستار تحقق مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر ورود دیوان محاسبات به حسابرسی شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها شد.
مدیریت زلزله در قد و قواره طالبان نیست
فداحسین مالکی گفت: زلزله و فاجعه زلزله پکتیکا به حدی است که کنترلش و مدیریتش در قد و قواره طالبان نیست چرا که مشکل ساختاری دارد.
روابط ایران و عربستان سعودی محور سفر الکاظمی به تهران و ریاض
لحظاتی پس از گزارش منابع عراقی درباره سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر عراق به تهران، شبکه «المیادین» گزارش داد که در این سفر مسائل مهمی در ارتباط با روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در انتخابات مجلس آینده کمتر از ۱۰ نفر از نمایندگان این مجلس دوباره رأی می‌آورند
هدایت الله خادمی گفت: قرار بود این نمایندگان با ورود به پارلمان اوضاعی را رقم بزنند که به نفع مردم و نظام شود، اما نه تنها سرمایه اجتماعی را افزایش ندادند بلکه عامل ریزش شدند. با این اوصاف در انتخابات مجلس آینده کمتر از ۱۰ نفر از نمایندگان این مجلس یعنی حدود ۹۵ درصد دوباره رأی می‌آورند. رأی آوری این ۱۰ نفر نیز بیشتر به خاطر آرای قومی و طایفه‌ای شان خواهد بود.
رئیسی فریفته بزک‌های اطرافیانش در مورد عملکرد ۹ ماهه دولت نشود
محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا گفت: هنوز سه سال و سه ماه از عمر دولت باقی مانده است. آقای رئیسی می‌تواند از این زمان جوری استفاده کند که در این ۹ ماه استفاده کرد. این ۹ ماه بسیار پراشتباه بود و عده‌ای هستند که این ۹ ماه را بزک می‌کنند اگر آقای رئیسی فریفته این بزک‌ها شود، چند سال دیگر وضعیت به همین شکل خواهد بود و فضای اقتصادی کشور از این بدتر خواهد شد.
دولت بایدن، سپاه را از فهرست تروریستی امریکا خارج کند
جوئل رابین معاون وزیر خارجه در دولت اوباما در اظهارنظری پیرامون دلایل کند شدن روند مذاکرات وین گفت: تحریم سپاه پاسداران هیچ تاثیری در سیاست‌های منطقه‌ای ایران نداشته و دولت بایدن باید آن را لغو کند.
پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل شدن است
وزیر امور خارجه روسیه گفت: می‌خواستم اعلام کنم که پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل شدن است و تجهیز آن با وام فدراسیون روسیه در حال انجام است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد شدید احمدی نژاد از آنان که «در کره ماه زندگی» می‌کنند، اجازه ندارید کشتی کشور و مردم را سوراخ کنید
احمدی نژاد روند کنونی اداره کشور را همراه با مشکلات و اشکالات فراوان دانست و و با تاکید بر ضرورت ریشه یابی و شناسایی علت بروز نابسامانی‌ها گفت: اگر کسانی ادعا می‌کنند که به طور مطلق در ایران و جهان مشکلی وجود ندارد، احتمالا آن‌ها در کره ماه زندگی می‌کنند! جامعه متعلق به مردم است و هیچ احدی و جناحی و گروهی در هر جایگاهی که باشد نمی‌تواند بگوید که عرصه اجتماعی متعلق به اوست و بقیه هیچ کاره اند. همه ما در یک کشتی هستیم و هیچ یک از سرنشینان کشتی نمی‌تواند بگوید که بخشی از این کشتی متعلق به من است و من می‌خواهم آن را سوراخ کنم. همه مالکند و در سرنوشت این سرزمین سهیم هستند.
افراد جایگزین‌ِ نمایندگان مستعفی صدر در پارلمان عراق سوگند یاد کردند
نمایندگان جدید پارلمان عراق در جلسه فوق العاده امروز به جای اعضای مستعفی فراکسیون صدر سوگند قانون اساسی یاد کردند.
برای نشست سران کشورهای ضامن صلح سوریه؛
کرملین سفر پوتین به ایران را قطعی اعلام کرد
سخنگوی کاخ کرملین سفر رئیس جمهوری روسیه به ایران را قطعی اعلام کرد، اما گفت تاریخ این سفر هنوز مشخص نشده است.
یادداشت و دیدگاه ها
تاثیر فساد مالی بر امنیت ملی
مبارزه جدی و مستمر با فساد؛
سردی مذاکرات و پیش‌نویسی که وضع را وخیم‌تر می‌کند
برجام ، تشدید تنش ها و تهدیدات قانونی بین المللی؛
دوگانه روحانی - رئیسی؛ دوگانه‌ای پوچ
مروری بر بیماری نوستالژی گرایی در تاریخ ایران؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین