پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توافق موقت؛ تله دیپلماتیک بایدن برای خنثی‌سازی اهرم‌های مذاکراتی ایران
هر اقدامی که باعث شود روند رفع تحریم‌های ظالمانه دشوارتر گردد یا به تعویق بیفتد مصداق خودزنی است و سنخیتی با اهداف ایران در وین ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بهبود روابط دیپلماتیک و دستاورد‌های مشترک!
آیا آمریکا باید از آشتی ایران و آذربایجان درس عبرت بگیرد؟
نشریه نشنال اینترست آمریکا در یادداشتی به قلم فوآد چیراگوف رئیس دپارتمان امنیت ملی مرکز تحقیقات روابط بین الملل آذربایجان به مذاکره کنندگان و کارشناسان سیاست خارجی آمریکا توصیه کرده آشتی کردن ایران و آذربایجان که چندی پیش پایشان را روی گلوی دیگری فشار می‌دادند، را به عنوان نمونه‌ای از توافق‌های موفقیت‌آمیز در نظر بگیرند و بدانند با ایران می‌شود در جهت بهبود روابط دیپلماتیک و دستاورد‌های مشترک قدم برداشت.
فرزندان شهدا نباید عضو گروه‌های سیاسی شوند
استاندار بوشهر گفت: فرزندان شهدا نباید عضو هیچ گروه سیاسی باشند بلکه باید با فرهنگ انقلابی و جهادی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند.
قطعنامه هولوکاست سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از سازوکار‌های بین‌المللی است
وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای با منفک کردن ایران از اصل و مفاد قطعنامه هولوکاست در مجمع عمومی، این اقدام را سوءاستفاده رژیم صهیونیستی از سازوکار‌های بین‌المللی برای سرپوش گذاشتن بر جنایاتش خواند و آن را مردود خواند.
از وزیر اقتصاد در خصوص افزایش غیر عادلانه میزان مالیات در کرمان سوال خواهیم کرد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هفته آینده سوال از وزیر اقتصاد در خصوص افزایش غیر عادلانه میزان مالیات استان کرمان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گزارش از سفر رئیسی به مناطق سیل‌زده کرمان
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور لحظاتی پیش برای بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان وارد فرودگاه جیرفت شد.
اولین کسی که مذاکره در کاخ کرملین را برای نماز متوقف کرد:
تحلیل رسانه روس از دیدار آیت‌الله رئیسی و پوتین
آقای رئیسی فردی متدین و تسلیم ناپذیر است/ پوتین بدون واهمه از تبعات آن گفت ما در عرصه بین المللی همکاری تنگاتنگ و نزدیکی با ایران داریم/ اولین کسی که مذاکره در کاخ کرملین را برای نماز متوقف کرده ابراهیم رئیسی است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نقدی بر بیانات همسر رئیس جمهور در همایش گفتمان دولت سیزدهم
دکتر جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در همایش «گفتمان دولت سیزدهم: عدالت و معنویت» که در جامعه الزهراء قم برگزار شد گفت: می‌گویند این دولت گفتمان ندارد. گویا دولت‌های دیگر گفتمان دارند؟ باید خدمت خانم دکتر عرض شود که وظیفه اصلی دولت‌ها در دو حوزه نظم و ایجاد عدالت است. گفتمان یا قرائت سیاسی و جهت گیری ارتباطی دولت‌ها با شهروندان هم می‌بایست حول همین دو محور شکل بگیرد. بر این قاعده، شهروندان نه تنها به دولت‌های قبلی کاری ندارند، بلکه انتظار دارند که دولت سیزدهم مواضع کاملا شفافی در این خصوص اتخاد نموده تا شاهد کاهش آسیب احتمالی پوپولیست باشیم. این نه یک خواسته است و نه یک ترجیح، بلکه بنظر می‌رسد یک الزام برای موفقیت دولت سیزدهم باشد.
توافقات ایران و روسیه چند برابر توافقات با اروپا اهمیت دارد
یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: مواردی که میان روسای جمهور ایران و روسیه در یک جلسه توافق خواهد شد به لحاظ گستره و اهمیت چند برابر توافقاتی است که بین مقامات ایران و اروپا حاصل می‌شود
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کنفرانس خبری سال اول ریاست‌جمهوری بایدن؛
زمان تسلیم شدن از مذاکرات با ایران نرسیده است
بایدن که در کنفرانس خبری برای تشریح سال اول ریاست‌جمهوری خود صحبت می‌کرد، گفت: زمان تسلیم شدن نرسیده است. پیشرفت‌هایی در حال انجام است اکنون زمان دست کشیدن و از پای نشستن نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس جمهور: هیچ محدودیتی برای گسترش و توسعه روابط با روسیه نداریم
رئیس‌جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری‌ها با روسیه ندارد و خواهان برقراری روابط راهبردی تهران- مسکو است. به دنبال افزایش حجم روابط تجاری با روسیه هستیم و تلاش زیادی در این زمینه انجام خواهیم داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار روزنامه جمهوری اسلامی: مراقب قرارداد‌هایی که در شرایط اضطرار بسته می‌شود باشید که در درازمدت مشکل درست می‌کند!
در اینکه برقراری روابطی معقول و متوازن با همسایه شمالی به سود منافع ایران است، جای هیچگونه تردیدی نیست، ولی اینکه عده‌ای تلاش کنند سیاست اصولی «نه شرقی – نه غربی» را خدشه‌دار کرده و با توجیهاتی از قبیل اینکه شعار «نه شرقی» معطوف به دوران سلطه کمونیست‌ها در شوروی بوده و اکنون مصداقی برای آن وجود ندارد، یک مغلطه بزرگ و خبط نابخشودنی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیام‌های سفر رئیسی به مسکو از نگاه عضو جامعه روحانیت مبارز
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: با اتحادی که میان چین، روسیه، هند، ایران و سایر کشور‌های منطقه در حال شکل‌گیری است، هیمنه پوشالی استکبار شکسته می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بد رفتاری با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو و شکایت یک شهروند ایرانی از وزیر خارجه و سفیر ایران
در آستانه سفر رئیس دولت سیزدهم به روسیه، یک شهروند ایرانی بعد از برخورد بدی که در روسیه با او شده بود، تصمیم به پیگیری قانونی گرفت؛ مسیر پیگیری او البته مسیر شایان توجهی است. شکراله جمالی، از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه، به خاطر آنچه بر او گذشته، شکایت کرده است. جمالی که موضوع شکایت خود را «تحقیر، هتک حرمت، خدشه‌دارشدن غرور و استرس» عنوان کرده است، این دو مقام ایرانی را به «کم‌کاری یا سهل‌انگاری در انجام وظایف محول‌شده» متهم دانسته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد
مشاور رئیس‌جمهور سوریه با تاکید بر اینکه ایران در جریان جنگ علیه سوریه، در کنار دولت و ارتش سوریه ایستاده است، گفت: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد.
نقشه راه جدید در روابط ایران و روسیه ترسیم می‌شود
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در یادداشتی در یک رسانه روسی تصریح کرد که نقشه راه جدید در روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه ترسیم می‌شود و دو کشور در مناسبات دو جانبه، مصمم هستند تا معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری را مطابق با تحولات جهانی به روز رسانی کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چند وزیر دولت سیزدهم استیضاح می‌شوند؟
کعب عمیر گفت: وضعیت در وزارت صمت، اقتصاد و بهداشت و کار، اصلا خوب نیست. درباره استیضاح وزیر اقتصاد هم صحبت‌هایی میان نمایندگان هست، اما تا به امروز بحث اسیضاح ایشان کلید نخورده است. در حال جمع‌آوری امضا هستیم و تا کنون ۳۲ امضا جمع‌آوری شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیانیه کرملین درباره دیدار رئیسی و پوتین
در بیانیه کاخ ریاست جمهوری روسیه آمده است که در دیدار پوتین و رئیسی، دو طرف درباره تمامی مسائل مرتبط با همکاری‌های دوجانبه، شامل اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی، موضوعات بین‌المللی و اجرای برجام بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قرارداد گازی اسراییل و لبنان؛
عروس خاورمیانه در خطر اشغال اسرائیل است؟
کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگویی هدف قرارداد اخیر اعلام شده گازی بین رژیم صهیونیستی و لبنان را تسلط این رژیم به حوزه انرژی منطقه دانست و گفت: با اجرای این طرح لبنان به صورت غیررسمی بخشی از اراضی اشغالی به لحاظ انرژی و به لحاظ اقتصادی در خواهد آمد.
پشت پرده غیبت ظریف در جلسه با رئیسی
سفیر سابق کشورمان در اروپا گفت: من نشانه‌ای از دلبستگی دولت آقای رئیسی به روسیه ندیده‌ام و به این موضوع قائل هستم که هر دولتی برای پیگیری اهداف خود در سیاست خارجی از ظرفیت کشور‌های مختلف استفاده می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتصاب افراد بی‌تجربه در وزارت کار نمایندگان را پیگیر استیضاح عبدالملکی کرد
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر کار خودش از نیرو‌هایی بود که در دولت قبل همیشه منتقد وضع موجود بود، حال امروز همه قدرت در اختیار این برادر بزرگوار است و باید جوابگوی دغدغه‌های مردم باشد.
انتقاد از عملکرد وزرای اقتصادی دولت سیزدهم؛ پرونده استیضاح باز است
این روز‌ها برخی از نمایندگان برخلاف سایر همکارانشان به عملکرد برخی از وزرای اقتصادی دولت انتقاد جدی دارند و می‌گویند که همچنان پرونده استیضاح باز است و احتمال اینکه وزرا قبل از پایان سال وپس از نهایی شدن مذاکرات وین به مجلس کشانده شوند، بالاست.
الزام راهبردی تداوم رابطه با چین و روسیه با وجود رای مثبت شان به قطعنامه‌های ضد ایرانی
عباس عبدی نوشت:طی روز‌های گذشته و آینده و هم‌زمان با مذاکرات وین دو سفر مهم به چین و روسیه انجام شده یا در پیش است. در این میان اجرایی‌شدن قرارداد ۲۵‌ساله میان ایران و چین که از سوی وزیر خارجه اعلام شد، موجب تعجب شد که چگونه می‌توان قراردادی را اجرا کرد که به تصویب مجلس نرسیده باشد؟
استیضاح عبدالملکی به صحن بیاید، رأی می‌آورد،او توانایی اداره این وزارتخانه مهم را ندارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه درخصوص درخواست استیضاح وزیر کار توسط جمعی از نمایندگان، گفت: با توجه به اینکه وزارت کار یک وزارتخانه بسیار سنگین و مهمی است، به نظر من نوع انتصابات و عملکردی که وزیر کار در این مدت داشته قابل قبول نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مدعیان و وعده‌ها...
وعده‌های مسئولان؛
ببینید طالبان چقدر عوض شده!
تلاش نافرجام نیرو‌های خشن
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین