پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حزب جدیدی در عراق شکل می‌گیرد
کاظمی درصدد تشکیل حزب سیاسی
منابع عنوان داشتند که کاظمی در راستای از بین بردن دولت عمیق که طی سال‌های گذشته شکل گرفته بود، تلاش می‌کند و در این راستا، تغییراتی را با همکاری با همپیمانان خود در جریان حکمت و ائتلاف سائرون در پست‌های عالی آغاز کرده است.
سازمان ارتقا دموکراسی در آمریکا:
دموکراسی در ایالات متحده رو به زوال است
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، گزارش‌ها نشان می‌دهد که ترامپ هم به شکست در انتخابات نزدیک‌تر شده و برای بهم زدن بازی هرکاری را انجام می‌دهد. از بی اعتبار خواندن رأی گیری تا تأکید‌های چند باره بر دخالت بیگانگان در انتخابات و تقلب انتخاباتی.
تغییر اولویت نفتی در افق ۲۰۳۵
قالیباف می‌گوید معادل ۱۹.۵ درصد ذخایر نفتی و گازی جهان در اختیار ایران است و از این حیث رتبه نخست را در دنیا داریم، ولی حداقل ۲۳ درصد افراد جامعه از این انرژی بهره می‌برند.
سازش امارات و بحرین با اسرائیل موجب محقق شدن صلح در منطقه نمی‌شود
«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر کشور قطر در سخنانی، سازش کشور‌های امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را موجب محقق شدن صلح در منطقه ندانست.
برای توافقی که انجام شده است دیگر مذاکره نمی‌کنیم
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را طرف نقض کننده برجام دانست و گفت: ایران هرگز تردیدی برای مذاکره ندارد، اما برای آنچه که مذاکره شده است، دوباره گفتگو نخواهد کرد.
از خرید اقامتگاه سفیر آمریکا توسط آدلسون تا کمک انتخاباتی!
شلدون آدلسون میلیاردر یهودی و حامی اصلی انتخاباتی ترامپ برای کمک به کارزار انتخاباتی ترامپ و دائمی شدن سفارت آمریکا در بیت‌المقدس گران‌ترین معامله ملکی در اسرائیل را انجام داد.
لغو تحریم‌های تسلیحاتی دستاورد اصلی برجام
تلاش برای راه اندازی دوگانه «معیشت مردم و تقویت بنیه دفاعی»
یک روزنامه بزک‌کننده برجام به تبعیت از نشریات زنجیره‌ای مجدداً تلاش کرد دوگانه «معیشت مردم / تقویت بنیه دفاعی» راه بیندازد.
زنگ خطر برای جامعه بین‌الملل؛
بی‌توجهی آمریکا به سازوکار‌های سازمان ملل
سفیر ایران در ژنو تحریم‌های یکجانبه را جنایت علیه بشریت دانست و گفت: بی توجهی آمریکا به درخواست‌های متعدد دبیرکل سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر و همچنین سازوکار‌های حقوق بشری برای لغوتحریم‌ها، زنگ‌خطری جدی برای جامعه بین المللی است.
باید ابزار تحریم را از دست آمریکا بگیریم
یک حامی برجام در گذشته، تاکید کرد حتی روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا هم اصلاح‌طلبان را احیا نمی‌کند.
تهدیدهای ترامپ باورکردنی نیست
توافق غافل‌گیرانه با ایران برای جایزه نوبل
استاد دانشگاه کالیفرنیا گفت: تهدیدهای ترامپ برای هیچ‌کسی باورکردنی نیست، ترامپ برای دریافت جایزه صلح نوبل به دنبال یک توافق غافل‌گیرانه با ایران است اما بهتر است ایران در مورد دیدار با سران آمریکا تا بعد از سوم نوامبر منتظر بماند.
حمایت ایران از صلح و مقاومت، حمایت از تروریسم است
مورگان اورتاگوس در پیام توئیتری با اشاره به سخنان روحانی درباره حمایت ایران از صلح و مبارزه با تروریسم،گفت: حمایت ایران از گروه های مقاومت در منطقه، حمایت از تروریسم توصیف کرد.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
ظریف: برای مساله مذاکره شده، دوباره گفت‌وگو نمی‌کنیم
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما به قوانین بین‌المللی احترام می گذاریم، ما به برجام به عنوان یک توافق بین المللی احترام می گذاریم و هیچ گاه به کشوری یورش نبرده‌ایم.
امکان حضور بانوان در رقابت انتخاباتی ۱۴۰۰
رییس کمیسیون شوراها: لایحه جامع انتخابات قطعا زمان بیشتری برای بررسی نیاز دارد البته جدیدا لایحه در دستورکار قرار گرفته، ولی تا انتخابات ۱۴۰۰ به هیچ عنوان، امکان تصحیح شدن آن وجود ندارد.  انشالله به لایحه جامع انتخابات که دولت ارسال کرده، در فرصت‌های بعدی خواهیم پرداخت.
نمایندگی مجلس خدمتگذاری است یا کاسبی؟
چه معنائی دارد که وام مسکن به همه بدهند؟ چه معنائی دارد که خودروی ۳۰۰ تومانی به همه نمایندگان بدهند؟ چه معنائی دارد که ...؟ آیا نمایندگی مجلس، فرصتی برای خدمتگذاری است یا شرایطی برای کاسبی؟ منتظر شنیدن فرمایشات نمایندگان محترم هستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نایب‌رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب:
خیلی از مسئولان نمی‌دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه؟!
نایب‌رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با بیان اینکه رئیس‌جمهور آینده باید درد مردم را بداند گفت: بسیاری از مسئولان فعلی نمی‌دانند تنگی معیشت مردم یعنی چه؛ نمی‌دانند کارگری که با حداقلی درآمد باید زندگی خود را اداره کند یعنی چه؛ این‌ها جز شاخصه‌هایی است که رئیس‌جمهور آینده ایران باید داشته باشد.
لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران قطعی است
شورای امنیت در قطعنامه ۲۲۳۱ مطابق با بند هفتم منشور سازمان ملل که برجام را تایید می‌کند خاطرنشان کرده که ارسال تسلیحات به ایران و از این کشور موضوع مورد بررسی شورای امنیت است. روز ۱۸ ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ تحریم ارسال تسلیحات به ایران و از این کشور متوقف خواهد شد.
احتمال بازگشت روحانی به فضای امنیتی چقدر است؟
اشرف بروجردی گفت‌: روحانی بعد از خروج از پاستور به احتمال زیاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شود و ترجیح شخصی‌اش این خواهد بود که در فضای امنیتی مشغول فعالیت شود. چرا که ایشان اساساً هیچ‌گاه به طور پررنگ وارد فضای سیاسی و تحرکات مرسوم جریان‌های سیاسی نشده است.
در کنار فلسطینیان برای دستیابی به دولت مستقل ایستاده ایم
دولت کویت در نشست هفتگی هیئت دولت بر ایستادگی مردم این کشور در کنار مردم فلسطین و حمایتش از برپایی دولت مستقل به پایتختی قدس تاکید کرد.
توافق با اسرائیل صلحی فراگیر است
دیکتاتور بحرین با توجیه خیانت بزرگ خود به مسئله فلسطین از طریق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آن را به‌زعم خود دستاوردی تاریخی برای رژیم نامشروع و سرکوبگر خود توصیف کرد.
هیچیک از ما حساب بانکی در امریکا و اصولا در خارج از کشور نداریم
کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفتن نام خود و چند تن از مقامات سازمان انرژی اتمی در لیست تحریم‌های آمریکا را اقدامی بی اثر خواند و گفت: این اقدام نمایشی و با هدف فضاسازی رسانه‌ای انجام گرفته و هیچ گونه تاثیری در روند فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی ایران ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تصمیم آمریکا هیچ تاثیر عملی ندارد
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با اشاره به انزوای هر چه بیشتر ایالات متحده عنوان کرد: آمریکا هرگز بازگشت قطعنامه‌های منقضی شده را نخواهد دید، چرا که برطبق حقوق بین‌الملل آن قطعنامه‌ها دیگر وجود ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سخنان کدخدایی در مورد رای ندادن به زنان فرار به جلو است
شهربانو امانی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شورای نگهبان هرچند در حرف می‌گوید موانعی بر سر راه زنان برای کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، اما در واقع این گونه نیست و موانعی موجود است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایران به آمریکا بر اساس دفاع مشروع پاسخ خواهد داد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید: بر اساس حق "دفاع مشروع" که یک حق شناخته شده در حقوق و نظام بین‌الملل است، پاسخ ایران به هرگونه سرکشی و یاغیگری آمریکا علیه کشورمان، کوبنده و بدون لحظه‌ای تردید خواهد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظرات تحلیلگران آمریکایی
تحریم‌های جدید کاملا نمایشی هستند
تحلیلگران آمریکایی در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را اقدامی نمایشی توصیف کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
جمهوری خواه یا دموکرات؟
ایران پس از انتخابات آمریکا
نوید پیروزی و گشایش، هیاهویی آشنا؟!
حسن روحانی و مسائل اینروزها
ول‏شدگی در سیاست
یادداشت سید محمدجواد هاشمی؛
آیا رئیس‌جمهوری باید رجل سیاسی باشد؟
محمد مهاجری پاسخ می‌دهد
سرانجام ایران و دو گونه قدرت
قدرت استبدادی و زیرساختی
۲ ماه تا «فتنه» آمریکایی
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
کشاورزی و محیط زیست