site traffic analytics اخبار سیاسی ایران و جهان | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جهان پسا امریکایی بعد از کرونا
تغییر چهره جهان پس از کرونا؛
ابراز تاسف ایران از تصمیم مجارستان برای اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی
سخنگوی وزارت خارجه ایران از تصمیم دولت مجارستان برای اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی از این کشور عمیقا ابراز تاسف کرد و از مقامات مجارستان خواست در حکم صادره تجدیدنظر کنند.
نخستین واکنش ها به انتخاب مصطفی الکاظمی
به دنبال تکلیف «مصطفی الکاظمی» به تشکیل کابینه جدید، «مسرور بارزانی» نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق با او تماس گرفت و حمایت خود را از الکاظمی اعلام کرد.
خرج حکم حکومتی برای دخل و خرج دولت
مسئله‌ی بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی هم مانند بسیاری از مسائل دیگر تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفت و در نهایت با حکم حکومتی رهبری نظام، این لایحه بدون بررسی در صحن مجلس از کمیسیون تلفیق به شورای نگهبان فرستاده و در نهایت نیز با اصلاح ایرادات این شورا از سوی رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شد.
امت اسلامی به کمک مردم فلسطین برای مبارزه با کرونا بشتابد
دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: علیرغم گرفتاری جهان در بحران ویروس کرونا، امت اسلامی و ملت های آزاده باید به کمک مردم فلسطین برای مبارزه با ویروس کووید ۱۹ بشتابند.
ترامپ: اعتراضی به ارسال کالای پزشکی به ایران ندارم!
به نقل از فایننشال تایمز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در یکی از تازه‌ترین ادعاهای خود گفته مانعی برای ارسال کالاهای پزشکی به ایران نمی‌بیند.
«مصطفی الکاظمی» رسما نامزد تشکیل دولت عراق شد
«عدنان الزرفی» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق، دقایقی پیش از نخست وزیری انصراف داد. گفته می‌شود مصطفی الکاظمی رئیس سرویس اطلاعات این کشور قرار است مأمور تشکیل کابینه شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایران تشکیل کابینه عراق را امری داخلی می‌داند
مأمور تشکیل کابینه عراق با این ادعا که بیشتر فراکسیون‌های شیعه حامی وی هستند، گفت که تهران مسئله انتخاب کابینه عراق را یک امر داخلی می‌داند و در این امر دخالت نمی‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای برخی حزب یعنی خودشان! / چون فاقد حزب هستیم، ناکارآمدیم
دو چهره شاخص اصولگرا تاکید دارند باید به سمت حزبی شدن و تحرکات سیاسی با محوریت احزاب سیاسی حرکت کنیم، احزابی که مسئولیت بپذیرند و برنامه محور باشند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدامات آمریکا در ردیف جنایت جنگی و نسل‌کشی است؛
حتی در جنگ هم کشورها حق اعمال تحریم غذا و دارو ندارند
حسین کنعانی‌مقدم فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: بر اساس منشور سازمان ملل و کنوانسیون‌های مختلفی که وجود دارد، در هیچ شرایطی حتی شرایط جنگی، کشوری حق ندارد کشور دیگری را تحریم غذایی و دارویی کند، چون مستقیما با زندگی مردم در ارتباط است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت صیانت از صنعت هسته‌ای و ارتقای روزافزون آن را وظیفه خود می‌داند
محمود واعظی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای تاکید کرد که دولت صیانت از صنعت هسته‌ای و ارتقای روزافزون آن را وظیفه خود می‌داند و به تلاش در راستای ایفای این وظیفه ادامه خواهد داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس این روزها از گردونه تصمیم‌گیری خارج شده
«محمود صادقی» در جریان بررسی صلاحیت کاظم خاوازی برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی، نخست گریزی به نقش مجلس زد و گفت: مجلس این روزها از گردونه نظام تصمیم‌گیری و حکمرانی خارج شده است. خوب بود آقای خاوازی را هم از همان ساز و کارهای فوق العاده عبور می‌دادید و نیازی به نشست رای اعتماد نداشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قالیباف رئیس در سایه و میرسلیم رئیس مجلس می‌شود /تندروها چهره جدیدی برای ۱۴۰۰ معرفی می‌کنند
فعال سیاسی اصلاح‌طلب در تحلیل طیف بندی های مجلس یازدهم گفت: قالیباف رئیس در سایه و صحنه گردان اصلی خواهد بود و میرسلیم جایگاه صوری ریاست قوه مقننه را عهده‌دار می‌شود
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آمریکا حق وتوی درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول را ندارد
محمد نهاوندیان، معاون رئیس‌جمهور در امور اقتصادی، می‌گوید هیچ کشوری از جمله ایالات متحده حق وتوی درخواست وام از سوی اعضای صندوق بین‌المللی پول را ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اسرائیل نگران حفظ موجودیت سیاسیت که رژیم بیش از هشتاد سال عمر نکند
سید حسن نصرالله گفت: هم‌اکنون در فلسطین اشغالی، رژیم غاصبی وجود دارد که نگران حفظ موجودیت سیاسی است و بیم آن دارد که این رژیم بیش از هشتاد سال عمر نکند.
برای مبارزه مؤثر با ⁧ کرونا⁩، رفع ⁧ تحریم‌ها⁩ى غیرقانونى آمریکا یک ضرورت است
مجید تخت‌روانچی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورها به‌نفع ویروس کرونا و به‌ضرر همه جهان است و باید برداشته شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بعد از انتشار یادداشت تحلیلی من، کسینجر و چامسکی هم درباره کرونا تحلیل نوشتند
محسن رضایی در پاسخ به پرسشی درباره تحلیل چامسکی و کیسینجر پیرامون جهان پساکرونا گفت: در موضوع کرونا، چامسکی هم در تحلیل و هم در ارایه راهکار شجاعانه تر از کیسینجر عمل کرده، هرچند انتظار می رفت که مسائل کلیدی همچون تنهایی بشر و بی عدالتی زیستی را نیز مطرح کند. محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان تهران و در پاسخ به پرسشی درباره تحلیل‌های ارائه شده پیرامون جهان پساکرونا اظهار داشت: متعاقب یا مقارن انتشار یادداشت تحلیلی اینجانب، چندین تحلیل راهبردی درباره نظم جدید پساکرونا مطرح شد که از جمله مهمترین آن‌ها تحلیل جداگانه آقایان چامسکی و کسینجر با دو نگاه متفاوت بود. تحلیل کیسینجر و راهکار‌های وی بسیار ناامیدکننده و محافظه کارانه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مبارزه با ویروس کرونا در شرایط تحریم برای ایران دشوارتر از دیگر کشورهاست
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه با وی، ضمن آرزوی موفقیت برای دولت و ملت فرانسه و همه مردم جهان در مسیر مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: همه کشور‌ها و دولت‌ها باید توجه داشته باشند که بدون کمک و همکاری و بهره‌مندی از تجارب یکدیگر نمی‌توانند از این شرایط حساس عبور کنند.
عضو حزب اتحاد ملت و فعال سیاسی اصلاح‌طلب؛
حذف صدای 70 درصد جامعه ایران در انتخابات مجلس یازدهم
شریعتی با بیان اینکه «مجلس یازدهم حداکثر می‌تواند سخنگوی 30 درصد جامعه ایران باشد و صدای 70 درصد جامعه ایران حذف شده است» اظهار کرد: وقتی قرار است نهادی سخنگو و مطالبه‌گر صد در صد جامعه باشد، سخنگوی 30 درصد است، کارایی و اثرگذاری توجه به آن در همین اندازه کاهش یافته است. مجلس یازدهم نه از نظر مردم اهمیتی دارد و جایگاهی در حاکمیت ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آنچه پس از فروپاشی شوروی و دیوار برلین هم رخ نداد، پس از ویروس کرونا حاصل می‌شود؟
به نظر می‌رسد پس از ویروس کرونا، روابط بین دولت‌های اتحادیه اروپا به سمت استقلال بیشتری حرکت کند و اقدامات جدیدی برای همکاری بین این دولتها، صورت نگیرد. ایالات متحده اقتصاد برتر جهان باقی می‌ماند، اما سوال‌های زیادی در مورد قدرت مقابله آن با چالش‌های جدید، مطرح می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد:
ریاست قالیباف بر مجلس بازگشت به دور باطل گذشته است
مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد گفت: در انتخابات مجلس یازدهم میزان مشارکت مردم در مقایسه با همه ادوار گذشته در پایین‌ترین سطح بود بنابراین مجلس یازدهم منتخب اقلیتی از مردم ایران است و نمی‌توان درباره کارآمدی و اثرگذاری مجلس یازدهم قضاوتی داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رهبر انقلاب به همه درخواست‌های دولت در کوتاه‌ترین زمان پاسخ مثبت دادند
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در این ایام هر درخواستی که دولت از رهبر انقلاب داشت، ایشان در کوتاه‌ترین زمان پاسخ مثبت داده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق/احتمال وقوع جنگ وجود دارد؟
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استقرار سامانه دفاع ضد هوایی پاتریوت آمریکا در عراق را خلاف مقررات داخلی آمریکا و عراق دانست و گفت: پشت پرده تحرکات اخیر آمریکا در عراق اهداف انتخاباتی و منافع کشورهای ثالث و جنگ طلب در پی افزایش تنش بین ایران و آمریکا است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
زمان برای لغو تحریم‌ها فرا رسید
اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در این شرایط سخت اقتصاد در جهان، اصرار آمریکا و اروپا در ادامه تحریم ها به ضرر همه جهان از جمله خود آنهاست و زمان برای لغو تحریم ها فرارسیده است.
اگر ایران با ترامپ تماس هم می‌گرفت او کمک نمی‌کرد!
«محمد مهاجری»ادعای کمک رسانی ترامپ به ایران بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا جنبه واقعیت. اگر تماسی هم صورت بگیرد، بعید است که ترامپ حاضر به پذیرش پیشنهاد کمک به ایران باشد. واقعیت این است که آمریکا در حال حاضر از روسیه و کشورهای دیگر درخواست کمک کرده بنابراین ترامپ و آمریکا خود، بیشتر نیازمند به کمک هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
ترامپ کرونا دارد؟!
در سلامتی کامل هستم!
التهاب در کاخ آل‌سعود
پایان پادشاه بحران‌ها نزدیک است؟
گفتگو و گزارش
اگر چین درباره‌ی کرونا لاپوشانی کرده، باید شاکی شد
محبعلی: واقعیت پزشکی را نباید سیاسی کرد
الگوی ورشکسته  لیبرال دموکراسی غرب
نسخه جدید مدیریت جهانی؛
بازگشت «صبح صادق» برای دفاع از سفیر چین!
انتقاد از اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت؛
سندرز از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا کناره‌گیری کرد
انصراف سندرز؛ بیم و امید دموکرات‌ها؛
روایت 40 روز تعطیلی مجلس پس از کرونا
فردا: اولین جلسه نمایندگان؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
کشاورزی و محیط زیست