پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
نگاه در لایحه تعارض منافع، کاملاً زیرساختی و بلندمدت است
جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در گفتگوی تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوسیما گفت: تعارض منافع، لایحه‌ای برای پیشگیری از فساد است.
کنگره احتمالاً ترامپ را استیضاح خواهد کرد اما سنا نه/ آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست، فقط می خواهد شکنجه اقتصادی دهد
ترامپ و رفتارهایش در حیطه سیاست در تمام سه سالی که در کاخ سفید بوده، انتقادات زیادی را به بار آورده است و کمتر کارشناس و صاحب‌نظری را می‌توان یافت که حداقل یک بار علیه او سخن به میان نیاورده باشد. حقیقت این است که تخطی او از تمام معیارها و مقیاس‌های بین‌المللی جای دفاعی باقی نگذاشته و همین هم انتقاد و اعتراضات کارشناسان سیاسی را به وجود آورده است.
مردم باور نمی‌کنند که قالیباف تافته جدا بافته باشد/ مردم در تجزیه و تحلیل نهایی به قالیباف «نه» خواهند گفت
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌گوید: قالیباف جوری صحبت می‌کند که انگار همین دیروز از سوئیس به ایران آمده و او ظرف 40 سال گذشته هیچ سمتی، هیچ نقش و مسئولیتی در جمهوری اسلامی ایران نداشته یا 12 سال شهردار پایتخت نبوده است.
لیست فریدالدین شامل همه اصولگرایان شد؛ از قالیباف تا فتاح و ...
رمزگشایی فرزند حدادعادل از پشت پرده حمله به خود و خانواده‌اش
آخرین و مهمترین نکته وجود عبارت «انتخابات» است. این عبارت نشان می‌دهد همانطور که پیشتر مشخص بود حمله به حدادعادل با اهداف انتخاباتی کلید خورده و اتفاقا نه از جریان های رقیب، بلکه از سوی کسانی در درون جریان اصولگرا کلید خورده است. تاکید بر قراردادن نام فتاح در این لیست، خالی از اهمیت نیست. شاید پرده‌های مهم‌تری در آینده از این رقابت آشکار شده و فتاح نیز تاوان این اتفاق را بپردازد.
پیش‌نویس قانون جدید انتخابات آماده شد /  در قانون جدید، سی درصد از تعداد نمایندگان پارلمان کاسته شده
یک منبع در ریاست جمهوری عراق خبر داد که این نهاد، با همکاری گروهی از کارشناسان عراقی و نمایندگان سازمان ملل، پیش‌نویس قانون جدید انتخابات را تدوین کرد. وی تصریح کرد که به موجب این قانون جدید، کمیساریایی متشکل از مسئولان قضائی و کارشناسانی تشکیل خواهد شد که به دور از سهم‌خواهی حزبی است.
ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس از ۱۰ آذر آغاز می‌شود
ستاد انتخابات وزارت کشور با صدور اطلاعیه اعلام کرد: ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۰آذر ماه ۹۸ آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.
اعطاء عنوان
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به قزاقستان سفر کرده است عصر دوشنبه در دانشگاه اوراسیا شهر نورسلطان ( آستانه ) حضور یافت.
امروز تحریم تأثیر خود را ازدست‌ داده
سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات گفت: اگر همدلی نباشد تفرقه ایجاد می‌شود و باعث از هم گسستگی و شکست خواهد شد و ما با همین همدلی از گردنه تحریم‌های آمریکا عبور کرده‌ایم و امروز تحریم‌ها تأثیر خود را ازدست‌داده است.وزیر اطلاعات پس‌ازآن در جمع مردم بافق در جشن وحدت حاضر شد و در صحبت‌های خود ضمن دعوت مردم به همدلی گفت: اگر همدلی نباشد تفرقه ایجاد می‌شود و باعث از هم گسستگی و شکست خواهد شد و ما با همین همدلی از گردنه تحریم‌های آمریکا عبور کرده‌ایم و امروز تحریم‌ها تأثیر خود را ازدست‌داده است .
واکنش پسر حداد عادل به توییت پسر فتاح
امیرحسین فتاح پسر، سید پرویز فتاح -رییس بنیاد مستعضفان- در توییتی مدعی شده بود ملک مدرسه‌ی آقای حداد متعلق به بنیاد مستضعفان است که سال‌هاست اجاره‌ای بابت آن پرداخت نشده است اما این توییت پس از مدتی حذف شد.جنجال‌های بسیاری بر سر مدرسه‌ی فرهنگ متعلق به غلامعلی حداد عادل پس از این توییت به وجود آمد؛ اما تا به حال واکنشی رسمی به این ادعای امیرحسین فتاح داده نشده است؛ در این باره با فریدالدین حداد عادل تماس گرفتیم؛ او به انصاف نیوز می‌گوید، «فعلا در این باره اظهار نظری نمی‌کنم؛ هرچقدر با امیر حسین فتاح تماس گرفتیم؛ پاسخگو نبود. اما اصلا پسر ۲۲ ساله‌ی آقای فتاح اطلاعات کاری پدرش را از کجا دارد؟»
روحانی نام نهاد‌های متخلف را بگوید/ وقتی نام نمی‌برد موضوع معلق می‌ماند و مردم بدبین می‌شوند
علی مطهری نماینده تهران می‌گوید: اگر رئیس‌جمهور از نهاد یا سازمان متخلف نام ببرد قوه قضائیه هم مجبور است به سرعت تکلیف قضیه را روشن کند.
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان؛
۱۰۰ دانشجو از مطهری به هیأت نظارت شکایت کرده‌اند
محمدجواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: امروز شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری نماینده تهران به دلیل اظهاراتش در روز ۱۳ آبان در دانشگاه شهید بهشتی به دست هیأت نظارت رسیده و به دبیرخانه رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت کشورهای خاورمیانه در
شاخص ادارک فساد، میزان فساد موجود در میان مقامات دولتی و سیاستمداران را نشان می دهد. به عبارت بهتر این شاخص نشان می دهد که وضعیت فساد در بخش عمومی هر کشور چگونه است. در بین کشورهای خاورمیانه امارات با کسب 70 امتیاز از صد امتیاز ممکن توانسته است در بین 180 کشور حاضر در رتبه بندی شاخص ادراک فساد در جایگاه 23ام دنیا و اول خاورمیانه قرار بگیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران:
گزارش آژانس نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در وین، در واکنش به ارزیابی‌های زودهنگام و خام از گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ارتباط با راستی آزمایی اجرای برجام، تصریح کرد؛ موضوعات پادمانی نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش موج افشاگری‌های همکاران ترامپ علیه او
با جدی‌تر شدن رقابت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موج افشاگری‌های همکاران ترامپ علیه او افزایش یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست
رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه این کشور نیازی به کشور‌های مستکبر ندارد، گفت در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا سکوت نخواهد کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زیباکلام: الان روحانی ۲۴۰ هزار رای هم ندارد/ عباس عبدی: این سخنان نمی‌تواند به روحانی کمک کند
صحبت‌های دیروز روحانی در جمع مردم یزد مورد انتقاد بسیاری از جمله خود اصلاح‌طلبان قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هنر دستگاه‌های نظارتی ما در ۴ دهه گذشته مچ‌گیری بوده است
محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید تاکید کرد: فلسفه نظارت کارآمدتر کردن نظام و مقابله با فساد و پیشگیری از آن است. هنر دستگاه های نظارتی ما در ۴ دهه گذشته مچ گیری بوده است. در قاموس نظارت ما پیشگیری نیست، مچ گیری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواهان مقابله با ایران نیستیم / وقتی درباره ایران بحث می شود، کشورهای خلیج فارس باید به میز مذاکره بروند
امارات متحده عربی خواستار گفت‌وگوی ایران با قدرت‌های جهانی و همچنین کشورهای منطقه خلیج فارس شده است. به باور وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه گزینه‌های روی میز تنها محدود به جنگ و یک "توافق هسته‌ای بد" نمی‌شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بقایی و مشایی بدون تایید احمدی‌نژاد کاری انجام نداده‌اند
«فائزه هاشمی رفسنجانی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره رسیدگی به پرونده محمود احمدی‌نژاد به خبرنگار سیاسی برنا گفت: از سرانجام پرونده احمدی‌نژاد اطلاعی ندارم. اخیرا گفتگویی داشتم که منتشر شد مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد در برخورد قوه قضاییه با همه افرادی که دارای پرونده بالقوه یا بالفعل هستند، ملاحظات سیاسی دخیل است. در واقع بسیاری از افرادی که در دادگاه حاضر می‌شوند متهم اصلی نیستند بلکه متهم اصلی افراد دیگری هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حداقل با 6 کشور عربی رابطه نزدیک داریم
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل طی سخنانی در جلسه هفتگی کابینه این کشور گفت: درحال حاضر ما حداقل با 6 کشور عربی روابط نزدیک داریم. در سال های اخیر پیشرفت هایی در روند عادی سازی روابط با کشورهای عربی را داشته ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افراد نقاب‌پوش سفارت ونزوئلا را در بولیوی اشغال کردند
ساعاتی پس از کناره‌گیری «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی از قدرت، افراد نقاب‌پوش و مسلح به مواد منفجره به سفارت ونزوئلا در لاپاز پایتخت بولیوی هجوم برده و آن را تصرف کردند.
اینکه برگزاری همه پرسی را مخالفت با خدا بدانیم، نشان می‌دهد ما به دنبال زمینی کردن خداوند در موضوعی هستیم که خودمان آن را ساخته‌ایم
پروانه سلحشوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نباید موضوع همه پرسی را سیاسی کرد، گفت: زمانی که قانونگذار اصل همه پرسی را در قانون قرار می داد، هرگز به فکر این نبود که جناحی به دنبال اجرای آن و جناحی دیگر مخالف سرسخت آن باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اصولگرایان نگرانی بابت انتخابات ندارند/ لاریجانی از قم نامزد نشود
وی در پاسخ به این پرسش که آیا زمینه برای رای آوری و پیروزی اصولگرایان در انتخابات فراهم است، گفت: اگر آینده کشور در مدّ نظر باشد و ائتلاف به شکل مناسبی قوام بگیرد، با وجود سمپاشی جریان‌های رقیب اصولگرایی و روش‌هایی که برای تضعیف روحیه مردم بکارگرفته اند و نیز یأس آفرینی، ان شاءالله پیروزی مردم و اصولگرایان که خواهان متحول کردن وضع ناهنجار کنونی است، قطعی خواهد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تهدید ایران مدام بیشتر می‌شود و ما هنوز درگیر تشکیل کابینه‌ایم
یک وزیر اسراییلی با بیان اینکه «تهدید ایران» روز به روز در حال افزایش است، گفت با این وجود تل‌آویو همچنان سرگرم منازعه برای تشکیل کابینه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
کشاورزی و محیط زیست