پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به گفته برخی ساکنان استان‌های تبریز، ارومیه و اردبیل اینترنت ایرانسل و همراه اول از عصر امروز بین ساعات ۶-۷ بعد از ظهر تا ۲۲ دچار اختلال بوده و در برخی مناطق نیز به طور کل قطع بوده است.
پیرو جا ماندن بار مسافران پرواز ATR شیراز بندرعباس هما، روابط عمومی این هواپیمایی مدعی شده است که بدلیل گرمای هوا و افزایش امنیت، بار مسافران ارسال نشده و به اصطلاح جا مانده است. اما گویا یادشان رفته که هواپیما با ظرفیت ۶۰ درصد در شرایط کرونایی باید پرواز می‌نمود و به هر شیوه‌ای که حساب شود، نباید این اتفاق می‌افتاد. منتظر توضیحات هستیم. البته اگر توضیحاتی وجود داشته باشد و توجیهات جایگزین نگردد. از سازمان هواپیمایی کشوری هم در خواست داریم، خود را به خواب نزند یا ما را از خواب بیدار کند.
اوج‌گیری و صعود مجدد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس دلتا ارائه خدمات درمانی را در بیمارستان‌ها دچار چالش جدی کرده است. تخت‌های بیمارستانی اشباع شده و آن‌طور که مسئولان بخش‌های عفونی بیمارستان‌ها می‌گویند در پایتخت حتی یک تخت خالی برای بستری شدن بیماران وجود ندارد و گاه بیماران کرونایی ساعت‌ها در راهرو‌های اورژانس منتظر خالی شدن تخت‌ها می‌مانند.
استان تهران بعد از سیستان و بلوچستان دومین استان فقیر از نظر منابع آبی شناخته شده است و علت این موضوع نیز جمعیت بالای این استان عنوان می‌شود.
دبیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وقوع دما‌های ۵۰ درجه و بالاتر از روز جمعه تا اواسط هفته آینده در برخی نقاط خوزستان پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها گفت: امسال ۱۷ آبخیز جدید پس از سه دهه فعالیت با اولویت شهر‌های سیل خیز ایجاد شده است که آمادگی کنترل سیلاب در ۸ استان را دارند و خروجی سازه‌ها باز است.
بررسی ابعاد مختلف مشکل آب آشامیدنی در خوزستان، نشان می‌دهد بار بر زمین مانده ۳۰ سال مدیریت لیبرال و ۸ سال دولت مختل باعث وجود این مشکل است و اکنون سپاه و بسیج در حال آبرسانی موقت و دائم به این استان هستند. ‏
هشدار هواشناسی؛
آذربایجان‌شرقی و غربی، اردبیل، گلستان، خراسان‌شمالی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمان، گیلان و مازندران امروز و فردا در معرض سیلاب تابستانی هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: اینترنت تا هفت سال قبل تنها ۱۱ درصد روستاهای کشور را فرا گرفته بود، اما توسعه ارتباطات روستایی امروز آن را به بیش از ۹۷ درصد رسانده است. اکنون اتصال به شبکه ملی اطلاعات در ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم است تا پایان دولت ۱۰۰درصد آن تکمیل خواهد شد. 
معاون آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: خط لوله انتقال آب یزد دچار مشکل شده است.
برای جلوگیری از روند افزایشی نرخ فرونشست نیاز به قدرتی فراتر از قدرت‌های اجرایی است و در صورتی که جلوی این روند گرفته نشود، شاهد تخریب بزرگ زیست محیطی خواهیم بود.
آیا دوره‌های خشکسالی موقت به کم‌آبی مزمن منتهی می‌شود؟ کم‌آبی یا کمبود آب در دهه‌های اخیر به پدیده‌ای رایج در جهان تبدیل شده است. کم‌آبی حاصل عدم توازن بین عرضه و تقاضای آب است. این عدم توازن در دوره‌های خشکسالی به‌دلیل کاهش عرضه آب سطحی و افت تدریجی تراز آب زیرزمینی تشدید می‌شود. در سمت تقاضا، در اثر روند افزایش جمعیت، رشد کشاورزی، تولید انرژی و گسترش صنایع شاهد افزایش تقاضای آب هستیم. برآیند دو سوی عرضه و تقاضا منتهی به تشدید و استمرار پدیده کم‌آبی به‌ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک کشور شده است، به نحوی که حتی در دوره‌های نرمال و ترسالی خفیف تا متوسط باز هم کم‌آبی احساس می‌شود. در چنین شرایطی عموم تصور می‌کنند که رخداد خشکسالی به یک پدیده تقریبا دائمی تبدیل شده است! در حالی که خشکسالی پدیده‌ای گذرا و موقت محسوب می‌شود، اما کم‌آبی در حال تبدیل به یک عارضه مزمن در کشور است.
بحران کرونا در سیستان؛
آمار‌های رسمی می‌گوید روزانه ۱۲۰۰ نفر در سیستان و بلوچستان کرونا می‌گیرند. آمار کشته‌ها بالاست. مردم برای تدفین مردگان باید در صف بمانند و حالا می‌گویند سر چهارراه‌های برخی از شهر‌ها کفن می‌فروشند.
حریرچی گفت: با ورود ویروس از مرزهای شرقی و جنوبی کشور از ۶۲ شهر قرمز، ۵۰ شهر مختص جنوب و جنوب شرق هستند.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان