پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بنا به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ۳۹ هزار واحد نیمه تمام بدون معارض وجود دارد که بیشترین تعداد واحدهای باقی مانده در چهار استان تهران، البرز، فارس و خوزستان است و در سال جاری به اتمام خواهد رسید.
کشاورزان جنوب استان کرمان روز‌های سخت و مصیبت باری را سپری می‌کنند؛ علاوه بر کم آبی و خشکی زمین‌های کشاورزی این روز‌ها طوفان شن تمامی دارایی و محصولات کشاورزان زحمتکش و محروم منطقه رودبار جنوب را به یغما برده و خسارت‌های هنگفت و جبران ناپذیری به کشاورزان جنوب استان وارد کرده که شاید به این زودی‌ها قابل جبران نباشد.
در شرایطی راه و حمل و نقل از محور‌های اصلی توسعه محسوب می‌شود که استان بوشهر از دو مولفه مهم در این خصوص یعنی راه آهن و آزادراه محروم است.
دستاورد‌های دولت
بر اساس آمارها، آبرسانی به روستا‌ها در دولت روحانی با رشد ۱۲ درصدی همراه بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون مناطق محروم ریاست جمهوری:
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: امروز با افتخار می‌توان گفت نرخ کاهش جمعیت روستایی در کشور به صفر متمایل شده است و اکنون کاهش جمعیت روستایی نداریم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موانع و مشکلات توسعه روستایی؛
جوامع روستایی با وجود این‌که پتانسیل‌های بالقوه‌ای را در خود جای داده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند به جایگاه واقعی خود مخصوصاً در زمینه توسعه اقتصادی دست پیدا کنند؛ به‌طوری‌که نقش جوامع روستایی در توسعه اقتصادی در کشور تنها ۱۳ درصد است؛ درحالی‌که این آمار در برخی از کشور‌ها به حدود ۳۰ درصد می‌رسد.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کیفیت هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار دارد و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون یکه تاز در ایجاد آلودگی هستند. عمده آلودگی هوا در کلانشهر‌ها یی، چون تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و شیراز و حتی اراک، ناشی از احتراق ناقص خودرو‌ها و استفاده پرمصرف گاز منازل شهری و سوخت غیراستاندارد کارخانجات و نیروگاه هاست.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش استفاده از فرصت بازار سرمایه و تامین مالی پروژه زیرساختی نتیجه بخش شده و از ۲۱ پروژه تعریف شده ۵ تا ۶ پروژه‌ای که مجوز داده شده یک مورد آن پروژه راه آهن بوشهر - شیراز است که با تامین مالی انتظار می‌رود روند اجرای پروژه سرعت پیدا کند.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای اصلاح به مجلس بازگشت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: اجرا و عملی شدن پروژه راه‌آهن قزوین- قم به دلیل محدودیت‌های اعتباری دولت نیازمند جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پنج سال نخست خدمت دولت تدبیر و امید که با ساخت یک پنجم راه‌های آهن و امسال با افتتاح ۶۳ طرح ریلی از جمله خواف - هرات همراه بود، انقلابی را در حمل و نقل را رقم زد و اکنون پیگیری مجدانه ریل‌گذاری مسیر رشت - انزلی - آستارا تلاشی است تا کریدور شمال - جنوب برای اتصال بنادر و رونق تجارت و ترانزیت خارجی در آخرین سال دولت به سرانجام برسد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۴ پروژه صنعت آب و برق به ارزش ۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال در سه استان فردا با حضور وزیر نیرو و در قالب سی و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یارانه‌ام را بگیر؛ نان قسطی بده
پس از اینکه فروش نان قسطی در سیستان و بلوچستان، بندرعباس و بوشهر خبرساز شد و برخی از مسئولان این موضوع را تکذیب کردند، حالا خبر این پدیده در استان‌های قزوین و بندرعباس بار دیگر جنجال‌برانگیز شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بدون هیچ سقف و دیواری در پناه با شال و کلاه روی تپه برف گرفته‌ای نشسته‌اند و آنلاین شده‌اند تا تکالیف مدرسه را انجام دهند. عکس‌هایی که از وضعیت روستا‌های دورافتاده در شمال غربی کشور منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که بر خلاف گزارش‌های سازمانی و عدد و ارقامی که مسئولان منتشر می‌کنند، در دسترسی به اینترنت در روستا‌ها همچنان مشکلات جدی وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان