پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کار‌های ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.
عضو هیات عامل بیمه مرکزی ایران اعلام کرد:
 مجید مشعل‌چی،عضو هیات عامل بیمه مرکزی ایران در مورد بیمه حوادث در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: بر اساس قانون بیمه حوادث طبیعی ساختمان، قرار شده است، مبلغ ناچیزی روی قبض برق منازل به عنوان حق بیمه منازل در مقابل حوادث طبیعی دریافت و موقع خسارت از سوی صندوق بیمه حوادث طبیعی مبلغ ۳۰ میلیون تومان جبران خسارت پرداخت شود، اما چون رقم ناچیز است، قرار شد هر سال درصدی به حق بیمه افراد اضافه کنیم تا بتوانیم موقع خسارات طبیعی مانند سیل، زلزله، صاعقه، یا رعدوبرق برای هر پلاک ثبتی دارای انشعاب برق، میزان بیشتری پوشش بیمه‌ای قرار دهیم.
در تاریخ ۲۴ دی‌، حدود ۱۴ درصد از پهنه کشور پوشش برفی داشتیم و بر اساس مدل‌سازی‌ها، بالغ بر ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب معادل برف برآورد می‌شود. بخشی از برفی که باریده، با نفوذ سطحی و یا تبخیر، از دسترس خارج می‌شود اما بخشی دیگر به منابع زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و یا وارد جریان رودخانه‌ها و مخازن سدها می‌شود. درمجموع هنوز بارش‌های سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و متوسط آمار ۵۴ ساله کشو با 60 درصد کسری مواجه بوده و بارش‌های اخیر نمی‌تواند جبران کننده کسری بارش‌های پاییز خشک امسال باشد.بیشترین میزان بارش‌ برف مربوط به ایستگاه‌های لواسان و شمیرانات- اقد سیه حدود ۱۴ سانتیمتر و آبعلی ۱۳ سانتیمتر بوده ،همچنین در ایستگاه هواشناسی دماوند ۴ سانتیمتر، فرودگاه امام یک سانتیمتر و فیروزکوه کمتر از یک سانتیمتر بارش برف ثبت شده است.
رئیس منطقه یک سازمان بازرسی:
افشین سهراب خان رئیس منطقه یک سازمان بازرسی و بازرس کل استان تهران از "گره گشایی از مشکل ۱۰ ساله بین شهرداری و شرکت عمران شهر جدید پردیس در ارائه خدمات رسانی به مردم" خبرداد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان اعلام کرد:
اقبال حمیدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان ، معرفی مرکز سنندج به‌عنوان نخستین شهر آلوده کشور را تکذیب کرد و اظهار داشت: متأسفانه شامگاه جمعه ساعت ۲۰ دستگاه کنترل کیفیت هوا مستقر در میدان آزادی سنندج دچار قطعی برق و اینترنت و نوسانات برق شد و برخی‌ها شیطنت رسانه‌ای کرده و در همان موقع عکسی از تابلو گرفته و در کانال‌های تلگرامی و فضای مجازی استان منعکس کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واقعیتی فراموش شده بنام سازگاری اقلیمی؛
حداکثر فکر غالب مدیران دولتی کشور مربوط به 30 سال قبل بوده و حول برنامه ریزی نمایشی و صوری برای توسعه پایدار می چرخد. مدیران کم حساسیتی که غافل از وقوع حدودا سی ساله تغییرات ملموس اقلیمی در ایران هستند و هنوز با رویکرد مدیریت بحران و حوادث غیر مترقبه به برخی از رویدادها می نگرند.به طبیعت لعنت می فرستند و مثلا با مدیریت جهادی، قصد حل مشکلات ناشی از بحران های ایجاد شده را دارند. زرشک بابا . شاید بجای استعمال و استفاده از اسم مدیر، بهتر می بود آنها را با لفظ یک مشت عوضی مورد خطاب قرار می دادیم( عوضی در معنای غیر اصیل و عدم رعایت شایسته سالاری در انتصابات) . حتی اوضاع وخیم تر از این توضیحات بوده و جای رسیدگی و پرداختن به علت، گرفتار معلول شده و بجای مقابله با تغییرات اقلیمی ، سد برای مقابله با سیلاب می سازند . چاره اندیشی می کنند برای خشکسالی و زود کشتی و دیر کشتی را توصیه می نمایند بجای اجرای الگوی کشت . کار از این هم خراب تر است. واقعیاتی نظیر توده پنج کیلومتری تولید متان در جنوب تهران را هم انکار نموده و دشمن پنداری می نمایند برای هشدار در خصوص آن. خدا به راه راست هدایت تان کند و در صورت عدم اصلاح، ریشه کن کند این سبک از مدیریت را در کشور.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
 طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور از جمله طرح‌های کلان تعریف‌شده برای تأمین بخشی از کسری آب دالان شرقی کشور است که اجرای آن از آبان سال ۱۴۰۰ آغاز شده است. مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت که با مهندسی ارزش و پیش‌بینی تونل‌های حفاری در مسیر انتقال، هزینه طرح ۱۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافت. علی عبداللهی مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت: این طرح ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما پیشرفت طرح در خراسان رضوی بیشتر است و به ۲۵ درصد رسیده است.
اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در حاشیه جلسه بررسی روند اجرایی پروژه ملی آزادراه شیراز به اصفهان، اظهار داشت: تلاش عمده‌ای در مدیریت استان گذاشته شده تا ان شاءالله ۶ قطعه از آزادراه شیراز به اصفهان تا پایان سال به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک برود.  استاندار فارس گفت: با تلاش و همت مدیران، گام به گام به جلو حرکت می‌کنیم و در تلاش هستیم کمبود منابع مانع از بهره‌برداری آزادراه شیراز به اصفهان نشود.
شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل پاسخگو باشد؛
در حالی که فقط ۲۰ کیلومتر مانده تا راه آهن سراسری کشور به دریای خزر برسد، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل از تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول پروژه و اتصال راه آهن سراسری به دریای خزر تعلل می‌کند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد خرید و فروش حق امتیاز واحد‌های نهضت مسکن ملی در بازاری داغ ادامه دارد و نرخ حق امتیاز واحد‌های ساخته‌نشده را به ۶۵۰ میلیون تومان هم رسانده است. بررسی‌ها از بازار املاک نشان می‌دهد اگرچه آگهی‌های فروش امتیاز در سایت‌ها دیده نمی‌شوند، اما مشاوران املاک، فایل‌های زیادی در این حوزه برای خریداران دارند و مسئولان اعلام می‌کنند فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است تا دست دلالان بزرگ از این بازار کوتاه شود و پرونده‌هایی نظیر آنچه در مسکن مهر رخ داد، تکرار نشود، اما با این حال، معامله در بنگاه‌های املاک به قوت خود باقی است و به‌شیوه مسکن مهر ادامه دارد. معامله‌گران حق امتیاز مسکن ملی می‌گویند در مرحله انتخاب واحد هر خریداری که واریزی بیشتری داشته است، در اولویت قرار می‌گیرد. این همان وضعیتی است که در مسکن مهر هم دیده شده است و ضرورت دارد به‌سرعت از لحاظ قانونی پیگیری شود، چرا که تبعات جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.
توصیه رئیس سازمان امور اراضی در صف اول:
صفدر نیازی شهرکی، رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به قطعیت قانون در ممنوعیت ساخت و ساز در اراضی ملی و کشاورزی، از هموطنان خواست قبل از خرید زمین یا اقدام به ساخت و ساز، وضعیت کاربری زمین مورد نظر را استعلام کنند.
حال و روز شرکت‌های ساختمانی فعال و واردشده در طرح مسکن‌سازی دولت موسوم به «ساخت یک میلیون واحدمسکونی در سال» حاکی است، مجموعه‌ای از دیوار‌های پیش‌ساخته و نامرئی مقابل سازندگان خانه‌های دولتی قرار دارد که مسیر تولید را برای برند‌ها پرمانع و برای تازه‌کار‌ها غیرقابل حرکت کرده است.
صاحبگل صالحیفرماندار خاش اظهار داشت: تعدادی عوامل اغتشاشگر ظهر دیروز پس از اقامه نماز جمعه با حضور بین نمازگزاران و سردادن شعار‌های هنجارشکن تلاش کردند جمعیت را تحریک کنند و در ادامه به‌سمت فرمانداری هجوم آورده با شلیک گلوله سعی بر ورود داشتند. اغتشاشگران درب ورودی فرمانداری را تخریب کرده نگهبانی آن را به آتش کشیدند، اما با مقاومت مأموران انتظامی از وارد آمدن خسارت بیشتر جلوگیری به‌عمل آمد.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد:
علی رضازاده همدانی مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد گفت: درحال حاضر بیش از یک سوم جمعیت شهری در سکونت‌گاه‌های غیررسمی با مساحت سه هزار و ۸۹۴ هکتار سکونت دارند که موجب ایجاد آسیب و معضلات زیادی شده است، رویکرد این دوره مدیریت شهری، نگاه ویژه به حاشیه شهر است و بخش زیادی از هزینه‌ها در این حوزه تعریف شده که یکی از آن‌ها پروژه‌های زودبازده است. وی افزود: ۴۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری به حاشیه شهر تعلق گرفته و ۴۱۰ پروژه زودبازده تعریف شده است.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان
یزد ، اصفهان