پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آزادراه شیراز اصفهان یکی از کلان‌پروژه‌های استان فارس است که در دولت نهم کلنگ‌زنی شده است اما همچنان در دولت سیزدهم وعده افتتاح آن داده می‌شود.
ضعف دیپلماسی ایران در قبال بدعهدی طالبان؛
حق آبه سیستان مسئله قابل گذشت و اهمالی نیست. بخشی از معیشت استان و امنیت منطقه به همین مسئله وابسته است. اما در عمل، با وزارت امور خارجه‌ای مواجه هستیم که ضمن کم توانی اثبات شده در موضوعات مختلف، فاقد اراده معطوف به عمل برای پیگیری دیپلماتیک و حقوق بین الملل این موضوع است. آقایان توجه دارند که سد کمال خان ترک برداشته است؟ بفهمید تا قبل از اینکه دیر شود.
حسین دهقان دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران گفت: طرح تدقیق سواحل سازمان بنادر ودریانوردی باید مبنای تمام پروژه‌هایی مطالعاتی در حال انجام در سواحل مکران قرار بگیرد.
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی:
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی کلان طرح خط انتقال آب خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبار، پایان سال ۱۴۰۴ آب به خراسان رضوی برسد.
پل چهارم بشار که از ابتدا برای کاهش ترافیک قسمت شمال شرقی پایتخت طبیعت کلنگ‌زنی شد، افتتاح آن بعد از قریب هفت سال همچنان در اما و اگر قرار دارد.
عزت‌اله آمری مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به شهر ساوه، گفت: اجرای پروژه آبرسانی به شهر ساوه از سدکوچری با پیشرفت حدود ۳۵ درصدی همراه است.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تعریف نشدن پروژه های اقتصادی برای سه شهرستان چُرام، لِنده و مارگون در سفر دوم هیات دولت و رئیس جمهور به این استان اظهار تاسف و نگرانی کرد.
عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت - کاسپین در سال ۱۳۸۵ کلید خورد، اما تا سال ۱۳۹۸ فقط ۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و عمده کار آن از سال ۹۸ از محل اعتبارات عمرانی ملی آغاز شده است. حسین هاتف پیمانکار این پروژه می‌گوید: ایستگاه آخر این خط آهن در صورت تأمین اعتبار، خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرمول قیمت‌گذاری صدور پروانه ساختمانی در پایتخت دوباره تغییر کرد:
برای سومین سال پیاپی، فرمول قیمت‌گذاری صدور پروانه ساختمانی در تهران تغییر کرد. این در حالی است که اختلاف قیمت مسکن از شمال تا جنوب تهران بیش از ۴۰ برابر است و اختلاف ۵ درصدی برای عوارض ساختمانی در شمال و جنوب پایتخت به نوعی اعطای رانت به سرمایه‌گذاران، سفته بازان و سازندگان مناطق شمالی تهران به شمار می‌رود. اعضای شورای شهر تهران دیروز عوارض ساختمانی در پایتخت طی سال ۱۴۰۲ را برای مناطق بالای خیابان انقلاب (مناطق شمالی تهران) ۳۰ درصد و برای مناطق پایین این خیابان (مناطق جنوبی پایتخت) ۲۵ درصد افزایش دادند.
آیین آغاز عملیات اجرایی۸۳ پروژه در حوزه شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با حضور سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در باشگاه برق مرکز استان برگزار شد. استاندار مازندران گفت به دلیل اهمیت موضوع برق مازندران، سرمایه‌گذاری 7 هزار و 300 میلیارد تومانی طی یک سال اخیر انجام‌گرفته است که این اتفاق مهم تحول اساسی برای زیرساخت‌های برق استان خواهد بود. در این مراسم ۱۰طرح خط و پست انتقال و فوق توزیع مازندران به ارزش یکهزارو ۲۹۱ میلیارد تومان به بهره برداری رسید ،همچنین ۹طرح برقی به ارزش دو هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
ادعای مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران:
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: پس از موفقیت‌ در گازرسانی به شهرهای زابل و خاش در چند ماه گذشته، به‌زودی با تکمیل خط لوله گاز ایرانشهر، چابهار، کنارک به طول ۲۹۰ کیلومتر، سومین طرح بزرگ گازی در این استان پهناور به ثمر می‌نشیند تا قطار توسعه گاز به شهرهای جنوبی استان و سواحل دریای عمان برسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کار‌های ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.
عضو هیات عامل بیمه مرکزی ایران اعلام کرد:
 مجید مشعل‌چی،عضو هیات عامل بیمه مرکزی ایران در مورد بیمه حوادث در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: بر اساس قانون بیمه حوادث طبیعی ساختمان، قرار شده است، مبلغ ناچیزی روی قبض برق منازل به عنوان حق بیمه منازل در مقابل حوادث طبیعی دریافت و موقع خسارت از سوی صندوق بیمه حوادث طبیعی مبلغ ۳۰ میلیون تومان جبران خسارت پرداخت شود، اما چون رقم ناچیز است، قرار شد هر سال درصدی به حق بیمه افراد اضافه کنیم تا بتوانیم موقع خسارات طبیعی مانند سیل، زلزله، صاعقه، یا رعدوبرق برای هر پلاک ثبتی دارای انشعاب برق، میزان بیشتری پوشش بیمه‌ای قرار دهیم.
در تاریخ ۲۴ دی‌، حدود ۱۴ درصد از پهنه کشور پوشش برفی داشتیم و بر اساس مدل‌سازی‌ها، بالغ بر ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب معادل برف برآورد می‌شود. بخشی از برفی که باریده، با نفوذ سطحی و یا تبخیر، از دسترس خارج می‌شود اما بخشی دیگر به منابع زیرزمینی نفوذ پیدا کرده و یا وارد جریان رودخانه‌ها و مخازن سدها می‌شود. درمجموع هنوز بارش‌های سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و متوسط آمار ۵۴ ساله کشو با 60 درصد کسری مواجه بوده و بارش‌های اخیر نمی‌تواند جبران کننده کسری بارش‌های پاییز خشک امسال باشد.بیشترین میزان بارش‌ برف مربوط به ایستگاه‌های لواسان و شمیرانات- اقد سیه حدود ۱۴ سانتیمتر و آبعلی ۱۳ سانتیمتر بوده ،همچنین در ایستگاه هواشناسی دماوند ۴ سانتیمتر، فرودگاه امام یک سانتیمتر و فیروزکوه کمتر از یک سانتیمتر بارش برف ثبت شده است.
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان
یزد ، اصفهان