پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فعال محیط زیست گفت: جشنواره هایی پاییزی در مهد درختان انجیری، و بلوط، ممرز برگزار می شود و جایی است که ما به آن دایناسور زنده می گوییم.
نایب رییس کمیسیون محیط زیست اتاق بازرگانی در مورد انتقال منابع آبی از زاگرس به فلات مرکزی گفته «توانمندی‌های لابی‌گری و قدرت سیاسی عامل اصلی بسیاری از تصمیمات بوده، ما تصمیم گرفتیم که آب را از مخازن طبیعی زاگرس به بخش‌های مرکزی فلات ایران منتقل کنیم که دستاورد این کار، توسعه غیرمتناسب و ناپایدار در فلات مرکزی ایران است.»
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در حال حاضر از مازوت در نیروگاه‌های مشهد، اهواز، کرمان، ایرانشهر و بیستون در کرمانشاه استفاده می‌شود.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۲
علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو گفت: طرح ضربتی کوتاه‌مدت برای حل مشکلات آب ۴ استان به تصویب رسید.
یکی از اعتراضات معمول و گسترده مردم از نانوایی‌ها به دو امر پائین بودن کیفیت نان و کم فروشی در وزن چانه بر می‌گردد. از طرف دیگر، دولت هم منتقد حجم نان مصرفی بوده و مدعی است که تا نه برابر متوسط سرانه جهانی، مصرف نان داریم. نانوا‌ها هم مدعی هستند که تداوم این روند به هیچ وجه برایشان صرفه اقتصادی ندارد. کارگران نانوایی نیز گلایه‌مند از حقوق و مزایای دریافتی خودشان هستند. واقعا مشکل کجاست و چگونه می‌توان چالش نان، مشکل ۸۴ میلیون ایرانی و ۱۰۰ هزار واحد نانوایی با حدود ۳۰۰ هزار کارگر را کاهش داد و حل نمود؟
دردسر‌های تمام‌نشدنی انتقال آب در ایران؛
تجمع کشاورزان اصفهانی تمام نشده، در استان همجوار آن نیز کشاورزان چهارمحال و بختیاری تجمع گسترده‌ای را در شهر کرد برپا کردند. معترضان خواهان توقف پروژه‌های انتقال آب و گرفتن حق آبه خود از دولت هستند و تاکید می‌کنند هیچ اختلافی با کشاورزان اصفهانی ندارند و بحث، بحث قومیتی نیست.
شست آیت الله رئیسی با نمایندگان سه استان شمالی؛
معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره نشست آیت‌الله رئیسی با نمایندگان و استانداران سه استان شمالی کشور گفت: در این نشست که به همت معاونت امور مجلس و دفتر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، مسائل مختلف این استان‌ها مورد بحث قرار گرفت.
شهریار نوری زاده صبح امروز (چهارم آذرماه) در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه کار آواربرداری خانه‌های آسیب دیده از زلزله فین به اتمام رسیده است، افزود: در حال حاضر بتن ریزی فوندانسیون خانه‌های آسیب دیده از زلزله در روستای گیشان غربی از توابع بخش فین آغاز شد.
آب این روستا‌ها به صورت تانکر و سهمیه ۱۵لیتری در روز برای همه مصارف است یعنی این ۱۵لیتر هم برای آب شرب، استحمام، پخت و پز و نظافت است. وقتی چنین حجمی از جمعیت به آب شرب دسترسی نداشته باشد، چه بهداشت و سلامتی می‌تواند داشته باشد؟ چه آرزویی برای بچه‌های آنجا می‌توانیم تصور کنیم؟
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه رهاسازی پساب در دریا را نخواهیم داد، گفت: به دنبال تعطیلی پالایشگاه‌هایی هستیم که چندین بار تذکر گرفته‌اند و پرونده‌های آن‌ها مطرح است در اولین فرصت بر اساس قانون با پالایشگاه‌های آلاینده برخورد می‌شود.
وقــوع دو زمین لــرزه بزرگ با فاصله کوتاه در اســتان هرمزگان با قدرت ۴/۶ و ۳/۶ ریشــتر کــه یکشنبه گذشته در بخــش هــاى جنوبى اســتان فارس نیز احساس شد به قدرى بزرگ بود کــه پس از وقوع آن دو اســتان همجــوار کرمان و فــارس نیز بــه حالت آمــاده بــاش درآمدند.
وزیر نیرو در استان اصفهان از تکمیل طرح‌های انتقال آب خبر داد و در عین حال مخالفت خود را با طرح‌های انتقال آب در استان چهار محال و بختیاری اعلام کرد. این دو موضع در عین حال که می‌توانند مثبت ارزیابی شوند، اما در عمل متضاد هم هستند و معلوم نیست محرابیان قصد دلگرمی موقت مردم استان‌های مذکور را داشته یا واقعا راه‌هایی برای دو چالش مورد اشاره در نظر دارد.
تولید یک‌میلیون مسکن در سال؛
یک ماه پس از ثبت‌نام از متقاضیان خانه‌های دولتی در طرح موسوم به «تولید یک‌میلیون مسکن در سال»، اطلاعات به‌دست‌آمده، حاکی است: به دلیل آنچه «محدودیت تامین زمین» عنوان شده، فقط در ۱۷ استان، امکان ثبت‌نام برقرار است. دولت در بیش از نیمی از شهرها، نتوانسته زمین تامین کند. تازه در همان استان‌های مجاز به ثبت‌نام نیز عمده جانمایی‌ها در شهر‌های جدید است. ملاکان حقوقی، مالک اصلی زمین‌های داخل شهر‌ها هستند و، چون «احتکار ملک» هیچ هزینه‌ای ندارد، زمین واگذار نمی‌کنند.
«با وجود هشدار‌های فراوان در خصوص مضرات انتقال آب‌های بین حوضه‌ای، اما همچنان انتقال آب از سرشاخه‌های کارون ادامه دارد؛ انتقال آب کارون به فلات مرکزی با افزایش هزینه‌های تولید محصولات صنعتی و کشاورزی همراه بوده به‌گونه‌ای که فاجعه بزرگ اقتصادی را رقم‌زده.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خواندنیها و دانستنیها
نظرات و گلایه ها
نکته ها و گاف ها
آذر شرقی،غربی،اردبیل
خراساشمال،جنوبی،رضوی
قزوین،البرز،تهران،سمنان
ک و ب/ چ و ب/ لرستان
قم،زنجان،مرکزی،همدان
گیلان،مازندران،گلستان
چهار استان جنوبی
ایلام،کرمانشاه،کردستان