پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مطالبه جدی مردم سیستان؛ ممانعت از انحراف آب بند کمال خان و حق‌آبه هیرمند
نماینده مردم زابل در مجلس تاکید کرد: تنها بازگشایی دریچه‌های بند کمال خان کافی نیست؛ طبق حقوق جاری کشور افغانستان حق انحراف آب رودخانه هیرمند را نداشته و نخواهد داشت و ضروری است دستگاه دیپلماسی کشور این موضوع را به صورت جدی دنبال کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آسیب ۴ هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان از سیلاب اخیر
رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه سیلاب به ۴ هزار واحد مسکونی جنوب سیستان و بلوچستان آسیب زد، گفت: با پیگیری‌های رئیس‌جمهور امیدواریم ۶ماه آینده این واحد‌ها تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
تصویب کلیات طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان
در نشست علنی امروز- سه شنبه- مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد کلیات طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. نمایندگان با ۲۱۰ رای موافق کلیات این طرح را به تصویب رساندند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چهار شهرستان سیستان بلوچستان حتی یک تخت بیمارستانی ندارند!
نماینده چابهار در مجلس، گفت: آیا این بودجه انقباضی فقط باید شامل حال مناطق محروم در ایجاد زیرساخت‌های عمرانی شود؟ آیا زور حضرات به بودجه صداوسیما نمی‌رسد که افزایش محیرالعقولی داشته؟
آقای رئیسی؛ عدالتتان در توزیع اعتبار این بود؟!
نماینده چابهار با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۱ ارائه شده از سوی دولت سیزدهم گفت: آیا باید برای مصلی تهران ۱۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شود، اما چهار شهرستان حوزه سواحل مکران که مقام معظم رهبری تاکید مؤکد بر توسعه‌اش دارد، بدون حتی یک تخت بیمارستانی باشند؟ آیا عدالت در توزیع اعتبار بدین صورت است؟
اجرای برنامه حفظ چاه نیمه‌ها پس از تأکید رئیس‌جمهور
رئیس‌جمهور در سفر به سیستان وبلوچستان یکی از راهکار‌های حل مشکل آب منطقه سیستان را حفظ چاه نیمه‌ها عنوان کرد و گفت: راه‌حل بسیار کوتاه‌مدت هم استفاده از ظرفیت چاه نیمه‌هاست و سریعاً آقای استاندار، آقای فرماندار، مسئولان آب در منطقه نسبت به حفظ آبی که در چاه نیمه‌ها موجود است اقدام کنند.
دانش‌آموزان در بلوچستان برای شرکت در کلاس مجازی به مرتفع‌ترین نقطه استان می‌روند
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس می‌گوید که دانش‌آموزان در سیستان و بلوچستان برای شرکت در کلاس مجازی یا در امتحانش در فصل سرما و گرما به مرتفع‌ترین نقطه استان می‌رود تا شاید بتواند به اینترنت و آنتن برسد.
عدم دسترسی ۲۰۰ هزار نفر به آب شرب در جنوب سیستان و بلوچستان
آب این روستا‌ها به صورت تانکر و سهمیه ۱۵لیتری در روز برای همه مصارف است یعنی این ۱۵لیتر هم برای آب شرب، استحمام، پخت و پز و نظافت است. وقتی چنین حجمی از جمعیت به آب شرب دسترسی نداشته باشد، چه بهداشت و سلامتی می‌تواند داشته باشد؟ چه آرزویی برای بچه‌های آنجا می‌توانیم تصور کنیم؟
ادعای فعالیت ۱۰ شناور گروه کشتیرانی کیش و دیگر شرکت‌ها در صید ترال!
معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی: متأسفانه در کارویژه مرز شورایعالی امنیت ملی مصوب شده که یکسری مجوز‌ها به برخی کشتی‌ها برای صید ترال داده شود و آیین نامه اجرایی نحوه عمل برای صید ترال هم تعریف کرده‌اند، اما من کماکان معتقدم بایستی توافق صورت گرفته بین آقای خاوازی وزیر وقت جهاد کشاورزی با مجلس شورای اسلامی مبنی بر توقف ۲ ساله صید ترال اجرایی شود. هر چند که این توافق سال بعد پایان می‌پذیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه ریزی ۲۵ ساله برای جمعیت ۴ میلیونی در سیستان و افزایش ۲۵ برابری جمعیت مکران
رییس امور برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: طبق سند آمایش حوزه سیستان و بلوچستان استعداد جمعیت پذیری حداقل ۴ میلیون نفری را دارد، اما در حال حاضر جمعیت این منطقه حدود ۱.۴ میلیون نفر است.
افزایش ۴ برابری تسهیلات ساخت مسکن روستایی
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: قرار است تسهیلات ساخت مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد و به صورت سفته زنجیره‌ای با سود ۵ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله باشد.
فعالیت‌های تجاری مرزنشینان؛
آغاز کولبری در سیستان و بلوچستان
هیات وزیران دستورالعملی برای فعالیت‌های تجاری مرزنشینان (کولبری) را به کشور‌های همسایه به تصویب رسانده بودند که شامل ۴استان از جمله سیستان بلوچستان می‌شد و این برنامه در استان اجرایی شده است.
طوفان شاهین ۲۰ میلیاردریال به بنا‌های تاریخی سیستان و بلوچستان خسارت زد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از خسارت ۲۰ میلیارد ریالی طوفان شاهین و بارندگی اخیر به بنا‌های تاریخی جنوب استان و موزه چابهار خبر داد.
طوفان شاهین خسارت جانی نداشت
براساس آخرین اخبار از طوفان حاره‌ای شاهین در استان سیستان و بلوچستان که از روز گذشته جمعه ۹ مهرماه هوای این استان را تحت تاثیر خود قرار داده و توأم با بارش شدید باد و باران در چابهار، کنارک، دشتیاری و برخی دیگر از مناطق جنوب استان بود، تاکنون هیچگونه خسارت جانی به همراه نداشته است.
ادعای اهمال وزارت نیرو در پیگیری حقابه ایران از هیرمند
نماینده خاش در مجلس گفت: مقرر شده دولت به همراه مراجع قانونی، موضوع حقابه سیستان و بلوچستان از هیرمند و بهره‌برداری از منابع آبی را پیگیری کند.
ضرب و شتم زن سیستانی و عذرهای بدتر از گناه!
روز گذشته در منطقه قاسم آباد زاهدان در استان سیستان و بلوچستان خانه یک زن تخریب و خودش مورد ضرب وشتم قرار گرفت.
رفع محرومیت و ارتقاء سطح رفاه مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان
وزیر کشور گفت: رفع محرومیت و ارتقاء سطح رفاه و آسایش مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان از مهمترین برنامه‌های دولت است.
هیات دولت به استاندار منتخب سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد
هیات دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری به استاندار منتخب سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد.
بودجه خواری طرح‌های بی‌سرانجام آب سیستان
بعداز شکست پروژه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی «طرح نیم لوله ها» و شکست عملی طرح ۲۱ هزارمیلیاردتومانی موسوم به «طرح ۴۶۰۰۰ هکتاری»، این بار طرح موسوم به ‎آب ژرف راهکار نجات آب ‎سیستان به دولت ارائه می‌شود. طرح بدون پشتوانه علمی ‏اواخر دهه ۷۰ «طرح نیم لوله ها» در این منطقه طراحی و اجرا شد. هزینه تقریبی آن در آنزمان حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد.
باید از فرصت مرز برای تعامل با کشور‌های همسایه استفاده کرد
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان در زاهدان گفت:باید از فرصت مرز برای تعامل با کشور‌های همسایه و ایجاد امنیت و رفاه برای مرزنشینان استفاده کنیم تامرزنشینان بجای کوله بری، اقدام به داد و ستد قانونی کنند.
کپرنشینی در سیستان و بلوچستان باید تا پایان امسال سامان یابد
رئیس جمهور گفت: یکی از مسائلی که امروز برای ما بسیار ناراحت کننده بود، وضع کپرنشینان اطراف شهرستان بود که در جمع‌شان حضور یافتیم. باید سریعا اقدامی صورت بگیرد و حداکثر تا پایان سال وضعیت به شکلی سامان یابد.
برای حل موضوع آب زابل راهکار کم‌هزینه و سریع مورد توجه است
رییس جمهوری در سفر به زابل گفت: برای حل موضوع آب زابل راهکاری که هزینه کمتری داشته، زودتر به نتیجه برسد، خیلی سریعتر جواب بدهد و مشکل مردم را حل کند مورد توجه است.
زمین‌های کشاورزی، مسکونی و اجدادی مردم ملی شده است
معین‌الدین سعیدی گفت: چرا زمین‌های کشاورزی، مسکونی و اجدادی مردم ملی شده است و مردم حق کشاورزی یا ساخت خانه در روستا‌ها و شهر‌ها را ندارند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعداد فوتی‌های کرونا طی دو روز گذشته به صفر رسیده است
زهراسراوانی، در خصوص معجزه واکسن در استان سیستان‌و‌بلوچستان گفت: از زمانی که واکسیناسیون را در استان شروع کردیم تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی بسیار کاهش یافته است. حتی بخش‌های جدیدی که در بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص داده بودیم هم تعطیل شده است. به همین دلیل هم تعداد فوتی‌های کرونا طی دو روز گذشته به صفر رسیده است. در نتیجه این امر معجزه تسریع روند واکسیناسیون در استان را نشان می‌دهد. چه‌بسا در حال حاضر افراد بسیاری دوز دوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.
پرونده ۸ هزار فاقد شناسنامه به ثبت احوال ارجاع شد
۵۳ هزار نفر از فاقدین شناسنامه در سیستان و بلوچستان که حاصل ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی هستند در سامانه اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی ثبت نام کرده‌اند که پرونده ۲۶ درصد از آنان رد تابعیت شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
چسبندگی میزهای مسئولان ناکارامد!
اندر احوالات سیل سیستان و بلوچستان؛
گزارشی از وضعیت روستاهای حادثه دیده سیستان
جان‌کندن‌در رگبار شن‌ و خاک:
آخرین درس معلم فداکار در کلاس
به احترام یک نجیب زاده:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
راهبردهای دشمن در سیستان وبلوچستان
هفت استراتژی ایجاد نفاق:
هامون در اوستا
آشنایی با دریاچه هامون:
آثار تاریخی زاهدان
تاریخ استان سیستان و بلوچستان:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک