پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار حالا میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران هستند تا آینده اقتصاد و تجارت ایران و دوستان ایران را رقم بزنند.
سیل راه ارتباطی ۴۰ روستا در سیستان را بست
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی حدود ۴۰ روستای جنوب این استان براثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.
افتتاح بیمارستان ۶۰ تختخوابه نیروی زمینی ارتش در زاهدان
بیمارستان ۶۰ تختخوابی کرونایی ارتش با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش چهارشنبه ۲۳ تیر در زاهدان افتتاح شد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
هوای ناسالم در زاهدان تا ۵۱ برابر حد مجاز
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در پی نفوذ گردوغبار گسترده به شهر زاهدان، غلظت ذرات غبار با اندازه ۱۰ میکرون در هوای این شهر به ۷۸۶۴ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۵۱ برابر حد مجاز رسید.
یمارستان تنفسی ۶۰ تختخوابی ارتش در زاهدان افتتاح می شود
رئیس بیمارستان پیامبر اعظم صلوات الله علیه نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات ارتش در سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری بیمارستان تنفسی ۶۰ تخت خوابی ارتش در زاهدان خبر داد و گفت: غربال ۵۰۰ خانه و توزیع ۱۰ هزار ماسک و ۱۵۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده در حاشیه شهر زاهدان انجام شد.
ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار هفته آینده با تخصیص اعتبار آغاز می‌شود
مسعود نمکی گفت: همچنین برای پیگیری برخی امورات شخصا با یک تیم قوی و معاونان وزارت بهداشت به این استان سفر کرده‌ام تا موارد مختلف را از نزدیک بررسی و پیگیری کنم.
کرونا سیستان و بلوچستان را در آغوشی محکم گرفته است
دادستان سیستان و بلوچستان: سردخانه ها از جنازه پر شده و واقعیتی است که نمی توان انکار کرد، اگر دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می خواهد موفق عمل کند باید حضور میدانی و نامحسوس داشته باشد و عده ای قابل اعتماد را به عنوان افراد عادی وارد بیمارستان‌ها کند تا درد مردم را حتی برای پذیرش در بیمارستان بفهمند.
۲۸ هزار دز واکسن ایرانی کوو برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر تحویل داده شده و نخستین تزریق واکسن ایرانی کوو برکت امروز در زاهدان انجام شد.
داشتن فقط یک متخصص عفونی در این شهر بلوا نیست
شرایط نامساعد شهرستان چابهار باعث شده تا بسیاری از افراد ساعت‌ها در انتظار یک تخت خالی پشت در بیمارستان‌ها بمانند و به دلیل کمبود امکانات درمانی نیز امکان بستری بیماران کرونایی وجود ندارد.
دستور فرمانده ارتش برای کمک رسانی به مردم سیستان و بلوچستان
فرمانده ارتش با صدور دستور به امیر سرتیپ حیدری، ضرورت حضور گسترده‌تر و تسریع در امداد رسانی به مردم سیستان و بلوچستان را ابلاغ کرد.
خون مورد نیاز بیماران در سیستان و بلوچستان تامین شد
بشیر حاج بیگی گفت: با توجه به گستردگی استان سیستان و بلوچستان و حضور مبتلایان به تالاسمی در این استان که هر دو هفته یک بار نیاز به تزریق خون دارند و همچنین با شیوع کرونا که سطح ذخایر خون در این استان کاهش یافته بود، خوشبختانه خون مورد نیاز بیماران در این استان تامین شد.
با تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا؛
مقررات مربوط به شهرهای قرمز کرونایی اعمال شد
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امسال شرایط ابتلاء به کرونا بخاطر شیوع نوع هندی آن، حاد‌تر است، افزود: با تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا، مقررات مربوط به شرایط رنگ قرمز در شهر‌هایی که با این وضعیت روبرو هستند، اعمال شد.
اعتبار هزار میلیارد ریال برای ایجاد دو بیمارستان صحرایی تنفسی برای مقابله با کرونا
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با صدور دستوری مبلغ یک هزار میلیارد ریال را برای ایجاد دو بیمارستان صحرایی تنفسی از فصل اعتبارات یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا تخصیص داد.
پنج تفاهم‌نامه همکاری پیشرفت منطقه‌ای در سیستان و بلوچستان امضا شد
پنج تفاهم‌نامه همکاری پیشرفت منطقه‌ای بین استانداری سیستان و بلوچستان و بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به امضا رسید.
بحران کرونا در سیستان؛
فروش کفن سر چهارراه‌ها
آمار‌های رسمی می‌گوید روزانه ۱۲۰۰ نفر در سیستان و بلوچستان کرونا می‌گیرند. آمار کشته‌ها بالاست. مردم برای تدفین مردگان باید در صف بمانند و حالا می‌گویند سر چهارراه‌های برخی از شهر‌ها کفن می‌فروشند.
۴۰ درصد تست‌های مردم سیستان و بلوچستان مثبت است
شرایط شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان همچنان در بازوی بالارونده است به نحوی که در روز‌های اخیر در طول هر شبانه‌روز بر اساس آمار آزمایشگاهی بیش از ۱۱۰۰ نفر در استان مبتلا می‌شوند.
استاندار سیستان و بلوچستان:
بحران کرونا در سیستان و بلوچستان
هم‌اینک ۱۰ شهرستان سیستان و بلوچستان بیمارستان ندارد و بعضا نیاز است فرد برای درمان و رسیدن به بیمارستان بیش‌از ۱۰۰ کیلومتر را طی کند که همین امر موجب شده بیماران به علت بُعد مسافت در شرایط بدحال به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
تیم واکنش سریع وزارت بهداشت در سیستان و بلوچستان مستقر شد
مسوول کمیته کشوری واکنش سریع کووید-۱۹ وزارت بهداشت گفت: تیم واکنش سریع وزارت بهداشت با هدف ارزیابی دقیق اوضاع کرونا و به اشتراک‌گذاری تجارب قبلی در استان سیستان و بلوچستان حضور پیدا کرده است.
هشدار دادستان زاهدان به وزیر بهداشت؛ پیش از آنکه کل کشور گرفتار شوند سیستان و بلوچستان را دریابید
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان در هشدار به وزیر بهداشت گفت: همین امروز این استان را دریابید تا شاهد شیوع کرونا به استان‌های دیگر نباشیم.
کرونا سیستان و بلوچستان را فلج کرده است
شیوع جدی موج جدید ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان در روز‌های اخیر و آمار‌های بی‌سابقه‌ای در این استان در حال ثبت است و به نحوی که ۷۵ درصد افرادی که در زاهدان تست می‌دهند مبتلا به کرونا هستند و شرایط بیمارستان‌ها بسیار سخت و بخش‌های اختصاص داده شده به کرونا پر شده و آمار مبتلایان در هر ۲۴ ساعت به بیش از ۸۰۰ نفر رسیده است.
افتتاح کشتارگاه طیور خاش با حضور استاندار سیستان و بلوچستان
کشتارگاه طیور شهرستان خاش پس از چند سال تعطیلی و غیر فعال بودن با حضور مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان افتتاح و آغاز به کار نمود.
استقرار و توانمندسازی نظام‌های بهره‌برداری با اجرای طرح آبیاری دشت سیستان
مدیر کل دفتر نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی از ایجاد، استقرار و توانمندسازی نظام‌های بهره برداری در حوزه عملیاتی پروژه‌های طرح آبیاری دشت سیستان‏ خبر داد.
اختصاص ۳ میلیارد تومان برای تأمین تجهیزات توانبخشی دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه
در نشست مجازی با رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان؛ دهمین مرکز مشکلات ویژه یادگیری سیستان و بلوچستان در شهرستان هیرمند افتتاح شد؛ و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
حادثۀ کشته‌شدن کودک ایرانشهری در تیراندازی مأمورین نیروی انتظامی بسیار دردآور و ناراحت‌کننده بود
مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در نماز جمعه زاهدان، ضمن ابراز تأسف شدید از حادثۀ کشته‌شدن کودک ایرانشهری توسط مأمورین نیروی انتظامی، کشته‌شدن افراد بی‌گناه توسط مأمورین را «بسیار بد و ناخوشایند» دانست و بر لزوم دقت‌نظر و احتیاط مأمورین در تیراندازی‌ها تاکید کرد.
یک سیستانی با
یک سیستانی در اقدامی نمادین برای اعتراض به عدم توجه مسئولان به معضل بی‌آبی منطقه سیستان و انفعال آن‌ها نسبت به این موضوع، برای پس گرفتن حق مردمانش با لباس محلی البته به صورت گلی وارد ستاد انتخابات کشور شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
چسبندگی میزهای مسئولان ناکارامد!
اندر احوالات سیل سیستان و بلوچستان؛
گزارشی از وضعیت روستاهای حادثه دیده سیستان
جان‌کندن‌در رگبار شن‌ و خاک:
آخرین درس معلم فداکار در کلاس
به احترام یک نجیب زاده:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
راهبردهای دشمن در سیستان وبلوچستان
هفت استراتژی ایجاد نفاق:
هامون در اوستا
آشنایی با دریاچه هامون:
آثار تاریخی زاهدان
تاریخ استان سیستان و بلوچستان:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک