پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طوفان شاهین ۲۰ میلیاردریال به بنا‌های تاریخی سیستان و بلوچستان خسارت زد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از خسارت ۲۰ میلیارد ریالی طوفان شاهین و بارندگی اخیر به بنا‌های تاریخی جنوب استان و موزه چابهار خبر داد.
طوفان شاهین خسارت جانی نداشت
براساس آخرین اخبار از طوفان حاره‌ای شاهین در استان سیستان و بلوچستان که از روز گذشته جمعه ۹ مهرماه هوای این استان را تحت تاثیر خود قرار داده و توأم با بارش شدید باد و باران در چابهار، کنارک، دشتیاری و برخی دیگر از مناطق جنوب استان بود، تاکنون هیچگونه خسارت جانی به همراه نداشته است.
ادعای اهمال وزارت نیرو در پیگیری حقابه ایران از هیرمند
نماینده خاش در مجلس گفت: مقرر شده دولت به همراه مراجع قانونی، موضوع حقابه سیستان و بلوچستان از هیرمند و بهره‌برداری از منابع آبی را پیگیری کند.
ضرب و شتم زن سیستانی و عذرهای بدتر از گناه!
روز گذشته در منطقه قاسم آباد زاهدان در استان سیستان و بلوچستان خانه یک زن تخریب و خودش مورد ضرب وشتم قرار گرفت.
رفع محرومیت و ارتقاء سطح رفاه مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان
وزیر کشور گفت: رفع محرومیت و ارتقاء سطح رفاه و آسایش مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان از مهمترین برنامه‌های دولت است.
هیات دولت به استاندار منتخب سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد
هیات دولت به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری به استاندار منتخب سیستان و بلوچستان رأی اعتماد داد.
بودجه خواری طرح‌های بی‌سرانجام آب سیستان
بعداز شکست پروژه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی «طرح نیم لوله ها» و شکست عملی طرح ۲۱ هزارمیلیاردتومانی موسوم به «طرح ۴۶۰۰۰ هکتاری»، این بار طرح موسوم به ‎آب ژرف راهکار نجات آب ‎سیستان به دولت ارائه می‌شود. طرح بدون پشتوانه علمی ‏اواخر دهه ۷۰ «طرح نیم لوله ها» در این منطقه طراحی و اجرا شد. هزینه تقریبی آن در آنزمان حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد.
باید از فرصت مرز برای تعامل با کشور‌های همسایه استفاده کرد
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان در زاهدان گفت:باید از فرصت مرز برای تعامل با کشور‌های همسایه و ایجاد امنیت و رفاه برای مرزنشینان استفاده کنیم تامرزنشینان بجای کوله بری، اقدام به داد و ستد قانونی کنند.
کپرنشینی در سیستان و بلوچستان باید تا پایان امسال سامان یابد
رئیس جمهور گفت: یکی از مسائلی که امروز برای ما بسیار ناراحت کننده بود، وضع کپرنشینان اطراف شهرستان بود که در جمع‌شان حضور یافتیم. باید سریعا اقدامی صورت بگیرد و حداکثر تا پایان سال وضعیت به شکلی سامان یابد.
برای حل موضوع آب زابل راهکار کم‌هزینه و سریع مورد توجه است
رییس جمهوری در سفر به زابل گفت: برای حل موضوع آب زابل راهکاری که هزینه کمتری داشته، زودتر به نتیجه برسد، خیلی سریعتر جواب بدهد و مشکل مردم را حل کند مورد توجه است.
زمین‌های کشاورزی، مسکونی و اجدادی مردم ملی شده است
معین‌الدین سعیدی گفت: چرا زمین‌های کشاورزی، مسکونی و اجدادی مردم ملی شده است و مردم حق کشاورزی یا ساخت خانه در روستا‌ها و شهر‌ها را ندارند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعداد فوتی‌های کرونا طی دو روز گذشته به صفر رسیده است
زهراسراوانی، در خصوص معجزه واکسن در استان سیستان‌و‌بلوچستان گفت: از زمانی که واکسیناسیون را در استان شروع کردیم تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی بسیار کاهش یافته است. حتی بخش‌های جدیدی که در بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص داده بودیم هم تعطیل شده است. به همین دلیل هم تعداد فوتی‌های کرونا طی دو روز گذشته به صفر رسیده است. در نتیجه این امر معجزه تسریع روند واکسیناسیون در استان را نشان می‌دهد. چه‌بسا در حال حاضر افراد بسیاری دوز دوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.
پرونده ۸ هزار فاقد شناسنامه به ثبت احوال ارجاع شد
۵۳ هزار نفر از فاقدین شناسنامه در سیستان و بلوچستان که حاصل ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی هستند در سامانه اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی ثبت نام کرده‌اند که پرونده ۲۶ درصد از آنان رد تابعیت شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توسعه فناوری‌های نوظهور در سیستان و بلوچستان
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همزمان با آغاز هفته دولت برای بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی و فناورانه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است. ستاری در این سفر به دانشگاه این استان به عنوان یکی از بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان رفت تا از نزدیک روند پیشرفت پروژه ساخت برج نوآوری این دانشگاه را بازدید کند
سفیر سابق ایران در افغانستان:
شبکه سراسری آب احداث کنیم
سفیر سابق ایران در افغانستان با بیان اینکه باید مثل برق شبکه سراسری آب داشته باشم، گفت: باید وارد همکاری مشترک کشاورزی در مرز شویم، به عنوان مثال تکنولوژی، حتی بازار و زمین آورده ما و آب و نیروی کار آورده افغان‌ها باشد.
سرمایه گذاری ۵هزار میلیارد ریال در حوزه مس نیمروز منطقه سیستان
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی ذخیره مس با ظرفیت ۲۰۰ میلیون تن در شهرستان نیمروز یک سرمایه‌گذاری کلان حداقل پنج هزار میلیارد ریالی را رقم خواهد زد که مقدمات اکتشاف این معدن توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شروع شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار حالا میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران هستند تا آینده اقتصاد و تجارت ایران و دوستان ایران را رقم بزنند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیل راه ارتباطی ۴۰ روستا در سیستان را بست
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی حدود ۴۰ روستای جنوب این استان براثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افتتاح بیمارستان ۶۰ تختخوابه نیروی زمینی ارتش در زاهدان
بیمارستان ۶۰ تختخوابی کرونایی ارتش با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش چهارشنبه ۲۳ تیر در زاهدان افتتاح شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
هوای ناسالم در زاهدان تا ۵۱ برابر حد مجاز
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در پی نفوذ گردوغبار گسترده به شهر زاهدان، غلظت ذرات غبار با اندازه ۱۰ میکرون در هوای این شهر به ۷۸۶۴ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۵۱ برابر حد مجاز رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یمارستان تنفسی ۶۰ تختخوابی ارتش در زاهدان افتتاح می شود
رئیس بیمارستان پیامبر اعظم صلوات الله علیه نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات ارتش در سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری بیمارستان تنفسی ۶۰ تخت خوابی ارتش در زاهدان خبر داد و گفت: غربال ۵۰۰ خانه و توزیع ۱۰ هزار ماسک و ۱۵۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده در حاشیه شهر زاهدان انجام شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار هفته آینده با تخصیص اعتبار آغاز می‌شود
مسعود نمکی گفت: همچنین برای پیگیری برخی امورات شخصا با یک تیم قوی و معاونان وزارت بهداشت به این استان سفر کرده‌ام تا موارد مختلف را از نزدیک بررسی و پیگیری کنم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کرونا سیستان و بلوچستان را در آغوشی محکم گرفته است
دادستان سیستان و بلوچستان: سردخانه ها از جنازه پر شده و واقعیتی است که نمی توان انکار کرد، اگر دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت می خواهد موفق عمل کند باید حضور میدانی و نامحسوس داشته باشد و عده ای قابل اعتماد را به عنوان افراد عادی وارد بیمارستان‌ها کند تا درد مردم را حتی برای پذیرش در بیمارستان بفهمند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۲۸ هزار دز واکسن ایرانی کوو برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر تحویل داده شده و نخستین تزریق واکسن ایرانی کوو برکت امروز در زاهدان انجام شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
داشتن فقط یک متخصص عفونی در این شهر بلوا نیست
شرایط نامساعد شهرستان چابهار باعث شده تا بسیاری از افراد ساعت‌ها در انتظار یک تخت خالی پشت در بیمارستان‌ها بمانند و به دلیل کمبود امکانات درمانی نیز امکان بستری بیماران کرونایی وجود ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
چسبندگی میزهای مسئولان ناکارامد!
اندر احوالات سیل سیستان و بلوچستان؛
گزارشی از وضعیت روستاهای حادثه دیده سیستان
جان‌کندن‌در رگبار شن‌ و خاک:
آخرین درس معلم فداکار در کلاس
به احترام یک نجیب زاده:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
راهبردهای دشمن در سیستان وبلوچستان
هفت استراتژی ایجاد نفاق:
هامون در اوستا
آشنایی با دریاچه هامون:
آثار تاریخی زاهدان
تاریخ استان سیستان و بلوچستان:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک