پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بی‌شناسنامه‌های سراوان چگونه نان می‌خورند؟ محدودیت سلیقه‌ای ۵ نان در روز!
طبق آمار غیررسمی نزدیک به یک میلیون بی‌شناسنامه در سراسر کشور زندگی می‌کنند و با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان برای خرید قوت غالب خود می‌توانند دچار چالش شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دلیل فاصله نجومی در حوزه توزیع شاخص‌های سلامت بین مناطق محروم و مناطق برخوردار چیست؟
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شاخص‌های ویژه انقلاب ما بحث عدالت و توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع در کشور است. سوال بنده این است که دلیل فاصله نجومی در حوزه توزیع شاخص‌های سلامت بین مناطق محروم و مناطق برخوردار چیست؟ در سیاست‌های بالادستی ما توجه به عدالت در حوزه بهداشت و درمان تاکید شده است، اما در عمل این موضوع محقق نشده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارتقای ظرفیت‌های سواحل مکران در گرو توسعه حمل و نقل زمینی و دریایی کالا و مسافر
با توجه به ظرفیت‌های خوب تجاری برای صادرات محصولات یخچالی و سردخانه‌ای در منطقه مکران و نیز وجود اشتراکات قومی و مذهبی بین ساکنان با کشور‌ها و بنادر منطقه ، بنظر می رسد که علاوه بر توسعه ناوگان تجاری دریایی، سرمایه‌گذاری حمل و نقل دریایی مسافر در کنار تامین ناوگان کانتینر یخچالی، رونق فعالیت‌های شناور‌های Ro_RO ، می تواند تحولات مناسبی را در استان و سطوح ملی ایجاد کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هوتگ‌های بلوچستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن حصارکشی می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آبگیرها، هوتگ‌ها و سواحل جنوب استان ایمن‌سازی می‌شود، گفت: تمامی هوتگ‌ها در چابهار، کنارک و دشتیاری باید به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن حصارکشی شوند.
غرق شدن یک معلم و دو دانش‌آموز در یک هوتگ در بلوچستان + پیام وزیر آموزش و پرورش کجاست؟
شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ سه نفر از جمله دو کودک در روستای سلوربازار از توابع شهرستان دشتیاری در یک هوتگ غرق شده و جان خود را از دست دادند. هویت این کودکان مریم هوت فرزند عبدالباسط، رقیه هوت فرزند امجد و یاسمین هوت فرزند بهرام عنوان شده است. گفته می‌شود «یاسمین» معلم این دو کودک بوده که بدنبال سقوط دانش آموزانش به داخل هوتگ، برای نجات دادن آن‌ها شتافته است. بدنبال این حادثه معلم این دانش آموزان نیز در هوتگ غرق شده و جان خود را از دست داده است. سوال اینجاست که پیام وزیر آموزش و پرورش در این خصوص چرا صادر نشده؟ چرا مدیر کل استان سیستان و بلوچستان به وظایف قانونی و اخلاقی و حرفه‌ای خود برای صدور پیام تسلیت و دلجویی اقدام نکرده است؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز طولانی‌ترین حفاری افقی دریایی در خاورمیانه از ماه آینده
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به اینکه خطوط انتقال گاز به زابل رسیده است، گفت: تا یک ماه آینده طولانی‌ترین حفاری افقی دریایی در خاورمیانه از بندر لافت تا جزیره قشم توسط این شرکت آغاز خواهد شد.
گاز به خط انتقال زاهدان به زابل تزریق شد
سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: تزریق گاز به خط انتقال زاهدان به زابل تا ایستگاه ورودی حوزه سیستان انجام شده و تست نهایی شبکه داخلی نیز در حال انجام است.
سیستان و بلوچستان گنجینه‌ای از ذخایر معدنی کشور؛
تحویل زمین معدن مس و طلای جانجا به سرمایه‌گذار
به منظور انجام سرمایه گذاری به منظور اکتشاف تکمیلی، تجهیز، آماده سازی بهره برداری از معدن مس و طلای جانجا و احداث و بهره برداری از کارخانه تولید کنسانتره مس با ظرفیت سالیانه حداقل ۱۳۰هزارتن کنسانتره، زمین معدن مس و طلای جانجا به سرمایه‌گذار تحویل شد.
درگیری ۹۲ درصدی سیستان و بلوچستان به خشکسالی
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیر کل اقتصاد و دارایی این استان درمورد پیامد‌های خشکسالی‌های درازمدت ابراز نگرانی کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سقوط دکل شرکت مخابراتی ایرانسل بر روی یک منزل مسکونی در زاهدان
امروز شنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۱، بدنبال عدم توجه مسئولان، یک دکل شرکت مخابراتی ایرانسل بر روی یک منزل مسکونی در خیابان پهلوانی شهر زاهدان سقوط کرد. در پی اقدام خرابکارانه برای دکل ارتباطی ایرانسل در زاهدان، ایرانسل اطلاعیه‌ای منتشر کرد
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به دَرَک که تک نخل ساحل کویری دَرَک نابود شد؟!
این را دیگر نمی‌توان به حساب دشمن یا نیرو‌های تندرو یا تعصبات دینی و ... گذاشت. نابودی تک نخل ساحل کویری درک را باید به حساب ضعف فرهنگی گذاشت. عده‌ای لاابالی کم هویت، با توهماتی توجیه گر، سنگی را در چاه می‌اندازند که صد‌ها عاقل باید تلاش کنند تا بیرون بیاید. از آقای ضرغامی درخواست انتقال حداقل ده نخل سازگار با شرایط را به یادبود تک نخل ساحلی درک داریم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بر اساس دستور ریاست جمهور هیچ نقطه مسدود شده‌ای به سمت ساحل نداریم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستور رئیس جمهور در خصوص رفع تصرفات و آزادسازی سواحل کشور برای استفاده عموم مردم به طور کامل در سیستان و بلوچستان اجرا شده است.
انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان تایید شد
سخنگوی شورای نگهبان در نشست مطبوعاتی خود آخرین وضعیت رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در این شورا را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای عدم وجود مانع برای انتقال آب هیرمند افغانستان به تالاب هامون
وزیر کشور گفت: هیچ گونه خاک ریز و مانعی برای ورود آب به تالاب هامون صابوری وجود ندارد و آب به سمت ایران در حال حرکت است.
پس از دو ماه، بحران نان سیستان و بلوچستان آرام گرفت
مشکل اصلی عدم نظارت است. در حال حاضر نانوایی‌ها اعلام کرده‌اند که ما آمادگی پخت بیشتر نان داریم، آرد بدهید. اما چه نظارتی وجود دارد که همه این ۲۰ کیسه آرد پخته می‌شود؟ از کجا می‌دانید که به مقدار مورد نیاز مردم پخته می‌شود و بخشی از آن باز هم دپو نمی‌شود؟
مسوولان باید به هر قیمتی که شده مشکل آب سیستان و بلوچستان را حل کنند
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: در حال حاضر که آمریکایی‌ها ظاهرا از افغانستان رفته‌اند دولت، وزارت امور خارجه و وزارت نیروی ما به هر قیمتی که شده باید مشکل آب را حل کنند. این آبی که بسیاری ذوق زده شدند و مصاحبه کردند که ما باعث شدیم آب بیاید وجود واقعی نداشت.
احداث آب‌شیرین‌کن‌ها در چابهار کلید خورد
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه همزمان با دهه فجر ۴۹۰ میلیارد تومان طرح در منطقه آزاد چابهار افتتاح می‌شود گفت: در نخستین روز از این دهه مبارک، عملیات اجرایی احداث آب‌شیرین‌کن با محوریت رفع مشکل دیرینه مردم در چابهار آغاز شد.
ماجرای نان ۱۰ هزار تومانی در سیستان و بلوچستان؛
مساله کمبود آرد به انحصاری بودن حمل و نقل آرد استان باز می‌گردد
در استان سیستان و بلوچستان تنها یک شرکت توزیع آرد سهمیه‌ای وجود دارد و این انحصاری بودن حمل و نقل آرد باعث بروز اختلال‌های توزیع می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قاچاق نان و آرد به افغانستان و پاکستان، عاملی برای گرانی نان در سیستان
مرزنشینان افغانستانی و پاکستانی نان خود را از شهر‌های مرزی ایران تامین می‌کنند و در حوزه میلک، قاچاق نان به طور چشمگیری دیده می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای نان ده هزار تومانی در ایرانشهر چیست؟
نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت‌های حمل و نقل به دلیل افزایش هزینه از آوردن آرد به ایرانشهر امتناع می‌کنند، افزود: عدم مدیریت در مجموعه‌های محلی و منطقه‌ای هم مزید بر علت شده است تا مردم با قیمت ۱۰ هزار تومان نان تهیه کنند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خسارت حدود ۲ هزار میلیارد تومانی سیل به سیستان و بلوچستان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب‌های اخیر ۲۵ هزار میلیارد ریال به بخش‌های مختلف استان به ویژه راه‌ها و کشاورزی خسارت وارد کرده است.
واکنش دو نماینده استان زاهدان به خبر کولبری دانش آموزان در استان سیستان و بلوچستان
مطابق اصل سی‌ام قانون‌اساسی، «دولت موظف است وسایل آموزش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد» براساس پیمان جهانی حقوق کودک که جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۲ به آن پیوسته است آموزش از حقوق ابتدایی کودکان است و دولت‌ها موظف به تامین آن هستند.
قوه قضائیه مدارک هویتی مردم منطقه را تعیین‌تکلیف می‌کند + فیلم
دو سال است پرونده بی‌شناسنامه‌ها را در سیستان و بلوچستان دنبال می‌کنیم و حالا در این سلسله گزارش‌ها پیگیری می‌کنیم که چقدر گزارش‌ها در حل مشکل مردم تاثیرگذار بوده است این گزارش‌ها چقدر در حل مشکل مردم تاثیرگذار بوده است.
مطالبه جدی مردم سیستان؛ ممانعت از انحراف آب بند کمال خان و حق‌آبه هیرمند
نماینده مردم زابل در مجلس تاکید کرد: تنها بازگشایی دریچه‌های بند کمال خان کافی نیست؛ طبق حقوق جاری کشور افغانستان حق انحراف آب رودخانه هیرمند را نداشته و نخواهد داشت و ضروری است دستگاه دیپلماسی کشور این موضوع را به صورت جدی دنبال کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آسیب ۴ هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان از سیلاب اخیر
رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه سیلاب به ۴ هزار واحد مسکونی جنوب سیستان و بلوچستان آسیب زد، گفت: با پیگیری‌های رئیس‌جمهور امیدواریم ۶ماه آینده این واحد‌ها تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
چسبندگی میزهای مسئولان ناکارامد!
اندر احوالات سیل سیستان و بلوچستان؛
گزارشی از وضعیت روستاهای حادثه دیده سیستان
جان‌کندن‌در رگبار شن‌ و خاک:
آخرین درس معلم فداکار در کلاس
به احترام یک نجیب زاده:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
راهبردهای دشمن در سیستان وبلوچستان
هفت استراتژی ایجاد نفاق:
هامون در اوستا
آشنایی با دریاچه هامون:
آثار تاریخی زاهدان
تاریخ استان سیستان و بلوچستان:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
زابل،زهک،هامون،هیرمن
ایرانشهر،دلگان، فنوج
سراوا،سیب و،مهرستان
نیک شهر،کنارک