پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مسوولیت تشخیص منابع ملی از مستثنیات، با سازمان جنگل هاست
پاسخ معاون محیط زیست گلستان به ادعای مسوولان منابع طبیعی:
چرا دادستانی ورود جدی به ماجرای شعبان بی مخ های شهرداری ها نمی کند؟
ماجرای شعبان بی مخ ها در شهرداری، این داستان شهرداری گرگان + عذرخواهی شهردار
شنبه ۱۹ اسفندماه کارمندان شهرداری شهر گرگان به دستفروشی حمله کرده و او را در خیابان کتک زدند. موضوعی متاسفانه تکراری که ریشه ان را باید در شاخص‌های نوع انتخاب پیمانکار، نوع استخدام نیرو برای مقابله با سد معبر و نوع اموزش‌های ارایه شده به ان‌ها جستجو کرد. جماعتی که متاسفانه از بینشان بعضا شعبان بی مخ‌هایی رشد کرده و بشکلی فجیع آبروی شهرداری را برده و خودشان هم به دام قانون می‌افتند. سوال اینجاست که چرا دادستانی با توجه به فراگیر شدن این جرم، ورود موثر و بازدارنده نمی‌کند؟ چرا دیوان عدالت با وجود شکایات عدیده، حکم به محکومیت برخی از شهردار‌ها به اتهام قصور در انتقال و انعکاس چارچوب‌های قانونی مقابله با سد معبر نمی‌کند؟ شهروندان تا کی باید شاهد چنین صحنه‌های زشتی باشند؟ تا کی باید این نوع داستان‌ها را در قالب تصور وقوع یک رویداد اتفاقی یا یک معذرت خواهی ساده یکی از مقامات، خاتمه یافته بدانیم؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیش از ۲ هزار هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد + دفاعیات سیدمحمدرضا سیدالنگی شهردار گرگان
بافت های فرسوده یکی از مشکلات جدی شهر گرگان است که از جمله این مشکلات می توان به ترافیک بسیار سنگین برای تردد در ساعت‌های ظهر و عصر، عدم زیر ساخت فاضلاب مناسب، عدم امداد‌‌رسانی به موقع در مواقع حوادث اشاره کرد.
امروز همه بخش‌های زندگی متاثر از اینترنت و فناوری‌های ارتباطاتی است+چند بار نسبت به کندی اینترنت به آقای وزیر گلایه کردم
رئیس جمهور بهره‌برداری از شبکه سراسری فیبر نوری را یکی از بسترها و زیرساخت‌های مهم هوشمندسازی شهری دانست و گفت: امروز با بهره‌برداری از شبکه سراسری فیبر نوری در گلستان، گامی مهم و ماندگار در این زمینه و نیز توزیع عادلانه فرصت‌ها برداشته شد که امیدوارم هر چه سریع‌تر به همه استان‌های کشور توسعه یابد.
پیگیری تعهدات وزارت راه و شهرسازی برای جابجایی جاده میان گذر پارک ملی گلستان
رییس کل دادگستری گلستان از ورود دادستانی استان برای پیگیری تعهدات وزارت راه درباره پارک ملی گلستان خبر داد و گفت: ۲ دهه پیش هیات وزیران طرح تغییر مسیر جاده میان گذر این پارک را تصویب کرد و مجوز‌های زیست محیطی آن نیز دریافت شد، اما همچنان این طرح بلاتکلیف مانده است.
آزمایش موشکی وزارت دفاع، علت حادثه گرگان + ماجرای خمپاره عمل نکرده در محوطه بیمارستان گرگان
یک منبع آگاه مدعی شد حادثهٔ گرگان در فرایند آزمایش موشک وزارت دفاع رخ داده و اخبار منتشرشده دربارهٔ ساقط‌شدن پهپاد صحت ندارد. در عین خبرگزاری دانشجو این خبر را تکذیب کرده است.
حل و فصل نهایی پرونده کثیرالشاکی مجتمع تجاری زرین گرگان
با حضور رئیس قوه قضائیه، پیرامون پرونده کثیرالشاکی مجتمع تجاری زرین گرگان، با اولویت استیفای حقوق مردم و سرمایه‌گذاران، اتخاذ تصمیم شد و این پرونده بدون ارجاع به دادگاه، حل‌وفصل نهایی شد. بر این اساس، حقوق حدود ۱۸۰ نفر از مردم استیفا شد و از تشکیل بالغ بر ۶۰۰ فقره پرونده قضایی جلوگیری به عمل آمد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان اعلام کرد:
حریق در مرکز نگهداری کودکان گرگان؛ نجات ۲۰ کودک از میان زبانه‌های آتش
موسی الرضا صفری شامگاه امروز جمعه ۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی در محله استرآبادی پرداخت و اظهار کرد: این حریق ساعت ۱۶ و ۳۶ دقیقه عصر امروز رخ داد و پس از اعلام وقوع حادثه به سامانه ۱۲۵، نیرو‌های آتش‌نشانی به محل مذکور اعزام شدند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از عملیات اطفای حریق مرکز نگهداری کودکان گرگان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰ کودک از میان دود ناشی از حریق نجات یافتند.
ادعای دریافت مجوز محیط زیست برای اجرای پتروشیمی در مازندران
نماینده سهام‌دار پتروشیمی مازندران با بیان اینکه پتروشیمی در بهشهر هیچ ارتباطی با میانکاله ندارد، گفت: مجوز محیط زیست برای اجرای پتروشیمی در مازندران را دریافت کردیم.
پشت پرده پتروشیمی میانکاله کیست؟ +استمداد مجدد سلاجقه از رئیس جمهور و دادستان
با وجود این که از فروردین ۱۴۰۱ براساس دستور دادستانی کل کشور باید انجام هرگونه فعالیت و ساخت‌وساز در مجتمع پتروشیمی میانکاله متوقف می‌شد، اما حدود دو هفته است که سرمایه‌گذار این مجتمع مجددا عملیات اجرایی پروژه را در زمین واگذارشده به خود در مرتع حسین آباد – لَله‌مرز شهرستان بهشهر آغاز کرده است.
طرح انتقال آب رامیان منجر به فرونشست زمین خواهد شد
محمد درویش کنشگر محیط زیست درخصوص تبعات طرح انتقال آب از رامیان به آزادشهر گفت: «رامیان یکی از دشت‌های ممنوعه استان گلستان است که قدمت ممنوعیت آن به سال ۱۳۷۱ یعنی ۳۱ سال پیش بر می‌گردد. طبق قانون مکانی که دشت ممنوعه است به هیچ عنوان نباید در آن چاه حفر شود، اما در حال حاضر تصمیم بر حفر ۱۳ حلقه چاه در منطقه را دارند تا بتوانند مشکل آب شرب منطقه آزادشهر را برطرف کنند که این عمل می‌تواند فوق العاده نگران کننده باشد، چون در حال حاضر بحران در این منطقه جدی است و اگر این تصمیم اجرایی شود باعث تهدید جدی اراضی کشاورزی و به احتمال زیاد فرونشست زمین خواهد شد.
در پشت‌پرده شبکه فساد توزیع نهاده‌های دامی استان گلستان چه می‌گذشت؟
حیدر آسیابی رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست ۴ متهم پرونده فساد در حوزه توزیع نهاده‌های دامی استان به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی، خبر داد.
انتقال فعالیت‌های پتروشیمی گلستان به سرمایه‌گذار جدید
رئیس کل دادگستری استان گلستان از آغاز تشریفات انتقال مدیریت پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید خبر داد.
نورمفیدی امام جمعه گرگان: با زور نمی‌شود چادر سر زنان انداخت
امام جمعه گرگان با اشاره بر اینکه با اجبار و زور و برخورد‌های قهری نمی‌شود چادر به سر زنان کرد، گفت: ما برای محجبه شدن جامعه باید کار‌ها و اقدامات فرهنگی انجام دهیم و این اقدامات باید از خانه‌ها شروع شود و به مدارس و دانشگاه‌ها و سطح جامعه برسد. همانطور که رضاخان نتوانست با زور و جبر چادر را از سر زنان بردارد، امروز هم با اجبار نمی‌توان چادر بر سر بانوان انداخت. تحقق این مهم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دادستان مرکز استان تشریح کرد:
آغاز تخریب یک ساختمان ۶ طبقه در زیارت گرگان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: علیرغم بار‌ها اخطار و صدور توقف کار، مالک این ساختمان همچنان به ساخت و ساز در دل جنگل‌های هیرکانی در زیارت گرگان ادامه داد و امروز در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی و باغی، کار تخریب این بنای ۶ طبقه آغاز شد.
احداث پالایشگاه در میانکاله، خلیج گرگان را با خطر خشک شدن روبرو می‌کند
عباسپور، عضو پیشین شورایعالی حفاظت محیط زیست گفت: احداث پالایشگاه در میانکاله و اجرای طرح طبیعتگردی در آشوراده، چند مشکل فنی جدی خواهد داشت. نخست اینکه به خاطر نوسانات آب دریای خزر در صورت اجرای این طرح‌ها، احتمال خشک شدن خلیج گرگان، منطقه شمالی کشور را تهدید خواهد کرد. نکته دوم هم اینکه اگر بنا باشد تا منطقه‌ای به عنوان منطقه گردشگری مطرح شود، همه جوانب و عوامل دخیل در حفاظت از محیط زیست منطقه باید به دقت تمام مورد بررسی و اجرا قرار بگیرد.
اعتبار مصوبات سفر رییس جمهور به اندازه بودجه چند سال گلستان است
استاندار گلستان با اشاره به مصوبه ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی هیات دولت در سفر جمعه گذشته به استان گفت: اعتبارات این سفر به اندازه بودجه چندین سال گلستان است.
اما و اگر‌های ساخت تله کابین بر فراز فسیل زنده ایران
این روز‌ها با سفر رییس جمهور به استان گلستان، بار دیگر پرونده ساخت تله کابین بر فراز جنگل‌های هیرکانی که از آن به عنوان فسیل زنده ایران یاد می‌شود، مطرح شده است. ساخت این تله کابین سال‌هاست که با، اما و اگر‌های فراوان همراه است این درحالی است که جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و هر نوع دخل و تصرف و ساخت و ساز در آن منوط به انجام کار کارشناسی توسط یونسکو است.
آیا آشوراده اسیر مطامع سودجویان گردشگری می‌شود؟!
دستاورد غیر محیط زیستی و میراثی هیات دولت در سفر به گلستان
ظاهرا مهم‌ترین دستاورد سفر هیات دولت به گلستان اجرای دو طرح غیر میراثی و‌ محیط زیستی احداث تله‌کابین در جنگل‌های هیرکانی، و مصوبات طرح گردشگری آشوراده است.
گلستان در بخش آب با عقب‌ماندگی‌های جدی مواجه است
وزیر نیرو با بیان اینکه استان گلستان در بخش آب با عقب ماندگی‌های جدی مواجه است، گفت: باید اقدامات زیادی در حوزه آب در استان انجام شود.
ساخت بزرگترین پروژه گردشگری ساحلی در شرق دریای خزر
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از افتتاح پروژه مجتمع اقامتی، پذیرایی، تفریحی و توریستی "ترکمن مال" واقع در مجاورت خلیج میانکاله و جزیره آشوراده به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی توریستی ساحلی منطقه در آینده نزدیک خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح جامع منطقه آزاد اینچه‌برون تدوین می‌شود
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه‌برون به شکوفایی اقتصاد و توسعه گلستان کمک فراوانی می‌کند، گفت: طراحی طرح جامع منطقه آزاد اینچه‌برون استان گلستان از امروز آغاز شده است.
سفر به هشت اقلیم جهان در مزارع گردشگری
صدور نخستین مجوز گردشگری کشاورزی در گلستان
گلستان پایلوت «گردشگری کشاورزی» شد. این استان از یک سو به کویر می‌رسد. از سوی دیگر در حالی که به جنگل‌های کوهستانی تکیه داده دامن به ساحل آبی خزر (کاسپین) می‌کشاند.
فساد مالی ۲۵ هزار میلیارد ریالی یک موسسه اعتباری در گلستان شناسایی شد
بازرسی‌کل استان گلستان از کشف یک شبکه و باند فساد در یک موسسه مالی و اعتباری در استان خبر داد و گفت:مسوولان موسسه مذکور در سال ۹۸ با ایجاد شبکه و باند فساد (افزون بر ۳۵۰ نفر) اقدام به اختلاس، اخلال در نظام اقتصادی، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل و استفاده از اسناد مجعول، خیانت در امانت و پولشویی کردند.
پایان یکی از خشک‌ترین سال‌های ۵ دهه اخیر در استان گلستان
گلستان یکی از خشک‌ترین سال‌های آبی را در ۵ دهه اخیر پشت سر گذاشته و در پی کاهش ۲۹ درصدی بارش‌ها و ۸۴ درصدی آورد رودخانه‌ها، اکنون ۵ سد استان کاملا خشک شده است.
اقدامات غیرحرفه‌ای جبران خواهد شد!
مرمت غیراصولی برج هزار ساله رادکان به نام دفع رطوبت
میل رادکان یکه و تنها در ارتفاعات البرز شرقی جایی دور از دسترس ایستاده است. سال‌هاست که اداره کل میراث‌فرهنگی استان گلستان سراغی از این برج تاریخی نمی‌گیرد. حفاظت و سرکشی اندک و گاه به گاه به این اثر، به بهانه نبود نیروی کافی در یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و دوری مسافت، آسیب‌های زیادی از جمله حفاری‌های غیرمجاز جویندگان گنج، یادگارنویسی بر بدنه اثر و حتی آسیب‌های ناشی از فعالیت شکارچیان خفاش به جان این اثر ثبت ملی شده انداخته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
چه شد که سرزمین طلای سفید، بدون پنبه شد؟
چالش های یک محصول استراتژیک؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها