پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مسوولیت تشخیص منابع ملی از مستثنیات، با سازمان جنگل هاست
پاسخ معاون محیط زیست گلستان به ادعای مسوولان منابع طبیعی:
طرح انتقال آب رامیان منجر به فرونشست زمین خواهد شد
محمد درویش کنشگر محیط زیست درخصوص تبعات طرح انتقال آب از رامیان به آزادشهر گفت: «رامیان یکی از دشت‌های ممنوعه استان گلستان است که قدمت ممنوعیت آن به سال ۱۳۷۱ یعنی ۳۱ سال پیش بر می‌گردد. طبق قانون مکانی که دشت ممنوعه است به هیچ عنوان نباید در آن چاه حفر شود، اما در حال حاضر تصمیم بر حفر ۱۳ حلقه چاه در منطقه را دارند تا بتوانند مشکل آب شرب منطقه آزادشهر را برطرف کنند که این عمل می‌تواند فوق العاده نگران کننده باشد، چون در حال حاضر بحران در این منطقه جدی است و اگر این تصمیم اجرایی شود باعث تهدید جدی اراضی کشاورزی و به احتمال زیاد فرونشست زمین خواهد شد.
در پشت‌پرده شبکه فساد توزیع نهاده‌های دامی استان گلستان چه می‌گذشت؟
حیدر آسیابی رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست ۴ متهم پرونده فساد در حوزه توزیع نهاده‌های دامی استان به‌اتهام اخلال در نظام اقتصادی، خبر داد.
انتقال فعالیت‌های پتروشیمی گلستان به سرمایه‌گذار جدید
رئیس کل دادگستری استان گلستان از آغاز تشریفات انتقال مدیریت پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید خبر داد.
نورمفیدی امام جمعه گرگان: با زور نمی‌شود چادر سر زنان انداخت
امام جمعه گرگان با اشاره بر اینکه با اجبار و زور و برخورد‌های قهری نمی‌شود چادر به سر زنان کرد، گفت: ما برای محجبه شدن جامعه باید کار‌ها و اقدامات فرهنگی انجام دهیم و این اقدامات باید از خانه‌ها شروع شود و به مدارس و دانشگاه‌ها و سطح جامعه برسد. همانطور که رضاخان نتوانست با زور و جبر چادر را از سر زنان بردارد، امروز هم با اجبار نمی‌توان چادر بر سر بانوان انداخت. تحقق این مهم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دادستان مرکز استان تشریح کرد:
آغاز تخریب یک ساختمان ۶ طبقه در زیارت گرگان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: علیرغم بار‌ها اخطار و صدور توقف کار، مالک این ساختمان همچنان به ساخت و ساز در دل جنگل‌های هیرکانی در زیارت گرگان ادامه داد و امروز در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی و باغی، کار تخریب این بنای ۶ طبقه آغاز شد.
احداث پالایشگاه در میانکاله، خلیج گرگان را با خطر خشک شدن روبرو می‌کند
عباسپور، عضو پیشین شورایعالی حفاظت محیط زیست گفت: احداث پالایشگاه در میانکاله و اجرای طرح طبیعتگردی در آشوراده، چند مشکل فنی جدی خواهد داشت. نخست اینکه به خاطر نوسانات آب دریای خزر در صورت اجرای این طرح‌ها، احتمال خشک شدن خلیج گرگان، منطقه شمالی کشور را تهدید خواهد کرد. نکته دوم هم اینکه اگر بنا باشد تا منطقه‌ای به عنوان منطقه گردشگری مطرح شود، همه جوانب و عوامل دخیل در حفاظت از محیط زیست منطقه باید به دقت تمام مورد بررسی و اجرا قرار بگیرد.
اعتبار مصوبات سفر رییس جمهور به اندازه بودجه چند سال گلستان است
استاندار گلستان با اشاره به مصوبه ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی هیات دولت در سفر جمعه گذشته به استان گفت: اعتبارات این سفر به اندازه بودجه چندین سال گلستان است.
اما و اگر‌های ساخت تله کابین بر فراز فسیل زنده ایران
این روز‌ها با سفر رییس جمهور به استان گلستان، بار دیگر پرونده ساخت تله کابین بر فراز جنگل‌های هیرکانی که از آن به عنوان فسیل زنده ایران یاد می‌شود، مطرح شده است. ساخت این تله کابین سال‌هاست که با، اما و اگر‌های فراوان همراه است این درحالی است که جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و هر نوع دخل و تصرف و ساخت و ساز در آن منوط به انجام کار کارشناسی توسط یونسکو است.
آیا آشوراده اسیر مطامع سودجویان گردشگری می‌شود؟!
دستاورد غیر محیط زیستی و میراثی هیات دولت در سفر به گلستان
ظاهرا مهم‌ترین دستاورد سفر هیات دولت به گلستان اجرای دو طرح غیر میراثی و‌ محیط زیستی احداث تله‌کابین در جنگل‌های هیرکانی، و مصوبات طرح گردشگری آشوراده است.
گلستان در بخش آب با عقب‌ماندگی‌های جدی مواجه است
وزیر نیرو با بیان اینکه استان گلستان در بخش آب با عقب ماندگی‌های جدی مواجه است، گفت: باید اقدامات زیادی در حوزه آب در استان انجام شود.
ساخت بزرگترین پروژه گردشگری ساحلی در شرق دریای خزر
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از افتتاح پروژه مجتمع اقامتی، پذیرایی، تفریحی و توریستی "ترکمن مال" واقع در مجاورت خلیج میانکاله و جزیره آشوراده به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی توریستی ساحلی منطقه در آینده نزدیک خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح جامع منطقه آزاد اینچه‌برون تدوین می‌شود
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه‌برون به شکوفایی اقتصاد و توسعه گلستان کمک فراوانی می‌کند، گفت: طراحی طرح جامع منطقه آزاد اینچه‌برون استان گلستان از امروز آغاز شده است.
سفر به هشت اقلیم جهان در مزارع گردشگری
صدور نخستین مجوز گردشگری کشاورزی در گلستان
گلستان پایلوت «گردشگری کشاورزی» شد. این استان از یک سو به کویر می‌رسد. از سوی دیگر در حالی که به جنگل‌های کوهستانی تکیه داده دامن به ساحل آبی خزر (کاسپین) می‌کشاند.
فساد مالی ۲۵ هزار میلیارد ریالی یک موسسه اعتباری در گلستان شناسایی شد
بازرسی‌کل استان گلستان از کشف یک شبکه و باند فساد در یک موسسه مالی و اعتباری در استان خبر داد و گفت:مسوولان موسسه مذکور در سال ۹۸ با ایجاد شبکه و باند فساد (افزون بر ۳۵۰ نفر) اقدام به اختلاس، اخلال در نظام اقتصادی، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل و استفاده از اسناد مجعول، خیانت در امانت و پولشویی کردند.
پایان یکی از خشک‌ترین سال‌های ۵ دهه اخیر در استان گلستان
گلستان یکی از خشک‌ترین سال‌های آبی را در ۵ دهه اخیر پشت سر گذاشته و در پی کاهش ۲۹ درصدی بارش‌ها و ۸۴ درصدی آورد رودخانه‌ها، اکنون ۵ سد استان کاملا خشک شده است.
اقدامات غیرحرفه‌ای جبران خواهد شد!
مرمت غیراصولی برج هزار ساله رادکان به نام دفع رطوبت
میل رادکان یکه و تنها در ارتفاعات البرز شرقی جایی دور از دسترس ایستاده است. سال‌هاست که اداره کل میراث‌فرهنگی استان گلستان سراغی از این برج تاریخی نمی‌گیرد. حفاظت و سرکشی اندک و گاه به گاه به این اثر، به بهانه نبود نیروی کافی در یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و دوری مسافت، آسیب‌های زیادی از جمله حفاری‌های غیرمجاز جویندگان گنج، یادگارنویسی بر بدنه اثر و حتی آسیب‌های ناشی از فعالیت شکارچیان خفاش به جان این اثر ثبت ملی شده انداخته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تأمین اعتبار لایروبی خلیج گرگان بر عهده سازمان برنامه و بودجه است
اله یار اسعدی مدیر بنادر و دریانوردی گلستان گفت: اعتبار لایروبی خلیج گرگان باید از محل منابع مدیریت بحران سازمان برنامه و بودجه به بنادر و دریانوردی اختصاص یابد.
نیرو‌های امدادی از پس اطفای حریق گلستان برنمی‌آیند
آتش بر جان جنگل‌های هیرکانی کردکوی توسط قاچاقچیان چوب
قاچاقچیان چوب، آتش را به‌جان جنگل‌های گلستان انداختند. شعله‌های آتش سوار بر باد ارتفاع ۲ هزار متری جنگل‌های دراز نو و کرد‌کوی را طعمه حریق می‌کنند. درختان اورس، زرشک و بلوط جلوی چشم‌نیرو‌های امدادی خاکستر می‌شود و کار زیادی از آن‌ها برنمی آید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۰ درصد خلیج گرگان خشک شد
استاندار گلستان در جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه ۳۰ درصد از مساحت خلیج گرگان خشک شده است بر ضرورت اجرای طرح علاج‌بخشی خلیج تأکید کرد.
تمامی مزارع پرورش میگو امسال تحت پوشش بیمه اجباری قرار گرفته اند
سید جواد قدس علوی مدیرکل شیلات استان گلستان گفت:بیمه کردن مزارع پرورش میگو به عنوان یک‌امر اجباری درفصل پرورش امسال نیز پیگیری کردیم و درحال حاضر تمامی مزارع دراستان تحت پوشش بیمه قرار دارند.
دست و پنجه نرم کردن گرگانی‌ها با بحران آب
از اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که قطعی‌های مکرر و چندین ساعته آب در برخی از شهر‌های استان گلستان از جمله گرگان مردم را کلافه کرده و حالا چند ماهی است که این مشکل همچنان ادامه دارد و مسئولان هم وعده رفع مشکل را تا چندسال آینده می‌دهند.
بیش از۳۰ هزار تبعه افغانستان درگلستان زندگی می‌کنند
رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه دراستان گلستان گفت: بیش از سی هزار تبعه کشور افغانستان در استان گلستان زندگی می‌کنند و تعداد قابل توجهی از اتباع کشور‌های گرجستان، سوریه، قزاقستان، عراق و... در استان گلستان سکونت دارند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عملیات اجرایی ساماندهی مسیر دسترسی به ساحل طرح شنای بندر ترکمن
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از انجام عملیات اجرایی ساماندهی مسیر دسترسی به ساحل طرح شنای بندر ترکمن خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخلف ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی یک کشتارگاه طیور در استان گلستان
«علی اصغر اصغری» معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: یک واحد کشتارگاه طیور در گلستان به دلیل عدم ثبت اقدامات کشتارگاه در سامانه جامع تجارت و همچنین ورود و خروج تمامی محموله‌ها در این سامانه زمینه عرضه خارج از شبکه مرغ را در بازار فراهم کرده که تخلف است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دما در گلستان به ۵۰ درجه می‌رسد
کارشناس هواشناسی گلستان از افزایش قابل‌ملاحظه دمای استان در روز دوشنبه هفته جاری خبرداد و گفت: در این روز دما در اغلب نقاط استان به ۴۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها