پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چرا شاهد تلفات تن ماهیان در سواحل جاسک نیستیم؟
برای بار دوم شاهد فاجعه مرگ گربه ماهیان آنهم در حجم وسیع در سواحل جاسک بندرعباس بوده ایم. برای بار دوم، سازمان محیط زیست مدعی شده است که عامل مرگ، فعالیت‌های صیادی است. یعنی مشکل پیدا کردن شناورها، باعث تخلیه صید در دریا شده است. برایمان سوال است که چرا شناور‌های حاوی صید تن ماهیان مشکل پیدا نمی‌کند؟ طبق اخبار دریافتی و شنیده‌ها، تشکل‌های زیست محیطی بشکل خاص به دنبال پیگیری موضوع و راست آزمایی ادعا‌های سازمان محیط زیست هستند.
بهره مندی ۶۶ خانوار روستای زمین حسن بشاگرد از آب پایدار
امین قصمی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای تامین آب مورد نیاز روستائیان، اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته است، افزود: بسیاری از منابع زیر زمینی و چشمه‌های شهرستان بشاگرد بدلیل خشکسالی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ کم آب یا خشک شده اند که این شرکت را ناگزیر به اجرای طرح‌های جایگزین کرده است.
تعیین مکان‌های مجاز جهت برپایی کمپ
بر پایی کمپ‌های گردشگری در نقاط مختلف جزیره هنگام توسط گردشگران باعث آسیب جدی به محیط زیست جزیره می‌شود که برای رفع این مشکل با همکاری اداره محیط زیست قشم، پنج نقطه مشخص جهت برپایی کمپ اعلام شده است.
کتابخانه مرکزی بندرعباس بعد از ۱۲ سال تنها ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
به گفته سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، کتابخانه مرکزی بندرعباس پس از گذشت حدود ۱۲ سال از آغاز عملیات اجرای آن تنها ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
عضو هیات مدیره منطقه آزاد کیش:
ضرورت تدوین نقشه راه برای توسعه کیش
با بررسی اقدامات صورت گرفته در کیش و تحلیل نقاط قوت و ضعف، باید به تدوین نقشه راه جامع و کلان برای توسعه کیش همت گماشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کشف ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در سواحل جاسک
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جاسک گفت: در بررسی اولیه تخمین زده می‌شود که بیش از ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان یافت شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیاست‌های کلان کشور باید به سمت توسعه مناطق بندری سوق پیدا کند
نماینده، ولی فقیه در استان هرمزگان عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ هرمزگان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: ایجاد یک بندر بزرگ تجاری، نشانگر نگاه عمرانی این سازمان در توسعه سواحل مکران است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سایت‌های نمک زدایی هرمزگان به ۹۶ واحد رسیده است
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تعداد سایت‌های نمک زدایی استان در ابتدای دولت یازدهم ۲۴ مورد با ظرفیت ۹۱ هزار مترمکعب در شبانه روز بود که پایان دولت دوازدهم این تعداد به ۹۶ سایت با ظرفیت ۵۶۹ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش یافته است.
افزایش ظرفیت واحد‌های آب شیرین کن
طرح‌های آب شیرین کن به داد هرمزگان رسید
مدیرعامل شرکت آبفای هرمزگان اعلام کرد: ظرفیت واحد‌های آب شیرین کن در کشور به ۵۶۵ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش یافته است.
هرمزگان پیشتاز راه‌اندازی سامانه ملی رصد و پایش مصوبات شورا‌های شهر
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان به عنوان اولین استان در کشور توانست، فرآیند تمامی مصوبات شورا‌ها را از طریق سامانه الکترونیکی رصد و پایش مصوبات شورا‌های اسلامى شهر‌ها انجام دهد و از سوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی و مدیرکل دفتر امور شورا‌های اسلامی وزارت کشور این استان به عنوان استان پیشتاز و موفق در این سامانه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میلگرد دزدی در جنوب کشور از پل‌ها و ابنیه‌های سطح جاده‌ها
میلگردزدی از پل‌ها و ابنیه‌های سطح جاده‌های استان هرمزگان و جنوب استان فارس، خطر بزرگی است که این روز‌ها در چندین نوبت از سوی مردم گزارش شده است. اقدامی که با گسترش آن، توان استقامت سازه‌های فولادی در سطح جاده‌ها افول کرده و کاهش می‌یابد و خطر بزرگی برای عبور تریلر‌ها و کامیون‌هایی است که بعضا محموله‌های سنگینی با خود حمل می‌کنند.
مدیر عامل بنیاد برکت عنوان کرد؛
لزوم توجه به بهبود فضای شغلی ساکنان جزیره هرمز
سید امیرحسین مدنی مدیر عامل بنیاد برکت با بیان اینکه کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد مزیت‌های اقتصادی و گسترش فرصت‌های شغلی در جزیره هرمز و در راستای سند جامع پیشرفت منطقه ای هرمز ،مورد توجه است،اظهار داشت: همچنین این طرح مشارکت حداکثری مردم را می‌طلبد و این طرح به حفاظت از محسیط زیست و کیفیت محیطی در دریا و خشکی کمک می‌کند.
توسعه اینترنت هرمزگان در سال آینده
مدیرعامل مخابرات کشور گفت: برای سال آینده ۲۳ تا ۲۵ هزار پورت اینترنت پرسرعت در هرمزگان نصب می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افتتاح پاسگاه محیط بانی دریایی در هرمزگان
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، گفت: به زودی یک پاسگاه محیط‌بانی دریایی با شرح وظایف مشخص در استان هرمزگان افتتاح خواهد شد.
برداشت غیر مجاز معدن توسط یکی‌از مدیران سابق دولتی در پارسیان
رئیس حوزه قضایی پارسیان از برداشت غیر مجاز معدن توسط یکی‌از مدیران سابق دولتی در پارسیان خبر داد که به زودی ابعاد این پرونده جهت افکار عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.
هرمزگان بالاترین و مرکزی دارنده کمترین نرخ تورم سالیانه
استان هرمزگان با ۳۷.۸ درصد بالاترین و مرکزی با ۳۰.۹ درصد کمترین نرخ تورم سالیانه بهمن ۹۹ را به خود اختصاص دادند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مثبت شدن تست دو مسافر به کرونای انگلیسی
فرماندار شهرستان قشم از شناسایی ۲ فرد مثبت ابتلا به کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی در فرودگاه بین‌المللی قشم و قرنطینه شدن آنان، خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قرنطینه ۸ روستای هرمزگان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بر اثر رفت و امد‌های غیرضروری، هم اکنون هشت روستای هرمزگان در قرنطینه قرار دارند.
کمبود سیمان در بازارهای استان هرمزگان
موضوع کمبود سیمان در کل کشور از جمله استان هرمزگان به موضوعی پرچالش در چند ماه گذشته تبدیل شده که نه تنها پروژه های عمرانی، بلکه ساخت و سازهای شخصی را نیز تحت تأثیر قرار داده است.در مناطق جنوبی از جمله هرمزگان به دلیل فصل مناسب ساخت و ساز و افزایش نیاز به سیمان در فصول پاییز و زمستان، این مسأله نمود بیشتری پیدا کرده و حساسیت بیشتری در بین مردم و مسوولین استان ایجاد کرده است.
نهضت مدرسه سازی در هرمزگان باید تداوم یابد
وزیر آموزش و پرورش گفت: ارتقاء سرانه فضا‌های آموزشی استان نشان می‌دهد که هرمزگان استانی زنده و پویاست و خیران و مدیران مصممی دارد که امیدواریم با تداوم نهضت مدرسه سازی، کمبود فضا‌های آموزشی در هرمزگان در آینده نزدیک مرتفع شود.
مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم:
لکه‌های نفتی ساحل خنیزی جزیره هنگام پاکسازی شد
مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم گفت: عملیات پاکسازی منطقه ساحل خنیزی جزیره هنگام، از لکه‌های نفتی با همکاری اداره بنادر و دریانوردی قشم صورت گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تمدید اساسنامه سازمان‌های شهرداری بندرعباس تصویب شد
شهرداری بندرعباس از تصویب تمدید اساسنامه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری در شورای شهر خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل فولاد هرمزگان:
فرار مالیاتی نداریم
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان هیچ حساب بانکی در شهر و یا استان دیگر به غیر از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ندارد و تمام پرداخت ها‌ی قانونی و مالیات‌ها به اداره کل مالیات استان و در شهر بندرعباس انجام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اتصال بزرگترین جزیره خلیج‌فارس به شبکه سراسری گاز تا پایان ۱۴۰۰
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از اجرای بزرگترین عملیات حفاری افقی جهت‌دار «اچ. دی. دی» جهان برای برای ساخت خط لوله گاز «بندرعباس- لافت- گورزین» با هدف اتصال جزیره قشم به شبکه سراسری گاز و تامین خوراک صنایع پتروشیمی در بزرگترین جزیره خلیج فارس خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سفر به جزایر هرمزگان سخت‌تر شد/ قوانین جدید برای مسافران اعمال می‌شود
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اجرای طرح تشدید نظارت بر مبادی ورودی و سفر به جزایر هرمزگان با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بازهم تخریب خانه
جلوی چشمشان خراب شد؛
کاریکاتور بحران آب
آب ، آب و بازم آب:
شیب تند رکود 1000روزه
روحانی و وعده هایش:
کاریکاتورهای کتاب خوانی
کتابخوانی،مولفه ای فرهنگی:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
نان‌های محلی قشم
بفرما ، تکه ای نان:
با حجابت هم حالی به حالی می‌شوی؟!
رضی‌زاده در وبلاگ دل‌آباد:
گذری بر قدمت میناب
تاریخچه هرمز کهنه:
مروری بر تاریخ گامرون
تاریخچه بندرعباس:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
جاسک،بشاگرد،سیریک
میناب،رودان،حاجی آباد
بندرخمیر،بستک
بندرلنگه،پارسیان
وعده های فرا استانی