پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران
بندر نفتی جاسک و بندر تجاری چابهار حالا میزبان استراتژیک‌ترین پروژه‌های عمرانی ایران هستند تا آینده اقتصاد و تجارت ایران و دوستان ایران را رقم بزنند.
بهانه گیری‌های هما برای جا ماندن بار یا داستانی دیگر؟
پیرو جا ماندن بار مسافران پرواز ATR شیراز بندرعباس هما، روابط عمومی این هواپیمایی مدعی شده است که بدلیل گرمای هوا و افزایش امنیت، بار مسافران ارسال نشده و به اصطلاح جا مانده است. اما گویا یادشان رفته که هواپیما با ظرفیت ۶۰ درصد در شرایط کرونایی باید پرواز می‌نمود و به هر شیوه‌ای که حساب شود، نباید این اتفاق می‌افتاد. منتظر توضیحات هستیم. البته اگر توضیحاتی وجود داشته باشد و توجیهات جایگزین نگردد. از سازمان هواپیمایی کشوری هم در خواست داریم، خود را به خواب نزند یا ما را از خواب بیدار کند.
بندرگاه کیش به خاطر کرونا تعطیل شد
رییس مرکز توسعه سلامت گفت: کرونا بندرگاه جزیره به مدت چهار روز تعطیل کرد.
تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در بندرعباس
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بندرعباس گفت: گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار با توجه به شرایط قرمز کرونا از فردا تا اطلاع بعدی تطعیل می‌شوند.
احداث بیمارستان صحرایی برای کمک به وضعیت نابسامان کرونایی هرمزگان
با دستور فرمانده نیروی دریایی سپاه، یک بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی مجهیز و با امکانات کامل در محوطه بیمارستان شهید محمدی برپا شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان؛
آماده باش هرمزگان با توجه به هشدار سیل صادر شده
مهرداد حسن‌زاده گفت: دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برای شرایط سیل آماده شده اند و فرمانداران درحال برگزاری نشست‌های هماهنگی برای بارندگی و سیلاب احتمالی هستند.
افتتاح بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس تا مهر ماه سال جاری
فریدون همتی گفت: بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس در وضعیت خوبی به لحاظ پیشرفت فیزیکی قرار دارد و تا مهر ماه سال جاری در فاز نخست، ۲۲۰ تخت این بیمارستان قابل بهره برداری است.
افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در بندرعباس
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به دو برابر شدن آمار بیماران بستری شده در مقایسه با پیک قبلی گفت: اگر آمار‌های کرونایی همین طور افزایش یابند تا هفته آینده میزان مرگ و میر هم افزایش می‌یابد.
هرمزگان در دولت اقدام و اصلاح نقش کلیدی خواهد داشت
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: علیرغم فعالیت‌های صورت گرفته در بشاگرد همچنان زیبنده هرمزگان نیست. هرمزگان در دولت اقدام و اصلاح نقش کلیدی خواهد داشت.
ممنوعیت تجمع در جزیره کیش تا بازگشت به رنگ نارنجی!
تا بازگشت جزیره به رنگ نارنجی از لجاط شیوع ویروس کرونا، برگزاری هرگونه تجمع، همایش در مجامع، مراکز تجاری، اتحادیه‌های صنفی، برج‌ها و شهرک‌های مسکونی تا اطلاع ثانوی ممنوع است. در همین راستا سخنگوی شورای سلامت کیش تاکید کرد که باتوجه به تغییر وضعیت رنگ بندی این جزیره از نارنجی به قرمز تجمع مختلف تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۲ روستا و ۵ مرکز بخش شهرستان بندرعباس قرنطینه شدند
فرماندار بندرعباس گفت: ۳۲ روستا و ۵ مرکز بخش این شهرستان به دلیل آلودگی بالای بیماری کرونا برای مدت یک هفته قرنطینه شدند.
در استان‌های هرمزگان، فارس و کردستان
افتتاح ۷ طرح بزرگ صنعت آب با اعتبار ۷۸۱ میلیارد تومانی
۷ طرح صنعت آب در هفته هشتم پویش و در استان‌های هرمزگان، فارس و کردستان با اعتبار ۷۸۱ میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دیوار قلعه پرتغالی‌ها ترک خورد و فرو ریخت
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: دیوار ضلع جنوب شرقی یکی از برج‌های قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز براثر ترک خوردگی و فرسودگی بالا در گذر زمان، امروز فرو ریخت.
استقرار ۱۵ دفتر حمل و نقل در میدان میوه و تره‌بار شهرداری بندرعباس
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس از انتقال و استقرار ۱۵ دفتر حمل و نقل باربری در میدان میوه و تره‌بار این شهرستان خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تبدیل لنج صد ساله به هتل سه ستاره!
لنج بوم صد ساله‌ای که شهرداری بندر کنگ آن را خریداری و احیا کرده، قرار است به عنوان اقامتگاه شناوری که خدمات هتل سه ستاره را می‌دهد، در خلیج فارس فعالیت کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد مسکن ملی در بندرعباس
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد مسکن ملی در بندر عباس با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این ۱۰ هزار واحد با اعتباری بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان احداث می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون برنامه ریزی شهرداری بندرعباس:
تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی به قراردادی
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس جزئیات تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی این شهرداری را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا شاهد تلفات تن ماهیان در سواحل جاسک نیستیم؟
برای بار دوم شاهد فاجعه مرگ گربه ماهیان آنهم در حجم وسیع در سواحل جاسک بندرعباس بوده ایم. برای بار دوم، سازمان محیط زیست مدعی شده است که عامل مرگ، فعالیت‌های صیادی است. یعنی مشکل پیدا کردن شناورها، باعث تخلیه صید در دریا شده است. برایمان سوال است که چرا شناور‌های حاوی صید تن ماهیان مشکل پیدا نمی‌کند؟ طبق اخبار دریافتی و شنیده‌ها، تشکل‌های زیست محیطی بشکل خاص به دنبال پیگیری موضوع و راست آزمایی ادعا‌های سازمان محیط زیست هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بهره مندی ۶۶ خانوار روستای زمین حسن بشاگرد از آب پایدار
امین قصمی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای تامین آب مورد نیاز روستائیان، اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته است، افزود: بسیاری از منابع زیر زمینی و چشمه‌های شهرستان بشاگرد بدلیل خشکسالی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ کم آب یا خشک شده اند که این شرکت را ناگزیر به اجرای طرح‌های جایگزین کرده است.
تعیین مکان‌های مجاز جهت برپایی کمپ
بر پایی کمپ‌های گردشگری در نقاط مختلف جزیره هنگام توسط گردشگران باعث آسیب جدی به محیط زیست جزیره می‌شود که برای رفع این مشکل با همکاری اداره محیط زیست قشم، پنج نقطه مشخص جهت برپایی کمپ اعلام شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کتابخانه مرکزی بندرعباس بعد از ۱۲ سال تنها ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
به گفته سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، کتابخانه مرکزی بندرعباس پس از گذشت حدود ۱۲ سال از آغاز عملیات اجرای آن تنها ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
عضو هیات مدیره منطقه آزاد کیش:
ضرورت تدوین نقشه راه برای توسعه کیش
با بررسی اقدامات صورت گرفته در کیش و تحلیل نقاط قوت و ضعف، باید به تدوین نقشه راه جامع و کلان برای توسعه کیش همت گماشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کشف ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در سواحل جاسک
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جاسک گفت: در بررسی اولیه تخمین زده می‌شود که بیش از ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان یافت شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیاست‌های کلان کشور باید به سمت توسعه مناطق بندری سوق پیدا کند
نماینده، ولی فقیه در استان هرمزگان عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ هرمزگان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: ایجاد یک بندر بزرگ تجاری، نشانگر نگاه عمرانی این سازمان در توسعه سواحل مکران است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سایت‌های نمک زدایی هرمزگان به ۹۶ واحد رسیده است
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تعداد سایت‌های نمک زدایی استان در ابتدای دولت یازدهم ۲۴ مورد با ظرفیت ۹۱ هزار مترمکعب در شبانه روز بود که پایان دولت دوازدهم این تعداد به ۹۶ سایت با ظرفیت ۵۶۹ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش یافته است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بازهم تخریب خانه
جلوی چشمشان خراب شد؛
کاریکاتور بحران آب
آب ، آب و بازم آب:
شیب تند رکود 1000روزه
روحانی و وعده هایش:
کاریکاتورهای کتاب خوانی
کتابخوانی،مولفه ای فرهنگی:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
نان‌های محلی قشم
بفرما ، تکه ای نان:
با حجابت هم حالی به حالی می‌شوی؟!
رضی‌زاده در وبلاگ دل‌آباد:
گذری بر قدمت میناب
تاریخچه هرمز کهنه:
مروری بر تاریخ گامرون
تاریخچه بندرعباس:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
جاسک،بشاگرد،سیریک
میناب،رودان،حاجی آباد
بندرخمیر،بستک
بندرلنگه،پارسیان
وعده های فرا استانی