پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آمار سازی سازمان نهضت سواد آموزی از نرخ باسوادی ۹۷ درصدی؟ تا سواد چه باشد؟
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی مدعی باسوادی ۹۷ درصدی ایرانیان شده است؟ واقعا کسی نیست که به ایشان مشاوره دهد و واقعیات را در گوشش زمزمه کند؟ این آمار را از کجا آوردی آقای عبدی؟ بازگشت به بی سوادی در سوادآموزان نهضت چقدر است؟ بر اساس برخی گزارشات دریافتی، خودت در کارت درمانده شده ای، چرا فرار به جلو با مقایسه نادرست آمار‌های قبل و بعد از انقلاب می‌کنی؟ از تعداد دانش آموزان ترک تحصیل کرده مطلع هستی؟ چرا اوضاع را گل و بلبل نشان می‌دهی و به نظام و جمهوری اسلامی و انقلاب خیانت می‌کنی؟ با سوادی در کله تو چه تعریف شده؟ آیا سواد را صرفا توانایی خواندن و نوشتن می‌دانی؟ متاسفیم برایت عزیز. جای ترحم وجود دارد به این حد از تحلیل ها.
وصل شدن جزیره کیش به شبکه سراسری گاز
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: دو نیروگاه امروز از نعمت سوخت گاز بهره‌مند شده‌اند و با هماهنگی و برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران، رفته رفته تمامی هتل‌ها، صنایع و منازل مسکونی در این جزیره به شبکه گاز و بهره‌مندی از نعمت گاز پایدار دست خواهند یافت و بدین صورت راه قاچاق سوخت مایع به طور کامل در این منطقه بسته خواهد شد.
زمین‌های جزیره کیش در سال ۹۹ به قیمت سال ۹۸ فروخته شدند! + جزییات قرارداد‌ها و اسامی شرکت‌هایی که زمین‌ها را خریداری کردند
صورت‌های مالی منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد سازمان منطقه آزاد تجاری -صنعتی کیش در سال ۱۳۹۹ به دلیل آنچه که عدم امکان کشف قیمت به دلیل شیوع کرونا خوانده است، مقادیر زیادی زمین را با نرخ سال ۱۳۹۸ فروخته است.
ستاد اجرایی فرمان امام به یک‌هزار و ۳۰۰ خانه روستایی آسیب‌دیده در زلزله هرمزگان خسارت پرداخت می‌کند
محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت گفت: ستاد اجرایی فرمان امام به یک‌هزار و ۳۰۰ خانه روستایی آسیب‌دیده در زلزله هرمزگان خسارت پرداخت می‌کند. میزان خسارت پرداختی برآورد شده به منازل روستایی آسیب‌دیده در هرمزگان بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال است.
گران شدن بلیت هواپیما صحت نداشته و افزایش برنامه‌های پروازی برای کیش، در حال اجراست
سعید پورزادی، رییس ستاد مدیریت بحران کیش در نشست مشترک برگزار شده بیان داشت که شایعات مربوط به افزایش قیمت بلیت هواپیما کذب بوده و با توجه به زلزله‌های کیش و تشدید نگرانی‌های برخی از ساکنان، برنامه‌های افزایش پرواز به این جزیره در حال دنباله گیری است. بر این اساس، از صبح امروز با همکاری سازمان هواپیمایی و شرکت‌های خدمات هوایی پرواز‌های فوق العاده‌ای جهت خروج کیشوندانی که نگران هستند دایر شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای نهایی شدن تامین آب روستا‌های شمال بندرعباس از آب‌شیرین‌کن خلیج فارس
در نشستی با حضور احمد مرادی نماینده هرمزگان در مجلس و اعضای شورا تعدادی از روستا‌های شهرستان بندرعباس و قشم به میزبانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برگزار شد، مسائل حوزه آب این روستا‌ها بررسی شد.
خدمات‌رسانی بهتر به کانتینر‌های یخچالی؛
ایجاد ۳۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه‌ای در بندر شهید رجایی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: به منظور خدمات‌رسانی بهتر به کانتینر‌های یخچالی شش ترمینال به صورت مستمر در بندر شهید رجایی در حال فعالیت است. در همین زمینه ظرفیت‌های زیادی از جمله ۲ هزار و ۸۶۴ پلاک برق کانتینر یخچالی، ۴۷۰ پاور پک و ۳ هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت سردخانه‌ای در شش ترمینال بندر شهیدرجایی ایجاد و شرکت‌ها به شکل مستمر در حال خدمات‌رسانی هستند.
ماموریت وزارت بهداشت برای کشف معمای مسمومیت الکلی در هرمزگان
برای بررسی موضوع مسمومیت بیماران با متانول، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت در استان هرمزگان حضور یافت.
توضیح فرماندار میناب درباره انتشار یک فیلم؛
چادر نشینی موقت کارگران فصلی در هشتبندی
مجید سلحشور فرماندار میناب گفت: فیلمی که در منطقه هشتبندی شهرستان میناب در فضای مجازی منتشر شده است در واقع متعلق به شهروندان این منطقه نیست، بلکه افرادی هستند که هرساله به‌عنوان کارگران فصلی که بیشتر از جنوب کرمان ازجمله مناطق محروم قلعه گنج، منوجان، کهنوج و همچنین کشاورزان جویای کار شهرستان‌های بشاگرد، بخش‌های مرکزی رودان، میناب و بخش‌های سندرک و جغین هستند به میناب سفر می‌کنند.
تاکید استاندار هرمزگان بر اجرای پروژه ساماندهی فاضلاب بندرعباس
استاندار هرمزگان گفت: اجرای پروژه ساماندهی فاضلاب بندرعباس طبق برنامه زمان بندی انجام خواهد شد.
گلایه صیادان جاسکی به امام جمعه:
کشتی‌های صید ترال دوباره حریم دریا را شکستند
با وجود اینکه صید ترال ممنوع شده است، اما مشاهده تحرکاتی بر این مبنا صدای صیادان جاسکی را در آورده است.
ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری از مهمترین وظایف قوه قضاییه است
رئیس قوه قضاییه گفت: ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، کمک به احیای ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال و همچنین مسدود کردن بستر‌های فسادزا از مهم‌ترین وظایف دستگاه قضایی است.
کیش در دست دلالان ، سیستم حمل و نقل شهری جزیره نیازمند به روز رسانی است
همواره جزیره کیش یکی از انتخابات اصلی گردشگری و تفریحی برای هموطنان بوده است،، اما متاسفانه چندسالی است که برخی از معضلات و مشکلات موجود در آن گردشگران و کیشوندان را نگران نموده است، مشکلاتی که اگر به موقع رفع نگردد آینده گردشگری در این منطقه را به خطر خواهد انداخت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پایان حاشیه‌های مرتبط با انتقال یک پتروشیمی به زمانی بعد موکول شد
اگرچه شعله‌های انتقال پروژه هرمز خلیج فارس به استان فارس فروکش کرد و این مگا پروژه به‌جایی انتقال داده نشد، اما حالا با وجود این تاخیر و بحث بر سر جانمایی این طرح نگرانی‌ها افزایش پیدا کرده است.
عسلویه آلوده‌ترین منطقه از لحاظ پراکندگی پلاستیک و میکروپلاستیک
نتایج مطالعات محققان پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و علوم جوی نشان می‌دهد که عسلویه آلوده‌ترین منطقه کشور از لحاظ پراکندگی پلاستیک و میکروپلاستیک است، ضمن آنکه آب‌های اطراف جزیره کیش به دلیل توریست پذیر بودن دارای مقادیر بالایی از این آلایندگی است.
ساخت و ساز‌های غیر مجاز در ساحل هرمزگان
۱۷۷ سازه‌ی غیرمجاز در حریم ۶۰ متری دریا در استان هرمزگان ساخته شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل بندرعباس تشکیل شد
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس خبر داد.
پیشرفت طرح‌های اقتصادی هرمزگان مناسب نیست
دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: در دولت گذشته متاسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می‌کرد و مجلس غریب می‌ماند.
تردد معلولان در سطح شهر و ادارات تسهیل شود
رئیس جمهور با اشاره به راه‌اندازی تور‌های گردشگری ویژه معلولان گفت: همه دستگاه‌ها در حیطه مسئولیت‌های خود باید تلاش کنند تا زندگی و رفت و آمد معلولان در سطح شهر و ادارات تسهیل شود.
دستگیری کارمند متخلف بنیاد مسکن استان هرمزگان به اتهام اختلاس
رئیس کل دادگستری هرمزگان از دستگیری یک نفر از کارمندان بنیاد مسکن این استان در شهرستان رودان خبرداد و گفت: با توجه به گزارش سربازان گمنام امام زمان (عج)، فرد دستگیر شده متهم به اختلاس مبلغ یک میلیارد و نهصد میلیون ریال از وجوه دولتی و اموال بیت المال است.
ضرورت پیگیری وعده توسعه کسب و کار‌های خانواده محور با اعطای تسهیلات مناسب انسیه خزعلی
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه پس از نشست و گفتگو با مردم جزیره هرمز و فعالان صنایع دستی در این جزیره، اظهارداشت: نداشتن اشتغال، امکانات، ضامن و وثیقه از مهمترین مشکلات زنان جزیره هرمز است که با کم شدن ضامن و جایگزین کردن وثیقه‌ها به دنبال کم شدن مشکلات آنان هستیم. این ادعا مسلما در چندماه آینده توسط همکاران پایگاه تحلیلی خبری شعار سال پیگیری و راست آزمایی خواهد شد
بازدید رئیس جمهور از پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس
آیت‌الله رئیسی ظهر روز پنجشنبه ۲۳ دی ماه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده استان هرمزگان با حضور در پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندر عباس با فرماندهان و خلبانان این پایگاه دیدار کرد.
به درخواست‌های مردم میناب کاملا رسیدگی می‌شود
رییس جمهور گفت: مردم بخش توکهور و هشت بندی میناب استان هرمزگان درخواست‌های متعددی دارند که به تمام این موارد به طور کامل رسیدگی خواهد شد.
هرمزگان نماد ایستادگی، شجاعت و مقاومت مردم برابر متجاوزان است
رئیس جمهور کشورمان گفت: شکل‌گیری استان هرمزگان همراه با مقاومت مردم در برابر متجاوزان بوده و تاریخ این استان ایستادگی، شجاعت و شهامت مردم را ثبت کرده است.
سیلاب اخیر بالغ بر هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در استان هرمزگان خسارت وارد کرده است
استاندار هرمزگان از خسارت هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی سیل در استان هرمزگان خبر داد. عمده‌ترین خسارت‌های سیل در هرمزگان در بخش کشاورزی بوده و در جلسات برگزار شده با حضور وزیر کشور و وزیر نیرو، برای جبران این خسارت‌ها تصمیم‌گیری شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بازهم تخریب خانه
جلوی چشمشان خراب شد؛
کاریکاتور بحران آب
آب ، آب و بازم آب:
شیب تند رکود 1000روزه
روحانی و وعده هایش:
کاریکاتورهای کتاب خوانی
کتابخوانی،مولفه ای فرهنگی:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
نان‌های محلی قشم
بفرما ، تکه ای نان:
با حجابت هم حالی به حالی می‌شوی؟!
رضی‌زاده در وبلاگ دل‌آباد:
گذری بر قدمت میناب
تاریخچه هرمز کهنه:
مروری بر تاریخ گامرون
تاریخچه بندرعباس:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
جاسک،بشاگرد،سیریک
میناب،رودان،حاجی آباد
بندرخمیر،بستک
بندرلنگه،پارسیان
وعده های فرا استانی