پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حفظ جان از آثار بد اقتصادی مهم تر است
داستان غم نان و تهدید جان؛
بافت تاریخی ارومیه در صورت بروز زلزله مقاومتی ندارد
رئیس شورای شهر ارومیه گفت: بافت تاریخی شهر ارومیه با توجه به فرسوده بودن و نبود مسیر دسترسی خودرو‌های امداد در صورت بروز زلزله در آسیب جدی قرار می‌گیرد.
نظارت مناسبی بر هزینه کرد بودجه دریاچه ارومیه انجام نشده است
دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان از بخش صنعت وصول شده است.
پایان حفاری تونل انتقال آب ‏سد کانی سیب به دریاچه ارومیه
استاندار آذربایجان غربی از پایان حفاری تونل انتقال آب سد "کانی سیب" به دریاچه ارومیه خبر داد.
بیش از ۲۰۰ روستای سردشت در انتظار تحقق وعده مسئولان برای اتصال به شبکه گاز
اهالی ۲۵ روستای مرزی سردشت با جمعیت حدود ۱۰ هزارنفر چندین سال است چشم به راه گاز رسانی به روستاهایشان هستند؛ این در حالی است که به گفته نماینده مردم پیرانشهر و سردشت بیش از ۲۰۰ روستای دیگر شهرستان سردشت نیز از نعمت گاز محرومند.
مدیرکل وقت سازمان اموال تملیکی آذربایجان‌غربی بازداشت شد
مدیرکل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در پی نابسامانی اموال سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و ترک فعل‌هایی که در جهت عدم تعیین تکلیف کالا‌های موجود در انبار‌های استان اتفاق افتاد، پس از تشکیل پرونده مدیرکل وقت اموال تملیکی استان آذربایجان غربی تحت تعقیب قرار گرفت و با صدور قرار وثیقه به زندان معرفی شد.
خبری خوش برای دریاچه ارومیه
معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از انتقال ٦٧٠ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه خبر داد و گفت : برنامه هایی را در راستای احیای دریاچه ارومیه در دستور کار داریم.
دستور ویژه استاندار آذربایجان‌غربی برای رفع مشکلات سیل‌زدگان مهاباد
استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از توجه ویژه رییس جمهوری و پیگیری وضعیت سیل‌زدگان مهاباد توسط آیت‌الله رییسی گفت: در راستای اجرایی شدن دستورات ویژه رییس جمهوری، نهاد‌های مختلف برای رفع مشکلات سیل زدگان مهاباد همه توان خود را به کار گیرند.
جزایر دریاچه ارومیه به خاطر کاهش آب، به هم چسبیده اند
مهران نظری مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مهمترین چالش زیست محیطی استان آذربایجان غربی چالش آب و کاهش شدید سطح تراز دریاچه ارومیه به خصوص در یک سال گذشته است که این مشکل زیست محیطی خطر تولید ریزگرد‌های نمکی را در منطقه افزایش داده است.
در سقوط هواپیما خلبان فقید مقصر است و تصادف اتوبوس، راننده!
تا کی می‌خواهیم با نگاه‌های تک بعدی و عموما سطحی صورت مسئله‌ها را پاک کنیم. انگار نه انگار که حادثه‌ای رخ داده و نیازمند آسیب شناسی جزء به جزء کار و اقدام پیشگیرانه برای عدم تکرار آن هستیم. در ایران ضرب المثلی وجود دارد مبنی بر اینکه، در سقوط هواپیما خلبان فقید مقصر است و تصادف اتوبوس، راننده؟ آیا زمان ایجاد تغییر فرا نرسیده است؟ وکیل اولیای دم خانواده مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی با اشاره به دریافت نظر کارشناسی از شعبه بازپرسی دادسرای نقده، از اعتراض خود در خصوص تقصیر ۱۰۰ درصدی راننده، خبر دادند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه دسترسی روستای دورافتاده و سخت‌گذر
مدیرعامل معدن طلای آقدره تکاب گفت: راه دسترسی روستای دورافتاده و سخت‌گذر " آقدره علیا " از توابع بخش تخت‌سلیمان به طول پنج کیلومتر با ۵۰ میلیارد ریال هزینه توسط کارخانه استحصال و فرآوری طلای آقدره بهسازی و آسفالت می‌شود.
استاندار آذربایجان‌غربی تشریح کرد
دپو شدن سیب تولیدی آذربایجان‌غربی کنار جاده
استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از برخی کارخانه‌داران در ارتباط با دپوی سیب‌های استان کنار جاده‌ها گفت:متأسفانه برخی افراد نسبت به ایجاد ایستگاه‌های خرید سیب در کنار جاده‌ها اقدام و در چرخه خرید و فروش این محصول اخلال ایجاد کردند.
نابودی کامل ۳ تالاب آذربایجان غربی بخاطر خشکسالی
عدم تآمین کامل حق آبه تالاب ها، کاهش بارندگی و خشکسالی امسال تالاب‌های استان آذربایجان غربی را در وضعیت نامناسبی قرار داده است.
دریاچه ارومیه باز هم پایین رفت
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین پایش‌های انجام شده سطح تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت زمان پارسال ۶۰ سانتیمتر کاهش یافته است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مهاباد:
آتش‌سوزی پیکره ماموستا هژار در مهاباد مهار شد
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرستان مهاباد گفت: متاسفانه در اولین ساعات بامداد امروز، افرادی با قرار دادن لاستیک خودرو در زیر تندیس ماموستا هژار در مهاباد اقدام به آتش زدن این تندیس کردند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راننده خاطی خیابان کاشانی ارومیه دستگیر شد
در پی حادثه زیر گرفتن دو خانم در ارومیه دادستان این شهر اعلام کرد: راننده خاطی خیابان کاشانی ارومیه دستگیر شد.
اماده باش هلال احمر آذربایجان غربی ؛
خسارت زلزله نقده جزیی بود
وقوع دو زمین لرزه در این شهرستان نقده خوشبخانه خسارات جانی نداشت و تنها موجب ترک خوردگی برخی منازل در شهرستان‌های نقده و پیرانشهر شد. شدت زمین لرزه در شهرستان نقده به حدی بود که موجب رعب و وحشت در بین اهالی شد.
رییس پژوهشکده آرتمیا و آبزی‌پروری دانشگاه ارومیه؛
بی خطر بودن شنا در قسمت‌های سرخ دریاچه ارومیه
رییس پژوهشکده آرتمیا و آبزی‌پروری دانشگاه ارومیه گفت: شنا کردن در قسمت‌های سرخ دریاچه ارومیه برروی شناگران اثرات منفی ندارد و این پدیده یک اتفاق طبیعی در دریاچه‌هایی با شوری بالاست که رخ می‌دهد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فراری شدن فلامینگوها از دریاچه ارومیه
حقابه دریاچه ارومیه را امسال ندادند و فلامینگوها این دریاچه را ترک کردند و آنها که ماندند، نمک‌سود شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه احیا دریاچه ارومیه؛
آبی برای رهاسازی به دریاچه وجود ندارد
یاسر رهبردین گفت: ما برخی اقدامات سازه‌ای و غیرسازه‌ای برای احیای دریاچه انجام دادیم، مثلا با لایروبی رودخانه‌های منتهی به دریاچه آب را به پیکره اصلی دریاچه وارد کردیم، اقدام دیگر کاهش تبخیر و تلفات آب بوده تا بتوانیم با شدت دبی بیشتر و زمان کمتر آب را منتقل کنیم.
امکان رهاسازی آب در دریاچه ارومیه را نداریم
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: با وجودی که آب کشاورزی را 40 درصد کاهش داده‌ایم، همچنان آبی برای رهاسازی نداریم و چنانچه این کار را انجام دهیم امکان تامین آب شرب در پاییز و زمستان را نخواهیم داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهردار میاندوآب استیضاح و عزل شد
عضو شورای شهر میاندوآب گفت: طی روز‌های اخیر به دلیل مشکلات به وجود آمده در امورات شهرداری و کم‌کاری‌های موجود در شهرداری میاندوآب اعضای شورای شهر میاندوآب اقدام به طرح سوال از شهردار کردندکه متاسفانه شهردار میاندوآب پاسخ‌گو نبوده و شهردار استیضاح و در نهایت منجر به عزل وی از سمت شهرداری شده است.
منابع آبی آذربایجان غربی گرفتار برداشت‌های غیرمجاز
کاهش بارش، عدم مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، رعایت‌نکردن سهمیه برداشت آب توسط برخی کشاورزان، استفاده از روش‌های سنتی آبیاری و افزایش مصرف آب توسط صنایع و مردم موجب شده است بخش قابل توجهی از منابع آبی در سراسر کشور خشک شود و سطح سفره‌های زیرزمینی به‌شدت پایین بیاید. همچنین این مسأله موجب شده حفره‌های تهی از منابع آبی در اثر واردآمدن فشار طبقات فوقانی زمین، فرو بریزد و پدیده فرونشست زمین در بسیاری از مناطق اتفاق بیفتد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دریاچه ارومیه ۸۸ کیلومترمربع کوچک شده است
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی به کاهش ۸۸ کیلومترمربعی وسعت دریاچه ارومیه گفت: هم اکنون وسعت دریاچه سه هزار و ۵۶۶ کیلومتر مربع بوده در حالی که در مشابه سال گذشته سه هزار و ۷۴۳ کیلومترمربع بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تالاب بین‌المللی "کانی برازان" مهاباد
آتش در جان میزبان ۳۵ هزار بال انواع پرندگان مهاجر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه گرمای هوا، وزش باد و خشک بودن علفزار‌ها و بوته‌ها از عوامل بروز آتش سوزی در نیزار‌های تالاب بین‌المللی "کانی برازان" مهاباد بود، گفت: چهار هزار متر مربع از نیزار‌های کنار جاده‌ای این تالاب در آتش سوخت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
دانشگاه های دور افتاده خارج از حومه شهر
مدارک دانشگاههای بی ارزش:
پذیرایی در سفره خانه ها
دود، قلیان، زیر زمین؛
رتبه 13 بوکان در رشد توسعه پایدار آذربایجان غربی
رشد توسعه پایدار آذربایجان غربی:
تلاش های موثر امدادگران
زلزله آذربایجان:
بازم ابتکار و بازم دریاچه ارومیه
وضعیت جدید دریاچه ارومیه!
گفتگو و گزارش
کتابفروش‌های کیلویی در ارومیه!
کتاب نخوانی در کشور؛
دپوی « سیب » باغداران آذربایجان غربی در کنار جاده‌های استان
ارزان فروشی سیب‌ها به دلالان به دلیل فاسد شدن محصول ؛
همتی بلند با ساخت ۲ هزار سرپناه برای زلزله زدگان قطور
بهره برداری ۸۹۲ واحد مسکونی زلزله‌زده خوی؛
امکانات ضعیف بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه
کم و کیف خدمات کتابخانه‌ای نابینایان
نقد و بررسی
وبلاگستان
اول ایرانگردی بعد جهانگردی
سفر، گردشگری و تفریحات؛
كتابشناسي اروميه
کتابشناسی تاریخی ارومیه:
باورهای غلط درباره مردم اورمیه
درباره شهروندان ارومیه ای:
باز هم قول و باز هم قرار
بازدید از بنیاد ایران شناسی:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
ارومیه،چایپا،سیه چش