پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حفظ جان از آثار بد اقتصادی مهم تر است
داستان غم نان و تهدید جان؛
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر ارومیه:
سایت زباله شهرداری ارومیه تهدید جدی برای آب‌های زیر زمینی است
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر ارومیه گفت: پیرو گزارش‌های رسیده، موضوع نفوذ شیرابه سایت زباله به آب‌های زیرزمینی، منابع زیست‌محیطی را در آینده دچار بحران خواهد کرد و سازمان مدیریت پسماند باید به طور جدی در راستای رفع آن اقدام کند.
تعیین تکلیف اراضی موسوم فرودگاه اضطراری خوی پس از ۱۰ سال
در پی تعیین تکلیف اراضی موسوم فرودگاه اضطراری شهرستان خوی پس از گذشت ۱۰ سال با ورود سازمان بازرسی کل کشور، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع از رئیس سازمان بازرسی تقدیر و تشکر کردند.
آقای نماینده خوش غیرت مجلس، اگر کودکان خودت در خودروی حادثه جاده سلماس -ارومیه بودند، با کارخانه سازنده چه می کردی؟
سال هاست که داد می زنند و داد می زنیم که بسیاری از خودروهای داخلی، از نظر بدنه ، سپر و شاسی ، فاجعه هستند، اما کسی نمی خواهد بشنود. نه آن سازمان استاندارد بگونه ای غیر استاندارد، نه پلیس محترم راهور که فقط کارش شده هشدار دادن و اقدامی برای قطع شماره گذاری خودروهای غیر استاندارد نمی کند،نه وزارت صمت بعنوان ناظر و جهت دهنده و سیاستگذار ، نه دستگاه های نظارتی در خواب فرو رفته و غیره. دستگاه قضایی کشورمان هم که گویا مخزن تحفظش حالا حالاها پر نمی شود. آقای دادستان، واقعا وقتش نرسیده که نسبت به این شیوه تولید غیراستاندارد و کشنده، وارد میدان شوید و اعلام جرم عمومی کنید؟ این تولید نیست، جنایت و نوعی نسل کشی است. آقای نماینده مجلس عزیز، حقوق و مزایا بحمد خدا برقرار است عزیز، کم و کسری وجود ندارد؟ اگر به کنار جامه وزین تان بر نمی خورد و معتقد به قسم نمایندگی هستید، اگر فرزندان شما در خودروی حادثه جاده سلماس - ارومیه بودید ، با کارخانه سازنده چه می کردید؟ آقای علی آبادی ، وزیر محترم صمت، شما چطورید اخوی؟ ان شاالله که صندلی وزارت تان هیچگاه میخ نداشته باشد. شاید قیاس مع الفارق باشد، اما یاد عبارت حضرت علی افتادیم(کاش شما را نمی شناختیم، که این شناخت به پشیمانی کشید و اندوه در پی داشت. خدایتان بکشد. دل را از خون آبه چرکین و سینه را از خشم انباشتید و دم به دم جرعه های غم نوشاندید و رای را با نافرمانی و فروگذاری، تباه کردید و ...).
دریاچه ارومیه تا ۱۰ سال آینده احیا می‌شود؛
دریاچه ارومیه اگر آب ندارد، برای بعضی‌ها نان خوبی دارد
میلیارد‌ها تومان پول زبان بسته مملکت را با اسم رمز احیا خرج طرح‌هایی می‌کنند که هیچ خروجی ملموس و شفافیتی در آن دیده نمی‌شود. واقعا مملکت تا این حد تهی از نهاد بازرسی موثر شده است؟ آقایان خوش غیرت مجلسی، طرخ‌های احیای دریاچه ارومیه تحقیق و تفحص می‌خواهند. در همین رابطه، معاون اجرایی طرح انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه مدعی است که در شرایط تکمیل پروژه‌ها و آورد آبی سالیانه ۳ میلیارد متر مکعب به دریاچه، تا ۱۰ سال آینده دریاچه ارومیه احیا خواهد شد. بووشه!
تائید سرقت از موزه مردم شناسی ارومیه + بی ارزش جلوه دادن اشیا سرقت شده ( خجالت بکشید)
میراث فرهنگی سرقت از موزه‌ی مردم‌شناسی ارومیه را تایید کرد.
اجرا شدن حکم محکومیت ۱۹ محکوم باند ارتشاء و قاچاق سوخت گمرک سروی ارومیه
ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: برابر گزارش اداره اطلاعات استان مبنی بر اینکه با بررسی گردش مالی تعدادی از کارمندان شرکت نفت مستقر در گمرک سرو در سال ۱۳۹۹ که وظیفه پایش و دیپ زنی باک کامیون و اتوبوس‌های خروجی به سمت کشور ترکیه را عهده دار بودند، این افراد با اخذ مبالغی به صورت غیر مستقیم، از گزارش سوخت مازاد این خودرو‌ها خودداری می‌کردند. وی از اجرای حکم محکویت ۱۹ محکوم پرونده ارتشاء و قاچاق سوخت در گمرک سرو ارومیه خبر داد.
عملیات عمرانی خط لوله انتقال آب به دریاچه پایان یافت
دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه از پایان عملیات عمرانی تونل ۳۶کیلومتری انتقال آب به دریاچه ارومیه خبر داد.
پرداخت ۴۰۵ میلیون تومان تسهیلات به خانه‌های زلزله‌زده در خوی
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به واحد‌هایی که تحت تاثیر زمین لرزه خوی قرار گرفته‌اند تا سقف ۴۰۵ میلیون تومان تسهیلات، کمک بلاعوض، میلگرد، سرامیک و در و پنجره رایگان اختصاص یافته، اما شاید برای تکمیل واحد‌ها کفایت نکند، بنابراین از هموطنان و خیرین می‌خواهیم به هر میزان که توانایی دارند وجوه خود را به حساب صد امام (ره) واریز کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه ریزی برای کاهش مشکلات زلزله زدگان خوی:
رسیدگی به خسارت ۹۲۵۰ خانه آسیب دیده در زلزله خوی و توضیحات مسئولان
اکبر نیکزاد، رییس بنیاد مسکن گفت: آواربرداری ساختمان‌هایی که تحت تاثیر زمین لرزه ۵.۹ ریشتری خوی در آذربایجان غربی قرار گرفتند از چهار روز قبل آغاز شده که علاوه بر همکاران ما در بنیاد مسکن آذربایجان غربی، چهار استان دیگر شامل آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان هم با ماشین‌آلات و نیروی انسانی در محل حادثه حاضر شده و به کمک زلزله‌زدگان آمده‌اند.وی افزود: طبق آخرین آماری که تاکنون تهیه شده در جریان زمین‌لرزه خوی ۱۷۵۰ واحد مسکونی تخریب و ۷۵۰۰ واحد دچار خسارت شده که باید تعمیر شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زلزله ۵.۹ ریشتری خوی و خسارت سنگین به ۴۰ روستا و اعلام وضعیت قرمز + هشدار برای زلزله احتمالی تبریز
بعد از زلزله5.4 ریشتری 28 دی ماه1401 و هشدار شعار سال در خصوص احتمال وقوع زلزله ای حدودا 6 ریشتری در خوی، شنبه شب، هشتم بهمن ماه،1401 زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ در ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شب، شهرستان خوی را لرزاند. زلزله اخیر بدلیل شدت بالاتر و آسیب های زلزله قبلی ، خسارات 20 تا 50 درصدی را به مناطق شهری وارد کرده است. حدود 40 روستا با تاکید بر روستاهای واقع در منطقه ایواوغلی ، بشدت آسیب دیده اند. زلزله تاکنون باعث فوت سه نفر و مجروح شدن حدود هزار نفر از شهروندان شهرستان خوی شده است. شعار سال بر اساس برخی گزارشات و تحلیل های صورت پذیرفته، در خصوص زلزله احتمالی شهرستان تبریز ، هشدار داده و درخواست بررسی موضوع و در صورت نیاز، فراهم سازی شرایط برای مقابله با بلایای احتمالی را دارد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زلزله ۵.۴ ریشتری خوی، مصدومیت حدود ۲۰۰ شهروند و هشدار برای زلزله بزرگتر احتمالی
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر بخش فیرورق شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند. طبق گفته جمعیت هلال احمر این استان، تعداد مصدومان زلزله به حدود 200 نفر رسیده و همچنین بر اساس برآورد اولیه و سریع از ۱۷ روستا مشخص شد که به ۵۰۰ منزل مسکونی خسارت وارد شده است. ارزیابی های ثانویه توسط سی اکیپ از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی توسط ارزیابان بنیاد مسکن نشان داده که ۲ هزار و ۹۳ واحد مسکونی به درصدهای مختلف خسارت دیده و از این تعداد، یک هزار و ۹۵۵ واحد مسکونی با خسارت زیر ۵۰ درصد نیازمند تعمیر و ۱۳۸ واحد مسکونی با خسارت بالای ۵۰ درصد نیازمند احداث هستند. برخی از زمین شناسان ،پیش بینی زلزله شدیدتر در آینده ای نزدیک در این منطقه را می کنند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باز شدن پای مافیا به نانوایی‌های ارومیه، فروش نان به سوپر مارکت‌ها توسط نانوا ممنوع است
شلوغی صف‌های نان این روز‌ها موضوعی است که در ارومیه شهروندان را با مشکلات فراوان روبرو کرده است.یکی از شهروندان با بیان اینکه برخی شهروندان خانوادگی در صف نانوایی‌های ایستاده و اقدام به خرید نان بیش از نیاز خانوار خود می‌کنند ادامه داد: برخی از این شهروندان نان خریداری شده را به سوپر مارکت‌ها می‌فروشند تا آن‌ها با قیمتی دو برابر به مردم بفروشند.
گزارش کامل از زلزله پائیزه خوی و تخریب کامل 112 واحد مسکونی
بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور در ساعت ۳ و ۵۱ دقیقه بامداد روز چهارشنبه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند و تا ساعت ۹ و ۳۱ دقیقه صبح امروز چهارشنبه ۲۷ پس لرزه پس از این زمین لرزه شدید در خوی به ثبت رسیده است.براساس این گزارش، شدت این پس لرزه‌ها تاکنون بین ۳.۵ تا ۲.۶ یشتر بوده و این روند همچنان ادامه دارد. تاکنون بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی خسارت دید و۵۸۰ نفر شهروند در شهرستان‌های خوی و سلماس مصدوم شدند.عوامل امدادی و نیرو‌های کمک رسان پس از وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی به محل حادثه اعزام شده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زرینه‌رود و سیمینه‌رود خشک شوند؛ دریاچه ارومیه هَم خشک می‌شود
زرینه رود و سیمینه رود میاندوآب رگ حیاتی و نگین خروشان آذربایجان غربی هستند که در گذشته یکی از تأمین‌کنندگان آب دریاچه ارومیه بودند، اما در چند سال اخیر به دلیل تغییر اقلیم و خشکیدگی ایران و کاهش بارش‌ها در استان، نه تنها خود‌شان با بحران کم آبی مواجهند که توانی هم برایشان باقی نمانده تا دریاچه ارومیه را از خشکی برهانند.
رسانه گریزی اعضای شورای شهر ارومیه و برگزاری جلسات علنی شورا بدون حضور خبرنگاران
جلسات شورای شهر ارومیه در پشت در‌های بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.
گزارش بیست و یکمین سفر استانی رئیس جمهور؛
بازدید از مرز تمرچین پیرانشهر
آذربایجان غربی روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه، میزبان بیست و یکمین سفر استانی رییس جمهور است.
برنامه مثلا احیای دریاچه ارومیه با بودجه‌های میلیاردی چه دستاوردی داشت؟
بدلیل ضعف حوزه‌های نظارتی چنان می‌توان گنجشک را رنگ کرد و بجای قناری فروخت که خودش داستانی شده است برای دریاچه ارومیه مبلغ میلیارد تومانی بودجه گرفتند (گویا بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان)، اما نتیجه چه شد؟ چکار کردند؟ چرا دریاچه ارومیه احیا نشد؟ چه کسی باید پاسخگو باشد و چه نهادی باید پاسخ طلبی کند؟
۸۰ درصد حق آبه دریاچه ارومیه، داده نمی‌شود
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در سال آبی جاری از ۳.۴ میلیارد متر مکعب حق آبه دریاچه ارومیه، ۷۰۰ میلیون مترمکعب به سوی دریاچه رهاسازی شده‌است.
مشکلات معادن و پهنه‌های معدنی آذربایجان‌غربی احصا شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: باید مسائل و مشکلات بخش معدن این استان در راستای توسعه بیشتر و جذب سرمایه‌گذار بررسی و ارزیابی دقیق شوند.
بافت تاریخی ارومیه در صورت بروز زلزله مقاومتی ندارد
رئیس شورای شهر ارومیه گفت: بافت تاریخی شهر ارومیه با توجه به فرسوده بودن و نبود مسیر دسترسی خودرو‌های امداد در صورت بروز زلزله در آسیب جدی قرار می‌گیرد.
نظارت مناسبی بر هزینه کرد بودجه دریاچه ارومیه انجام نشده است
دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان از بخش صنعت وصول شده است.
پایان حفاری تونل انتقال آب ‏سد کانی سیب به دریاچه ارومیه
استاندار آذربایجان غربی از پایان حفاری تونل انتقال آب سد "کانی سیب" به دریاچه ارومیه خبر داد.
بیش از ۲۰۰ روستای سردشت در انتظار تحقق وعده مسئولان برای اتصال به شبکه گاز
اهالی ۲۵ روستای مرزی سردشت با جمعیت حدود ۱۰ هزارنفر چندین سال است چشم به راه گاز رسانی به روستاهایشان هستند؛ این در حالی است که به گفته نماینده مردم پیرانشهر و سردشت بیش از ۲۰۰ روستای دیگر شهرستان سردشت نیز از نعمت گاز محرومند.
مدیرکل وقت سازمان اموال تملیکی آذربایجان‌غربی بازداشت شد
مدیرکل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: در پی نابسامانی اموال سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و ترک فعل‌هایی که در جهت عدم تعیین تکلیف کالا‌های موجود در انبار‌های استان اتفاق افتاد، پس از تشکیل پرونده مدیرکل وقت اموال تملیکی استان آذربایجان غربی تحت تعقیب قرار گرفت و با صدور قرار وثیقه به زندان معرفی شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
دانشگاه های دور افتاده خارج از حومه شهر
مدارک دانشگاههای بی ارزش:
پذیرایی در سفره خانه ها
دود، قلیان، زیر زمین؛
رتبه 13 بوکان در رشد توسعه پایدار آذربایجان غربی
رشد توسعه پایدار آذربایجان غربی:
تلاش های موثر امدادگران
زلزله آذربایجان:
بازم ابتکار و بازم دریاچه ارومیه
وضعیت جدید دریاچه ارومیه!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
اول ایرانگردی بعد جهانگردی
سفر، گردشگری و تفریحات؛
كتابشناسي اروميه
کتابشناسی تاریخی ارومیه:
باورهای غلط درباره مردم اورمیه
درباره شهروندان ارومیه ای:
باز هم قول و باز هم قرار
بازدید از بنیاد ایران شناسی:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
ارومیه،چایپا،سیه چش