پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افتتاح خط تولید موتورسیکلت در زندان قم با حضور رئیس کل زندان‌های‌ کشور
اشتغال زندانیان که نقش مهمی در بازپروری آنان دارد، به‌عنوان یک دغدغه جدی سال‌هاست در سازمان زندان‌ها مطرح بوده و قوه‌ قضائیه در مسیر تربیت و اصلاح و بازپروری زندانیان حامی راه‌اندازی کارگاه‌های کارآفرینی در زندان‌هاست. پنجشنبه هفته گذشته هم در همین مسیر؛ اولین خط تولید موتورسیکلت در زندان‌های کشور به بهره‌برداری رسید. زندانیانی که برای این حرفه آموزش‌ دیده و در این خط تولید مشغول شدند می‌توانند بعد از آزادی از زندان در کارخانه تولید‌ موتورسیکلت نیرو‌موتور به فعالیت خود ادامه دهند.زندان لنگرود یا همان ندامتگاه مرکزی قم‌ در ابتدای جاده قدیم قم- کاشان مقصد پنجمین تور نظارتی‌ قوه‌ قضائیه با هدف بررسی وضعیت اشتغال زندانیان و راه‌اندازی اولین خط تولید موتورسیکلت توسط زندانیان بود.
آقای رئیسی، تاسیس فرودگاه در قم، نمی تواند اولویت ملی باشد + اگر امروز ممانعت نشود، فردا شاهد پرواز جت های شخصی خواهید بود
خبر می رسد که سیدمحمدآقامیری استاندار قم افاضات نمودند که احداث فرودگاه قم حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با مدل‌های اقتصادی پیش‌بینی شده، مشکلی برای تامین آن وجود ندارد. از طرف دیگر منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور بیان نموده که دولت با انتخاب منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به عنوان سرمایه‌گذار جدید فرودگاه قم موافق است اما شیوه تامین مالی آن بر عهده مجموعه مدیریت استان است. موافقت اصولی فرودگاه قم صادر شده است اما این موافقت اصولی به معنای مجوز ساخت نیست و باید سایر پیش‌نیازها نیز آماده شود. سوال این است که وقتی فرودگاه مهراباد ، پیام و امام خمینی(ره) وجود دارد، چه نیازی به زیرساختی جدید (در شرایط کسری و کمبود بودجه) بنام فرودگاه قم است؟آقای رئیسی، شما و خودمان را به رعایت تقوای الهی توصیه نموده و هشدار می دهیم و تاسیس این فرودگاه ممکن است خدای ناکرده به پرواز جت های شخصی برخی از آقایان ختم شود. به مصلحت کشور و حوزه ارزشی نمی بینیم که این پروژه غیر ضروری دنباله گیری شود.
تبرئه قطعی مجتمع زیتون+ طرف شکایت چه کسی بوده است ،آقای محسنی ازه ای قصد بررسی ندارند؟
پاسخ مجتمع گردشگری زیتون به جوابیه مدیرمسئول فرهیختگان که برای جماران ارسال شده است در پی می‌آید: اتهامات کذب مطرح شده از سوی مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان و انتشار آن در خبرگزاری ایسنا در حالی صورت گرفته که وی در جریان رسیدگی قضایی به پرونده مجتمع زیتون بوده و ۲۰ روز قبل از آن حکم تبرئه زیتون از اتهام از تغییر کاربری غیرمجاز که به گفته آقای ایمان‌جانی مهمترین تخلف زیتون بوده صادر شده و وی طبیعتا در جریان حکم دادگاه بوده است. در تاریخ ۱۰/۰۵/۱۴۰۱، شعبه ۱۰۹ دادگاه کیفری شهرستان قم حکم برائت مجتمع زیتون را از هرگونه فساد، زد و بند، جعل، عدم پرداخت عوارض قانونی و سایر اتهاماتی که منجر به تغییر کاربری غیرمجاز شده باشد را صادر کرده و این حکم نیز قطعی شده است. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال،حسب وظیفه حرفه ای و با توجه به تمرکز روی بازنشر اخبار این مجموعه ، اقدام به انتشار حکم برائت نموده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل حفظ و احیاء بناها، محوطه‌ها و بافت‌های تاریخی:
محدوه بافت تاریخی قم و ضوابط اختصاصی آن ابلاغ شده و لازم الاجراست
مدیرکل حفظ و احیاء بناها، محوطه‌ها و بافت‌های تاریخی گفت: موارد تعیین آثار ملی و واجد ارزش و تعیین حریم اختصاصی و عمومی برای این آثار صرفا در حیطه اختیارات و تکالیف وزارت میراث فرهنگی است و سایر نهاد‌ها ملزم به رعایت موارد اعلامی و ضوابط حفاظتی و حریم مربوط به آن هستند.
ضرورت حمایت ملی برای رفع نگرانی‌های آبی در قم؛
هشدار استاندار قم درباره وجود ۳۰ هزار کانون بحران ریزگرد در قم
سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، با بیان اینکه در استان قم ۳۰ هزار هکتار کانون بحران داریم، ابراز کرد: آب یک موضوع مهم و حیاتی است و شرایط اقلیمی استان قم نیز در این راستا تأثیرگذار است.وی با تأکید بر اینکه روند توسعه استان بسیار با سرعت است، عنوان کرد: متأسفانه بضاعت شهرداری قم نیز به حدی نیست که تمام مشکلات استان را به آن‌ها بسپاریم. استاندار قم با اشاره به اینکه چند نکته اساسی در استان قم وجود دارد که نیازمند حمایت‌های ملی هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از این موضوعات، بحث آب قم است، موضوعی که استان قم مانند بسیاری از استان‌های کشور با آن درگیر است.
علی لاریجانی با پرونده «زیتون» ارتباط دارد؟ + کنلگ زنی و کشیده شدن پای لاریجانی به داستان پرونده فساد زیتون
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده زیتون گفت که در اسناد این پرونده ، نام آقای لاریجانی را ندیدم. معلوم نیست که آقای امیرابادی فراهانی چه چیزی را دیده و چه چیزی شنیده و جای سوال دارد که چرا این حجم سطحی صحبت می کند.
قائل به حجاب اجباری برای افراد در حوزه شخصی و خصوصی نیستیم
سعیدی امام جمعه قم با قانونی و شرعی خواندن حجاب گفت: حجاب در کشور ما به عنوان یک کشور ایرانی و اسلامی یک ضرورت و قانون است و مانند همه قانون‌ها لازم است رعایت شود. حجاب محدودیتی برای فعالیت‌های بانوان ایجاد نمی‌کند در عین حال که قائل به حجاب اجباری برای افراد در حوزه شخصی و خصوصی نیستیم.
۷۵ درصد از آب مورد نیاز قم از خارج استان تامین می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از آب مورد نیاز قم از خارج استان تامین می‌شود، گفت: از جمله منابع آب استان، ۱۳ حلقه چاه علی آباد و بخش قابل توجهی چاه‌های آب شهری هستند و حوزه‌های روستایی، از منابع محلی چاه‌ها و قنوات تامین می‌شوند.
‌می‌خواهند چند شهر را خراب کنند؛ یکی از آن‌ها قم است
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بزرگ‌ترین تحقیقات درباره امام الان در اسرائیل انجام می‌شود گفت: اسلام ستیزی یکی از واقعیات دنیا است؛ در حال حاضر به این فکر افتادند که چند شهر را زودتر خراب کنند که یکی از آن‌ها قم است.
معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی قم
مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر معارفه شد. در این مراسم حکم مدیرکلی به امیرعلی عموزاده مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اعطا شد.
مونوریل قم در سطح ملی تعیین تکلیف می‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: پروژه نیمه‌کاره مونوریل قم از طرح‌های حاکمیتی بوده و اجرا یا عدم اجرای آن در کارگروه‌های ملی تعیین خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم؛
لزوم برخورد قاطع با تخلفات زیست محیطی در کهک
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر لزوم تلاش باید برای حفظ کاربری باغات کهک تاکید کرد و گفت: تعامل میان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در کهک بسیار مهم است و باید از تخلفات زیست محیطی در منطقه با قاطعیت جلوگیری شود.
معامله قبر تا ۱۰۰میلیون تومان در قم
شهردار قم گفت: به‌صورت غیرقانونی در برخی از آرامستان و امام‌زاده‌های استان انجام می‌شود، برخی از قبور در شهر قم به قیمت ۱۰۰ میلیون فروخته می‌شود.
تعرفه برق در قم ۷۰درصد ارزان‌تر است؟
سخنگوی صنعت برق با رد شایعه ارزان تر بودن تعرفه های برق در استان قم، گفت: تعرفه برق این استان بر اساس منطقه آب و هوایی آن حساب می شود و هیچ تفاوتی با سایر استان ها ندارد.
واگن‌های مترو تهران به قم داده شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو درباره چرایی اعزام یک رام قطار برای متروی قم گفت: بر اساس اساسنامه شرکت بهره برداری مترو این شرکت می‌تواند برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهر‌های دیگر رود که می‌تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امام جمعه قم: تورم مردم را عاصی کرده است
امام جمعه قم با گلایه از تورم، کاهش ارزش پول، مشکلات کسب و کار و نظام بانکی که مردم را عاصی کرده است، گفت: ما طرف دار وحدت هستیم و به آن پافشاری می‌کنیم؛ زیرا امام (ره) و رهبری به آن تأکید کردند و همه باید آن را حفظ کنند.
جزییات سفر رییس جمهور به قم از زبان استاندار:
مصوبات سفر به عنوان مصوبات هیات دولت تلقی شود
استاندار قم گفت:در این سفر قرار است مصوبات سفر به عنوان مصوبات هیات دولت تلقی شود و به همین منظور لازم است تا نسبت به اخذ مجوزات و استفاده بهینه از این فرصت برنامه ریزی‌های لازم صورت بگیرد.
موانع عملیات جمع آوری ریل‌های متروکه برداشته شده است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی: موانع عملیات جمع آوری ریل‌های متروکه برداشته شده است.
نخستین شهرک خصوصی صنایع غذایی کشور در قم ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: از طرح‌های قابل ارائه جهت سرمایه‌گذاری در قم، طرح ایجاد نخستین شهرک صنعتی خصوصی صنایع غذایی در کشور است که به همت تعاون‌گران در استان اجرایی می‌شود.
قم از استعداد بیشتری برای ورود به موج ششم کرونا برخوردار می‌باشد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نرخ واکسیناسیون کرونا در این استان را ۱۵ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری دانست و گفت: قم جز مناطقی است که از استعداد بیشتری برای ورود به موج ششم کرونا برخوردار می‌باشد.
حضرت آیت الله سبحانی خطاب به استاندار قم:
اتمام پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت قرار دهید
حضرت آیت الله العظمی سبحانی خطاب به استاندار قم گفتند: اتمام پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت قرار دهید و شبانه روز در خدمت مردم باشید تا مشکلات رفع گردد.
تلاش معاونت زنان و خانواده برای تدوین طرح جامع زن و خانواده
معاون رییس جمهوری در امور زن و خانواده با اشاره به تلاش این معاونت برای تدوین طرح جامع زن و خانواده گفت: در این طرح مباحثی مانند افزایش ازدواج، کاهش طلاق، جوانی جمعیت، افزایش نشاط شهری وغیره مورد توجه جدی خواهد بود.
برخی مسئولان مخالف راه اندازی باغ پرندگان هستند
شهردار گفت: برخی از مسوولان مخالف راه اندازی باغ پرندگان به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری هستند و عملا با سخت گیری و اعمال برخی کار‌ها مانند الزام بر تست پی سی آر برای پرندگان اجازه راه اندازی این مجموعه تفریحی را نمی‌دهند.
حفظ حریم مرجعیت الزام عقلی و شرعی دارد
آیت الله سعیدی گفت:نباید هرکسی به خود اجازه بدهد خلاف ادب و نزاکت مطلبی را درباره مرجعیت بیان کند.
انتقاد عضو شورای شهر از فرسودگی امکانات آتش‌نشانی قم
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قم با انتقاد از فرسودگی برخی از تجهیزات و امکانات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: میانگین ساعات اضافه کار آتش‌نشان‌ها از نیرو‌های دیگر سازمان‌های تابعه شهرداری کمتر است و ما نیازمند تحقق برابری در این زمینه هستیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
صرفه جویی در مصرف آب
بحران کم آبی را جدی بگیریم؛
وحشی شدن میهمان
کنترل آنفولانزا در ایران؛
زیرمیزی پزشکان
رسیدگی ویژه به تخلف پزشکان؛
گفتگو و گزارش
آقای «ط»! درباره تغییر کاربری نظری ندارید؟
پاسخ زیتون به ابهامات تغییر کاربری اراضی؛
مسدودسازی حساب بانکی ۱۹۷ واحد صنعتی قم در سال «جهش تولید» +سند
عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت قم گفت:
نقد و بررسی
وبلاگستان
زندگینامه حضرت آیت الله بروجردی
اندیشه سیاسی آیت الله بروجردی؛
گنبد و بارگاه حرم حضرت
عکس های قدیمی قم؛
زندگي‌نامه شهيد فهميده
کودکی ازجنس نارنجک :
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پیگیری های ویژه