پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سیروس میانجی دبیر انجمن صنایع سرب و روی ایران :
انتقال شهرک تخصصی روی زنجان به آسانی امکانپذیر نیست
دبیر انجمن صنایع سرب و روی ایران در پاسخ به اظهارات چند روز قبل مدیرکل محیط زیست استان زنجان پیرامون جا به جایی شهرک تخصصی روی زنجان گفت، تولیدکنندگان در جانمایی این شهرک نقشی نداشتند و تبدیل این محدوده به شهرک تخصصی روی تصمیم مسوولان کارگروه امور زیربنایی وقت در استان بوده است. انتقال و جابه جایی ۷۰ واحد تولیدی در شهرک تخصصی روی زنجان با ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به آسانی و با انجام یک مصاحبه امکانپذیر نیست. در زمان حاضر حدود ۱۶۰ واحد صنعتی روی در سطح کشور فعال است و فعالیت این واحد‌ها برای بیش از ۲۳ هزار نفر به صورت مستقیم و ۶۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
کشف ۲ فقره فرار مالیاتی بزرگ و مطالبه ۵۲۸ میلیارد تومان مالیات از دو شرکت فولادی و شرکت فعال در صنعت روی استان زنجان
مدیرکل دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور از شناسایی دو فقره فرار مالیاتی بزرگ در استان زنجان و مطالبه مالیاتی از دو شرکت به ارزش ۵۲۸ میلیارد تومانی خبر داد. تحلیل گران بورسی معتقدند که این مسئله باید در سامانه کدال اطلاع رسانی شده و ممکن است روی سهام این شرکت ها، اثر ریزشی موقت داشته باشد.
ورود دادستان ابهر به ادعاهای روستائیان دو روستای کلنگرز و رازمجین شهر ابهر و شکایت از تخریب مزارع و باغات و جاده روستایی
دادستان زنجان به موضوع اکتشاف معدن دو روستای کلنگرز و رازمجین شهر ابهر ورود کرد و با تشکیل پرونده قضایی از متولیان امر درخواست استعلام کرده است.
یک‌هزار و ۲۶ مگاوات به ظرفیت تولید برق اضافه شد؛
بهره‌برداری از شش واحد نیروگاهی با حضور رئیس جمهور+ فیلم
با دستور رییس جمهور از پنج استان زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، استان فارس ۱۰۲۶ مگاوات ظرفیت برقی وارد مدار تولید شد. مراسم بهره‌برداری از ۶ واحد نیروگاهی شامل دو واحد گازی نیروگاه آریان در زنجان با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید و واحد بخار نیروگاه‌های فردوسی مشهد، هریس آذربایجان‌شرقی، جهرم فارس و ارومیه در آذربایجان‌غربی به صورت ویدئو کنفرانس به افتتاح شد.
جامعه محروم وقتی که طعم شیرین خدمت را بچشد، به خدا، پیغمبر و مسئولان خوش‌بین می‌شود
امام جمعه زنجان با بیان اینکه جامعه محروم وقتی که طعم شیرین خدمت را بچشد، به خدا، پیغمبر و مسئولان خوش‌بین می‌شود افزود: اگر ما شب و روز نماز و قرآن بخوانیم و هر آنچه که یک شخص مومن انجام می‌دهد را انجام دهیم، اما از روستایی که آب ندارد غافل شویم کار خاصی نکرده ایم.
مشکلات معدنکاران زنجانی از فرسودگی ۷۰ درصدی ماشین آلات تا رعایت الزامات محیط زیستی
رئیس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد ماشین‌آلات معدنی در استان فرسوده هستند، گفت: با وجود وارداتی بودن بیشتر ماشین آلات بعد از معیوب شدن آن‌ها امکان جایگزینی قطعه جدید به سختی میسر می‌شود.
حرکت کلانی باید در حوزه عمرانی با قدت و سرعت و توجه به حقوق مردم انجام شود
افشارچی، در جلسه شورای اداری استان زنجان گفت: حرکت کلانی باید در حوزه عمرانی استان با دقت و سرعت و توجه به حق و حقوق مردم و بیت‌المال انجام شود.
بازدید رئیس‌جمهور از محل انباشت کیک روی زنجان
ورود فلزات سنگین از طریق فعالیت­‌های انسانی به اکوسیستم‌های طبیعی، بویژه خاک‌ها یکی از مهمترین نگرانی­‌های زیست­ محیطی است. فلزات سنگین، به دلایلی همچون سمیت زیاد، سرطانزایی، غیرقابل تجزیه و جهش زا بودن، بسیار با اهمیت هستند. انباشت حجم عظیمی از پسماند‌های روی (کیک روی) در استان زنجان ضمن ایجاد سرمایه‌ای عظیم، مخاطرات شدید زیست محیطی می‌تواند ایجاد کند. رئیس جمهور در دیدار اخیر خود، دستور ساماندهی سریع این مواد را صادر کرد.
ابتدا بازگشایی دانشگاه‌ها و سپس مدارس مدنظر است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه "اولویت نخست دولت سیزدهم مهار کرونا و تامین واکسن است" گفت: دولت را در حالی تحویل گرفتیم که ذخایر واکسیناسیون صفر بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان خبرداد:
محرم متفاوت در زنجان
مرادی، با بیان اینکه در ایام محرم امسال نیز همانند سال گذشته مراسم یوم‌العباس، یوم‌الزینب و سوم امام حسین (ع) در استان زنجان برگزار نخواهد شد، تصریح کرد: برگزاری مراسم اباعبدالله‌الحسین (ع) در ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله حداقل ۲ متری در فضای باز امکان‌پذیر است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیش از ده میلیون تن پسماند روی در زنجان!
عمادالدین باقی، فعال حقوق بشر در یادداشت کوتاه اینستاگرامی نوشت: بحران آب یک بحران جهانی است و چندسال است که در کتاب‌ها و نشریات در جهان از جنگ آینده بر سر آب می‌گویند. اگر به این مسئله، ناکارآمدی و بی کفایتی هم افزوده شود تبدیل به فاجعه می‌شود چنانکه در خوزستان به اینسو رفت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرای طرح جامع توسعه پایدار معادن برای نخستین بار در زنجان
رئیس اداره محیط‌زیست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برای نخستین بار در کشور طرح جامع توسعه پایدار معادن و شرکت‌های معدنی در این استان اجرایی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نابود کردن طبیعت در سلیمان بلاغ زنجان
مشکل اصلی علاوه بر فقدان ضوابط نظارت کارآمد، نبود نظارت نظام‌مند و یا وجود نظارت نیم‌بند است. رضا قاسم‌پور به مشکلات سلیمان بلاغ زنجان می‌پردازد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی در زنجان؛
نمایشگاه صنایع معدنی؛ اولویت تخصصی زنجان
برگزاری نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی، به عنوان یکی از مهمترین اولویت تخصصی استان زنجان مهرماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان زنجان برگزار می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رمزگشایی از احداث یک پتروشیمی بحران ساز
یک طرح بدون پشتوانه دیگر؛ یک سفر استانی دولت نهم و معضلی دیگر به نام "پتروشیمی زنجان"پتروشیمی که این روز‌ها اگرچه دعوا بر سر زمین‌های بلااستفاده اش آنچنان بالا گرفته که مسوولان این شرکت و استانداری این منطقه به جای رودرویی مستقیم و بحث‌های درگوشی، ازطریق رسانه با یکدیگر سخن می‌گویند؛ تا جاییکه استانداری زنجان از رها سازی این زمین‌ها توسط این مجموعه و دراختیار قراردادن آن‌ها به دیگر صنایع می‌گوید و مدیران پتروشیمی زنجان که البته این روز‌ها نامی دیگر یدک می‌کشد از مخالفت با این پیشنهاد و نحوه نادرست انتقال این اظهارات از طریق رسانه به آنان!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیرکل مجمع ملی جوانان کشور خبر داد:
افتتاح خانه اقوام و عشایر در استان زنجان
راشد پرستار با اشاره به توسعه و افزایش ظرفیت گردشگری در کشور گفت: طی این اقدامات اشتغال قابل توجهی در مناطق گردشگری ایجاد می‌شود به همین دلیل یکی از اولویت‌های امسال ما در مجمع ملی جوانان توسعه ظرفیت گردشگری و ایجاد اشتغال در این حوزه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستور احداث ۲ محیط بانی مزین به نام شهدای محیط زیست زنجان صادر شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: در پی شهادت مظلومانه شهیدان مهدی مجلل و میکائیل هاشمی در منطقه حفاظت شده فیله خاصه زنجان به دستور دکتر عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ۲ باب ساختمان محیط بانی در این منطقه از استان احداث خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رفع بیکاری جوانان منطقه طارم با احداث کارخانه مس
مدیرعامل کارخانه مس طارم گفت: با جذب جوانان طارم و قزوین و استان‌های همجوار در کارخانه مس ضمن رفع بیکاری منطقه زمینه تحول اقتصادی در استان را مهیا خواهیم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زنجان در آستانه فاجعه کرونایی/ ورود استان به پیک چهارم کرونا / ظرفیت دو برابری میزان بستری‌ها را نداریم
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، با ابراز نگرانی از وضعیت شیوع مجدد کرونا در زنجان گفت: پیک چهارم بیماری در استان آغاز شده و در صورت عدم کنترل باید در انتظار فاجعه کرونایی در استان بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۴۱ بانوی زنجانی در انتخابات شورای شهر ثبت‌نام کرده‌اند
فرماندار زنجان گفت: از مجموع ۳۲۴ داوطلب ثبت نام شده، شورای شهر‌های شهرستان زنجان ۲۸۳ داوطلب مرد و ۴۱ داوطلب دیگر زن هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محقق شدن و پیشتازی بسیاری از هدفگذاری‌ها در حوزه صمت استان
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس آمار و ارقام موجود و نتایج اقدامات انجام شده، استان زنجان در بسیاری از برنامه‌های هدفگذاری شده این حوزه از سوی وزارتخانه پیشتاز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قرنطینه یک روستای کرونایی در زنجان
روستانی سونتو در استان زنجان به دلیل ابتلای شمار زیادی از اهالی، به طور کامل قرنطینه شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وظیفه رسیدگی به تخلیه پسماند در محل‌های متفرقه بر عهده محیط زیست است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان، تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان مسئول رسیدگی به تخلیه پسماند در محل‌های متفرقه است و چند مورد نیز تاکنون شناسایی و برخورد لازم با آن‌ها انجام شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رای هزار میلیارد تومانی دیوان به نفع مردم
امروز با وجود فعالیت قریب به ۱۰۰ واحد سرب روی بزرگ، متوسط، کوچک با اشتغال حدود ۱۰ هزار نفری، استان زنجان سهم عمده‌ای در صادرات این ماده معدنی دارد، ولی از طرف دیگر تبعات ناشی از فرآیند تولید این مواد به واسطه نزدیکی آن با مناطق مسکونی شهر زنجان، منطقه را از نظر مسائل زیست محیطی تحت تاثیر جدی خود قرار داده و سال‌هاست به یک معضل اجتماعی و مطالبه مردمی تبدیل شده است، مشکلی که این روز‌ها به حکم تلاش مسؤولان در آستانه رفع شدن است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
عوامل ضربه زننده به انقلاب اسلامی
فساد؛ بزرگترین تهدید انقلاب؛
همه چیز درباره‌ آبرو
سرمایه های مهم زندگی هر مومن:
سخنی در باب وجه تسمیه نام ابهر
ابهر مرکّبست از آب و هر:
ضرورت بالا بردن هزینه وعده های توخالی برای کاندیداها
رابطه وعده و رای نیاوردن نمایندگان؛
چرایی بی توجهی برخی از مردان به زندگی مشترک
دلایل نارضایتی از زندگی زناشویی:
بمب تقاضا در بازار ایران
فرار از رکود با رونق واسطه گری؛
طنز و کاریکاتور
اگر او مدیر جایی باشد
فاجعه سازی بی فکرها؛
اصلاح سبک زندگی
یادش بخیر اون وقت ها؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
حرف حق
روزگار دانشجویان امروزی؛
معماری باشکوه در قلب زنجان
حمام و سفره خانه حاج داداش؛
آیا چشم زدن واقعیت دارد؟
با بررسی احادیث و آیات؛
یادمان ها؛ مدرسه بدر سلطانیه
تقاضای تاسیس مدرسه در 1309؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها