پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توجه نامزدها به فضای مجازی
انتخابات در خراسان جنوبی؛
ارتقاء 8 پله ای خراسان جنوبی در ICT
آذرمی جهرمی در خراسان جنوبی:
آغاز عملیات اجرایی راه آهن خراسان جنوبی با حضور رئیس جمهور
عملیات زیرسازی راه آهن زاهدان - زابل - بیرجند - مشهد حد فاصل نهبندان - بیرجند - قاین - یونسی با حضور رئیس جمهور در این استان آغاز شد. راه آهن زاهدان - زابل - بیرجند - مشهد به طول کلی حدود ۹۱۰ کیلومتر است که به سه بخش زاهدان - زابل - مرز میلک، زابل - بیرجند و بیرجند - یونسی تقسیم شده است. این راه آهن دارای ۲۳ قطعه اجرایی بوده و از زاهدان در شمال استان سیستان و بلوچستان شروع شده و در امتداد شرقی ضمن پوشش شهر زابل و مرز میلک (افغانستان) از شهر‌های نهبندان، سربیشه، بیرجند و قاین در خراسان جنوبی عبور می‌کند.
مرز ماهیرود باراندازی مناسب برای تجار و سرمایه‌گذاران افغانستانی
در حالی استان خراسان جنوبی دالان خدمات و صادرات سایر استان‌های کشور به افغانستان است که مرز ماهیرود با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب توسط دولت و بخش خصوصی به باراندازی مناسب برای تجار و سرمایه‌گذاران افغانستانی تبدیل شده است.
خراسان جنوبی؛
خراسان جنوبی با دارا بودن ۵ معدن طلا، به عنوان قطب معادن طلای کشور مطرح است که قرارگرفتن معدن طلای خونیک خوسف در مسیر فرآوری، گام دیگری برای طلایی‌تر شدن این استان و شهرستان است.
چه کسی پاسخگوی پیامد‌های نبود کوره در کشتارگاه‌های خراسان جنوبی است؟
کشتارگاه بیرجند صنعتی نیست به همین دلیل کوره ندارد و قصابان مجبورند به جای معدوم کردن این استخوان‌ها در کشتارگاه آن‌ها را به مکان‌هایی خاص ببرند. ۱۰ کشتارگاه دیگر هم در سطح استان کوره ندارند و برای معدوم کردن استخوان‌ها و بقایای دام بایستی آن‌ها به خراسان رضوی منتقل کنند. ضایعاتی که در دل محیط زیست رها شده شرایطی را برای تغذیه و تجمع سگ‌های بلاصاحب فراهم کرده و باعث افزایش سگ‌های ولگرد در روستا‌های امیرآباد، حاجی آباد، حسین آباد، شمس آباد و حتی اطراف بیرجند شده است.
واریز سهمیه سوخت مرزنشینان خراسان جنوبی تا پایان سال
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: مرحله جدید سهمیه سوخت مرزنشینان خراسان جنوبی تا پایان سال جاری به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.
۴۰ درصدی ذخیره آب سد‌های خراسان جنوبی کاهش یافت
سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، با کاهش ۴۰ درصدی ذخیره آب سد‌های خراسان جنوبی پایان یافت.
۲۳ پروژه اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی در نوبت تکمیل
سرپرست حوزه برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۳۱ پروژه اقتصاد مقاومتی را در استان آغاز کردیم که در مجموع پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی دارند.
بهره مندی ۱۲۰۰ خانوار عشایری خراسان جنوبی از برق خورشیدی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: با اجرای کامل فاز نخست توزیع سامانه‌های خورشیدی قابل حمل در این استان یک هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری از مزایای این سامانه‌ها و برق خورشیدی بهره‌مند می‌شوند.
دومین ژئوپارک در طبس ساخته می‌شود
معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ژئوپارک طبس در حال بررسی است تا به عنوان دومین ژئوپارک ایران پس از جزیره قشم برای ثبت جهانی در یونسکو معرفی شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرسایش بادی سالانه ۸۲۸ هزار میلیون ریال به خراسان جنوبی خسارت وارد می‌کند
علیرضا نصرآبادی، دوشنبه شب ۴ مردادماه به رسانه‌های گروهی اعلام کرد: طبق مطالعات انجام شده در سال ۹۷، بیش از یک میلیون و ۱۴۴ هزار هکتار از اراضی استان، کانون بحرانی فرسایش بادی است و بیشترین میزان فرسایش در شهرستان طبس است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک‌سوم مساحت خراسان‌جنوبی درگیر پدیده گردوغبار
نتیجه خشک‌سالی‌های ۲۰ساله در استان کویری خراسان‌جنوبی امروز جولان ریزگرد‌ها در این استان است که سبب افزایش کانون‌های فرسایش بادی در استان شده و روز‌های گردوغباری در این استان را طی سال‌جاری ۱۰۰درصد افزایش داده. اکنون حدود یک‌سوم مساحت خراسان‌جنوبی درگیر پدیده گردوغبار است و پنج‌میلیون هکتار از مساحت استان یا کانون فرسایش بادی هستند یا استعداد تبدیل شدن به این کانون‌ها را دارند که یک زنگ هشدار است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امنیت پایدار در مرز‌های کشور و استان برقرار است
استاندار خراسان جنوبی گفت: امنیت پایدار در مرز‌های استان برقرار بوده و مرز‌های خراسان جنوبی کاملا امن است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معدن روباز زغال نیروگاه حرارتی طبس افتتاح شد
معدن روباز زغال مزینوی نیروگاه حرارتی طبس روز سه‌شنبه در آیینی با حضور مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و جمعی از مسوولان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
غفلت از ظرفیت خطوط ریلی شهرستان طبس
نماینده مردم طبس، فردوس و سرایان و بشرویه گفت: متأسفانه گاه در زبان مسئولان و رسانه‌ها طوری مطرح می‌شود که انگار خراسان‌جنوبی خط ریلی ندارد و از ظرفیت راه آهن طبس غفلت می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان خراسان جنوبی
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان خراسان جنوبی به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
موزه مدرسه در خراسان جنوبی تاسیس می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از راه‌اندازی موزه مدرسه در شهر بیرجند از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیش از ۱۸ هزار دانش آموز خراسان جنوبی از گوشی و تبلت محروم اند
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در ابتدای شیوع کرونا و آغاز آموزش به صورت غیرحضوری و مجازی در استان، ۲۵ هرار دانش آموز از داشتن تبلت و گوشی تلفن همراه محروم بودند و از آموزش‌های مدرسه تلویزیونی برخوردار می‌شدند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی ؛
افتتاح خانه جوانان بیرجند
خانه جوانان شهرستان بیرجند روز چهارشنبه با حضور معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل از نفوذی‌های غرب‌پرست است نه نظام / باید قدر این نظام را بدانیم
نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: انتخاب درست در انتخابات پیش رو با استفاده از ملاک‌هایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مورد تاکید است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای کمیاب‌شدن سیمان در خراسان جنوبی چیست؟
خراسان جنوبی قطب تولید سیمان است، اما چند ماهی است که با کمبود و توزیع قطره چکانی این محصول مواجه شده و این در حالی است که برخی مسوولان می‌گویند کمبود‌ها به علت خرید هیجانی مردم است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای سیمان، خرید هیجانی چه معنایی دارد؟
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، خرید هیجانی و بیش از نیاز مردم را از جمله علل کمبود سیمان در مصالح فروشی‌ها عنوان کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تامین برق برای معادن طلای خوسف
آخوندی گفت: ضعف شهرستان خوسف با وجود پنج معدن طلا؛ تأمین برق مورد نیاز این معادن است لذا باید برای تأمین برق مورد نیاز معادن که عامل توسعه شهرستان خوسف است، چاره اندیشی کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممانعت از خام فروشی محصولات استراتژیک با حمایت از صنایع
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی محصولات استراتژیک استان تنها با حمایت جدی از صنایع صورت می‌گیرد، گفت: اگر عده‌ای کارشان تعطیل می‌شود یا به رکود می‌رود، یکی از دلایل آن عدم حمایت به موقع از آن‌ها بوده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مهم‌ترین چالش‌های حوزه مس
مدیرعامل شرکت مس کاوان عباس‌آباد گفت: چند برابر شدن حقوق دولتی، اخذ عوارض صادراتی و ممنوعیت ورود ماشین‌آلات معدنی از چالش‌های مهم حوزه مس است. حوزه معدن و صنایع معدنی یکی از بخش‌های مهم و اثرگذار در تولید و تجارت کشور محسوب می‌شود، محصولات این حوزه بخش قابل‌توجهی از تولید و صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده که در این میان فلز استراتژیک مس از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و بررسی چالش‌های آن و یافتن راهکار‌هایی برای رفع این موانع می‌تواند تاثیر این حوزه در GDP کشور را دوچندان کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
پیگیری های ویژه