پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عاقبت ترک فعل مسئولان در سیل بجنورد؛ خسارت سنگین سیل در روستای محمد‌علی پهلوان + فیلم
سیلاب و آبگرفتگی روز ۷ اردیبهشت سال جاری باعث ایراد خسارات جدی به لوازم خانگی، ابنیه و تاسیسات مردم در روستای محمد علی پهلوان بجنورد شده است.
بازار سیاه واگن‌های اجاره ای صادراتی به ترکمنستان ،حق العمل کاری و گمرکی که چشم فروبسته و راه آهنی که خوابیده
همه می نالند و همه هم از اصل ماجرا باخبر هستند. راه آهن جمهوری اسلامی ایران می داند که با بی تفاوتی ها برای تامین واگن چه رانتی در بازار آزاد ایجاد شده است. گمرک می داند که کارت های اجاره ای و حق العمل کاری ها برای چیست و چه مکانیزمی در پشت پرده برای دور زدن مالیات در جریان است . تاجر هم برای رفع تکلیف از خود برای وارد نکردن دلارهای صادراتی به کشور حاضر است حق العمل بالا به واسطه ها بدهد و از کارت خود استفاده نکند. پشت پرده بازار سیاه اجاره واگن‌های صادراتی و حق‌العمل‌کاری با کارت بازرگانی دیگران چیست؟ همه هم خود را به خواب زده اند، انگار منافع ملی وجود خارجی ندارد. خاک بر سر سازمان ها و بخش های نظارتی و بازرسی در دستگاه های موظف به فسادستیزی که اینقدر منفعلانه به مسائل و منافع ملی می نگرند .
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان خبر داد؛
اداره بهزیستی خراسان شمالی فاقد یک پزشک متخصص ژنتیک است
حسینی معصوم معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان شمالی از چای خالی پزشک ژنتیک در این اداره کل خبر داد. با اشاره به اینکه چارت سازمانی وجود پزشک ژنتیک در اداره کل بهزیستی خراسان شمالی وجود دارد، گفت:، اما متاسفانه این اداره کل فاقد یک پزشک متخصص ژنتیک است.
ضرورت علت شناسی شکستن شیشه خودرو‌های گردشگران در روستای ارزنه باخرز در روز عاشورا + دستگیری مجرمین
روز عاشورا یک عده جوان در نزدیکی منطقه گردشگری ارزنه -باخرز خراسان- اقدام به شکستن شیشه خودرو‌های شهروندانی نمودند که برای گردش در منطقه مورد بحث حضور داشتند (بالغ بر ۲۰ خورو). بر اساس اطلاعات دریافتی، مرتکبین این جرم شامل هفت جوان ۱۷ تا ۲۱ ساله، دستگیر شده اند. اما مهمتر از دستگیری آن‌ها، علت شناسی انگیزه‌های ارتکاب جرم است. آیا تعصبات دینی باعث این کار شده یا با تحریک عوامل خاص، مبادرت به این کار کرده اند؟ آیا پای تحریک عناصر ضد انقلاب و منافق برای بدجلوه دادن چهره دین در کار است؟ مواردی که ضرورت دارد بشکل ویژه بدان پرداخته شود.
مردانه- زنانه کردن پارک در بجنورد مطرح نیست، ایجاد پارک بانوان در دستور کار است
دیروز ویدئویی عجیب در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن بود و در آن تاکید شده بود که شهرداری و شورای شهر شهر بجنورد پل بوستان و پارک گردشگری آفرینش بجنورد را با دیواری بلند به زنانه و مردانه تقسیم کردند؟! این در حالی است که هیچ صحبتی از مردانه زنانه کردن پل و فضا‌های گردشگری نبوده و صرفا ایجاد بوستان تخصصی برای بانوان در حال دنباله گیری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه جامع پیشرفت استان خراسان شمالی تدوین شود
وزیر کشور گفت: برنامه جامع پیشرفت استان خراسان شمالی بعنوان چراغ راه این استان و دستور کار دولت سیزدهم و مبنای تخصیص بودجه، تدوین شود.
خشکسالی، نزاع و درگیری در خراسان شمالی را افزایش داد
معاون عملیات نیروی انتظامی خراسان شمالی گفت: وقوع خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها در سال جاری سبب شده تا نزاع و درگیری در میان مردم بویژه در روستا‌ها افزایش یابد.
خانه‌های خسارت دیده خراسان شمالی تا دوماه آینده بازسازی می‌شوند
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تلاش داریم تا واحد‌های خسارت دیده از زلزله بهار امسال خراسان شمالی پیش از فصل سرما بازسازی شده و در اختیار مردم قرار گیرد.
اعلام آمادگی برای واگذاری ۱۶ معدن خراسان شمالی به بخش خصوصی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی گفت: ۱۶ معدن این استان که کار‌های مربوط به اکتشاف آن انجام شده آماده واگذاری به بخش خصوصی است.
آماده باشِ مدیریت بحران در خراسان شمالی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: اعضای مدیریت بحران در شهرستان‌های مختلف استان باتوجه به هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع سیل به حالت آماده باش درآمدند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شرعاً نگهداری سگ، حرام است و با سگ گردانی برخورد می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین نوری نماینده، ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در خصوص مشکل سگ گردانی در انظار عمومی جامعه هم خاطرنشان کرد: سگ، حیوانی نجس است که نگهداری آن مگر در برخی موارد همچون نگهبانی و گله‌داری، شرعاً حرام است. وی افزود: بعضاً دیده می‌شود برخی افراد در خیابان‌ها، پارک‌ها و فضا‌های عمومی که متعلق به همه مردم است با سگ گردانی باعث ایجاد مزاحمت می‌شوند که باید با چنین مواردی برخورد شود.
علت کمبود سیمان با وجود کارخانه سیمان بجنورد چیست؟
بازار خراسان شمالی مانند بازار سایر شهر‌های کشور با مشکل کمبود و عدم فروش سیمان مواجه شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شرکت‌های بیمه برآورد خسارت واحد‌های مسکونی خراسان شمالی را تکمیل کردند
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: واحد‌های مسکونی زلزله زدگان براساس میزان خسارت‌های وارده تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال غرامت دریافت می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۴۵ معدن غیرفعال خراسان شمالی از کارآفرینان بازپس گرفته شد
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در یک سال اخیر ۴۵ واحد معدنی در این استان به دلیل عدم فعالیت از صاحبانشان سلب صلاحیت و به دولت برگشت داده شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان خراسان شمالی
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان خراسان شمالی به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
پرداحت تسهیلات کارکشایی به زلزله زدگان سنخواست
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: از محل تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به تعدادی از منازلی که در زلزله اخیر به طور کامل تخریب شده تسهیلات پرداخت می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خسارت سیل به واحدهای مسکونی و حوزه کشاورزی در اسفراین
فرماندار اسفراین گفت: سیل پنجشنبه شب به ۱۷ واحد مسکونی و حوزه کشاورزی چهار روستای بخش مرکزی این شهرستان خراسان شمالی خسارت زد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیب‌های شیرین در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد
این روز‌ها نفس کشاورزان خراسان شمالی به شماره افتاده و نگرانی از آینده محصولاتشان هاله‌ای از ابهام را برایشان به وجود آورده است. سیب بعد از انگور دومین محصول کشاورزی تولیدی در خراسان شمالی است و مشکل فساد آن همچون محصول پیازکاران این روز‌ها گریبانگیر سیب‌کاران شده و سیب‌های شیرین تولیدی استان در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد.
کمبود منابع مالی، مانع تکمیل پروژه
کنار گذر جاجرم با طول ۷.۵ کیلومتر در سال ۹۵ به بهره برداری رسید، اما باند دوم این کنار گذر هنوز تکمیل نشده و از سوی دیگر روشنایی مناسبی هم ندارد که خطرات زیادی را به وجود آورده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک مدیر سهمیه واکسن کرونای خانه سالمندان را به خانواده‌اش تزریق کرد
فرماندارشهرستان اسفراین گفت: تخلف یک مرکز سالمندان در این شهرستان در تزریق واکسن کرونا به تعدادی از اعضای خانواده اش که ارتباط مستقیم با سالمندان نداشتند، در دست بررسی قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رشد شاخص‌های حوزه زنان خراسان شمالی رضایت‌بخش است
معاون نهاد ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به صورت وبینار برگزار شد از رشد این استان در اکثر شاخص‌های حوزه زنان اعلام رضایت کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی:
پیشرفت ۷۵ درصدی موزه اسفراین
یزدان پناه گفت: پیشرفت فیزیکی موزه اسفراین به ۷۵ درصد رسیده و تاکنون بالغ‌بر ۱۷ میلیارد ریال برای آن هزینه شده که البته تکمیل آن نیاز به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشاهده خروج مرغ از خراسان شمالی با تاکسی‌های زرد خطی
مدیر کل امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته در چند روز اخیر در ارتباط با کمبود مرغ، خروج مرغ با تاکسی‌های خطی زرد از استان یکی از علل به وجود آمدن این مشکل بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان شمالی:
نیمی از معادن خراسان شمالی غیرفعال هستند
رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان شمالی گفت: این استان ۲۵۳ واحد معدنی دارد که اکنون بیش از نیمی از آن‌ها غیرفعال هستند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محور آلومینا به جاجرم در انتظار تعریض
پروژه محور جاجرم به آلومینا سال ۱۳۹۶ با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت آلومینا و شهرداری جاجرم آغاز و قرار بود طی ۸ ماه تمام شود، اما همچنان در انتظار تعریض است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
شیروان
فاروج ، اسفراین