پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شرعاً نگهداری سگ، حرام است و با سگ گردانی برخورد می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین نوری نماینده، ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در خصوص مشکل سگ گردانی در انظار عمومی جامعه هم خاطرنشان کرد: سگ، حیوانی نجس است که نگهداری آن مگر در برخی موارد همچون نگهبانی و گله‌داری، شرعاً حرام است. وی افزود: بعضاً دیده می‌شود برخی افراد در خیابان‌ها، پارک‌ها و فضا‌های عمومی که متعلق به همه مردم است با سگ گردانی باعث ایجاد مزاحمت می‌شوند که باید با چنین مواردی برخورد شود.
علت کمبود سیمان با وجود کارخانه سیمان بجنورد چیست؟
بازار خراسان شمالی مانند بازار سایر شهر‌های کشور با مشکل کمبود و عدم فروش سیمان مواجه شده است.
شرکت‌های بیمه برآورد خسارت واحد‌های مسکونی خراسان شمالی را تکمیل کردند
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: واحد‌های مسکونی زلزله زدگان براساس میزان خسارت‌های وارده تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال غرامت دریافت می‌کنند.
۴۵ معدن غیرفعال خراسان شمالی از کارآفرینان بازپس گرفته شد
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در یک سال اخیر ۴۵ واحد معدنی در این استان به دلیل عدم فعالیت از صاحبانشان سلب صلاحیت و به دولت برگشت داده شد.
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان خراسان شمالی
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان خراسان شمالی به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
پرداحت تسهیلات کارکشایی به زلزله زدگان سنخواست
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: از محل تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به تعدادی از منازلی که در زلزله اخیر به طور کامل تخریب شده تسهیلات پرداخت می‌شود.
خسارت سیل به واحدهای مسکونی و حوزه کشاورزی در اسفراین
فرماندار اسفراین گفت: سیل پنجشنبه شب به ۱۷ واحد مسکونی و حوزه کشاورزی چهار روستای بخش مرکزی این شهرستان خراسان شمالی خسارت زد
سیب‌های شیرین در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد
این روز‌ها نفس کشاورزان خراسان شمالی به شماره افتاده و نگرانی از آینده محصولاتشان هاله‌ای از ابهام را برایشان به وجود آورده است. سیب بعد از انگور دومین محصول کشاورزی تولیدی در خراسان شمالی است و مشکل فساد آن همچون محصول پیازکاران این روز‌ها گریبانگیر سیب‌کاران شده و سیب‌های شیرین تولیدی استان در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد.
کمبود منابع مالی، مانع تکمیل پروژه
کنار گذر جاجرم با طول ۷.۵ کیلومتر در سال ۹۵ به بهره برداری رسید، اما باند دوم این کنار گذر هنوز تکمیل نشده و از سوی دیگر روشنایی مناسبی هم ندارد که خطرات زیادی را به وجود آورده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک مدیر سهمیه واکسن کرونای خانه سالمندان را به خانواده‌اش تزریق کرد
فرماندارشهرستان اسفراین گفت: تخلف یک مرکز سالمندان در این شهرستان در تزریق واکسن کرونا به تعدادی از اعضای خانواده اش که ارتباط مستقیم با سالمندان نداشتند، در دست بررسی قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رشد شاخص‌های حوزه زنان خراسان شمالی رضایت‌بخش است
معاون نهاد ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به صورت وبینار برگزار شد از رشد این استان در اکثر شاخص‌های حوزه زنان اعلام رضایت کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی:
پیشرفت ۷۵ درصدی موزه اسفراین
یزدان پناه گفت: پیشرفت فیزیکی موزه اسفراین به ۷۵ درصد رسیده و تاکنون بالغ‌بر ۱۷ میلیارد ریال برای آن هزینه شده که البته تکمیل آن نیاز به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشاهده خروج مرغ از خراسان شمالی با تاکسی‌های زرد خطی
مدیر کل امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته در چند روز اخیر در ارتباط با کمبود مرغ، خروج مرغ با تاکسی‌های خطی زرد از استان یکی از علل به وجود آمدن این مشکل بوده است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان شمالی:
نیمی از معادن خراسان شمالی غیرفعال هستند
رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان شمالی گفت: این استان ۲۵۳ واحد معدنی دارد که اکنون بیش از نیمی از آن‌ها غیرفعال هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محور آلومینا به جاجرم در انتظار تعریض
پروژه محور جاجرم به آلومینا سال ۱۳۹۶ با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت آلومینا و شهرداری جاجرم آغاز و قرار بود طی ۸ ماه تمام شود، اما همچنان در انتظار تعریض است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق:
۹۶۱ روستا و آبادی خراسان شمالی برق‌دار شدند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: این شرکت تا کنون به ۹۶۱ روستا، کلاته و آبادی برق رسانی کرده است و اکنون تمامی روستا‌های دارای کد استان برق دارد.
شکایت محیط زیست از پتروشیمی خراسان شمالی؛
آلوده شدن رودخانه اترک در پی تخلیه گازوییل
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: این اداره کل برای آلودگی رودخانه اترک به علت سرازیر شدن گازوئیل به این رود از مجتمع پتروشیمی خراسان شکایت کرده و پرونده قضایی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدام به خودکشی در بین جوانان ۱۶ تا ۱۹ ساله خراسانی
معاون اجتماعی اداره بهزیستی خراسان شمالی، اختلافات حاد خانوادگی را یکی از مهمترین عوامل در اقدام به خودکشی در بین جوانان این استان ذکر کرد و گفت: به این دلیل که بچه‌ها آسیب پذیری بیشتری در مقابل فشار‌ها داشته و آستانه تحمل آن‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی کم‌تر است، سن خودکشی در این استان کاهش یافته و به ۱۶ تا ۱۹ سالگی رسیده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص ۳۵ هزار میلیارد ریال وام به زنجیره کشاورزی خراسان شمالی
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت برای تکمیل زنجیره‌ کشاورزی این استان اختصاص یافته است.
تجربه جدید خراسان شمالی برای کشت دانه‌های روغنی؛
کشت کاملینا؛ راهی برای قطع وابستگی به واردات روغن خوراکی
کشت الگویی «کاملینا» در خراسان شمالی به دومین سال خود رسید . ویژگی‌هایی منحصر به فرد این دانه روغنی از جمله مقاومت به سرما و کم آبی این امیدواری را به وجود آورده که این گیاه بتواند چاره مشکل وابستگی کشور به واردات روغن خوراکی باشد . کشت کاملینا در حال حاضر در مرحله الگویی - ترویجی است. در خراسان شمالی ۸۵ هکتار از اراضی این استان به کشت این گیاه اختصاص پیدا می کند و قرار است در سالهای آینده سطح زیر کشت به ۷۰۰ هکتار افزایش یابد .
آیینه خانه مفخم بجنورد ماکت میدان نقش جهان اصفهان ؛
توسعه طرح آیینه‌خانه مفخم بجنورد بدون تخریب بیمارستان امام رضا
استاندار خراسان شمالی از اجرای طرح توسعه آیینه خانه مفخم بجنورد، به عنوان طرح کوچک‌شده میدان نقش جهان اصفهان یاد کرد و گفت: طرح توسعه مجموعه تاریخی آیینه‌خانه مفخم بجنورد، بدون تخریب بیمارستان امام رضا(ع) در مرکز استان ایجاد می شود.
آتش سوزی سیستم بخار
انفجار در پتروشیمی بجنورد
سیستم بخار پتروشیمی بجنورد، منفجر شد.
داستان دنباله‌دار «سیمان سمنگان»
از بلاتکلیفی ۱۷ ساله تا وعده‌های بی‌ثمر
یکی از پروژه‌های بزرگ و نیمه تمام در خراسان شمالی، سیمان سمنگان است که سال ۸۲، یعنی بیش از ۱۷ سال پیش کلنگ‌زنی شد، اما تاکنون مردم ثمره آن را نچشیده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قطع ناگهانی برق به واحد‌های تولیدی استان آسیب می‌زند
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به اینکه قطعی چند ساعته برق طی روز‌های گذشته به واحد‌های تولیدی و صنایع کوچک استان آسیب رسانده است، گفت: اگر چاره‌ای برای قطعی برق وجود ندارد باید طوری برنامه ریزی شود که واحد‌های تولیدی استان در اولویت آخر قطع قرار بگیرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات دامداران خراسان شمالی
دامداری در استان خراسان شمالی یک شغل موروثی و با قدمت چند هزار ساله است، اما این صنعت این روز‌ها اسیر دلال‌بازی و واسطه شده است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
شیروان
فاروج ، اسفراین