پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سفر گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ به داخل بزرگترین قنات جهان ممنوع می‌شود؟
حمیدرضا محمودی قوژدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گناباد اظهار کرد: برای توسعه هر نوع گردشگری، ابتدا باید مباحث ایمنی مکان رعایت شود، در خصوص قنات قصبه نیز با توجه به سست بودن خاک منطقه، در حال حاضر ورودی یک تا دو قنات ریزش کرده و عملاً امکان بازدید قنات از مسیر این ورودی‌ها میسر نیست. وی عنوان کرد: فقط از ورودی ۲ امکان بازدید گردشگران از زیر قنات وجود دارد و این امر به معنی ممنوعیت حضور گردشگران به داخل قنات قصبه نیست.
پروژ انتقال زندان مرکزی مشهد؛
ماجرای «ساخت زندان» در مشهد چه بود؟
در پی انتشار تصویری از تابلوی پروژه در حال ساخت ندامتگاه جدید شهر مشهد، قوه قضائیه اعلام کرد که پروژه انتقال زندان مرکزی مشهد به خارج از شهر هم اکنون در حال اجرا است و پس از تکمیل پروژه، ندامتگاه کنونی مشهد تخلیه و به محل جدیدالتاسیس منتقل خواهد شد.
بازار سیاه واگن‌های اجاره ای صادراتی به ترکمنستان ،حق العمل کاری و گمرکی که چشم فروبسته و راه آهنی که خوابیده
همه می نالند و همه هم از اصل ماجرا باخبر هستند. راه آهن جمهوری اسلامی ایران می داند که با بی تفاوتی ها برای تامین واگن چه رانتی در بازار آزاد ایجاد شده است. گمرک می داند که کارت های اجاره ای و حق العمل کاری ها برای چیست و چه مکانیزمی در پشت پرده برای دور زدن مالیات در جریان است . تاجر هم برای رفع تکلیف از خود برای وارد نکردن دلارهای صادراتی به کشور حاضر است حق العمل بالا به واسطه ها بدهد و از کارت خود استفاده نکند. پشت پرده بازار سیاه اجاره واگن‌های صادراتی و حق‌العمل‌کاری با کارت بازرگانی دیگران چیست؟ همه هم خود را به خواب زده اند، انگار منافع ملی وجود خارجی ندارد. خاک بر سر سازمان ها و بخش های نظارتی و بازرسی در دستگاه های موظف به فسادستیزی که اینقدر منفعلانه به مسائل و منافع ملی می نگرند .
قطار تهران -مشهد ۱۰ ساعت در بینالود متوقف است؛
دومینوی توقف قطار‌ها در خراسان رضوی و یخ زدگی مسافران قطار
متاسفانه دومینوی توقف قطار‌ها در ایستگاه‌های منتهی به شهر مشهد در هوای این روز‌ها یکی از مشکلاتی است که بیشتر مسافران قطار با آن روبه‌رو هستند. پس از بحران قطار قم - مشهد که روز گذشته با ۴۰۰ مسافر پس از ۱۰ ساعت انتظار و یخ‌زدگی مسافران قطار با جابه‌جایی لوکومتیو‌ها به مقصد مشهد حرکت کرد از شب گذشته تاکنون نیز ۵ قطار با این بحران روبه‌ور شده، چرا راه‌آهن خراسان رضوی تدبیری نسبت به این موضوع ندارد؟
۲۳۱ هزار نفر جمعیت روستایی در خراسان رضوی با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند
رضا یاقوتی نیا مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۲۳۱ هزار و ۵۱۴ نفر جمعیت روستایی در این استان به جز شهرستان مشهد با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.وی علت این افزایش را ادامه پدیده خشکسالی و کاهش بارش‌ها در استان دانست که منجر به خروج تعداد زیادی منبع آبی به ویژه سطحی از چرخه تولید و بروز تنش در روستا‌های بزرگ و پرجمعیت شده است.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد:
یک سوم جمعیت شهری مشهد در سکونت‌گاه‌های غیررسمی هستند
علی رضازاده همدانی مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد گفت: درحال حاضر بیش از یک سوم جمعیت شهری در سکونت‌گاه‌های غیررسمی با مساحت سه هزار و ۸۹۴ هکتار سکونت دارند که موجب ایجاد آسیب و معضلات زیادی شده است، رویکرد این دوره مدیریت شهری، نگاه ویژه به حاشیه شهر است و بخش زیادی از هزینه‌ها در این حوزه تعریف شده که یکی از آن‌ها پروژه‌های زودبازده است. وی افزود: ۴۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری به حاشیه شهر تعلق گرفته و ۴۱۰ پروژه زودبازده تعریف شده است.
وعده جدید رستم قاسمی: راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران- مشهد با مشارکت چینی‌ها
مسیر تهران-مشهد و برعکس، یکی از پرترددترین مسیرهایی است که چه از نظر هوایی و چه ریلی، ماهانه تعداد مسافر زیادی در این مسیر جابه‌جا می‌شوند از این جهت پرسرعت کردن این مسیر، می‌تواند ازجهت کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در وقت و افزایش بهره‌وری مفید باشد؛ از این رو در سال‌های گذشته، تلاش‌هایی برای برقی‌سازی یا سریع‌السیر کردن راه‌آهن تهران‌-مشهد صورت گرفت.وزیر راه در حالی از ارائه گزارش مطالعات قطار سریع‌السیر تهران مشهد خبر می‌دهد که پروژه برقی‌سازی این مسیر ریلی در سال‌های گذشته با شانه خالی کردن سرمایه‌گذارهای خارجی به سرانجام نرسید و شرکت راه‌آهن با بدهی‌های به‌جامانده از دولت قبل و کمبود اعتبار دست و پنجه نرم می‌کند.
یک فعال رسانه‌ای تربت حیدریه مدعی شد؛
جذابیت دلالی زعفران برای مدیران دولتی تربت حیدریه؟!
سالارمقدم فعال رسانه‌ای در تربت حیدریه در گزارشی منتشر شده در خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) مدعی شده است که دلالی زعفران در فصل برداشت برای مردم این خطه بسیار جذاب بوده و حتی مدیران دستگاه‌های اجرایی هم حاضرند کار خود را رها نموده و به سراغ دلالی زعفران بروند. سوال اینجاست که آیا استاندار خراسان رضوی، این خبر را تائید می‌کنند؟ اگر بله، راهکار مقابله‌ای چیست؟ شاید دلالی در ساعات غیر اداری ممانعت قانونی نداشته باشد، اما بحث تعارض منافع درخصوص برخی از دستگاه‌های مرتبط قابل کتمان نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشهد گردشگر ندارد بلکه زائر و مجاور دارد
امام جمعه مشهد در همایش «در محضر امام مهربانی» گفت: تمام تفاوت مشهد با سایر شهر‌ها این است که گردشگر و شهروند ندارد. مشهد زائر و مجاور دارد. گردشگر مربوط به شهر‌هایی است که مراکز تفریحی و میراث فرهنگی دارد. مشهد جای چنین چیز‌هایی نیست؛ لذا گردشگر در مشهد نداریم.
چرا شش هواپیما در هفته‌های اخیر دچار نقص فنی شدند؟ آیا باند ۳۱ فرودگاه مشهد مقصر است؟
گزارش‌های بررسی حوادث سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد که کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و علاوه بر تولید FOD، برجستگی‌هایی نیز بوجود آورده که لاستیک چرخ‌های هواپیما‌ها را در وزن و سرعت زیاد دچار مشکل می‌سازد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استعفای عبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی در اعتراض به گشت ارشاد
سیدعبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی، در اعتراض به برخی تندروی‌ها تحت عنوان امر به معروف و گشت ارشاد از سمت خود استعفا داد. نامبرده در متن استعفای خود نوشت: حقیر بر خود لازم دانستم تا به مبارزه با جریان‌های تندرو و متعصب بپردازم و از جهت آنکه راضی به استفاده عنوانی از سمت دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب نبودم، از این سمت به عنوان اعتراضی مسالمت آمیز و مدنی، اعتقادی به عملکرد ناشایست عده مذکور که جانم را به درد آورده و جگرم را سوزانده، استعفای خود را اعلام می‌کنم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد پس از ٩ ماه
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی تذکراتی پیرامون بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد، انفعال شهرآرا و روابط عمومی شهرداری و همچنین عدم اتخاذ تدبیر مناسب برای رفع اختلال سامانه من‌کارت مطرح کرد.
جهت بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها؛
سفر حسینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به قوچان
معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به منظور بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های قوچان وارد این شهرستان شد.
اوضاع آب شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده استان خراسان رضوی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، با اشاره به سیل اخیر استان خراسان رضوی و آسیب‌هایی که به خطوط انتقال آب و مخازن و شبکه آب شرب وارد شد، از برقراری جریان پایدار آب در شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده این استان خبر داد.
واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد
خان‌محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: با ۶۰ درصد کارخانه‌های الکل سازی ۱۰۰ درصد نیاز جامعه تأمین می‌شود چرا باید کارخانه‌های جدیدی احداث شود و به نظر می‌رسد برخی از این تولیدات استفاده خوراکی پیدا می‌کند؛ واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد که نشان از برنامه ریزی فرهنگی برای این شهر‌ها دارد.
۶ هزار میلیارد تومان برای ساخت راه‌های خراسان رضوی اختصاص یافت
وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی به جز سهم استان از بودجه جاری کشور، امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای سرعت بخشیدن به ساخت راه‌های این استان در نظر گرفته شده است.
تدوین طرح جهش شهرستان کلات تا سه ماه آینده
وزیر کشور گفت: همه چیز برای جهش در شهرستان کلات فراهم است و طی سه ماه آینده طرح جهش این شهرستان تدوین خواهد شد تا زمینه پرورش استعداد‌ها و بالفعل شدن آن‌ها فراهم شود.
اختصاص هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۱
وزیر کشور گفت: حداقل هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۱ اختصاص یافته است.
اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۱
وزیر صمت در سفر کاری یک‌روزه خود به خراسان‌رضوی در تربت‌حیدریه حضور یافت و در جمع خبرنگاران گفت: توزیع متوازن امکانات تولیدی و تجاری در سراسر کشور از اولویت‌های برنامه‌‌ وزارت صمت است و طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت از سال ۱۴۰۱ اجرا خواهد شد.
پیگیر تخصیص زمین موتورسواری برای زنان هستم تا با آرامش ورزش کنند
امام جمعه مشهد گفت: باید در حوزه ورزش، رویکرد همه اقدامات در جهتی باشد که حقوق بانوان را نیز تأمین کند. به فضل خدا در مشهدالرضا (ع) این هدف تا حد زیادی موردتوجه قرار دارد؛ تا جایی که من شخصاً در موضوع تخصیص زمین موتورسواری برای بانوان پیگیر قضیه بودم و علاوه بر این، خوشبختانه هم‌اکنون نیز تعدادی از پارک‌های بالاتر از ۵ هکتار در مشهد به بخش ویژه بانوان مجهز هستند و بانوان می‌توانند در آن‌ها با آرامش خاطر به ورزش بپردازند.
تقاضای در نظرگیری شرایط اضطراری برای نوروز ۱۴۰۱ مشهد توسط شهردار
شهردار مشهد تقاضا نمود که با وجود حجم گسترده ورود زائران به مشهد در نوروز ۱۴۰۱ باید یک شرایط اضطراری برای این شهر در نظر گرفته شود. امیدواریم مداخله به هنگام و بررسی ابعاد مختلف این پیشنهاد، فضا را برای پیشگیری قبل از بحران فراهم سازد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جابجایی پادگان ارتش مشهد تعیین تکلیف می‌شود
شهردار مشهد اضافه کرد: یکی از این زمین‌ها زمین بالغ بر۲۰۰ هکتاری ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکی از پادگان‌های ارتش در مشهد است. از ۱۲ سال پیش تمام امرای ارتش، شهرداران وقت و آستان قدس رضوی اهتمام ویژه‌ای برای حل و فصل این موضوع داشته‌اند.
فعالیت معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی دیزدر متوقف شده است
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی "دیزدر" شهرستان بینالود (طرقبه‌شاندیز) به دلیل وارد کردن آسیب به آثار تاریخی موجود در محدوده معدن از فعالیت بازمانده است.
احتمالا ویروسی که میان کودکان مشهدی شیوع پیدا کرده، امیکرون است
رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر مشهد گفت: پزشکان احتمال می‌دهند ویروسی که بیشتر کودکان درگیر آن هستند، همان امیکرون باشد، اما به دلیل نبود کیت نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صف طولانی متقاضیان اخذ مجوز سالن مطالعه شخصی در خراسان رضوی
به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در حال حاضر فقط ۱۸ سالن مطالعه در این استان دارای مجوز است و ۸۷ درخواست دیگر در حال بررسی است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
برگزاری کنسرت در خراسان رضوی رفع ممنوعیت شد؟
بعد از روشن شدن دوباره چراغ کنسرت ها؛
سرانجام بافت فرسوده اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) چه خواهد شد؟
نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون حرمین؛
افشاگری از درآمد دلالان زیبایی در مشهد به دلار
پورسانت بالای لیدر‌ها از آوردن مریض خارجی به مشهد
مشهد شهر انواع ممنوعه‌ها
در ادامه حواشی بازی ایران-لبنان؛
وعده آبادانی ۱۰ ساله «شهرک مهرگان مشهد»
از معضل سگ‌های ولگرد تا نبود مدرسه!
نان خشکی‌های آنلاین
خرید و فروش نان خشک اینترنتی؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها