پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در نقد نشان دادن عمومی تصویر در راه آهن مشهد:
نمایش چهره شهروندان، مصداق نقض حقوق شهروندی است + با ناقضین حقوق مردم برخورد شود
پیرو ادعای انعکاس تصویر شهروندان رد شده از زیر دوربین هایی خاص در راه آهن و فرودگاه مشهد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی اجتماعی با بیان اینکه نمایش چهره شهروندان، مصداق نقض حقوق شهروندی است، گفت: هیچ فرد و مقامی حق ندارد با هر بهانه ای به حقوق شهروندان تعرض کند و اقدام و رفتار فراقانونی داشته باشد، با ناقضین به حقوق مردم و مرتکبین رفتارهای فراقانونی برخورد شود. برخی از منتقدین، این رویداد را یک نمایش ساختگی برای به رخ کشیدن مثلا دستیابی به فناوری و سیستم تشخیص چهره شهروندان توسط نهادهای خاص می دانند و بدلیل کامل نبودن بانک اطلاعات هویتی ایرانیان، آن را ساختگی قلمداد کرده اند(صرفا انعکاس تصویر). گروه اندکی، این فناوری را راست پنداری نموده اند و غالب جامعه ، با رویکرد نقص حقوق شهروندی و آزادی های عمومی و حقوق اساسی و پایه ، بدان واکنش نشان داده اند.
درخواست از سازمان بازرسی و دادستان برای ورود به پرونده تصادف منجر به درگذشت پنج نفر در جاده قوچان درگز + گزارش پلیس راهور استان و برنامه اداره کل راه و شهرسازی استان کجاست؟
علی الظاهر یک تصادف رانندگی است و به ظاهر چند جان باخته دارد. اما وقتی خبر می رسد که کمربندی قوچان غیر استاندارد، فاقد روشنایی و آسفالت مناسب است در عین حال مسیر رفت و برگشت خودرو‌ها در این کمربندی دو بانده نیست و این موضوع باعث وقوع حوادث ناگوار برخورد خودروها می‌شود. داستان عوض می شود. از دادستان محترم کل کشور و سازمان بازرسی ، تقاضای ورود به پرونده تصادف منجر به جانباختن پنج کشاورز (۴ کارگر زن و یک مرد) در جاده قوچان درگز را داریم. تقاضا داریم بررسی شود که گزارش پلیس راه در خصوص شرایط بد روشنایی و آسفالت نامناسب، ارایه شده است یا خیر؟ تقاضا داریم بررسی شود که اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی،برنامه رفع عیوب جاده ای را انجام داده است یا خیر؟
بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی درباره حواشی مجتمع «آرمیتاژ» مشهد
پس از انتشار ویدئوی کوتاه در فضای مجازی مبنی بر وقوع درگیری در مجتمع آرمیتاژ مشهد در سه روز گذشته که برخی کانال‌ها و سایت‌های خبری مدعی شدند که چند نفر با ورود به مجموعه اقدام به امرونهی کردن مراجعه‌کنندگان و فروشگاه‌های تجاری این مجتمع برای رعایت عفاف و حجاب کردند که با واکنش برخی از حاضران در این مجتمع و درگیری بین طرفین منجر شد، البته هنوز هیچ مقام رسمی قضایی و دولتی این موضوع را تایید نکردند، اما ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در بیانیه‌ای به حواشی این اتفاق واکنش نشان داد.
روستاهای هدف گردشگری تربت حیدریه تامین اعتبار می‌شوند
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تخصیص و تامین اعتبار روستاهای گردشگر پذیر از ضوابط و مقررات در برنامه ششم توسعه است، گفت: بر همبن اساس روستاهای گردشگر پذیر تربت حیدریه که قابلیت گردشگری و دارای بافت ارزشمند هستند با توافق و تفاهم میراث فرهنگی برای سال ۱۴۰۲ تامین اعتبار می‌شوند.
حمل و نقل عمومی رایگان در مشهد تصویب شد؛ چگونگی و جامعه هدف بلاتکلیف ماند
نائب رئیس شورای شهر مشهد گفت: طرح حمل و نقل عمومی رایگان امروز در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی و کلیات آن تصویب شد، اما چگونگی و جامعه هدف آن بلاتکلیف ماند تا در جلسه علنی آینده، بررسی شود.
بلاتکلیفی کشاورزان خوشاب و چالش خاموشی چاه موتورها
مطابق برنامه ریزی اعلام شده توسط شرکت‌های توزیع برق در خراسان رضوی، خاموشی برق چاه‌های کشاورزی نسبت به سال قبل از ۴۰ ساعت در هفته به ۶۰ ساعت در هفته و از دو روز در هفته به سه روز در هفته افزایش یافته است که با اعتراض زیاد کشاورزان خراسانی همراه شده و مسئولان را به پاسخگویی به این اعتراض‌ها واداشته است.
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی:
آب خلیج فارس سال ۱۴۰۴ به خراسان رضوی می‌رسد
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی کلان طرح خط انتقال آب خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبار، پایان سال ۱۴۰۴ آب به خراسان رضوی برسد.
حواشی جلسه شورای شهر مشهد؛
محمدرضا قلندر شهردار شد
در جلسه روز دوشنبه 21 فروردین 1402 شورای اسلامی شهر مشهد، محمدرضا قلندر شریف با 8 رای مثبت، به عنوان شهردار این کلان‌شهر انتخاب شد.محمدرضا قلندر با 8 رای از سوی اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار منتخب انتخاب شد. قلندر شریف، در سال‌های گذشته شهردار منطقه دو که شامل محلات پرتراکم و قدیمی مشهدمقدس می‌شود، بوده و در کارنامه کاری او مدیرکلی راه و شهرسازی استان‌های قم و خراسان رضوی نیز به چشم می‌خورد.
سفر گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ به داخل بزرگترین قنات جهان ممنوع می‌شود؟
حمیدرضا محمودی قوژدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گناباد اظهار کرد: برای توسعه هر نوع گردشگری، ابتدا باید مباحث ایمنی مکان رعایت شود، در خصوص قنات قصبه نیز با توجه به سست بودن خاک منطقه، در حال حاضر ورودی یک تا دو قنات ریزش کرده و عملاً امکان بازدید قنات از مسیر این ورودی‌ها میسر نیست. وی عنوان کرد: فقط از ورودی ۲ امکان بازدید گردشگران از زیر قنات وجود دارد و این امر به معنی ممنوعیت حضور گردشگران به داخل قنات قصبه نیست.
پروژ انتقال زندان مرکزی مشهد؛
ماجرای «ساخت زندان» در مشهد چه بود؟
در پی انتشار تصویری از تابلوی پروژه در حال ساخت ندامتگاه جدید شهر مشهد، قوه قضائیه اعلام کرد که پروژه انتقال زندان مرکزی مشهد به خارج از شهر هم اکنون در حال اجرا است و پس از تکمیل پروژه، ندامتگاه کنونی مشهد تخلیه و به محل جدیدالتاسیس منتقل خواهد شد.
بازار سیاه واگن‌های اجاره ای صادراتی به ترکمنستان ،حق العمل کاری و گمرکی که چشم فروبسته و راه آهنی که خوابیده
همه می نالند و همه هم از اصل ماجرا باخبر هستند. راه آهن جمهوری اسلامی ایران می داند که با بی تفاوتی ها برای تامین واگن چه رانتی در بازار آزاد ایجاد شده است. گمرک می داند که کارت های اجاره ای و حق العمل کاری ها برای چیست و چه مکانیزمی در پشت پرده برای دور زدن مالیات در جریان است . تاجر هم برای رفع تکلیف از خود برای وارد نکردن دلارهای صادراتی به کشور حاضر است حق العمل بالا به واسطه ها بدهد و از کارت خود استفاده نکند. پشت پرده بازار سیاه اجاره واگن‌های صادراتی و حق‌العمل‌کاری با کارت بازرگانی دیگران چیست؟ همه هم خود را به خواب زده اند، انگار منافع ملی وجود خارجی ندارد. خاک بر سر سازمان ها و بخش های نظارتی و بازرسی در دستگاه های موظف به فسادستیزی که اینقدر منفعلانه به مسائل و منافع ملی می نگرند .
قطار تهران -مشهد ۱۰ ساعت در بینالود متوقف است؛
دومینوی توقف قطار‌ها در خراسان رضوی و یخ زدگی مسافران قطار
متاسفانه دومینوی توقف قطار‌ها در ایستگاه‌های منتهی به شهر مشهد در هوای این روز‌ها یکی از مشکلاتی است که بیشتر مسافران قطار با آن روبه‌رو هستند. پس از بحران قطار قم - مشهد که روز گذشته با ۴۰۰ مسافر پس از ۱۰ ساعت انتظار و یخ‌زدگی مسافران قطار با جابه‌جایی لوکومتیو‌ها به مقصد مشهد حرکت کرد از شب گذشته تاکنون نیز ۵ قطار با این بحران روبه‌ور شده، چرا راه‌آهن خراسان رضوی تدبیری نسبت به این موضوع ندارد؟
۲۳۱ هزار نفر جمعیت روستایی در خراسان رضوی با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند
رضا یاقوتی نیا مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۲۳۱ هزار و ۵۱۴ نفر جمعیت روستایی در این استان به جز شهرستان مشهد با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.وی علت این افزایش را ادامه پدیده خشکسالی و کاهش بارش‌ها در استان دانست که منجر به خروج تعداد زیادی منبع آبی به ویژه سطحی از چرخه تولید و بروز تنش در روستا‌های بزرگ و پرجمعیت شده است.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد:
یک سوم جمعیت شهری مشهد در سکونت‌گاه‌های غیررسمی هستند
علی رضازاده همدانی مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری مشهد گفت: درحال حاضر بیش از یک سوم جمعیت شهری در سکونت‌گاه‌های غیررسمی با مساحت سه هزار و ۸۹۴ هکتار سکونت دارند که موجب ایجاد آسیب و معضلات زیادی شده است، رویکرد این دوره مدیریت شهری، نگاه ویژه به حاشیه شهر است و بخش زیادی از هزینه‌ها در این حوزه تعریف شده که یکی از آن‌ها پروژه‌های زودبازده است. وی افزود: ۴۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری به حاشیه شهر تعلق گرفته و ۴۱۰ پروژه زودبازده تعریف شده است.
وعده جدید رستم قاسمی: راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران- مشهد با مشارکت چینی‌ها
مسیر تهران-مشهد و برعکس، یکی از پرترددترین مسیرهایی است که چه از نظر هوایی و چه ریلی، ماهانه تعداد مسافر زیادی در این مسیر جابه‌جا می‌شوند از این جهت پرسرعت کردن این مسیر، می‌تواند ازجهت کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در وقت و افزایش بهره‌وری مفید باشد؛ از این رو در سال‌های گذشته، تلاش‌هایی برای برقی‌سازی یا سریع‌السیر کردن راه‌آهن تهران‌-مشهد صورت گرفت.وزیر راه در حالی از ارائه گزارش مطالعات قطار سریع‌السیر تهران مشهد خبر می‌دهد که پروژه برقی‌سازی این مسیر ریلی در سال‌های گذشته با شانه خالی کردن سرمایه‌گذارهای خارجی به سرانجام نرسید و شرکت راه‌آهن با بدهی‌های به‌جامانده از دولت قبل و کمبود اعتبار دست و پنجه نرم می‌کند.
یک فعال رسانه‌ای تربت حیدریه مدعی شد؛
جذابیت دلالی زعفران برای مدیران دولتی تربت حیدریه؟!
سالارمقدم فعال رسانه‌ای در تربت حیدریه در گزارشی منتشر شده در خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) مدعی شده است که دلالی زعفران در فصل برداشت برای مردم این خطه بسیار جذاب بوده و حتی مدیران دستگاه‌های اجرایی هم حاضرند کار خود را رها نموده و به سراغ دلالی زعفران بروند. سوال اینجاست که آیا استاندار خراسان رضوی، این خبر را تائید می‌کنند؟ اگر بله، راهکار مقابله‌ای چیست؟ شاید دلالی در ساعات غیر اداری ممانعت قانونی نداشته باشد، اما بحث تعارض منافع درخصوص برخی از دستگاه‌های مرتبط قابل کتمان نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشهد گردشگر ندارد بلکه زائر و مجاور دارد
امام جمعه مشهد در همایش «در محضر امام مهربانی» گفت: تمام تفاوت مشهد با سایر شهر‌ها این است که گردشگر و شهروند ندارد. مشهد زائر و مجاور دارد. گردشگر مربوط به شهر‌هایی است که مراکز تفریحی و میراث فرهنگی دارد. مشهد جای چنین چیز‌هایی نیست؛ لذا گردشگر در مشهد نداریم.
چرا شش هواپیما در هفته‌های اخیر دچار نقص فنی شدند؟ آیا باند ۳۱ فرودگاه مشهد مقصر است؟
گزارش‌های بررسی حوادث سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد که کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و علاوه بر تولید FOD، برجستگی‌هایی نیز بوجود آورده که لاستیک چرخ‌های هواپیما‌ها را در وزن و سرعت زیاد دچار مشکل می‌سازد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استعفای عبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی در اعتراض به گشت ارشاد
سیدعبدالهادی مرعشی دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب استان خراسان رضوی، در اعتراض به برخی تندروی‌ها تحت عنوان امر به معروف و گشت ارشاد از سمت خود استعفا داد. نامبرده در متن استعفای خود نوشت: حقیر بر خود لازم دانستم تا به مبارزه با جریان‌های تندرو و متعصب بپردازم و از جهت آنکه راضی به استفاده عنوانی از سمت دبیر استانی قرارگاه گام دوم انقلاب نبودم، از این سمت به عنوان اعتراضی مسالمت آمیز و مدنی، اعتقادی به عملکرد ناشایست عده مذکور که جانم را به درد آورده و جگرم را سوزانده، استعفای خود را اعلام می‌کنم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد پس از ٩ ماه
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی تذکراتی پیرامون بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد، انفعال شهرآرا و روابط عمومی شهرداری و همچنین عدم اتخاذ تدبیر مناسب برای رفع اختلال سامانه من‌کارت مطرح کرد.
جهت بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها؛
سفر حسینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به قوچان
معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به منظور بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های قوچان وارد این شهرستان شد.
اوضاع آب شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده استان خراسان رضوی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، با اشاره به سیل اخیر استان خراسان رضوی و آسیب‌هایی که به خطوط انتقال آب و مخازن و شبکه آب شرب وارد شد، از برقراری جریان پایدار آب در شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده این استان خبر داد.
واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد
خان‌محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: با ۶۰ درصد کارخانه‌های الکل سازی ۱۰۰ درصد نیاز جامعه تأمین می‌شود چرا باید کارخانه‌های جدیدی احداث شود و به نظر می‌رسد برخی از این تولیدات استفاده خوراکی پیدا می‌کند؛ واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد که نشان از برنامه ریزی فرهنگی برای این شهر‌ها دارد.
۶ هزار میلیارد تومان برای ساخت راه‌های خراسان رضوی اختصاص یافت
وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی به جز سهم استان از بودجه جاری کشور، امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای سرعت بخشیدن به ساخت راه‌های این استان در نظر گرفته شده است.
دکتر نجارزاده در دیدار با یعقوبعلی نظری استاندار؛
حرکت همه جانبه بانک ملی ایران در مسیر کمک به توسعه استان خراسان رضوی
دکتر ابوالفضل نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران در سفر به استان خراسان رضوی با حضور جمعی از مدیران ارشد بانک ملی ایران در دیدار با یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی از حمایت‌ها و مشارکت همه‌جانبه بانک در توسعه زیرساخت‌ها و طرح‌های عمرانی بویژه طرح نهضت ملی مسکن در استان خبرداد و پیرامون امور و مسائل بانکی و راه‌های مشترک همکاری جهت حل مشکلات و توسعه استان به گفتگو پرداخت.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
برگزاری کنسرت در خراسان رضوی رفع ممنوعیت شد؟
بعد از روشن شدن دوباره چراغ کنسرت ها؛
سرانجام بافت فرسوده اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) چه خواهد شد؟
نوسازی بافت‌های فرسوده پیرامون حرمین؛
افشاگری از درآمد دلالان زیبایی در مشهد به دلار
پورسانت بالای لیدر‌ها از آوردن مریض خارجی به مشهد
مشهد شهر انواع ممنوعه‌ها
در ادامه حواشی بازی ایران-لبنان؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها