پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ارائه لایحه مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری مشهد
مجوز انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در پایان سال گذشته صادر شد.
پروژه‌های عمرانی تشنه اعتبار مسئولان استان دست بجنبانند
پروژه‌های جاده‌ای، ریلی، آبی و بیمارستانی استان تشنه اعتبارند و دولت هفته گذشته، 31 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی تخصیص داده است. با توجه به سهم 5 درصدی استان از بودجه عمرانی، 1550 میلیارد تومان خواهد بود.
تکذیب انتساب یک فرد با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی انتساب فردی را به نام "محمدباقر طباطبایی" به عنوان مشاور این اداره کل تکذیب کرد.
بلاتکلیفی 40 هزار ساکن منطقه تاریخی توس برای تصویب طرح راهبردی
مدیر کل راه و شهرسازی استان وعده داد طرح راهبردی توس در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیگیری و حداکثر تا یک ماه دیگر تصویب شود.
اسپری کردن مواد ضدعفونی‌کننده در فضای شهری مضر است
اسپری کردن و یا مه پاشی ضدعفونی‌کننده‌ها در فضای آزاد مانند خیابان‌ها و بازار‌ها برای از بین بردن ویروس بیماری کووید-۱۹ توصیه نمی‌شود، زیرا این مواد با خاک و مواد موجود در هوای آزاد واکنش نشان داده و خنثی می‌شوند.
نخستین موزه ریلی کشور در مشهد، پروانه فعالیت رسمی دریافت کرد
رئیس گروه موزه‌ها و اموال منقول اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: نخستین موزه ریلی راه‌آهن کشور در مشهد که به همت اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی ایجاده شده، از سوی اداره کل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پروانه فعالیت رسمی دریافت کرد.
دو میلیارد تومان عوارض بجای هفت میلیون تومان!
با توجه به سندی که یک کانال تلگرامی حقوقی از شهرداری مشهد منتشر نموده،در مورد یکی از شهروندان،در دو حوزه عوارض میلیاردی مطالبه می کند، در حالیکه شهرداری صرفاً مستحق ۷ میلیون تومان عوارض بوده، بیش از دو میلیارد تومان مطالبه کرده است!
تسهیل شرایط ساخت‌وساز و پیگیری طرح جامع و تفصیلی مشهد
تعیین تکلیف نواقص طرح جامع مشهد، شاه‌بیت مصوبات شورای شهر مشهد بود؛ طرحی که از ابتدای تدوین تا تصویبش یک دهه را پشت سر گذاشت. در کش‌ و‌ قوس تهیه و تصویب طرح جامع مشهد، کشمکش‌هایی شکل گرفت که شاخص‌ترین آن مربوط‌به حریم این کلان‌شهر بود؛ موضوعی که حتی به یک چالش گفتمانی میان مشهد با شهرستان طرقبه و شاندیز تبدیل شد. چالش دیگر طرح جامع مشهد به ضوابط بلند‌مرتبه‌سازی اختصاص داشت.
علت کیفیت پائین خمیر برخی نانوایی‌های مشهد چیست؟
در مورد علت کیفیت پائین و بعضا نامطلوب خمیر برخی نانوایی‌ها مسائل مختلفی دخیل بوده که یکی از مهمترین آنها سن غلات است.سن غلات از مهمترین آفات گندم و جو است؛ این آفت با تغذیه از گندم و جو در مراحل مختلف رویشی سبب کاهش عملکرد (خسارت کمی) و از بین بردن خاصیت نانوایی (خسارت کیفی) می‌شود.
تهیه و بسته‌بندی ارزاق آستان قدس رضوی با مشارکت دانشجویان
بخشی از خدمات گسترده آستان قدس رضوی در این برهه همچون سایر ایام سال متوجه محرومان شد و پرچم محرومیت‌زدایی و رسیدگی به وضعیت معیشتی مستمندان در این راستا در دستور کار قرار گرفت که نمونه‌ای از این دریای عظیم مواسات را می‌توان این روزها در دانشگاه فردوسی مشهدمقدس جستجو کرد.
دفن زباله ۲ روستا در ارتفاعات شهر طرقبه؛
خطر آلودگی در کمین رودخانه های دره ارغوان
بازهم تخلیه زباله در طبیعت .موضوعی که این بار در سرچشمه های دره ارغوان در شهر طرقبه در حال رخ دادن است.
صف 16 هزارنفری بیمه بیکاری استان خراسان رضوی همچنان بدون بودجه است
حدود دو ماه از قول دولت برای پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده کرونا می‌گذرد اما به رغم معرفی 16 هزار نفر در استان هنوز دستورالعمل و اعتبارات بیمه بیکاری مشخص نشده است.
موتورسواری روی تپه‌هایی تاریخی شادیاخ نیشابور
چندی پیش عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد تعدادی از جوانان نیشابوری درحال موتورسواری روی تپه‌هایی هستند که بر منطقه تاریخی شادیاخ نیشابور قرار دارد. دراین‌باره رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور گفت: متاسفانه مدت‌هاست که روی برج و باروی شهر شادیاخ موتورسواری می‌کنند.
رئیس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:
وضعیت زرد خراسان رضوی در پی شیوع کرونا
خراسان رضوی از نظر تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها بر اساس تقسیم بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.
ورشکستگی در صورت تحقق نیافتن بسته‌های حمایتی دولت
بحران کرونا کمر بسیاری از کسب وکارها را خم کرد؛صنوفی که در شهرستان‌های گردشگرپذیر نظیر طرقبه شاندیز هستند، بیشتر از بقیه اصناف آسیب دیدند و درمیان کسب وکارهایی که آسیب قابل توجهی از این بحران دیدند، مجموعه رستوران‌ها و باغ تالارهایی که در شهرستان طرقبه شاندیز فعالیت می‌کنند، وضعیت حادتری دارند.
پروژه کمربند جنوبی مشهد دقیقا کدام نواحی شهر را با خود درگیر می‌کند؟
سعید شعرباف ،در یک فایل ویدئویی که حاوی نقشه هوایی ارتفاعات جنوبی مشهد است، به صورت مفصل درباره محدوده عملیاتی این پروژه توضیح می‌دهد.
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد:
وضعیت نامساعد حاشیه مشهد قابل قبول نیست
تولیت آستان قدس رضوی گفت: وضعیت نامساعد حاشیه شهر مشهد دغدغه و غصه ماست و وضعیت ناهنجار این مناطق اصلا قابل قبول و تحمل نیست.
با حکم قطعی دادگاه صورت گرفت؛
سه پزشک مورد شکایت عباس تبریزیان تبرئه شدند
سه پزشک مشهدی که فردی به نام عباس تبریزیان، مدعی طب اسلامی از آنها به جرم اهانت در فضای مجازی شکایت کرده بود با حکم قطعی دادگاه تبرئه شدند.
دادستان و شهردار مشهد مطرح کرد؛
کمربند جنوبی تفرجگاه مردم مشهد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، از برنامه ریزی برای بهره مندی آحاد مردم از فضای تفریحی ارتفاعات جنوب مشهد خبر داد و گفت : به منظور دسترسی بهتر مردم به ارتفاعات جنوب مشهد و بهره‌مندی از فضاهای سبز ایجاد شده توسط دستگاه‌های مسئول به ویژه شهرداری مشهد، تمهیداتی در این زمینه در ستاد تدبیر استان به تصویب رسید.
آمادگی استانداری خراسان رضوی برای تسهیل اجرای سند توسعه محلات هدف بازآفرینی
استانداری برای هرگونه مساعدت به منظور تسهیل در فرآیندهای اداری و یا تغییر کاربری اراضی در کمیسیون ماده 5 استان با رعایت ضوابط و قوانین شهری برای اراضی قابل بارگذاری در امر مسکن و خدمات آمادگی دارد.
سد کمایستان و فاجعه ای که به خیر گذشت
بنا بر اذعان مدیرعامل آب منطقه‌ای استان، سد کمایستان در منطقه جوین در روزهای اخیر سیلابی با حجم 2.2 میلیون مترمکعب را از سر گذراند که اگر تخریب می‌شد ،شهر جوین و 11 روستای پایین‌دست را ویران می‌کرد؛
بوروکراسی اداری مهم‌ترین مانع در مسیر جهش تولید است
استاندار خراسان رضوی بوروکراسی اداری را مهم‌ترین مشکل در جهش تولید دانست و گفت: جهش تولید با بوروکراسی اداری محقق نمی‌شود.
رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: تردد خودروها از ساعت پنج بامداد تا ۲۴ روز سیزدهم فروردین ماه در سراسر استان از مقابل خانه برای شهروندان ممنوع خواهد بود و خودروهای رانندگان متخلف به مدت یک ماه توقیف و این رانندگان پنج میلیون ریال جریمه می‌شوند.
نامه شهردار مشهد به متروپلیس برای لغو تحریم‌ها علیه ایران
محمدرضا کلایی شهردار مشهد با نوشتن نامه‌ای خطاب به اعضاء متروپلیس خواستار لغو تحریم‌های بی‌رحمانه علیه ایران شد.
همچنان نگران مشهد باشید
رییس شورای اسلامی شهر مشهد روز چهارشنبه در توئیتی خطاب به رییس جمهوری گفت: همچنان نگران مشهد باشید.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
محل دفن متوفیان کرونا در مشهد کجاست؟
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد؛
تعلیق معوقات،تزریق تسهیلات
وعده بانک‌ها به بنگاه‌های اقتصادی متضرر از کرونا؛
گزارشی درباره روند رشد لاک پشتی صنایع درشهرستان؛
شرایط کمپ‌های ترک اعتیاد اجباری؛
نقد و بررسی
ثبت نام شهردار مشهد در فدراسیون فوتبال ؛
سوتی معاون شهردار مشهد دردسر ساز شد
توهین به خبرنگاران پشت بلندگو!
معاون سیاسی استاندار خراسان :
قول‌هایی که در حد حرف باقی ماند؛
لرزه بر اندام خراسان کهن
گزارشی از دلهره‌آورترین روز استان؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها