پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فعالیت معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی دیزدر متوقف شده است
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی "دیزدر" شهرستان بینالود (طرقبه‌شاندیز) به دلیل وارد کردن آسیب به آثار تاریخی موجود در محدوده معدن از فعالیت بازمانده است.
احتمالا ویروسی که میان کودکان مشهدی شیوع پیدا کرده، امیکرون است
رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر مشهد گفت: پزشکان احتمال می‌دهند ویروسی که بیشتر کودکان درگیر آن هستند، همان امیکرون باشد، اما به دلیل نبود کیت نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صف طولانی متقاضیان اخذ مجوز سالن مطالعه شخصی در خراسان رضوی
به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در حال حاضر فقط ۱۸ سالن مطالعه در این استان دارای مجوز است و ۸۷ درخواست دیگر در حال بررسی است.
هدیه پنج هکتاری آستان قدس برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی
معاون بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس گفت: با اهدای ۵ هکتار زمین توسط آستان قدس رضوی، عملیات اجرایی احداث بیمارستان بزرگ حاشیه شهر مشهد آغاز شد تا گام بلند دیگری برای محرومیت‌زدایی از این منطقه برداشته شود.
مردم محلی باید از معادن منتفع شوند
استاندار خراسان رضوی گفت: در خط‌مشی دستگاه‌ها در خصوص حوزه معادن، مردم محلی باید حداکثر بهره‌برداری را از این ظرفیت داشته و از منافع آن‌ها منتفع شوند.
گام جدی در انتقال آب از خلیج فارس به مشهد
لوله گذاری انتقال آب از جنوب کشور به شمال شرق در مسیر ملک آباد تا تربت حیدریه پانزدهم آبان اجرا می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید ۱۴ روز کاری زمان ببرد
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: براساس مصوبه شورای عالی اداری، صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید ۱۴ روز کاری زمان ببرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فقط ۴ درصد پیشرفت قطار مشهد-گلبهار در یک سال!
حدود یک دهه از شروع ساخت قطار مشهدگلبهار با هدف اتصال این شهر جدید و تسهیل در رفت وآمد ساکنان این شهر و البته شهرستان چناران به مشهد می‌گذرد، اما در این ۱۰ سال مردم هر سال به امید اینکه شاهد افتتاح این پروژه ریلی خواهند بود، سالشان را آغاز می‌کنند و در پایان سال هم می‌بینند که هنوز اتفاق مهمی برای ساخت این خط ریلی نیفتاده است.
هیچ زائری نباید شب در خیابان بدون اسکان بماند
سیدعبدالله ارجائی، شهردارمشهد، در جلسه ستاد استقبال از زائران پیاده ویژه آخر صفر: تمام اماکن شهرداری مشهد که قابلیت اسکان زائر را داشته باشد آماده و برای استراحت در اختیار زائران قرارداده خواهد شد.
اسکان اضطراری زائران پیاده دهه آخر صفر در ۵۱ نقطه مشهد
مگر قرار نبود امسال پیاده روی دهه آخر سفر به مشهد صورت نگیرد؟
با وجود آنکه قرار بود برای رعایت پروتکل‌های کرونایی، پیاده روی دهه آخر صفر به مشهد مقدس صورت نگیرد، موسوی فرماندار مشهد خبر از اسکان زائران پیاده دهه آخر صفر، در ۵۱ مرکز اقامتی اضطراری مانند اماکن ورزشی و مدارس مشهدداده است. منتظر انتشار توضیحات هستیم.
پول سرقت تابلو‌های راهداری نیشابور را از پلیس و اداره اطلاعات شهرستان بگیرید
معنا ندارد که چتر انتظامی و امنیتی یک شهرستان آنقدر ضعیف بوده (آنهم در شهرستان حساسی، چون نیشابور و در استان حساسی مثل خراسان رضوی) که امکان سرقت ۱۲ کیلومتر علائم رانندگی وجود داشته باشد؟ یا با دله دزد‌های گستاخ شده با عدم برخورد موثر مواجه هستیم یا با دزدی سازمان یافته علائم با سیگنال درون تشکیلاتی افراد فعال یا مرتبط با راهداری و پیمان سپاری تجهییز مسیر و یا با مشکل و مسئله شبه امنیتی (احتمال سناریوی سوم در استان خراسان رضوی بسیار پائین است). جناب استاندار خراسان رضوی با قید فوریت دستور پیگیری موضوع با دو رویکرد علل وقوع و دستگیری مجرمان را بدهند.
نقشه راه توسعه مشهد؛
اقتصاد «زیارت‌محور»
شهردار مشهد طی سخنانی اظهار داشت:باید توجه کنیم که زیارت علاوه بر جنبه های معنوی و دینی یک زنجیره از تولید، خدمات و ارزش افزوده را درکنار خود دارد. اینکه گردش مالی زیارت از استان ها و شهرهای دیگر کشور به مشهد منتقل نمی شود، نشان می دهد که هنوز زیارت به عنوان یک امر مهم در مشهد محل توجه قرار نگرفته است. نکته درخورتوجه درباره مشهد، این است که اقتصاد باید در پیوست با زیارت باشد.
موانع احداث مسیر ورودی شهرک حمل و نقل خواف بررسی شد
در نشستی تخصصی با حضور دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان خراسان رضوی و مدیرعامل سازمان همیاری و نمایندگان شرکت همیاران شمال شرق، مجتمع معادن سنگان، اداره کل راهداری، پلیس راه استان و فرمانداری خواف، اقدامات انجام شده، مسایل و سازوکار‌های رفع موانع پیش روی تکمیل و بهره برداری پروژه شهرک حمل ونقل خواف بررسی شد.
بسترسازی برای ارتقاء شرایط محیطی و زیرساختی حاشیه شهر
رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مهمترین راهکار برای حل مسائل ساکنان حاشیه شهر، بسترسازی برای ارتقاء شرایط محیطی و زیرساختی است؛ این ارتقاء باید به صورت پایدار و فراگیر باشد، به نحوی‌که کرامت و سلامت و امنیت ساکنان حفظ شود.
ماجرای کودک ربایی‌ها در مشهد؛
انهدام شبکه سازمان یافته کودک ربایی در مشهد
با دستگیری چند تن از عاملان کودک ربایی و خرید و فروش آنان در مشهد، یک شبکه سازمان یافته در حالی متلاشی شد که زن جوانی سرکردگی و هدایت این شبکه گسترده را به عهده دارد.
متوقف شدن طرح بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی پس از ۲۵ سال
با ابلاغ طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی طرح پیشین اعتبار ندارد و اقدامات برمبنای طرح جدید انجام می‌شود.
طرح جامع پسماند آماده و تدوین می‌شود
رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط  زیست شورای شهر مشهد گفت: در این دوره شورای اسلامی شهر، طرح جامع پسماند آماده و تدوین می‌شود.
ورودی طرقبه و شاندیز زودتر از موعد اعلام‌شده بازگشایی خواهد شد
فرماندار بینالود گفت: محدودیت ورود به طرقبه و شاندیز تا ۵ شهریور ماه ادامه دارد و باتوجه به شرایط ترافیکی و حجم ورودی مسافر در خصوص بازگشایی ورودی‌ها تصمیم گیری می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حفظ کرامت و حرمت تک تک شهروندان شریف ما در مشهد مورد تاکید است و با عوامل شهرداری برخورد می‌شود
استاندار خراسان رضوی نسبت به برخورد عوامل شهرداری مشهد با یک شهروند که در حال جمع‌آوری ضایعات بود، واکنش نشان داد و خواهان دلجویی توسط مسببان این امر شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عوامل شهرداری توهین یا تعرضی به شهروند نداشتند
همان گونه که واضح است، در این ویدئو عوامل شهرداری توهین یا تعرضی به شهروند عزیز نداشته و فقط نسبت به انجام وظیفه خود در ساماندهی موضوع اقدام کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معدن غیر مجاز نزدیک محوطه دیزدر تعطیل شد
مسئول نمایندگی‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بینالود گفت: «معدن دیزدر که در محدوده سنگ نگاره‌های تاریخی بعد از پلمب فعالیت را آغاز کرده بود دوباره پلمب شد.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرگ‌ومیر کرونا در خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشوری است
در گزارش وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت شیوع کووید ۱۹ در استان‌ها با اشاره به این‌که روند بستری و فوت در خراسان رضوی در هفته گذشته افزایش بارزی داشته، تأکید شده که میزان مرگ‌ومیر در استان با صعود بیشتر از متوسط کشور فاصله بیشتری گرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد از مدیریت ناکارآمد استانداری خراسان رضوی در بحران کرونا
امروز آمار غیر قابل باور مبتلایان جدید شهر مشهد و بستری‌های روزانه و تعداد بالای متوفیان کرونایی، دلیلی محکم بر مدیریت ناکارآمد استانداری خراسان رضوی است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمبود تابوت در مشهد صحت ندارد
فرماندار مشهد خبر منتشر شده به نقل از وی توسط برخی رسانه‌ها، مبنی بر "کمبود تابوت در مشهد و انباشت پیکر جانباختگان کرونا در این شهر" را تکذیب کرد و گفت: همه دستگاه‌های مرتبط در سطح مشهد با تمام توان در مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا فعال هستند.
مرگ دارد جدی، جدی، ما را می‌کُشد!
ماجرا را شوخی می‌گیریم، اما مرگ دارد جدی، جدی، ما را می‌کُشد. با بی خیالی تمام، داریم می‌میریم! مسئولان هنوز به تصمیم قاطع نرسیده اند با این که "برهانِ قاطعِ" مرگ را در مشهد می‌بینند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها