پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد پس از ٩ ماه
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی تذکراتی پیرامون بلاتکلیفی معاونت شهرسازی شهرداری مشهد، انفعال شهرآرا و روابط عمومی شهرداری و همچنین عدم اتخاذ تدبیر مناسب برای رفع اختلال سامانه من‌کارت مطرح کرد.
جهت بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها؛
سفر حسینی معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به قوچان
معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری به منظور بررسی مشکلات، نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های قوچان وارد این شهرستان شد.
اوضاع آب شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده استان خراسان رضوی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، با اشاره به سیل اخیر استان خراسان رضوی و آسیب‌هایی که به خطوط انتقال آب و مخازن و شبکه آب شرب وارد شد، از برقراری جریان پایدار آب در شهر‌ها و روستا‌های سیل‌زده این استان خبر داد.
واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد
خان‌محمدی سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: با ۶۰ درصد کارخانه‌های الکل سازی ۱۰۰ درصد نیاز جامعه تأمین می‌شود چرا باید کارخانه‌های جدیدی احداث شود و به نظر می‌رسد برخی از این تولیدات استفاده خوراکی پیدا می‌کند؛ واردات مشروبات الکی به مقصد‌های مشهد، قم و شیراز مستقیما صورت می‌گیرد که نشان از برنامه ریزی فرهنگی برای این شهر‌ها دارد.
۶ هزار میلیارد تومان برای ساخت راه‌های خراسان رضوی اختصاص یافت
وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی به جز سهم استان از بودجه جاری کشور، امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای سرعت بخشیدن به ساخت راه‌های این استان در نظر گرفته شده است.
تدوین طرح جهش شهرستان کلات تا سه ماه آینده
وزیر کشور گفت: همه چیز برای جهش در شهرستان کلات فراهم است و طی سه ماه آینده طرح جهش این شهرستان تدوین خواهد شد تا زمینه پرورش استعداد‌ها و بالفعل شدن آن‌ها فراهم شود.
اختصاص هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۱
وزیر کشور گفت: حداقل هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۱ اختصاص یافته است.
اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۱
وزیر صمت در سفر کاری یک‌روزه خود به خراسان‌رضوی در تربت‌حیدریه حضور یافت و در جمع خبرنگاران گفت: توزیع متوازن امکانات تولیدی و تجاری در سراسر کشور از اولویت‌های برنامه‌‌ وزارت صمت است و طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت از سال ۱۴۰۱ اجرا خواهد شد.
پیگیر تخصیص زمین موتورسواری برای زنان هستم تا با آرامش ورزش کنند
امام جمعه مشهد گفت: باید در حوزه ورزش، رویکرد همه اقدامات در جهتی باشد که حقوق بانوان را نیز تأمین کند. به فضل خدا در مشهدالرضا (ع) این هدف تا حد زیادی موردتوجه قرار دارد؛ تا جایی که من شخصاً در موضوع تخصیص زمین موتورسواری برای بانوان پیگیر قضیه بودم و علاوه بر این، خوشبختانه هم‌اکنون نیز تعدادی از پارک‌های بالاتر از ۵ هکتار در مشهد به بخش ویژه بانوان مجهز هستند و بانوان می‌توانند در آن‌ها با آرامش خاطر به ورزش بپردازند.
تقاضای در نظرگیری شرایط اضطراری برای نوروز ۱۴۰۱ مشهد توسط شهردار
شهردار مشهد تقاضا نمود که با وجود حجم گسترده ورود زائران به مشهد در نوروز ۱۴۰۱ باید یک شرایط اضطراری برای این شهر در نظر گرفته شود. امیدواریم مداخله به هنگام و بررسی ابعاد مختلف این پیشنهاد، فضا را برای پیشگیری قبل از بحران فراهم سازد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جابجایی پادگان ارتش مشهد تعیین تکلیف می‌شود
شهردار مشهد اضافه کرد: یکی از این زمین‌ها زمین بالغ بر۲۰۰ هکتاری ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکی از پادگان‌های ارتش در مشهد است. از ۱۲ سال پیش تمام امرای ارتش، شهرداران وقت و آستان قدس رضوی اهتمام ویژه‌ای برای حل و فصل این موضوع داشته‌اند.
فعالیت معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی دیزدر متوقف شده است
سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: معدن سنگی در حوالی منطقه تاریخی "دیزدر" شهرستان بینالود (طرقبه‌شاندیز) به دلیل وارد کردن آسیب به آثار تاریخی موجود در محدوده معدن از فعالیت بازمانده است.
احتمالا ویروسی که میان کودکان مشهدی شیوع پیدا کرده، امیکرون است
رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر مشهد گفت: پزشکان احتمال می‌دهند ویروسی که بیشتر کودکان درگیر آن هستند، همان امیکرون باشد، اما به دلیل نبود کیت نمی‌توان با قطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صف طولانی متقاضیان اخذ مجوز سالن مطالعه شخصی در خراسان رضوی
به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در حال حاضر فقط ۱۸ سالن مطالعه در این استان دارای مجوز است و ۸۷ درخواست دیگر در حال بررسی است.
هدیه پنج هکتاری آستان قدس برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی
معاون بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس گفت: با اهدای ۵ هکتار زمین توسط آستان قدس رضوی، عملیات اجرایی احداث بیمارستان بزرگ حاشیه شهر مشهد آغاز شد تا گام بلند دیگری برای محرومیت‌زدایی از این منطقه برداشته شود.
مردم محلی باید از معادن منتفع شوند
استاندار خراسان رضوی گفت: در خط‌مشی دستگاه‌ها در خصوص حوزه معادن، مردم محلی باید حداکثر بهره‌برداری را از این ظرفیت داشته و از منافع آن‌ها منتفع شوند.
گام جدی در انتقال آب از خلیج فارس به مشهد
لوله گذاری انتقال آب از جنوب کشور به شمال شرق در مسیر ملک آباد تا تربت حیدریه پانزدهم آبان اجرا می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید ۱۴ روز کاری زمان ببرد
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: براساس مصوبه شورای عالی اداری، صدور پروانه ساختمانی در شهرداری باید ۱۴ روز کاری زمان ببرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فقط ۴ درصد پیشرفت قطار مشهد-گلبهار در یک سال!
حدود یک دهه از شروع ساخت قطار مشهدگلبهار با هدف اتصال این شهر جدید و تسهیل در رفت وآمد ساکنان این شهر و البته شهرستان چناران به مشهد می‌گذرد، اما در این ۱۰ سال مردم هر سال به امید اینکه شاهد افتتاح این پروژه ریلی خواهند بود، سالشان را آغاز می‌کنند و در پایان سال هم می‌بینند که هنوز اتفاق مهمی برای ساخت این خط ریلی نیفتاده است.
هیچ زائری نباید شب در خیابان بدون اسکان بماند
سیدعبدالله ارجائی، شهردارمشهد، در جلسه ستاد استقبال از زائران پیاده ویژه آخر صفر: تمام اماکن شهرداری مشهد که قابلیت اسکان زائر را داشته باشد آماده و برای استراحت در اختیار زائران قرارداده خواهد شد.
اسکان اضطراری زائران پیاده دهه آخر صفر در ۵۱ نقطه مشهد
مگر قرار نبود امسال پیاده روی دهه آخر سفر به مشهد صورت نگیرد؟
با وجود آنکه قرار بود برای رعایت پروتکل‌های کرونایی، پیاده روی دهه آخر صفر به مشهد مقدس صورت نگیرد، موسوی فرماندار مشهد خبر از اسکان زائران پیاده دهه آخر صفر، در ۵۱ مرکز اقامتی اضطراری مانند اماکن ورزشی و مدارس مشهدداده است. منتظر انتشار توضیحات هستیم.
پول سرقت تابلو‌های راهداری نیشابور را از پلیس و اداره اطلاعات شهرستان بگیرید
معنا ندارد که چتر انتظامی و امنیتی یک شهرستان آنقدر ضعیف بوده (آنهم در شهرستان حساسی، چون نیشابور و در استان حساسی مثل خراسان رضوی) که امکان سرقت ۱۲ کیلومتر علائم رانندگی وجود داشته باشد؟ یا با دله دزد‌های گستاخ شده با عدم برخورد موثر مواجه هستیم یا با دزدی سازمان یافته علائم با سیگنال درون تشکیلاتی افراد فعال یا مرتبط با راهداری و پیمان سپاری تجهییز مسیر و یا با مشکل و مسئله شبه امنیتی (احتمال سناریوی سوم در استان خراسان رضوی بسیار پائین است). جناب استاندار خراسان رضوی با قید فوریت دستور پیگیری موضوع با دو رویکرد علل وقوع و دستگیری مجرمان را بدهند.
نقشه راه توسعه مشهد؛
اقتصاد «زیارت‌محور»
شهردار مشهد طی سخنانی اظهار داشت:باید توجه کنیم که زیارت علاوه بر جنبه های معنوی و دینی یک زنجیره از تولید، خدمات و ارزش افزوده را درکنار خود دارد. اینکه گردش مالی زیارت از استان ها و شهرهای دیگر کشور به مشهد منتقل نمی شود، نشان می دهد که هنوز زیارت به عنوان یک امر مهم در مشهد محل توجه قرار نگرفته است. نکته درخورتوجه درباره مشهد، این است که اقتصاد باید در پیوست با زیارت باشد.
موانع احداث مسیر ورودی شهرک حمل و نقل خواف بررسی شد
در نشستی تخصصی با حضور دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان خراسان رضوی و مدیرعامل سازمان همیاری و نمایندگان شرکت همیاران شمال شرق، مجتمع معادن سنگان، اداره کل راهداری، پلیس راه استان و فرمانداری خواف، اقدامات انجام شده، مسایل و سازوکار‌های رفع موانع پیش روی تکمیل و بهره برداری پروژه شهرک حمل ونقل خواف بررسی شد.
بسترسازی برای ارتقاء شرایط محیطی و زیرساختی حاشیه شهر
رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مهمترین راهکار برای حل مسائل ساکنان حاشیه شهر، بسترسازی برای ارتقاء شرایط محیطی و زیرساختی است؛ این ارتقاء باید به صورت پایدار و فراگیر باشد، به نحوی‌که کرامت و سلامت و امنیت ساکنان حفظ شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
درگز،کلات،سرخس،تربتجام
تایبا،خواف،گنابا،کاشم،مه
مشهد،قوچان،چناران،فریمان
سبزوا،نیشابو،داورز،جوی
سایر حوزه ها