پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انفجار خرابکارانه در چند نقطه از خط لوله انتقال گاز سراسری کشور + منتظر دریافت برنامه‌های پدافند غیرعامل و حوزه امنیت برای جلوگیری از تکرار احتمالی هستیم
اسماعیل یزدانی، فرمانده آتش‌نشانی بروجن بیان داشت که صدای شنیده شده در پی انفجار خط ۶۵ انتقال گاز سراسری کشور حدفاصل گردنه حلوایی و سه‌راهی بلداجی بوده و آتش خط اولهٔ گاز شهرکرد - بروجن کنترل شده است. فرماندار بروجن در این خصوص گفت، برای تخلیه گاز موجود در لوله‌ها، گاز برخی مناطق بروجن قطع شده است. همچنین برای تسهیل در امدادرسانی و رفع مشکل، جادهٔ بروجن-لردگان مسدود شده است. مدیر مرکز راهبری شبکه گاز بیان داشت که انفجار در خط لولهٔ بروجن - شهرکرد خرابکارانه بوده و در تامین گاز کشور مشکلی نداریم؛ مشکل ایجاد شده در چند روستای نزدیک به محل حادثه هم به‌زودی برطرف می‌شود. آنچه که مسلم است، حادثه با درایت نیرو‌های کارشناسی و عملیاتی مدیریت خواهد شد، ولی سوال افکار عمومی این است که برنامه‌های پدافند غیرعامل و حوزه امنیت کشور، برای ممانعت از تکرار احتمالی این جنس از حوادث چیست؟
آیا ابوبکر و یزید که گزینه‌های رای آوری بودند اصلح بودند؟
تنش در اولین نشست شورای وحدت اصولگرایان بویراحمد + سیاست به چه قیمتی؟
نشست شورای موسوم به شورای وحدت اصولگریان استان کهگیلویه و بویراحمد که باهدف معرفی کردن کاندیدای نهایی این شورا در انتخابات دوازدهم حوزه انتخابیه بویراحمد واحد در یاسوج برگزار شد، با تنش و بدون نتیجه به پایان رسید. این نشست به ریاست شیخ صفدر پناهی و با حضور اعضای این شورا، آقایان محمدرحیم دهرابپور، سیدعلی محمد دانشی، حبیب الله پیشوا، شیخ مصطفی شجاعیان، شیخ محمدجواد جعفری، سیدجواد خاضع، سیده زینب موسوی و آقایان علی خرامین، غلام محمد زارعی و نادر منتطریان بعنوان سه کاندیدای اصلی این شورا در حوزه انتخابیه بویراحمد واحد برگزار و البته بدلیل تنش بوجودآمده، این نشست بی نتیجه ماند.
عزل مدیر ورزشی به خاطر بی حجابی ورزشکاران نونهال + روسری نپوشیدن کودکان پیش دبستانی را پیراهن عثمان کردند
رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه که در روز بیست و سوم اسفندماه ۱۴۰۱ با صدور حُکمی از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شده بود، دوازدهم آذرماه ۱۴۰۲ در یک بازه زمانی کمتر از ۱۰ ماهه و در سکوت خبری به یکباره عزل و سرپرست این اداره منصوب شد.
در حال حاضر تنها عملیاتی که بعد از کلنگ زنی پروژه احداث کارخانه لوله سازی بدون درز بهمئی صورت گرفت، گودبرداری و تسطیح زمین و ریختن چند کامیون سنگ لاشه است که با توجه به توقیف و عدم تجهیز کارگاه و نداشتن نگهبان، شواهد حاکی از تبدیل شدن این مکان به پاتوق شبانه معتادان و اوباش است. همانطور که در گزارش آمده است قرار بود تا دی ماه یا پایان امسال این کارخانه به بهره برداری برسد، اما شواهد حاکی از تعطیلی کل پروژه و صرف نظر کردن سرمایه گذار اصلی آن است. حجازی، کارآفرین جوان یزدی که دو سال پیش با توجیهات بسیاری به خصوص نزدیکی بهمئی به بنادر جنوبی، وجود چاه‌ها و پالایشگاه‌های نفت و گاز در جوار شهرستان، دسترسی آسان خوراک کارخانه و همچنین تخفیف عوارض و اعطای تسهیلات ارزی و ریالی ویژه مناطق محروم، برای احداث کارخانه مصر بود، این روز‌ها ماندن در یزد و پیگیری کارخانه فولاد بهنورد ابرکوه را بر لوله سازی بهمئی ترجیح داده است.
به وزیر اقتصاد نامه نوشتم که فروشگاه‌های زنجیره‌ای منفعتی برای استان ندارند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از نوشتن نامه خود به وزیر اقتصاد و دارایی دولت سیزدهم برای نگرانی های صنوف مختلف در این استان خبرداد و اظهار داشت: به خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی نامه نوشتم که فروشگاه‌های زنجیره‌ای منفعتی برای کهگیلویه و بویراحمد ندارند.
خبرنگار کشی با تفنگ ساچمه ای در گچساران + ضرورت موضع گیری قاطعانه وزارت ارشاد
رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی در حال نشان دادن قدرت واقعی خود است. این امر مسلما به مذاق برخی از اهالی و اصحاب قدرت خوش نمی آید و یکی از آسان ترین راه های ضد قانونی، ترساندن و تهدید جانی جماعت خبرنگار است. خبر می رسد که تعدادی از فعالان مجازی و اهالی رسانه اصلاح طلب در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد توسط فرد یا افراد نامعلومی با شلیک اسلحه ساچمه‌ای مصدوم شدند. موضوعی که موضع گیری شفاف و قاطع وزارت ارشاد را در کنار پیگیری های انتظامی و امنیتی ، طلب می کند.
قول استاندار کهگیلویه و بویراحمد به راه اندازی سد و پتروشیمی
سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای چندمین بار به مردم کهگیلویه بزرگ قول داد که سد آبریز در شهرستان کهگیلویه کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن در دولت سیزدهم آغاز شود.
داستان رتبه آخر بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد در نهضت ملی و گم شدن ۱۵۰۰ واحد مسکونی + جوابیه
با مقایسه عملکرد بانک مسکن در چندین استان معلوم شد که بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد که بازوی اصلی طرح مسکن ملی است در رتبه آخر کشور است؛ همچنین مقایسه دو مصاحبه قبلی مدیرعامل این بانک در استان نشان از گم شدن ۱۵۰۰ واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد دارد.
فرودگاه بین المللی یاسوج، بلوف یا حقیقت؟
فرودگاه به هر صورت بین المللی شده اما پرواز خارجی انجام نداده چرا که مردم توان مالی ندارند و از آن مهمتر تمایل نداشتن شرکت های هواپیمایی برای پرواز در این فرودگاه دلیل کاهش این پروازهاست.
واکنش استاندار کهگیلویه و بویراحمد به حواشی انتخابات اتاق اصناف بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به برخی حواشی به وجود آمده در خصوص انتخابات اتاق اصناف شهرستان بویراحمد واکنش نشان داد.
مرکز پژوهش‌های مجلس: تبدیل تالاب شادگان به کانون گردوغبار  با ساخت
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره تبدیل‌شدن "تالاب شادگان" به کانون گردوغبار در صورت ساخت "سد مارون۲" و یا افزایش تخصیص منابع صورت‌گرفته در آن حوضه به کشاورزی هشدار داد و اعلام کرد احداث سد آبریز مذکور پیشنهاد نمی‌شود. سد مارون 2 با گنجایش ذخیره 177 میلیون مترمکعب آب روی سرچشمه اصلی رودخانه مارون جای‌گذاری شده است و قرار است به‌منظور انتقال آب از حوضه مارون به حوضه زهره (چرام و دهدشت) احداث شود.
سرنوشت رازآلود پل چهارم بشار، این پل به دست چه کسی افتتاح می‌شود؟
پل چهارم بشار که از ابتدا برای کاهش ترافیک قسمت شمال شرقی پایتخت طبیعت کلنگ‌زنی شد، افتتاح آن بعد از قریب هفت سال همچنان در اما و اگر قرار دارد.
ادعای مقاوم سازی 43 هزار واحد مسکونی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه یاسوج به تشریح روند خدمات رسانی در روستاها پرداخت.
عدم تعریف پروژه های اقتصادی جهت سه شهرستان چرام ، لنده و مارگون در جریان سفر استانی رئیس جمهور
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تعریف نشدن پروژه های اقتصادی برای سه شهرستان چُرام، لِنده و مارگون در سفر دوم هیات دولت و رئیس جمهور به این استان اظهار تاسف و نگرانی کرد.
خطوط رنگ‌باخته خط‌کشی خیابان‌های پایتخت طبیعت ایران در آستانه نوروز+تصاویر
باتوجه‌به اینکه چند روزی تا شروع ایام نوروز باقی نمانده است هیچ‌گونه آثاری از این خط‌کشی مشاهده در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نمی‌شود.یاسوج به‌عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین و پر گردشگرترین شهر در این استان چهارفصل جنوب کشور محسوب می‌شود که ایام نوروز مملو از جمعیت است همین امر نیز می‌طلبد مسئولین حوزه شهری در این چند روز باقی‌مانده تا ایام نوروز اقدام به خط‌کشی خیابان‌های شهر یاسوج کند.
گناه جوانان بیکار بدون اتصال به منابع قدرت چیست؟
افشای نامه یک نماینده انقلابی دیگر برای استخدام ۱۱ نفر از نزدیکان خود!
انتصاب خویشاوندان و نزدیکان در پست های مدیریتی و یا سفارش برای اشتغال به کار در دولت توسط مدیران کشور، چندی است که گویی عادی شده و هر کس در یک ستاد انتخاباتی فعالیت کند ، فردای به ثمر نشستن آن انتخابات انتظار اشتغال هم خواهد داشت. اخیرا نامه ای در فضای مجازی نامه ای دست به دست می شود که نشان می دهد؛ مهدی روشنفکر، نماینده مردم شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به رییس مجلس فرستاده که در آن یازده نفر از جمله رئیس دفتر سابق وی، تعدادی از اعضای ستاد انتخاباتی و شماری از نزدیکان و هم طایفه‌ای هایش برای استخدام و (شروع به کار) معرفی شده‌اند.به نظر می‌رسد با توجه به نیاز شدید جوانان استان به اشتغال که هیچ حامی ندارند و دسترسی به منابع قدرت نیز برای آنان سخت است لازم است آقای روشنفکر توضیح دهد که ویژگی لیست یازده نفره که بصورت ویژه برای کار در هلدینگ‌ها با منافع اقتصادی گسترده‌ای معرفی شده اند چیست.
برگزاری همایش تجربیات زلزله بم و راهکار کاهش آسیب‌های ناشی از زلزله در شهرستان گچساران
در این همایش مناسبتی برگزار شده در روز ایمنی و مقابله با زلزله، فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به سالروز حادثه دلخراش زلزله بم و گرامیداشت یاد و خاطر قربانیان این حادثه، گفت، شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشور و قرار گرفتن در کمر بندی زلزله واجب می‌کند که ما مسیولین آمادگی و آموزش‌های لازم را به مردم برای مقابله با حوادث طبیعی را بدهیم تا خسارات کمتری وارد شود. متاسفانه یکی از مشکلات ما در زلزله ساخت و ساز‌های نامناسب ساختمانی و عدم رعایت استاندارد‌های لازم کارشناسی می‌باشد که همیشه بیشترین خسارت‌ها را به مردم وارد می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
سد چم‌شیر کهگیلویه و بویراحمد برای آبگیری تاییدیه گرفت
آرش مصلح مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سد چم‌شیر هیچ گونه مشکل زیست محیطی ندارد و مورد تایید کامل قرار گرفته است گفت: تاییدیه آبگیری این سد داده شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آبگیری چمشیر، منوط به نتایج نمونه برداری وگمانه زنی؛ اجازه تکرار
علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به "کهکیلویه وبویراحمد" درباره مجوز آبگیری سد چمشیر گفت: «اجازه نمی‌دهم "گتوند" دیگری در کشور تکرار شود؛ حساس‌ترین سازند‌های زمین شناسی را در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم؛ گفته ایم گمانه زنی انجام شود و نمونه برداری صورت گیرد و نتایج نهایی را اعلام کنند؛ در صورتی که مشکل نداشته باشند مجوز آبگیری سد چمشیر گچساران داده می‌شود.»
استعفای دسته‌جمعی شورای شهر سی‌سخت بخاطر اختلافات با شهردار
گویا به علت اختلاف در شورای شهر سی‌سخت بر سر مسائل شهرداری، در آخرین حرکت، اعضای شورای شهر سی‌سخت وقتی می‌بینند که شهردار راه خودش را می‌رود، دسته‌جمعی اقدام به استعفا می‌کنند تا صدای طبل حواشی از دور شنیده شود و امورات شهر نیز درگیر این حواشی باشد.
امام جمعه دهدشت: مرگ تدریجی عشایر در حال شکل گیری است
امام جمعه دهدشت با بیان اینکه مرگ تدریجی عشایر در حال شکل گیری است، تاکید کرد: مسئله دلال کی از بازار حذف می‌شود و اگر کاری برای نهاده‌های دامی نشود این مشکل به یک مسئله اپیدمی تبدیل شده که قابل جمع کردن و درمان کردن نیست.
نیازمندی ۵۰ میلیارد تومانی برای ساخت پردیس هنری گچساران ۵۰ و قول تامین اعتبار ۲۳ میلیارد تومانی توسط نماینده شهرستان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای ساخت پردیس هنری این شهرستان به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اظهار داشت: متاسفانه فعالیت عمرانی این پروژه مهم و حیاتی در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان اکنون تعطیل است.
بلاتکلیفی فرمانداری کهگیلویه همچنان ادامه دارد؛ اداره شهرستان با سرپرست پس از ۵ ماه!
پس از گذشت بیش از ۵ ماه از معرفی فرماندار شهرستان کهگیلویه به عنوان سرپرست، اما همچنان بدون فرماندار و توسط سرپرست اداره می‌شود و این امر زیبنده دپلت مردمی و انقلابی نیست.
با طرح توسعه کارخانه سیمان مارگون موافقت می‌کنیم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با طرح توسعه کارخانه سیمان مارگون، احداث کارخانه جدید دیگر و ایجاد شرکت ترابری سنگین این کارخانه موافقت می‌کنیم و سرمایه‌گذار مورد حمایت جدی قرار می‌گیرد.
بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهرستان چرام؛
دستور استاندار برای فعال شدن پروژه‌های راهداری در چرام
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از شهرستان چرام دستور داد پروژه‌های حوزه راهداری این شهرستان که چندین ماه متوقف شده بودند فعال و از اختصاص اعتبار میلیاردی به این پروژه‌ها خبر داد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
ادارات و وجدان کاری
وجدان کاری به روایت تصویر:
آمار ربیعی خوشبینانه است
واقعیت نمودار بیکاری:
تالار وحدت فلافلی می‌شود!
مراسم های بی ربط در تالار وحدت:
گفتگو و گزارش
چالش‌های زیست‌محیطی شهرستان بویراحمد؛ از زباله تا فاضلاب
فقر مدیریتی پنهان زیر مربع سبز و آسمان آبی بویراحمد:
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
دنا،سی سخت
بویراحمد
کهگیلویه،چرام،لنده،دهد شت
بهمئی،لیکک