پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
اختصاص مبلغ اندک ۸ هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی کشور؟!
ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مدعی شد که، هشت هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی کشور در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است .باید از این آقای به اصطلاح وزیر پرسید که می داند هشت هزار میلیارد تومان یا هشت همت، چقدر قدرت دارد؟ اگر بطور متوسط هزینه تملک بافت های تاریخی را در حدود متری پنج میلیون تومان در نظر بگیریم، حدود 160 هکتار بافت تاریخی را می توان به تملک درآورد. هرچند این بودجه در حدود یک ششصدم بودجه پیشنهادی سال 1402 است (یک قسمت از ششصد قسمت بودجه)، اما به هیچ وجه کافی برای اداره و تملک بافت های تاریخی کشور نیست.
انتقاد شدید خدابخشی نسبت به تحمیل نیرو‌های غیر بومی به آموزش و پرورش الیگودرز
محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از تحمیل نیرو‌های غیر بومی به آموزش و پرورش این شهر انتقاد کرد.
خشکاندن درختان در تهران و سر سوزی درخت در خرم آباد لرستان؟
خشکاندن عمدی درختان برای اینکه نمای ساختمان، بهتر دیده شود متأسفانه در برخی شهر‌های کشور از جمله تهران رخ داده است و انگار این پدیده شوم و ضد سرمایه‌های طبیعی شهر به شهر خرم‌آباد هم سرایت کرده است! اگر پدیده‌ی خشکاندن درختان با هدف دیده شدن نمای ساختمان در شهر خرم‌آباد رواج یابد درختان این شهر که جاذبه‌های گردشگری، محیط زیستی شهر هستند از بین خواهند رفت!
دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدید انجام شده از شهر‌های استان متأسفانه عمق محرومیت در خرم آباد به عنوان مرکز استان و بروجرد از لحاظ امکانات درمانی زیادتر است که باید با تخصیص اعتبار به بیمارستان نیایش "خرم آباد" روند تکمیل را تسریع دهیم. دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند با ساخت این بیمارستان‌ها هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود.
آغاز رسمی مطالعات شهر جدید خرم‌آباد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از آغاز رسمی مطالعات شهر جدید خرم‌آباد خبر داد.
گزارش وضعیت پروژه‌های راهبردی لرستان به معاون رئیس جمهور
استاندار لرستان با بیان اینکه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه‌های راهبردی استان به معاون اجرایی رئیس‌جمهور داده شد، گفت‌: مقرر شد اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها تامین و در اختیار استان قرار گیرد.
تلف شدن ۱۰۰۰ تُن ماهی در سیل الیگودرز
فرماندار الیگودرز از تلف‌شدن ۱۰۰۰ تُن ماهی در سیل این شهرستان خبر داد و گفت: مسیر‌های مسدودی الیگودرز تا عصر امروز بازگشایی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در اعتراض به تغییرات بی ضابطه؛
استعفای دسته‌جمعی در آموزش و پرورش کوهدشت
یکی از کارشناسان آموزش و پرورش کوهدشت با تایید استعفای دسته جمعی کارکنان این اداره گفت: همکاران در اعتراض به تغییرات بی‌ضابطه و غیرضروری استعفا کردند و درخواستشان را به صورت مکتوب به سرپرست اداره تقدیم نمودند.
میراث فرهنگی لرستان: دخل و تصرفات در قلعه فلک الافلاک مانع ثبت جهانی نخواهد شد
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان درخصوص دخل و تصرفات صورت گرفته در قلعه فلک الافلاک و مشکلات احتمالی که می‌تواند مانع ثبت جهانی این مجموعه شود، گفت: این مسائل مانع ثبت جهانی نخواهد شد چراکه موارد بر اساس اصول پیش رفته است. سیستم‌های الکترونیکی و دوربین‌های مدار بسته ما همه روکار بود و امکان قطع کردن و دستکاری آن وجود داشت.
آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای شهید بروجردی
نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: با تلاش‌های انجام شده عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای شهید بروجردی بروجرد آغاز شد.
المان در حال ساخت تنگ ورشو بروجرد فرو ریخت
شهردار بروجرد گفت: پروژه تنگ ورشو در میدان امام حسن (ع) بروجرد به علت عدم استحکام سازه ۱۸ متری فرو ریخت. با فرو ریختن این سازه کل سازه امروز جمع آوری شد و به جای آن یک المان مناسب که مورد پسند مردم باشد اجرا خواهد شد.
آغاز عملیات اجرایی راه آهن دورود- بروجرد- ملایر
نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی راه آهن دورود- بروجرد- ملایر با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن آغاز شد، گفت: با تکمیل این خط آهن لرستان به شبکه ریلی غرب کشور متصل خواهد شد و مسیر توسعه از بروجرد عبور خواهد کرد.
بعد از خبر قطعی شدن کنار گذاشته شدن بهرام ستاری دستنایی؛
بازگشت مشروط معاون سیاسی استاندار لرستان، ستاری درخواست اختیار عمل کرد
موضوع کنار گذاشتن معاون سیاسی از سوی استاندار لرستان در حالی طی ماه‌های مطرح شده بود که در چند روز گذشته قطعیت رفتن او از لرستان به نقل محافل سیاسی استان تبدیل شده و حتی برخی رسانه‌های لرستان از قطعی بودن کنار گذاشتن ستاری خبر داده بودند.حالا، اما گویا داستان تغییر کرده و برنامه‌ای که برای زمین گیر کردن او ابتدا در کوهدشت طراحی شده و بعد‌ها در استانداری از سوی برخی در حالی عملیاتی شدن بود، به نقطه‌ای رسیده است که در تهران با رفتن ستاری از استان و معرفی یک معاون سیاسی امنیتی جدید مخالفت شده است.
قانونی که در تقابل با منافع مردم باشد عین بی‌قانونی است. رجال دلسوز برای ۰۷ خرم آباد میدان‌داری کنند!
ادامه روند تخریب یکی دیگر از دیوار‌های پادگان ۰۷ در عصر چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ و انتشار تصاویر آن از دریچه دوربین تعدادی از فعالان رسانه‌ای در خرم‌آباد، بعد از وعده استاندار در روز‌های قبل مبنی بر ممنوعیت تخریب و واگذاری اراضی این محوطه تاریخی، حاکی از این واقعیت است که عزم ارتش برای تهاتر زمین‌های پادگان ۰۷ جدی است و اگر فعالان رسانه‌ای و مسئولان استان دیر بجنبند، چه‌بسا این مجموعه تاریخی از دست برود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان خبر داد:
تنش آبی در ۳۰۰ روستای لرستان با آغاز فصل گرما
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: ۳۰۰ روستای استان با آغاز فصل گرما دچار تنش آبی می‌شوند که اقداماتی در راستای کمتر شدن این مشکل در حال انجام است.
سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان؛
ضرورت ایجاد گرمخانه برای افراد کارتن خواب در خرم آباد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:ایجاد گرمخانه در خرم آباد برای افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب ضروری است.
چه موقع ترمز مرگ در این جاده کشیده می‌شود؟!
پروژه مرگ یا طرح بازسازی و چهار خطه شدن جاده پل‌دختر خرم‌آباد؟
سال‌ها است بونگ چَمر در جاده پل‌دختر به مرکز استان پیچیده و هر روز در این جاده دستان پینه‌بسته‌ی پدران و مادران زحمت‌کش پل‌دختری و معمولانی در سوگ عزیزانشان بر سر می‌زنند. جاده‌ای که به‌جای چهارخطه شدن، اتوبان مرگ شده است و در پل‌دختر و معمولان خانواده‌ای نیست که از اعضاى خانواده خود یا فامیل کسى را در این قتلگاه از دست نداده باشند.
ادعای آغاز مجدد عملیات اجرایی راه‌آهن لرستان از خرداد ماه ۱۴۰۱
استاندار لرستان از شروع به‌کار پروژه راه‌آهن این استان از ماه آینده خبر داد و گفت: اعتبارات آماده تزریق به پروژه است و تنها موانع اداری باید حل شود که باتوجه به اقدامات صورت گرفته پروژه ظرف ماه آینده و نهایتاً تا ابتدای تابستان دوباره فعال می‌شود.
در شهر زاغه، صرفا شهرداری تعطیل نیست، همه چیز بنوعی تعطیل است!
شهرداری زاغه به دلیل عدم پرداخت حقوق کارکنان خود از ارائه خدمات مطلوب باز مانده و برخی از پرسنل این نهاد با نصب یک پارچه نوشته از تعطیلی آن خبر داده‌اند. به نظر می‌رسد ضعف مدیریتی و وجود نیرو‌های مازاد و غیر تخصصی و اضافی بلای جان شهرداری زاغه شده است. اینجا میراث فرهنگی، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و... تعطیل است.
توضیحات نماینده بروجرد درباره حواشی دستگیری برادرش و انتقاد از برخی از جهت گیری‌های رسانه‌ای
مقصودی گفت: رفتار من به عنوان یک مادر و یک خواهر که می‌بیند افرادی با لباس شخصی برادرش را کتک می‌زنند، یک رفتار منطقی است، ما نسبت به همدیگر بی‌تفاوت نیستیم. یعنی انتظار داشتید که، چون نماینده هستم با برادرم کتک کاری کنند، به خودم بی‌حرمتی کنند در حالی چادر از سر من افتاده است. ۸ سال دفاع مقدس برای این بود که چادر از سر زنی نیفتد، آیا غیر از این بوده است؟ بعد شما در فیلم ببینید من چه می‌گویم؟ می‌گویم برادرم را کشتند، شما چه کسی هستید؟ یک نفر به ۱۱۰ زنگ بزند. مردم عزیز به این مساله فکر کنند که هر کسی اگر در چنین شرایطی قرار بگیرد چه واکنشی نشان می‌دهد؟
علیرغم ادعای معاون استانداری لرستان؛
۲۳ کارگر معترض کشت و صنعت از کار بیکار شدند!
علیرغم ادعای معاون استانداری لرستان مبنی بر عدم تعدیل هیچ نیرویی از سوی شرکت فجر صفای لرستان، ۲۳ نفر از کارگران این شرکت از کار بیکار شدند.
تولید بنزین و گازوئیل مینی پالایشگاه پلدختر تا خردادماه آینده
وزیر کشور از تولید بنزین و گازوئیل مینی پالایشگاه پلدختر تا خردادماه آینده خبر داد.
مگر فقط پسر من تغییر رشته داده که حالا این موضوع را منتشر کرده‌اند؟
یک فعال رسانه‌ای در اینستاگرامش اقدام به انتشار نامه سازمان سنجش و اجازه این سازمان به دانشگاه علوم پزشکی استان، برای تغییر رشته فرزند یک نماینده مجلس از دامپزشکی به پزشکی نمود. پیرو این افشاگری، ویسکرمی نماینده خرم آباد و چگنی، به خبرنگار دیده‌بان ایران، توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه می‌خوانید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجرایی نشدن طرح جامع ترافیک خرم آباد پس از ۶ سال
از آنجا که طرح جامع ترافیک در هیچ یک از شهر‌های لرستان وجود ندارد، چالش‌های جدی در بحث ترافیک به وجود آمده است.
۵۶۳ خودروی توقیفی در لرستان غیب شد
سرنوشت ۵۶۳ خودروی قاچاق که توسط سازمان اموال تملیکی در دولت‌های گذشته در لرستان توقیف شده بودند، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
فتوکپی=پذیرش در بیمارستان شهدای عشایر
روال اداری عجیب در اورژانس!
چرای گوسفندان در پارسیلون!
پیامد واگذاری به بخش خصوصی؛
کفشمو بدم؟؟؟
عوارضی بزرگراه خرم آباد به پل زال؛
استخدام بی ضابطه در پلدختر
بی عدالتی در استخدام:
گفتگو و گزارش
رؤیای برباد رفته ایجاد ۱۰۰۰ شغل و پنچری چرخ لاستیک‌سازی استان لرستان!
کارخانه لاستیک‌سازی بعد از هشت عملیاتی می‌شود؟
زمین‌گیر شدن صنعت دامداری با افزایش قیمت شیر
بحران صنعت دامداری در قطب تولید شیر کشور؛
عزم زنان بروجردی برای تشکیل یک کسب وکار!
چگونه بروجرد صادر کننده فرش شد؟
نقد و بررسی
وبلاگستان
آثار باستانی لرستان
موزه ايران باستان لرستان:
جنگ جهانی اول
تاریخ معاصر لرستان؛
برخی آداب و رسوم عروسی در لرستان
سنت های کهن در لرستان:
فراموشی حرفه قالیبافی
صنایع دستی از نفس افتاده:
قانون شکنی در شرق  لرستان
احداث غیرقانونی جاده گردشگری:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
ازنا،الیگودرز
درود
سلسله،دلفان(نورآبا،الش)
کوهدشت،پلدختر
بروجرد