پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
ساخت سد بختیاری بعنوان بلندترین سد کشور با فاینانس چین
پروژه مهم و زیرساختی سد بختیاری که بعد از یک دهه توقف، قرار است با ارتفاع ۲۷۵ متر، حجم مخزن ۲.۷ میلیارد مترمکعب و ظرفیت ۷۵۰ مگاوات تولید برق در غرب ایران احداث شود، از مسیر فاینانس چین تأمین مالی خواهد شد. طبق اعلام معاون برنامه‌ریزی شرکت توسعه منابع آب، این طرح توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به فاینانسور چینی معرفی شده و هم اکنون در حال اخذ مجوز‌های لازم است. هشتم فروردین سال ۹۲ کلنگ سد بختیاری با ارتفاع ۳۲۵ متر به عنوان بلندترین سد بتنی جهان با حضور رئیس جمهور وقت به زمین خورد و قرار بود این سد با توانمندی کاملاً ایرانی احداث شود؛ اما در دولت یازدهم ابتدا ساخت این سد متوقف شد، سپس ارتفاع این سد مورد تعدیل قرار گرفت و مقرر شد این سد با ارتفاعی حدود ۲۷۰ متر توسط شرکت کره‌ای Daelim ساخته شود که این اقدام نیز صورت نگرفت.
قطع عضو یکی از کارگران در حادثه‌ برخورد قطار باری با ریل باس مسافربری در‌ ایستگاه کشور + گزارش از مصدومان حادثه
حادثه برخورد قطار باری با ریل باس مسافربری در ایستگاه کشور شهرستان درود لرستان( از توابع بخش پاپی) در روز یکشنبه پنج مصدوم برجا گذاشت . هنوز این حادثه به پایان نرسیده بود که شاهد حادثه دوم بودیم و حال مصدوم حادثه که از عوامل فنی راه آهن می باشد(گویا از کارکنان اداره کل زاگرس) وخیم اعلام شده است . بنا بر گزارش دریافتی، نیروی حاضر در حادثه‌ برخورد قطارها(باری و ریل باس مسافربری) در‌ ایستگاه کشور، در حین جمع‌آوری آثار سانحه و پاک سازی محیط ، دچار مصدومیت شدید و قطع عضو شد.وی توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی اعزام تا مقدمات پیوند احتمالی صورت گیرد. سوال از آقای مهرداد بذرپاش بعنوان وزیر راه و شهرسازی این است که آیا می دانند این چندمین حادثه در شهرستان درود می باشد؟ چرا راه اهن با تکرار حوادث مواجه گردیده است؟ سربسته عرض می شود که بدلیل وجود پاره ای مسائل درون سازمانی( در پایگاه تحلیلی خبری شعار سال) ، برای برخی پیگیری ها در این سازمان محدودیت موقت داریم وگرنه شک نکنید همانند سایر دستگا ههای اجرایی و حتی زبربخش های وزارت راه و شهرسازی، مسئله را همزمان از مجلس و نهادهای نظارتی و امنیتی دنباله گیری و مطالبه گری می نمودیم. سربسته و جهت تذکر به حضرتعالی عرض شد جناب وزیر. بهتر است خودتان پیگیر وظایف قانونی تان باشید قبل از اینکه تذکر مستقیم و غیرمستقیم از مراجع بالادستی بشنوید.
احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفت
استاندار لرستان با بیان اینکه بافت زندگی عشایری و گردشگری روستایی علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب می‌کند، گفت: احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفته است.
آقای سجادی، قهرمانان ورزشی مدیرکل شما در استان لرستان را نمی خواهند، زور که نیست + جوابیه
جمعی از قهرمانان ورزش استان لرستان در اعتراض به عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان این استان، تشییع جنازه نمادین ورزش را برگزار کردند و به سیاست‌های آرش قیاسیان معترض شدند.
گلایه نائب رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد:
جناب خدابخشی، لطفا حق مردم خرم آباد را ضایع نکنید
در پی موضع گیری های محمد خدابخشی نماینده الیگودرز و گلایه از بسته شدن حساب اداره کل راه و شهرسازی استان توسط شهرداری خرم اباد برای بدهی حدود 250 میلیارد تومانی ، مجید دریکوند نائب رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد اقدام به ارسال توضیحاتی برای رسانه ها و افکار عمومی در قالب نامه سرباز گلایه آمیز ، نموده است.
جزئیات تعیین تکلیف پروژه برج‌های دوقلو در کیو خرم‌آباد
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین کوثر گفت: مقرر شد پروژه برج‌های دوقلو در اختیار شهرسازی خرم‌آباد با حجم فعالیت‌ها و اقداماتی که انجام گرفته قرار گیرد و خود شهرداری نسبت به ادامه آن یا با مدل‌های دیگر اقدام کند.
فرماندار خرم‌آباد: مرحومه «منصوره سگوند» از کارکنان نیروی انتظامی نبود
محمدباقر احمدی چگینی فرماندار خرم‌آباد پس از انتشار خبر فوت خانم منصوره سگوند در شبکه اجتماعی و پیامد‌های آن، مدعی شد که مرحومه منصوره سگوند از کارکنان نیروی انتظامی نبود. لازم به توضیح است که مرحومه سگوند از چندی پیش خود را همکار پلیس انتظامی معرفی کرده و بدلیل آنچه که قانون شکنی پلیس نامیده، ادعای کناره گیری از همکاری با این نیرو را داشته است. نامبرده به کرات ادعای تهدید به مرگ شدن توسط نیرو‌های نهاد خاص را مطرح کرده و ادعا نموده که اسنادی را پس از مرگ افشا خواهند نمود.
سردرگمی ۶ ساعته مسافران پرواز ایران ایر در فرودگاه خرم‌آباد
برخی از مسافران پرواز امروز شرکت هواپیمایی ایران ایر مسیر خرم آباد – تهران اظهار داشتند این پرواز که قرار بوده ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه امروز انجام شود همچنان بلاتکلیف است و تاکنون هم اطلاعی در خصوص برقراری یا لغو آن داده نشده است.
گرفتن عاملیت سد از شرکت ایرانی و واگذاری ساخت سد بختیاری به چینی‌ها؟!
مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: سد بختیاری به خاطر اشتغال‌زایی و بحث گردشگری خیلی برای ما مهم است که عاملیت آن را از بانک پاسارگاد گرفته و به بانک مرکزی دادند و قرار شده بعد از تعطیلات مکاتبه‌ای با چینی‌ها انجام شود.
اختصاص مبلغ اندک ۸ هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی کشور؟!
ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مدعی شد که، هشت هزار میلیارد تومان برای تملک بافت‌های تاریخی کشور در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است .باید از این آقای به اصطلاح وزیر پرسید که می داند هشت هزار میلیارد تومان یا هشت همت، چقدر قدرت دارد؟ اگر بطور متوسط هزینه تملک بافت های تاریخی را در حدود متری پنج میلیون تومان در نظر بگیریم، حدود 160 هکتار بافت تاریخی را می توان به تملک درآورد. هرچند این بودجه در حدود یک ششصدم بودجه پیشنهادی سال 1402 است (یک قسمت از ششصد قسمت بودجه)، اما به هیچ وجه کافی برای اداره و تملک بافت های تاریخی کشور نیست.
انتقاد شدید خدابخشی نسبت به تحمیل نیرو‌های غیر بومی به آموزش و پرورش الیگودرز
محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از تحمیل نیرو‌های غیر بومی به آموزش و پرورش این شهر انتقاد کرد.
خشکاندن درختان در تهران و سر سوزی درخت در خرم آباد لرستان؟
خشکاندن عمدی درختان برای اینکه نمای ساختمان، بهتر دیده شود متأسفانه در برخی شهر‌های کشور از جمله تهران رخ داده است و انگار این پدیده شوم و ضد سرمایه‌های طبیعی شهر به شهر خرم‌آباد هم سرایت کرده است! اگر پدیده‌ی خشکاندن درختان با هدف دیده شدن نمای ساختمان در شهر خرم‌آباد رواج یابد درختان این شهر که جاذبه‌های گردشگری، محیط زیستی شهر هستند از بین خواهند رفت!
دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدید انجام شده از شهر‌های استان متأسفانه عمق محرومیت در خرم آباد به عنوان مرکز استان و بروجرد از لحاظ امکانات درمانی زیادتر است که باید با تخصیص اعتبار به بیمارستان نیایش "خرم آباد" روند تکمیل را تسریع دهیم. دولت و وزارت بهداشت مصمم هستند با ساخت این بیمارستان‌ها هزار تخت بیمارستانی به سرانه تخت در لرستان اضافه شود.
آغاز رسمی مطالعات شهر جدید خرم‌آباد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از آغاز رسمی مطالعات شهر جدید خرم‌آباد خبر داد.
گزارش وضعیت پروژه‌های راهبردی لرستان به معاون رئیس جمهور
استاندار لرستان با بیان اینکه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه‌های راهبردی استان به معاون اجرایی رئیس‌جمهور داده شد، گفت‌: مقرر شد اعتبار مورد نیاز این پروژه‌ها تامین و در اختیار استان قرار گیرد.
تلف شدن ۱۰۰۰ تُن ماهی در سیل الیگودرز
فرماندار الیگودرز از تلف‌شدن ۱۰۰۰ تُن ماهی در سیل این شهرستان خبر داد و گفت: مسیر‌های مسدودی الیگودرز تا عصر امروز بازگشایی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در اعتراض به تغییرات بی ضابطه؛
استعفای دسته‌جمعی در آموزش و پرورش کوهدشت
یکی از کارشناسان آموزش و پرورش کوهدشت با تایید استعفای دسته جمعی کارکنان این اداره گفت: همکاران در اعتراض به تغییرات بی‌ضابطه و غیرضروری استعفا کردند و درخواستشان را به صورت مکتوب به سرپرست اداره تقدیم نمودند.
میراث فرهنگی لرستان: دخل و تصرفات در قلعه فلک الافلاک مانع ثبت جهانی نخواهد شد
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان درخصوص دخل و تصرفات صورت گرفته در قلعه فلک الافلاک و مشکلات احتمالی که می‌تواند مانع ثبت جهانی این مجموعه شود، گفت: این مسائل مانع ثبت جهانی نخواهد شد چراکه موارد بر اساس اصول پیش رفته است. سیستم‌های الکترونیکی و دوربین‌های مدار بسته ما همه روکار بود و امکان قطع کردن و دستکاری آن وجود داشت.
آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای شهید بروجردی
نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: با تلاش‌های انجام شده عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای شهید بروجردی بروجرد آغاز شد.
المان در حال ساخت تنگ ورشو بروجرد فرو ریخت
شهردار بروجرد گفت: پروژه تنگ ورشو در میدان امام حسن (ع) بروجرد به علت عدم استحکام سازه ۱۸ متری فرو ریخت. با فرو ریختن این سازه کل سازه امروز جمع آوری شد و به جای آن یک المان مناسب که مورد پسند مردم باشد اجرا خواهد شد.
آغاز عملیات اجرایی راه آهن دورود- بروجرد- ملایر
نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی راه آهن دورود- بروجرد- ملایر با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن آغاز شد، گفت: با تکمیل این خط آهن لرستان به شبکه ریلی غرب کشور متصل خواهد شد و مسیر توسعه از بروجرد عبور خواهد کرد.
بعد از خبر قطعی شدن کنار گذاشته شدن بهرام ستاری دستنایی؛
بازگشت مشروط معاون سیاسی استاندار لرستان، ستاری درخواست اختیار عمل کرد
موضوع کنار گذاشتن معاون سیاسی از سوی استاندار لرستان در حالی طی ماه‌های مطرح شده بود که در چند روز گذشته قطعیت رفتن او از لرستان به نقل محافل سیاسی استان تبدیل شده و حتی برخی رسانه‌های لرستان از قطعی بودن کنار گذاشتن ستاری خبر داده بودند.حالا، اما گویا داستان تغییر کرده و برنامه‌ای که برای زمین گیر کردن او ابتدا در کوهدشت طراحی شده و بعد‌ها در استانداری از سوی برخی در حالی عملیاتی شدن بود، به نقطه‌ای رسیده است که در تهران با رفتن ستاری از استان و معرفی یک معاون سیاسی امنیتی جدید مخالفت شده است.
قانونی که در تقابل با منافع مردم باشد عین بی‌قانونی است. رجال دلسوز برای ۰۷ خرم آباد میدان‌داری کنند!
ادامه روند تخریب یکی دیگر از دیوار‌های پادگان ۰۷ در عصر چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ و انتشار تصاویر آن از دریچه دوربین تعدادی از فعالان رسانه‌ای در خرم‌آباد، بعد از وعده استاندار در روز‌های قبل مبنی بر ممنوعیت تخریب و واگذاری اراضی این محوطه تاریخی، حاکی از این واقعیت است که عزم ارتش برای تهاتر زمین‌های پادگان ۰۷ جدی است و اگر فعالان رسانه‌ای و مسئولان استان دیر بجنبند، چه‌بسا این مجموعه تاریخی از دست برود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان خبر داد:
تنش آبی در ۳۰۰ روستای لرستان با آغاز فصل گرما
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: ۳۰۰ روستای استان با آغاز فصل گرما دچار تنش آبی می‌شوند که اقداماتی در راستای کمتر شدن این مشکل در حال انجام است.
سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان؛
ضرورت ایجاد گرمخانه برای افراد کارتن خواب در خرم آباد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:ایجاد گرمخانه در خرم آباد برای افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب ضروری است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
فتوکپی=پذیرش در بیمارستان شهدای عشایر
روال اداری عجیب در اورژانس!
چرای گوسفندان در پارسیلون!
پیامد واگذاری به بخش خصوصی؛
کفشمو بدم؟؟؟
عوارضی بزرگراه خرم آباد به پل زال؛
استخدام بی ضابطه در پلدختر
بی عدالتی در استخدام:
گفتگو و گزارش
۰۷ مطالبه‌ی فراموش شده
عبدالرضا قاسمی:
رؤیای برباد رفته ایجاد ۱۰۰۰ شغل و پنچری چرخ لاستیک‌سازی استان لرستان!
کارخانه لاستیک‌سازی بعد از هشت عملیاتی می‌شود؟
زمین‌گیر شدن صنعت دامداری با افزایش قیمت شیر
بحران صنعت دامداری در قطب تولید شیر کشور؛
عزم زنان بروجردی برای تشکیل یک کسب وکار!
چگونه بروجرد صادر کننده فرش شد؟
نقد و بررسی
وبلاگستان
آثار باستانی لرستان
موزه ايران باستان لرستان:
جنگ جهانی اول
تاریخ معاصر لرستان؛
برخی آداب و رسوم عروسی در لرستان
سنت های کهن در لرستان:
فراموشی حرفه قالیبافی
صنایع دستی از نفس افتاده:
قانون شکنی در شرق  لرستان
احداث غیرقانونی جاده گردشگری:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
ازنا،الیگودرز
درود
سلسله،دلفان(نورآبا،الش)
کوهدشت،پلدختر
بروجرد