پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با پنبه خصوصی‌سازی سر «چوکا» را نبُرید
چوب حراج به بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در خاورمیانه؛
نظارت‌ها در دستگاه قضایی با حساسیت بسیار بالا در حال انجام است + هیات های بازرسی پنهان نظارت خود را در استان های مختلف انجام می دهند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور روز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ در دیدار با نماینده، ولی فقیه در مازندران، گفت، هر چند انجام برخی از کار‌ها از حوزه فعالیت دستگاه قضایی خارج است، اما این دستگاه برای رونق تولید و حمایت از سرمایه گذار کمک کار خواهد بود. دادستان گفت، نظارت‌ها در دستگاه قضایی با حساسیت بسیار بالا در حال انجام بوده و تشدید نظارت‌ها یکی از دغدغه‌های جدی رهبر معظم انقلاب است. در این راستا، هیات‌های بازرسی پنهان به طور مستمر کار‌های نظارتی خود را در استان‌های مختلف انجام می‌دهند. آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده، ولی فقیه در مازندران در این دیدار، گفت: هر چند مازندران دارای ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف است، اما آسیب‌های هم این استان را تهدید می‌کند. تجاوز به جنگل‌های هیرکانی و اراضی منابع طبیعی یکی از آسیب‌های موجود در این استان است. حضور مقتدرانه دستگاه قضایی می‌تواند در از بین بردن این آسیب‌ها اثر بخش باشد و دست سوداگران را کوتاه کند.
ادامه داستان تخریب ویلاهای نوشهر:
ویلاهای لاکچری تخریب‌شده نوشهر متعلق به که بود؟
در پی احداث ۶۴ ویلای غیرمجاز در اراضی جلگه‌ای و جنگلی نوشهر توسط فرزندان یک چهره مشهور اقتصادی، با دستور رئیس قوه قضاییه عملیات تخریب این ویلاها آغاز شد.اقدام دستگاه قضایی تنها به تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان محدود نشد و رئیس قوه قضاییه دستور داد که در اراضی که تغییر کاربری داده شده اند، درخت کاری انجام شود.این ویلاها مربوط به پسر یکی از فعالان اقتصادی سرشناس کشور بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخریب ۶۴ ویلای غیرمجاز در حال ساخت در زمین‌های چندین هکتاری جنگل‌های جلگه‌ای نوشهر
قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود هزار زمین جلگه‌ای با وسعت چندین هکتاری در جنگل‌های شمال کشور و با شرط تغییر نکردن کاربری به افراد واگذار می‌شود، اما متاسفانه برخی از این زمین‌های جلگه‌ای با مساحت چندین هکتار در سال‌های گذشته مورد سوءاستفاده بعضی سودجویان قرار گرفته است و در یکی از این قطعات هکتاری جلگه‌ای، یک چهره مشهور اقتصادی با تغییر کاربری غیرمجاز، ساخت و ساز‌هایی را شروع کرده بود؛ به همین منظور و در راستای تعریف ماموریت بسیار مهم در قوه قضاییه برای صیانت از حقوق عامه، از چندی پیش رصد وضعیت اراضی موصوف در دستور کار قرار می‌گیرد. در یکی از موارد بررسی شده، مشخص می‌شود فرزندان چهره مشهور اقتصادی که سابقه محکومیت هم دارد، یکی از زمین‌های جلگه‌ای چندین هکتاری را در سال ۱۴۰۰ با تغییر کاربری برای ساخت و ساز آماده کرده اند و از چندی پیش نیز ساخت و ساز در این زمین‌ها شروع شده است.
ابطال موافقتنامه احداث پتروشیمی میانکاله + نامه هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نفت
وزارت نفت موافقتنامه صادره خود برای احداث «پتروشیمی میانکاله» را به دلیل عدم اخذ مجوز زیست محیطی و ناترازی گاز طبیعی در کشور ابطال کرد. هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی گهر مازنداران (نام جدید شرکت متقاضی احداث پتروشیمی میانکاله که با نام صنایع پتروشیمی امیرآباد مازندران فعالیت می‌کرد) انقضای موافقت مقدماتی وزارت نفت با احداث پتروشیمی میانکاله را اعلام کرد.
آقای استاندار محترم مازندران، در خصوص خودسوزی شهروند محمودآبادی در برابر استانداری حقیقت را بگویید، مرد باش آقا
خبر می‌رسد که یک شهروند اهل روستای تلارم محمودآباد روز شنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۲ مقابل استانداری مازندران اقدام به خودسوزی کرد که البته با اقدام به موقع حاضران و نگهبانی استانداری، با مهار آتش‌سوزی، نجات یافت. در اخبار انعکاس یافته در رسانه‌ها اشاره به درخواست نامبرده به ساخت خانه رایگان می‌شود. این در حالی است که برخی از خبر‌های دریافتی، اشاره به مشکلات طرح هادی و تغییر کاربری زمین در استان‌های شمالی دارد. دو سالی است که مردم سه استان گیلان، مازندران و گلستان، درگیر بحث ممنوعیت تغییر کاربری‌ها در زمین‌های مستقر در طرح هادی و بحث عدم تجدد نظر در طرح‌های هادی بعد از ده سال هستند. پیش بینی می‌کنیم و هشدار امنیتی می‌دهیم که این پدیده نامیمون به زودی فراگیر شده و خشم سرکوب شده مردم به شیوه‌هایی این چنین برون ریزی می‌کند. از استاندار محترم مازنداران هم درخواست داریم، واقعیت ماجرا را بدون حاشیه، برای افکار عمومی توضیح دهد.
ترک فعل
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: متولیان پتروشیمی میانکاله ۵ سال زمین را در اختیار داشتند و هیچ کاری در آنجا انجام ندادند و لذا سازمان منابع طبیعی باید زمین را از آنها پس می‌گرفت اما این اتفاق نیفتاد و ترک فعل این سازمان مشهود است.
سازمان محیط زیست مجوزی نداده، فقط یک مصوبه دولت است که باید اصلاح و یا ابطال شود
حجت الاسلام منتظری در رابطه با فنس کشی پروژه پتروشیمی میانکاله نیز بیان داشت: بنده همین امروز با رئیس سازمان محیط زیست راجع به همین موضوع صحبت کردم و از ایشان سوال کردم شما آیا مجوزی به این آقا دادید که بتواند در آن منطقه چنین تاسیساتی را به وجود بیاورد که ایشان گفتند خیر، ما مجوزی ندادیم و گفتند که یک مصوبه دولت است و این مصوبه باید یا اصلاح و یا ابطال شود و ایشان قول داد که این موضوع را در دولت مطرح کند. بنا بر آنچه که ایشان اذعان داشتند گفتند که از نظر ما این مجاز نیست و ما حتما مانع آن خواهیم شد و اگر نیاز به ابطال یا اصلاح مصوبه دولت باشد حتما موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
بازداشت مامور متخلف سد معبر شهرداری نور یا کارمند گردن گیر ناجی شهردار؟
چقدر باید مملکت بی در و پیکر تصور شود که یک مامور سد معبر متوهم و متوحش، به خودش اجازه بدهد با لودر وارد بازار هفتگی شده و ضمن تخریب اموال دستفروش ها باعث زخمی شدن تنی چند از مردم شود؟ برخی از منتقدین بحث گردن گیری دستور شفاهی مقامات مافوق را مطرح می کنند؟ فرضیه ای که اگر درست باشد، باید بر صورت بی غیرت و کثیف آن مقام مافوق تف انداخت و بر ذات بی همه چیزش مرگ خواست. لازم به توضیح است که وفق قانون ، برخورد منجر به ضرب و جرح توسط ماموران سد معبر شهرداری از هر نوع که باشد( نیروی استخدامی یا نیروی شرکتی)، قابلیت اقامه دعوی بر علیه شهرداری و شخص شهردار را دارد.
۲۹۰ کامیون ده تن مملو از ذرت آلوده، به چه طریقی در بندر امیرآباد امحا می‌شود؟
در خبر‌ها با غرور می‌آورند که ۴۸ ساعت بعد از بازدید رئیس قوه قضائیه، ۲۹۰۰ تن ذرت آلوده از بندر امیرآباد تخلیه شد. درست، اما کسی نمی‌گوید که قرار است چطور امحا شود؟ قرار است از کدام دامداری‌ها سر در بیاورد و افلاتوکیسی سرطان زا را وارد شیر و گوشت دام‌های سبک و سنگین و مرغ‌ها کند؟ قرار است کجا دفن شود و آلودگی محیط زیست را سبب گردد؟ قرار است در کدام کارخانه تبدیل به الکل شود؟ قرار است کجا سوزانده شود؟ باور بفرمائید که ذرت آلوده، یخ نیست که آب شده و بخار شود و یا پرنده نیست که بپرد و از استان مازندران به آن سوی آب‌های گرم خلیج فارس، مهاجرت کند. منتظر دریافت توضیحات از استاندار مازندران و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هستیم.
از خودروهای لوکس میلیاردی بلاتکلیف تا ذرت‌های فاسدشده در بندر امیرآباد مازندران
رئیس قوه قضاییه در ادامه بازدید‌های میدانی خود از انبار‌های بنادر، گمرکات و اموال تملیکی با اشاره به فاسد شدن بیش از دو هزار و ۹۰۰ تن ذرت در یکی از انبار‌های بندر امیرآباد مازندران گفت که از شدت بوی نامطبوعی که از این محموله ذرت فاسدشده متصاعد می‌شود، به‌سختی می‌توان وارد انبار شد. همچنین از پارکینگ خودروهای لوکس بندرنوشهر که ۴۲ خودرو با ماندگاری ۱۰ سال در فضای باز در این پارکینگ وجود دارند که هنوز تعیین‌تکلیف نشده‌اند، بازدید به‌عمل آورد.
ادعای کنار نهادن رئیس منابع طبیعی بابل بدلیل برخورد با تصرف اراضی ملی از سوی یک نماینده عضو هیات رئیسه مجلس؟!
سرپوشیده عرض کردیم و به راحتی می توان به نام نماینده رسید. اما اگر این خبر واقعیت داشته باشد، وای به حال مجلس . اگر این خبر واقعیت داشته باشد، وای به حال اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری مازندران، وای به حال رئیس جدید شهرستان بابل. وای به حال آقای نماینده. از همین حالا هشدار می دهیم که قصد قضاوت و پیش داوری نداریم، اما اگر خبر واقعیت داشته باشد، در سطح ملی افشاگری خواهیم کرد. غلاف کنید قبل از اینکه غلافتان کنند. شفاف گفتیم تا خدای ناکرده جای گله برای کسی باقی نماند. منتظر دریافت توضیحات تکمیلی و اصلاحی از کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان برای اصلاح احتمالی و تکمیل خبر هستیم.
برکناری یک فرمانده نیروی انتظامی بعد از کشته شدن 2 نفر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران از برکناری فرمانده انتظامی عباس آباد خبر داد.
برخورد تند و غیر ضروری یا معلم خطاکار قائمشهری و مدرسه غیر انتفاعی، داستان با یک توبیخ قابل حل نبود؟
روز گذشته فیلمی از یک مدرسه غیرانتفاعی در شهرستان قائمشهر در فضای مجازی در حال انتشار و دست به دست شدن است که در آن هم‌خوانی آهنگ تعدادی از دانش آموزان در این مدرسه را نشان می‌دهد. مدیر کل آموزش و پرورش مازندران درباره رسیدگی به این مسئله گفت: به‌دنبال پخش آهنگ مبتذل توسط معلم یک مدرسه در شهرستان قائمشهر برخورد اداری لازم انجام شد و ضمن قطع همکاری با وی، به احتمال مجوز فعالیت مدرسه نیز لغو خواهد شد.باید از مدیر محترم آموزش و پرورش پرسید که بر اساس کدام اختیارات قانونی در مقابل یک خطا، چنین برخورد حذفی و خشنی را در پیش گرفته اند. اگر جای معلم یا مدیر مدرسه بودیم، برعلیه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر ، شورای نظارت استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان ، طرح دعوی کیفری می کردیم و تا عزل ایشان هم مسئله را دنباله گیری می نمودیم. حد اعلی برخورد با این اشتباه معلم، توبیخ با درج در پرونده و درخواست عذرخواهی رسمی از مردم و مسئولان ، می تواند باشد و تذکر به مدرسه برای ممانعت از تکرار چنین اشتباهاتی.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت توسعه ظرفیت تولید و گسترش خطوط انتقال برق در استان مازندران
آیین آغاز عملیات اجرایی۸۳ پروژه در حوزه شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با حضور سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در باشگاه برق مرکز استان برگزار شد. استاندار مازندران گفت به دلیل اهمیت موضوع برق مازندران، سرمایه‌گذاری 7 هزار و 300 میلیارد تومانی طی یک سال اخیر انجام‌گرفته است که این اتفاق مهم تحول اساسی برای زیرساخت‌های برق استان خواهد بود. در این مراسم ۱۰طرح خط و پست انتقال و فوق توزیع مازندران به ارزش یکهزارو ۲۹۱ میلیارد تومان به بهره برداری رسید ،همچنین ۹طرح برقی به ارزش دو هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
کم کاری احتمالی شرکت های دارو سازی در حال بررسی است
ذبیح الله خداییان روز سه شنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه بازرس کل مازندران در ساری در پاسخ به پرسش رسانه ها در خصوص کمبود دارو و برخی حاشیه های ایجاد شده بیان داشت که، کم کاری احتمالی شرکت های دارو سازی در حال بررسی است.در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا کارخانجات دارو سازی که مواد اولیه داشتند، در تولید داور کوتاهی کرده اند و کاهش تولید داده اند؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازدید مسوولان قضایی واجرایی مازندران؛
مخالفت صریح دادستان مرکز مازندران با ساخت جاده
پس از انتشار گزارش "قلب هیرکانی با جاده "ماشَلَک" از حرکت می‌ایستد" در سلامت نیوز و انعکاس مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست و اهالی بومی منطقه با ارتقای این جاده، دادستان مرکز مازندران در بازدید از مکان جاده در جنگل، با آن مخالفت کرد. او گفت: «هر شخص حقیقی و حقوقی که بخواهد بدون در نظر گرفتن مقررات محیط زیستی و منابع طبیعی، با انگیزه‌های مختلف به عرصه‌های ملی تعرض داشته باشند برخورد خواهد شد.»
پرونده پتروشیمی میانکاله برای همیشه بسته شد
رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
درخواست فرماندار نوشهر برای ارتقای جاده در "منطقه حفاظت شده البرز مرکزی"؛
قلب هیرکانی با جاده
در حالی که برای مسیر دو روستای "ویسر" و "سنگ تجن" در منطقه "کجور" مازندران جاده دسترسی وجود دارد و مردم سال هاست درحال استفاده از این جاده هستند، فرمانداری نوشهر در صدد برآمده تا جاده خاکی "ماشلک" را که از قلب "منطقه حفاظت شده البرز مرکزی" و جنگل‌های انبوه هیرکانی می‌گذرد به بهانه کوتاه کردن مسیر، تعریض و بهسازی کند. این در حالی است که این کوتاهی مسیر تنها در حد ۱۰ دقیقه بوده و این طرح در دولت‌های متعدد با مخالفت جدی سازمان حفاظت محیط زیست مواجه شده است؛ چرا که علاوه بر تخریب گسترده جنگل‌های هیرکانی و زیستگاه حیات وحش، منطقه‌ای رانشی است و امنیت لازم را برای ترددکنندگان ندارد.
بازار شایعات و توجیهات فروریختن پل فریدونکنار در یک قدمی افتتاح
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: پل فریدونکنار فرو نریخت بلکه بعد از بارگذاری این پل، چهار قطعه نمای ضلع جنوبی جدا شد. بلافاصله بازدید از پل انجام شد و تا عصر روز جمعه طراح و مشاور پل بررسی‌های لازم را در این زمینه خواهند داشت تا طرح نهایی و نما‌های جدا شده، متصل شود.
نامه ۲۸۰ کنشگر محیط زیست و جوامع محلی خطاب به مسوولان قضایی و اجرایی، جلوی ساخت سد کسیلیان را بگیرید
جمعی از تشکل‌های مردم نهاد محیط زیستی و منابع طبیعی کشور و فعالان اجتماعی و کنشگران محیط زیست کشور و جوامع محلی قائمشهر و سوادکوه، با نگارش نامه‌ای خطاب به دستگاه‌ها و مسوولان اجرایی و قضایی مازندران و با اشاره به ارزیابی‌ها و آثار زیست محیطی سد بر جنگل‌های هیرکانی و منابع بیولوژیک رودخانه کسیلیان، مخالفت خود را با ساخت این سد اعلام کردند.
دفاع عیسی کلانتری از پتروشیمی میانکاله:
پتروشیمی با درآمد میلیاردی مهم‌تر است یا علف
عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست: شما نه می‌توانی جلوی توسعه را به بهانه حفظ محیط زیست بگیری و نه می‌توانی اجازه دهی توسعه، محیط زیست را فدا کند. پتروشیمی که سالانه درآمد یک‌میلیارد دلاری دارد مهم‌تر است یا اینکه در ۹۰ هکتار زمین دو تن علوفه در هکتار تولید شود و ۱۵ تن گوشت دام بدهد که ۶۰ هزار دلار ارزش دارد؟ منطق اقتصادی و توسعه چه می‌گوید؟
دفاع استاندار مازندران از پروژه پتروشیمی میانکاله و تاکید بر کم اطلاعی برخی از سلبریتی‌ها، رسانه‌ها و فعالان محیط زیست
استاندار مازندران با دفاع از پروژه پتروشیمی میانکاله گفت: هنرمندان در مسئله پتروشیمی میانکاله اصلا اطلاع ندارند. پشت صحنه برخی اقدامات فساد، رانت و پول است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توقف احداث پتروشیمی میانکاله؛ استثناء یا قاعده؟
عوارض حاصل از توسعه صنعتی بی ضابطه صرفا به تخریب محیط زیست محدود نمی‌ماند و خیلی زود تاثیر خود را بر سلامت جامعه و مهاجرت‌های ناشی از تغییرات اقلیم از روستا به حاشیه شهر‌ها وشکل گیری بحران‌های اجتماعی و امنیتی نشان خواهد داد.
احتمال ابطال مصوبه ضد محیط زیست دولت قبل قوت گرفت؛
دستور رئیس‌جمهور برای توقف عملیات اجرایی احداث پتروشیمی میانکاله
شنیده شده در پی دستور رئیس‌جمهور به رئیس سازمان محیط زیست برای جلوگیری از احداث پتروشیمی میانکاله به دلیل بروز مشکلات زیست‌محیطی، ابطال مصوبه دولت قبل درباره این پروژه در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفته و به زودی پرونده آن برای همیشه بسته خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور دستور احداث پتروشیمی میانکاله توسط رئیس جمهور، کذب است
فعال محیط زیست گفت: من هرگز نگفتم که رییس جمهور دستور ساخت پتروشیمی را در منطقه میانکاله داده است و اخبار منتشر شده در این خصوص از قول من در برخی رسانه‌ها کذب است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شوراییان پر مشغله !
دغدغه های اعضای شورا؛
طلای خانگی ایرانیان!
حجم بالای طلا در خانه ها؛
آزاد راه تهران - شمال
همچنان در دست ساخت؛
گفتگو و گزارش
استعفای ۲۲ پرستار چالوسی؛ از شایعه تا واقعیت!
در بیمارستان تخصصی طالقانی چالوس چه خبر است؟
جنگل‌های هیرکانی را به دست مستاجرانِ بدسابقه ندهید+ ایرادهای قانونی واگذاری
نقدی بر واگذاری عرصه شش هزار هکتاری جنگل های چالوس:
نقد و بررسی
از روستای اِنجیلسی بابل تا ساحل خزر؛ آلودگی ۷۰ کیلومتری آب و خاک با دپوی ۲۵ ساله زباله
مدیریت پسماند فقط مافیای فروش زباله اش خوب است، مابقی وظایف در حد پشم :
جرم انگار پرنده زنده نه مرده
خلاء قانونی در حوزه شکار؛
ارتقای یک شهرک توریستی به مرکز استان!
طرح عجیب نمایندگان مجلس؛
ساحلی که سامان ندارد
فرماندار جویبار:
وبلاگستان
پایتخت گردشگری فرهنگی
رتبه یک مازندران در نوروز:
جایگاه امیری در موسیقی مازندران
تاريخ،فرهنگ و زبان مازندران
زیبایی ساری از آسمان
تصاویر و دیدنی های ساری
متولیان فرهنگ مازندران پاسخ دهند؟
شعارگرایی بجای عمل گرایی:
یادمان شهادت رجائی و باهنر
به بهانه هفته دولت؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رامسر،تنکابن،چالوس
نوشهر،نور،محمودآباد
جویبار،سوادکوه،قائم شهر
بهشهر،نکا،میاندرو،گلوگا
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها