پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با پنبه خصوصی‌سازی سر «چوکا» را نبُرید
چوب حراج به بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در خاورمیانه؛
برخورد تند و غیر ضروری یا معلم خطاکار قائمشهری و مدرسه غیر انتفاعی، داستان با یک توبیخ قابل حل نبود؟
روز گذشته فیلمی از یک مدرسه غیرانتفاعی در شهرستان قائمشهر در فضای مجازی در حال انتشار و دست به دست شدن است که در آن هم‌خوانی آهنگ تعدادی از دانش آموزان در این مدرسه را نشان می‌دهد. مدیر کل آموزش و پرورش مازندران درباره رسیدگی به این مسئله گفت: به‌دنبال پخش آهنگ مبتذل توسط معلم یک مدرسه در شهرستان قائمشهر برخورد اداری لازم انجام شد و ضمن قطع همکاری با وی، به احتمال مجوز فعالیت مدرسه نیز لغو خواهد شد.باید از مدیر محترم آموزش و پرورش پرسید که بر اساس کدام اختیارات قانونی در مقابل یک خطا، چنین برخورد حذفی و خشنی را در پیش گرفته اند. اگر جای معلم یا مدیر مدرسه بودیم، برعلیه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر ، شورای نظارت استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان ، طرح دعوی کیفری می کردیم و تا عزل ایشان هم مسئله را دنباله گیری می نمودیم. حد اعلی برخورد با این اشتباه معلم، توبیخ با درج در پرونده و درخواست عذرخواهی رسمی از مردم و مسئولان ، می تواند باشد و تذکر به مدرسه برای ممانعت از تکرار چنین اشتباهاتی.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت توسعه ظرفیت تولید و گسترش خطوط انتقال برق در استان مازندران
آیین آغاز عملیات اجرایی۸۳ پروژه در حوزه شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با حضور سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در باشگاه برق مرکز استان برگزار شد. استاندار مازندران گفت به دلیل اهمیت موضوع برق مازندران، سرمایه‌گذاری 7 هزار و 300 میلیارد تومانی طی یک سال اخیر انجام‌گرفته است که این اتفاق مهم تحول اساسی برای زیرساخت‌های برق استان خواهد بود. در این مراسم ۱۰طرح خط و پست انتقال و فوق توزیع مازندران به ارزش یکهزارو ۲۹۱ میلیارد تومان به بهره برداری رسید ،همچنین ۹طرح برقی به ارزش دو هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
کم کاری احتمالی شرکت های دارو سازی در حال بررسی است
ذبیح الله خداییان روز سه شنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه بازرس کل مازندران در ساری در پاسخ به پرسش رسانه ها در خصوص کمبود دارو و برخی حاشیه های ایجاد شده بیان داشت که، کم کاری احتمالی شرکت های دارو سازی در حال بررسی است.در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا کارخانجات دارو سازی که مواد اولیه داشتند، در تولید داور کوتاهی کرده اند و کاهش تولید داده اند؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازدید مسوولان قضایی واجرایی مازندران؛
مخالفت صریح دادستان مرکز مازندران با ساخت جاده
پس از انتشار گزارش "قلب هیرکانی با جاده "ماشَلَک" از حرکت می‌ایستد" در سلامت نیوز و انعکاس مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست و اهالی بومی منطقه با ارتقای این جاده، دادستان مرکز مازندران در بازدید از مکان جاده در جنگل، با آن مخالفت کرد. او گفت: «هر شخص حقیقی و حقوقی که بخواهد بدون در نظر گرفتن مقررات محیط زیستی و منابع طبیعی، با انگیزه‌های مختلف به عرصه‌های ملی تعرض داشته باشند برخورد خواهد شد.»
پرونده پتروشیمی میانکاله برای همیشه بسته شد
رئیس سازمان محیط زیست اعلام کرد: با قطعیت می‌گویم که پرونده توسعه پتروشیمی در میانکاله برای همیشه بسته شد و دیگر شاهد چنین فعالیت‌هایی در این منطقه نخواهیم بود.
درخواست فرماندار نوشهر برای ارتقای جاده در "منطقه حفاظت شده البرز مرکزی"؛
قلب هیرکانی با جاده
در حالی که برای مسیر دو روستای "ویسر" و "سنگ تجن" در منطقه "کجور" مازندران جاده دسترسی وجود دارد و مردم سال هاست درحال استفاده از این جاده هستند، فرمانداری نوشهر در صدد برآمده تا جاده خاکی "ماشلک" را که از قلب "منطقه حفاظت شده البرز مرکزی" و جنگل‌های انبوه هیرکانی می‌گذرد به بهانه کوتاه کردن مسیر، تعریض و بهسازی کند. این در حالی است که این کوتاهی مسیر تنها در حد ۱۰ دقیقه بوده و این طرح در دولت‌های متعدد با مخالفت جدی سازمان حفاظت محیط زیست مواجه شده است؛ چرا که علاوه بر تخریب گسترده جنگل‌های هیرکانی و زیستگاه حیات وحش، منطقه‌ای رانشی است و امنیت لازم را برای ترددکنندگان ندارد.
بازار شایعات و توجیهات فروریختن پل فریدونکنار در یک قدمی افتتاح
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: پل فریدونکنار فرو نریخت بلکه بعد از بارگذاری این پل، چهار قطعه نمای ضلع جنوبی جدا شد. بلافاصله بازدید از پل انجام شد و تا عصر روز جمعه طراح و مشاور پل بررسی‌های لازم را در این زمینه خواهند داشت تا طرح نهایی و نما‌های جدا شده، متصل شود.
نامه ۲۸۰ کنشگر محیط زیست و جوامع محلی خطاب به مسوولان قضایی و اجرایی، جلوی ساخت سد کسیلیان را بگیرید
جمعی از تشکل‌های مردم نهاد محیط زیستی و منابع طبیعی کشور و فعالان اجتماعی و کنشگران محیط زیست کشور و جوامع محلی قائمشهر و سوادکوه، با نگارش نامه‌ای خطاب به دستگاه‌ها و مسوولان اجرایی و قضایی مازندران و با اشاره به ارزیابی‌ها و آثار زیست محیطی سد بر جنگل‌های هیرکانی و منابع بیولوژیک رودخانه کسیلیان، مخالفت خود را با ساخت این سد اعلام کردند.
دفاع عیسی کلانتری از پتروشیمی میانکاله:
پتروشیمی با درآمد میلیاردی مهم‌تر است یا علف
عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست: شما نه می‌توانی جلوی توسعه را به بهانه حفظ محیط زیست بگیری و نه می‌توانی اجازه دهی توسعه، محیط زیست را فدا کند. پتروشیمی که سالانه درآمد یک‌میلیارد دلاری دارد مهم‌تر است یا اینکه در ۹۰ هکتار زمین دو تن علوفه در هکتار تولید شود و ۱۵ تن گوشت دام بدهد که ۶۰ هزار دلار ارزش دارد؟ منطق اقتصادی و توسعه چه می‌گوید؟
دفاع استاندار مازندران از پروژه پتروشیمی میانکاله و تاکید بر کم اطلاعی برخی از سلبریتی‌ها، رسانه‌ها و فعالان محیط زیست
استاندار مازندران با دفاع از پروژه پتروشیمی میانکاله گفت: هنرمندان در مسئله پتروشیمی میانکاله اصلا اطلاع ندارند. پشت صحنه برخی اقدامات فساد، رانت و پول است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توقف احداث پتروشیمی میانکاله؛ استثناء یا قاعده؟
عوارض حاصل از توسعه صنعتی بی ضابطه صرفا به تخریب محیط زیست محدود نمی‌ماند و خیلی زود تاثیر خود را بر سلامت جامعه و مهاجرت‌های ناشی از تغییرات اقلیم از روستا به حاشیه شهر‌ها وشکل گیری بحران‌های اجتماعی و امنیتی نشان خواهد داد.
احتمال ابطال مصوبه ضد محیط زیست دولت قبل قوت گرفت؛
دستور رئیس‌جمهور برای توقف عملیات اجرایی احداث پتروشیمی میانکاله
شنیده شده در پی دستور رئیس‌جمهور به رئیس سازمان محیط زیست برای جلوگیری از احداث پتروشیمی میانکاله به دلیل بروز مشکلات زیست‌محیطی، ابطال مصوبه دولت قبل درباره این پروژه در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفته و به زودی پرونده آن برای همیشه بسته خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور دستور احداث پتروشیمی میانکاله توسط رئیس جمهور، کذب است
فعال محیط زیست گفت: من هرگز نگفتم که رییس جمهور دستور ساخت پتروشیمی را در منطقه میانکاله داده است و اخبار منتشر شده در این خصوص از قول من در برخی رسانه‌ها کذب است.
طرح توسعه گردشگری در مناطق حفاظت شده
میانکاله در سراشیبی سقوط
طرح گردشگری در جزیره آشوراده و ایجاد واحد پتروشیمی در مرتع حسین‌آباد، هر دو واقع در ذخیره‌گاه جهانی زیست‌کره میانکاله در روز‌های منتهی به تعطیلات نوروز خبرساز شد.
دریافت ۱۰ هزار تومان از هر خودرو برای ورود به ساحل فرح‌آباد ساری
دریافت ورودی ۱۰ هزار تومانی از هر خودرو برای دستیابی به ساحل فرح‌آباد ساری طی تعطیلات نوروزی علاوه بر ایجاد ترافیک سنگین در انتهای جاده دریا، این پرسش را برای مسافران و مجاوران ایجاد کرده که این عوارض با وجود تاکید دولت بر آزادی دسترسی مردم به سواحل چرا و توسط چه کسانی دریافت می‌شود؟
منابع طبیعی مازندران ۹۰ هکتار برای پتروشیمی واگذار کرده است
عطایی مدیر کل اداره منابع طبیعی مازندران به یک رسانه خبر داد که زمینی را برای ساخت پتروشیمی در محدوده نزدیک به تالاب میانکاله واگذار کرده است.
اتخاذ سیاست یک بام و دو هوای سازمان حفاظت محیط زیست در مناطق حفاظتی
تغییر کاربری مراتع برای ساخت پتروشیمی میانکاله، پنهانی و به رغم تکذیب سلاجقه
با وجود اظهار نظر دکتر علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به مازندران مبنی بر غیرقانونی بودن و اعتبار نداشتن کلنگ زنی پتروشیمی میانکاله در نزدیکی "پناهگاه حیات وحش میانکاله و خلیج گرگان"، در سفر اخیر رییس جمهور، تغییر کاربری ها برای اجرای این طرح، به طور پنهانی آغاز شده است.
جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در جنگل؛
دستور رئیسی برای مقابله با جنگل خواری در رامسر
از رامسر چیز زیادی نمانده است. شهری با پتانسیل بالای مخاطرات طبیعی (زلزله، آتشفشان و تا حدی رانش)، با ویلاسازی به قهقرا رفته است. نابودی جنگل برای ساخت ویلا‌های چندین طبقه! در سفر اخیر استانی رئیس جمهور، نامبرده در جمع نخبگان مازندرانی در ساری بیان نمود که، به استاندار مازندران دستور داده شد از فردا کار گروهی تشکیل بدهد و به سراغ جنگل خواران و ساختمان‌های جدید الاحداثی بروند که در دل جنگل ساخته شده اند.
رییس جمهور در بزرگترین بندر اقتصادی شمال کشور؛
بندر امیرآباد با رفع موانع زیست محیطی توسعه می‌یابد؟!
رئیس جمهور: برای توسعه بندر ویژه اقتصادی شمال کشور و استقرار صنایع در آن باید موانع زیست محیطی بر طرف شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برکناری شهردار ساری به دلیل عدم احراز بابت بیماری در صلاحیت شورای شهر قرار ندارد
رئیس کمسیون نظارت و رسیدگی به شکایات شورای اسلامی شهر ساری گفت: برکناری شهردار ساری به دلیل عدم احراز بابت بیماری و گذراندن دوره مرخصی استعلاجی به استناد بند‌های قانونی و استعلامی که از وزارت کشور انجام شد در صلاحیت شورای شهر قرار ندارد.
صدور غیرقانونی پروانه شکار برای میانکاله:
شلیک شکارچیان غیرمجاز به «آشوراده» با اسلحه‌های مجوزدار
شکارچیان غیرمجاز با اسلحه‌های مجوزدار حیات وحش میانکاله و آشوراده را نشانه رفتند. شرق مازندران محل مناقشه محیطبان‌ها و شکارچیانی است که از سمت گلستان وارد میانکاله شده‌اند. همه نقاب پوشیده‌اند. چهره کسی معلوم نیست. هر جنبنده‌ای را نشانه می‌روند؛ فرقی ندارد حیات وحش باشد یا محیطبان‌های بی دفاع. چند روز پیش محیطبان‌ها را ساچمه باران کردند. آن‌ها پیش از حضور در آشوراده با فراخوان‌های مجازی قول و قرار گذاشتند تا خودشان را به رخ محیط زیست بکشانند.
حمله شکارچیان غیرمجاز با سلاح‌های شکاری به محیط بانان
بیش از یکصد شکارچی غیرمجاز سوار بر قایق‌های خود با سلاح‌های شکاری به محیط بانان شبه جزیره میانکاله حمله کردند.
شریعتی اندراتی در تشریح نشست مجمع نمایندگان استان مازندران با نیکزاد:
بررسی مشکلات اجرای پروژه پتروشیمی امیرآباد
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس از تسریع در اجرای پروژه پتروشیمی امیرآباد مازندران خبر داد و گفت: موانع مجوزهای زیست محیطی با همراهی دستگاه های مربوطه حل خواهد شد.
سواحل مازندران تا بهار ۱۴۰۱ آزادسازی کامل می‌شود
سید‌محمود حسینی‌پور در مورد ساحل‌خواری و عدم دسترسی مردم به سواحل در استان با اشاره به اجرای قاطع دستور رئیس جمهور در خصوص آزادسازی سواحل اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن زمینه، امیدواریم حریم ۶۰ متری سواحل تا بهار آینده کاملاً آزاد شود. ‎
درخواست توقف معدن‌کاوی و کوه‌خواری در عرصه و حریم غار-دژ اسپهبد خورشید
کارزار توقف معدنکاوی در عرصه و حریم غار دژ اسپهبد خورشید از آثار طبیعی و تاریخی ثبت ملی شده کشور آغاز شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شوراییان پر مشغله !
دغدغه های اعضای شورا؛
طلای خانگی ایرانیان!
حجم بالای طلا در خانه ها؛
آزاد راه تهران - شمال
همچنان در دست ساخت؛
گفتگو و گزارش
دو دهه مازوت‌سوزی بلای جان محیط زیست مازندارن
نیروگاه مازوت‌سوز شهید سلیمی نکا؛
پروژه پتروشیمی مجوز محیط زیست دارد
دفاع از ماجرای میانکاله!
نقد و بررسی
وبلاگستان
پایتخت گردشگری فرهنگی
رتبه یک مازندران در نوروز:
جایگاه امیری در موسیقی مازندران
تاريخ،فرهنگ و زبان مازندران
زیبایی ساری از آسمان
تصاویر و دیدنی های ساری
متولیان فرهنگ مازندران پاسخ دهند؟
شعارگرایی بجای عمل گرایی:
یادمان شهادت رجائی و باهنر
به بهانه هفته دولت؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رامسر،تنکابن،چالوس
نوشهر،نور،محمودآباد
جویبار،سوادکوه،قائم شهر
بهشهر،نکا،میاندرو،گلوگا
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها