پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با پنبه خصوصی‌سازی سر «چوکا» را نبُرید
چوب حراج به بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در خاورمیانه؛
نامه ۲۸۰ کنشگر محیط زیست و جوامع محلی خطاب به مسوولان قضایی و اجرایی، جلوی ساخت سد کسیلیان را بگیرید
جمعی از تشکل‌های مردم نهاد محیط زیستی و منابع طبیعی کشور و فعالان اجتماعی و کنشگران محیط زیست کشور و جوامع محلی قائمشهر و سوادکوه، با نگارش نامه‌ای خطاب به دستگاه‌ها و مسوولان اجرایی و قضایی مازندران و با اشاره به ارزیابی‌ها و آثار زیست محیطی سد بر جنگل‌های هیرکانی و منابع بیولوژیک رودخانه کسیلیان، مخالفت خود را با ساخت این سد اعلام کردند.
دفاع عیسی کلانتری از پتروشیمی میانکاله:
پتروشیمی با درآمد میلیاردی مهم‌تر است یا علف
عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست: شما نه می‌توانی جلوی توسعه را به بهانه حفظ محیط زیست بگیری و نه می‌توانی اجازه دهی توسعه، محیط زیست را فدا کند. پتروشیمی که سالانه درآمد یک‌میلیارد دلاری دارد مهم‌تر است یا اینکه در ۹۰ هکتار زمین دو تن علوفه در هکتار تولید شود و ۱۵ تن گوشت دام بدهد که ۶۰ هزار دلار ارزش دارد؟ منطق اقتصادی و توسعه چه می‌گوید؟
دفاع استاندار مازندران از پروژه پتروشیمی میانکاله و تاکید بر کم اطلاعی برخی از سلبریتی‌ها، رسانه‌ها و فعالان محیط زیست
استاندار مازندران با دفاع از پروژه پتروشیمی میانکاله گفت: هنرمندان در مسئله پتروشیمی میانکاله اصلا اطلاع ندارند. پشت صحنه برخی اقدامات فساد، رانت و پول است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توقف احداث پتروشیمی میانکاله؛ استثناء یا قاعده؟
عوارض حاصل از توسعه صنعتی بی ضابطه صرفا به تخریب محیط زیست محدود نمی‌ماند و خیلی زود تاثیر خود را بر سلامت جامعه و مهاجرت‌های ناشی از تغییرات اقلیم از روستا به حاشیه شهر‌ها وشکل گیری بحران‌های اجتماعی و امنیتی نشان خواهد داد.
احتمال ابطال مصوبه ضد محیط زیست دولت قبل قوت گرفت؛
دستور رئیس‌جمهور برای توقف عملیات اجرایی احداث پتروشیمی میانکاله
شنیده شده در پی دستور رئیس‌جمهور به رئیس سازمان محیط زیست برای جلوگیری از احداث پتروشیمی میانکاله به دلیل بروز مشکلات زیست‌محیطی، ابطال مصوبه دولت قبل درباره این پروژه در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفته و به زودی پرونده آن برای همیشه بسته خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور دستور احداث پتروشیمی میانکاله توسط رئیس جمهور، کذب است
فعال محیط زیست گفت: من هرگز نگفتم که رییس جمهور دستور ساخت پتروشیمی را در منطقه میانکاله داده است و اخبار منتشر شده در این خصوص از قول من در برخی رسانه‌ها کذب است.
طرح توسعه گردشگری در مناطق حفاظت شده
میانکاله در سراشیبی سقوط
طرح گردشگری در جزیره آشوراده و ایجاد واحد پتروشیمی در مرتع حسین‌آباد، هر دو واقع در ذخیره‌گاه جهانی زیست‌کره میانکاله در روز‌های منتهی به تعطیلات نوروز خبرساز شد.
دریافت ۱۰ هزار تومان از هر خودرو برای ورود به ساحل فرح‌آباد ساری
دریافت ورودی ۱۰ هزار تومانی از هر خودرو برای دستیابی به ساحل فرح‌آباد ساری طی تعطیلات نوروزی علاوه بر ایجاد ترافیک سنگین در انتهای جاده دریا، این پرسش را برای مسافران و مجاوران ایجاد کرده که این عوارض با وجود تاکید دولت بر آزادی دسترسی مردم به سواحل چرا و توسط چه کسانی دریافت می‌شود؟
منابع طبیعی مازندران ۹۰ هکتار برای پتروشیمی واگذار کرده است
عطایی مدیر کل اداره منابع طبیعی مازندران به یک رسانه خبر داد که زمینی را برای ساخت پتروشیمی در محدوده نزدیک به تالاب میانکاله واگذار کرده است.
اتخاذ سیاست یک بام و دو هوای سازمان حفاظت محیط زیست در مناطق حفاظتی
تغییر کاربری مراتع برای ساخت پتروشیمی میانکاله، پنهانی و به رغم تکذیب سلاجقه
با وجود اظهار نظر دکتر علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به مازندران مبنی بر غیرقانونی بودن و اعتبار نداشتن کلنگ زنی پتروشیمی میانکاله در نزدیکی "پناهگاه حیات وحش میانکاله و خلیج گرگان"، در سفر اخیر رییس جمهور، تغییر کاربری ها برای اجرای این طرح، به طور پنهانی آغاز شده است.
جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در جنگل؛
دستور رئیسی برای مقابله با جنگل خواری در رامسر
از رامسر چیز زیادی نمانده است. شهری با پتانسیل بالای مخاطرات طبیعی (زلزله، آتشفشان و تا حدی رانش)، با ویلاسازی به قهقرا رفته است. نابودی جنگل برای ساخت ویلا‌های چندین طبقه! در سفر اخیر استانی رئیس جمهور، نامبرده در جمع نخبگان مازندرانی در ساری بیان نمود که، به استاندار مازندران دستور داده شد از فردا کار گروهی تشکیل بدهد و به سراغ جنگل خواران و ساختمان‌های جدید الاحداثی بروند که در دل جنگل ساخته شده اند.
رییس جمهور در بزرگترین بندر اقتصادی شمال کشور؛
بندر امیرآباد با رفع موانع زیست محیطی توسعه می‌یابد؟!
رئیس جمهور: برای توسعه بندر ویژه اقتصادی شمال کشور و استقرار صنایع در آن باید موانع زیست محیطی بر طرف شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برکناری شهردار ساری به دلیل عدم احراز بابت بیماری در صلاحیت شورای شهر قرار ندارد
رئیس کمسیون نظارت و رسیدگی به شکایات شورای اسلامی شهر ساری گفت: برکناری شهردار ساری به دلیل عدم احراز بابت بیماری و گذراندن دوره مرخصی استعلاجی به استناد بند‌های قانونی و استعلامی که از وزارت کشور انجام شد در صلاحیت شورای شهر قرار ندارد.
صدور غیرقانونی پروانه شکار برای میانکاله:
شلیک شکارچیان غیرمجاز به «آشوراده» با اسلحه‌های مجوزدار
شکارچیان غیرمجاز با اسلحه‌های مجوزدار حیات وحش میانکاله و آشوراده را نشانه رفتند. شرق مازندران محل مناقشه محیطبان‌ها و شکارچیانی است که از سمت گلستان وارد میانکاله شده‌اند. همه نقاب پوشیده‌اند. چهره کسی معلوم نیست. هر جنبنده‌ای را نشانه می‌روند؛ فرقی ندارد حیات وحش باشد یا محیطبان‌های بی دفاع. چند روز پیش محیطبان‌ها را ساچمه باران کردند. آن‌ها پیش از حضور در آشوراده با فراخوان‌های مجازی قول و قرار گذاشتند تا خودشان را به رخ محیط زیست بکشانند.
حمله شکارچیان غیرمجاز با سلاح‌های شکاری به محیط بانان
بیش از یکصد شکارچی غیرمجاز سوار بر قایق‌های خود با سلاح‌های شکاری به محیط بانان شبه جزیره میانکاله حمله کردند.
شریعتی اندراتی در تشریح نشست مجمع نمایندگان استان مازندران با نیکزاد:
بررسی مشکلات اجرای پروژه پتروشیمی امیرآباد
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس از تسریع در اجرای پروژه پتروشیمی امیرآباد مازندران خبر داد و گفت: موانع مجوزهای زیست محیطی با همراهی دستگاه های مربوطه حل خواهد شد.
سواحل مازندران تا بهار ۱۴۰۱ آزادسازی کامل می‌شود
سید‌محمود حسینی‌پور در مورد ساحل‌خواری و عدم دسترسی مردم به سواحل در استان با اشاره به اجرای قاطع دستور رئیس جمهور در خصوص آزادسازی سواحل اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن زمینه، امیدواریم حریم ۶۰ متری سواحل تا بهار آینده کاملاً آزاد شود. ‎
درخواست توقف معدن‌کاوی و کوه‌خواری در عرصه و حریم غار-دژ اسپهبد خورشید
کارزار توقف معدنکاوی در عرصه و حریم غار دژ اسپهبد خورشید از آثار طبیعی و تاریخی ثبت ملی شده کشور آغاز شد.
تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت:تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود.
شهری کنار دریا، اما بدون ساحل آزاد
شهرستان نکا در ۲۵ کیلومتری دریا بیش از چهار هزار و ۸۰۰ متر نوار ساحلی دارد، اما وجود صنایع بزرگ استراتژیک و پلاژ نیرو‌های مسلح در این منطقه امکان دسترسی آزادانه مردم این شهرستان به دریا را غیر ممکن کرده است و اهالی نکا و حدود پنجاه روستای این شهرستان برای رفتن به ساحل باید به سواحل شهرستان‌های همجوار مانند بهشهر یا میاندورود بروند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای دیوارکشی ساحل گلسار ایزدشهر
اهالی منطقه گلسار ۱۵ ایزدشهر تابستان امسال با دیوارکشی منطقه‌ای نزدیک ساحل مواجه شدند، منطقه‌ای به مساحت ۴ هزار و ۴۲۱ متر که چند ماهی است با دیوار‌های بتنی محصور شده است و اهالی می‌گویند قرار است مجتمع‌های گردشگری چندین طبقه در کنار ساحل ساخته شود.
آمادگی برای مصوب سازی طرح تفضیلی شهر ساری
طرح تفصیلی ساری بناست تا در روز چهارشنبه طی سفر معاون وزیر و راه و شهرسازی به مرکز مازندران برای تائید نهایی به‌صورت میدانی بررسی شود؛ با موافقت ایجاد تغییرات در طرح جامع، جدا از الحاق محدوده‌های جدید، سقف بلندمرتبه‌سازی در مرکز مازندران نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
از جاده هراز شمال نروید؛
علت تَرَک عظیم کوهستان هراز چیست؟
علت تَرَک عظیم کوهستان هراز براساس آخرین پیگیری‌ها زمین‌شناسان با سنسور‌هایی تعبیه شده در منطقه و رصد و ارزیابی دائمی طی ۱۰ روز آینده اعلام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تدوین سند راهبردی تنکابن ۱۴۱۰ با نگاه گردشگری
شهردار تنکابن از تشکیل ستاد تدوین سند برنامه ۱۰ ساله شهر تنکابن با نگاه به گردشگری خبر داد.
بعد از حدود۶ ماه از صدور رأی قوه قضائیه
کارشکنی اداره ثبت استان مازندران در پرونده وقف آقمشهد
بعد از گذشت حدود شش ماه از صدور رأی قوه قضائیه و آزادسازی جنگل و روستای آقمشهد از وقفیت، اهالی روستای آقمشهد همچنان روز‌های پرالتهابی را می‌گذرانند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شوراییان پر مشغله !
دغدغه های اعضای شورا؛
طلای خانگی ایرانیان!
حجم بالای طلا در خانه ها؛
آزاد راه تهران - شمال
همچنان در دست ساخت؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
پایتخت گردشگری فرهنگی
رتبه یک مازندران در نوروز:
جایگاه امیری در موسیقی مازندران
تاريخ،فرهنگ و زبان مازندران
زیبایی ساری از آسمان
تصاویر و دیدنی های ساری
متولیان فرهنگ مازندران پاسخ دهند؟
شعارگرایی بجای عمل گرایی:
یادمان شهادت رجائی و باهنر
به بهانه هفته دولت؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
رامسر،تنکابن،چالوس
نوشهر،نور،محمودآباد
جویبار،سوادکوه،قائم شهر
بهشهر،نکا،میاندرو،گلوگا
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها