پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با پنبه خصوصی‌سازی سر «چوکا» را نبُرید
چوب حراج به بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در خاورمیانه؛
تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت:تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود.
شهری کنار دریا، اما بدون ساحل آزاد
شهرستان نکا در ۲۵ کیلومتری دریا بیش از چهار هزار و ۸۰۰ متر نوار ساحلی دارد، اما وجود صنایع بزرگ استراتژیک و پلاژ نیرو‌های مسلح در این منطقه امکان دسترسی آزادانه مردم این شهرستان به دریا را غیر ممکن کرده است و اهالی نکا و حدود پنجاه روستای این شهرستان برای رفتن به ساحل باید به سواحل شهرستان‌های همجوار مانند بهشهر یا میاندورود بروند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای دیوارکشی ساحل گلسار ایزدشهر
اهالی منطقه گلسار ۱۵ ایزدشهر تابستان امسال با دیوارکشی منطقه‌ای نزدیک ساحل مواجه شدند، منطقه‌ای به مساحت ۴ هزار و ۴۲۱ متر که چند ماهی است با دیوار‌های بتنی محصور شده است و اهالی می‌گویند قرار است مجتمع‌های گردشگری چندین طبقه در کنار ساحل ساخته شود.
آمادگی برای مصوب سازی طرح تفضیلی شهر ساری
طرح تفصیلی ساری بناست تا در روز چهارشنبه طی سفر معاون وزیر و راه و شهرسازی به مرکز مازندران برای تائید نهایی به‌صورت میدانی بررسی شود؛ با موافقت ایجاد تغییرات در طرح جامع، جدا از الحاق محدوده‌های جدید، سقف بلندمرتبه‌سازی در مرکز مازندران نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
از جاده هراز شمال نروید؛
علت تَرَک عظیم کوهستان هراز چیست؟
علت تَرَک عظیم کوهستان هراز براساس آخرین پیگیری‌ها زمین‌شناسان با سنسور‌هایی تعبیه شده در منطقه و رصد و ارزیابی دائمی طی ۱۰ روز آینده اعلام می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تدوین سند راهبردی تنکابن ۱۴۱۰ با نگاه گردشگری
شهردار تنکابن از تشکیل ستاد تدوین سند برنامه ۱۰ ساله شهر تنکابن با نگاه به گردشگری خبر داد.
بعد از حدود۶ ماه از صدور رأی قوه قضائیه
کارشکنی اداره ثبت استان مازندران در پرونده وقف آقمشهد
بعد از گذشت حدود شش ماه از صدور رأی قوه قضائیه و آزادسازی جنگل و روستای آقمشهد از وقفیت، اهالی روستای آقمشهد همچنان روز‌های پرالتهابی را می‌گذرانند.
برکناری مدیرعامل چوب وکاغذ مازندران، ابهام برانگیز است
نماینده مردم ساری و میاندورود؛ انتقاد شدید خود را از نحوه برکناری مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران اعلام کرد و افزود:چوب و کاغذ افتخار صنعت مازندران و ایران است و اشتغال هزاران نفر بستگی به پویایی آن دارد؛ از تمام نهاد‌های مسئول می‌خواهم به موضوع برکناری ابهام انگیز مدیرعامل موفق این شرکت ورود کنند.
دوما، تنها روش مجاز صید پرندگان مهاجر در مازندران است
رییس اداره حیات وحش محیط‌زیست مازندران شکار پرندگان مهاجر با اسلحه و صید‌های دسته جمعی را غیرمجاز اعلام کرد و گفت که تنها صید به روش سنتی «دوما» آن هم برای دوماداران دارای پروانه در حد محدود مجاز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قفل توقف ساخت پروژه نیروگاه زباله‌سوز ساری شکسته شد
ساخت ابنیه نیروگاه زباله‌سوز ساری که حدود یک سال متوقف‌شده بود با رأی اکثریت شورای شهر ساری با ارائه برنامه زمان‌بندی از سوی پیمانکار در فاز اجرایی قرار گرفت.
راهکار عجیب ممانعت از سقط جنین توسط دادگستری مازندران؟
معاون قضایی و معاون اجتماعی در پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مازندران از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مازندران درخواست کرده به منظور جلوگیری از سقط جنین جنایی، ارتباطاتی میان شبکه‌های بهداشت و آزمایشگاه‌ها با دادگستری‌ها برقرار شود. به این ترتیب اطلاعات زنانی که آزمایش بارداری آن‌ها مثبت شده در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد تا سقط جنین جنایی رخ ندهد. برخی از منتقدین ارایه چنین راهکار‌هایی را فاقد شانیت در حوزه پزشکی و سلامت دانسته و از آن مهمتر دادگستری را فاقد توانمندی برای اجرا و پیاده سازی این مهم می‌دانند. از نهاد‌های تخصصی و ذی ربط، درخواست اظهار نظر و جهت دهی مدیریتی- کارشناسانه در این خصوص را داریم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سد زارم‌رود، دومین سد خطرناک برای مازندران
پس از احداث سد فینسک حالا مسولان سودای احداث سدی دیگر در این استان دارند. سدی که کارشناسان می‌گویند تقریبا بدون هیچ دلیلی احداث می‌شود و به جر آن، سرنوشت مازندران را بیش از پیش مانند خوزستان می‌کند.
محدودیت تردد کرونایی در جاده‌های مازندران ادامه دارد
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: خودرو‌های غیر‌بومی در جاده‌های مازندران اعمال قانون و بازگشت داده می‌شوند.
بندر امیرآباد پل اقتصادی ایران با اوراسیا می شود
رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر در روندتوسعه مبادلات تجاری اوراسیا تاکید کرد.
مسئولان ساری خواستار احیای بافت تاریخی شهر شدند
مسئولان شهرستان ساری در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار احیای بافت تاریخی، مرمت خانه‌های قدیمی و بافت فرسوده و مسائلی از این قبیل شدند.
با همکاری شورای شهر و مدیریت شهری باید تحول اساسی در مرکز استان اتفاق افتد
نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس با تأکید بر اینکه با تعامل و همکاری اعضای شورای شهر و مدیریت شهری باید تحول نو و اساسی در مرکز استان اتفاق افتد، گفت: باسیاست گذاری درست می‌توان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.
ادعای وقوع دریاخواری با اهمال دو سازمان دولتی
سلامت نیوز با انعکاس خبری مدعی شده است که یک دریاخواری جدید با تحریف قانون توسط سازمان متولی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی کشوردر حال وقوع است. موافقت دو سازمان "محیط زیست" و "جنگل ها، مراتع" با خشک کردن دریا برای ایجاد مجتمع گردشگری در نوشهر، مبنای این ادعا قرار گرفته است.
رشد قیمت مسکن و توقف معاملات
در مرداد امسال متوسط قیمت یک متر مسکن در تهران در آستانه ۳۱ میلیون تومان بوده، اما متوسط قیمت مسکن در شهر‌های شمال کشور ۱۲ میلیون تومان است. رشد قیمت مسکن معاملات مسکن را قفل کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقال آب مازندران به تهران؛
علت قطعی برق و آب مازندران چیست؟
همزمان با خاموشی‌های گسترده این هفته در کشور، استان مازندران روز‌های عجیبی را پست سر گذاشته و برق این استان چندین نوبت قطع شده است و این همه مشکلات این استان نیست؛ شهرستان آمل هم دو، سه روزی است آب شرب ندارد و با این وجود قرار است آب این استان به پایتخت منتقل شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مازندران ورودی‌های خود را به روی مسافران بست
سرهنگ عبادی سرپرست پلیس راه مازندران گفت: همه ورودی‌های استان کماکان به روی خودرو‌های غیربومی بسته است و از سوی ماموران پلیس و دوربین‌ها کنترل می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سواحل رامسر تا ۱۰ سال آینده غیر قابل استفاده می‌شود
زیستگاه ماکروجلبک‌ها در بخش جنوبی دریای خزر در نواحی ساحلی است و این جانداران از هر جسم بی جان و یا جانداری که در جایی از اکوسیستم دریای خزر ثابت باشند، به عنوان بستر سخت (تکیه گاه) برای رشد و نمو خود استفاده می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باز هم سوءمدیریت؛
رودخانه چالوس هم خشک شد
هادی کیادلیری، عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه علوم تحقیقات، از خشک شدن رودخانه چالوس خبر داده و گفته است که «سد‌های انحرافی انتقال آب برای کشاورزی باعث مرگ یکی از خروشان‌ترین رودخانه‌های کشور شده‌اند.»
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار فرمانده سپاه به مدیران دولت روحانی:
به سراغتان می‌آییم! منتظر برخورد شدید ما در آینده نزدیک باشید
سردار مسلمی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مازندران در اظهاراتی بی سابقه مدیران دولتی را تهدید به بازداشت کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جنگل آق مشهد مازندران مال ماست؛ دادن آن به سازمان جنگل‌ها
حجت الاسلام خاموشی گفت: رأی صادره از شعبه اول دیوان عالی کشور به لحاظ شکلی و ماهوی دارای اشکالات حقوقی و قانونی و شرعی است
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حکم رفع تصرف تالاب نفتی ساری اجرا شد
اجرای حکم رفع تصرف و اعاده به وضع سابق تالاب نفتی فرح‌آباد ساری با حضور دادستان مرکز استان و مدیران کل دستگاه‌های متولی آغاز شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شوراییان پر مشغله !
دغدغه های اعضای شورا؛
طلای خانگی ایرانیان!
حجم بالای طلا در خانه ها؛
آزاد راه تهران - شمال
همچنان در دست ساخت؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
پایتخت گردشگری فرهنگی
رتبه یک مازندران در نوروز:
جایگاه امیری در موسیقی مازندران
تاريخ،فرهنگ و زبان مازندران
زیبایی ساری از آسمان
تصاویر و دیدنی های ساری
متولیان فرهنگ مازندران پاسخ دهند؟
شعارگرایی بجای عمل گرایی:
یادمان شهادت رجائی و باهنر
به بهانه هفته دولت؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رامسر،تنکابن،چالوس
نوشهر،نور،محمودآباد
جویبار،سوادکوه،قائم شهر
بهشهر،نکا،میاندرو،گلوگا
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها