پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتصاب «غلامرضا شریعتی» به ریاست سازمان استاندارد دهن‌کجی به مردم بود
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: انتصاب استاندار خوزستان به ریاست سازمان استاندارد از سوی ریاست جمهور دهن‌کجی به مجلس و مردم خوزستان است.
در بهترین شرایط خوزستان چیزی بالای ۵۱۳ میلیون مترمکعب کمبود آب دارد
انتقال آب در طرح بهشت آباد از طریق تونل نه تنها در سال‌های خشکسالی همچون امسال، بیشتر از حال برای خوزستان دردسرساز خواهد شد بلکه آورد آب به استان را در بازه بلندمدت هم کاهش خواهد داد و چنین اقدامی صدمات جبران ناپذیری را به خوزستان، محیط زیست و کشاورزی و حتی نیاز آشامیدنی آن وارد خواهد نمود.
امنیت روانی و اجتماعی جامعه به مسکن گره خورده است
رئیس مجلس با بیان اینکه امروز شاهد برخی موضوعات و مشکلات در کشور مانند موضوع آب در استان خوزستان هستیم، گفت: از این رو برای چندمین بار تاکید می‌کنم ما از نبود امکانات و پول رنج نمی‌بریم بلکه رنج اساسی ما در حوزه مدیریت و باور است.
آبداران معترض، شیر فلکه تاسیسات آب روستا‌های ایذه و باغملک را بستند
تعدادی از کارکنان معترض آبفا شهری و روستایی در باغملک و ایذه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات حقوقی خود، امروز شیر فلکه تأسیسات آب روستا‌های این شهر‌ها را بستند.
در بحث آبرسانی به خوزستان با امکانات خود وارد شدیم
دریادار سیاری گفت: افتخار ما این است در جا‌هایی که مردم نیاز به کمک دارند، کمک کنیم؛ در بحث آبرسانی به خوزستان با امکانات خود وارد شدیم تا بتوانیم اندکی از مشکلاتی را که به خاطر آب به‌وجود آمده است، حل کنیم.
اعتراض حق مردم و محقق شدن آب و زراعت بهتر خوزستان وظیفه مسئولان است
گروه استان‌ها_ معاون اول رئیس جمهور گفت: مطالبه مردم از ما مسئولین بر حق و ما به آن‌ها توجه می‌کنیم و تمام تلاشمان در جهت برآورد این مطالبات است البته برخی از توان ما خراج است که ما دعا می‌کنیم دولت بعدی در جهت رفع همه مشکلات مردم موفق باشد.
هنوز در مخیله آقایان پیگیری صدور مجوز برای انتقال آب وجود دارد
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح‌های انتقال آب بیان کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفته است که اصفهان نه تنها به آب شرب بلکه به آب کشاورزی هم نیاز ندارد، اما هنوز در مخیله آقایان و برنامه‌ریزان، پیگیری صدور مجوز زیست محیطی برای انتقال آب وجود دارد.
مردم خوزستان تقاص بی‌کفایتی مسئولین را پس می‌دهند
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در توییتی تاکید کرد: مشکل اصلی مساله آب خوزستان، مسئولینی هستند که تقاص بی‌کفایتی گذشته آن‌ها را امروز باید مردم پس بدهند.
تقاضای خرید آب‌شیرین‌کن برای آبادان و خرمشهر
استاندار خوزستان با اشاره به رهاسازی آب در خوزستان در چند روز اخیر گفت: مجدداً برخی در یکی دو روز اخیر شلتوک کشت کردند که باعث وارد نشدن آب به هورالعظیم و یا وارد شدن زهاب به تالاب و رودخانه‌ها می‌شود که مشکل‌ساز است.
در نامه ای به کمیسیون اصل نود نامه؛
دلایل خشکی‌ها و بی‌آبی خوزستان در ۵ بند شرح داده شد
معضل کمبود آب در کشور ایران پدیده‌ی جدیدی نیست؛ اما آنچه که این روز‌ها کم‌آبی را در خطه‌ی خوزستان به بحران تبدیل کرده است، عدم مدیریت صحیح مسئولان امر است. خوزستان محل طبیعی عبور رود‌های متعددی است و حدود یک سوم آب‌های سطحی کل کشور در خوزستان جریان دارد، با وجود تاثیر منفی کاهش بارندگی‌ها، در این میان بی‌تدبیری مسئولین نیز نقش مهمی در کاهش حجم آب رود کرخه به عنوان منبع تامین آب تالاب هورالعظیم و در نتیجه به خطر افتادن معیشت ساکنین حوزه این رود و تالاب شده است. وضع فعلی خوزستان که قابل پیش‌بینی و محتمل بوده است،
آبی که در خوزستان، رها سازی شد، ذخیره استراتژیک پاییز بود؛ اکنون، ذخیره هم، به انتها رسیده
سازمان آب و برق خوزستان آبی که در خوزستان، رها سازی شد، ذخیره استراتژیک بود؛ قرار بود برای کشت پاییزه از آن استفاده شود؛ ۷۰ درصد حجم سد کرخه، خالی است و تامین منابع آب شرب ما هم، به سد کرخه وابسته است.
بسته شدن جاده مسجد سلیمان – جریک - ایذه تا اطلاع ثانوی
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسجد سلیمان گفت: جاده مسجد سلیمان – جریک – ایذه از شنبه دوم مرداد تا اطلاع ثانوی بسته می‌شود.
آب در رودخانه کرخه؛
آرامش در خوزستان برقرار شد
با توجه به جاری شدن آب در رودخانه کرخه از روز گذشته اعتراضات در اغلب شهر‌های خوزستان درغرب استان فروکش کرد و دیشب هم مابقی شهر‌ها به آرامش رسیدند.
غرامت کشاورزان خوزستانی باید پرداخت شود
عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور بحران مدیریت داریم، تاکید کرد: ضرر و زیان مردم در حوزه کشاورزی باید برای کشاور ما تامین شود. کشاورز ما که در معیشتش مانده باید جبران خسارت شود. دام دامدار از بین رفته که اول باید جلوی از بین رفتن دام او را بگیریم چرا که دام‌ها مولد هستند و اشتغال کشور به آن‌ها وابسته است و از سویی نیز باید غرامت کشاورز‌ها پرداخته شود.
نیاز دام‌های مناطق دارای تنش آبی به علوفه برطرف می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: با همکاری مشترکی که از سوی انجمن کارخانجات تولید خوراک دام استان و سازمان جهادکشاورزی خوزستان در حال انجام است، به زودی نیاز دام‌های مناطق دارای تنش آبی این استان به علوفه برطرف می‌شود.
هشدار دادستانی خوزستان به آشوب طلبان: با ناامنی مماشات نمی‌کنیم
در پی افزایش تنش در تجمعات اعتراضی مردم شهر‌های خوزستان به موضوع مدیریت آب در این استان، دادستانی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای ضمن درخواست از مردم شریف استان بر رعایت قانون، بر سوءاستفاده اشرار مسلح از اعتراضات مردم هشدار داد.
مشکل مردم خوزستان باید ریشه‌ای حل شود
دبیرکل مجمع ملی جوانان با بیان اینکه مشکل مردم خوزستان ریشه‌ای است، گفت: مشکل مردم خوزستان باید ریشه‌ای حل شود، چون درد اصلی این مردم عدم تامین آب کشاورزی و دامداری‌ست و برای رفع آن باید حوزه‌های آبریز تقویت شوند تا رود‌هایی که کشاورزی و دامداری خوزستان از آن تغذیه می‌کند، پُر از آب شوند.
حیوانات قربانی کم‎‌آبی
اگرچه این روز‌ها خشکسالی و تنش آبی در خوزستان مساله است، ولی تلف شدن حیوانات پارک وحش دزفول به دلیل بی‌آبی در کنار رودخانه دز توجیهی ندارد و مسوولان مربوطه باید پاسخگوی این اتفاق باشند.
دمای خوزستان به بالاتر از ۵۰ درجه می‌رسد
دبیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وقوع دما‌های ۵۰ درجه و بالاتر از روز جمعه تا اواسط هفته آینده در برخی نقاط خوزستان پیش‌بینی می‌شود.
یک نفر در ایذه براثر تیراندازی جان باخت
خبرگزاری صداوسیما نوشت: فرصت طلبان قصد دارند با سوار شدن بر بستر مطالبات بحق مردم، گلایه‌ها و نارضایتی‌ها را به سمت اغتشاش و هرج و مرج سوق دهند.
مشکل آب خوزستان ریشه‌ای بسیار عمیق‌تر از یک دوره مدیریتی چند ساله دارد
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس می‌گوید: مسئله آب خوزستان علل ریشه‌ای بسیار عمیق‌تر و پنهانی‌تر از یک دوره مدیریتی چند ساله دارند و غالبا حاصل انباشت چندین سال بی‌تدبیری و بی‌عرضگی مدیریت‌های بی‌حساب و کتاب و رانتی گذشته در سطوح مختلف است.
آبرسانی اضطراری به ۴۷۱ روستای خوزستان آغاز شد
آبرسانی فوری و اضطراری به روستا‌های دچار تنش آبی در استان خوزستان و همچنین دام‌های روستاییان در هورالعظیم از روز گذشته با مشارکت و همکاری استانداری، بنیاد برکت و ارگان‌های سپاه و بسیج آغاز شد.
تخصیص بودجه برای حل مشکلات خوزستان
معاون وزارت نیرو و مدیرعامل آبفا از تخصیص بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار مالی فوری برای رفع مشکلات استان خوزستان خبرداد.
۶۰ درصد مردم سراوان آب شرب ندارند
نماینده مردم سراوان در مجلس با اشاره به بی تدبیری‌ها در تامین آب شرب مردم مناطق مختلف کشور بیان کرد:۶۰ درصد جمعیت حوزه انتخابیه اصلا آب شرب ندارند.
حاشیه گویی رئیس جهاد خوزستان درباره استخرسازی برای گاومیش ها؟
خدارحم امیری زاده رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان مدعی شده است که برای نجات گاومیش‌ها در مناطق حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه که در معرض خطرات ناشی از خشکسالی و کمبود آب قرار دارند استخر‌هایی در کنار رودخانه کرخه ساخته می‌شود. باید خدمت ایشان عرض شود که در صورت تداوم چنین حاشیه گویی هایی، مسلما رسانه‌ها عملکرد نامبرده را زیر ذربین قرار خواهند داد. ساخت چند استخر فرضی، چه مشکلی از گاومیش داران حل می‌کند؟ گاومیش داران کجا می‌توانند هزینه ساخت استخر را بپردازند؟ دولت چقدر بودجه دارد که کمپین استخرسازی راه بیندازد؟ لطفا زدن حرف‌های نمایشی را تمام کنید. منتظر توضیحات هستیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شهردار در لباس پاکبان!
واکسیناسیون کرونا:
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
شوی مدیریتی و آبگرفتگی خوزستان
وام حمایتی بانک جهانی
وضعیت قرمز درخوزستان؛
خوزستان، ظرفیت تکمیل است!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
مهد تمدن 5000 ساله
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
شادگان و وعده مسئولان
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها