پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
بیماران در تلاطم به خاطر نامدیریتی بعضی ها؛
ماجرای قطعی ۱۱ ساعته برق در بیمارستان رازی اهواز چه بود؟
دکتر سید سعید آزنده معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد که قطعی ۱۱ ساعته برق در منطقه امانیه اهواز بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، روز پر چالشی را برای بیمارستان رقم زد. از ساعت ۵ صبح پنجشنبه ۱۱ خردادماه بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، برق این مرکز مهم درمانی قطع شد. با تلاش پرسنل و حضور به موقع مدیریت بیمارستان، همکاری نیرو‌های فنی و تاسیساتی، این چالش ۱۱ ساعته بدون هرگونه حادثه و آسیب به بیماران، کنترل شد.
افتتاح ۷۰ کیلومتر خط ریلی اهواز - اندیمشک توسط رئیس جمهور
۷۰ کیلومتر از پروژه ریلی دو خطه سازی مسیر اهواز - اندیمشک در سفر رئیس جمهور به خوزستان افتتاح و آیت الله رئیسی به عنوان نخستین مسافر این خط راهی اهواز شد.
صدور احکام مسئولان مقصر در آبگرفتگی سال ۹۹ بندر امام خمینی
رئیس دادگستری بندرامام خمینی (ره) از محکومیت مسئولان اسبق شهرداری و آبفا بندرامام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در پرونده مقصران آبگرفتگی سال ۹۹ بندرامام خمینی (ره) برای دو نفر رای به محکومیت صادر شده است.
اعلام آمادگی مجدد حسن گچکار برای آوار برداری از متروپل، ۱۰ روزی که از آن یک ماه گذشت؟
پنجم آنان ماه، دومین گزارش از حوادث ایجاد شده از آواربرداری متروپل را گزارش نموده و در خصوص برخی خلاف گویی‌ها و حاشیه‌ها و حتی اصل قرارداد، افشاگری کردیم. به طنز نام حسن گچکار را برای قرارداد بستن جهت آواربرداری آوردیم و مسئولان قول ده ذوره دادند برای اتمام آواربرداری‌ها (مثلا اتمام تا ۱۰ آبان ماه). از آن تاریخ، یک ماه گذشته و تازه بحث بسته شدن کارگاه و قول آوار برداری برای ده روز آینده مطرح شده است؟ آیا مملکت را می‌توان با این فرمان اداره کرد؟ آیا تامین منافع فلان سازمان و فلان نهاد و فلان گروه، بر منافع ملی ارجحیت دارد؟ تا کی باید شاهد سکوت در برابر طی شدن مسیر‌های اشتباه باشیم؟ سلام به سازمان بازرسی و درود به خواب در وقت بیداری! منتظر دریافت توضیحات هستیم.
محسن رضایی: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حال خروج از مرز ماکو دستگیر شدند
در حادثه کور تروریستی شامگاه چهارشنبه ایذه که با به رگبار بستن مردم و ماموران حافظ امنیت از سوی دو موتور سوار در مرکز شهر رخ داد، هفت نفر شهید و ۱۰ نفر دیگر مجروح شدند. چهار مرد، یک کودک ۹ ساله و یک زن جزو شهدای این حادثه ترویستی هستند. محسن رضایی معاون رئیس جمهور در آیین تشییع شهدای این عملیات تروریستی گفت: دشمن با ایجاد ناامنی در رویای سوریه سازی است، ولی این رویا با حضور مقتدرانه و آگاهانه این ملت بزرگ محقق نخواهد شد.وی افزود : سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حالی که می خواستند از مرز ماکو خارج شوند، دستگیر شدند. رضایی به مردم داغدار ایذه اطمینان داد در شناسایی و مجازات عاملان و آمران این حادثه تروریستی کوتاهی نخواهد شد.
آوار برداری متروپل را به حسن گچکار، انجام دهنده خرده کاری‌های ساختمان بسپارید!
آوار‌های متروپل مجددا فروریخت و مجددا فوتی و خسارات فیزیکی برجای گذاشت. بار قبل که می‌گفتند ریزش آوار‌های متروپل با هماهنگی و برنامه قبلی بوده است. اما این بار را چه می‌خواهند بگویند. عباسپور فرماندار ویژه آبادان در ابتدا گفته بود که تخریب متروپل را به قرارگاه خاتم و انبیا می‌دهیم. سپس جاودان پور مدیر عامل شرکت اروندان، قبلا گفته بود که با برنامه قبلی ورود کرده ایم و ریزش‌ها از قبل برنامه ریزی شده بود، ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ریزش تاج و بخشی از قسمت میانی ساختمان یک قربانی کارگر ۱۸ ساله گفت. چهارم مهرماه ۱۴۰۱ یک پیرزن با ریزش آوار در خیابان حلبی ساز‌ها (سعدی)، فوت کرد. این بار را چه مسئولی می‌خواهد چه توجیهی ارایه کند، خدا می‌داند؟ به آقایان و مدیران محترم و دست پاک آبادان پیشنهاد می‌کنیم که بجای قرارداد با این ور و آن ور، با حسن گچکار که خرده کاری‌های بنایی هم انجام می‌دهند، قرارداد ببندید. واقعا از عملکرد خودتان خجالت نمی‌کشید؟ لازم به توضیح است که ساختمان ۱۰ طبقه متروپل واقع در مرکز شهر آبادان ۲ خرداد ۱۴۰۱ فرو ریخت که طی این حادثه ۴۳ نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تغییر سرنوشت یک مرکز آموزشی با تغییر شهردار!؟
شهرداری درباره فعالیت «مرکز تخصصی نجوم اهواز» شفاف‌سازی کند
امیر امیرکیا، مسئول مرکز تخصصی نجوم اهواز درباره علت تعطیلی این مرکز اظهار داشت: در سال ۹۶ هنگامی که از مسابقات المپیاد آمدیم، متأسفانه شهردار وقت عوض شد و مرکز نجوم شهروند، از زیباسازی به معاونت فرهنگی شهرداری واگذار شد و بعد از آن با مخالفت شهردار وقت با مرکز نجوم شهروند مواجه شدیم. مسئولان وقت بیان کردند که ما به این مرکز نیازی نداریم، چراکه مستلزم هزینه‌های بسیاری است، در صورتی که ما هزینه‌ای نداشتیم و هزینه کارکنان را خود شهرداری پرداخت می‌کرد.امیرکیا گفت: استان خوزستان، ثروت و امکانات بزرگی در زمینه نجوم دارد که با یک مدیریت غلط در حال از بین رفتن است و باید هرچه سریعتر به فکر راه‌اندازی مرکز نجوم شهروند باشند تا مکانی دائمی برای علاقه‌مندان به نجوم باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ریزش مجدد متروپل با برنامه قبلی بود! شما باور می کنید؟
جاودان پور مدیرعامل شرکت اروندان گفت،عملیات تخریب متروپل آغاز شده و ریزش دیروز بخشی از این سازه با برنامه قبلی بود.او علت تاخیر در آغاز عملیات تخریب متروپل را رسیدن به یک راه حل مطمئن و پایدار عنوان کرد و گفت: پس از تصمیم‌گیری‌های کارشناسی و استقرار تجهیزات در خیابان امیرکبیر آبادان عملیات تخریب بقایای سازه متروپل آغاز شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده پتروشیمی بندر امام به دلیل وارد کردن خسارت غیرقابل جبران به محیط زیست به دادگاه رفت
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به نتیجه بررسی علت مرگ ماهیان در حوضچه نمک بندر ماهشهر، گفت: پرونده شرکت پتروشیمی بندرامام به دلیل «سوءمدیریت و وارد کردن خسارت غیرقابل جبران به محیط زیست و مرگ ۴۵۵ هزار قطعه ماهی» به مراجع قضایی ارجاع شده است.
وار‌یز ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی عوارض آلایندگی شرکت‌های نفتی به استان خوزستان
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: با پیگیری وزارت اقتصادی و با همراهی دولت و وزارت نفت، برای نخستین بار حدود ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی عوارض آلایندگی شرکت‌های نفتی در استان خوزستان که بیش از کل عوارض ۱۰ سال گذشته بود وصول و به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شد. برخی از منتقدین از شیوه هزینه کرد این مبلغ دغدغه داشته و معتقدند که این پول در نظر گرته نشده در بودجه سالیانه،باید صرف امور زیربنایی و پروژه های بزرگ عمرانی شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه آبرسانی غدیر استان خوزستان افتتاح شد
پروژه آبرسانی غدیر استان خوزستان با حضور آیت‌الله رئیسی و به منظور آبرسانی به ۲۶ شهر و ۱۰۰۰ روستای این استان افتتاح شد. این طرح آب شرب قریب به ۵۲ درصد جمعیت استان به میزان ۴.۷ میلیون نفر را تأمین می‌کند. رویکرد‌های عمده طرح آبرسانی غدیر، گسترش عدالت در اقصی نقاط استان، پایداری اجتماعی و توسعه زیرساختی کشور است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شکایت از شهرداری اهواز به دیوان عدالت اداری؛
امینی، شهردار اهواز می‌رود یا می‌ماند؟
شکایت از شهرداری اهواز به دلیل صدور پروانه ساختمانی یک مجتمع تجاری توسط همسایه این مجتمع به سال‌های گذشته باز می‌گردد و با شکایت این شهروند به دیوان عدالت اداری، نهایتا حکم سه ماه انفصال از خدمت شهردار اهواز صادر می‌شود. با پیگیری شهرداری و شورای شهر اهواز و علی‌رغم قطعی بودن حکم، اعاده دادرسی درخواست می‌شود و در روز دوشنبه دیوان عدالت اداری حکم به لغو انفصال از خدمت شهردار صادر می‌کند.
عوارض آلودگی می دهیم ، مردم آبادان احتمالا تا سه سال باید از پودر سفید واحد کت کراکر استنشاق کنند؟!
حکیم قیم مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان بیان داشته که واحد کت‌کراکر فاز سه پالایشگاه نفت آبادان با ظرفیت تولید ۳.۵ میلیون لیتر بنزین سوپر مجدد وارد مدار تولیدشده است.قیم به انتشار گرد سفید رنگ کاتالیست واحد کت کراکر فاز سه پالایشگاه آبادان اشاره کرد وگفت همه تلاش مجموعه پالایشگاه آبادان کاهش خروجی کاتالیست بوده و به همین منظور ۲۰ میلیون دلار برای کاهش خروجی در نظر گرفته شده تا با طراحی و نصب تجهیزات، تا ۳۶ تا ۴۰ ماه آینده این طرح راه اندازی شود. در واقع بنوعی وعده سر خرمن 3 تا 3 و نیم ساله؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرگ ماهیان دریاچه استحصال نمک بندرماهشهر ادامه دارد
طبق شواهد مردم محلی امروز صبح نیز تلف شدن ماهیان دریاچه نمک بندرماهشهر برای سومین بار در هفته‌های اخیر باعث گلایه مردم از دستگاه‌های متولی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتصاب پاکبان‌های شهرداری کوت عبدالله؛
انتظار ۷ ماهه برای مزد یک میلیون تومانی
تعویق ۷ ماهه در پرداخت حقوق‌های یک میلیون تومانی ۱۲۰ نیروی بلاتکلیف فضای شهری و لایروبی، چاره رسیدن به حقوق صنفی، مثل دفعات قبل و طی این ۳ سال این بوده که جمع‌آوری زباله‌ها و پاکسازی شهر از فاضلاب همیشه جاری در کوچه‌ها و خیابان‌ها را متوقف کنند تا مسوولان شهری چاره‌ای برای این وضعیت بیندیشند و پیمانکاران را وادارند به جای سپرده‌گذاری با حقوق کارگران، مطالبات قانونی آن‌ها را تسویه کنند.
مشکلات سازمان منطقه آزاد اروند؛
اقتصاد منطقه آزاد اروند با تخریب تقویت نمی‌شود
علی خانی گفت: جلسات متعددی با بازرگانان، صنعتگران، تجار و ترخیص‌کاران برگزار کردیم و نسبت به اخذ دیدگاه‌ها و بیان مشکلات، اهتمام ویژه‌ای در مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند و معاونت سرمایه‌گذاری وجود دارد، گمان نکنید چنانچه سازمان منطقه آزاد اروند تخریب شود، شما تقویت خواهید شد، باید به دنبال هم‌افزایی باشیم و همدیگر را پشتیبانی و حمایت کنیم.
صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از صدور مجوز تاسیس و ساخت اسکله گردشگری در بندر مجیدیه ماهشهر خبر داد.
نبش قبر برادر عبدالباقی مالک متروپل
بعد از ترور مجید عبدالباقی در آبادان ،گروهی شایعات عدم فوت ایشان و ساختگی بودن این مرگ را مطرح کردند. این اخبار باعث شد که گروهی دیگر با نبش قبر از مرگ مجید عبدالباقی مطمئن شوند . متهم به نبش قبر در مخفیگاهش در آبادان شناسایی ودستگیر شد وموضوع در دست بررسی است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درگیری در جلسه انتخاب هیات رئیسه شورای شهر ایذه
منابع مطلع حاضر در جلسه شورای شهر ایذه طی تماس با خبرنگار یک رسانه از وقوع زد و خورد و درگیری شدید میان اعضای شورای شهر در جلسه انتخاب هیات رئیسه خبر دادند.
روایت فرمانداری اهواز از علت «اصلی» لغو کنسرت: ترافیک، تجمع و اعتراض رانندگان!
روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان اهواز روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای در خصوص لغو کنسرت سیروان خسروی در سینما هلال این شهر اعلام کرد: ترافیک شهری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی کرونایی علت لغو یک کنسرت در اهواز بود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
منطقه آزاد اروند موظف به ایجاد زیرساخت‌های گمرکی است
ناظر گمرکات استان خوزستان به اشاره به تکلیف منطقه آزاد برای آماده سازی زیرساخت‌های گمرکی گفت: در صورت مهیا بودن شرایط استاندارد زیرساخت‌های لازم، گمرک آمادگی لازم جهت استقرار کامل در گیت‌های منطقه آزاد اروند را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام بررسی علل فنی فروریختن سیلوی گندم حمیدیه با ۱۲-۱۳ هزار تن گندم
در مسیر جاده اهواز سوسنگرد دو سیلوی ۳۰ هزار تنی ذخیره گندم شهرستان حمیدیه (متعلق به بخش خصوصی و در اختیار و اجاره دولت) مستقر بوده و یکی از این دو تخریب شده است. این سیلوی بتنی در سال ۱۳۹۹ افتتاح گردیده و حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تن گندم متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در کندوی فروریخته آن نگهداری می‌شد.
حمایت دولت از خانواده‌های آسیب‌دیده حادثه ریزش ساختمان متروپل؛
درخواست دادگاهی شدن استاندار سابق خوزستان توسط معاون رئیس جمهور و وعده طرح توسعه آبادان و خرمشهر
معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام خبر ابلاغ «طرح توسعه شهرستان‌های خرمشهر و آبادان» تا دو هفته آینده، تصریح کرد: دولت تمام‌قد در خدمت مردم آبادان و شریک غم آنهاست و نگاه دولت این است که با متخلفین حادثه متروپل به‌خصوص استاندار، شهردار و مسئولان شورای شهر وقت بدون اغماض برخورد شود.
چقدر فریاد بزنیم فساد در آبادان و خرمشهر بیداد می‌کند؟
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: چقدر فریاد بزنیم از دستگاه قضا انتظار داریم مسببین این حادثه و کسانی را که منجر به این حادثه شده‌اند، شناسایی و با جدیت پیگیری و اقدام کند؟ آبادان منتظر انجام همین حداقل‌ها است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حاشیه ها و لایه های مخفی فروریزش متروپل آبادان و دستور رئیس جمهور +شهروندان آبادان مجازات عاملین را می خواهند
پیرو ریزش ساختمان یازده طبقه اداری- تجاری در متروپل آبادان شاهد دستورات رئیس جمهور، معاون اول و مدیران ارشد قضایی کشور و استان خوزستان برای پیگیری موضوع و رسیدگی و سامان دهی بحران می باشیم. ریزش ساختمان متاسفانه با وجود اخطارهای قبلی درباره خطرزا بودن ادامه روند و کم توجهی برخی از مدیران مرتبط ، صورت پذیرفته است. وقوع حادثه موجی از اعتراضات را در آبادان سبب شده و منجر به درگیری مردم با شهردار شده است. معاون عمرانی منطقه آزاد اروند نیز با توجه به مخاطرات تداوم ریزش، درخواست تخلیه منطقه تا ایمن سازی کامل را داده است. از حاشیه های این حادثه تاسف بار ، متاسفانه می توان به مدیر برتر شدن سازنده آن و حجم تبلیغات این پروژه و اهمال مسلم برخی از مدیران استانی اشاره داشت. ویدئوها را تا آخر مشاهده کنید، حقایق جالبی برای افشا دارند.
نظرات منتشره: ۱۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شهردار در لباس پاکبان!
واکسیناسیون کرونا:
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
شوی مدیریتی و آبگرفتگی خوزستان
وام حمایتی بانک جهانی
وضعیت قرمز درخوزستان؛
خوزستان، ظرفیت تکمیل است!
گفتگو و گزارش
غارنشینی به خاطر فقر!
اهالی «کُنده‌های کُتُک سوخته»:
محرومیت و بیکاری، کنار لوله‌های نفت
تجمع جوانان روستا‌های غیزانیه اهواز؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
مهد تمدن 5000 ساله در خوزستان
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
شادگان و وعده مسئولان
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها