پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
جان باختن ۲ نفر در حادثه اسکله پتروشیمی رازی بندر ماهشهر + ورود دادستان بندر امام به حادثه اسکله پتروشیمی رازی؟
سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: سقوط یک دستگاه جرثقیل در اسکله پتروشیمی رازی ماهشهر سبب جان باختن دو نفر و مجروح شدن چهار نفر شد. درخصوص حوادث کار، برخی از گزارشات بیانگر وضعیت نامناسب در این خصوص می‌باشد. بعنوان نمونه در سال ۱۳۹۸ شاهد مرگ یک راننده کامیون شوشتری در گرمای بندر امام خمینی در زمان بارگیری بودیم. سال ۱۴۰۰ همت شریفی راننده کامیون در زمان بارگیری، زیر چرخ لودر رفت و کشته شد و در فروردین ۱۴۰۳ نیز شاهد کشته و زخمی شدن شش نفر بر اثر سقوط چرثقیل می‌باشیم. موضوعی که ضرورت دارد با توجه به جایگاه این بندر صادراتی بزرگ کشور، مورد توجه خاص قرار گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:
تبیین چرایی مهاجرت ۷۰ درصدی نخبگان از خوزستان
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان مدعی شده است که مخاطرات زیست محیطی به عنوان یکی از عوامل اصلی مهاجرت ۷۰ درصد نخبگان در استان خوزستان محسوب می‌شود. برای مقابله با مخاطرات زیست محیطی و جلوگیری از مهاجرت نخبگان در استان خوزستان، نیاز به همکاری و هماهنگی بین نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی، صنعت و جامعه عمومی است. این تدابیر باید به صورت همزمان و پیوسته اجرایی شود.
ساخت و ساز بدون استعلام در حریم عمارت اتابکی و پی‌کنی بر بستر الیمایی چهاربرجی
یکی از اصلی‌ترین مصائب و مشکلات پیرامون حوزه میراث فرهنگی، ورود بدون مجوز شهرداری‌ها به محوطه‌های تاریخی و فعالیت‌های خودسرانه این مجموعه تحت عنوان ساخت و سازهای عمرانی است که به دلیل نبود نگاه کارشناسی و عدم اشراف بر مسائل فرهنگی، اینگونه فعالیت‌ها نه تنها کمکی به ساختار عمران شهری نخواهند کرد، بلکه در ارزیابی فرهنگی، مصداق بارز ترک فعل شهرداری‌ها محسوب می‌شوند.
ریزش بخشی از خانه تاریخی «نجاتیان» در شوشتر + توضیحات سرپرست میراث‌فرهنگی
با اطلاع رسانی همسایه‌های این خانه تاریخی مبنی بر تخریب بخشی از این خانه به اداره میراث فرهنگی ، تیم کارشناسی اداره میراث فرهنگی در محل حضور پیدا کرد. با مشاهدات عینی و شواهد موجود رطوبت‌های ناشی از وجود آب در قسمت شوادان در قسمت زیر آوار خانه نجاتیان و همچنین اظهارات مالک مبنی بر اینکه شوادان این خانه چندین سالی است دچار آب‌گرفتگی شده ،می توان حدس زد که احتمال وقوع این موضوع ، آب‌گرفتگی‌های صورت گرفته در این محدوده بوده است. لازم به توضیح است که خانه نجاتیان اگرچه در فهرست آثار ملی ثبت نشده است اما از جمله خانه‌های تاریخی و فاخر بافت تاریخی به شمار می‌رود.
فعال نبودن پست بانک روستای چشمه چلوار اهالی را گلایه‌مند کرد + تصاویر
روستای چشمه چلوار از توابع بخش اندیکا در شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان واقع شده است. بیش از ده سال است که در این روستا پست بانک ساخته شده است، اما بدون استفاده رها شده و اهالی این روستا و روستا‌های همجوار مجبور هستند برای انجام عملیات بانکی به مرکز شهر اندیکا مراجعه کنند تا بتوانند کار‌های بانکی خود را انجام دهند.
ارسال پرونده فسادمالی فرمانده سابق یگان حفاظت بندرخرمشهر به دادگاه
دادستان عمومی و انقلاب خرمشهر گفت: کیفرخواست پرونده مربوط به فساد مالی فرمانده سابق یگان حفاظت اداره بندر برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.
با الگوگیری از تصاویر قدیمی از قلعه سلاسل شوشتر؛
درخواست مرمت «قلعه سلاسل» شوشتر براساس عکس‌های قدیمی‌
یک دوستدار میراث فرهنگی با اشاره به اینکه تصاویر قدیمی از قلعه سلاسل شوشتر وجود دارد گفت: هدف ما این است که این قلعه را براساس همان عکس‌های قدیمی مرمت و بازسازی کنیم.
سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان توضیح داد:
مرگ نوزاد به دلیل تمام شدن بنزین آمبولانس
عارف شرهانی سخنگوی اورژانس ۱۱۵ خوزستان، به دنبال انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر فوت نوزاد سه ماهه در اهواز، عارف شرهانی توضیحاتی را ارائه داد.وی بیان کرد: از لحظه وقوع حادثه با حساسیت ویژه پیگیری این موضوع در دستور کار کمیته‌های فنی تخصصی اورژانس ۱۱۵ قرار گرفته و پس از بررسی کارشناسی تمام جوانب؛ نتیجه به افکار عمومی اعلام خواهد شد. وی ضمن اطمینان خاطر به عموم مردم از بررسی موشکافانه موضوع بدون هیچ اغماضی تا حصول نتیجه خبر داد و گفت: در صورت بروز کوچکترین قصور با کلیه عوامل برخورد قاطع طبق قانون صورت خواهد گرفت.
تعریض جاده در شهرستان کرخه و تخریب تپه باستانی + الزام به پاسخگویی فوری میراث ، راه و شهرسازی و استانداری خورستان
وقتی استانداردها و پیوست های محیط زیستی و میراث فرهنگی و تاریخی پروژه های عمرانی به کشک و پشم هم نیست، چه انتظاری می توان از یک پیمانکار سطوح عملیاتی داشت که برای تاریخ کشور، تره خرد کند. تعریض جاده شهرستان کرخه گویا باعث تخریب یک تپه باستانی شده است. به قید فوریت از اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان، اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان و همچنین استانداری خوزستان ، توضیح خواسته و درخواست تشریح اقدامات حفاظتی را داریم. کم توجهی به این مهم مسلما از طریق سازمان بازرسی پیگیری خواهد شد.
روایتی از بی‌آبی در ملاشیه؛ طرح ضربتی آبرسانی به کجا رسید؟
محسن کریمی،مجری طرح‌های آبرسانی اهواز درباره آخرین وضعیت طرح ضربتی آبرسانی به ملاشیه اظهار داشت: زنجیره‌ای از اقدامات را در دست اجرا داریم که یکی از این موارد طرح ضربتی اجرای خطوط آبرسانی به منطقه ملاشیه است که در این باره دو خط ۳۱۵ و یک خط ۲۰۰ میلیمتر اجرا شده است.
دفاع عجیب کعبی، عضو شورای نگهبان از محل کارش:
شورای نگهبان در جهان بی‌نظیر است + سلام بر منطقه آزاد اروند
عباس کعبی‌نسب عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان در مقایسه با نهاد‌های مشابه در جهان، نظارت بر انتخابات را هم برعهده دارد و یک نهاد بی‌نظیر است. اگر شورای نگهبان در چهار دهه گذشته نبود، شاید نفوذ در حاکمیت، عبور از قانون، انجام رفتار‌های فراقانونی و فراحقوقی و زیاده‌خواهی و انحصارطلبی بسیاری به وجود می‌آمد و .... باید خدمت این برادر بزرگوار عرض شود که ما انتقادات زیادی بر عملکرد این شورا داشته و داریم و مسئولیت بخشی از بی کفایتی‌های ادواری در مجلس را به حساب این شورا می‌نویسیم. سوال شاید بی ربط، اما مهم اینکه، آقای کعبی عملکرد منطقه آزاد اروند و جناب اسکندری را تائید می‌کنند؟ بی ربط بود، اما خیلی مهم می‌باشد.
ملاشیه اهواز 10 روز است آب ندارد! پاسخ استاندار خوزستان چیست؟ آقای استاندار، سکوت موقت ما را حمل بر کم خبری نگذارید، ده روز کاری برای رفع مشکل فرصت دارید
ساکنان منطقه ملاشیه در اهواز می‌گویند که آب در این منطقه بیش از دو هفته است که قطع شده است، در برخی خیابان‌ها کاملا آب قطع است و برخی مناطق تنها ساعتی در شبانه روز آب وصل می‌شود. در بدو ورود جناب استاندار خوزستان( حسینی محراب) گفته بودیم که احتمالا اشرافیت کافی بر بافت خاص عشیره ای استان و پیچیدگی مناسبات حوزه اجرایی در این استان ندارند. گویا بر اساس برخی شنیده ها، این نقد موجب رنجش هم شده بود. آقای استاندار ، سکوت و کاهش انتقادات ما نسبت به وضعیت استان خوزستان را حمل بر کم اطلاعی نکنید. منتظر عملکرد شما برای رفع مشکل ملاشیه تا ده روز کاری آتی هستیم. ان شاالله هم سربلند بیرون بیایید و باعث افتخار باشید. در صورت عدم حل مشکل، حسب وظیفه حرفه ای، قانونی و شرعی، مطالبه گری در سطح ملی را اغاز می کنیم.
تکرار راهزنی مسلحانه در جاده های خوزستان + الزام به مسئولیت پذیری رئیس پلیس خوزستان با قید فوریت
راهزنی مسلحانه در جاده های خوزستان، آسیب جدیدی نیست. سال پیش هم شاهد تعدادی از این جنس وقایع در استان بودیم. برخورد با این مسئله مسلما دو نوع راهکار امنیتی - قضایی برای برخورد با مسببین را می طلبد و همچنین تقویت فرآیند پاسگاه سازی بین شهری را . فرماندهی محترم فراجا بفرمایند در عرض یک سال چه اقدامی در این خصوص در خوزستان و برخی از استان های دارای جاده های بین شهری طویل ، انجام گرفته است ؟
بود و نبود بعضی نماینده ها چه فرق دارد؟
ماجرای آتش زدن نماینده خوزستان + دروغ و راست گردن خودش
مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی درخصوص حادثه سوءقصد به خود گفت: ما در مراسم کلنگ‌زنی دانشکده پرستاری شادگان به همراه جمعی از مسئولین حضور داشتیم که یک فرد جوانی با یک بطری بنزین ۲-۳ لیتری آمد و بنزین را روی من ریخت و در ادامه سعی کرد که بنده را آتش بزند، اما فندک روشن نشد و موفق نشد. توصیه ما به ایشان این است که از این به بعد بیشتر مواظب خودت باش پس. نکته حاشیه‌ای و غیر مرتبط با ایشان اینکه، بود و نبود بعضی نماینده ها، چندان فرقی نمی‌کند.
با هدف امنیت دریانوردی و توسعه گردشگری؛
آغاز عملیات اجرایی طولانی‌ترین اسکله صیادی کشور در آبادان
الیاس واحدی مدیر کل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران از آغاز عملیات اجرایی طولانی‌ترین اسکله صیادی کشور در بندر ماهیگیری آبادان خبر داد. وی اهداف اجرای پروژه اسکله‌های پارکینگ صیادی در بندر آبادان را تامین امنیت دریانوردی و توسعه گردشگری مطرح کرد و در خصوص جزئیات مشخصات فیزیکی طرح افزود: این پروژه شامل تهیه مصالح و اجرای اسکله‌های شمع و عرشه بتنی به طول حدود ۴۴۷ متر و عرض پنج متر و همچنین دو عدد پل دسترسی هر یک به طول حدود ۵۱ متر و به عرض پنج متر است.
ضرورت ورود بازرسی فراچا به مرگ کودک ۹ ساله خوزستانی در حادثه شلیک پلیس به یک خودرو
یکی از الزامات یک کشور در تامین امنیت ، داشتن پلیس ( نیروی انتظامی) مقتدر و قوی است . نیرویی که بدلیل قدرت در اختیار باید کاملا تحت نظر قانون و بازرسی مستمر فعالیت نماید تا خدای ناکرده، بستر برای برخی سو استفاده ها و مفسده های ناشی از قدرت فراهم نشود( بقول ضرب المثل معروف غربی ، روی پلیس خوب را ببوسید و دست پلیس بد را قطع کنید). خبر مرگ کودگ 9 ساله خوزستانی با روایت های مختلف بگوش می رسد. نیروی انتظامی شهرستان و شاید استان، روایت را به سمت اجرای قانون با رعایت کامل تشریفات می کشانند و خانواده مقتول ، اما روایت هایی دیگر دارند. ورای قضاوت یا اجازه سو استفاده معاندین از جریان، از فرماندهی انتظامی کل کشور تقاضا می گردد، بازرسی نیرو را برای روشن شدن حقایق به شهرستان اعزام نموده و گزارشی جامع برای افکار عمومی ارایه دهند.
کتمان حقیقت و توجیه یا واقع گویی شرکت آب نیروی ایران درخصوص زیر آب رفتن روستا‌های سد گتوند در خرداد ۱۴۰۲
شهرام محتشم خانی مسؤول حقوقی شرکت توسعه منابع آب نیروی ایران امروز در گفتگو با خبرنگاران درخصوص زیر آب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند اظهار کرد: تصاویر منتشر شده از زیر آب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند مربوط به روستای تلخاب تاجدین است.
بیماران در تلاطم به خاطر نامدیریتی بعضی ها؛
ماجرای قطعی ۱۱ ساعته برق در بیمارستان رازی اهواز چه بود؟
دکتر سید سعید آزنده معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توضیح داد که قطعی ۱۱ ساعته برق در منطقه امانیه اهواز بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، روز پر چالشی را برای بیمارستان رقم زد. از ساعت ۵ صبح پنجشنبه ۱۱ خردادماه بدون اطلاع و هماهنگی قبلی با مدیریت بیمارستان رازی، برق این مرکز مهم درمانی قطع شد. با تلاش پرسنل و حضور به موقع مدیریت بیمارستان، همکاری نیرو‌های فنی و تاسیساتی، این چالش ۱۱ ساعته بدون هرگونه حادثه و آسیب به بیماران، کنترل شد.
افتتاح ۷۰ کیلومتر خط ریلی اهواز - اندیمشک توسط رئیس جمهور
۷۰ کیلومتر از پروژه ریلی دو خطه سازی مسیر اهواز - اندیمشک در سفر رئیس جمهور به خوزستان افتتاح و آیت الله رئیسی به عنوان نخستین مسافر این خط راهی اهواز شد.
صدور احکام مسئولان مقصر در آبگرفتگی سال ۹۹ بندر امام خمینی
رئیس دادگستری بندرامام خمینی (ره) از محکومیت مسئولان اسبق شهرداری و آبفا بندرامام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در پرونده مقصران آبگرفتگی سال ۹۹ بندرامام خمینی (ره) برای دو نفر رای به محکومیت صادر شده است.
اعلام آمادگی مجدد حسن گچکار برای آوار برداری از متروپل، ۱۰ روزی که از آن یک ماه گذشت؟
پنجم آنان ماه، دومین گزارش از حوادث ایجاد شده از آواربرداری متروپل را گزارش نموده و در خصوص برخی خلاف گویی‌ها و حاشیه‌ها و حتی اصل قرارداد، افشاگری کردیم. به طنز نام حسن گچکار را برای قرارداد بستن جهت آواربرداری آوردیم و مسئولان قول ده ذوره دادند برای اتمام آواربرداری‌ها (مثلا اتمام تا ۱۰ آبان ماه). از آن تاریخ، یک ماه گذشته و تازه بحث بسته شدن کارگاه و قول آوار برداری برای ده روز آینده مطرح شده است؟ آیا مملکت را می‌توان با این فرمان اداره کرد؟ آیا تامین منافع فلان سازمان و فلان نهاد و فلان گروه، بر منافع ملی ارجحیت دارد؟ تا کی باید شاهد سکوت در برابر طی شدن مسیر‌های اشتباه باشیم؟ سلام به سازمان بازرسی و درود به خواب در وقت بیداری! منتظر دریافت توضیحات هستیم.
محسن رضایی: سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حال خروج از مرز ماکو دستگیر شدند
در حادثه کور تروریستی شامگاه چهارشنبه ایذه که با به رگبار بستن مردم و ماموران حافظ امنیت از سوی دو موتور سوار در مرکز شهر رخ داد، هفت نفر شهید و ۱۰ نفر دیگر مجروح شدند. چهار مرد، یک کودک ۹ ساله و یک زن جزو شهدای این حادثه ترویستی هستند. محسن رضایی معاون رئیس جمهور در آیین تشییع شهدای این عملیات تروریستی گفت: دشمن با ایجاد ناامنی در رویای سوریه سازی است، ولی این رویا با حضور مقتدرانه و آگاهانه این ملت بزرگ محقق نخواهد شد.وی افزود : سه نفر از عوامل حادثه تروریستی ایذه در حالی که می خواستند از مرز ماکو خارج شوند، دستگیر شدند. رضایی به مردم داغدار ایذه اطمینان داد در شناسایی و مجازات عاملان و آمران این حادثه تروریستی کوتاهی نخواهد شد.
آوار برداری متروپل را به حسن گچکار، انجام دهنده خرده کاری‌های ساختمان بسپارید!
آوار‌های متروپل مجددا فروریخت و مجددا فوتی و خسارات فیزیکی برجای گذاشت. بار قبل که می‌گفتند ریزش آوار‌های متروپل با هماهنگی و برنامه قبلی بوده است. اما این بار را چه می‌خواهند بگویند. عباسپور فرماندار ویژه آبادان در ابتدا گفته بود که تخریب متروپل را به قرارگاه خاتم و انبیا می‌دهیم. سپس جاودان پور مدیر عامل شرکت اروندان، قبلا گفته بود که با برنامه قبلی ورود کرده ایم و ریزش‌ها از قبل برنامه ریزی شده بود، ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ریزش تاج و بخشی از قسمت میانی ساختمان یک قربانی کارگر ۱۸ ساله گفت. چهارم مهرماه ۱۴۰۱ یک پیرزن با ریزش آوار در خیابان حلبی ساز‌ها (سعدی)، فوت کرد. این بار را چه مسئولی می‌خواهد چه توجیهی ارایه کند، خدا می‌داند؟ به آقایان و مدیران محترم و دست پاک آبادان پیشنهاد می‌کنیم که بجای قرارداد با این ور و آن ور، با حسن گچکار که خرده کاری‌های بنایی هم انجام می‌دهند، قرارداد ببندید. واقعا از عملکرد خودتان خجالت نمی‌کشید؟ لازم به توضیح است که ساختمان ۱۰ طبقه متروپل واقع در مرکز شهر آبادان ۲ خرداد ۱۴۰۱ فرو ریخت که طی این حادثه ۴۳ نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تغییر سرنوشت یک مرکز آموزشی با تغییر شهردار!؟
شهرداری درباره فعالیت «مرکز تخصصی نجوم اهواز» شفاف‌سازی کند
امیر امیرکیا، مسئول مرکز تخصصی نجوم اهواز درباره علت تعطیلی این مرکز اظهار داشت: در سال ۹۶ هنگامی که از مسابقات المپیاد آمدیم، متأسفانه شهردار وقت عوض شد و مرکز نجوم شهروند، از زیباسازی به معاونت فرهنگی شهرداری واگذار شد و بعد از آن با مخالفت شهردار وقت با مرکز نجوم شهروند مواجه شدیم. مسئولان وقت بیان کردند که ما به این مرکز نیازی نداریم، چراکه مستلزم هزینه‌های بسیاری است، در صورتی که ما هزینه‌ای نداشتیم و هزینه کارکنان را خود شهرداری پرداخت می‌کرد.امیرکیا گفت: استان خوزستان، ثروت و امکانات بزرگی در زمینه نجوم دارد که با یک مدیریت غلط در حال از بین رفتن است و باید هرچه سریعتر به فکر راه‌اندازی مرکز نجوم شهروند باشند تا مکانی دائمی برای علاقه‌مندان به نجوم باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ریزش مجدد متروپل با برنامه قبلی بود! شما باور می کنید؟
جاودان پور مدیرعامل شرکت اروندان گفت،عملیات تخریب متروپل آغاز شده و ریزش دیروز بخشی از این سازه با برنامه قبلی بود.او علت تاخیر در آغاز عملیات تخریب متروپل را رسیدن به یک راه حل مطمئن و پایدار عنوان کرد و گفت: پس از تصمیم‌گیری‌های کارشناسی و استقرار تجهیزات در خیابان امیرکبیر آبادان عملیات تخریب بقایای سازه متروپل آغاز شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شهردار در لباس پاکبان!
واکسیناسیون کرونا:
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
شوی مدیریتی و آبگرفتگی خوزستان
وام حمایتی بانک جهانی
وضعیت قرمز درخوزستان؛
خوزستان، ظرفیت تکمیل است!
گفتگو و گزارش
غارنشینی به خاطر فقر!
اهالی «کُنده‌های کُتُک سوخته»:
محرومیت و بیکاری، کنار لوله‌های نفت
تجمع جوانان روستا‌های غیزانیه اهواز؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
مهد تمدن 5000 ساله در خوزستان
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
شادگان و وعده مسئولان
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها