پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
منطقه آزاد اروند موظف به ایجاد زیرساخت‌های گمرکی است
ناظر گمرکات استان خوزستان به اشاره به تکلیف منطقه آزاد برای آماده سازی زیرساخت‌های گمرکی گفت: در صورت مهیا بودن شرایط استاندارد زیرساخت‌های لازم، گمرک آمادگی لازم جهت استقرار کامل در گیت‌های منطقه آزاد اروند را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام بررسی علل فنی فروریختن سیلوی گندم حمیدیه با ۱۲-۱۳ هزار تن گندم
در مسیر جاده اهواز سوسنگرد دو سیلوی ۳۰ هزار تنی ذخیره گندم شهرستان حمیدیه (متعلق به بخش خصوصی و در اختیار و اجاره دولت) مستقر بوده و یکی از این دو تخریب شده است. این سیلوی بتنی در سال ۱۳۹۹ افتتاح گردیده و حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تن گندم متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در کندوی فروریخته آن نگهداری می‌شد.
حمایت دولت از خانواده‌های آسیب‌دیده حادثه ریزش ساختمان متروپل؛
درخواست دادگاهی شدن استاندار سابق خوزستان توسط معاون رئیس جمهور و وعده طرح توسعه آبادان و خرمشهر
معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام خبر ابلاغ «طرح توسعه شهرستان‌های خرمشهر و آبادان» تا دو هفته آینده، تصریح کرد: دولت تمام‌قد در خدمت مردم آبادان و شریک غم آنهاست و نگاه دولت این است که با متخلفین حادثه متروپل به‌خصوص استاندار، شهردار و مسئولان شورای شهر وقت بدون اغماض برخورد شود.
چقدر فریاد بزنیم فساد در آبادان و خرمشهر بیداد می‌کند؟
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: چقدر فریاد بزنیم از دستگاه قضا انتظار داریم مسببین این حادثه و کسانی را که منجر به این حادثه شده‌اند، شناسایی و با جدیت پیگیری و اقدام کند؟ آبادان منتظر انجام همین حداقل‌ها است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حاشیه ها و لایه های مخفی فروریزش متروپل آبادان و دستور رئیس جمهور +شهروندان آبادان مجازات عاملین را می خواهند
پیرو ریزش ساختمان یازده طبقه اداری- تجاری در متروپل آبادان شاهد دستورات رئیس جمهور، معاون اول و مدیران ارشد قضایی کشور و استان خوزستان برای پیگیری موضوع و رسیدگی و سامان دهی بحران می باشیم. ریزش ساختمان متاسفانه با وجود اخطارهای قبلی درباره خطرزا بودن ادامه روند و کم توجهی برخی از مدیران مرتبط ، صورت پذیرفته است. وقوع حادثه موجی از اعتراضات را در آبادان سبب شده و منجر به درگیری مردم با شهردار شده است. معاون عمرانی منطقه آزاد اروند نیز با توجه به مخاطرات تداوم ریزش، درخواست تخلیه منطقه تا ایمن سازی کامل را داده است. از حاشیه های این حادثه تاسف بار ، متاسفانه می توان به مدیر برتر شدن سازنده آن و حجم تبلیغات این پروژه و اهمال مسلم برخی از مدیران استانی اشاره داشت. ویدئوها را تا آخر مشاهده کنید، حقایق جالبی برای افشا دارند.
نظرات منتشره: ۱۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد شورای شهر بندر امام به عملکرد شهرداری نسبت به کمک‌های بدون حساب شهردار
جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی، در نشست با اصحاب رسانه به بحث و گفتگو پیرامون مسائل شهری پرداختند. پرسش‌های چالشی و انتقاد اهالی رسانه از برخی حمایت‌های خاص و اختلاف‌نظر اعضای شورا با شهردار، پرداخت پول‌های بی‌حساب و کتاب و بذل و بخشش‌های شهردار و همچنین عدم توجه برخی مسئولان عالی‌رتبه شهرستان نسبت به بندر امام، اعم از اختلاف نظر‌های شخصی و سلیقه‌ای مطرح شد که نتیجه آن وضعیت نابسامان و آشوب‌زده شهر است.
آب به روستا‌های بخش حسینیه شادگان می‌رسد + فیلم
عملیات آبرسانی به ۱۸ روستای بخش حسینیه شهرستان شادگان با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.
سریالی بی توجه به خرده فرهنگ‌ها و آداب جامعه خوزستانی!
مدتی است سری دوم سریال نجلا از سیمای ملی در حال پخش است. سریالی که فصل اول آن انتقاداتی به همراه داشت و اکنون در فصل دوم که انتظار می‌رفت برای رفع نقص‌های سری قبل تمهیداتی اندیشیده شود، ولی کماکان این قصورات در فصل دوم بیش از پیش نمایان است و این نشان از بی توجهی عوامل ساخت این سریال به خرده فرهنگ‌ها و آداب جامعه خوزستانی دارد.
موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار از سال ۱۳۸۵ تا به امروز با ۱۳۱ رای موافقت کردند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خبر داد؛
هشدار به تنش آبی و خشک شدن رودخانه کرخه، قبل از پایان ماه رمضان!
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان نسبت به تنش آبی در رودخانه کرخه هشدار داد و گفت: رودخانه کرخه از ۱۵ روز آینده از مقطع شهرستان حمیدیه تا پایین دست خشک خواهد شد.
نابسامانی جهادکشاورزی و صف‌های طولانی خرید مرغ در خوزستان
مدیریت آب زرشکی (توصیه به مصرف آب زرشک برای هر نوع بیماری)، پیامد‌های خود را بر اساس کم توجهی‌های صورت پذیرفته در انتصابات وزرا و استانداران، بتدریج نشان می‌دهد. همین وزیر جهادکشاورزی (ساداتی نژاد)، وعده تامین پایدار مرغ و تثبیت قیمت‌ها را داده بود. امروز چرا پاسخگو نیست؟ معاون استاندار، قصد دادن شماره تماس به مردم را دارد، این یعنی چی؟ برای حقوقی که به شما داده می‌شود، کارت را درست انجام بده، نیازی هم نیست که مردم وقت شان را برای تماس با شما هدر بدهند.
دستور رئیس جمهور به تشکیل کارگروهی ویژه برای حل مشکلات خرمشهر و خوزستان
رئیس‌جمهور از استاندار خوزستان خواست با تشکیل کارگروهی متشکل از بزرگان و صاحبنظران منطقه کاری متفاوت از گذشته برای حل مشکلات خرمشهر و استان خوزستان انجام دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در ادامه سفر به خوزستان؛
حضور رئیس جمهور در منطقه شلمچه
رئیس جمهور در ادامه سفر خود، به منطقه شلمچه رفت و همراه با زائران راهیان نور قبور مطهر هشت شهید گمنام مدفون در این منطقه را زیارت کرد.
محاربه؛ حکم افرادی که با سلاح جنگی در مراسمات تیراندازی می‌کنند!
رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر برخورد با دارندگان سلاح و افرادی که در مراسمات تیراندازی می‌کنند، گفت: کسی که اسلحه جنگی می‌گیرد و وارد جمعی می‌شود و تیراندازی می‌کند به قصد مقابله با نظام است و حکم او محاربه با نظام است.
دستور ویژه رئیسی درباره ریزگرد‌های خوزستان!
حاشیه گویی معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص پیگیری ریزگرد‌ها
آقای سید صولت مرتضوی معاون محترم اجرایی رئیس جمهور به نقل از ایشان، خبر از دستور ویژه رئیسی درباره ریز گرد‌ها را داده است. سپس با نوعی حاشیه گویی در خصوص اسناد بالادستی و جایگاه ویژه شهر‌های خوزستان گفته و هیچ نشانی از محور دستورات نیست. گویا جناب آقای مرتضوی فراموش کرده اند که در سال ۱۴۰۰ قرار دارند و رسانه‌ها بنوعی از طرح و برنامه دستگاه‌های اجرایی هم جلوتر هستند. با قید فوریت منتظر دریافت محور دستورات رئیس جمهور هستیم. ضمنا تقاضا داریم، من بعد از حاشیه گویی یا صحبت رازگونه و در لفافه پرهیز گردد. مملکت با شعار و آرزو جلو نرفته و نیازمند اراده و زحمت است. خصوصا در موقعیت حساسی نظیر گام دوم انقلاب. سربسته عرض شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
غیر قابل انکار بودن وجود ماهی تیلاپیا در منابع آبی خوزستان
مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به اینکه حضور گسترده ماهی تیلاپیا در منابع آبی خوزستان غیرقابل انکار است گفت: با توجه به شرایط فعلی در منابع آبی، مقاومت سازمان محیط زیست در صدور مجوز پرورش این ماهی در مزارع پرورشی فاقد توجیه است.
بدعهدی مستاجر نفتی در زمین‌های کشاورزی هویزه خوزستان
شرکت نفتی در پاسخ به اعتراض کشاورزان، از آن‌ها شکایت کرده و آن‌ها را متهم به ایجاد اختلال کرده است.
ادعای سرریز شدن ۹۵ درصد فاضلاب شهر‌های خوزستان به کارون، بدون تصفیه!
‌نمی‌شود به اهواز و خرمشهر و آبادان آمد و به ساحل کارون نرفت. پرسه‌های عصرانه و شبانگاهی در ساحلی که نسیم شرجی از سمت رودخانه می‌وزد خاطره ساز و فرحبخش است. رودخانه کارون در سفر طولانی و ۹۵۰ کیلومتری خود در سواحل شهر‌های جنوب است که با مکث نگاه عابران، آن‌ها را به تماشا می‌خواند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ردیف اعتباری برای لایروبی آبراه بهمنشیر در بودجه ۱۴۰۱
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ردیف اعتباری برای تداوم عملیات لایروبی آبراه بهمنشیر آبادان در بودحه سال ۱۴۰۱ خبر داد.
آخرین وضعیت تامین آب کشت پاییزه خوزستان
خدارحم امیری زاده رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در حوضه‌هایی مانند کرخه و تا حدودی دز، در بحث کشت پاییزه مشکل وجود دارد و در حوزه رودخانه کرخه وضعیت تامین آب کشت واقعا بحرانی است.
ساخت و ساز در درون رودخانه کارون! مگر می‌شود؟
چهار رستوران در زمان استاندار اسبق خوزستان (مقتدایی) در حریم رودخانه کارون ساخته شده است که می‌گویند محیط زیست و حریم رودخانه را زیر پا گذاشته و قانون را دور زده اند، اما صدای هیچ کس در نیامده است. شهرداری می‌گوید که از من مجوز نگرفته اند و همه چیز را در استانداری دنباله گیری کنید. بعد از این همه سال متولیان جدید هم فقط به همین که این کار در زمان ما انجام نشده بسنده کرده اند؟ آیا دستور جدید رئیسی برای عقب نشینی ۶۰ متری از ساحل دریا و یا دستور اژه‌ای در خصوص آزاد سازی حریم رودخانه‌ها و تخریب ویلای دولتی در دل رودخانه چالوس، درباره سازه‌های غیرقانونی ساخته شده در دل کارون اجرا می‌شود؟
معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر داد:
اجرای طرح انتقال آب غدیر، تا پایان خرداد ۱۴۰۱
معاون اجرایی رئیس‌جمهور زمان اجرای طرح انتقال آب غدیر به استان خوزستان را اعلام کرد.
اولین خانه پارکور کشور به زودی افتتاح می‌شود
رییس هیات انجمن‌های ورزشی خوزستان گفت: اولین خانه پارکور کشور با قابلیت برگزاری رویداد‌های بین المللی به زودی در خوزستان به افتتاح می‌رسد.
ثبت ۱۶ اثر غیرمنقول خوزستان در فهرست آثار ملی
احمدرضا حسینی‌بروجنی اظهار داشت: در جلسه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۰ شورای ثبت ملی آثار تاریخی و فرهنگی غیرمنقول وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که در اداره‌کل ثبت و حریم آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی برگزار شد، ۱۶ اثر از استان خوزستان واجد ارزش ثبت ملی تشخیص داده شد.
معاون اجرایی رییس جمهور تشریح کرد:
بهره‌برداری از طرح جامع فاضلاب اهواز ظرف ۲ سال
قرارگاه خاتم الانبیا پیمانکار این طرح با کمک دانشمندان و جوانان فعال و دانش بنیان ایرانی، توانسته است دستگاه میکرو TBM طراحی کنند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شهردار در لباس پاکبان!
واکسیناسیون کرونا:
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
شوی مدیریتی و آبگرفتگی خوزستان
وام حمایتی بانک جهانی
وضعیت قرمز درخوزستان؛
خوزستان، ظرفیت تکمیل است!
گفتگو و گزارش
احتمال ریزش مجتمع ۳۰ واحدی مسجدسلیمان؟ ماجرا چیست؟
مالک مجتمع، تمام مجوزات را گرفته‌ام؛
از پیش فروش علوفه تولیدی تا ایجاد مافیای کاه
خروج کاه از خوزستان ممنوع شود؛
ساحل اروند در دسترس مردم
استاندار خوزستان:
نقد و بررسی
وبلاگستان
روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
مهد تمدن 5000 ساله
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
شادگان و وعده مسئولان
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها