پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون اجرایی رییس جمهور تشریح کرد:
بهره‌برداری از طرح جامع فاضلاب اهواز ظرف ۲ سال
قرارگاه خاتم الانبیا پیمانکار این طرح با کمک دانشمندان و جوانان فعال و دانش بنیان ایرانی، توانسته است دستگاه میکرو TBM طراحی کنند.
مخالفت یک نماینده مجلس با بگیر و ببند در فضای مجازی
در اینکه چرا فیلترشکن گذاشتند را من تردید دارم. یکی از کارشناسان می‌گفت فیلترشکن‌ها را نهاد‌های امنیتی می‌گذارند که راه خروج افراد را بدانند. یعنی برعکس تصور خارج شدن از کنترل نیست، ورود به کنترل نیرو‌های امنیتی است.
نقض حکم حبس قطعی رئیس سابق شورای شهر امیدیه در دیوان عالی کشور
وکیل محمدرضا آقاجری رئیس سابق شورای شهر امیدیه در گفتگویی از نقض رای قطعی موکل خود و تجویز اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور خبر داد.
تعرض به حریم محوطه باستانی نیایشگاه سرمسجد
مدیر انجمن میراث جاوید از تعرض به حریم محوطه باستانی آتشکده جاویدان (نیایشگاه سرمسجد) مسجدسلیمان توسط شهرداری به‌منظور تعریض جاده خبر داده است. میراث فرهنگی خوزستان مدعی‌ست این کار بدون هماهنگی بوده و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شده است.
رئیسی: وضعیت موجود در عرصه تنظیم و کنترل بازار و قیمت‌ها قابل قبول نیست
رئیس جمهور با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در عرصه‌های مختلف از جمله رشد قابل توجه فروش نفت، افزایش تبادلات با کشور‌های منطقه اوراسیا و نظایر آن خاطرنشان کرد: با وجود دستاورد‌های امیدوارکننده در حوزه‌های مختلف، اما وضعیت موجود در عرصه تنظیم و کنترل بازار و قیمت‌ها قابل قبول نیست.
دستور دادستانی برای توقف نهرخواری در بهبهان
به‌دنبال انتشار یک گزارش ، دادستان عمومی و انقلاب بهبهان صدور هر گونه پروانه ساختمانی و مجوز ساخت در مسیل کره (نهر کره) را ممنوع اعلام کرد.
معاون اقتصادی استانداری خوزستان؛
تهیه طرح جامع نخیلات خوزستان
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به تهیه طرح جامع نخیلات در این استان گفت: با رونق تولید خرما در استان باید از این ظرفیت برای اشتغال پایدار در روستا‌ها استفاده کنیم.
درخصوص مرگ کودک اهوازی در شبکه فاضلاب:
آبفا و شهرداری یکدیگر را مقصر می‌دانند!
چند روزی از مرگ کودک ۲ ساله اهوازی در کانال فاضلاب روباز در یکی از مناطق این شهر می‌گذرد که آب و فاضلاب و شهرداری اهواز با صدور اطلاعیه‌هایی همدیگر را مقصر این حادثه اعلام کردند.
اگر شرایطم را قبول نمی‌کردند به اهواز نمی‌آمدم
کسی که در اصفهان با آن زیبایی و تمیزی و امکانات زندگی کرده باشد، به این راحتی نمی‌تواند به اهواز بیاید. / تنها دو دلیل می‌تواند من را از شهرداری اهواز جدا کند یکی مخالفت اعضای شورا است و دیگری مرگ.
مکانیزه کردن انبار‌های گوگرد؛
آلودگی هوا ماهشهر با ذرات گوگرد دپو شده
حرف مردم ماهشهر این است که چرا در جهت حفظ سلامت هوایی که نفس می‌کشند، حتی یک چادر برای روکش روی انبار‌ها هم از آن‌ها دریغ می‌شود!
ساخت واحد‌های آسیب دیده ۵ روستا منطقه کُمفه اندیکا در دست اقدام است
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا از ساخت واحد‌های مسکونی ۵ روستای آسیب دیده منطقه کُمفه اندیکا در ۲ مکان مجزا خبرداد و گفت: برای ساخت مسکن ایمن و مقاوم در برابر زلزله هم تسهیلات مقاوم سازی به روستاییان تعلق میگیرد.
افرادی که وارد بندر امام خمینی شدند، از کشور‌های درگیر با اُمیکرون نبوده اند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: افرادی که بدون دریافت تست منفی وارد بندر امام خمینی شدند، از کشور‌های درگیر با اُمیکرون نبوده اند.
ادعای نابودی ۴۰ درصد از نخل‌های خوزستان و برنامه‌های نامعلوم جهادکشاورزی
نایب رییس اتاق بازرگانی اهواز اظهار داشت: ۴۰ درصد از نخل‌های خوزستان به علت کمبود آب از بین رفته‌اند. کمبود آب باعث افزایش شوری آب شده و خرما هم طعم خوبی نمی‌گیرد، این موضوع از کیفیت محصول ما کم کرده، در بازار رقابت ضعیف می‌شویم و مشتری ضعیف سمت ما می‌آید.
هشدار علوم پزشکی اهواز درباره ورود اتباع کشور آفریقای جنوبی به بندر امام
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به شناسایی موارد ابتلا به سویه اُمیکرون در ۳۸ کشور، گفت: با وجود اینکه مقرر بود به اتباع کشور‌های هند، پاکستان و آفریقای جنوبی اجازه ورود ندهیم، اما پلیس گذرنامه بندر امام (ره) برای این اتباع روادید صادر کرده و به این افراد اجازه دادند از کشتی خارج و وارد شهر شوند.
مسئولی که در خانه ۱۰هزار متری نشسته‌ای، تخلیه کن تا ورود نکردم
امام جمعه اهواز با انتقاد از مدیرانی که سوار بر ماشین‌های کذایی می‌شوند و در کاخ‌های آنچنانی زندگی می‌کنند، گفت: در همین اهواز مسؤولی می‌شناسیم که خانه‌ای ۱۰ هزار متری دارد خودش بهتر است این خانه را تخلیه کند قبل از اینکه مجبور شویم به این موضوع ورود کنیم.
صدور حکم جلب برای افشاگر فساد!؟
آقای اژه‌ای در امیدیه چه خبراست؟
اطلاعات ریزی از داستان نداریم، اما طبق وظیفه رسانه‌ای و لزوم حساسیت نشان دادن به مشکلات مردم و استمداد طلبی از زعمای قوم و همچنین تجارب مثبت استمداد طلبی‌های قبلی از حضرتعالی، خواهشمندیم دستور به ورود بازرس ویژه به پرونده شورای شهر امیدیه داده شود. از مساعدت‌های قبلی شما در خصوص سایت دیوار هم تشکر می‌کنیم. مطالب بدون تائید یا تکذیب جزئیات خبر به نقل از رجا نیوز، بازنشر شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهرداری اهواز برای اجرای طرح فاضلاب همکاری نمی‌کند
مدیرعامل هلدینگ نیرو در قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: جهت اجرای طرح ساماندهی شبکه فاضلاب اهواز از دانش روز بهره می‌بریم، اما با رفتار‌های فعلی شهرداری اهواز و سایر مسوولین، انتظار رئیس جمهور برای اجرای دوساله طرح محقق نخواهد شد.
کمبود نقدینگی، علت تاخیر در اجرای پروژه‌ها
اجرای زیر ساخت‌های مسکن مهر بندر امام خمینی با کُندی پیش می‌رود
اهالی مسکن مهر بندر امام خمینی از وضعیت زیر ساخت‌ها، فضای سبز، فاضلاب، امنیت، آسفالت معابر و نظایر آن ناراضی بوده و سرعت اجرای پروژه‌ها را کُند می‌دانند؛ این در حالی است که رئیس اداره راه و شهرسازی بندر امام خمینی علت تاخیر در اجرای پروژه‌ها را کمبود نقدینگی می‌داند.
ما در تامین آب شرب هم با مشکل روبه‌رو هستیم
استاندار خوزستان گفت: شرایط سد‌های آب استان اصلاً مناسب نیست و ما در تامین آب شرب هم با مشکل روبه‌رو هستیم.
استشمام بوی خطرناک پتروشیمی‌ها در
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه رهاسازی پساب در دریا را نخواهیم داد، گفت: به دنبال تعطیلی پالایشگاه‌هایی هستیم که چندین بار تذکر گرفته‌اند و پرونده‌های آن‌ها مطرح است در اولین فرصت بر اساس قانون با پالایشگاه‌های آلاینده برخورد می‌شود.
سنگ پرانی برای هلیکوپتر اورژانس و جریمه ۲۸۵۰ دلاری، زندان و تبعید؟
پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، بنا بر رسالت خود و چارچوب‌های تعیین شده، از انعکاس اخبار رویدادی و سوانح معذور است. اما برخی از اخبار دارای عقبه قابل بررسی و تحلیل هستند. نظر پرتاب سنگ توسط یک کشاورز دهدزی به هلیکوپتر اورژانس هوایی و جریمه ۲۸۵۰ دلاری، زندان و تبعید به سیستان و بلوچستان! منتظر دریافت توضیحات هستیم.
وعده انعقاد قرارداد آب با کشاورزان خوزستانی در چند روز آینده
استاندار خوزستان گفت: قرارداد تامین آب کشت پاییزه کشاورزان خوزستانی با سازمان آب و برق، تا چند روز آینده منعقد می‌شود.
درخواست محسن رضایی برای تعیین تکلیف دفاتر تهران شرکت‌های مستقر در خوزستان
معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن تاکید بر احیای بخش خصوصی در خوزستان، گفت: چند مساله در استان خوزستان وجود دارد که باید تعیین تکلیف شوند؛ یکی شرکت‌های بزرگی است که دفاتر آن‌ها در تهران است، اما در استان مستقر هستند و از دادن عوارض محیط زیستی، مالیات و ارزش افزوده به استان خود را خلاص کرده اند.
ازسرگیری سفر گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند
سرپرست فرماندار خرمشهر از آغاز سفر دوباره گردشگران خارجی (عراقی) به منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند خبر داد.
۲۰ هزار تن ذرت آلوده در بندر امام خمینی وجود دارد که قابل ترخیص نیست
صادق خلیلیان اعلام کرد: ۲۰ هزار تن ذرت آلوده متعلق به یک شرکت بخش خصوصی مربوط به سال ۹۲ در بندر امام خمینی وجود دارد که قابل ترخیص نیست.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
شهردار در لباس پاکبان!
واکسیناسیون کرونا:
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
شوی مدیریتی و آبگرفتگی خوزستان
وام حمایتی بانک جهانی
وضعیت قرمز درخوزستان؛
خوزستان، ظرفیت تکمیل است!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
روایتی از شهید «عبدالمجید طیب طاهر»
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
مهد تمدن 5000 ساله
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
شادگان و وعده مسئولان
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها