site traffic analytics خوزستان

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نحوه فاینانس طرح تکمیل فاضلاب اهواز اصلاح شد
رییس سازمان برنامه و بودجه مصوبه شورای اقتصاد درخصوص موافقت با درخواست وزارت نیرو در مورد اصلاح جدول زمان‌بندی دریافت و بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای اجرای طرح تکمیل تأسیسات فاضلاب غرب اهواز را ابلاغ کرد.
معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان:
استراتژی آب‌گیری زودهنگام مخازن سدهای خوزستان
فراز رابعی گفت:برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای است که تا پایان اردیبهشت حداکثر آبگیری ممکن صورت گرفته و با تأمین تمامی مصارف حوضه‌های کرخه، دز و کارون تابستان پرباری در این حوضه‌ها رقم بخورد.
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان:
جزئیات سرقت ناکام از خط انتقال بنزین اهواز - تهران
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان گفت: با اقدام به موقع نیروهای حراست، عملیاتی و انتظامی تلاش برای سرقت از خط لوله انتقال بنزین اهواز - تهران ناکام ماند.
تلاش ناکام برای فرار از زندان سپیدار اهواز
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: با حضور مقتدر نیروهای انتظامی اوضاع زندان سپیدار اهواز کاملا آرام وتحت کنترل است. سردار حیدر عباس زاده دوشنبه شب اظهار داشت: تعدادی از زندانیان ۲ بند سپیدار اهواز امروز قصد آشوب و ایجاد ناآرامی داشتند که با حضور به موقع نیروهای انتظامی و امنیتی آرامشبه زندان برگردانده شد و در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز:
خوزستان نیازمند نیروی درمانی است
فرهاد ابول نژادیان گفت:اگر سازمان مدیریت به ما کمک کند تا در آزمون‌های استخدامی بعدی بتوانیم از ظرفیت نیروی انسانی بیشتری استفاده کنیم می‌توانیم این مشکل را در درازمدت حل کنیم. اما در حال حاضر با توجه به اینکه حدود ۴۰ روز از ورود کروناویروس به استان گذشته و ممکن است این موضوع ادامه پیدا کند، شاهد خسته شدن پرسنل در همه کشور هستیم.
ورودی و خروجی‌های شهر اهواز تحت کنترل شدید است
فرماندار اهواز گفت: به منظور کاهش تردد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه ورودی و خروجی‌های شهر اهواز تحت کنترل شدید است.
ادارات کل در خوزستان تعطیل نیستند
به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان فعالیت ادارات کل در استان خوزستان با رعایت سقف ۲۰ درصد کارکنان و لحاظ کردن دورکاری و نوبت کاری و مرخصی به سایر نیروها در روز شنبه ۹ فروردین ماه ۹۹ به روال عادی خواهد بود .
به منظور کنترل شیوع کرونا انجام می‌شود؛
اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در آبادان
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از اجرای محدودیت‌های سختگیرانه‌ی جدیدی در خصوص مبارزه با ویروس کرونا خبر داد. سید زین العابدین موسوی ضمن تشریح آخرین اقدامات در خصوص مبارزه با ویروس کرونا، اظهار داشت: روز گذشته، سه‌شنبه آخرین تذکرات به بساطی‌های حدفاصل میدان الفی تا میدان دانشگاه علوم فنون دریایی داده شد که به وسیله‌ی بلندگو بصورت مکرر اطلاع رسانی گردید تا دکه‌ها و بساطی‌ها فورا فعالیت خود را متوقف سازند. یقینا در صورت عدم تمکین، با این افراد برخورد قضایی خواهد شد.
منع کلی ورود وخروج به منطقه آزاد اروند رود؛
آبادان و خرمشهر قرنطینه خواهند شد
بر اساس تصمیم شورای سلامت منطقه آزاد، شهرهای آبادان و خرمشهر به منظور کنترل شیوع کرونا به مدت یک هفته به صورت کامل قرنطینه می‌شوند.
ادارات دولتی و بانک‌ها فردا در خوزستان تعطیل است‌
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان گفت: همه ادارات دولتی و بانک‌ها چهارشنبه ششم فروردین در خوزستان تعطیل شد. مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان افزود: این تصمیم به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در خوزستان اتخاذ شد.رضوانی تصریح کرد: مراکز درمانی و بخش‌های عملیاتی دستگاه‌های امدادی و خدماتی شامل این تعطیلی نیستند.
سدهای خوزستان ظرفیت خالی برای مهار سیلاب های پیش رو را دارند
داریوش بهارلویی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: اگر شرایط اعلام شده تغییرات جدی تری نداشته باشد، هم اینک سدهای خوزستان ظرفیت خالی برای مهار سیلاب های پیش رو را دارند.
نتیجه کرونای اصفهانی دفاع از خاک و آبادانی خوزستان بود/ شکایت از خادمی پس از عبور از بحران کرونا
صحبت های حاشیه ساز نماینده ایذه و باغملک و توهین وی به مردم استان اصفهان با واکنش نمایندگان استان همراه بود؛ مجمع نمایندگان استان اصفهان پس از پایان بحران کرونا و بازگشایی مجلس شکایت نامه خود را به دفتر نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس تقدیم می کند.
دو سیلاب ورودی به خوزستان توسط سدهای دز و کرخه مهار شد
داریوش بهارلویی مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان از مهار دو سیلاب در سدهای دز و کرخه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد؛
کاهش مراجعین ناشی از مسمومیت الکلی خوزستان به ۶ مورد در روز
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش مراجعین ناشی از مسمومیت مصرف الکل تقلبی به ۶ نفر در شبانه روز گذشته، خبر داد. علی احسان پور ظهر امروز با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۶ نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی به مراکز درمان استان مراجعه نموده اند، اظهار کرد: تلاش‌ها برای کاهش مراجعات در تمام سطوح به قوت خود باقی است و در حال حاضر ۲۹ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۱۱ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.
ممنوعیت فعالیت عمده اصناف؛
خوزستان قرنطینه شد
استاندار خوزستان گفت: فعالیت کلیه اصناف به استثنای اصناف ضروری همچون سوپرمارکت‌ها، نانوایی ها، قصابی ها، میوه فروشی ها، خوار و بارفروشی ها و داروخانه ها ممنوع است.
آمار مرگ ناشی از مسمومیت الکلی در خوزستان به ۴۶ نفر رسید
آمار فوتی های مسمومیت الکلی در خوزستان به ۴۶ نفر رسیدسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تعداد جان باختگان ناشی از مسمومیت الکلی در خوزستان به ۴۶ نفر رسید.
فرماندار شوش به ضدعفونى كارگران هفت تپه با سم پاش واكنش نشان داد
كارگران هفت تپه روز ١٩ اسفندماه فيلمى مبنى بر ضدعفونى با سم پاش و وايتكس در فضاى مجازى و رسانه‌ها نشر دادند که منجر به واکنش فرماندار شوش شد.
به دلیل مقابله با شیوع کرونا؛
ممنوعیتِ ورود به سایت‌های جهانی خوزستان
مدیرکل میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان خبر داد: ورود به سایت‌های جهانی «شوش» و «چغازنبیل» ممنوع اعلام شده و بازدید از اکثر محوطه‌ها و سایت‌های تاریخیِ ملی و جهانی استان خوزستان و موزه‌های آن ممنوع است. حکمت‌الله موسوی با بیان این‌که همه‌ سایت‌های تاریخی و مجموعه‌ موزه‌ها در شوش، آبادان، ایذه و برخی مناطق دیگر با دستور شورای تامین آن شهرستان‌ها تعطیل شده‌اند، ادامه داد: تا پیش از این و بر اساس دستور نخستِ وزیر میراث فرهنگی مبنی بر جلوگیری از بازدیدهای گروهی در موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی کشور از این کار جلوگیری می‌شد، هرچند باردیدِ گروهی در طول این مدت درخواست نشده بود و حتی مردم نیز مراجعه‌ چندانی برای بازدید از این محوطه‌های تاریخی نداشتند.
۱۹ فرودگاه آماده پرواز برای سمپاشی‌ هوایی مزارع
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به ورود ملخ ها به آسمان آبادان، گفت: آمادگی مقابله با هجوم آفت ملخ را داریم.
ورودی‌های آبادان به روی گردشگران بسته شد
معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویڙه آبادان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در نقاط مختلف کشور راه‌های ورودی آبادان بر روی مسافران و گردشگران از امروز بسته شد.
هشدار دانشگاه علوم پزشکی اهواز؛
افزایش فوتی‌های مصرف الکل در پی شیوع کرونا
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در اطلاعیه‌ای نسبت به مصرف خوراکی الکل به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مرگ تعدادی از خوزستانی‌ها در پی آن در دو روز گذشته هشدار داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست انجمن‌های فرهنگی و میراثی خوزستان از استاندار؛
لطفا خوزستان را ممنوع‌الورود و بناهای تاریخی را تعطیل کنید
تشکل‌های مردم‌نهاد خوزستان از مدیریت این استان درخواست کردند تا با تعطیلی بناها و محوطه‌های تاریخی، ممنوعیت ورود گردشگران به خوزستان را اعلام کند.
در راستای ادامه طرح کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس؛
تعطیلی مدارس و دانشگاه های خوزستان تا ۲۲ اسفند تمدید شد
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اعلام کرد: با توجه به اینکه تمهیدات صورت گرفته در هفته جاری برای کنترل این بیماری موثر بوده است مدارس و دانشگاه های استان در هفته آینده نیز تعطیل خواهد بود.
به صورت ماهانه صورت می گیرد؛
پایش زیست محیطی اروندرود و بهمنشیر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از پایش آبراه‌های اروندرود و بهمنشیر به صورت دوره‌های ماهانه خبرداد.علی فتحی‌نیا افزود: منابع آبی این شهرستان به صورت دوره‌های ماهانه به دست کارشناسان محیط زیست این اداره مورد نمونه برداری و پایش کیفی قرار می‌گیرد.وی اظهارداشت: پایش کیفی آب فرایند نمونه‌برداری و اندازه‌گیری و سنجش شاخص‌های کیفی آب صورت می‌گیرد و هدف نظارت کیفی بر منابع آبی و شناسایی و بررسی آلودگی‌ها و منابع آلاینده آب است که باعث شناخت ما از خسارات و آسیب‌های بالقوه بر زیستگاه آبی و آگاهی و برنامه ریزی در جهت رفع و کاهش آلودگی‌ها خواهد شد.
ملخ هم به اندازه کرونا باید جدی گرفته شود
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: به اندازه ای که باید برای مبارزه با کروناویروس جدی باشیم‌ باید در مبارزه با هجوم ملخ ها به مزارع استان نیز جدی باشیم. حاجی زاده خاطرنشان کرد: برای مبارزه با ملخ ها، فرمانداران باید به جد پای کار بیایند به ویژه در مناطقی که زراعت های فراوانی وجود دارد باید تلاش شود تا شاهد هجوم ملخ ها و از بین رفتن این مزارع در استان نباشیم.
یادداشت و دیدگاه ها
کناره گیری مدیران بازنشسته؛
ابتکار در جهت جرم‌زدایی؛
اهمال در نگهداری از ابینه تاریخی؛
مجید کیوانی
انتخابات تاثیرگذار یا تاثیر پذیر؟
الگوی درست ماندن برسر اصول؛
جایگاه شایسته سالاری؟
طنز و کاریکاتور
بحران آب‌گرفتگی در اهواز؛
فرار ریزگردها از کلانتری!؛
افزایش غلظت ریزگردها؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
هدیه‌‌‌ای برای طولانی‌ترین سفر:
تاريخچه تمدن در خوزستان؛
استانداردسازي خدمات شهري؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
اندیمشک،دزفول
شوش،شوشتر،سوسنگرد
ایذه،باغملک،مسجدسلیمان
رامهرمز،بهبهان،ماهشهر
پیگیری های ویژه
اهواز،شادگان،امیدیه
خرمشهر،آبادان،هندیجا
سایر حوزه ها