پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای؛
نتیجه‌ی نهایی انتخابات شورای شهر اراک هنوز اعلام نشده است
کریمی رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای استان مرکزی گفت: در خصوص برخی افراد منتخب شورای شهر اراک شکایاتی به هیات عالی نظارت در استان منعکس شده است که رسیدگی انجام گرفت و به زودی بعد از طی شدن فرایند‌های قانونی نتیجه قطعی درباره تایید صحت انتخابات شورای شهر در این حوزه اعلام می‌شود.
بلاتکلیفی پل نیمه‌کاره سنجان و اختلال در تردد
ورودی شهر سنجان به دلیل واقع شدن در محور اراک ـ بروجرد یکی از کریدور‌های ترانزیتی و مسافر غرب کشور است و جزء پرتردد‌ترین راه‌ها محسوب می‌شود و از سویی یکی از نقاط پرحادثه استان مرکزی به حساب می‌آید. با این حال، روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح این منطقه که زمان زیادی از آغاز احداث آن گذشته، باعث بروز مشکلاتی برای کلانشهر اراک شده است.
پلمب کاروانسرای دو دهک به دلیل آب بازی مسافران
آب بازی چند مسافر خانم و آقا در یک کاروانسرا در استان مرکزی، منجر به پلمب کاروانسرا و بازداشت مدیر آن، عزل مدیر گردشگری شهرستان، تعلیق مجوز کاروانسرا و ... شد.
مصوبه واگذاری پهنه معدنی ۴۸۰۰ هکتاری در محدوده «شازند، اراک و خمین» خلاف قانون است
محمدی با تأکید بر اینکه تصمیم کمیسیون ماده ۲۴مکرر قانون معادن مبنی بر صدور مجوز اکتشاف و بهره برداری از پهنه معدنی ۴۸۰۰ هکتاری در محدوده اراک، شازند و خمین خلاف قانون بود گفت: با توجه به منع صریح قانون، منابع طبیعی برای ابطال صورتجلسه این کمیسیون وارد عمل شده و با دریافت دستور توقف صورتجلسه از سوی دادستان نگذاشتیم اجرایی شود.
معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی؛
دغدغه‌های محیط زیست مرکزی و اراک در خصوص معدن دالی وجود ندارد
فروتن گفت: طرح زیست محیطی این معدن به تصویب رسیده و هولوگرام مربوطه توسط بهره بردار اخذ شده است و لذا فعالیت معدن از نظر هیچ دستگاهی مانع ندارد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی:
رشد ۵۰ درصدی کشتار دام در استان مرکزی
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: خشکسالی، گرانی و مشکل تأمین علوفه و افزایش قیمت نهاده‌ها هزینه‌های دامدار را بالابرده و باعث می‌شود دام را روانه کشتارگاه کنند.
در شورای شهر همدان هم آراء باطله اول شد
نتایج نهایی انتخابات شورای ششم شهر همدان اعلام شد. نکته قابل توجه در این نتایج میزان آراء باطله در این انتخابات است که با بیش از ۲۰ هزار رای در رتبه اول قرار دارد.
میراث فرهنگی استان مرکزی؛
مقبره آقا نورالدین اراکی مرمت شد
مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از مرمت بقعه آقا نورالدین اراکی خبر داد.
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان مرکزی
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
شائبه تخلف در روند واکسیناسیون کرونا در اراک بی اساس است
رئیس سابق مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: هیچ تخلفی در روند واکسیناسیون کرونا نداشته ام و در این مورد مرجع قضائی رأی برائت صادر کرده است.
۲۵ میلیون و ۴۸۹ هزار دلارمحصولات کشاورزی و صنعتی از محلات صادر شد
«محمدجمالعباسی»سرپرست صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۲۵میلیون و ۴۸۹ هزار دلار انواع محصولات کشاورزی شامل گل و گیاه زینتی، ماهی زینتی، دوده صنعتی، پارافین و عایق رطوبتی پارسال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.
دیوان عدالت از ثبت خارج می‌کند؛ شهرداری تخریب می‌کند
خانه تاریخی «حاج‌باشی» اراک که با رای دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی ثبتی کشور خارج شده شب گذشته توسط شهرداری اراک تخریب شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پاسخ سوالات دوره نوسنگی، گذار از نوسنگی به مس‌سنگی در تپه گزنک
وسعت محوطه تپه گزنک زرندیه حدود ۵ هکتار است که پاسخگوی سوالات بسیاری در مرکز فلات ایران، بخصوص دوره نوسنگی و دوره گذار از نوسنگی به مس‌سنگی و البته موضوع سفال‌آلویی خواهد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
این بار در نزدیکی روستای کهلو تفرش؛
سقوط دوباره دکل همراه اول
دکل همراه اول در مسیر روستای کهلوی تفرش سقوط کرد. این دومین حادثه برای دکل‌های همراه اول پس از سقوط دکل برق در شهر چلگرد در بهمن ماه سال گذشته است که خرابی و اختلال در شبکه تلفن همراه را به دنبال داشت.
اهمیت پیوست زیست محیطی و اجتماعی در تخصیص بودجه
میزگرد تخصصی «آسیب شناسی نظام برنامه ریزی بودجه در کلانشهر اراک» با تکیه بر توسعه شهری با حضور شهردار، دبیر شورای شهر اراک و جمعی از کارشناسان حوزه شهری برگزار شد.
حاتم بخشی عطاریان از جیب هپکو به مس طارم!
زمانی که شرکت مس طارم در حال شکل گیری بود، عطاریان، به عنوان یکی از سهامداران این شرکت و سهامدار عمده هپکو، تعدادی دستگاه از خودرو‌های تولید شده در هپکو را به مس طارم برد.
بلاتکلیفی ۱۰ و ۱۴ ساله، میراث ناتمام دولت‌های نهم و دهم!
دو پروژه بزرگ فرهنگی شهرستان اراک که میراث ناتمام دولت‌های نهم و دهم است، هنوز پس از گذشت بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف باقی مانده. مجموعه‌هایی که اگر به بهره برداری می‌رسید شاید می‌توانست کمی شادی و نشاط برای جوانان و مردم خسته استان به ارمغان بیاورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:
استان مرکزی از سهمیه اشتغال هدفگذاری شده پیشی گرفت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: استان مرکزی سال گذشته در سهمیه مصوب اشتغالزایی، ۱۲ درصد از برنامه هدفگذاری شده پیشی گرفت.
تهاتر بدهی هپکو عیدی هیات دولت به مردم استان مرکزی است
استاندار مرکزی گفت: تهاتر بدهی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شرکت هپکو عیدی دولت به مردم و صنعت استان مرکزی محقق شد.
انجام مطالعات طرح‌های آبخیزداری به منظور مقابله با سیلاب در ۱۱ استان
وزیر جهاد کشاورزی گفت: مطالعات اجرای طرح‌های آبخیزداری در ۲۲ حوزه آبخیز کشور و ۱۱ استان به منظور مقابله با ورود سیلاب به شهر‌ها در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته و اجرای طرح پارک آبخیز از جمله این طرح‌ها برای مقابله با وقوع سیلاب در کشور است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه‌اندازی سایت جمع سپاری در کشور
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به استان مرکزی با بیان اینکه سایت جمع سپاری در کشور فعال شده است تاکید کرد از سراسر کشور مردم و نخبگان و کارآفرینان می‌توانند تماس گرفته و نظر خود را اعلام کنند تا در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در نظر گرفته شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مخالفت مسئولان شهری اراک با الحاق اراضی قنات ناصری به محدوده شهری
اراضی موسوم به زیردست قنات ناصری که از بلوار شهید آنجفی آغاز شده و تا آن سوی کمربندی شهر کشیده می‌شود در مجموع حدود ۶۰۰ هکتار است که در وسط شهر بلاتکلیف بوده و رها شده است.
محیط زیست آلودگی معدن دالی را اعلام کرده است
معاون صمت استان مرکزی در حالی ذخیره احتمالی معدن دالی را ۱۲ میلیون تن اعلام می‌کند که نماینده مردم دلیجان در مجلس می‌گوید محیط زیست آلودگی معدن را اعلام کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از وزارت کار تا پل شهید بختیاری در اراک / وعده‌های دولت برای تهاتر بدهی‌های هپکو هنوز عملی نشده
جمعی از کارکنان هپکو صبح امروز مقابل ساختمان وزارت کار و تأمین اجتماعی حضور یافتند و از مسئولان عمل به وعده تهاتر بدهی این شرکت را خواستار شدند و در اراک کارگران شرکت زیر پل شهید بختیاری تجمع کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افتتاح نیروگاه خورشیدی در اراک
همزمان با سومین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی در روستای امان آباد شهرستان اراک با حضور استاندار مرکزی به بهره‌برداری رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
سد معبر ... !!!
سد معبر ممنوع؛
آستانه تحمل مردم!
بدنبال کشف دلیل! ؛
بیرون کشیدن قلب راکتور اراک
پر کردن راکتور با سیب زمینی!؛
آیا عمل نکردن به وعده ها خیانت به مردم نیست؟؟؟
بیکران درد و بی نهایت بی خیالی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها