پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گردشگری کشاورزی در استان مرکزی کلید خورد
پیرو کارهای خوب و شاخص تحقیقاتی در حوزه گردشگری روستایی، کشاورزی و طبیعت گردی در استان مرکزی( از جمله پایان نامه خانم اعظم آگلی - دانشگاه اصفهان)، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی بیان داشتند که به زودی ده‌ها مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات خانه‌های خیابان جهرم با چند عکس یادگاری حل نمی‌شود
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حل مشکل ساکنان خیابان جهرم اراک نیاز به کار تخصصی داشته و با بازدید‌های ظاهرا سرزده مشکل حل نمی‌شود.
بررسی پرونده منازل مسکونی محله جهرم اراک با رعایت حقوق شهروندان
استاندار مرکزی گفت: به‌دستور معاون اول رئیس‌جمهور پرونده منازل مسکونی محله جهرم اراک با رعایت حقوق شهروندان در دست بررسی است و نگرانی متوجه ساکنین این منطقه نیست.
شرکت هپکو در چنبره رانت خواران واردکننده افتاده است
استاندار مرکزی با بیان اینکه شرکت هپکو در چنبره رانت خواران واردکننده به این سبک و سیاق افتاده است، گفت: این مسئله را با کمک مجموعه مدریتی هپکو، وزیر کار، وزارت صمت و مدیران استان و نمایندگان مجلس دنبال خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی:
به دلیل خشکسالی دریچه‌های سد الغدیر ساوه بسته شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: با توجه به پایان فصل زراعی و تداوم خشکسالی شدید، دریچه‌های سد الغدیر ساوه از بیستم مهرماه سال جاری بسته شد. بر اثر کاهش بارش‌ها و بروز خشکسالی حجم ذخیره آب مخزن سد الغدیر افت زیادی بسیاری پیدا کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی:
معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود که با بازگرداندن آن به دولت حل شد و اکنون امیدواریم هپکو به روز‌های اوج خود بازگردد.
برگزاری جلسه انتخاب شهردار اراک با یک گزینه
سومین جلسه صحن علنی شورای شهر اراک به منظور انتخاب شهردار این کلانشهر پس از دو نشست ناموفق عصر امروز در حالی برگزار خواهد شد که کماکان تنها گزینه تصدی شهرداری اراک «علیرضا کریمی» است.
اولین رآکتور‌های عظیم پالایشگاهی ایرانی در اراک ساخته شد
چهار رآکتور عظیم پالایشگاهی که برای اولین بار در ایران ساخته می‌شود پس از پایان کار در کارخانه آذرآب اراک راهی پالایشگاه جفیر خوزستان شد.
«متری ۶ و نیم» کمترین قیمت خانه در اراک
نوروزی گفت: متاسفانه قیمت مسکن در اراک به شدت بالاست و تا متری ۳۵ میلیون تومان هم در برخی مناطق خاص شهر می‌رسد. کمترین قیمت هم مربوط به آپارتمان‌های اطراف شهر است که حدود ۶ میلیون قیمت گذاری شده است.
کاوش دستکند زیرزمینی تفرش؛
ساماندهی بزرگترین شهر زیرزمینی ایران
مهدی موسوی‌نیا با استناد به داده‌های باستان‌شناسی گفت: شهر زیرزمینی تفرش در استان‌مرکزی با ۱۵۰ هکتار وسعت و سه طبقه استقراری، وسیع‌ترین محوطه دستکند ایران و یکی از بزرگترین محوطه‌های زیرزمینی در خاورمیانه و دنیای باستان‌شناسی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اراک دوباره رکورد آلودگی هوا را جابجا کرد
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: تعداد روز‌های آلوده اراک در شش ماهه امسال ۶۳ روز بوده که بر این اساس این شهر به عنوان آلوده‌ترین شهر کشور مطرح شده است.
جزئیات کتک خوردن یک عکاس در فرمانداری اراک
حتی اگر فرضا این عکاس مقصر و خاطی بوده باشد، کارمند فرمانداری به هیچ عنوان مجاز به ضرب و شتم نبوده است و قطعا جزئیات موضوع را بررسی خواهم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گردوغبار و کرونا گریبان‌گیر اراک
اراک از ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰ برای چندین بار در طول ۱.۵ سال اخیر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت و در طول روز‌های اخیر نیز به صورت متناوب شاهد کاهش کیفیت هوا و در برخی ساعات، وضعیت خطرناک هستیم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای؛
نتیجه‌ی نهایی انتخابات شورای شهر اراک هنوز اعلام نشده است
کریمی رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای استان مرکزی گفت: در خصوص برخی افراد منتخب شورای شهر اراک شکایاتی به هیات عالی نظارت در استان منعکس شده است که رسیدگی انجام گرفت و به زودی بعد از طی شدن فرایند‌های قانونی نتیجه قطعی درباره تایید صحت انتخابات شورای شهر در این حوزه اعلام می‌شود.
بلاتکلیفی پل نیمه‌کاره سنجان و اختلال در تردد
ورودی شهر سنجان به دلیل واقع شدن در محور اراک ـ بروجرد یکی از کریدور‌های ترانزیتی و مسافر غرب کشور است و جزء پرتردد‌ترین راه‌ها محسوب می‌شود و از سویی یکی از نقاط پرحادثه استان مرکزی به حساب می‌آید. با این حال، روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح این منطقه که زمان زیادی از آغاز احداث آن گذشته، باعث بروز مشکلاتی برای کلانشهر اراک شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پلمب کاروانسرای دو دهک به دلیل آب بازی مسافران
آب بازی چند مسافر خانم و آقا در یک کاروانسرا در استان مرکزی، منجر به پلمب کاروانسرا و بازداشت مدیر آن، عزل مدیر گردشگری شهرستان، تعلیق مجوز کاروانسرا و ... شد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مصوبه واگذاری پهنه معدنی ۴۸۰۰ هکتاری در محدوده «شازند، اراک و خمین» خلاف قانون است
محمدی با تأکید بر اینکه تصمیم کمیسیون ماده ۲۴مکرر قانون معادن مبنی بر صدور مجوز اکتشاف و بهره برداری از پهنه معدنی ۴۸۰۰ هکتاری در محدوده اراک، شازند و خمین خلاف قانون بود گفت: با توجه به منع صریح قانون، منابع طبیعی برای ابطال صورتجلسه این کمیسیون وارد عمل شده و با دریافت دستور توقف صورتجلسه از سوی دادستان نگذاشتیم اجرایی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی؛
دغدغه‌های محیط زیست مرکزی و اراک در خصوص معدن دالی وجود ندارد
فروتن گفت: طرح زیست محیطی این معدن به تصویب رسیده و هولوگرام مربوطه توسط بهره بردار اخذ شده است و لذا فعالیت معدن از نظر هیچ دستگاهی مانع ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی:
رشد ۵۰ درصدی کشتار دام در استان مرکزی
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: خشکسالی، گرانی و مشکل تأمین علوفه و افزایش قیمت نهاده‌ها هزینه‌های دامدار را بالابرده و باعث می‌شود دام را روانه کشتارگاه کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در شورای شهر همدان هم آراء باطله اول شد
نتایج نهایی انتخابات شورای ششم شهر همدان اعلام شد. نکته قابل توجه در این نتایج میزان آراء باطله در این انتخابات است که با بیش از ۲۰ هزار رای در رتبه اول قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میراث فرهنگی استان مرکزی؛
مقبره آقا نورالدین اراکی مرمت شد
مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از مرمت بقعه آقا نورالدین اراکی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان مرکزی
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
شائبه تخلف در روند واکسیناسیون کرونا در اراک بی اساس است
رئیس سابق مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: هیچ تخلفی در روند واکسیناسیون کرونا نداشته ام و در این مورد مرجع قضائی رأی برائت صادر کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۲۵ میلیون و ۴۸۹ هزار دلارمحصولات کشاورزی و صنعتی از محلات صادر شد
«محمدجمالعباسی»سرپرست صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۲۵میلیون و ۴۸۹ هزار دلار انواع محصولات کشاورزی شامل گل و گیاه زینتی، ماهی زینتی، دوده صنعتی، پارافین و عایق رطوبتی پارسال از این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دیوان عدالت از ثبت خارج می‌کند؛ شهرداری تخریب می‌کند
خانه تاریخی «حاج‌باشی» اراک که با رای دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی ثبتی کشور خارج شده شب گذشته توسط شهرداری اراک تخریب شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
سد معبر ... !!!
سد معبر ممنوع؛
آستانه تحمل مردم!
بدنبال کشف دلیل! ؛
بیرون کشیدن قلب راکتور اراک
پر کردن راکتور با سیب زمینی!؛
آیا عمل نکردن به وعده ها خیانت به مردم نیست؟؟؟
بیکران درد و بی نهایت بی خیالی؛
گفتگو و گزارش
تداوم فاجعه زیست محیطی در حوزه کشاورزی ساوه
فصل جدید سریال سرطان‌کاری در ساوه؛
پاسخ مسئولان: معدن دالی تمام مجوز‌ها را دارد!
اعتراض مردم به فعالیت معدن دالی
استان مرکزی فقط ۱۴ کشتارگاه دارد
کمبود کشتارگاه در اراک؛
دست‌هایی بیخ گلوی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:
کم‌عیاری مدیریت طلایِ کثیف در استان مرکزی
تولید روزانه ۳۰۵ تن طلای کثیف؛
اراک و محلات در رتبه اول همسر آزاری
افزایش آمار خشونت علیه زنان؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها