پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عدم امکان فیلتراسیون نیروگاه حرارتی شازند و الزام به جابجایی نیروگاه
یوسف یوسفی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی با تأکید بر اینکه اجرای فرایند فیلتراسیون در نیروگاه حرارتی شازند عملاً منتفی است، گفت: فرایند فیلتراسیون نیروگاه حرارتی شازند اینگونه نیست که یک دستگاه خاصی بر روی دودکش نصب شود و بگویند که فیلتراسیون انجام شده است. اجرای این فرایند نیازمند فراهم آوردن زیرساخت‌های متعددی است که با وضعیت فعلی، نمی‌توان این زیرساخت‌ها را تأمین کرد.لذا بر اساس ماده ۱۴ قانون هوای پاک نیروگاه حرارتی شازند باید از مکان فعلی خود جابجا شود.
مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی:
نیروگاه شازند روزانه ۵ میلیون لیتر مازوت می‌سوزاند
مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی گفت: اکنون که سه واحد در مدار است ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر مازوت به مصرف می‌رسد و اگر گاز هم در اختیارمان قرار گیرد به همین میزان مصرف گاز خواهیم داشت.
ثبت سازه دستکند زیرزمینی تفرش در فهرست میراث ملی
دستکند زیرزمینی تفرش با پیگیری دوست داران میراث فرهنگی در فهرست میراث ملی جای گرفت.
پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه آبرسانی به شهر ساوه و تخصیص سهم آب به میزان ۴۴۴ لیتر بر ثانیه
عزت‌اله آمری مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آبرسانی به شهر ساوه، گفت: اجرای پروژه آبرسانی به شهر ساوه از سدکوچری با پیشرفت حدود ۳۵ درصدی همراه است.
مداح دهه شصتی ، سرپرست ورزش و جوانان استان مرکزی شد! شش نماینده استان موافقند؟ فراکسیون ورزش مجلس چطور؟
طی حکمی از سوی حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان "مسعود پیرایش" سرپرست ورزش و جوانان استان مرکزی و جایگزین عابد حقدادی مدیرکل سابق ورزش استان و منصوب دولت قبل در استان شد. مسعود پیرایش متولد 1366 در اراک است و کلیپ های متعددی از مداحی وی در فضای مجازی منتشر شده است. وی در سال های گذشته مسئول برگزاری دوره‌های طرح ولایت استانی، مسئول برگزاری دوره های کادرسازی تنویر و برهان بوده است. سوال اینجاست که صلاحیت ایشان در حوزه ورزش توسط چه مرجعی تائید شده است؟ استان مرکزی قحط الرجال مدیر ورزشی دارد؟ چطور اداره کل اطلاعات استان و سایر مراجع امنیتی به این استعلام جواب مثبت داده اند؟ آقای دکتر سجادی، مدیریت و وزارت غیرت و تعهد می خواهد ، خودتان را زیر سوال نبرید. آقایان نمایندگان محترم مجلس از استان مرکزی، شما موافق چنین انتصاباتی هستید؟ آقایان عضو فراکسیون ورزش مجلس، شما موافق این مدل انتصابات هستید؟ آدم خوب و فعال بودن یک بحث است ، صلاحیت حرفه ای بحثی دیگر. اگر این قدر کشور در انتصابات کیلویی شده، درب رسانه را ببندیم و برویم سراغ دلالی. سود بیشتری دارد گویا. اگر اینقدر هرکس به هر کس است، مادر بزرگ پیری داریم که در منزل حوصله اش سر می رود، پست مدیرکل ، معاون وزیری ، ریاست سازمانی خالی سراغ ندارید به ایشان پیشنهاد کنیم؟ شاید پذیرفت ؟ منتظر دریافت توضیحات از کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان برای انعکاس در این پایگاه خبری هستیم. مجددا تاکید می کنیم که نه گزینه پیشنهادی برای استان مرکزی داریم، نه اختلاف و حب و بغضی با آقای مسعود پیرایش داریم، نه منتظر آتو از وزیریم و نه.... . برایمان منافع ملی و گام دوم انقلاب مطرح است. عدول از این خط، یعنی برخورد با تیغ تیز رسانه.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۲   درصف انتشار: ۰
نگرانی محیط زیستی در خصوص مزایده پنج هزار واحد معدنی در کشور
حسن اکبری معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موضوع مزایده پنج هزار واحد معدنی در کشور از سوی وزارت صمت مطرح شده است که این موضوع بسیار نگران کننده است، زیرا بسیاری از گونه‌های حیات وحش به دلیل فعالیت‌های معدنی در حال نابودی هستند.
تصادفات استان مرکزی برخلاف تصادفات کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته
استان مرکزی یکی از استان‌های پر تردد کشور است که از لحاظ تردد خودرو‌های سنگین رتبه اول را داریم و از لحاظ تصادفات در رتبه سوم هستیم، ولی اگر از لحاظ تردد بخواهیم حساب کنیم در رده‌های میانی در کشور قرار می‌گیریم. سرهنگ سید علی حسینی رییس پلیس راهور استان مرکزی نیز گفت: متاسفانه تعداد تصادفات راه‌های برون شهری استان در ۷ ماهه نخست امسال نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۳۲ درصد افزایش داشته است. طبق گفته سردار حسن مومنی رییس پلیس راهور کشور، متاسفانه تصادفات استان مرکزی برخلاف تصادفات کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
در تمام جهان غذا دادن به حیوانات بلاصاحب در سطح شهر ممنوع است، در ایران مدل روشنفکری
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: متأسفانه در کشور ما غذادهی به سگ‌های بلاصاحب به یک مد روشنفکری تبدیل شده و اشخاصی که این کار را می‌کنند مدام مدعی کشتن سگ‌ها توسط شهرداری اراک هستند تا شاید بتوانند به همین واسطه از احساسات مردم سوءاستفاده کرده و کمک‌های مالی دریافت کنند، این در صورتی است که هیچگاه گزارش عملکردی از نحوه حمایت خود ارائه نمی‌دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در صورت ورود افراد بدحجاب اماکن گردشگری یک هفته تعطیل می‌شوند
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ساوه گفت: بر اساس تصمیم‌های اتخاذ شده، چنانچه افراد بد یا بی‌حجاب در اماکن گردشگری حضور یابند، ممکن است این فضا‌ها به مدت یک هفته تعطیل شوند.
۱۵ اثر تاریخی استان مرکزی در انتظار ثبت در فهرست آثار ملی
رئیس گروه حفظ و احیای بنا‌های تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: پرونده ۱۵ اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول استان مرکزی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور، تهیه و مستندسازی شده است.
انرژی‌های تجدیدپذیر؛
تولید انرژی خورشیدی در قلب ایران
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند؛ این بار نه برای نان، بلکه به قیمت هوا، زمین و جهانی پاک. براساس گزارش اندیشکده اقلیمی مستقل امبر _Ember_ باد و خورشید بیش از ۱۰درصد از برق جهان را تولید می‌کنند که این رقم قرار است تا سال ۲۰۴۰ به ۴۰ درصد برسد؛ عددی که در ایران فقط یک‌درصد است.
دکترای جغرافیایِ سیاسی، رئیس هیات مدیره پتروشیمی شازند!
برخلاف تاکید‌های ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری مبنی بر انتخاب مدیران دولت سیزدهم بر مبنای تخصص، کارآمدی و انقلابی بودن، شاهد انتصاب شخصی با مدرک دکتری جغرافیای سیاسی به عنوان رئیس هیات مدیره پتروشیمی شازند هستیم!
اراک؛ رکورددار آلودگی هوا در کشور و ریزگرد‌ها پیشران آلودگی‌ها در سال جاری
تداوم خشکسالی، گرمای بیش از حد هوا و تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، به مشکل پدیده گرد و غبار در اراک دامن زده و سلامت مردم را در معرض تهدید قرار داده است. این پدیده جوی آثار و پیامد‌های زیست محیطی نامطلوب بر جای می‌گذارد و اثرات مضری بر سلامت، اقتصاد جامعه و اقلیم دارد لذا شناخت ماهیت، منشاء و اثرات گرد و غبار در تعیین روش‌های کنترل آن نقش بسزایی دارد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گلایه از نبود کشتارگاه صنعتی در استان مرکزی و مشکلات ایجاد شده برای دامداران استان
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه این استان پس از سال‌ها تولید و عرضه گوشت، فاقد کشتارگاه صنعتی است، گفت: قیمت علوفه در دی ماه سال جاری با افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه شد، اما از دی ماه تاکنون افزایش قیمت چندانی نداشته است.
نرخ زاد و ولد ۶ دهم درصدی در استان مرکزی فاجعه است
نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نرخ رشد زاد و ولد در استان مرکزی ۶ دهم است این در حالی است که در برخی استان‌ها این نرخ ۳.۴ است و این به معنی فاجعه است.
گردشگری کشاورزی در استان مرکزی کلید خورد
پیرو کارهای خوب و شاخص تحقیقاتی در حوزه گردشگری روستایی، کشاورزی و طبیعت گردی در استان مرکزی( از جمله پایان نامه خانم اعظم آگلی - دانشگاه اصفهان)، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی بیان داشتند که به زودی ده‌ها مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات خانه‌های خیابان جهرم با چند عکس یادگاری حل نمی‌شود
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حل مشکل ساکنان خیابان جهرم اراک نیاز به کار تخصصی داشته و با بازدید‌های ظاهرا سرزده مشکل حل نمی‌شود.
بررسی پرونده منازل مسکونی محله جهرم اراک با رعایت حقوق شهروندان
استاندار مرکزی گفت: به‌دستور معاون اول رئیس‌جمهور پرونده منازل مسکونی محله جهرم اراک با رعایت حقوق شهروندان در دست بررسی است و نگرانی متوجه ساکنین این منطقه نیست.
شرکت هپکو در چنبره رانت خواران واردکننده افتاده است
استاندار مرکزی با بیان اینکه شرکت هپکو در چنبره رانت خواران واردکننده به این سبک و سیاق افتاده است، گفت: این مسئله را با کمک مجموعه مدریتی هپکو، وزیر کار، وزارت صمت و مدیران استان و نمایندگان مجلس دنبال خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی:
به دلیل خشکسالی دریچه‌های سد الغدیر ساوه بسته شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: با توجه به پایان فصل زراعی و تداوم خشکسالی شدید، دریچه‌های سد الغدیر ساوه از بیستم مهرماه سال جاری بسته شد. بر اثر کاهش بارش‌ها و بروز خشکسالی حجم ذخیره آب مخزن سد الغدیر افت زیادی بسیاری پیدا کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی:
معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود که با بازگرداندن آن به دولت حل شد و اکنون امیدواریم هپکو به روز‌های اوج خود بازگردد.
برگزاری جلسه انتخاب شهردار اراک با یک گزینه
سومین جلسه صحن علنی شورای شهر اراک به منظور انتخاب شهردار این کلانشهر پس از دو نشست ناموفق عصر امروز در حالی برگزار خواهد شد که کماکان تنها گزینه تصدی شهرداری اراک «علیرضا کریمی» است.
اولین رآکتور‌های عظیم پالایشگاهی ایرانی در اراک ساخته شد
چهار رآکتور عظیم پالایشگاهی که برای اولین بار در ایران ساخته می‌شود پس از پایان کار در کارخانه آذرآب اراک راهی پالایشگاه جفیر خوزستان شد.
«متری ۶ و نیم» کمترین قیمت خانه در اراک
نوروزی گفت: متاسفانه قیمت مسکن در اراک به شدت بالاست و تا متری ۳۵ میلیون تومان هم در برخی مناطق خاص شهر می‌رسد. کمترین قیمت هم مربوط به آپارتمان‌های اطراف شهر است که حدود ۶ میلیون قیمت گذاری شده است.
کاوش دستکند زیرزمینی تفرش؛
ساماندهی بزرگترین شهر زیرزمینی ایران
مهدی موسوی‌نیا با استناد به داده‌های باستان‌شناسی گفت: شهر زیرزمینی تفرش در استان‌مرکزی با ۱۵۰ هکتار وسعت و سه طبقه استقراری، وسیع‌ترین محوطه دستکند ایران و یکی از بزرگترین محوطه‌های زیرزمینی در خاورمیانه و دنیای باستان‌شناسی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
سد معبر ... !!!
سد معبر ممنوع؛
آستانه تحمل مردم!
بدنبال کشف دلیل! ؛
بیرون کشیدن قلب راکتور اراک
پر کردن راکتور با سیب زمینی!؛
آیا عمل نکردن به وعده ها خیانت به مردم نیست؟؟؟
بیکران درد و بی نهایت بی خیالی؛
گفتگو و گزارش
تداوم فاجعه زیست محیطی در حوزه کشاورزی ساوه
فصل جدید سریال سرطان‌کاری در ساوه؛
پاسخ مسئولان: معدن دالی تمام مجوز‌ها را دارد!
اعتراض مردم به فعالیت معدن دالی
استان مرکزی فقط ۱۴ کشتارگاه دارد
کمبود کشتارگاه در اراک؛
دست‌هایی بیخ گلوی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها