پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پروژه ۴۰۰۰ واحدی مسکن در کرمان معطل مانده
پروژه اقدام ملی مسکن از مهم‌ترین پروژه‌هاست و اگر پروژه ۴۰۰۰ واحدی ستاد اجرایی در شهر کرمان همراه با دیگر پروژه‌ها پیش رفته بود، جزو استان‌های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن بودیم.
احضار یک مدیرکل و تعدادی از مدیران کرمانی به دادسرای کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: علیه یکی از مدیران کل و تعدادی از مدیران که با اهمال، قصور و در برخی موارد تعمد و عدم حفاظت و صیانت از اراضی موجبات تصرف غیرقانونی اراضی را فراهم نموده بودند، به عنوان مدعی العموم اعلام جرم صورت گرفته و پرونده آن‌ها در دست رسیدگی است.
کارخانه آریا نخ زرند همچنان تعطیل است
با گذشت چند سال از توقف فعالیت کارخانه «آریا نخ» زرند در استان کرمان، هنوز حدود ۵۰ کارگر بیکار شده این کارخانه منتظر بازگشایی آن هستند.
چالش تنش آبی استان کرمان در نشست شورای راهبردی استان
حسن پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در نشست شورای راهبردی استان؛ بحران تنش آبی یکی از مسائل و چالش‌های بنیادی استان کرمان است.
فرآوری کنسانتره آهن جیرفت از سر گرفته می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان می‌گوید مشکل ادامه فعالیت کارخانه کنسانتره آهن جیرفت در نشست اخیر کارگروه رفع موانع تولید که با حضور مسوولان قضایی همراه بود حل شد.
زیرگذر میدان آزادی شهر کرمان روی قنات احداث شده است
کارشناس حوزه قنات و عضو هیات امنای مرکز قنات استان کرمان گفت: کرمان از نظر تعداد قنات در جایگاه هفتم و در میزان آبدهی قنات هانیز سومین استان کشور محسوب می‌شود.
استعفای چهار نماینده زیاد نیست؛
چقدر زشت توجیه کردید آقای ساردوئی
ذبیح الله اعظمی ساردوئی، نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: اینکه چهار نماینده استعفا داده اند تعدادی زیادی نیست. خدمت این نماینده عزیز باید عرض نمود که حتی حضور یک نماینده هم در کابینه زیاد بود چه برسد به چهار نفر. آیا می‌دانید کدام مجلس در راس امور است؟ آیا نمایندگی مجلس سکوی پرش آقایان در نظر گرفته شده است؟
حل مشکل بحران آب راور ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
معاون شرکت آبفای استان کرمان گفت: مشکلات کم آبی روستا‌هایی که جمعیت بیشتری دارند در اولویت قرار می‌گیرند و لیست آن‌ها به شکل مکتوب به استانداری اعلام می‌شود. حل مشکل بحران آب راور ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
ساخت کارخانه تولید کنسانتره بافق به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن آغاز شد
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق با تامین ۱۰۵ میلیون یورو سرمایه گذاری، ساخت کارخانه تولید کنسانتره به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن را در چارچوب طرح تامین خوراک کارخانه گندله‌سازی معدن سه چاهون در این شهرستان آغاز کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای دفن دسته‌جمعی قربانیان کرونا در کرمان
انتشار تصاویر گور‌های دسته جمعی در کرمان بسیار شوکه کننده است. در فضای مجازی گفته شده است که گور‌های دسته جمعی در کرمان برای دفن فوت شدگان کرونا است. حقیقت ماجرای گور‌های دسته جمعی در کرمان را پیگیری کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باید با پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی برخورد شود
امام جمعه کرمان با انتقاد از شیوع پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی گفت: این پدیده ناشایستی است که باید با آن برخورد شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان:
شناسایی دلالان فروش غیرقانونی زمین در حاشیه شهر کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بر برخورد با هرگونه و نوع از اشکال زمین خواری، تغییر کاربری اراضی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی تاکید و عنوان کرد: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، اجرایی و قضایی باید مد نظر قرار گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نزاع خیابانی دختران اینبار در کرمان؛
«شیطنتی کوچک در رانندگی» عامل نزاع دختران کرمانی بود
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان می‌گوید منشا و علت نزاع خیابانی چند دختر در بلوار حمزه شهر کرمان طی چند شب گذشته «شیطنتی کوچک در رانندگی» بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ابرپروژه ۲۴ هزار میلیارد تومانی فولاد زرند افتتاح شد
ابرپروژه فولادسازی زرند ایرانیان با سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار میلیارد تومان روز پنجشنبه توسط رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان زرند استان کرمان افتتاح شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با چند شرکت بزرگ برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق تفاهم صورت گرفته
رزم حسینی گفت:ما نمی‌توانیم منتظر باشیم که وزارت نیرو به بخش صنعت برق بدهد. به همین خاطر با چند شرکت بزرگ صنعتی برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق تفاهم صورت گرفته و به محض صدور مجوز از وزیر محترم نیرو در اسرع وقت عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان کرمان
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان کرمان به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
اعلام وضعیت هشدارِ حمله موش‌ها به باغات و مزارع
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پایش‌های در حال انجام در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، وضعیت آفت موش در جنوب کرمان نامناسب و در وضعیت هشدار ارزیابی می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانه قنات استان کرمان بزودی ایجاد می‌شود
عضو مرکز بین المللی قنات و سازه‌های تاریخی آب گفت: خانه قنات کرمان به زودی در مرکز استان، با همکاری استانداری تأسیس می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرورت مشوق‌های فرزندآوری در حوزه‌های مختلف
استاندار کرمان مشوق‌های فرزندآوری در حوزه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد. زینی‌وند در شورای راهبردی جمعیت استان با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در کشور و استان گفت: بر اساس نمودار‌ها و پیش‌بین‌ها، آنچه باعث نگرانی شده طی ۱۵تا۲۰ سال آینده جمعیت فراوانی از کشور به نوعی از کار افتاده و بازنشسته خواهیم داشت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست ارسال تجهیزات لجستیکی برای کشاورزان کرمانی
همانطور که مستحضرید کشاورزان کرمانی به دلیل عدم مدیریت مناسب زنجیره تولید و بازار توسط متولیان تولید یعنی وزارت جهاد کشاورزی، پس از متحمل شدن هزینه‌ها و زحمات فراوان در دوره کشت هزاران تن پیاز را برداشت کرده‌اند، اما به دلیل ناتوانی در تامین هزینه بالای حمل و نقل به مراکز مصرف، محصولات خود را روی زمین رها کرده‌اند. این قطعا یک خسارت بزرگ به کشور و معیشت کشاورزان بوده و می‌تواند به بخش کشاورزی در فصل آینده آسیب‌های فراوانی وارد کند.
پایان تحصن کارگران معدن منوجان
شب گذشته با وساطت سپاه کرمان، ناجا، شورای کارگری و برخی مسئولین دولتی از جمله فرماندار و مدیر سازمان صمت جنوب کرمان، تحصن کارگران در جاده بندرعباس-کرمان پایان یافت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتصاب کارگران معدن آسمینون منوجان
کارگران معدن آسمینون منوجان در اعتراض به پایمال شدن حق و حقوق خود و نداشتن امنیت شغلی از روز گذشته، ۲۸ اردیبهشت‌ماه اقدام به انسداد جاده ورودی بندرعباس به کرمان کردند و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعطیلی تمامی ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی کرمان بدنبال ریزگرد
دانشگاه علوم پزشکی کرمان وضعیت هوای کرمان را در حد خطرناک اعلام کرد. تعطیلی بانک‌ها و بخش‌های خصوصی منوط به تصمیم روسای این مراکز است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان:
خسارت ۱۰ هزار میلیاردی سرما به محصولات باغی کرمان
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در حوزه باغات استان کرمان بر اثر سرمازدگی از بین رفته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کارزار کرمانی‌ها برای نجات بافت تاریخی‌شان
 در حالی کارزار مردمی برای نجات بافت و آثار تاریخی کرمان راه افتاده که در طول چند سال گذشته تا امروز نیز برخی از فعالان میراثی کرمان نسبت به وضعیت آثار تاریخی این شهر و بی‌مهری‌هایی که نسبت به این بنا‌ها و محوطه‌ها رخ داده، هشدار می‌دادند. این کارزار مردمی که در طول کمتر از یک هفته گذشته تا کنون بیش از هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی - رییس قوه قضائیه -، علی‌اصغر مونسان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - و محمدباقر قالیباف - رییس مجلس شورای اسلامی – نوشته شده و درخواست کرده تا به تخلفات انجام‌شده در بافت تاریخی کرمان رسیدگی و براساس قوانین با آن‌ها برخورد شود. همچنین از ادامه تخریب و نابودی میراث فرهنگی و گردشگری کرمان جلوگیری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه