پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باید با پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی برخورد شود
امام جمعه کرمان با انتقاد از شیوع پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی گفت: این پدیده ناشایستی است که باید با آن برخورد شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان:
شناسایی دلالان فروش غیرقانونی زمین در حاشیه شهر کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بر برخورد با هرگونه و نوع از اشکال زمین خواری، تغییر کاربری اراضی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی تاکید و عنوان کرد: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، اجرایی و قضایی باید مد نظر قرار گیرد.
نزاع خیابانی دختران اینبار در کرمان؛
«شیطنتی کوچک در رانندگی» عامل نزاع دختران کرمانی بود
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان می‌گوید منشا و علت نزاع خیابانی چند دختر در بلوار حمزه شهر کرمان طی چند شب گذشته «شیطنتی کوچک در رانندگی» بوده است.
ابرپروژه ۲۴ هزار میلیارد تومانی فولاد زرند افتتاح شد
ابرپروژه فولادسازی زرند ایرانیان با سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار میلیارد تومان روز پنجشنبه توسط رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان زرند استان کرمان افتتاح شد.
با چند شرکت بزرگ برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق تفاهم صورت گرفته
رزم حسینی گفت:ما نمی‌توانیم منتظر باشیم که وزارت نیرو به بخش صنعت برق بدهد. به همین خاطر با چند شرکت بزرگ صنعتی برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق تفاهم صورت گرفته و به محض صدور مجوز از وزیر محترم نیرو در اسرع وقت عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کنیم.
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان کرمان
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان کرمان به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
اعلام وضعیت هشدارِ حمله موش‌ها به باغات و مزارع
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پایش‌های در حال انجام در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، وضعیت آفت موش در جنوب کرمان نامناسب و در وضعیت هشدار ارزیابی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانه قنات استان کرمان بزودی ایجاد می‌شود
عضو مرکز بین المللی قنات و سازه‌های تاریخی آب گفت: خانه قنات کرمان به زودی در مرکز استان، با همکاری استانداری تأسیس می‌شود.
ضرورت مشوق‌های فرزندآوری در حوزه‌های مختلف
استاندار کرمان مشوق‌های فرزندآوری در حوزه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد. زینی‌وند در شورای راهبردی جمعیت استان با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در کشور و استان گفت: بر اساس نمودار‌ها و پیش‌بین‌ها، آنچه باعث نگرانی شده طی ۱۵تا۲۰ سال آینده جمعیت فراوانی از کشور به نوعی از کار افتاده و بازنشسته خواهیم داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست ارسال تجهیزات لجستیکی برای کشاورزان کرمانی
همانطور که مستحضرید کشاورزان کرمانی به دلیل عدم مدیریت مناسب زنجیره تولید و بازار توسط متولیان تولید یعنی وزارت جهاد کشاورزی، پس از متحمل شدن هزینه‌ها و زحمات فراوان در دوره کشت هزاران تن پیاز را برداشت کرده‌اند، اما به دلیل ناتوانی در تامین هزینه بالای حمل و نقل به مراکز مصرف، محصولات خود را روی زمین رها کرده‌اند. این قطعا یک خسارت بزرگ به کشور و معیشت کشاورزان بوده و می‌تواند به بخش کشاورزی در فصل آینده آسیب‌های فراوانی وارد کند.
پایان تحصن کارگران معدن منوجان
شب گذشته با وساطت سپاه کرمان، ناجا، شورای کارگری و برخی مسئولین دولتی از جمله فرماندار و مدیر سازمان صمت جنوب کرمان، تحصن کارگران در جاده بندرعباس-کرمان پایان یافت.
اعتصاب کارگران معدن آسمینون منوجان
کارگران معدن آسمینون منوجان در اعتراض به پایمال شدن حق و حقوق خود و نداشتن امنیت شغلی از روز گذشته، ۲۸ اردیبهشت‌ماه اقدام به انسداد جاده ورودی بندرعباس به کرمان کردند و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.
تعطیلی تمامی ادارات، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی کرمان بدنبال ریزگرد
دانشگاه علوم پزشکی کرمان وضعیت هوای کرمان را در حد خطرناک اعلام کرد. تعطیلی بانک‌ها و بخش‌های خصوصی منوط به تصمیم روسای این مراکز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان:
خسارت ۱۰ هزار میلیاردی سرما به محصولات باغی کرمان
رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در حوزه باغات استان کرمان بر اثر سرمازدگی از بین رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کارزار کرمانی‌ها برای نجات بافت تاریخی‌شان
 در حالی کارزار مردمی برای نجات بافت و آثار تاریخی کرمان راه افتاده که در طول چند سال گذشته تا امروز نیز برخی از فعالان میراثی کرمان نسبت به وضعیت آثار تاریخی این شهر و بی‌مهری‌هایی که نسبت به این بنا‌ها و محوطه‌ها رخ داده، هشدار می‌دادند. این کارزار مردمی که در طول کمتر از یک هفته گذشته تا کنون بیش از هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی - رییس قوه قضائیه -، علی‌اصغر مونسان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - و محمدباقر قالیباف - رییس مجلس شورای اسلامی – نوشته شده و درخواست کرده تا به تخلفات انجام‌شده در بافت تاریخی کرمان رسیدگی و براساس قوانین با آن‌ها برخورد شود. همچنین از ادامه تخریب و نابودی میراث فرهنگی و گردشگری کرمان جلوگیری شود.
سود تیم‌داری ورزشی به شرکت‌های صنعتی و معدنی بزرگ می‌رسد
استاندار کرمان گفت: تمام صنایع باید درصدی از فعالیت‌های خود را به مسئولیت اجتماعی اختصاص دهند لذا رسالت و وظیفه آن‌ها حمایت از ورزش این استان است.
حمل دریایی محصولات کشاورزی جنوب کرمان برای اولین بار
مجوز حمل دریایی محصولات کشاورزی منطقه جنوب کرمان با کشتی به کشور‌های روسیه و قزاقستان برای اولین بار توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان اخذ شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:
شرکت مس برای احداث محور رابر - کرمان متعهد شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به تعیین مسیر پیشنهادی محور جدید رابر - کرمان توسط کارشناسان مجری، از متعهد شدن مجمع عمومی شرکت ملی مس ایران در زمینه پرداخت هزینه‌های احداث این محور خبر داد.
مدیرکل اطلاعات استان کرمان پاسخ داد:
اشرار متواری برای دریافت امان نامه چه باید بکنند؟
استان کرمان علیرغم بستر‌های بالقوه برای بروز تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها ازجمله موقعیت خاص جغرافیایی تبعات خشک‌سالی‌های مداوم و برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی و بعضاً بروز رویداد‌های ناامنی، خوشبختانه با همکاری آحاد مردم و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی، نظامی، انتظامی و قضایی و شورای تأمین استان و شهرستان‌ها، از امنیت پایداری برخوردار می‌باشد
انهدام باند فساد فعالان توزیع لاستیک در کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از شناسایی و انهدام باند ارتشاء و رشاء در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان خبر داد.
احکام قطعی پرونده فساد اداری شرکت غله صادر شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: احکام قطعی پرونده فساد اداری شرکت غله استان کرمان صادر شده و در مرحله اجرای احکام قرار دارد.
پیگیری وصول جبران خسارات معادن به استان
استاندار کرمان گفت: یک درصد از خسارات معادن به استان باید با جدیت پیگیری و وصول شود.
کرمان در چشم انداز دراز مدت با مشکل کم آبی مواجه نخواهد بود
استاندار کرمان گفت: کرمان به عنوان استان صنعتی مهم کشور در کنار کشاورزی گسترده خود، با اجرای طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان در چشم انداز دراز مدت با مشکل کم آبی مواجه نخواهد بود.
مدیر حفظ نباتات کشاورزی کرمان:
حمله ملخ‌ها به جازموریان در فروردین ۱۴۰۰
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان نسبت به عدم تناسب سطح آلودگی و امکانات مبارزه با آفت ملخ صحرایی هشدار داد و گفت: در حال حاضر با توجه به پیش بینی که از سطح آلودگی داریم، امکانات موجود کافی نیستند،
شهر‌های بی رنگ و رو و بیکاری؛ سهم کرمان از درآمد‌های کلان معادن
زینی وند اظهار کرد: با توجه به وزن درآمد و ثروتی که از استان تولید می‌شود بیایید بگویید که استان کرمان چقدر بهره‌مند شده است؟ اگر استان سود برده بود اکنون شاهد این همه نامتوازنی توسعه در استان نبودیم و شهر‌های ما اینقدر بی رنگ و رو و حاشیه، رو به افزایش نبودند و بیکاری اینقدر زیاد نبود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه