پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی
رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه احداث سیل‌بند، تامین اثاثیه و احشام و جبران خسارات در مناطق سیل‌زده باید به سرعت و با جدیت انجام شود.
گزارش از سفر رئیسی به مناطق سیل‌زده کرمان
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور لحظاتی پیش برای بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان وارد فرودگاه جیرفت شد.
اعزام ماشین‌آلات مهندسی از سپاه، ارتش و وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق سیل زده جنوب کرمان
وزیر کشور اعلام کرد: ماشین‌آلات مهندسی از سپاه، ارتش و وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق سیل زده جنوب کرمان در راه این استان هستند.
دل نگرانی‌ها از اکتشافات معدن سیلیس منطقه کلمرز شهرستان کهنوج
بنابر ادعای مردم و فعالان محیط زیست کرمان به تازگی معدن سیلیس در ارتفاعات کلمرز شهرستان استان کرمان در دست اکتشاف است که در این منطقه گونه‌های جانوری مانند کل، بز و... زیست می‌کنند و همچنین آب شرب این شهرستان از رودخانه فصلی همین ارتفاعات تامین می‌شود از این معدن می‌گذرد و باعث آلودگی رودخانه و انتقال آن به سغره‌های زیر زمینی می‌شود.
آرزوی فوتبالی سرپرست کنونی هیات فوتبال استان کرمان
محسن سلاجقه، سرپرست کنونی هیات فوتبال استان کرمان از شهریورماه سال ۹۹ در این سمت مشغول به کار است و با وجود اینکه طبق قانون اداره شدن یک نهاد با سرپرست دچار محدودیت زمانی است، ولی حدود ۱۶ ماه است که سرپرست هیات فوتبال استان کرمان هنوز مشغول به فعالیت است و هنوز اقدامی برای معرفی رئیس جدید این هیات انجام نشده است. از سوی دیگر سلاجقه چند پیش در گفتگویی صراحتاً اعلام کرده آرزوی فوتبالی او لیگ برتری شدن مس کرمان است.
هزار راس دام تحویل دامداران خسارت دیده از سیلاب در جنوب کرمان می‌شود
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه سیلاب یکهزار راس دام جنوب کرمان را تلف کرد گفت: هزار راس دام توسط ستاد اجرایی فرمان امام تهیه و تحویل دامداران خسارت دیده از سیلاب در این منطقه می‌شود. باید محل‌های تخریب شده نگهداری دام‌ها در جنوب کرمان بازسازی شود.
خسارت سیلاب به راه‌ها و محصولات کشاورزی جنوب کرمان
بارش‌ها در استان کرمان به محصولات کشاورزی، راه‌ها و برخی خانه‌های روستایی در شهرستان‌های جنوبی خسارت وارد کرد.
در سال جاری ۱۴ مدیر و مسئول اجرایی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: در سال جاری ۱۴ مدیر و مسئول اجرایی به اتهام‌هایی از جمله اختلاس، ارتشاء و ترک فعل از سوی این دادسرا تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
سومین زمین لرزه پرتلفات تاریخ ایران
کوچه‌های خاکی بم بعد از گذشت ۱۸ سال از زلزله!
زلزله ۶.۶ ریشتری بم بامداد پنجم دیماه ۸۲ شهر بم و مناطق اطراف آن را ویران کرد و حدود ۵۰ هزار کشته برجاگذاشت که سومین زمین لرزه پرتلفات تاریخ ایران بعد از زلزله‌های اردبیل و دامغان بوده است.
حفاری برای دسترسی به آب‌های ژرف در کرمان آغاز شد
رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶ سال کار مطالعاتی برای دسترسی به آب‌های ژرف در کشور انجام شده است گفت: حفاری برای دسترسی به این آب‌ها با توجه به کم آبی در استان کرمان آغاز شده است.
واریز ۷۰۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن کرمان به خزانه دولت
استاندار کرمان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن استان کرمان به حساب خزانه دولت واریز شده است.
بررسی ظرفیت‌های جنوب استان کرمان در پی صدور مجوز تأسیس نخستین خانه مد
مجوز تأسیس نخستین خانه مد در جنوب کرمان در روز‌های اخیر صادر شد و انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت‌های گسترده این استان در حوزه مد و لباس از این‌پس شاهد اقدام‌های چشمگیر در این زمینه باشیم.
کشف معدنی بزرگ‌تر از معدن مس سرچشمه با ذخایر و عیار بالا در رفسنجان
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از کشف معدنی بزرگ‌تر از معدن مس سرچشمه خبر داد که مدیران رده بالای شرکت ملی صنایع مس ایران آن را اعلام کرده‌اند و بهره برداری از آن دغدغه و مشکل بیکاری بخش مهمی از جوانان این شهرستان را برطرف خواهد کرد.
پروژه ۴۰۰۰ واحدی مسکن در کرمان معطل مانده
پروژه اقدام ملی مسکن از مهم‌ترین پروژه‌هاست و اگر پروژه ۴۰۰۰ واحدی ستاد اجرایی در شهر کرمان همراه با دیگر پروژه‌ها پیش رفته بود، جزو استان‌های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن بودیم.
احضار یک مدیرکل و تعدادی از مدیران کرمانی به دادسرای کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تصریح کرد: علیه یکی از مدیران کل و تعدادی از مدیران که با اهمال، قصور و در برخی موارد تعمد و عدم حفاظت و صیانت از اراضی موجبات تصرف غیرقانونی اراضی را فراهم نموده بودند، به عنوان مدعی العموم اعلام جرم صورت گرفته و پرونده آن‌ها در دست رسیدگی است.
کارخانه آریا نخ زرند همچنان تعطیل است
با گذشت چند سال از توقف فعالیت کارخانه «آریا نخ» زرند در استان کرمان، هنوز حدود ۵۰ کارگر بیکار شده این کارخانه منتظر بازگشایی آن هستند.
چالش تنش آبی استان کرمان در نشست شورای راهبردی استان
حسن پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در نشست شورای راهبردی استان؛ بحران تنش آبی یکی از مسائل و چالش‌های بنیادی استان کرمان است.
فرآوری کنسانتره آهن جیرفت از سر گرفته می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان می‌گوید مشکل ادامه فعالیت کارخانه کنسانتره آهن جیرفت در نشست اخیر کارگروه رفع موانع تولید که با حضور مسوولان قضایی همراه بود حل شد.
زیرگذر میدان آزادی شهر کرمان روی قنات احداث شده است
کارشناس حوزه قنات و عضو هیات امنای مرکز قنات استان کرمان گفت: کرمان از نظر تعداد قنات در جایگاه هفتم و در میزان آبدهی قنات هانیز سومین استان کشور محسوب می‌شود.
استعفای چهار نماینده زیاد نیست؛
چقدر زشت توجیه کردید آقای ساردوئی
ذبیح الله اعظمی ساردوئی، نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: اینکه چهار نماینده استعفا داده اند تعدادی زیادی نیست. خدمت این نماینده عزیز باید عرض نمود که حتی حضور یک نماینده هم در کابینه زیاد بود چه برسد به چهار نفر. آیا می‌دانید کدام مجلس در راس امور است؟ آیا نمایندگی مجلس سکوی پرش آقایان در نظر گرفته شده است؟
حل مشکل بحران آب راور ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
معاون شرکت آبفای استان کرمان گفت: مشکلات کم آبی روستا‌هایی که جمعیت بیشتری دارند در اولویت قرار می‌گیرند و لیست آن‌ها به شکل مکتوب به استانداری اعلام می‌شود. حل مشکل بحران آب راور ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
ساخت کارخانه تولید کنسانتره بافق به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن آغاز شد
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق با تامین ۱۰۵ میلیون یورو سرمایه گذاری، ساخت کارخانه تولید کنسانتره به ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن را در چارچوب طرح تامین خوراک کارخانه گندله‌سازی معدن سه چاهون در این شهرستان آغاز کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای دفن دسته‌جمعی قربانیان کرونا در کرمان
انتشار تصاویر گور‌های دسته جمعی در کرمان بسیار شوکه کننده است. در فضای مجازی گفته شده است که گور‌های دسته جمعی در کرمان برای دفن فوت شدگان کرونا است. حقیقت ماجرای گور‌های دسته جمعی در کرمان را پیگیری کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باید با پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی برخورد شود
امام جمعه کرمان با انتقاد از شیوع پدیده سگ گردانی در پارک‌ها و معابر عمومی گفت: این پدیده ناشایستی است که باید با آن برخورد شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان:
شناسایی دلالان فروش غیرقانونی زمین در حاشیه شهر کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بر برخورد با هرگونه و نوع از اشکال زمین خواری، تغییر کاربری اراضی و تصرف غیرقانونی اراضی ملی تاکید و عنوان کرد: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، اجرایی و قضایی باید مد نظر قرار گیرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه