پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
سابقه ۱۸ ساله پروژه‌های نیمه تمام در شهر بافت
نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی از سابقه ۱۸ ساله پروژه‌های نیمه تمام در شهر بافت، خبر داد.
وضعیت امروز تالاب جازموریان نتیجه اقدامات نسنجیده دیروز؛
سدسازی‌های بی‌رویه و مرگ تدریجی جازموریان کرمان
اقدامات نسنجیده و ساخت بیش از ۳۰ سد، بند خاکی و بتونی در حوضه آبریز تالاب جازموریان در کرمان، حاشیه این تالاب در سیستان‌و‌بلوچستان را به منطقه‌ای پرمخاطره تبدیل کرده و روز‌های نفس‌گیری را برای مردم دلگان و بخش جلگه چاه‌هاشم رقم زده است.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد عنوان کرد:
خراب شدن محصولات کشاورزی جنوب استان پشت مرز‌های بسته
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: خرما و پسته در استان به دلیل عدم فعال بودن دیپلماسی اقتصادی در سردخانه‌ها رو به نابودی هستند، محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان در پشت مرز‌های بسته فاسد شده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل ورزش کرمان اعلام کرد:
وجود ۱۸۸ خانه ورزش روستایی در استان کرمان
میثم پاریزی گفت:وجود ۱۸۸ خانه ورزش روستایی در این استان با احتساب میانگین مبلغ ۸ میلیون تومان برای هر خانه اعتباری در حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه شده است.
بسط عدالت در عمق ۲۰۰ متری زمین/ رییس کل دادگستری استان کرمان پای درد دل کارگران زغال سنگ راور نشست
یدالله موحددر سفر یک روزه به شهرستان راور در اقدامی ابتکاری و دلسوزانه با حضور در عمق ۲۰۰ متری زمین در جمع کارگران معدن زغال سنگ همکار راور، پای درد ودل کارگران این معدن نشست.
کشاورزان شمال استان کرمان، به ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ثابت نیاز دارند
عباس سعیدی گفت:حدود ۲۱۲ هزار هکتار باغ پسته در شمال استان کرمان وجود دارد که در سال گذشته به ‌دلیل تغییرات اقلیمی میزان تولید پسته آن بسیار کاهش یافت همچنین آفات نیز به بخش کشاورزی خسارت زیادی وارد کرده به ‌طور مثال‌ زنجره خرما حسارات زیادی به نخلستان های استان وارد کرده است.
۱۵۷نفر به دلیل ابتلاء به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند
مهدی شفیعی گفت:در حال حاضر تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۱۵۷ نفر است.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان:
ژئوتوریسم معدن در کرمان فعال می‌شود
منوچهر رخ گفت:یکی از جاذبه های ژئوتوریسم و مناطق منحصر به فرد دنیا کلوت های شهداد با وسعت بسیار گسترده در دنیا مقام نخست و منطقه گندم بریان به عنوان گرم ترین نقطه دنیا محسوب می شود که در نزدیکی این منطقه قرار دارد و ژئوتوریسم دره راگه رفسنجان به طول چندین کیلومتر و عمق ۱۰۰ متر به عنوان جاذبه طبیعی شگفت انگیز در وسط کویر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
تخریبی بودن ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان کرمان
احمد اسکندری نسب گفت:در منطقه نوق رفسنجان ۹۵ نفر مدرسه ۶ کلاسه ای ساختند مدرسه ای که همه دست به دست هم دادند تا فرزندان این خطه از علم آموزی عقب نمانند امیدواریم این را در سطح آموزش و پرورش استان ترویج دهیم چرا که ۳۰ درصد فضاهای آموزشی استان کرمان تخریبی هستند و نیاز به ایمن سازی، نوسازی و استاندارد سازی دارند.
افتتاح قریب الوقوع طرح انتقال آب خلیج فارس به سیرجان
محمد جواد فدایی گفت: در چارچوب همین نگاه انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ در طرح‌های اقتصادی استان مشارکت جدی‌تری داشته باشند ، شرکت‌ها می‌توانند با لحاظ سیاست‌های تخصصی خودشان در طرح‌های دارای توجیه فنی اقتصادی سرمایه گذاری کنند.
از کندی اجرای فاضلاب زرند تا کارخانه در حال احداثی که مجوز ندارد
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان ویژه شهرستان زرند با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.
اجرای طرح حمایتی از کشاورزان یک استان
گوجه های کشاورزان جنوب کرمان خریداری شد
مدیر کل بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور از خرید حمایتی هزار تُن گوجه‌فرنگی جنوب کرمان خبر داد و گفت: طرح خرید حمایتی گوجه تا پایان خردادماه سال جاری ادامه دارد.
۹۸۰ باشگاه ورزشی کارگری در استان کرمان به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند
مدیرکل کار استان کرمان با اشاره به اینکه حدود ۹۸۰ باشگاه ورزشی کارگری در استان به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند گفت: فعالیت‌های ورزشی کارگری معلق شد.
تداوم گازرسانی به مناطق‌ محروم استان کرمان در سال جهش تولید
منوچهر فلاح گفت :امسال با این جهش بزرگ گازرسانی، خانوار تحت پوشش شهری از ۹۴ به ۹۷ درصد و خانوار روستایی از ۴۶ به ۵۲ درصد و در مجموع درصد خانوار تحت پوشش استان از ۷۵ به ۸۲ درصد ارتقا خواهد یافت.
عملی نشدن وعده رئیس جمهور برای خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان کرمان
گوجه‌کاران ضرر برداشت می‌کنند
یک کشاورز کرمانی با بیان این‌که کشاورزان این استان مزارع گوجه و پیاز را در سایه نبود حمایت‌ها رها کرده‌اند، گفت: وعده رئیس‌جمهور هم برای خرید حمایتی محصول گوجه‌فرنگی عملی نشد.
ورود شرکت زغال سنگ کرمان به بورس؛
ادامه اعتراضات کارگران «شرکت زغال سنگ کرمان»
کارگران «زغال سنگ کرمان» در ادامه اعترضات سال ۹۹، روز گذشته (پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت) مقابل ساختمان شرکت، واقع در مرکز استان، تجمع کردند.
تسطیح کوه شیوشگان با وجود مخالفت‌های گسترده همچنان ادامه دارد
بررسی‌های صورت گرفته باستان‌شناسان و با توجه به اسناد مکتوب موجود، کوه صاحب‌الزمان(عج) که در گذشته به آن «شیوشگان» می‌گفتند، به عنوان یکی از مناطق تاریخی کرمان، غار‌ها و دست‌کند‌های زیادی دارد که حاکی از این است که این منطقه سکونتگاه اولیه انسان‌ها در ماقبل تاریخ بوده است. این در حالیست که چند وقتی می‌شود که بخشی از کوه در اختیار بخش خصوصی (موسسه ملل) قرار گرفته و آن‌ها هم در حال کوه خواری و تسطیح کوه برای ایجاد مجموعه تفریحی، فرهنگی و اقامتی در این مکان هستند.
زمین‌های باسابقه ورزشی ریگان به دستگاه‌های اجراییِ دیگر که متولی ورزش نیستند، اهداء می‌شود
گسترش و توسعه زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی در ریگان در دستور کار نیست، بلکه زمین‌های باسابقه ورزشی به دستگاه‌های اجراییِ دیگر که متولی ورزش نیستند، اهداء می‌شود. ظاهرا در روز یکشنبه 21 اردیبهشت 99 در یکی از زمین‌های خاکی فوتبال شهر ریگان، کلنگی به زمین می‌خورد برای افتتاح مدرسه آن هم با حمایت بانک کشاورزی. این که بانک کشاورزی در یک منطقه محروم پای کار آمده و قصد دارد مدرسه‌ای افتتاح کند.
تله های مخوف استخرهای کشاورزی؛
قتلگاه ژئوممبران!
" پلیمری "وسدهای خاکی پنج نوجوان و جوان را به کام مرگ کشاند.
مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان عنوان کرد:
کمبود۲۱۵ هزار متر مربع فضای آموزشی در کرمان
سید محمد واعظی نژاد مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: برای رسیدن به استاندارد میانگین سرانه فضای آموزشی کشوری، به ۲۱۵ هزار متر مربع فضای آموزشی در کرمان نیاز است.
مسیر دسترسی به کمپ کویری و دریاچه‌ی بیابان لوت مسدود شد
فریدون فعالی گفت :با اشاره به این‌که بارندگی‌های اخیر به زیرساخت‌های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: «مسیر کمپ کویری و دریاچه‌ی لوت (شهداد) به دلیل این بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است».
مدیرعامل شرکت گل گهر عنوان کرد:
بیمارستان گل گهر ۱۶۰۰ شغل ایجاد می کند
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: با اجرا و بهره‌برداری بیمارستان تخصصی فاطمه زهرا(س) گل گهر، بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی مستقیم و یکهزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد خواهد شد و میزان پیشرفت این پروژه در حال حاضر ۵۷ درصد است.
برق ۱۷ روستای سیل‌زده شمال کرمان وصل شد/ حل مشکل شبکه آب ۱۶ روستا
به نقل از وزارت نیرو، میثم جعفرزاده، با بیان اینکه در حوزه برق تنها ۳ روستای استان با جمعیت ۳۰۰ خانوار بدون برق است، گفت: دیروز جمعه ۲ دستگاه مولد اضطراری در ۲ روستای کشیت و پشوییه راه اندازی شده و این ۲ روستا برق‌دار شد و در حوزه آبرسانی نیز ۴ روستا بدون آب است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد:
امداد رسانی به ۸۷ نفر در مناطق سیل زده کرمان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به ۸۷ نفر آسیب دیده از سیل در شهر‌های راین، گلباف، شهداد و ماهان از بامداد امروز صبح جمعه ۲۹ فروردین ماه جاری خبر داد.
نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت:
تصویب طرح ایجاد بندر خشک درمنطقه جیرفت
یحیی کمالی‌پور گفت:بندر خشک به پایانه‌ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی همچون ایستگاه‌های ریلی و پایانه‌های جاده‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) بوده و حداقل به ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه