پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در روستای حسین‌آباد نرماشیر اتفاق افتاد؛
تخریب دو اثر تاریخی برای ساخت پارکینگ در نرماشیر کرمان!
شیروانی باستان‌شناس از تخریب کامل دو عمارت شاخص تاریخی در شهرستان نرماشیر کرمان به خاطر ساخت پارکینگ خبر داد. شیروانی گفت: عمارت‌های «چهار در» به خاطر قرار داشتن در کنار جاده ترانزیت مهم کرمان- سیستان می‌توانست مرمت و حفاظت شود و به عنوان ایستگاهی فرهنگی در مسیر جاده مورد بهرهبرداری فرهنگی و رفاهی قرار گیرد و برای روستای حسین‌آباد نرماشیر نیز اعتبار فرهنگی و اقتصادی به همراه بیاورد.
تقدیر پور ابراهیمی از نقش بانک ملی در تامین مالی پروژه های بزرگ + تاکید دکتر فرزین بر خروج از بنگاهداری بانکی
محمد رضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در آیین" عملیات اجرایی شهرک زنجیره فوتوولتائیک انرژی های تجدیدپذیر ایران" در کرمان،بر نقش ممتاز بانک ملی ایران در تامین مالی پروژه های بزرگ ملی تاکید کرد. در این مراسم ،دکتر فرزین تاکید خاصی بر تداوم حمایت های بانک ملی از صنایع و در عین حال، تاکید بر خروج از بنگاهداری داشتند. در بخش دیگر از مراسم هم شاهد سخنرانی مدیرعامل شرکت نوران باما انرژی بودیم.
انتصاب‌های عجیب مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه دارد؛
ادعای حضور داماد نماینده انقلابی بعنوان مدیرعامل یک شرکت سرمایه‌گذاری!
سایت «کرمان‌نو» مدعی شده است که علی شیاری داماد محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز با تحصیلات الهیات و علوم سیاسی و بدون سابقه مرتبط معدنی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری راهیان سهام شده است. شرکت سرمایه گذاری «راهیان سهام» دارای پرتفوی بورسی و چهار شرکت فنی ومهندسی در زمینه عملیات معدنی و ساختمانی است. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال اضافه می‌کند که علی شیاری دارای سوابق حضور در وزارت صنعت و معدن می‌باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افتتاح طرح فولاد بوتیای ایرانیان کرمان در هفته دولت
بهره‌برداری از پروژه فولادسازی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با ظرفیت سالانه ۱.۵ میلیون تن که آبان ماه سال گذشته با حضور جمعی از مدیران و متصدیان و مدیرعامل بانک پاسارگاد بصورت آنلاین برگزار شد، در هفته دولت سال جاری توسط رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.
پروژه فلوتاسیون مس سرچشمه؛
بازگردانی مس از دورریز‌ها
پروژه فلوتاسیون مس سرچشمه یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان است که طی تفاهم‌نامه وزارت صمت با شرکت ملی مس گفته شده تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد و اجرای آن علاوه بر مزایای اقتصادی، دورریز‌های سرباره مس با عیار پایین را به محصول نهایی تبدیل می‌کند.
پتانسیل بالای خودکفایی کشور در ساینده‌های گارنت، در کنار کم مهری‌های حمایتی دولت و عدم حساسیت به آلایندگی مس باره
متاسفانه با وجود پتاسیل بالای کشور در تولید و خودکفایی و صادرات گارنت، حمایت‌های لازم از سرمایه گذاران بر روی این دسته از معادن در حد کافی و همتراز با ظرفیت‌های تولید ملی، صورت نپذیرفته و شاهد انواع کم توجهی‌ها می‌باشیم. از طرف دیگر ،با وجود اثبات آسیب زا بودن و مخاطرات استفاده از برخی ساینده‌های مضر که از گذشته جهت رسوب زدایی (بلاستینگ) در صنایع استفاده می‌شد (سرباره‌ها مثل مسباره، گریت، سیلیس)، همچنان در ایران به دلایلی چند (خصوصا پتائین تر بودن قیمت ) به میزان زیادی توسط پیمانکاران مورد استفاده قرار گرفته و سازمان‌های متولی و ناظر بر محیط زیست و استاندارد کشور، کمترین توجهی جهت برخورد قانونی نمی‌کنند. صحبت‌ها و جهت دهی‌های صورت پذیرفته توسط دکتر کاظم اسماعیلی مدیر عامل شرکت معدنی “نوآوری معادن نیکان” هلدینگ توسعه نوآوران آپادانا،در این خصوص قابل تامل است.
مدیران نباید انتظار داشته باشند رسانه ها کم کاری های آنان را توجیه کنند
حجت الاسلام حمیدی، مطالبه گری رسانه ها در حوزه های اقتصاد، معیشت و توسعه اقدامات حوزه پیشگیری از وقوع جرم را در کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی موثر دانست و تصریح کرد: مدیران نباید انتظار داشته باشند رسانه ها کم کاری های آنان را توجیه کنند اما باید با اطلاع رسانی صحیح، اقدامات منطقی انجام شده را با وجود نیروی انسانی و امکانات موجود به مردم اعلام کرد. رسانه ها را امانت دار می دانیم و بر این اصل معتقدیم که رسانه ها حرف مردم را به طور دقیق به دستگاه قضایی و اقدامات دستگاه قضایی را نیز به شکل دقیق در جامع مطرح می کنند، مگر آنکه خلاف این موضوع به اثبات برسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اولویت با تدفین شهدای گمنام در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها؛
آقای استاندار، شهدا بالای دیدگان ما هستند، اما شما بیشتر به حرفت بیندیش!
اینکه با نوعی ظاهر گرایی بنا بر این بگذاریم که با تدفین شهدای گمنام در مدارس و دانشگاه‌ها، بستر را برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فراهم می‌کنیم، در شرایط حاضر بنظر امری اشتباه خواهد بود. حتی ممکن است، زمینه را برای نوعی کم توجهی هم فراهم کند. از استاندار محترم کرمان و توصیه شان در خصوص تدفین شهدای گمنام در مدارس و دانشگاهی، درخواست می‌کنیم، اندکی بیشتر بیندیشند.
پروژه انتقال آب هلیل رود، پیوست زیست محیطی ندارد
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم پروژه انتقال آب از هلیل رود به شهر کرمان اجرایی شود و با تمام وجود جلوی این پروژه را خواهیم گرفت. باید بگویم هنوز این پروژه در دست اقدام است و مشکلات زیادی برای مناطق جنوبی استان به رغم اینکه هنوز انتقال آب صورت نگرفته به وجود آورده است.
برگزاری نشست تخصصی با محوریت «بررسی چالش‌های منابع طبیعی جنوب کرمان» در دانشگاه جیرفت
نشست تخصصی با محوریت "بررسی چالش های منابع طبیعی جنوب کرمان" با حضور هیئت رئیسه دانشگاه، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و جمعی از اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه جیرفت برگزار شد.
امرار معاش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سیرجانی‌ها از بافت گلیم و قالی
گلیم شیرکی پیچ از زمانی که در فهرست جهانی یونسکو جای گرفت، خاستگاه خود یعنی سیرجان را در فهرست مقاصد سفر گردشگران قرار داد تا کارگاه‌های تولید این گلیم را از نزدیک ببینند.
۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی
رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه احداث سیل‌بند، تامین اثاثیه و احشام و جبران خسارات در مناطق سیل‌زده باید به سرعت و با جدیت انجام شود.
گزارش از سفر رئیسی به مناطق سیل‌زده کرمان
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور لحظاتی پیش برای بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان وارد فرودگاه جیرفت شد.
اعزام ماشین‌آلات مهندسی از سپاه، ارتش و وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق سیل زده جنوب کرمان
وزیر کشور اعلام کرد: ماشین‌آلات مهندسی از سپاه، ارتش و وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق سیل زده جنوب کرمان در راه این استان هستند.
دل نگرانی‌ها از اکتشافات معدن سیلیس منطقه کلمرز شهرستان کهنوج
بنابر ادعای مردم و فعالان محیط زیست کرمان به تازگی معدن سیلیس در ارتفاعات کلمرز شهرستان استان کرمان در دست اکتشاف است که در این منطقه گونه‌های جانوری مانند کل، بز و... زیست می‌کنند و همچنین آب شرب این شهرستان از رودخانه فصلی همین ارتفاعات تامین می‌شود از این معدن می‌گذرد و باعث آلودگی رودخانه و انتقال آن به سغره‌های زیر زمینی می‌شود.
آرزوی فوتبالی سرپرست کنونی هیات فوتبال استان کرمان
محسن سلاجقه، سرپرست کنونی هیات فوتبال استان کرمان از شهریورماه سال ۹۹ در این سمت مشغول به کار است و با وجود اینکه طبق قانون اداره شدن یک نهاد با سرپرست دچار محدودیت زمانی است، ولی حدود ۱۶ ماه است که سرپرست هیات فوتبال استان کرمان هنوز مشغول به فعالیت است و هنوز اقدامی برای معرفی رئیس جدید این هیات انجام نشده است. از سوی دیگر سلاجقه چند پیش در گفتگویی صراحتاً اعلام کرده آرزوی فوتبالی او لیگ برتری شدن مس کرمان است.
هزار راس دام تحویل دامداران خسارت دیده از سیلاب در جنوب کرمان می‌شود
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه سیلاب یکهزار راس دام جنوب کرمان را تلف کرد گفت: هزار راس دام توسط ستاد اجرایی فرمان امام تهیه و تحویل دامداران خسارت دیده از سیلاب در این منطقه می‌شود. باید محل‌های تخریب شده نگهداری دام‌ها در جنوب کرمان بازسازی شود.
خسارت سیلاب به راه‌ها و محصولات کشاورزی جنوب کرمان
بارش‌ها در استان کرمان به محصولات کشاورزی، راه‌ها و برخی خانه‌های روستایی در شهرستان‌های جنوبی خسارت وارد کرد.
در سال جاری ۱۴ مدیر و مسئول اجرایی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: در سال جاری ۱۴ مدیر و مسئول اجرایی به اتهام‌هایی از جمله اختلاس، ارتشاء و ترک فعل از سوی این دادسرا تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
سومین زمین لرزه پرتلفات تاریخ ایران
کوچه‌های خاکی بم بعد از گذشت ۱۸ سال از زلزله!
زلزله ۶.۶ ریشتری بم بامداد پنجم دیماه ۸۲ شهر بم و مناطق اطراف آن را ویران کرد و حدود ۵۰ هزار کشته برجاگذاشت که سومین زمین لرزه پرتلفات تاریخ ایران بعد از زلزله‌های اردبیل و دامغان بوده است.
حفاری برای دسترسی به آب‌های ژرف در کرمان آغاز شد
رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶ سال کار مطالعاتی برای دسترسی به آب‌های ژرف در کشور انجام شده است گفت: حفاری برای دسترسی به این آب‌ها با توجه به کم آبی در استان کرمان آغاز شده است.
واریز ۷۰۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن کرمان به خزانه دولت
استاندار کرمان گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن استان کرمان به حساب خزانه دولت واریز شده است.
بررسی ظرفیت‌های جنوب استان کرمان در پی صدور مجوز تأسیس نخستین خانه مد
مجوز تأسیس نخستین خانه مد در جنوب کرمان در روز‌های اخیر صادر شد و انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت‌های گسترده این استان در حوزه مد و لباس از این‌پس شاهد اقدام‌های چشمگیر در این زمینه باشیم.
کشف معدنی بزرگ‌تر از معدن مس سرچشمه با ذخایر و عیار بالا در رفسنجان
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از کشف معدنی بزرگ‌تر از معدن مس سرچشمه خبر داد که مدیران رده بالای شرکت ملی صنایع مس ایران آن را اعلام کرده‌اند و بهره برداری از آن دغدغه و مشکل بیکاری بخش مهمی از جوانان این شهرستان را برطرف خواهد کرد.
پروژه ۴۰۰۰ واحدی مسکن در کرمان معطل مانده
پروژه اقدام ملی مسکن از مهم‌ترین پروژه‌هاست و اگر پروژه ۴۰۰۰ واحدی ستاد اجرایی در شهر کرمان همراه با دیگر پروژه‌ها پیش رفته بود، جزو استان‌های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن بودیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه