پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سود تیم‌داری ورزشی به شرکت‌های صنعتی و معدنی بزرگ می‌رسد
استاندار کرمان گفت: تمام صنایع باید درصدی از فعالیت‌های خود را به مسئولیت اجتماعی اختصاص دهند لذا رسالت و وظیفه آن‌ها حمایت از ورزش این استان است.
حمل دریایی محصولات کشاورزی جنوب کرمان برای اولین بار
مجوز حمل دریایی محصولات کشاورزی منطقه جنوب کرمان با کشتی به کشور‌های روسیه و قزاقستان برای اولین بار توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان اخذ شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:
شرکت مس برای احداث محور رابر - کرمان متعهد شد
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به تعیین مسیر پیشنهادی محور جدید رابر - کرمان توسط کارشناسان مجری، از متعهد شدن مجمع عمومی شرکت ملی مس ایران در زمینه پرداخت هزینه‌های احداث این محور خبر داد.
مدیرکل اطلاعات استان کرمان پاسخ داد:
اشرار متواری برای دریافت امان نامه چه باید بکنند؟
استان کرمان علیرغم بستر‌های بالقوه برای بروز تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها ازجمله موقعیت خاص جغرافیایی تبعات خشک‌سالی‌های مداوم و برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی و بعضاً بروز رویداد‌های ناامنی، خوشبختانه با همکاری آحاد مردم و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی، نظامی، انتظامی و قضایی و شورای تأمین استان و شهرستان‌ها، از امنیت پایداری برخوردار می‌باشد
انهدام باند فساد فعالان توزیع لاستیک در کرمان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از شناسایی و انهدام باند ارتشاء و رشاء در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان خبر داد.
احکام قطعی پرونده فساد اداری شرکت غله صادر شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: احکام قطعی پرونده فساد اداری شرکت غله استان کرمان صادر شده و در مرحله اجرای احکام قرار دارد.
پیگیری وصول جبران خسارات معادن به استان
استاندار کرمان گفت: یک درصد از خسارات معادن به استان باید با جدیت پیگیری و وصول شود.
کرمان در چشم انداز دراز مدت با مشکل کم آبی مواجه نخواهد بود
استاندار کرمان گفت: کرمان به عنوان استان صنعتی مهم کشور در کنار کشاورزی گسترده خود، با اجرای طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان در چشم انداز دراز مدت با مشکل کم آبی مواجه نخواهد بود.
مدیر حفظ نباتات کشاورزی کرمان:
حمله ملخ‌ها به جازموریان در فروردین ۱۴۰۰
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان نسبت به عدم تناسب سطح آلودگی و امکانات مبارزه با آفت ملخ صحرایی هشدار داد و گفت: در حال حاضر با توجه به پیش بینی که از سطح آلودگی داریم، امکانات موجود کافی نیستند،
شهر‌های بی رنگ و رو و بیکاری؛ سهم کرمان از درآمد‌های کلان معادن
زینی وند اظهار کرد: با توجه به وزن درآمد و ثروتی که از استان تولید می‌شود بیایید بگویید که استان کرمان چقدر بهره‌مند شده است؟ اگر استان سود برده بود اکنون شاهد این همه نامتوازنی توسعه در استان نبودیم و شهر‌های ما اینقدر بی رنگ و رو و حاشیه، رو به افزایش نبودند و بیکاری اینقدر زیاد نبود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک درصد درآمد معادن کرمان در همان منطقه هزینه شود
دبیر شورای معادن استان کرمان در شورای معادن استان گفت: معادن این استان موظف‌اند یک درصد درآمد خود را در منطقه کاری خود هزینه کنند.
۴۱۸ تصادف منجر به فوت در ۱۱ ماه گذشته
مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای و راهداری استان کرمان گفت: در شمال استان کرمان به دلیل شیوع کرونا در ۱۱ ماهه امسال سفر‌ها ۱۹ درصد و تعداد مسافر ۲۱ درصد کاهش یافته‌اند.
گره از کار معدن تیتانیوم کهنوج باز شد
با ورود دستگاه قضایی گره از کار معدن تیتانیوم کهنوج باز شده است
اعتراف تاسف بار وزیر صمت؛
مرغ در کرمان نایاب شد
مرغ در استان کرمان مانند هفت گنج شده که نصیب هر کسی نمی‌شود، اما علت نایاب بودن مرغ در کرمان را در قانون‌مداری آن‌ها جست و جو کنید. این در حالی است که چندی پیش وزیر صمت اعتراف تاسف‌باری داشت و گفته بود: «برای تولید مرغ و تخم‌مرغ مشکل داریم!» واردات ۲ هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است و این محدودیت‌ها برای رونق تولید داخل انجام شد. تولید مرغ و تخم مرغ ما ۸۵ درصد وابسته به خارج از کشور است، زیرا خوراک دام از خارج وارد می‌شود، اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است
برگزاری چهارمین کنگره جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان
دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان از برگزاری چهارمین کنگره جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) در روز جمعه یکم اسفندماه خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایجاد هزار فرصت شغلی در معادن شهرک بابک
فرماندار شهربابک از اشتغال هزار نفر از ابتدای سالجاری تاکنون در معدن‌های مس، مهام کوشان، ایجو، فلات بابک و کارخانه کاشی این شهرستان خبر داد.
اقتصاد کرمان بیش از ۲ برابر میانگین کشور آب بر است
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: این استان ۶.۹ درصد منابع آبی کشور را مصرف می‌کند، در حالی که کرمان ۳.۴ درصد از اقتصاد کشور را در اختیار دارد و این آمار نشان می‌دهد که اقتصاد کرمان بیش از ۲ برابر میانگین کشور آب بر است.
برطرف کردن نگرانی قطعی برق صنعتگران در شرایط فعلی اقتصاد
نشست هم اندیشی مدیران برق استان کرمان با واحد‌های تولیدی برگزار و اعلام شد واحد‌های صنعتی مصرف کننده ۴۱ درصد مصرف برق استان هستند و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، در الویت قطع شدن برق قرار نگیرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۵۰میلیارد تومان اعتبار برای محور کرمان دیهوک هزینه شده است
استاندار کرمان با بیان اینکه پروژه محور کرمان، راور، دیهوک از محور‌های حیاتی کشور است گفت: برای این پروژه تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز است.
به زودی؛ اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در راور
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز‌های لازم برای آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد و افزود: ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این طرح در شهرستان راور با تولید ۱۵ هزار تن روی و ۱۵ هزار تن روی در فاز اول و همین مقدار در فاز دوم رقم خواهد خورد
دفن دسترنج کشاورزان
بعد از خسارت سنگین سرمازدگی، این بار زحمات و امید کشاورزان جازموریان در طوفان شن دفن شد.
طرح حذف صنوف مزاحم و آلاینده در حال انجام است
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان از شروع حذف تدریجی مشاغل مزاحم و آلاینده از محله‌های شهر کرمان و اجرای طرح «آرام‌سازی محله‌ها» خبر داد.
برای ایجاد تمدن نوین اسلامی به تغییر در رویه ها نیاز داریم
استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان باید مهمترین دانشگاه کشور باشد گفت: برای ایجاد تمدن نوین اسلامی نیازمند تغییراتی در رویه ها هستیم و از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران برای پویایی نظام تعلیم و تربیت باید بهره مند شویم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم سالم سازی بستر خانواده‌های معتاد برای مصون کردن کودکان
مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به آمار بالای آسیب‌های اجتماعی در رفسنجان ازجمله کودک آزاری خاطر نشان کرد: ریشه این مسئله به اعتیاد و خانواده برمی‌گردد و باید با مداخله‌های اجتماعی بستر خانواده را سالم سازی کرد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر اموزش و پرورش کرمان:
در کرمان، آموزش تعطیل نیست
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: از ظرفیت همه دستگاه‌ها به ویژه بسیج دانشجویی و بسیج فرهنگیان استفاده شد و اجازه ندادیم، دانش آموزی از تحصیل باز بماند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
وعده های استانی
راور،زرند،کوهبنان،انار
رفسنجا،شهربابک،سیرجان
جیرف،عنبرآ،نرماشر،رودبار
کهنو،منوجا،فاریاب،قلعه گنج
کرمان،بم،فهرج،ریگان
بافت،بردسیر،رابر،ارزوئیه