پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 01
امید باغ گیاه‌شناسی پیکان شهر ، به دیوان عدالت
همه بلاهایی که سر باغ گیاه شناسی آوردیم:
pic
سردار رادان و پیش بینی تلفات ۵۰۰ نفره در سال با تداوم فعالیت خودروهای قاچاق بر( شوتی) + شوتی ها رو ول کن ، به وضعیت ترافیک جاده امام رضا و محور تهران- پاکدشت برس
سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور (فراجا)حضور خودروهای شوتی در جاده‌ها را نگران‌کننده دانست و بیان داشت که تلفات ناشی از تصادف خودروهای تندرو حامل قاچاق (شوتی) در جاده‌های کشور تاکنون نزدیک به ۴۰۰ نفر رسیده و با تداوم وضعیت، پیش بینی می شود که تلفات امسال به ۵۰۰ نفر برسد. ضمن تائید تاکیدات سردار رادان و با توجه به اهمیت موضوع و کم تعهدی اثبات شده پلیس راهور و پلیس راه در جاده امام رضا تهران و محور تهران- پاکدشت ، تقاضای صدور دستورات ویژه برای مداخله در این محور را داریم. این محوراز سه نقیصه کمبود دوربین های کنترل سرعت( خصوصا بعد از منطقه تعویض پلاک به سمت پاکدشت)، عادت مرگ افرین حضور و حرکت خودروهای سنگین در لاین سه (لاین سرعت) و کم رنگی کاملا مشهود پلیس ( گشت ثابت و سیار) برای جریمه کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین مبادرت کننده به این تخلف و تعداد غیرمتعارف سرعت گیرها در پاکدشت ( شهر را تبدیل به منطقه گلوگاهی کرده ، در حالی که با نصب دوربین های کنترل سرعت، به راحتی قابل رفع است) بشدت در رنج بوده و با اعمال همین سه پیشنهاد، می توان تا ۲۵درصد از بار ترافیک این محور کاست.
با ترافیک و آلودگی تهران به زودی خداحافظی می‌کنیم + کلاع هایی که بع بع می کنند و گوسفندهایی که قار قار می نمایند
اینکه به حد بالایی از صلاحیت ها، توانمندی های فکری و تیم سازی بعنوان الزامات موثر بر توسعه بخشی و ملی حرف می زنیم، نابجا نیست. فردی با منظومه فکری نسبتا تندرو و غیرمتوازن در سه رکن جمهوریت، اسلامیت و انقلابی گری، با توانایی های فکری- تحلیلی غیرکافی برای پستی همانند شهرداری تهران و تیمی غیر جامع، با توسل به هزار روش و وسیله، شهردار تهران شده است. در جلسات می نشیند و چند نکته و حرف خوب می شنود و فکر می کند که می توان بشکل جامع ،پیاده سازی هم کرد؟ یک روز از طرح جامع حرف می زند و یک روز از معماری شهری و روز دیگر از اثرات کوانتوم و گردش کواکب بر مدیریت شهری تهران. هیچ جای گلایه و تعجب هم وجود ندارد. زیرا این فرد صرفا با همین سطح و الگوی فکری ، توان ورود به مسائل را دارد . آقای شهردار عزیز ، با یک نم باران شهر را آب می برد و تو عاجز از مدیریت شهری، طرح بی خاصیت و مسخره ای بنام طرح ترافیک از جیب مردم می چاپد و شهر غرق در نکبت آلودگی هواست و تو لبخند بر گوشه لب داری. تو حتی توان مدیریت بر پیمانکاران برای تمیز نگاه داشتن سرویس های بهداشتی این شهر را هم نداری( اگر مخالفی، دستت را بده به ما تا اثبات کنیم). ترافیک عصر و شب تهران ، ساعت ها از وقت شهروندان دارای پتانسیل اثرگذاری بر توسعه ملی می کاهد( شما بخوانید ، می کشد) و تو هنوز اندر خم یک کوچه ای و افتخار می کنی به رفتن به چین و ماچین. برادر عزیز ، خودت را گول نزن و فریفته جماعت بادمجان دور قاب چین و اطرافیان متملق هم نشو. حضرتعالی نه توانایی و تفکر لازم برای برچیدن و خداحافظی شهر از تراقیک و الودگی را داری و نه همت و اراده ورود به این کار را . اختیارات زیاده از حد و دسترسی به منابع وافر بیت المال ، حتی پای انقلابی گری تو را هم شل کرده است. خودت قاضی خودت.
مترو پرند از احمدی نژاد تا روحانی ، از روحانی تا رئیسی:
وعده افتتاح مترو پرند برای پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲، بعد از ۱۴ سال تاخیر
محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشته است که پنج شنبه نهم آذر ۱۴۰۲، ایستگاه متروی پرند افتتاح می‌شود و در طرح توسعه مترو ۶ ایستگاه و ۲۹ کیلومتر را اجرایی کرده‌ایم. لازم به توضیح است که بررسی‌های اولیه احداث این خط مترو نشان می‌دهد که طول این خط ۵۰ کیلومتر بود که ۵ ایستگاه نیز برای آن پیش‌بینی و مقرر شده بود تا خط متروی پرند از خط یک مترو و از ایستگاه شاهد منشعب شود؛ اتفاقی که همه مسئولان در وهله اول از آن حمایت کردند؛ اما در عمل ۱۴ سال به طول انجامید و زمانی که به پیشرفت بیش از ۹۰ درصد عملیات ساختمانی رسید، در زمین این سازمان و آن سازمان پاسکاری شد.
روزمرگی اعضای شورای شهر تهران به اسم اقدام و برنامه ریزی؟ + این داستان زهرا شمس احسان و قضاوت با خودتان
وقتی از پیامد مصیبت‌ها و فلاکت‌های برخی مهندسی‌ها در انتخابات حرف می‌زنیم، وقتی از ورود افراد کم صلاحیت به شورای شهر می‌گوییم و... دوستان ما خرده می‌گیرند که سیاه نمایی می‌کنیم. در حالی که واقعا دلمان برای منافع ملی و حقوق انسانی شهروندان مان می‌سوزد. برنامه دیدار‌های روزانه اعضای شورای شهر تهران را در سایت‌های مختلف رصد کنید. مصوبات شورا را بخوانید. بخدا دل کافر هم به رحم می‌آید. آخر این چه سطح آغشتگی به روزمرگی و نقاب زدن عملکردی بجای برنامه و عملکرد است؟ فعلا که از دست مان کاری بر نمی‌آید، اما خداوند ریشه بانیان انحراف در انتخابات و جهت دهی‌های نامیمون را بشکل بینانسلی بکند تا هم خودشان از شر خودشان راحت شوند و هم شهروندان از عملکرد‌های مداخله جویانه احتمالی این جماعت. به هیچ وجه تصور نکنید که قصد تخریب سرکار خانم زهرا شمس احسان وجود دارد. با جماعتی درگیریم که غالبا یکی بدتر از دیگری است و انتظار داریم، شهردار و شهرداری هم ایفای وظیفه قانونی کنند؟ زرشک، از نوع طلایی. جماعت درمانده در خود را چه به راهبری راهبردی دیگران. حقوق ماهیانه و پشت فیش و روی فیش تان را بگیرید و خوش باشید. ان شاالله که حلال است.
اول برای ترافیک، آلودگی کشنده و افزایش کودکان در چهارراه ها چاره‌ای بیاندیش بعد لاف بازسازی غزه بزن!
احمد زیدآبادی در یادداشتی نوشت؛ علیرضا زاکانی از آمادگی شهرداری تهران برای بازسازی غزه خبر داده است! اگر جنگ در غزه به سرانجامی برسد، طبعاً قطر و امارات و عربستان برای بازسازی آن پول و امکانات بیشتری در اختیار دارند و بعید است نقشی برای جمهوری اسلامی در این باره در نظر بگیرند.آقای زاکانی اما اگر واقعاً توانایی بازسازی و سازندگی جایی را دارد، اول برای ترافیک جانکاه، تراکم خفه‌کننده، آلودگی کُشنده و مستمر، مصائب اجاره‌نشینی، رشد فزایندهٔ حضور کودکان و زنان مستمند بر سر چهارراه‌ها، نابودی باغ‌ها، فرسودگی محلات، گسترش خطرناک حاشیه‌نشینی و فقر، بوی گند اطراف فرودگاه و دیگر دردهای بی‌درمان پایتختی که شهردار آن شده است، چاره‌ای بیاندیشد بعد لاف بازسازی غزه را به میان آورد!
ماجرای سفر عضو شورا(آخوندی) به اندونزی و هدیه ۵۰۰ دلاری برای هر یک از اعضای تیم ملی +توضیح چمران و مظفر رئیس کمیته بودجه شورا
مهدی اقراریان عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران مدعی است که محمد آخوندی به اندونزی سفر کرده است و در این سفر هدایای ۵۰۰ دلاری شهرداری تهران برای اعضای تیم فوتبال زیر ۱۷ سال برده است. میثم مظفر( پسر حسین مظفر مجمع تشخیص مصلحت) رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در پاسخ به اقراریان با تاکید بر این که سفر آخوندی از طرف شورا و شهرداری نبوده گفت موضوع هدیه ۵۰۰ دلاری نیز صحت ندارد. رئیس شورا نیز اعلام کرد آخوندی برای رفتن به این سفر از مرخصی استفاده کرده است. سوال اینجاست که چرا کسی نپرسید برای چه عضو شورای شهر تهران باید از مرخصی استفاده کند و به اندونزی برود؟ بابا دست بردارید از بازی.
بررسی دقیق مخاطرات طبیعی منطقه‌ برای ساخت مجموعه ورزشی جدید پیش‌بینی شده + سازمان بازرسی این ادعا را برای آینده ذخیره کند
بعد از اراده دولت محترم سیزدهم مبنی بر ساخت مجموعه ورزشی بزرگ بین المللی برای تهران در نزدیکی حرم امام خمینی (ره)، کارشناسان صراحتا بر مخاطرات زمین‌شناختی این تصمیم و خطای تاریخی و اثرات جبران‌ناپذیر آن با توجه به وجود دو گسل و فرونشست های جنوب تهران، هشدار دادند. اما واکنش شرکت توسعه بنوبه خود جالب بوده و مدعی شده است که تمامی موارد پیش بینی شده اند. خوشحال می شویم این اظهار نظر شرکت توسعه زیرساخت درست بوده باشد. اما در عین حال از سازمان بازرسی کل کشور درخواست می کنیم که بشکل پیش نگر این ادعا را مورد توجه داشته باشد،چرا که در صورت وقوع هرگونه مشکل( البته خدای ناکرده)، مدیران وقت الزاما باید به نهادهای قضایی معرفی شوند.
پایان سه دهه انتظار مردم شهریار در ۲۸ آبان ۱۴۰۲ و افتتاح بیمارستان امام خمینی
بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار که پس از سه دهه پیش کلنگ آن زده شده روز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ از سوی رییس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید. با افتتاح بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی امام خمینی بسیاری از مشکلاتی درمانی شهروندان شهرستان شهریار از بین خواهد رفت. این بیمارستان به تنهائی بیش از مجموع سه بیمارستان دولتی و خصوصی فعال در شهرستان تخت‌های درمان خواهد داشت.
ما متوجه نقش بانک شهر در سفر چین آقای زاکانی نشدیم، شهردار شفاف سازی کنند، شاید متوجه شدیم
علیرضا زاکانی که اخیرا در سفر به چین برای شرکت در اجلاس «یک کمربند، یک جاده» حضور یافته بود و قرارداد واگن‌های مترو را نیز نهایی کرد با حضور در صحن شورای شهر تهران دستاوردهای سفر خود به چین به ویژه در حوزه حمل و نقل را در قالب گزارشی برای اعضای شورای شهر تهران تشریح کرد و از نقش مدیرعامل بانک شهر در کمک به حمل و نقل عمومی قدردانی کرد و ... . ما متوجه نقش بانک شهر نشدیم، ای کاش شهردار یا مدیرعامل بانک شهر، اندکی شفاف تر توضیح بدهند که چی به چیه؟
نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی مطابق با مصوبه شورای شهر تهران نیست + گلایه مردم از کرایه ها در زمان های پیک
رئیس‌ کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مبالغ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در ساعات اوج به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند.
پلیس راهور: بیلبوردهای شعر در تهران موجب افزایش تصادف می‌شود
رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد که درباره استاندارد بیلبوردهای شهری دستورالعمل دقیقی نداریم؟! یعنی نمی توانیم بگوییم که این تعداد کاراکتر اگر در بیلبورد باشد استاندارد است یا خیر! آن چیزی که رعایت می شود این است که بیلبورد پیام و محتوا را به مخاطب منتقل کند، باید موجز باشد و ٨ الی ١٥ ثانیه جهت ملاحظه مخاطب زمان ببرد. طبیعتا راننده شاید نتواند اشعار روی بیلبورد را بخواند، اساسا بسیاری از این محتواها بیش از راننده، سرنشین‌ها مخاطبش هستند.سرهنگ مصطفی زینی‌وند رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ معتقد است که این بیلبوردهای در کنار جاده یا بزرگراه را می‌توان نوعی به هم ریختگی محیطی در نظر گرفت که الگوهای حرکتی چشم رانندگان را طبیعتا تحت تاثیر قرار می‌دهد و مختل می‌کند.
خلاقیت عجیب شهرداری تهران کار دست مردم داد؛ بالن قرمز ترکید و ۶ نفر سوختند! + صدور کیفرخواست
ترکیدن یکی از بالن‌های قرمز رنگ که هر کدام نماد «یک کارگاه عمرانی» در شهر هستند در محله چیتگر تهران باعث سوختگی شش نوجوان شده است. احتمالا استفاده از گاز‌های اشتعال‌زا علت بروز چنین حادثه بوده است.در این رابطه آمده است: براثر ترکیدگی یک بالن ۶ کودک در زمین بازی کودکان دچار سوختگی شدند. اورژانس سوختگی ۶ کودک را تایید کرده، اما در خصوص این که این بالن متعلق به چه بخشی است اظهار نظری نکرده است. درحال حاضر یکی از ارگان‌هایی که برای معرفی پروژه‌های عمرانی خود از بالن استفاده کرده، شهرداری تهران است. بر اساس اطلاعات تکمیلی ، کیفرخواست برای مقصرین حادثه توسط دادستانی ، صادر شده است.
تپسی مکلف شد مشکلات سرویس مدارس را رفع کند
دادستانی تهران اعلام کرد: شرکت تپسی مکلف شد ظرف یک هفته مشکلات سرویس مدارس را رفع کند و در صورت انصراف خانواده‌ها از دریافت خدمات سرویس، وجوه دریافتی را بلافاصله مسترد دارد.
چمران و ادعای ضعف زیر ساخت های آموزشی و دینی در منطقه ۲۲ تهران + تا حالا کجا بودی عمویی ؟
شهرداری تهران و شورای شهر متاسفانه فاقد جامعیت و مانعیت کارکردی بوده و این ضعف مشهود باعث ایجاد انواع فسادها و انحرافات و ضایع شدن حقوق شهروندان و افزایش نارضایتی ها شده است. این ادعا را حاضریم با مناظره علمی یا حضور در هر دادگاهی که اقایان متمایل به طرح دعوی در ان باشند، اثبات کنیم. آقای چمران، شما چند سال عضو شورای شهر بودی؟ مگر منطقه ۲۲دیروز ساخته شده یا اینکه تو و امثال تو ،دیروز وارد شورای شهر شده اید؟ کمبود امکانات و ضعف زیرساخت ها و وجود ناترازی ها، نتیجه ضعف مستقیم شما در شورای شهر است. نمی خواهی بازنشست شوی پدرجان؟ بیش از این به خودت و مردم این شهر ظلم نکن. حب دنیا و مقام هم اندازه ای دارد عمو جان.
ماجرای بالن های خبرساز شهر تهران + بجای بالن هوا کردن ریز هزینه های پروژه های عمرانی را بصورت ماهیانه اعلام کنید
سخنگوی شهرداری تهران درباره بالن‌های قرمزرنگی که این روزها بر فراز بخش‌های مختلف شهر تهران به پرواز درآمده است، توضیح داد. آقای سخنگو اما نگفتند که هزینه این بالن هوا کردن ها چقدر شده و قرارداد با چه شرکتی بسته شده است؟ آقای سخنگو نفرمودند تا کی باید تحمل کننده اقدامات سلیقه محور در شهرداری باشیم؟ پیشنهاد ما این است که بجای بالن هوا کردن( شما بخوانید فیل هوا کردن)، ریز هزینه هر پروژه عمرانی را بشکل ماهیانه در وبگاه شهرداری منعکس کنید. با این نوع ارایه گزارش، دلمان آرام تر می شود که فساد کمتری ممکن است در شهرداری اتفاق بیفتد.
مخالفت پرویز سروری شورای شهر، با مجوز طرح مسکن ۲۵ متری
پرویز سروری نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران می‌گوید مسکن ۲۵ متری نیاز خانواده ۲ نفره را نیز پاسخ نمی‌دهد و مشکلاتی همچون ترافیک را به دنبال خواهد داشت، لذا چنین مجوزی صادر نمی‌شود و مسکن ۲۵ متری ساخته نخواهد شد. این در حالی است که برخی از منتقدین معتقدند که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و شهروندان، دولت شهرداری‌ها را وادار به این کار خواهد کرد.
تلاش دوباره برای ورود روز تهران به تقویم
در جریان بررسی طرح «اصلاح تبصره ماده واحده مصوبه روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی» ناصر امانی، در تذکری عنوان کرد که سال ۹۵ این موضوع به تصویب شورا درآمده و به شهرداری تهران ابلاغ شد اما در نهایت دبیر شورای فرهنگ عمومی با نامگذاری روز تهران مخالفت کرده است.
کمیابی کپسول گاز مایع و قیمت ۱۴ برابر نرخ مصوب در بازار آزاد! + تکذیب تکراری مسئولان غیر راست گو
مدتی است که کمبود گاز مایع در تهران باعث افزایش چشمگیر قیمت کپسول‌های گاز شده است. البته مدیر پخش فرآورده‌های نفتی تهران ضمن رد این موضوع اعلام کرد که نه‌تنها کمبودی وجود ندارد، بلکه میزان تولید و عرضه بیش از تقاضاست.
ادعای شناسایی تاکسی‌های غیرفعال از طریق طرح
ادعا می‌شود که طرح «لاگ هوشمند» برای تاکسی‌های گردشی و تلفنی آغاز شده و در این طرح، تاکسیرانان باید تعداد حداقل ۲۰ تراکنش پرداخت الکترونیک کرایه را با استفاده از QR کد موجود روی برچسب نرخ کرایه ثبت کنند تا به عنوان تاکسیران غیرفعال شناسایی نشوند. این‌ها بخشی از صحبت‌های محمد علوی زاده، معـاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی تهران بوده که از ثبت اطلاعات ۳۰۰۰ تاکسی گردشی و خطی در طرح «لاگ هوشمند» خبر داده است. این در حالی است که همه از رانندگی جماعت بالایی از پیرمد‌ها و نیمه وقت‌ها اطلاع داریم. با این جماعت چه می‌کنید جناب محمد علوی زاده؟ منتظر دریافت پاسخ هستیم.
ادعای جمع آوری پل‌های عابر پیاده توسط شهرداری + در صورت صحت، شهرداری و شخص شهردار باید مقصر جرح‌ها و فوت‌های احتمالی باشند
جعفر تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران ، با انتقاد از اقدام جدید شهرداری زاکانی بیان داشت که چرا پل‌های عابر پیاده را جمع می‌کنید؟! این اقدام رواج بی‌نظمی است و تصادفات جرحی و فوتی را به شدت افزایش خواهد داد.وی با اشاره به جمع‌آوری ۳۰ پل عابر پیاده در پایتخت توسط سازمان زیباسازی شهرداری گفت: علت این اقدام را هزینه نگهداری پل‌ها و اقدام مطابق با آیین‌نامه عنوان کرده‌اند؛ در حالی که جمع‌آوری پل‌های عابر پیاده، نوعی انتحار و رواج بی‌نظمی است، چراکه پل‌های عابر پیاده محل امن تردد مردم محسوب می‌شوند.
الزام تمام ساختمان‌های تهران به تأمین پارکینگ در همان ساختمان یا در شعاع ۲۵۰ متری آن + کم توجهی به ممنوعیت قانونی خرید پارکینگ توسط غیر ساکنین و مالکان
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت، باتوجه به ضوابط و مقررات طرح تفصیلی شهر تهران تمامی ساختمان‌ها در زمان صدور پروانه و پایان کار ملزم به تأمین پارکینگ در همان ساختمان و یا در پارکینگ‌های دارای اسناد حقوقی در شعاع ۲۵۰ متری آن ملک از محل پارکینگ‌های اختصاصی محلی یا پارکینگ‌های مازاد سایر املاک هستند. این در حالی است که قانون درباره اجاره پارکینگ آپارتمان ذکر می‌کند، اجاره پارکینگ به مالکان همان ساختمان ایرادی ندارد، اما اجاره دادن پارکینگ آپارتمان به افراد غریبه و غیر ساکن ممنوعیت قانونی دارد، حتی ممکن است امنیت ساختمان را تهدید کند. در مورد خرید پارکینگ هم طبق همین روال باید پیش رفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چه کسی پاسخگوی ورود بخشی از پساب مناطق ۱۸ و ۱۹ به کانال‌ها و معابر شهری است؟ تشریح برنامه‌ها و چالش‌ها
مدیرکل محیط‌زیست شهرداری تهران با بیان اینکه در مناطق ۲۱ و ۲۲ شبکه فاضلاب شهری پیشرفت بسیار کمی داشته است، گفت: در مناطق جنوبی پایتخت بخصوص مناطق ۱۸ و ۱۹ شبکه فاضلاب و به تبع آن پذیرندگی پساب در بالادست وجود دارد، اما به دلیل عدم اتصال قسمت‌هایی از شبکه به تصفیه‌خانه‌ها و باز بودن پایان خط، بخشی از فاضلاب وارد معابر شهر می‌شود.
خشکی چشمه علی و ادعای بسته شدن شیب موجود در فاصله بین کوهک چشمه علی، کوه تبرک و دژ رشکان + مترو پاسخگو باشد
قدیر افروند مدیر پایگاه میراث ملی ری درباره دلایل احتمالی خشک شدن چشمه علی و اقداماتی که تاکنون برای رفع آن انجام شده است، توضیحاتی داد. طبق نقشه توپوگرافی کوهک چشمه علی ادامه کوه بی‌بی شهربانوست و در فاصله بین کوهک چشمه علی و کوه تبرک و دژ رشکان شیبی وجود دارد که از طریق آن تمام آب‌های بالادست به سمت دشت ری کانالیزه می‌شود. در واقع پهنه بالادست تهران به جز این شیب راه خروجی برای آب ندارد؛ چرا که کوه بی‌بی شهربانو جلو آن را گرفته و حالا در همان دهانه آب بالا زده است. به نظر می‌رسد تونلی که مترو به عمق ٢٠٠ متر حفر کرده، شرایط طبیعی سفره‌های زیرزمینی را مختل کرده است و موجب شده آب در محله صفاییه و چاه‌ها بالا بزند که موضوع عجیبی است.
هر روز قانونی و سازی و رقصی و حاشیه ای؟ انگار نه انگار که اینجا پایتخت جمهوری اسلامی است و کرامت و عزت شهروندان باید در اولویت باشد. درد و داستان، ایجاد نوعی دکان دو نبش برای کاسبی و خالی کردن جیب خلق الله است گویا. نه گزارشی، نه عملکردی، نه اصلاحی و.. هر کس رئیس می‌شود، مشتی ایده پخته و ناپخته را به اسم مصوبه، روی سر مردم آوار می‌کند. اف بر این حجم نافهمی و مرگ بر غیرت نداشته بعضی ها. خبر می‌رسد که مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران از تصویب طرح ترافیک جدیدی گفته است که در آن طول و مدت سفر ملاک عمل محاسبه عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک جدید است. یک سوال از آقایان حلال خور و برج عاج نشین. اگر فردی وارد طرح ترافیک شد و ماشین را در پارگینگ گذاشت و تا عصر که قصد خروج از طرح را دارد، تکانی به خودرو نداد، شما از کجا و بر اساس کدام عقل و شرع قضاوت می‌کنید که چقدر باید بپردازد؟ حرام تان باد، دریافتی‌های غیر شرعی. ما که حلال نمی‌کنیم و امیدواریم به اذن الله، مدیران نالایق به بدترین مرگ‌ها دچار شوند که این طور به خودشان اجازه می‌دهند با زندگی مردم بازی کنند و بر مردم فشار و استرس وارد نمایند.
یادداشت و دیدگاه ها
پارک، حمام نیست آقای شهردار!
طرح زنانه و مردانه‌کردن پارک‌ها؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
پرونده‌های تخلف ساخت و ساز در باغات تهران چطور غیب می‌شود؟
« باغ ۳۰۰۰ متری در منطقه یک پروانه ساخت گرفته است»؛
نقد و بررسی
زاکانی و شب زنده‌داری مردگان!
اقدامات عجیب زاکانی؛
در متروی تهران چه خبر است؟!
ناوگان حمل و نقل در تهران؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت