پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 07
pic
دونکیشوت با دشمن خیالی می‌جنگید، شما در مقابله با پلاک پوشی یا کی می‌جنگی جناب معاون عملیات پلیس راهور، علل ارتکاب گسترده این تخلف چیست؟
قبل از هر مطلبی باید به پلیس راهور متذکر شویم که دو پدیده پلاک پوشی و مخدوش کردن پلاک، با یکدیگر فرق داشته و اولی تخلف و دومی جرم است. پدیده پلاک پوشی، بشدت در حال گسترش است باید از پلیس محترم راهور پرسید که تا کی می‌خواهید دنبال معلول بگیرید و چرا به دنبال شناسایی علت نمی‌روید؟ چرا مردم اینقدر متمایل به پلاک پوشی شده اند (خصوصا موتور‌ها و افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند)؟ ما به شما می‌گوییم. طرح سرتا به پا مسخره و ناکارآمدی بنام طرح ترافیک باعث این کار شده است. حداقل ۱۰۰ بار در همین سایت از این طرح انتقاد کردیم، سوال پرسیدیم، دعوت به مناظره دانشگاهی و تلویزیونی کردیم و هیچ مدیر با بخار و بی بخاری، هیچ جوابی نداد؟ می‌دانید چرا؟ چون با نوعی دکان، طرف هستیم. مردم این را خوب می‌فهمند و ساده‌ترین راهکار یا دور زدن قانون را در پیش می‌گیرند. شما بعنوان پلیس تخصصی چرا پاسخگو نیستید و ساکتید؟ واقعا می‌خواهید باور کنیم که جرایم دو همتی طرح ترافیک تهران صرف کاهش آلودگی می‌شود؟ نکته بعدی اینکه، جناب سرهنگ محمد رزاقی معاون محترم عملیات پلیس راهور تهران، لحن آمرانه و غیردوستانه صحبت شما با مردم (منعکس شده در رسانه ها) به هیچ وجه قابل قبول و حتی قانونی نیست. دوست دارید علمی ثابت کنیم که بخشی از فرمایشات شما غلو است؟ بجای تقابل و امر و نهی، با نرمش و در شان مردم صحبت کنید. علت ایجاد همگرایی بین ما و سردار هادیانفر هم بدلیل منش و شیوه رفتاری او است.
تهران به ۹۰۰۰ اتوبوس جدید نیاز دارد + زاکانی پول داره بده بخره
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید ظرفیت قراردادی ما و توافقات با دولت برای تحویل گرفتن اتوبوس در همین امسال بیش از ۳۰۰۰ دستگاه باشد. باید به آقای چمران گفت که زاکانی ادعای وجود پول کافی در شهرداری دارد، چرا تقاضا نمی کنید؟ بجای فعالیت های بی خاصیت تبلیغاتی از شهرداری ( حداقل ماهی یک تا دو بار) ، با پولش یک تا دو اتوبوس نو بخرید، سالی 25 اتوبوس جلو می افتید. حرفش حقه بپذیر.
انتشار اسامی ۹۳ ساختمان و مجتمع ناامین در تهران
معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور از تشکیل پرونده قضایی برای هر یک از ساختمان‌های ناایمن در دادستانی تهران خبر داد و گفت: انتشار اسامی این ساختمان‌ها به صورت شفاف و با ذکر موارد ناایمنی از نظر دادستانی منع قانونی ندارد. بازارچه سنتی ستارخان، بیمارستان حضرت رسول اکرم، انبار نفت شهران، مجتمع تجاری و اداری بوستان، مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی ارم، بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان لولاگر، پاساژ میلاد قائم، پاساژ مهستان، ساختمان علاء الدین، ساختمان هرمزان، مجتمع تجاری بام لند، بیمارستان سینا و بیمارستان بوعلی، اداره مالیات غرب تهران و مرکز خرید سپهر، برج نگین رضا، ساختمان جهاد کشاورزی، مجتمع ونک پارک، پاساژ صفوی، سازمان اموال تملیکی از جمله ساختمان‌های ناایمن در پایتخت محسوب می‌شود
۷۰۰ میلیارد تومان پول زبان بسته شهرداری تهران که قرار است به جیب وارد کننده یا موتور ساز‌های خاص برود؟ زنده باد موتور برقی
شهر تهران مملو است از مشکلات و ناعدالتی‌ها و ضعف حوزه زیر ساختی، اما انگار خدای شهر جناب شهردار است و مشتی جماعت مثلا انتخاب شده به اسم عزیزان شورا. کدام عقل سلیم می‌تواند اولویت‌ها را در این تخصیص نادیده بگیرد و برنامه خرج ۷۰۰ میلیارد تومان پول زیان بسته را بریزد. پول زیاد دارید، خانه استیجاری بسازید. چند گذر منجر به ترافیک را آزاد کنید. بخدا دلمان بحال بدبختی و ضلالت بعضی‌ها بد می‌سوزد. جیفه مسموم دنیا به کامشان خیلی مزه کرده است.
آقای زاکانی چرا خودت را گول می زنی، 350 هزار خانه خالی تهران نمی توانند اجاره صوری داده شوند؟
قانون مالیات بر خانه های خالی یک اقدام احمقانه به اسم قانون است که مثلا قصد کنترل سوداگری در بازار مسکن را دارد. به پیشنهاد دهندگان و مصوب کنندگان این قانون می گوییم که چرا مالیات بر مالکیت را مصوب نکردند( نظیر بسیاری از کشورها).هر فرد در بسیاری از کشورها می تواند مالک متراژ معینی خانه بشکل تجمیعی یا انفرادی باشد( مثلا 200 متر منزل سند دار در مناطق درجه یک، 300 متر در مناطق درجه دو یا 500 متر در مناطق درجه سه).تا این میزان مالکیت، مالیات عادی را در بر می گیرد و بالاتر از این میزان ، مالیات مضاعف و تصاعدی را شامل می شود. ما به شما می گوییم چرا. چون منابع بعضی از کله گنده ها به خطر می افتد. راحترین کار مالیات بر خانه خالی است که مثلا کاری کرده باشیم و مثلا جلوی سوداگری را گرفته باشیم. آقای زاکانی، فکر نمی کنی، 350 هزار قرارداد صوری بستن برای اعضای خانواده،کار پر زحمتی نیست؟ چرا خودت را فریب می دهی و فکر می کنی ، مردم هم نفهمند؟
کافه های شهرک اکباتان را به خاطر شکایت مردمی، آلودگی صوتی و نا ایمن بودن تخریب کردیم
در روزهای گذشته ۸ کافه در شهرک اکباتان تخریب شده بود‌ بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ جمع‌اوری کافه‌های شهرک اکباتان بر اساس حکم دادستانی و با توجه به درخواست مکرر اهالی و ساکنین بلوک‌های اطراف بازارچه بوده است.
درخواست شفاف سازی اطلاعات درآمدی شهرداری تهران در مناقصات، قراردادها توسط مظفر
با اعلام کاهش بدهی مالیاتی سازمان تاکسیرانی از ۳۰۰ میلیارد به ۱۵۲ میلیارد تومان از سوی رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، میثم مظفر خواستار تعیین تکلیف و اعلام اطلاعات در خصوص عوارض پارکینگ ها، قراردادها و مناقصات شد.
آقای چمران تو به میرسلیم جواب دادی، اما خیلی جواب‌ها را به شهروندان و خدای خودت بدهکاری
در پی ارسال نامه میرسلیم برای زاکانی درخصوص شهر فروشی و انتقاد از وضعیت ماده ۵ و نوع درآمد شهرداری، مهدی چمران دست به کار شده و پاسخی (بخوانید توجیهات) به نامه میرسلیم داده است. این در حالی است که غالب صاحب نظران آگاه به عدم توانمندی چمران در اداره شورا و وضعیت نامناسب شهرداری اذعان دارند. شورای شهر تهران بدلیل حساسیت پائین مردم متاسفانه شده است جولان ناکارامدی‌ها و استفاده حداکثری توسط باند‌های پشت پرده، یک روز جناحی پر می‌شود و یک روز هنرمند و ورزشکار می‌آورد. یک روز چپی می‌شود و یک روز راستی. شهرداری هم که داستان خاص خودش را دارد. راستی چه خبر از خبر و شایعه فساد ۲۵ همتی شهرداری؟ چه خبر از منابع نامشروع طرح ترافیک؟ چه خبر از شهر فروشی و واگذاری پروزه‌های عمرانی؟ چه خبر از حوزه زیبا سازی، حوزه اجتماعی و کمک‌های اعطایی به نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی؟ چه خبر از اماکن فرهنگی و ورزشی شهرداری، چه خبر از پسماند؟ چه خبر از انتصابات و لیست خاص؟ آقای چمران، شما پاسخ‌های زیادی را به جمعیت بالغ بر شش میلیونی تهران و خدای خودت بدهکاری که باید بدهی.
معیار عمل کردن شهردار تهران به وظایف خود در بحث آسیب های اجتماعی حرف توی سخنگو است یا قضاوت مردم ؟
تا حال شنیده اید که ماست بندی بگوید ماستم ترش است؟ عبدالمطهر محمدخانی با اشاره به تلاش شهرداری تهران برای عمل به تکالیف خود در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت، از روزهای ابتدایی حضور دکتر زاکانی در شهرداری تهران و آغاز مدیریت جدید شهری، رویکرد فراسازمانی و جبهه‌ای به موضوعات مطرح شد؛ به این معنی که همه مسائل شهر به عهده همه دست‌اندرکاران است و شهرداری تهران به عنوان پیشتاز، تلاش می‌کند در هرجا و در سطحی وظیفه خود را انجام دهد. آقای عبدالمطهر محمدخانی ،مرد مناظره و پاسخگویی هستی یا فقط سخنگویی و منعکس کننده نظر دیگران( بلا تشبیه به این نوع فعالیت می گویند طوطی وار). به شما بر نخورد، اما دوره این نوع مدیریت نه تنها تمام شده، بلکه در زمان حاضر از این سبک مدیریتی حساب کشی هم می کنند.
شهرداری نباید بالاتر از حقوق تعیین شده به کسی پرداخت کند؛
عضو شورای شهر تهران: در مصوبه مجلس درباره تعیین سقف حقوق‌ها، هیچ استثنایی تعریف نشده
ناصر امانی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای شهر تهران گفت: در مصوبه مجلس درباره تعیین سقف حقوق‌ها، هیچ استثنایی تعریف نشده است و هیچ‌کدام از نهاد‌های مشمول این قانون از جمله شهرداری تهران، نباید حقوق خارج از سقف بپردازند. امانی اظهار داشت: من اطلاعات افراد شهرداری را ندارم و نمی‌دانم که چند نفر در شهرداری بالاتر از سقف تعیین‌شده حقوق می‌گیرند، اما این قانون را می‌دانم که براساس مصوبه مجلس، حداقل حقوق در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ میلیون تومان و حداکثر یا سقف حقوق حدود ۵۵ میلیون تومان تعیین شده است و کسی نباید بیش از این سقف حقوق بگیرد.
طرح احیاء نفرآباد نیازمند اجرایی شدن تعهدات بانک مسکن است
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بر لزوم اجرایی شدن همکاری بانک مسکن و وزات راه و شهرسازی در رابطه با احیاء و نوسازی محله نفرآباد تأکید کرد.
اجاره میلیاردی دو واحد مسکونی توسط سازمان زیباستزی شهرداری در کیش+جوابیه آبکی
اجاره دو واحد مسکونی ۱۳۱ متری و ۹۲ متری در برج‌های دیپلمات کیش که مجموعه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تهران هزینه داشته است. سازمان زیباسازی شهرداری تهران در واکنش به این خبر بیانیه داده، اما فراموش کرده که می‌توان با یک سوم این قیمت هم، واحد‌هایی خوبی برای کارکنان در کیش اجاره کرد. جمع کنیداین اسباب توجیه را.
معاون خدمات شهری شهرداری پایتخت:
تصویب سند طرح جامع مدیریت پسماند در تهران
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تصویب سند طرح جامع مدیریت پسماند در کارگروه مدیریت پسماند استان تهران خبر داد.
آقای چمران بهتر است، بجای صحبت درباره حوزه سیاسی و حمل و نقل برون شهری، به تکالیف قانونی خود در شهر تهران عمل کند
وقتی حوزه نظارتی و بازرسی کشور کارایی و کارامدی لازم را ندارد، هر فردی و مقام مسئولی به خودش اجازه می دهد در حوزه سازمانی خود از موضوعاتی بی ربط حرف بزند. آقای چمران بعنوان عضو شورای شهر، بهتر نیست بجای برداشتن تلسکوپ سیاست و صحبت درباره جریان اپوزیسیون خارجی و ضعف ایمنی در حمل و نقل برون شهری، در خصوص تقویت نظارت ها بر شهرداری، برنامه های پیشنهادی برای کاهش مشکلات مردم و مواردی همانند صحبت کنند؟
فرماندار ورامین ؛ پوست‌های تلنبار شده مربوط به یکی از کارخانه چرم بود
مجید درویشی معاون استاندار تهران در واکنش به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تلنبار شدن پوست سگ در نزدیکی ورامین اظهار داشت: شخصی با قصد و نیت تشویش اذهان عمومی اقدام به تهیه فیلمی تحت عنوان وجود پوست سگ در منطقه دفن زباله‌های شهرستان ورامین در بخش جواد آباد کرده و مدعی کشتار این حیوان و توزیع گوشت آن در سطح شهرستان بود. وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از وجود پوست سگ، کشتار این حیوان و توزیع گوشت آن در سطح شهرستان کاملاً کذب است و فرد خاطی انتشار دهنده فیلم شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
ادعای بی توجهی شهرداری تهران به تامین زمین لازم برای ایجاد برج‌های تخلیه گاز اضطراری در زمان وقوع زلزله
حجت الاسلام آقامیری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از عدم اجرای مصوبه مدیریت بحران در مورد ایجاد برج‌های تخلیه گاز اضطراری در زمان وقوع زلزله واکنش نشان داد. طبق مصوبه مدیریت بحران در سال ۹۶، اداره گاز باید برج‌های اضطراری تخلیه گاز در مناطق مختلف تهران ایجاد کند.در این راستا ۲۳ نقطه شناسایی شده که اداره گاز برای ایجاد این برج‌های ۶۰ تا ۸۰ متری به فضای ۴۰۰ متری احتیاج دارد تا در زمان وقوع زلزله گازهای باقیمانده حدودا 3 و نیم میلیون مترمکعبی گاز در لوله‌ها را به سرعت تخلیه کند. قرار بوده در سال ۹۸ ایجاد این برج‌ها تمام شود، اما تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و این در حالیست که اداره گاز معتقد است تجهیزات اجرای این طرح مهم را خریداری کرده و در انبارها نگه داشته است و تنها منتظر زمین هستند.
فروردین ۱۴۰۲ و روایتی از حجم ۳۱ درصدی آب در سد کرج و ۴۱ درصدی در سد طالقان، هشدار به پایتخت نشینان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز گفت: ذخیره سد طالقان به ۴۱ درصد و سد کرج هم به ۳۱ درصد رسیده است. این مسئول ابراز کرد: هر چند طی چند ماه گذشته بارش‌های خوبی داشتیم، ولی مردم نباید به این حجم از بارندگی دل خوش کنند، چون استفاده بی رویه از منابع آبی باعث شده، تامین آب همچنان دغدغه بزرگ استان باشد به همین دلیل همه ما باید به سهم خود مدیریت مصرف را لحاظ کنیم تا بتوانیم فصل گرم را بدون مشکل سپری کنیم.
ناشفافی‌ها در سازه‌های هلالی رمضانی؛ کپی‌برداری از دوبی، بودجه این به اصطلاح گل هنر چقدر بوده آقای زاکانی؟
علیرضا زاکانی شهردار پایتخت در روز چهاردهم فروردین ماه گفته بود تهران ۱۴۰۲ در ۳ بعد حمل و نقل عمومی، رونق ساخت و ساز و تبدیل به شهر فناور، جهش خواهد کرد. اما همان زمان، سازه‌هایی به مناسبت ماه مبارک رمضان در صد نقطه پایتخت در معرض دید عموم قرار گرفته بود که نشان می‌داد مدیران شهرداری تهران از تبدیل تهران به شهر فناور، صرفا کپی برداری از موزه فناوری و آینده دوبی را در نظر داشته اند!نکته جالب ماجرا، سخنان «حسین نظری» معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران است که می‌گوید ممکن است طراحان، الگو‌هایی را در جا‌های دیگر دیده باشند، اما باخوش‌فکری به این طرح رسیدند! مشخص نیست چگونه این خوش‌فکری به کپی برداری منجر شده است!البته ارائه طرح‌های تکراری و غیرخلاقانه برای زیباسازی شهر تهران، فقط منحصر به این سازه‌های هلالی نمی‌شود. این درحالیست که هنرمندان و طراحان جوان و باانگیزه‌ای در کشور وجود دارند که شهرداری می‌تواند از توان و خلاقیت آن‌ها برای ارتقای سطح نماد‌های شهری و سازه‌های موردنیاز در شهر تهران استفاده کند؛ موضوعی که نادیده گرفتن آن در کشوری همچون ایران که مهد هنر و فرهنگ است، عجیب به نظر می‌رسد.
صدور قرار جلب ۵ مقام مسئول درباره قانون هوای پاک
در پی گزارش کمیسیون اصل نود و تحقیقات سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی تهران کیفرخواست پرونده مسئولانی که در رابطه با اجرای قانون هوای پاک نسبت به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند را صادر کرد.
تغییر نام کوچه اختر به کوچه بصیرت
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز بررسی نامگذاری چند معبر را در دستور کار قرار دادند که نرگس معدنی پور در مورد وضعیت کمیسیون نامگذاری، گفت: کمیسیون نامگذاری در این دوره ۲۱ جلسه برگزار کرده است که ۱۶۹ نامگذاری داشته است که از این میان ۱۴۶ نامگذاری مربوط به شهدا و ۱۷ مورد نامگذاری نیز مربوط به شهدای زن بوده است.
محاسبه وزن جعبه با شیرینی، کم‌فروشی است، شناسایی ۲۶ قنادی متخلف + شماره تماس های گزارش تخلف
اداره کل استاندارد تهران اعلام کرده که در راستای مقابله با کم‌فروشی با اصناف استان مکاتباتی را داشته و در خصوص خالص فروشی اطلاع‌رسانی لازم را به آن‌ها، به ویژه اتحادیه صنف قنادان و شیرینی‌فروشی‌ها انجام داده است.
مهلت شش ماهه رئیس دادگستری به اتوبوس رانی و استاندارد برای ایمن سازی اتوبوس های تهران
با توجه به وصول گزارش‌هایی از مراجع ذی‌صلاح درباره غیراستاندارد بودن مخازن گاز در برخی از اتوبوس‌های شهری و با توجه به اینکه این امر می‌تواند سلامت شهروندان را در مخاطره قرار دهد، بنابراین دستور قضایی لازم برای حل این مشکل در راستای احقاق حقوق عامه صادر شد.
افزایش «نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی» از اردیبهشت ماه و توصیه به عدم دخالت اعضای شورا در «انتصابات» شهرداری
رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره دخالت اعضای شورای شهر تهران در انتصابات شهرداری تهران، گفت: اعضای شورا در انتصابات دخالت ندارند و نباید دخالت داشته باشند. پیشتر که این موضوع در صحن اعلام شد و تاکید کردم که اگر کسی وجود دارد اعلام کند اما زمانی که می‌گویند اگر کسی را می‌شناسید معرفی کنید تا در روند و سیستم گزینش قرار بگیرد اعضا می‌توانند افراد را معرفی کنند ولی نباید در انتصابات دخالت کنند.
تحقق هشدار سایت شعار سال درباره شکست بیدود، سایه کدام حاجی برداشته شده است؟
راه اندازی خط دوچرخه سواری در تهران و هزینه میلیاردی عمرانی آن، راه اندازی بی دود و مواردی همانند را شاید بتوان بخشی از پازل رانت ساز یا در نگاهی حداقل، کج کارکردی مدیریتی در شهرداری تهران دانست. آیا دوچرخه اشتراکی، اولویت شهر تهران است؟ بار‌ها در این خصوص هشدار دادیم و کسی نشنید. حال جای دارد، بازرسی شهرداری یا سازمان بازرسی کل کشور، درباره پشت پرده راه اندای خط دوچرخه سواری در تهران تحقیق کند. اگر وارد نشدند، ممکن است پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، اقدام به انتشار ۱۲ برگ سند و یک فایل صوتی کند که می‌تواند، ارکان برخی از آدم‌ها را بلرزاند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
زاکانی و شب زنده‌داری مردگان!
اقدامات عجیب زاکانی؛
در متروی تهران چه خبر است؟!
ناوگان حمل و نقل در تهران؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت