پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
فروش ساختمان شرکت واحد و یک زمین ۱۶۰۰ میلیارد تومانی توسط شهرداری برای پرداخت حقوق خرداد ماه!
حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران گفت: گزارش مالی فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه نشان‌دهنده ۳۲۷۰ میلیارد تومان است و ۶۰۰۰ میلیارد تومان کسری دارید و برای حقوق خردادماه ساختمان شرکت واحد و زمینی را به مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروختید و پیش‌بینی می‌کنم در ماه‌های آینده با این رویه حتما شهر آفتاب حتی شهروند و حتی همشهری را خواهیم فروخت و ما باید تدبیری بیندیشیم و اگر قرار باشد در یک چهارم سال که پیک سال است نتوانیم درآمدی حاصل کنیم، نمی‌توانیم رویا‌هایی که در ذهنمان است را عملی کنیم.
رونمایی از «فاتح خیبر» بر دیواره بزرگراه امام علی (ع)
هفت تابلو نقاشی فاخر از استادان جوان و پیشکسوت هنر ایران در روز عید سعید غدیر خم بر دیواره بزرگراه امام علی (ع) رونمایی می‌شود که «فاتح خیبر» حسن روح‌الامین یکی از آنهاست.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران؛
خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس کارکرده بدون مجوز شورای شهر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تا به الان ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری کرده که البته شورای شهر مجوزی برای این موضوع نداده بود و به همین دلیل هم از مدیران شهری توضیح خواستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ابلاغ طرح جامع شهر کهریزک؛
شهردار: کهـریـزک ۶ طبقـه شــد
شهردار کهریزک اعلام کرد: با ابلاغ طرح جامع شهر کهریزک ساخت و ساز در این شهر به ۶ طبقه طبق ضوابط قانونی شد.
جزییات تخلیه یکی از ساختمان‌های بیمارستان حضرت رسول و انتقال بیمارستان فیروزآبادی تا دو ماه آتی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد ساختمان شماره ۳ بیمارستان حضرت رسول (ص) اخطار بحرانی دارد، گفت: این موضوع سبب شده تخلیه این ساختمان در دستور کار قرار گیرد. عملیات تخلیه ظرف یک ماه برنامه‌ریزی شده و ظرف سه ماه انجام می‌شود؛ بنابراین فعلا عملیات تخلیه آغاز نشده است.
دستور دادستان تهران برای تسریع در اجرای طرح فاضلاب پایتخت
دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن تاکید بر تسریع در اجرای طرح فاضلاب شهر تهران، دستور داد وضعیت نامناسب رودخانه‌ها، مسیل‌ها وکانال‌های شهری پایتخت تا پایان سال جاری ساماندهی و از انباشت آب‌های سطحی فاضلاب در این مکان‌ها جلوگیری شود.
آسانسور‌های متروی تهران معطل ۱۱.۵ متر
افتتاح ایستگاه‌های مترو با نصب آسانسور و پله برقی یک الزامی است که از چندین سال قبل به شرکت متروی تهران تکلیف شده است؛ اما این روز‌ها آسانسور‌ها نصب شده، اما فعال نیست و به داستان جدیدی در ایستگاه‌های مترو بدل شده است.
حل مشکلات تهران با پول و زور شهرداری محقق نمی‌شود
مهدی اقراریان عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: حل مشکلات تهران به تنهایی و با پول و زور شهرداری محقق نخواهد شد. باید کلیه دستگاه‌ها در ارتباط با معظلاتی که پیش روی تهران است تلاش کنند تا بتوانیم در راستای برطرف کردن آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.
تصویب برخی از پیشنهادات در خصوص شهرک‌های صنعتی استان تهران
معاون اقتصادی استاندار تهران گفت: بخش عمد‌ه‌ای از پیشنهاد‌های استان تهران در دولت تصویب شد. شهرک‌های صنعتی فیروزکوه مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند و جابجایی واحد‌ها در داخل استان تهران مجاز می‌شود. ۳۸ مورد از لکه‌های صنعتی استان نیز به عنوان شهرک صنعتی غیر دولتی شناخته شدند.
نتیجه سفر رئیسی به شهریار و مصوبات آن چه شد؟
حسینی‌نوری امام جمعه شهریار در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: نتیجه سفر رئیسی به شهریار و مصوبات آن چه شد؟ این سفر چه ارمغانی برای مردم داشت؟ در تخصیص اعتبارات فهمیدیم تهران سه شهرستان دارد آن هم در شرق و گویا اصلا شهرستان‌های غرب استان وجود ندارد؛ جالب است.
استاندار تهران بهتر است مثل زنان مسن غر نزند و آستین همت اصلاح در برق را بالا ببرد
چهل و اندی سال است که فقط یاد گرفته ایم در خصوص مسائل و کمبود‌ها غر بزنیم. احتمالا جناب استاندار نمی‌دانند که مردم در تاکسی، بشکل اختصاصی مسائل را بهتر از ایشان و اطرافیان شان تحلیل می‌کنند (خطوط تاکسی هم چند وقتی است اختصاصی شده است. یک خط تحلیل اقتصاد کلان دارد و خط دیگر تحلیل اشتغال. یک خط متمرکز بر امنیت ملی و گسترش چند جانبه گرایی در تامین امنیت منطقه‌ای است و خط بعدی، متخصص چالش‌ها و آسیب‌های برگزاری کنکور ۱۴۰۱ و ...). تعریف یک خط اعتباری برای تعویض موتور کولر‌های آبی و ارتقا آن به گرید A انرژی، حمایت از هوشمندسازی برق فضای عمومی ساختمان‌ها، الزام به افزایش بهره وری در خطوط انتقال نیرو به استان تهران، توسعه اتوماسیون اداری و خارج کردن تدریجی کیس کامپیوتر از ادارات دولت (استفاده از ترمینال)، حمایت تدریجی از کارخانجات بزرگ و شهرک‌های صنعتی برای تامین مستقل برق، مشکل شما را حل خواهد کرد. لطفا من بعد غر نزن و آستین همت را بالا برده و راهبری راهبردی در پیش بگیر.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتخاب چهارمین شهردار شهر فردوسیه در عرض ده ماه فعالیت؟! شهریار فرماندار دارد؟
شهرداری فردوسیه شهریار گویا داستان‌هایی عجیب دارد. داستان‌هایی که باید از چشم فرماندار محترم هم دید. در شرایط حاضر حسین شازدهاحمد را پیشنهاد کرده اند. پیش از این سه شهردار انتخاب کردند که علیرضا اسدی شهردار سابق فردوسیه شهردار انتخابی و ابتدایی آن‌ها نتوانست از مراجع نظارتی تاییدیه بگیرد! محمدرضا عروجی، نیمه راه برگشت و کامبیز امینی هم حاشیه ساز شد. چه اراده‌ای پشت این داستان و زمین‌های تحت کنترل شهرداری این شهر کوچک قرار دارد؟ استاندار تهران، توضیحی ندارند؟ وزیر محترم کشور چیزی درباره علل پشت پرده این تغییرات شنیده اند؟
رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد؛ برنامه ریزی موساد و منافقین برای اختلال در سیستم‌های شهرداری
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران گفت: موساد و منافقین با همکاری یکدیگر قصد اختلال در سیستم شهرداری را داشتند که موفق به انجام کامل آن نشدند.
تهران با کمبود حدود ۳ هزار مگاوات برق مواجه است
استاندار تهران با بیان اینکه استان تهران با کمبود حدود ۳ هزار مگاوات برق مواجه است گفت: برخی صنایع بزرگ که مصرف برق آن‌ها زیاد است باید مدیریت شود تا محدودیت‌های برقی به بخش خانگی و تجاری وارد نشود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در تهران ۲۰۰ ساختمان شبیه متروپل آبادان در حال ساخت است
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان "در تهران ۲۰۰ ساختمان شبیه متروپل آبادان در حال ساخت است" گفت: در صنعت ساختمان و احداث کشور هیچ چیزی سر جای خودش نیست. در صنعت ساختمان و احداث با شرایطی رشد کرده‌ایم که هیچ چیزی سر جای خودش قرار نگرفته است، واقعیت آن است که یک چرخه معیوب در ساخت‌وساز و صنعت احداث داریم که باید اصلاح شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درآمد زایی اشراف محور در بهشت زهرا و ادعای سامان دهی به مقبره‌های خانوادگی!
اشرافیت به قبرستان هم رسید. بهشت زهرا برای افزایش درآمد اقدام به فروش مقبره خانوادگی می‌کند. با صدور این مجوز، کوچک و بزرگ و به سبک‌های خاص ساخته شد و چهره بهشت زهرا بهم ریخت. مسئولان محترم و بی خیال دیروز، امروز تازه متوجه عمق اشتباهات خود شده و قصد اجازه ساخت با طرح‌های مجاز را دارند.
معضل حضور سفیدبالک‌ها در شهر تهران
سفیدبالک‌ها حشرات ریزی هستند که در چند سال اخیر طی فصول گرم در تهران دیده می‌شوند. رییس اداره پایش محیط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تشریح ماهیت سفیدبالک‌ها می‌گوید: وجود شرایط مناسب و عوامل کمک کننده سبب طغیان این گونه در پایتخت شده است.
پیشنهاد انتقال ایستگاه میانی دارآباد به منطقه سوهانک مربوط به دوره قبل است
معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در گذشته به جهت ساماندهی و افزایش رضایت شهروندان از محل انتقال زباله منطقه یک، پیشنهاد انتقال ایستگاه میانی دارآباد به منطقه سوهانک مطرح، اما مکاتباتی که در این فیلم و گزارش به آن‌ها اشاره شده مورد موافقت معاونت شهرسازی و معماری وقت قرار نمی‌گیرد.
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان؛
تخلیه موقت ساختمان آلومینیوم برای ایمن سازی ساختمان
رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت: ساختمان آلومینیوم ایمن نیست و تاکنون چندین بار برای ایمن سازی این ساختمان درخواست تخلیه موقت کرده ایم
سه شهر جدید فردوس، خوارزمی و اعتمادیه در اطراف تهران در مرحله مطالعات قرار دارد
معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است که در طرح نهضت ملی مسکن باید تقاضای موثر، توسعه زیرساخت‌ها و احداث مسکن توامان انجام شود که برخی افراد می‌خواهند از مرحله آخر شروع کنند، ولی ما در شهر‌های جدید نگاهمان صرفا خانه‌سازی نیست، بلکه شهرسازی است؛ او خبر داد که سه شهر جدید فردوس، خوارزمی و اعتمادیه در اطراف تهران در مرحله مطالعات قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور مجوز ساخت ۱۲۷ برج بر روی گسل‌های تهران و ممنوع کردن انتشار اسامی ساختمان‌ها!
رییس سابق سازمان نظام مهندسی کشور اظهار داشت: در تهران فقط در بازه زمانی ۱۰ ساله شهرداری مجوز ساخت ۱۲۷ برج بر روی گسل و مجوز ساخت ۱۲۵ برج در بر معابر کمتر از ۱۰ متر را داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وجود ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر در تهران یک‌سونامی نگران کننده است
رییس شورای عالی استان‌ها از بررسی ابعاد سانحه ریزش ساختمان متروپل در شورای عالی استان‌ها و بازنگری در طرح‌های ساختمان‌سازی برای پیشگیری از حوادث مشابه خبر داد. وی وجود ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر در تهران را مانند یک‌سونامی نگران کننده برای این شهر دانست و گفت: هر کدام از این ساختمان‌ها یک تهدید برای امنیت پایتخت است که در شورای ششم بار‌ها درباره ان بحث شده است.
آغاز عملیات اجرایی مترو پردیس تا ۳ ماه آینده
شرکت عمران پردیس درباره آخرین وضعیت مترو پردیس اعلام کرد: با توجه به بارگذاری جمعیتی و همچنین روند استقرار مردم، باید از پردیس به عنوان یک کلان شهر در مجاورت تهران نام برد. شرکت عمران پردیس از مدت‌ها قبل آماده شروع عملیات اجرایی است و پس از بررسی‌های تکمیلی ظرف دو تا سه ماه آینده، مقدمات عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
وضعیت اجاره‌نشین‌های تهران بغرنج‌تر از پارسال!
گزارش‌های دریافتی از مستاجران ساکن در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد کف افزایش اجاره‌بها در بسیاری از مناطق ۵۰ درصد است و موجران اغلب حداقل در مورد مبلغ اجاره ماهانه دریافتی اصرار به رشد در این حدود یا حتی بیشتر دارند. جهش اجاره‌بها روندی است که از دو سال قبل آغاز شده و هنوز متوقف نشده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مصائب تهران از نگاه یک جامعه‌شناس
سیستم اداره شهر پوسیده است؛
۹ شهربازی تهران متروکه و نیمه‌تعطیل هستند
شهربازی یا قبرستان اسباب‌بازی‌ها؛
تشنج نرخ‌ها در بازار اجاره مسکن ۱۴۰۱
آغاز موج سوم مهاجرت از پایتخت؛
اینجا فقر مطلق هر روز جان می‌گیرد
آمار بالای مرگ کودکان در روستایی اطراف تهران
شهر تهران و شهرداری، بر اساس کدام منطق مالی می‌چرخد؟
بدهی ۷۷ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان شهرداری تهران؛
دره مرتضی‌گرد فقط نام پایتخت را یدک می‌کشد!
‌اینجا فاضلاب راهی خانه‌ها می‌شود؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت