پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وعده سرخرمن تغذیه مصنوعی دشت‌های استان تهران با ۲۹۰ میلیون مترمکعب آب تا افق ۱۴۱۰؟
محمدرضا بختیاری، مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: حدود ۲۹۰ میلیون متر مکعب آب برای تزریق مصنوعی تا افق ۱۴۱۰ باید به منابع آب زیرزمینی تزریق شود که اگر این اتفاق رخ دهد مسئله فرونشست تهران حل خواهد شد. برخی از منتقدین، این وعده ۱۰ ساله را وعده سرخرمن تفسیر کرده اند.
لزوم تهیه طرح تفصیلی ویژه محله
شهردار منطقه ۵ تهران با اشاره به مشکلات محدوده‌های مرادآباد و حصارک در نوسازی، بر لزوم تهیه طرح تفصیلی ویژه برای حصارک تاکید کرد.
تلاش برای مردمی سازی امنیت در تهران
استاندار تهران با تاکید بر لزوم تلاش برای مردمی سازی امنیت گفت: اساس امنیت ما امنیت مردمی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وعده زاکانی برای جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر تهران
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از جلسه مجمع تهران با شهردار و اعضای شورای شهر پایتخت خبر داد و گفت که در این جلسه شهردار تهران قول مساعد داد تا با همکاری سایر دستگاه‌ها تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری شوند.
مانع‌زدایی از تولید مسکن و حفظ کرامت شهروندانی
میثم مظفر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: پیشنهاد دادیم که معاونت معماری و شهرسازی با معاونت خدمات شهری یک پایش سراسری از وضعیت باغ‌ها شهر تهران انجام دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتصاب استاندار تهران؛
استان تهران و استاندار دهه شصتی
با پیشنهاد وزارت کشور و رای اعتماد هیات وزیران، محسن منصوری به عنوان استاندار تهران تعیین شد . منصوری متولد سال ۱۳۶۳ از شهرستان ورامین و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی از دانشگاه تهران و مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید از دانشگاه شهید رجایی است.
در نشست بررسی زلزله احتمالی شهر تهران اعلام شد؛
ساخت‌وساز بر روی ۲۵ کیلومتر حریم گسلی در تهران
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد: مساحت حریم گسل‌های تهران ۷۵ کیلومتر مربع است که ۵۵ کیلومتر مربع از این مساحت، در شهر تهران واقع است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرداخت کمک هزینه نوسازی ۱۰ هزار تاکسی
شهردار تهران با اشاره به اهمیت نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده، معیشت و امنیت شغلی تاکسیرانان گفت: نوسازی ناوگان در دستور کار قرار گرفته و سهم مربوط به شهرداری را هم پرداخت خواهیم کرد.
لزوم هم افزایی نهاد‌های مرتبط برای حل معضل آسیب‌های اجتماعی
محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر حل معضل آسیب‌های اجتماعی و توجه ویژه به فرهنگ به عنوان یکی از اولویت‌های این دوره از مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: شهردار تهران در دوره جدید مدیریت شهری رسیدگی به روح شهر را به عنوان یکی از اولویت‌ها در نظر گرفته است.
چرا کسی درباره نرمال نبودن و عدم توازن سرانه خدماتی در شهر تهران چیزی نگفت؟
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه من با نگاه جابجایی افراد پشت میزم ننشسته‌ام، گفت: با نگاه انجام دادن کار و خدمت پشت این میز نشسته‌ام و اگر در راستای کار و خدمت قرار باشد تغییراتی اعمال شود، تنها برای کار است نه برای اینکه این فرد از تیم قبلی است یا تیم فعلی.
«تعلیف» غیرمجاز بیش از ۳۲ هزار راس دام در مناطق تحت نظارت محیط زیست تهران
در شرایطی که کم‌بارشی طی پاییز و بهار سال گذشته بسیاری از عرصه‌ها و مراتع استان تهران را از پوشش گیاهی مناسب جهت تغذیه حیات وحش خالی کرده است، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تشریح آخرین آمار تخلفات و کشفیات در مناطق چهارگانه استان تهران در نیمه نخست سال جاری، از ثبت تعلیف غیر مجاز ۳۲ هزار و ۳۰۰ راس دام در مناطق چهارگانه استان خبر داد.
برخورد با تولیدکنندگان مشروبات الکلی در میادین تره‌بار
دادسرای امنیت اخلاقی به تخلفات تولید مشروب درمیدان مرکزی میوه و تره بار تهران ورود کرده است که نتیجه این اقدامات سلبی و ایجابی ترک این جرم از سوی ۷۰ درصد غرفه داران بوده است.
۴ میلیون نفر در تهران حاشیه شهر زندگی می‌کنند
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: بیش از ۴ میلیون نفر از جمعیت این استان در سکونتگاه‌های غیررسمی، مناطق حاشیه‌ای شهر‌ها و بافت‌های ناکارآمد زندگی می‌کنند.
واگذاری پروژه‌های شهر تهران به قرارگاه خاتم
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از واگذاری پروژه‌های شهر تهران به قرارگاه خاتم خبر داد و گفت: تلاش ما این است که پروژه‌های نیمه تمام را تمام کنیم و اعتبارات لازم آن را نیز تأمین کنیم.
ارتقای ۲ پله‌ای تهران در میان شهر‌های نوآور جهان
توضیحات ستاری از تقویت نقش دانش بنیان‌ها در حمل و نقل شهری
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:در رده بندی شهر‌های نوآور، شهر تهران دو رتبه ارتقا یافت و به رتبه ۴۱ رسیده است.
وجود ۳۰۰۰ ساختمان ناپایدار در تهران
شهردار تهران گفت: نزدیک ۳۰۰۰ ساختمان ناپایدار در تهران وجود دارد و حدود کمتر از ۱۰ درصد از آن‌ها در مرحله خطر هستند و حل این مشکل با توسعه حداقلی انجام نمی‌شود و نیاز به یک اراده، کار جمعی و قانون دارد.
شهرداری برای افراد کم درآمد مسکن می‌سازد
شهردار تهران در مورد ساخت یک میلیون مسکن در دولت سیزدهم و نقش شهرداری تهران در این زمینه توضیحاتی داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران؛
راه اندازی سامانه
احمد صادقی با اشاره به لزوم راه اندازی سامانه "کشف فساد" با اعلام شماره‌ای از شهروندان خواست تا مستقیما مشکلات را به گوش اعضای شورای شهر تهران برسانند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحویل ۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس از ۱۵ مهر امسال
مهدی هدایت از تحویل ۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس از ۱۵ مهر خبر داد و گفت: از ۱۵ مهر، ۶ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های مسکن مهر آماده تحویل می‌شود که از این میزان، یک هزار واحد در فاز ۵ و ۹ و ۲ هزار واحد در فاز ۸ و ۳ هزار واحد در فاز ۱۱ تحویل متقاضیان خواهد شد.
تبدیل شبکه مترو تهران از حالت خطی به شکل حلقه یکپارچه
مسأله احداث خطوط جدید در شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی پایتخت، یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است. نگاهی به پراکندگی ایستگاه‌های افتتاح شده تا به امروز و همچنین ایستگاه‌هایی که قرار است در خطوط ۶ و ۷ تکمیل شوند، نشان می‌دهد نحوه جانمایی آن‌ها بر اساس طرح‌های جامع حمل و نقل ریلی تهران در دهه‌هایی بوده که گستره جغرافیایی و جمعیتی پایتخت به شکل کنونی نبوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۲۲ روز هوای آلوذه ذر تابستانی که گذشت!
تابستان ۱۴۰۰ بدون یک روز هوای پاک و داستان طرح ترافیک؟
هوای پایتخت طی تابستان ۱۴۰۰، ۲۲ روز در شرایط آلوده قرار داشت که از میان آلاینده «ازن» ۱۷ روز و «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» پنج روز هوای پایتخت را آلوده کردند و در هیچ روزی در شرایط پاک قرار نگرفت. با این وضعیت ضرورت وجودی طرح ترافیک برای چیست؟ چرا کسی درباره این طرح سرتا به پا مسئله دار انتقادی نمی‌کند؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرورت مدیریت پساب بزرگترین شهرک صنعتی کشور
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران بر ضرورت برنامه‌ریزی بهتر و بیشتر برای مدیریت پساب شهرک صنعتی شمس‌آباد به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کشور تاکید کرد.
قفل دار کردن مخازن زباله، انحصار مافیا یا تقویت بهداشت شهری؟
صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری گفته شهرداری باید شکل مخازن زباله فعلی را عوض کند تا زباله‌گردان نتوانند از مخازن زباله‌برداری کنند. به گفته او قرار است کاوری قفل‌دار برای مخازن زباله تعبیه شود که تنها با کلید و توسط کارگران شهرداری باز شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واگذاری غیرقانونی باغ ۴۰۰۰ متری به خانم
عضو شورای اسلامی شهر تهران امروز از واگذاری باغی به‌مساحت ۴هزار مترمربع با امضای دو عضو سابق شورای شهر تهران و شهردار منطقه ۳ خبر داد؛ با پیگیری تسنیم هویت این فرد مشخص شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت