پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تهران تا پایان سال
علی محتشمی پور با اعلام خبر آغاز فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: از ابتدای آذرماه سالجاری روند ارائه تسهیلات برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده متوقف شده بود که خوشبختانه با تغییر مدیریت صندوق کارآفرینی امید و رویکرد جدید در این صندوق، فرآیند تشکیل و تکمیل پرونده‌های نوسازی تاکسی‌ها از سر گرفته شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
علت بوی نامطبوع اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی چیست؟
انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام (ره) یکی از مشکلات زیست‌محیطی استان تهران است، به‌طوری‌که به گفته رئیس سابق سازمان محیط‌زیست، مورد گلایه‌مندی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۷ قرار گرفته و فرموده بودند این مشکل تا پایان دولت دوازدهم رفع شود. در این ۳ سال فعالیت‌هایی هم انجام شده، اما مشکل به‌طور کامل رفع نشده است.
کیف پول شهروندی برای هر تهرانی با اعتبار ۲۰۰ هزار تومانی
بیش از آنکه به برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۱ شبیه باشد به لیست رؤیا‌ها و آرزو‌های آقای شهردار برای تهران شبیه بود. برنامه‌هایی که علیرضا زاکانی درباره آن در صحن شورای شهر تهران سخن گفت. از ساخت پنج هتل پنج‌ستاره در پنج بوستان جنگلی تا کیف پول شهروندی برای هر تهرانی که در آن ۲۰۰ هزار تومان اعتبار است و برای اقشار خاص افزایش هم پیدا می‌کند. ساخت چهار فیلم سینمایی و پنج سریال و ۱۰ فیلم کوتاه تا طراحی راسته‌ها و سرا‌های فرهنگی و ادبی انقلاب اسلامی.
به ادعای زاکانی، شهرداری تهران ۸۵ هزار میلیارد تومان بدهی و کسری بودجه دارد!
زاکانی درباره آخرین میزان بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران گفت: بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری تهران است که از این رقم، نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومان مربوط به بانک‌ها خواهد بود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برنامه تامین روشنایی تهران با چراغ‌های LED و افزایش سرانه سلامت
شهردار تهران گفت: درباره مناطق بی دفاع شهری، با وزیر نیرو صحبت‌هایی را داشتیم و با مدیران استانی جلسه‌ای داشتیم تفاهم نامه‌ای را به دنبال داشت، قرار شد ۳۷۰ هزار چراغ از گازی به ال‌ای دی تبدیل شود تا علاوه بر روشنایی در مصرف برق نیز صرفه جویی می‌شود در این زمینه شهرداری هیچ هزینه‌ای نمی‌کند.
واکنش شهردار تهران به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در منطقه ۲۲
شهردار تهران در واکنش به بلند مرتبه سازی جنب باغ گیاه شناسی گفت: مجموعه شهرداری بر اساس ضوابط و مقررات پروانه‌های ساخت را صادر می‌کند و این کاملا واضح است که با ساخت و ساز‌های غیر قانونی سازگاری ندارد.
طرح کاهش آلودگی هوا اثر گذار نبود
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران گغت: اثر گذاری خاصی از طرح کاهش آلودگی هوا ندیده‌ایم و باید ایرادات طرح را بررسی و بازنگری کنیم.
کوچه فروشی در شمال تهران
بستن کوچه با درب غیرقانونی است. معابر و خیابان‌های عمومی حتی اگر بن‌بست هم باشد، غیر قابل تملک یا دخل و تصرف یا مسدود کردن است.
مهلتی ۱۰ روزه به معاونت اجتماعی شهرداری تهران برای بررسی برنامه‌های ۱۴۰۱
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آخرین جلسه این کمیسیون مهلتی ۱۰ روزه به معاونت اجتماعی شهرداری تهران داد تا با برگزاری جلسه با کمیته‌های این کمیسیون برنامه‌های ۱۴۰۱ خود را ارائه دهد.
قدمی در جهت کاهش خطرات زلزله در پایتخت؛
امضای سند همکاری مدیریت بحران تهران و ژاپن
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: اسناد بالادستی ما با تجارب بین‌المللی چون سند سندای مطابقت دارد و امیدواریم در قالب پروژه جدید جایکا این سند را اجرایی کنیم و اثرات وقوع زلزله را کاهش دهیم.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:
شناسایی مواردی از ابتلا به بیماری
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به شناسایی مواردی از ابتلا به بیماری سالک در برخی مناطق روستایی استان تهران اشاره و اعلام کرد: تاکنون مرگ ناشی از اومیکرون نداشته‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیشتر از ۶ سال از متروکه شدن بیمارستان و زایشگاه مریم می گذرد
۶ سال بیشتر است که ساکنان محله قدیمی تختی با نگاه پرحسرت از مقابل بیمارستان و زایشگاه متروکه «مریم» عبور می‌کنند تا دوای درد خود را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دیگر نقاط تهران جست‌وجو کنند. روزگاری این بیمارستان تامین‌اجتماعی بروبیایی برای خود داشت. از صبح زود مردم جنوب تهران دفترچه در دست، خودشان را به بخش‌های تخصصی اینجا می‌رساندند تا از خدمات درمانی رایگان و دولتی آن استفاده کنند.
نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سابقه، توان و تجربه شورایاران در محلات گفت: "طرح رصد" شورایاری‌ها را از انزوا خارج کرد و با دخیل کردن شورایاران و نخبگان محلات در بحث‌های کارشناسی از تجاربشان بصورت کاملا موثر در تصمیم سازی مدیریت شهری استفاده شد و انشالله منجر به تصمیم گیری‌های موثر و مفید می‌شود.
تذکر اقراریان درباره مدیریت فضاهای تبلیغاتی شهر تهران
رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به واگذاری فضاهای تبلیغاتی در ایستگاههای "دوچرخه بیدود" و ایستگاههای اتوبوس توسط حمل‌ و نقل و ترافیک و شرکت واحد اتوبوسرانی اقدام انتقاد کرد.
سرانجام تفکیک وظایف معاونت فرهنگی و اجتماعی از سازمان به کجا رسید؟
عضو شورای شهر تهران در واکنش به گزارش رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: بحث تفکیک وظایف و جلوگیری از موازی‌کاری بین سازمان فرهنگی هنری و معاونت اجتماعی شهرداری تهران یکی از موضوعاتی است که سبقه طولانی در شهرداری تهران دارد. سرانجام این تفکیک چه شد؟
سرازیر شدن فاضلاب انسانی به منبع آب شرب مردم تهران
فاضلاب خام انسانی پردیس سال‌ها است که وارد سد ماملو به عنوان یکی از مهمترین منابع تامین آب شیرین تهران می‌شود و سلامت مردم این کلان شهر را به خطر انداخته است.
واگن‌های مترو تهران به قم داده شد
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو درباره چرایی اعزام یک رام قطار برای متروی قم گفت: بر اساس اساسنامه شرکت بهره برداری مترو این شرکت می‌تواند برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهر‌های دیگر رود که می‌تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عمده قنات در منطقه ۱۲ که قطب تجاری تهران است متمرکز می‌باشد
دکتر علی بیت الهی گفت: اگر نقشه این قنات‌ها را در ذهن تصور کنیم به سمت مناطقی از جمله مناطق ۱۲، ۱۰، ۱۱ و مرکز شهر متمرکز می‌شوند و عمده آن در منطقه ۱۲ است که قطب تجاری، بازار و... کشور است. بسیاری از مراکز تجاری کشور در این منطقه استوار است که این مسئله را پیچیده‌تر و خطرناک‌تر می‌کند.
پاکسازی دره فرحزاد از معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها
اجرای طرح ضربتی جمع آوری معتادان متجاهر در رود دره فرحزاد با تاکید شهردار تهران، دستور مقامات قضایی و خواسته شهروندان این محله از ۱۵ دی ماه با حضور عوامل مربوطه آغازشده است.
فرونشست سالانه ۲ تا ۲۳ سانتی متر زمین در تهران
مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران، درباره خطرات فرونشست در شهر تهران، اظهار کرد: فرونشست یکی از مسائل جدی در شهر تهران است، برداشت از آب‌های زیر زمینی، حفاری تونل‌ها و مترو‌ها و ... باعث فرونشست در تهران می‌شود.
انتقاد عضو شورای شهر از وضعیت پارک دانشجو
اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از منطقه ۱۱ شهرداری تهران بازدید و بر ارائه برنامه ساماندهی دستفروشان و همچنین رفع شکایت خانواده‌ها از وضعیت پارک دانشجو تأکید کردند.
پروژه سه ساله عقیم سازی؛
مصیبت پنج هزار سگ بلاصاحب در تهران
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار گفت: حدس می‌زنم در یک پروژه سه ساله، عقیم‌سازی همه‌ی سگ‌های بلاصاحب انجام می‌شود و این اتفاق شدنی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احتمال بالای وجود گسل بزرگ در پردیسان تهران
سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از شناسایی ۱۰۰۰ برج و ۳۳۰۰۰ ساختمان ناایمن در تهران خبر داد. علی نصیری گفت: کلانشهر تهران هم از نظر پیچیدگی‌های شهرسازی و هم از نظر بار لرزه‌ای، مشکلاتی دارد، در تهران از هر گسل که فاصله می‌گیریم به یک گسل دیگر نزدیک می‌شویم. اگر درباره گسل شمال تهران و گسل شهر ری صحبت می‌کنیم نباید تصور شود که در مناطق مرکزی تهران گسلی وجود ندارد، بلکه در این مناطق، احداثات شهری اجازه مطالعه دقیق روی پوسته زمین را نداده در حالی که حدس می‌زنیم در تمام مناطق تهران گسل‌های قابل توجهی داشته باشیم
تکذیب شایعه آلودگی آب تهران از سوی اداره آب و فاضلاب
در اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب آمده است: مطابق قانون، اعلام آلودگی آب آشامیدنی که موضوعی کاملاً حرفه‌ای و تخصصی است، در حیطه اختیار نهاد‌ها و سازمان‌های متولی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست است و گفته‌ها و نوشته‌های سایر نهاد‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در اعلام سلامت و یا آلودگی آب باید مستند به گزارش‌های رسمی حداقل یکی از نهاد‌ها و سازمان‌های مسئول و متولی آب آشامیدنی باشد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت