پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
قرارداد ساخت دو بزرگراه و یک آزادراه بسته شده است
علیرضا زاکانی شهردار تهران با بیان اینکه سال قبل توجه ما این بود که به یک نقطه باثباتی برسیم و پس از آن تحولاتی را ایجاد کنیم چرا که جز با تحول و تغییر بنیادین و اساسی در ابعاد مختلف مشکلات حل نمی‌شود، گفت: در این رابطه قرارداد‌های ساخت ۲ بزرگراه و ۱ آزادراه بسته شده و پروژه‌های راکد شهر فعال شده است.
بودجه سال گذشته مقابله با آلودگی هوا ۹۰ میلیون تومان بوده؟! پول طرح ترافیک کجا می‌رود آقای امانی؟
امانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به معضل آلودگی هوا خطاب به رئیس شورا گفت: جمالی‌نژاد، معاون وزیر کشور، در مصاحبه با خبر ساعت ۸ اعلام کرد که بودجه سال گذشته مقابله با آلودگی هوا ۹۰ میلیون تومان بوده است. خبرنگار تعجب کرد و دوباره پرسید ۹۰ میلیون تومان؟ مجدد گفت بله، ۹۰ میلیون تومان. این بودجه برای مقابله با آلودگی هوا در کل کشور. شرمساری دارد! تعجب دارد!
تلاش مضاعف برای جبران عقب ماندگی مسکن مهر پردیس، حقوق ضایع شده مردم جبران شود
نشست رسیدگی به درخواست‌های شهروندان ساکن در مسکن‌های مهر پردیس با حضور رئیس کمیسیون عمران، رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس و معاونین وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس، فرماندار و نمایندگان ساکنین در پروژه‌های فاز‌های مختلف پردیس در سالن جلسات شرکت عمران این شهر برگزار شد.
مخالفت زاکانی با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن
علیرضا زاکانی شهردار تهران ​در خصوص عدم انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن تهران افزود: لیست اعلام کردن کار اشتباهی است و اگر لیست را ارائه کنیم از فردا کسی در شهر نمی‌ماند مهم این است که این ساختمان‌ها ایمن شوند.
ناصر امانى: موادغذایى فاسد همچنان در سوله هاى بحرانِ پایتخت؛ تکلیف سوله‌ها را روشن کنید!
ناصر امانى عضو شوراى شهر تهران اظهار داشت: تعداد سوله هاى بحران در تهران به اندازه کافى نیست و متاسفانه در همان سوله هاى جدید هم تاریخ مواد غذایى گذشته و فاسد است و به روز نشده است همچنین تعدادى از این سوله‌ها هم استفاده اى جدا از کاربرى خود دارد.
بازدید رئیس جمهور از پروژه‌های خط انتقال پساب بهداشتی و کمربندی جنوبی پاکدشت
رئیس جمهور که در قالب بازدید‌های میدانی از شهرستان‌های استان تهران صبح پنجشنبه به پاکدشت سفر کرده و از پروژه‌های خط انتقال پساب بهداشتی فاضلاب تصفیه‌خانه ری و کمربندی جنوبی در حال احداث پاکدشت بازدید نمود.
مدیریت ترافیک ابرشهر تهران کار سختی نیست جناب سرهنگ زینی وند، تعهد و کاربلدی می‌خواهد
رییس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه تهران با این وسعت و با این حجم جمعیت ثابت و شناور و وسایل نقلیه در واقع دیگر یک کلانشهر نیست بلکه یک ابرشهر محسوب می‌شود، گفت: در این شهر مدیریت کنترل ترافیک یک کار بسیار پیچیده و سخت است. باید خدمت ایشان عرض شود تا زمانی که طرحی بدرد نخور و دکان دو نبشی بنام طرح ترافیک را تائید می‌کنید. تا زمانی که راهنمایی و رانندگی رویکرد جریمه محور دارد بجای ارشادی و تربیتی، تا زمانی که قدرت پلیس در اصلاح هندسی معابر و ساخت ابنیه‌ای نظیر پارکینگ و ... در حد یک درخواست است، تا زمانی که فرهنگ سازمانی پلیس راهور اصلاح نشده (هرچند حقا نسبت به سال‌های پیش بهتر شده)، تا زمانی که همانند دیروز (چهارشنبه)، کل بزرگراه کردستان بدلیل بیرون زدگی چرخ یک ۲۰۶ سفید در رمپ اتصال کردستان به کنار گذر همت (غرب به شرق) در ساعت هشت صبح بسته می‌شود و پلیس فقط تماشا می‌کند، تا زمانی که در برابر تولید خودروی بی کیفیت داخلی فقط شعار مخالفت می‌دهید و با مماشات اجازه تداوم تولید می‌دهید و ...، بله ترافیک تهران پیچیده می‌شود. طلسم طرح لعنتی ترافیک و حضور برخی مدیران کم خاصیت را بشکنید. صد‌ها بار (تاکید می‌کنیم، صد‌ها بار) نوشته و گفته ایم که این طرح، خودش توسعه دهنده آلودگی هوا و ضد نظم ترافیکی است.
ادعای سکونت کارگردان، چهره‌های سیاسی و مدیران سابق شهرداری در املاک شهرداری تهران؟!
میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در جریان حسابرسی شهرداری منطقه یک تاکید کرد: پروژه‌های مشارکتی متعدد و زیادی در منطقه یک به اختلاف خورده و سرمایه زیادی از شهرداری فریز شده است که باید سریعا تعیین تکلیف شود. وی گفت: من اسامی افرادی را دارم که به عنوان ملک مسکونی بدون مجوز شورا در املاک منطقه یک سکونت می‌کنند. آقای کارگردان، خانم کارگردان، آقای چهره سیاسی، آقای شهردار سابق یک منطقه، که در دوره‌های گذشته از سال ۹۶ تا ۹۹ این املاک را تصرف کردند.
دستور خرید روزانه ۱۵۰۰ نسخه روزنامه همشهری توسط شهرداری، قانونی است؟
اینکه مطبوعات و رسانه‌ها تقویت گردند (ورای طیف فعالیتی شان) آرزوی قلبی ماست. اما اینکه یک نهاد عمومی ۱۵۰۰ شماره از یک رسانه را بشکل روزانه خریداری کند و بودجه از جیب مردم برود، جای سوال دارد. هرچند که روزنامه همشهری، روزنامه‌ای وزین و صاحب سبک می‌باشد.
از جعلیات تا غلوهای علیرضا نادعلی شورای شهر در خصوص تغییر نام شهرک اکباتان
طرح تغییر نام اکباتان توسط سخنگوی شورای شهر، باعث ایجاد حاشیه ها و اما و اگرهایی چند در افکار عمومی گردید. آیا تدبیر است که در شرایط ناآام و ملتهب اجتماعی، با حاشیه گویی ها زمینه را برای تشدید نارضایتی ها فراهم کنیم؟ آیا امکان دارد از زمان شهادت شهید آرمان علی وردی تا زمان صحبت جناب سخنگو با رسانه ها، شش هزار تلفن به کمیسیون شورای شهر برای تغییر نام اکباتان شده باشد؟ لطفا در فرآیند صحبت، تحفظات کلامی را با دقت بیشتری رعایت کنیم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار نماینده تهران در خصوص چالش آبی پایتخت و انتقاد از مدیریت بخش آب در وزارت جهادکشاورزی
قاسم ساعدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص بحران آب در کشور گفت: باید برای تامین آب شرب استفاده حداکثری از حداقل منابع آبی موجود در سطح کشور در دستور کار قرار گیرد و از روش‌های علمی‌تر و موثرتر برای مواجهه با چالش کم آبی استفاده شود. وی افزود:اظهار کرد: امروز پایتخت کشور در معرض تهدید کاهش شدید ذخایر آبی قرار گرفته است و استان‌های دیگر نیز کماکان با این چالش روبه رو هستند. استان خوزستان دارای ۹ سد است که وضعیت ذخایر آبی در پشت آن‌ها نامناسب است. در استان‌های مرکزی نیز وضعیت آب چاه‌ها و قنات‌ها چندان مناسب نیست. ساعدی تاکید کرد: متاسفانه در بحث ترویج آبیاری‌های نوین صرفا قسمتی با این عنوان نام گذاری شده است، اما در عمل هیچ کار جدی صورت نگرفته است و این انتقاد به وزارت جهاد کشاورزی وارد است.
علیرضا زاکانی در آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی امیرکبیر؛
ادعای راه اندازی نهضت پارکینگ سازی و سامان دهی پارک حاشیه‌ای توسط شهردار تهران!
علیرضا زاکانی در آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی امیرکبیر گفت: تاکنون در شهر تهران ۵۵۰ پارکینگ ساخته شده و ساخت ۲هزار و ۵۰۰ فضای پارکینگ دیگر نیز در دستور کار شهرداری تهران قراردارد. شهردار تهران با اشاره به بهره‌برداری از اولین پارکینگ هوشمند کشور گفت: عملیات ساخت این پارکینگ از ۱۳ سال پیش شروع شده بود و با یک پیشرفت کمتر از ۷۰ درصد تحویل ما شد که طی ۸ ماه کار جدی ۳۰ درصد باقیمانده را به اتمام رساندیم.شهردار پایتخت در ادامه گفت: تهران به شدت نیازمند پارکینگ است و در حال حاضر در کنار خیابان‌های عمومی پارک خودرو صورت می‌گیرد و عملا سطحی از خیابان که متعلق به عموم مردم است اشغال می‌شود.وی بیان کرد: این پارکینگ حدود ۲۰ هزار مترمربع زیر بنا دارد و اولین پارکینگ هوشمندی است که تاییدیه آتش نشانی را دارد. حتی پارکینگ‌های خصوصی نیز چنین قابلیتی ندارند. به طوری که هر بخشی از آن دچار حادثه شود بتوان آن را به صورت صد در صد مهار کرد و از سرایت آن به سایر بخش‌ها جلوگیری کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت جذب کودک توسط پیمانکاران شهرداری؟!
زاکانی مدعی شد: تا آخر سال
علیرضا زاکانی، شهردار تهران درباره اقدامات قرارگاه اجتماعی برای ریشه کن کردن زباله گردی کودکان اعلام کرد که شهرداری تمهیداتی اندیشیده تا پایان سال این عارضه از سطح شهر از بین برود. عارضه‌ای که او از آن صحبت می‌کند متوجه کودکانی است که اتفاقا توسط پیمانکاران شهرداری ( زباله گردی، فضای سبز، نظافت شهری) و خانواده های خودشان( دست فروشی ، تکدی گری و حضور در سر چهار راه ها و پشت چراغ قرمز) استثمار می‌شوند. تقریبا مطمئن هستیم که این صحبت های زاکانی هم باد هواست و موفق نمی شود. شهرداری که پول می خواهد و برون سپاری های ارزان تر ، پیمانکاری که کاهش هزینه را مطرح می کند، کودکی که مجبور است کار کند و دیوار حاشایی که بالاست . فوقش در پایان سال می گویند کدام کودک زباله گرد؟ آنهایی که می بیند خودشان سرخود و مستقل و برای خودشان کار می کنند و شهروندانی که بدلیل شدت درگیری های روزانه ، بی تفاوت از کنار توجیهات مدیران شهری می گذرند و زندگی پستی که بدون اراده یا توان و تمایل به ایجاد تغییر و حفظ کرامات انسانی و احترام به حقوق کودکان، جریان خواهد داشت تا بهشت زهرا. بدرود تا مواجه بزرگ در روز حساب .
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهری که با گم شدن سردیس ها بهم می ریزد، پروتکل های حفاظتی و پیگیری کجاست؟
سردیس ها در ایران ، روایتی سه گانه دارند. یک منظر نگاه ، تاکید بر ارزش ها و پاسداشت هاست. منظر دوم بی سلیقه گی ها در خلق برخی از آثار هنری است که حتی بعضا خود ضد ارزش هم تلقی می شوند. سومین منظر نگاه ، بحث جریان سازی ها بواسطه سرقت سردیس هاست. در ده سال اخیر، موارد عدیده ای از سرقت سردیس ها را شاهد بودیم. از دله دزدی برای تامین افیون گرفته تا مخالفت های سیاسی- ایدئولوژیک و رویکرد جریان سازی سیاسی- امنیتی . با وجود تکرار این آسیب ، مدیریت شهری، کمترین حساسیت نظام مندی را در این خصوص از خود نشان نداده است. گویا مجسمه را صرفا در قالب گل و سنگ و چوب و فلز می بیند و رودخانه را بعنوان نهرآب. در نگاه مسئولیت پذیر، سرقت مجسمه حداقل باید از سه منظر امنیتی- سیاسی ، فرهنگی- تربیتی و مدیریت شهری- هویتی ، مورد توجه قرار گیرد. خبر می رسد که سردیس شهید فلاحی ناپدید شده است و ساعاتی بعد، خبر می دهند که پیدا شده است. ماجرا چیست؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امکان جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده وجود ندارد، فرسودگی ۹۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی
سردار محمد باقر سلیمی رئیس پلیس ترافیک شهری فراجا، در مورد قانون هوای پاک و نقش دستگاه‌ها در اجرای این قانون گفت: درحال حاضر در کل کشور ۲۵ میلیون انواع خودرو‌های پلاک گذاری شده وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در مرز فرسودگی قرار دارند.وی اضافه کرد: با محدود شدن واردات خودرو و عدم تصویب قوانین بازدارنده موضوع اسقاط خودرو‌های فرسوده در کشور رو به فراموشی است و با این وجود امکان اینکه بتوان جلوی تردد این خودرو‌ها را گرفت وجود ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یگان فاتحین سپاه جایگزین دژبان ارتش در بهشت حضرت زهرا شد
حفاظت پیرامونی سازمان بهشت حضرت زهرا (س) از دژبان ارتش به یگان حفاظت فاتحین سپاه سپرده شد. به دلیل نیاز به مراقبت حداکثری از این آرامستان و بویژه بزرگترین میراث فرهنگی دوران دفاع مقدس، یگان فاتحین با سابقه درخشان، هماهنگی با یگان حفاظت شهرداری و مجموعه انتظامی در این سازمان مستقر شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید پاسخ داد؛
از ساخت شهرهای جدید در استان تهران چه خبر؟
علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازیدرباره جدیدترین وضعیت مراحل اجرای سه شهر جدید در استان تهران گفت: برای تهران سه شهر جدید خوارزمی، فردوس و اعتمادیه را داریم که طرح خوارزمی و فردوس آماده شده و در دستور کار شورای برنامه‌ریزی استان قرار گرفته است. انشاءالله بعد از تصویب برای شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شود و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
آقای محضرنیا، امنیت سیستم‌های شهرداری ارتقاء پیدا کرده؟!
شایعات هک مجدد شهریور ماهی سامانه های شهرداری تهران،سامانه یا آبکش؟
هادی محضرنیا سرپرست سازمان فاوا شهرداری تهران با اشاره به قطع شدن برخی سامانه‌ها از جمله «سامانه تهران من» برای ساعاتی در روز گذشته و بازگشت تمام این سامانه‌ها به مدار بهره‌برداری در همان روز (یکشنبه ۲۷ شهریورماه) گفت: مشکل قطعی فیبر همان روز -یکشنبه ۲۷ شهریورماه- برطرف شده و علت تأخیر و کندی روند استفاده از سامانه‌ها پس از رفع مشکل، بررسی اطلاعات بوده است. گویا بنا به گزارش‌های کاربران، سامانه تهران‌دات‌آی‌آر و سامانه تایید دارو و بیمه شهرداری هم با اشکالاتی مواجه شده بود و با وجود آن که صفحه‌های نخست سایت‌ها قابل مشاهده بوده، اما امکان لاگین و ورود به سایت وجود نداشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخریب بی بی شهربانو کیلویی چند؟! استخراج سیمان رو بچسب!
رئیس کمیته گردشگری شورای ششم شهر تهران با اشاره به ترک خوردن «بقعه بی بی شهربانو» بر اثر انفجار‌های رخ داده در کوه بی بی شهربانو توسط کارخانه سیمان، این وضعیت را برای بقعه و زائران خطرناک خواند.
بر اثر فعالیت‌های کارخانه سیمان؛
گنبد بقعه بی بی شهربانو ترک خورد
یک استاد دانشگاه گفت: فعالیت‌های کارخانه سیمان ری، انفجار‌ها و خاک برداری‌های مداوم موجب شده تا گنبد بقعه منسوب به بی بی شهربانو ترک بردارد. باید به سرعت مرمت آن‌ها انجام و تیم مرمتی تشکیل شود. از طرفی باید حفاری‌های این اطراف جمع می‌شد.
ذره‌بین مجلسی‌ها روی عملکرد زاکانی؛
تحقیق و تفحص از شهرداری تهران کلید خورد
جواد نیک بین عضو فراکسیون روحانیت پارلمان با اشاره به عزم مجلس برای تحقیق و تفحص از شهرداری تحت مدیریت زاکانی گفت: پیگیری حقوق تضییع‌شده شهروندان تهران به عنوان پایتخت کشور در دستورکار پارلمان قرار خواهد گرفت.
توضیح معاون هماهنگی و امور مناطق سازمان نوسازی شهر تهران؛
تعیین تکلیف و ایمن سازی ۶ گود در جنوب‌شرق پایتخت
معاون هماهنگی و امور مناطق سازمان نوسازی شهر تهران از تعیین تکلیف و ایمن سازی ۶ گود متعلق به این سازمان واقع در منطقه ۱۵ تهران خبر داد.
لزوم همراهی دولت با شهرداری تهران در قرارگاه جهادی تامین مسکن پایتخت
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری درباره مسکن گفت: از آن جایی که در دوره آقای زاکانی، شهرداری تهران به عنوان یک تکلیف، تمام قد به حوزه مسکن وارد شده، لازم است دولت نیز با تاسی از فرمایشات رهبر انقلاب در کنار شهرداری تهران پای کار باشد.
اقدام شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران برای تملک خانه‌های «ابتهاج» و «متوسلیان»
مدیرعامل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران از اقدام برای تملک خانه امیر هوشنگ ابتهاج و متوسلیان در صورت تایید شهردار تهران خبر داد. محمد مویدی گفت: مالکیت خانه مرحوم ابتهاج متعلق به شرکت سیمان تهران از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است. منتظر دستور شهردار هستیم که در صورت موافقت در گام نخست با بنیاد مستضعفان وارد مذاکره شویم تا سازمان املاک و مستغلات شهر تهران اقدامات لازم را انجام دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
تفاهمنامه پنهانی ۵۴ هزار میلیاردی خاتم و شهرداری تهران
خط ۱۰ مترو چگونه تامین اعتبار می‌شود؟
نقد و بررسی
زاکانی و شب زنده‌داری مردگان!
اقدامات عجیب زاکانی؛
در متروی تهران چه خبر است؟!
ناوگان حمل و نقل در تهران؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
فیروزکوه،دماوند،پردیس
ورامین،قرچک،پیشوا
ملارد،بهارستان
شهریار،اندیشه،قدس
پیگیری های ویژه
تهران،شمیران،ری،پاکدشت