پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یکی از بنیادی ترین مشکلات بخش کشاورزی، انتصابات سیاسی مدیران این بخش است . مجلسی که به آقای ساداتی نژاد رای اعتماد داده است، چرا پاسخگوی وضعیت مکانیزاسیون بخش کشاورزی و مرگ هفت نفر در جریان برداشت گردو در یک استان نیست؟ آیا با مسئله کم اهمیتی روبرو هستیم؟ نماینده ای که اینگونه بیندیشد، نماینده مردم نیست. رای اعتماد به وزیرش هم پیشکش خودش.
ادعای حل مشکل و برقراری آب همدان با احداث رینگ ۱۶.۵ کیلومتری
معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در مدت زمان یک ماهه تکمیل اَبَرپروژه‌های آبرسانی به همدان، تأمین منابع آبی از خطوط اضطراری با هماهنگی ۷۰ چاه انجام می‌شد و هم اکنون با تکمیل فاز اول پروژه بزرگ آبرسانی به همدان مسأله آب این شهر پس از ۱۷ سال به صورت پایدار حل خواهد شد.
اعلام سلامت آب تالوار همدان از آرسنیک، منتظر نتایج آزمایشگاه
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اعلام کرد، ابتدای هفته نمونه‌گیری از آب سد تالوار به منظور بررسی سلامت آن انجام و برای آنالیز به چند آزمایشگاه مرجع که تجهیزات لازم را دارند، فرستاده شده و منتظریم نتایج آزمایش بیاید. ملاک ما [سلامت آب]بعد از تصفیه است، حتی اگر بر فرض آلودگی که شایع شده در آب سد تالوار وجود داشته باشد، سلامت آن آب بعد از تصفیه ملاک است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شکایت زنان یک روستا از همسران، پسران و دامادهایشان به جرم اعتیاد به یک مقام دولتی
فرماندار همدان گفت: معضلات بزرگی در این جامعه داریم، چندی پیش تمامی بانوان یک روستا طوماری علیه شوهرانشان امضاء و برای من ارسال کردند و در آن نامه از شوهران، فرزندان و دامادهایشان به دلیل درگیری آن‌ها به اعتیاد شکایت داشتند.
جزئیات مسمومیت ٢٠٠نفر از اهالی یک روستا در همدان؛ علت احتمالی شربت‌های توزیع‌شده بود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در روز گذشته ۲۰۰ نفر از اهالی روستای چنار علیاء اسدآباد دچار بیماری گوارش شدند، گفت: علت آلودگی در دست بررسی است. بنابر ادعای برخی از اهالی این روستا، علت آلودگی و مسمومیت مربوط به شربت‌های توزیع شده در این محل بوده است.
آقای امام جمعه همدان، گرانی‌ها توجیه دارد، گل هنر عبدالملکی و ساداتی نژاد است و گاز و برق!
امام جمعه محترم همدان بیان نموده است که در شرایطی که قیمت دلار هیچ تغییری نداشته و تحریم جدیدی هم نداشتیم، گرانی‌ها توجیهی ندارد. خدمت ایشان باید عرض شود که اتفاقا توجیه دارد. عبدالملکی باعث افزایش ۵۷ درصدی هزینه کارگری شده، نیمه دوم سال پیش هم به بهانه الگوی مصرف بهینه (شما بخوانید اجحاف و ظلم و رفتار به سلیقه)، قیمت برق و گاز را زیاد کردند. با وجود ثابت ماندن قیمت دلار و سایر عوامل موثر بر تولید، گرانی ۳۰ درصدی حداقل افزایش قیمت مورد انتظار خواهد بود. ضمنا این گرانی‌ها بشکل زنجیره‌ای روی همدیگر اثر خواهند گذاشت. از طرفی هم ارز ترجیحی نهاد‌های کشاورزی و محصولات استراتژیک در حال حذف شدن است و وزیر محترم جهادکشاورزی هم بشکلی کم خیال مشغول مثلا مدیریت کلان وزارتخانه! حالا شما انتظار دارید که گرانی ایجاد نشود؟ از ماست که بر ماست برادر.
استاندار همدان گزارشی از عملکرد ۵ ماهه خود ارائه دهد
۱۲ دفتر تشکل دانشجویی همدانی در نامه‌ای خواستار پاسخگویی استاندار همدان درخصوص عملکرد ۵ ماهه استانداری شدند.
هگمتانه ثبت جهانی می‌شود
استاندار همدان گفت: با پیگیری‌های انجام شده و قول مساعد وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ثبت جهانی تپه هگمتانه (منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان) در سال جاری انجام می‌شود.
توضیحات فرماندار اسدآباد درباره صدای مهیب؛
منشاء این صدا برای مان مشخص نیست، اما رعد و برق نبوده است
سعید کتابی درباره صدای مهیب نیمه شب گذشته که در مناطق غربی کشور شنیده شده اعلام کرده منشاء این صدا برای شان مشخص نیست، اما رعد و برق نبوده است. در حال حاضر نیز دستگاه‌های خدمات رسان در حال بررسی هستند و با تمام روسای ادارات در تماس مستقیم هستم و بحثی در جایگاه‌های سوخت نیز رخ نداده است.
برخورد نامناسب ماموران شهرداری؛
تخریب مدرسه با ضرب و جرح معلمان در همدان + فیلم
گزارشی ویدئویی از تخریب یک مدرسه در حاشیه شهر همدان منتشر شده که حکایت از زد و خورد بین معلمان این مدرسه و مأموران شهرداری دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ذخایر آب شهر همدان تا مهرماه تمام می‌شود
فرماندار همدان با بیان اینکه حدود ۷۷ درصد آب مورد نیاز این شهر از سد اکباتان و آبشینه تامین می‌شود، گفت: میزان ذخیره این سد‌ها به حدود ۴۰ درصد کاهش یافته که با روند فعلی مصرف در مهرماه به پایان می‌رسد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز طرح اضطراری آبرسانی به شهر همدان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: طرح ضربتی تامین آب آشامیدنی شهر همدان به طول ۷۰ کیلومتر از مخزن «کیتو» تا مخزن انصارالامام برای کاهش تنش آبی در فصل تابستان آغاز می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ضرب الاجل دادستانی کشور برای رفع آلودگی نیروگاه شهید مفتح همدان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان از ضرب الاجل دادستانی کل کشور برای رفع آلودگی نیروگاه شهید مفتح همدان خبر داد و گفت: پس از انعکاس مشکل این نیروگاه به مرکز، معاون دادستان در حوزه نظارت و پیگیری حقوق عامه خواستار پیگیری رفع این مشکل و نصب دستگاه تصفیه هوا در این منطقه شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی در شبکه آبرسانی همدان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومان در استان به منظور توسعه شبکه آبرسانی و تامین زیرساخت‌ها خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان همدان
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان همدان به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
دریافت پروانه احداث نیروگاه خورشیدی توسط 10 شرکت سرمایه‌گذار در همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت:استان همدان با ۲۹۰ روز تابش سالانه خورشید یکی از مناطق مستعد و پر پتانسیل برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی با راندمان بالا است. تاکنون ۱۰ شرکت برای سرمایه‌گذاری در استان موفق به دریافت پروانه احداث نیروگاه خورشیدی از سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق (ساتبا) به مجموع ۶۰ مگاوات شده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فعالان میراث فرهنگی همدان در نامه به رئیس قوه قضاییه چه گفتند؟
اصحاب رسانه همدان در طی نامه‌ای به آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه خواستار ورود او به موضوعات مطرح شده در این نامه شده‌اند؛ و در پایان نوشته اند که:ریاست محترم قوه قضائیه، متاسفانه در استان ما بزرگترین قانون‌شکنی از سوی نهاد‌های دولتی و حاکمیتی صورت گرفته، مانند شهرداری‌ها، شورای شهر و اداراتی مانند اوقاف، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، راه و ترابری و ... بسیاری از آثار طبیعی از جمله باغ‌ها و میراث تاریخی از بین رفته است و در صورت متوقف نشدن روند فعلی، این تخریب‌ها ادامه خواهد داشت. از جنابعالی درخواست ورود جدی به موضوعات اشاره شده داریم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس قوه قضاییه در بیست و ششمین سفر استانی خود وارد همدان شد
رئیس قوه قضاییه در بیست و ششمین سفر استانی خود، در راس یک هیات عالی قضایی وارد همدان شد. در این سفر بررسی مسائل و مشکلات قضایی حقوقی استان همدان و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که از هفته‌های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس پلیس راهور همدان:
ناقوس مرگ در جاده علیصدر
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: جاده غارعلیصدر پرتلفات‌ترین جاده همدان به شمار می‌رود و هر ساله به طور میانگین ۳۸ تن در این مسیر جان خود را از دست می‌دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کتابخانه روستای ینگی‌کند ملایر در دهه‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد
«سیدمهدی آخشیک» اظهار داشت: این کتابخانه با مشارکت بانک پاسارگاد در فضایی به وسعت ۱۲۰ مترمربع احداث و تجهیز شده است. وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از کتابخانه روستای ینگی‌کند تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به ۲۳ باب می‌رسد،
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«میز صادرات کیف و کفش» در همدان راه‌اندازی شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از راه‌اندازی میز تخصصی صادرات کیف و کفش در همدان خبر داد و گفت: این میز در راستای حمایت از صنوف تولیدی به منظور رشد و توسعه صادرات غیرنفتی شکل گرفته است.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم احیای معادن همدان در مسیر تحقق سند توسعه استان/ ۷۸ معدن غیرفعال شناسایی شد
در حالی ۲۸۳ معدن با امکان استخراج ۳۲ نوع ماده معدنی در استان همدان شناسایی‌شده که در حال حاضر ظرفیت استخراج سالانه از آن‌ها هشت‌تا ۱۰ میلیون تن ماده معدنی است حال‌آنکه در سند توسعه استان همدان استخراج سالیانه این معادن حدود ۱۶ میلیون و ۲۹۸ هزار تُن برآورد شده که تعطیلی ۷۸ معدن از معادن این استان در نرسیدن به هدف تعیین‌شده بی‌اثر نیست.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رونق موتور صنعت نیاز به بهره برداری از معادن دارد
معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه معدن هیزج اکتشاف شده و پروانه بهره‌برداری دارد، به طوری که مراحل واگذاری این معدن با اداره کل منابع طبیعی انجام شده است گفت: فعالیت‌های معدنی به ناچار باید انجام شود و چرخ صنعت بچرخد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل منابع طبیعی استان همدان:
انجام ۱۴۰۰ هکتار زراعت چوب در همدان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از انجام ۱۴۰۰ هکتار زراعت چوب در این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۴۰۰ هکتار زراعت چوب در این استان انجام شده و تا پایان سال جاری نیز ۵۵۰ هکتار جدید زراعت چوب صورت می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۵ بیل مکانیکی سارقان سیلیس در همدان توقیف شد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از توقیف پنج بیل مکانیکی در همدان خبر داد و گفت: این ابزار و تجهیزات متعلق به سارقان سنگ معدنی سیلیس است که با دستور دادستان توقیف شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
چرا باید مسیر بازگشت گنجنامه ساخته شود؟
مسیر بازگشت گنجنامه، الزام و نیاز
کوه الوند و آسیب‌های تله‌کابین
توسعه‌ی ناپایدار الوند؛
اجرای نمایش وعده ها
پای تمام وعده‌هایم ایستاده‌ام!؛
بمب تقاضا در بازار ایران
فرار از رکود با رونق واسطه گری؛
این چند کتاب را بخوانیم
مطالعه در محرم و عاشورا؛
طنز و کاریکاتور
حیای زنان
تغییر شرایط اجتماعی؛
در حاشیه برخی انتصاب ها
انتصابات ویژه برخی مدیران؛
زیباترین کاریکاتورهای روز اجتماعی
چالش های روز از نگاه طنز؛
واکنش خرگوش تشریح شده همدان
تشریح خرگوش زنده در دبیرستان؛
رفع دغدغه های زیست محیطی همدان
اجرای تفاهم نامه شهر سبز پایدار؛
گفتگو و گزارش
ماجرای جدید بحران آب همدان چیست؟
چالش آب هنوز پابرجاست؛
صنعت چرم همدان و چالش نیروی کار متخصص
غفلت از صنعتی سه هزار ساله؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظري ندارم
كم
متوسط
زياد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها