پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
استقرار 60 واحد تولیدی و دانش بنیان جدید در قزوین؛
سرمایه گذاری 2هزار و 500میلیارد ریالی در صنعت قزوین
خانپور گفت: بیش از دو هزار و پانصد میلیارد ریال در واحدهای تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال ۲۷۳۱ نفر را فراهم کرده است.
در تلاشیم با رایزینی با دولت سهمیه سوخت گاز نیروگاه ها را افزایش دهیم
رییس مجمع نمایندگان استان قزوین با حضور در نیروگاه شهید رجایی، افزایش سهمیه سوخت گاز نیروگاه ها را برای کمک به کاهش آلایندگی هوا از برنامه های مجلس یازدهم دانست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین:
قزوینی‌ها کرونا را شوخی گرفتند
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت: همراهی و همکاری مردم و جدی گرفتن موضوع کرونا از هر عمل دیگری موثرتر و کارآمدتر است ولی به نظر می‌رسد برخی از هم استانی‌ها با کرونا شوخی و مزاح می‌کنند؛ باید بپذیریم که قدرت خرابی و ویرانگری کرونا از بمب اتم هم بیشتر است.
حذف محدودیت ارسال اظهارنامه مالیاتی از سیستم‌های شخصی
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ صاحبان مشاغل پایان مرداد ماه می‌باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین:
۲۰۰واحد صنعتی قزوین امسال گازدار می‌شوند
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: تحویل گاز به ۲۰۰واحد صنعتی است و همچنین گازرسانی به ۴۵روستا در الویت برنامه‌های سال جاری است.
معاون اداره کل دامپزشکی استان مطرح کرد:
برخورد قاطعانه با عرضه کنندگان گوشت‌های فاسد در قزوین
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: اداره کل دامپزشکی استان با عرضه کنندگان گوشت‌های تاریخ گذشته در قزوین قاطعانه برخورد می‌کند.
مطالبات کارگران کارخانه‌های مه نخ، فرنخ و نازنخ بررسی ویژه شود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی گفت:در رابطه با موضوع کارخانه‌های مه نخ، فرنخ و نازنخ و تقدم حقوق کارگران بر کلیه مطالبات رسیدگی به حقوق و مطالبات کارگران یک اصل بوده و باید به‌طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد.
بازگشت 23 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین
حمیدرضا خانپور گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون با شناسایی بالغ بر 400 واحد تولیدی و خدماتی بهره بردار و طرحهای صنعتی راکد، 23 واحد بهره بردار و طرح صنعتی در مرحله ساخت و ساز با اشتغال 173 نفر مجددا راه‌اندازی شدند
بازدید دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد صنعتی استان قزوین
میثم زالی در بازدید از یک مجموعه نساجی که به دلیل بدهی‌ها و معوقات قانونی به صورت نیمه تعطیل درآمده بود، با مالکان این مجموعه تولیدی گفت و گو کرده و قول پیگیری و مساعدت برای رفع موانع واگذاری این واحد تولیدی به یک فعال بخش خصوصی صنعت، برای راه‌اندازی مجدد و ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی را داد.
محور ارتباطی قزوین ـ الموت ـ تنکابن سال آینده افتتاح می‌شود
ابراهیم مبارک قدم د گفت:جاده قزوین_ الموت_ تنکابن به طول 162 کیلومتر قزوین را به مازندران متصل می‌کند. هزینه تکمیل این پروژه نزدیک به هزار و 800 میلیارد ریال بوده و برای اتمام این جاده از قطعه صفر تا 62 کیلومتر تنها چند پل و گلوگاه باقی مانده است.
۶۰ بهبود یافته از کرونا در قزوین پلاسمای خون اهدا کردند
مهدی اکبری گفت:امکان اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کرونایی از سوم خرداد ماه در استان قزوین فراهم شده است تا بتوانیم بخشی از مشکلات بیماران را حل کنیم. در استان ۵قزوین تاکنون ۶۰ نفر با اهدای پلاسمای خون خود در این طرح مشارکت کرده‌اند و امیدواریم این تعداد همچنان با استقبال دیگر افراد بیشتر شود.
فعالیت های پیشگیرانه در استان قزوین تشدید شود
هدایت الله جمالی پور گفت:اولویت ما پیشگیری است و با کمک رسانه‌ها باید اگر ضعفی داشته ایم شناسایی شود و به نقطه اوج خود بازگردیم تا آسیب نبینیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین:
منشاء بخشی از آلودگی هوای آبیک خارج از استان است
علی فرخزاد گفت: ریشه و منشاء برخی از آلودگی هایی که آبیک دچار آن است به استان البرز بازمی گردد و در این خصوص با ارسال نامه ای به استانداری البرز درخواست می شود تا به این موضوع به طور جدی رسیدگی شود.
کشت حفاظتی در استان قزوین شامل کم‌خاک‌ورزی و بی‌خاک‌ورزی در سال جاری
تورج بنیادی گفت: در سال جاری ۷۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین (جو و گندم و کلزا) به روش حفاظتی کم خاک ورزی کشت شده اند. این رقم در سال گذشته ۶۱ هزار هکتار بود،اظهار داشت: در سال جاری کشت ۱۶ هزار و ۱۷۶ هکتار از مزارع گندم آبی استان و همچنین ۵۴ هزار و ۳۷۲ هکتار از گندم دیم استان به روش کم خاک ورزی انجام شده است.
طرح کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت طلاق در قزوین اجرا می‌شود
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به علل کاهش ازدواج، گفت: تغییر سبک زندگی، نبود اشتغال پایدار و مسئولیت ناپذیری از جمله علل کاهش ازدواج در بین جوانان است که باید باید همکاری دستگاه‌ها برای رفع آنها تلاش شود.
۴۵درصد از دشت قزوین درگیر فرونشست
نیمی از قزوین با نشست زمین دست‌وپنجه نرم می‌کند
مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: ۴۵ درصد از دشت قزوین درگیر فرونشست است و سالانه یک تا ۱۷ سانت فرونشت در مناطق بیابانی استان به دلایل مختلف از جمله برداشت بی رویه آب اتفاق می‌افتد.
نان‌های بی‌کیفیت سر سفره قزوینی‌ها
مردم استان قزوین از بی‌کیفیت بودن نان گلایه داشته و دارند و همین بی‌کیفیت بودن نان‌ها موجب افزایش دورریز و اسراف نان می‌شود.
طرح اقدام ملی مسکن در قزوین با پیوست اجتماعی اجرایی شود
استاندار قزوین گفت: به منظور جلب رضایت متقاضیان، طرح اقدام ملی مسکن باید با رعایت پیوست های اجتماعی و توجه به فرهنگ و آداب و رسوم و سبک زندگی مردم شهرستانها و متنوع اجرا شود.
پیشگیری مهم‌ترین ابزار در مقابله با کروناست
هدایت‌الله جمالی‌پور: جامعه پزشکی خسته است و چهار ماه است که با استرس زیاد و شرایط ایزوله در میدان نبرد با کرونا حضور دارند و افزایش تعداد بیماران بار مسئولیت آنان را افزایش خواهد داد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین عنوان کرد:
کرونا همچنان در کمین شهروندان قزوینی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: قرارگرفتن در بین استان‌هایی که با موج دوم شیوع بیماری کرونا مواجه شده‌اند باعث می‌شود تا این بیماری همچنان در کمین شهروندان قزوینی باشد.
ساماندهی پساب شهرک صنعتی لیا نیازمند برنامه کوتاه‌مدت و اورژانسی است
با توجه به این مشکلات، مدعی‌العموم قزوین به موضوع رهاسازی پساب شهرک صنعتی لیا در راستای احیای حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم و مدیریت بحران ورود کرد و این مسأله را در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان قزوین با حضور مدیران دستگاه‌های مربوط مورد رسیدگی قرار داد.
تقویت غرور ملی سنگین ترین وظیفه قهرمانان ورزشی است
استاندار قزوین در دیدار با سریعترین مرد عمودی جهان گفت: وظیفه سنگین دیگری که قهرمانان تحمل می کنند و وظیفه بزرگی هست، تقویت غرور ملی در مردم یک کشور و استان است.
مدیران اقتصادی قزوین، تولید را بر همه امور مقدم بدانند
استاندار قزوین گفت: مدیران حوزه اقتصاد در استان باید تولید را بر همه امور مقدم بدانند و از ایجاد هرگونه چالش و مشکل برای کارخانجات جلوگیری کنند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان خبرداد؛
روند قضایی اخذ خودرو در شهرستان تاکستان بررسی می‌شود
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان گفت: بررسی قانونی درباره روند اخذ خودرو از شرکت‌های خودرویی در مسیر تحقیقات دادستانی و ناجا قرار گرفته است.
تدوین طرح جامع گردشگری در استان قزوین ضروری است
منتخب مردم قزوین در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین و معاونان وی، توجه ویژه به ظرفیت‌های مغفول مانده در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را از عوامل مهم رشد و توسعه استان قزوین برشمرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
صنایع دستی استان قزوین؛
مرثیه ای بر طفلان شهدای حرم :
احمد بن محمود ابوسعید سجزی:
معرفی در سه دقیقه
اجمالی از استان قزوین:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها