پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانشگاه فرهنگیان قزوین و اختتامیه دو سالانه خوشنویسی:
معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی با اعطای ده نشان درجه یک هنری
مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران با حضور آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین، سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی‌چابک مدیرکل استان‌های وزارت فرهنگ، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ، محمدحسین نیرومند مشاور وزیر فرهنگ و جمعی از هنرمندان خوشنویس سراسر کشور و مسؤولان استان در سالن شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین در 29 دی ماه در در چهار بخش ثلث، شکسته نستعلیق، نستعلیق و نسخ برگزار شد.
اعلایی: برای احیاء دشت قزوین در استان نگاه همه جانبه وجود دارد + برنامه ،جزئیات و تاریخ دارد، لطفا درباره جزئیات بگو
بشکلی نامیمون یادگرفته ایم که با کلی گویی از تیزی کمبودها آنهم بشکلی مقطعی بکاهیم و مشکل را بشکل موقتی از حالت اضطرار خارج نموده و یا به دوره مدیریت بعدی پاس دهیم. اما در قاموس حرفه ای پایگاه تحلیلی خبری شعار سال و رسالت های تخصصی، شرعی و ملی اش،این حرف های گل درشت جایی ندارد. جناب علایی استاندار محترم قزوین موظف هستند وفق قانون درباره جزئیات برنامه نجات دشت قزوین با نظر داشت به واقعیات بودجه ای، عملکردی و اثرات ، شفاف سازی کنند. اینکه گفته شود برای احیای دشت قزوین نگاه همه جانبه در میان مدیران وجود دارد و موضوعات با اقدامات پژوهشی و مطالعاتی به صورت کاملا اجرایی دنبال می شود تا به نتیجه برسیم ، گفتار مدیریتی و برنامه ای نیست و شباهت به شعار و داستان دارد. اگر کاری نکردید بگوید در مرحله بررسی و مطالعه هستیم و مثلا شش ماه دیگر، مطالعات تمام می شود. اگر کاری کرده اید و برنامه دارید، برنامه را منتشر کنید. منتظریم جناب استاندار.
قطع ۲۲۰ درخت سرسبز در شهر صنعتی البرز بر سر اختلاف دو مالک + پیگیری قضایی داستان
در ماه‌های اخیر ۲۲۰ درخت سرسبز به همرا تعدادی درخت خشکیده در زمینی خالی که قبلا به کارخانه ورشکسته‌شده چینی البرز تعلق داشت و مدتی است توسط دو شخص حقیقی خریداری شده، بر سر اختلاف این دو مالک با یکدیگر قطع شده است. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قزوین تاکید دارد که در حال پیگیری پرونده این تخلف از طریق دادستانی استان است و یکی از این دو مالک نیز بابت قطع این درختان در مراجع قضایی شهرستان البرز علیه شریک خود طرح شکایت کرده است.
فرماندار قزوین به جرم نشر اکاذیب راهی زندان شد!+ جزئیات و سوابق
علی شعبانی رئیس کل دادگستری استان قزوین از زندانی شدن غلامحسن اسلامی صدر فرماندار قزوین خبر داد و گفت: فرماندار قزوین ۳ بار به جرم نشر اکاذیب محکوم شد که در حکم دوم ، ایشان محکوم به ۱۳ سال و ۱۷ روز حبس تعلیقی شد که به دلیل تکرار جرم این تعلیق لغو گردیده و نامبرده راهی زندان مرکزی قزوین(چوبین در) شد. غلامحسن اسلامی صدر را برخی از تحلیل گران سیاسی ، جزو گروه عدالتخواه مستقل ، دسته بندی کرده اند.
خروج سالانه ۶۵۰ میلیون دلار ارز از کشور برای واردات موز
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه ۶۵۰ میلیون دلار ارز از کشور برای واردات موز خارج می‌شود، گفت: در تولید همه میوه‌ها خودکفا هستیم، به جز چند میوه گرمسیری که موز، انبه، آناناس و نارگیل هستند.برومندی از صادرات سالانه بیش از ۶ میلیارد دلار محصولات کشاورزی به سایر کشور‌ها به عنوان درآمد ارزی این بخش خبر داد و گفت: سالانه حدود ۶۰۰ هزار تن موز برای مصرف وارد کشور می‌کنیم که البته میزان تولید موز در کشور ما ۱۵۰ هزار تن است و بنابراین ما در تولید همه میوه‌ها خودکفا هستیم، به جز چند میوه گرمسیری که موز، انبه، آناناس و نارگیل هستند.
اگر قرار است طبری آزاد باشد، پس همه ما را زندانی کنید
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از صحبت‌هایش به آزاد شدن اکبر طبری اشاره کرد و گفت: شنیده شد که طبری با آن پرونده استثنایی و سنگین آزاده شده، یعنی به مرخصی نرفته که لیاقت مرخصی هم ندارد. بنابراین به دستگاه قضائی می‌گوییم اگر قرار است طبری آزاد باشد، پس همه ما را زندانی کنید؛ چراکه نمی‌شود طبری آزاد باشد و همه ما خیالمان راحت باشد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین:
رینگ ترافیکی در قزوین به زودی احداث می شود
معاون فنی و عمرانی شهرداری قزوین گفت: مجموعه مدیریت شهری قزوین تصمیم به احداث رینگ ترافیکی در قزوین گرفته است که قطعات پازل کمربندی شرق شهر قزوین در حال تکمیل است.
خرید و فروش سگ‌های خانگی حرام است، البته حیواناتی که بیت‌المال مردم را غارت می‌کنند خطرناک‌ترند
عابدینی امام جمعه قزوین گفت: خرید و فروش سگ‌های خانگی یا سگ‌هایی که افراد با خود به اماکن عمومی می‌برند، حرام است. وی افزود: البته باید به این نکته مهم دقت داشته باشیم که ضرر چنین حیواناتی برای فرهنگ و اعتماد عمومی از آن حیواناتی که با پارتی‌بازی و باندبازی بیت‌المال مردم را غارت می‌کنند، به مراتب کمتر است. چرا که حیوانات دسته اول فریب و نیرنگ بلد نیستند، اما حیوانات دسته دوم با قانون‌خواری و باندبازی به مردم خیانت می‌کنند و با پررویی هم بین مردم زندگی می‌کنند.
ورود دستگاه قضایی قزوین به موضوع مازوت‌سوزی نیروگاه رجایی
علی شعبانی رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان به موضوع آلایندگی نیروگاه شهید رجایی، ورود کرده و اهمیت و معضلات آن نیز طی مکاتبه‌ای به اطلاع ریاست قوه قضاییه رسیده و همچنان پیگیر خواهیم بود، تا به صورت کلان و از مرکز در این خصوص چاره اندیشی شود و این مطالبه بحق جامعه است.
در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی مطرح شد:
زیتون رودبار و تشکیل صندوق ملی زیتون قزوین؟!
رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تشکیل صندوق ملی زیتون طارم قزوین، از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در دستور کار قرار دارد و به زودی نیز محقق می‌شود. افلاطونی روز یکشنبه در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی و آیین شکرگذاری این محصول اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان برای شکل گیری صندوق ملی زیتون قزوین در نظر گرفته شده است.
درگیری متولی و اوقاف قزوین درباره خانه-حسینیه تاریخی امینی‌ها
متولی خانه-حسینیه تاریخی امینی‌ها گفت: انتشار چندی پیش تصاویر خانمی که در حسینیه امینی‌ها حجاب مناسبی نداشت، سبب شد تا به سهل انگاری متهم شویم و عدم صلاحیت متولی برای اداره این موقوفه به عنوان متولی در دادگاه مطرح شود، درحالی که این اقدام در ساعات تعطیلی این مجموعه، بدون اطلاع ما و با غفلت سرایدار رخ داده بود و به عنوان متولی موقوفه، اولین نفری بودیم که از وقوع چنین اتفاقی شکایت کردیم.
ادعای کلید خوردن برنامه های احیای دشت قزوین
با دستور وزیر جهاد کشاورزی و سفر مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور به قزوین، بررسی وضعیت کشاورزی برای احیای دشت قزوین کلید خورد. منتقدین این برنامه را با رویکرد انتقادی می نگرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فصل جدید از کاوش در غار
سرپرست هیئت باستان‌شناسی پایگاه غار "قلعه کرد" از آغازسومین فصل کاوش مشترک گروه باستان شناسی ایران و فرانسه درغار "قلعه کرد" خبر داد.
تحقق وعده دولت مردمی در اجرای یک پروژه ناتمام؛
آب طالقان به آبیک رسید
یدالله ملکی: بحث انتقال آب سد طالقان به استان قزوین در دو فاز اجرا می‌شود که فاز نخست آن که تأمین آب شرب آبیک است، به بهره‌برداری رسید و روز تاسوعا این آب باکیفیت در لوله‌ها جریان یافت. فاز دوم نیز قراراست با مشارکت بخش خصوصی تا دو سال آینده به اجرا و به بهره‌برداری برسد.
رفع تداخل اراضی استان قزوین تا پایان ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: رفع تداخل اراضی ملی و دولتی و مستثنیات استان قزوین براساس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین؛
مترو و فرودگاه از نیازمندی‌های ضروری و اولیه استان قزوین است
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: احداث مترو هشتگرد به قزوین و فرودگاه از نیازمندی‌های ضروری و اولیه استان است که در سفر رییس جمهور به دیار مینودری مورد تاکید قرار گرفتند.
وعده‌های توخالی تملک و ساخته شدن ملک مجاور درب کوشک قزوین در سایه نافهمی‌ها
شهریور ۱۴۰۰ خبر رسید گودبرداری ملکی در کنار یکی از دو دروازه مهم باقیمانده قزوین یعنی درب کوشک آغاز شده و حیرت همگان را بر انگیخته که چرا شهرداری و میراث فرهنگی قزوین مجوز ساخت آن هم در فاصله‌ای چنین نزدیک را داده‌اند آن هم در حالی که مالک اول چندین بار درخواست ساخت و ساز داده بود و با آن مخالفت شده بود؛ و اکنون با فوت او و فروش ملک از سوی وراث به شخص دیگری مجوز ساخت صادر شده است.
حسینیه امینی‌ها مزین به نام سیدالشهدا (ع) است و فقط یک خانه تاریخی نیست
در پی انتشار فیلمی هنجارشکن در حسینیه امینی‌های قزوین و اعتراضات به این مسئله، اداره اوقاف و میراث فرهنگی استان قزوین در بیانیه‌ای مشترک نسبت به این هنجارشکنی واکنش نشان دادند.
برای انتقال بیمارستان ۲۲ بهمن، ساختمانی که مناسب بیمارستان باشد نداریم
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: برای انتقال بیمارستان ۲۲ بهمن، ساختمانی که مناسب بیمارستان باشد نداریم؛ اما منابع آن آماده است و با توجه به نبود مکان مناسب باید ساختمان آن ساخته شود؛ البته با تکمیل بیمارستان ۷۰۰ این بیمارستان به آنجا منتقل خواهد شد.
حجت الاسلام علی اسماعیلی، اقتصاد با شعار درست نمی‌شود، لطفا توصیه به تدبیر!
علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان بیان داشته است که رئیسی تبر دیگری بر تورم بزند؛ همانند جدش ابراهیم خلیل الله آن تبر را بزند! باید گفت که آیا بعد از چهل سال تجربه در گام اول انقلاب، باز باید اجازه این نوع صحبت‌ها در گام دوم را داد؟ هنوز متوجه نشده ایم که وارد موج چهارم شناخت بشر (ترکیب علم و دین) و زمانه تمدن سازی شده ایم؟ بس نیست اینقدر برخورد شعارگونه و جان من و جان تو! از نماینده محترم و عزیزمان در مجلس خبرگان توقع توصیه به تدبیر داریم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حمایت دستگاه قضایی می‌تواند فرایند حدنگاری در اراضی کشاورزی را تسریع کند
رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تکمیل حدنگاری (کاداستر) اراضی کشاورزی و صدور اسناد تک برگی برای کشاورزان نیازمند حمایت ویژه دستگاه قضا است.
توصیه استاندار قزوین به خودرو سازان جهت استفاده از توانمندی‌های شرکت قوای محرکه تیوان
استاندار قزوین و هیات همراه ضمن بازدید از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن و حمیدرضا منجی عضو هیات مدیره این شرکت دیدار و گفتگو کرد.
چرا نباید خیابان انصاری شرقی اجرا شود؟
قزوین جزء معدود شهر‌های مقیاس متوسط است که ساختار منسجم شهری خود را حفظ کرده و ادامه مسیر خیابان شهید انصاری به سمت شرق در راستای انهدام این ساختار عمل می‌کند. در یادداشت زیر، مهرزاد پرهیزگاری به بیان استدلال‌هایی برای عدم اجرای خیابان انصاری شرقی پرداخته است.
ثبت چشم‌انداز فرهنگی قلعه الموت در فهرست میراث جهان اسلام
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین از ثبت چشم‌انداز فرهنگی قلعه تاریخی الموت در فهرست میراث جهان اسلام خبر داد.
مرتضی روزبه مسئول پیگیری مصوبات سفر ۱۸ سال قبل رهبری به قزوین شد!
محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در حکمی عجیب، مرتضی روزبه استاندار اسبق قزوین را به عنوان مسئول پیگیری مصوبات رهبری در سفر استانی به قزوین منصوب کرده است. نکته عجیب این حکم آنجاست که سفر رهبری به قزوین مربوط به ۱۸ سال قبل بوده است! انتصاب روزبه، حتی برای بعضی اصولگرایان نیز تعجب برانگیز بوده و آن‌ها هشدار داده‌اند که این رفتارها، متملقانه و ایجاد فضایی است که مدیران نه بر اساس توانایی و تعهد آن‌ها به کار، بلکه بر پایه میزان تملق بتوانند پیشرفت کنند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
آیا تعاونی مسکن ارتش قزوین باغ ویلا می‌شود؟
راهی که پس از دو دهه به مقصد نرسید
نقد و بررسی
وبلاگستان
با صنایع دستی استان قزوین آشنا شوید
صنایع دستی استان قزوین؛
گلش را پدر جا گذاشت
مرثیه ای بر طفلان شهدای حرم :
ریاضیدان و ستاره شناس
احمد بن محمود ابوسعید سجزی:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها