پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خرید و فروش سگ‌های خانگی حرام است، البته حیواناتی که بیت‌المال مردم را غارت می‌کنند خطرناک‌ترند
عابدینی امام جمعه قزوین گفت: خرید و فروش سگ‌های خانگی یا سگ‌هایی که افراد با خود به اماکن عمومی می‌برند، حرام است. وی افزود: البته باید به این نکته مهم دقت داشته باشیم که ضرر چنین حیواناتی برای فرهنگ و اعتماد عمومی از آن حیواناتی که با پارتی‌بازی و باندبازی بیت‌المال مردم را غارت می‌کنند، به مراتب کمتر است. چرا که حیوانات دسته اول فریب و نیرنگ بلد نیستند، اما حیوانات دسته دوم با قانون‌خواری و باندبازی به مردم خیانت می‌کنند و با پررویی هم بین مردم زندگی می‌کنند.
ورود دستگاه قضایی قزوین به موضوع مازوت‌سوزی نیروگاه رجایی
علی شعبانی رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی استان به موضوع آلایندگی نیروگاه شهید رجایی، ورود کرده و اهمیت و معضلات آن نیز طی مکاتبه‌ای به اطلاع ریاست قوه قضاییه رسیده و همچنان پیگیر خواهیم بود، تا به صورت کلان و از مرکز در این خصوص چاره اندیشی شود و این مطالبه بحق جامعه است.
در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی مطرح شد:
زیتون رودبار و تشکیل صندوق ملی زیتون قزوین؟!
رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تشکیل صندوق ملی زیتون طارم قزوین، از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در دستور کار قرار دارد و به زودی نیز محقق می‌شود. افلاطونی روز یکشنبه در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی و آیین شکرگذاری این محصول اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان برای شکل گیری صندوق ملی زیتون قزوین در نظر گرفته شده است.
درگیری متولی و اوقاف قزوین درباره خانه-حسینیه تاریخی امینی‌ها
متولی خانه-حسینیه تاریخی امینی‌ها گفت: انتشار چندی پیش تصاویر خانمی که در حسینیه امینی‌ها حجاب مناسبی نداشت، سبب شد تا به سهل انگاری متهم شویم و عدم صلاحیت متولی برای اداره این موقوفه به عنوان متولی در دادگاه مطرح شود، درحالی که این اقدام در ساعات تعطیلی این مجموعه، بدون اطلاع ما و با غفلت سرایدار رخ داده بود و به عنوان متولی موقوفه، اولین نفری بودیم که از وقوع چنین اتفاقی شکایت کردیم.
ادعای کلید خوردن برنامه های احیای دشت قزوین
با دستور وزیر جهاد کشاورزی و سفر مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور به قزوین، بررسی وضعیت کشاورزی برای احیای دشت قزوین کلید خورد. منتقدین این برنامه را با رویکرد انتقادی می نگرند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فصل جدید از کاوش در غار
سرپرست هیئت باستان‌شناسی پایگاه غار "قلعه کرد" از آغازسومین فصل کاوش مشترک گروه باستان شناسی ایران و فرانسه درغار "قلعه کرد" خبر داد.
تحقق وعده دولت مردمی در اجرای یک پروژه ناتمام؛
آب طالقان به آبیک رسید
یدالله ملکی: بحث انتقال آب سد طالقان به استان قزوین در دو فاز اجرا می‌شود که فاز نخست آن که تأمین آب شرب آبیک است، به بهره‌برداری رسید و روز تاسوعا این آب باکیفیت در لوله‌ها جریان یافت. فاز دوم نیز قراراست با مشارکت بخش خصوصی تا دو سال آینده به اجرا و به بهره‌برداری برسد.
رفع تداخل اراضی استان قزوین تا پایان ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: رفع تداخل اراضی ملی و دولتی و مستثنیات استان قزوین براساس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۴۰۲ به اتمام می‌رسد.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین؛
مترو و فرودگاه از نیازمندی‌های ضروری و اولیه استان قزوین است
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: احداث مترو هشتگرد به قزوین و فرودگاه از نیازمندی‌های ضروری و اولیه استان است که در سفر رییس جمهور به دیار مینودری مورد تاکید قرار گرفتند.
وعده‌های توخالی تملک و ساخته شدن ملک مجاور درب کوشک قزوین در سایه نافهمی‌ها
شهریور ۱۴۰۰ خبر رسید گودبرداری ملکی در کنار یکی از دو دروازه مهم باقیمانده قزوین یعنی درب کوشک آغاز شده و حیرت همگان را بر انگیخته که چرا شهرداری و میراث فرهنگی قزوین مجوز ساخت آن هم در فاصله‌ای چنین نزدیک را داده‌اند آن هم در حالی که مالک اول چندین بار درخواست ساخت و ساز داده بود و با آن مخالفت شده بود؛ و اکنون با فوت او و فروش ملک از سوی وراث به شخص دیگری مجوز ساخت صادر شده است.
حسینیه امینی‌ها مزین به نام سیدالشهدا (ع) است و فقط یک خانه تاریخی نیست
در پی انتشار فیلمی هنجارشکن در حسینیه امینی‌های قزوین و اعتراضات به این مسئله، اداره اوقاف و میراث فرهنگی استان قزوین در بیانیه‌ای مشترک نسبت به این هنجارشکنی واکنش نشان دادند.
برای انتقال بیمارستان ۲۲ بهمن، ساختمانی که مناسب بیمارستان باشد نداریم
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: برای انتقال بیمارستان ۲۲ بهمن، ساختمانی که مناسب بیمارستان باشد نداریم؛ اما منابع آن آماده است و با توجه به نبود مکان مناسب باید ساختمان آن ساخته شود؛ البته با تکمیل بیمارستان ۷۰۰ این بیمارستان به آنجا منتقل خواهد شد.
حجت الاسلام علی اسماعیلی، اقتصاد با شعار درست نمی‌شود، لطفا توصیه به تدبیر!
علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان بیان داشته است که رئیسی تبر دیگری بر تورم بزند؛ همانند جدش ابراهیم خلیل الله آن تبر را بزند! باید گفت که آیا بعد از چهل سال تجربه در گام اول انقلاب، باز باید اجازه این نوع صحبت‌ها در گام دوم را داد؟ هنوز متوجه نشده ایم که وارد موج چهارم شناخت بشر (ترکیب علم و دین) و زمانه تمدن سازی شده ایم؟ بس نیست اینقدر برخورد شعارگونه و جان من و جان تو! از نماینده محترم و عزیزمان در مجلس خبرگان توقع توصیه به تدبیر داریم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حمایت دستگاه قضایی می‌تواند فرایند حدنگاری در اراضی کشاورزی را تسریع کند
رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تکمیل حدنگاری (کاداستر) اراضی کشاورزی و صدور اسناد تک برگی برای کشاورزان نیازمند حمایت ویژه دستگاه قضا است.
توصیه استاندار قزوین به خودرو سازان جهت استفاده از توانمندی‌های شرکت قوای محرکه تیوان
استاندار قزوین و هیات همراه ضمن بازدید از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن و حمیدرضا منجی عضو هیات مدیره این شرکت دیدار و گفتگو کرد.
چرا نباید خیابان انصاری شرقی اجرا شود؟
قزوین جزء معدود شهر‌های مقیاس متوسط است که ساختار منسجم شهری خود را حفظ کرده و ادامه مسیر خیابان شهید انصاری به سمت شرق در راستای انهدام این ساختار عمل می‌کند. در یادداشت زیر، مهرزاد پرهیزگاری به بیان استدلال‌هایی برای عدم اجرای خیابان انصاری شرقی پرداخته است.
ثبت چشم‌انداز فرهنگی قلعه الموت در فهرست میراث جهان اسلام
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین از ثبت چشم‌انداز فرهنگی قلعه تاریخی الموت در فهرست میراث جهان اسلام خبر داد.
مرتضی روزبه مسئول پیگیری مصوبات سفر ۱۸ سال قبل رهبری به قزوین شد!
محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در حکمی عجیب، مرتضی روزبه استاندار اسبق قزوین را به عنوان مسئول پیگیری مصوبات رهبری در سفر استانی به قزوین منصوب کرده است. نکته عجیب این حکم آنجاست که سفر رهبری به قزوین مربوط به ۱۸ سال قبل بوده است! انتصاب روزبه، حتی برای بعضی اصولگرایان نیز تعجب برانگیز بوده و آن‌ها هشدار داده‌اند که این رفتارها، متملقانه و ایجاد فضایی است که مدیران نه بر اساس توانایی و تعهد آن‌ها به کار، بلکه بر پایه میزان تملق بتوانند پیشرفت کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین:
برای تخصیص بودجه به تئاتر شهر قزوین تلاش می‌کنیم
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین درباره روند اجرای پروژه تئاتر شهر گفت: برای انجام پروژه‌ها اولویت‌هایی وجود دارد و ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم، در اولین فرصتی که منابع درآمدی در دسترس قرار گرفت به تئاتر شهر اختصاص پیدا کند تا بتوان پروژه را در سال بعد افتتاح کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ در قزوین به هفت میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ در قزوین به هفت میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، اما این مرکز به دلیل نبود اعتبار تا کنون راه‌اندازی نشده است.
قزوین از عقب ماندگی چند ده ساله برخوردار است
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: حوزه علوم پزشکی استان ما نسبت به سایر استان‌ها از عقب ماندگی چند ده ساله برخوردار است و ما در قزوین با فاصله کمی از پایتخت وضعیت خوبی نداریم؛ البته این موضوع به علوم پزشکی محدود نشده و سایر زمینه‌ها را نیز شامل می‌شود.
ضعف اطلاعات حقوقی از مشکلات شورا‌های حل اختلاف است
رئیس شورای حل اختلاف استان قزوین گفت: کمبود دستمزد اعضا، ضعف اطلاعات حقوقی و قضایی از مشکلات شورا‌های حل اختلاف است.
شهرداری قزوین حفظ آثار تاریخی را مسئولیت خود می‌داند
شهردار قزوین گفت: شهرداری قزوین حفظ و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی را از مسئولیت‌های شهرسازی خود به منظور پاسداشت آثار نیاکان و معماری ایرانی‌-‌اسلامی می‌داند.
دستگیری تعدادی از اعضای باند رشوه خواری در یکی از شهرداری‌های استان قزوین
بازرس کل استان قزوین از دستگیری تعدادی از اعضای باند رشوه خواری در یکی از س خبر داد.
رئیس جهاد کشاورزی استان تشریح کرد
حدنگاری ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست امسال، طرح حدنگاری یا کاداستر در سطحی بالغ بر ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
با صنایع دستی استان قزوین آشنا شوید
صنایع دستی استان قزوین؛
گلش را پدر جا گذاشت
مرثیه ای بر طفلان شهدای حرم :
ریاضیدان و ستاره شناس
احمد بن محمود ابوسعید سجزی:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها