پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کرونا و کمبود منابع خونی در بوشهر
گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت اهدای خون؛
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر عنوان کرد:
کسری 32 میلیون مترمکعبی منابع آب زیرزمینی
هم اکنون از مجموع ۱۶ محدوده آبی موجود در استان بوشهر چهار دشت ممنوعه بحرانی، هشت دشت ممنوعه و چهار دشت دیگر نیز به دلیل ساحلی و لب شور بودن فاقد پتانسیل کشاورزی است.
تونل‌های انحراف آب سد دالکی دشتستان افتتاح شد
تونل‌های انحراف آب سد دالکی دشتستان روز یکشنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد.
معرفی دو متخلف برداشت تخم لاک پشت های دریایی
در جریان گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست جزیره خارگو ۲ نفر متخلف که شبانه مبادرت به حفاری آشیانه تخم‌های لاکپشت‌های دریایی و برداشت آن‌ها در جزیره خارگو می‎کردند، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
صدور مجوز موقت بهره برداری بنادر صیادی در سال جاری؛
تصویب ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبارات بهسازی و تکمیل بنادر صیادی بوشهر
مدیرکل مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران، گفت: تخصیص اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریالی در سال جاری برای بهسازی و تکمیل بنادر صیادی استان بوشهر مصوب شد، که در صورت تخصیص کامل اعتبارات به ۸ سال زمان نیاز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لکه نفتی در سواحل بندر دیلم
بخشی از ساحل این شهرستان به لکه‌های نفتی آلوده شده است.
عملیات پاکسازی ساحل گناوه شروع شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: عملیات پاکسازی ساحل این شهرستان که بر اثر لکه‌های نفتی آلوده شده‌است، آغاز شد.
بوشهر آماده همکاری ارائه خدمات در ساخت شناور مسافری
جزیرۀ خارگ به مرکز مقابله با آلودگی نفتی تبدیل خواهد شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: به زودی با ساخت یک شناور ORV، جزیره خارگ به عنوان مرکز مقابله با آلودگی نفتی در خلیج‌فارس خواهد شد.
آیا صدای سوت قطار به گوش بوشهری‌ها می‌رسد؟
ساخت راه آهن بوشهر ۱۵ سال است که به تصویب رسیده، اما مسائل مختلف از جمله تامین اعتبار، باعث شده که به ثمر نشستن این طرح همچنان در حد آرزو باقی بماند.
معاون استاندار بوشهر خبر داد؛
سه سد بزرگ در استان بوشهر افتتاح می‌شود
معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: امسال ۳ سد ارغون کلمه، اخند عسلویه و خاییز تنگستان افتتاح می‌شود که نقش مهمی در تامین آب پایدار شرب استان بوشهر دارد.
دومین گشت تحقیقاتی تعیین زمان صید میگو در آب‌های بوشهر آغاز شد
عقیل دشتیان‌نسب گفت: دومین گشت تحقیقاتی برای تعیین زمان آزاد سازی صید میگو در محدودۀ آب‌های خلیج فارس استان بوشهر آغاز شد.
داروی «رمدسیویر» برای درمان بیماران کرونایی، تحویل استان بوشهر می‌شود‌
سعید کشمیری گفت:با اشاره به تولید ملی داروی رمدسیویر این دارو برای کمک به درمان بیماران کرونایی از هفته آینده به استان بوشهر تحویل و بنا به تشخیص پزشک برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز می‌شود.
سامانه پیشرفته کنترلی DCS در کارخانه فروزان راه‌اندازی شد
کارکنان واحدهای تعمیرات ابزار دقیق، تعمیرات عمومی (مکانیک و جوشکار) تعمیرات برق، تعمیرات ساختمانی، مهندسی بهره‌برداری و به‌ویژه بهره‌برداری کارخانه فروزان و ابوذر خشکی در تهیه برنامه کنترلی و پیاده‌سازی آن و برنامه‌ریزی طرح‌ها در کنترل پروژه، تدارکات و عملیات کالای منطقه در تامین کسری اقلام مورد نیاز پروژه و دیگر واحدهای پشتیبانی منطقه در اجرای این پروژه همکاری مؤثر داشتند و در نهایت سامانه پیشرفته کنترلی DCS کارخانه فروزان منطقه خارک با موفقیت کامل به بهره‌برداری رسید.
توقیف ۱۹ شناور در خلیج‌فارس؛
برخورد جدی با صید ترال می‌شود
فرمانده مرزبانی استان بوشهر با تاکید بر برخورد با شناورهای مختلف در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با شناوران متخلف و فاقد ساماندهی، ۱۹ فروند شناور در آب‌های بوشهر و کنگان توقیف شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی؛
بحران کرونا در عسلویه شدت گرفت!
در حالیکه عسلویه از امکانات بیمارستانی ضعیفی برخوردار است این روزها خبر از افزایش تعداد بیماران کرونائی دراین شهر استراتژیک می‌رسد.
زنگ خطر کرونا در بوشهر /کمبود و خستگی پرستاران /باید ورودی به بیمارستان‌ها کم شود
سعید کشمیری گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌ اند که در حال حاضر آمار بیماران بستری ۲۸۳ نفر است.
میانگین عمر زندگی‌ مشترک بوشهری‌ها به ۱۰ سال رسید
اسکندر پاسالار گفت: در بهار امسال ۳ هزار و ۷۳۶ ولادت در استان ثبت شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۴ هزار و ۱۹ تولد، ۷ درصد کاهش نشان می دهد.
افزایش آمار فوتی‌‌ های بیماران کرونا در بوشهر
سعد کشمیری گفت:متاسفانه بیماران، بستری‌ها و فوتی‌ها به سبب بیماری کرونا در استان بوشهر افزایش یافته است که علت آن عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.
فوتی‌‌های بیماران کرونایی در استان بوشهر افزایش یافت / روند صعودی بستری مبتلایان در بیمارستان‌ها
سعد کشمیری گفت:متاسفانه بیماران، بستری‌ها و فوتی‌ها به سبب بیماری کرونا در استان بوشهر افزایش یافته است که علت آن عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.جان باختن هم‌استانی‌ها براثر ویروس کرونا، همانند تیر خلاصی بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا است.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
ابتلای 412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های استان بوشهر به کرونا
سعید کشمیری گفت:412 نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-19 مبتلا شده‌اند، همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذارندن دوره نقاهت در منزل به سر‌می‌برند و 66 نفر از آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.
کارمندان پنهان کننده ابتلا به کرونا، مجازات می‌شوند
عبدالکریم گراوندگفت: هم‌اکنون وضعیت آمار موارد مثبت کرونا در این استان نگران کننده‌است و براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، از ورود کارمندان و مراجعانی که ماسک نزده باشند به بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی جلوگیری به عمل آمده و هیج خدمتی به آنان ارائه نخواهد شد.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری بوشهر:
این مجتمع آزمایشگاهی، آزمایشگاه همکار اداره کل دامپزشکی بوشهر شد
آزمایشگاه های میکروبیولوژی و محیط زیست مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان با اعتبار 140 میلیارد تومان روز چهارشنبه در آئینی با حضور معاون استاندار بوشهر آغاز بکار کرد.
یک هزار و ۴۲۴ هکتار از اراضی ملی و دولتی به بیت‌المال بازگشت
رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: سال گذشته ۱۴۲۴ هکتار از اراضی ملی و دولتی که به ارزش تقریبی بیش از ۲۱۳ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال می‌باشد، به بیت المال اعاده گردیده است.
استاندار بوشهر خواستار تسریع در اجرای طرح توسعه اسکلۀ کنگان شد
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح توسعه اسکله بندر کنگان، بر تسریع اجرای پروژه‌های موج شکن طرح توسعه اسکلۀ این بندر تأکید کرد.
معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر:
ماسک بزنید از هر نوع که در اختیار دارید
محمد مهدی خواجه‌ئیان استفاده از هر نوع ماسکی را برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از مردم درخواست کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مواظب فرزندانمان باشیم:
حکایت تدبیر مدیریتی:
قاچاق ستیزی و تقویت تولید:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
دیدنی های استان و بندر بوشهر:
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
جزایر جنوبی کشور ایران:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
عسلويه، کنگان و جم
دیر و دشتی
پیگیری های ویژه