پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کرونا و کمبود منابع خونی در بوشهر
گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت اهدای خون؛
pic
راه شناسایی تفاوت کالای قاچاق با کالای ته لنجی چیست؟
اعتراض رئیس قوه قضاییه به برخورد تعزیرات استان بوشهر با کالاهای ته‌لنجی
محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضا در جدیدترین سخنان خود نسبت به برخورد با کالاهای ته‌لنجی که با مجوز وارد شهر‌ها می‌شوند، انتقاد کرد و خواهان رسیدگی به این موضوع از سوی وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات شد. کالاهای قانونی که بدلیل عدم تعریف قوانین و مشخصه های تشخیص معین، با کالای قاچاق همسان پنداری شده و گرفتاری هایی را برای صاحبان کالا بوجود آورده اند.
تسریع ساخت، تکمیل و راه‌اندازی تأسیسات آب‌شیرین‌کن:
سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیاردی در راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن سیراف ـ جم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن سیراف ـ جم در جنوب استان بوشهر خبر داد و گفت: در اجرای این طرح با مشارکت بخش خصوصی افزون بر ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
ورود رییس کل دادگستری بوشهر به نازل‌های خراب پمپ بنزین‌ها
مهدی مهرانگیز به همراه دادستان مرکز استان در نشست با روسای هیئت مدیره انجمن صنفی جایگاه‌های سوخت استان انجمن صنفی مجتمع‌های خدماتی رفاهی و مسئولین شرکت ملی پالایش و پخش ایران منطقه بوشهر به موضوع خرابی نازل‌ها در جایگاه‌های سوخت اشاره کرد و گفت: با بررسی‌های صورت گرفته در برخی جایگاه‌های ارایه سوخت، نازل‌های سوختگیری خارج از دسترس شدند که می‌بایست فورا در خصوص رفع این مشکل اقدام شود.
درست است که در تصادفات جاده‌ای با وجود همه تمهیدات، باز هم امکان حادثه وجود دارد و نمی‌توان تقصیر را به گردن یک عامل انداخت و عوامل متعددی در این رخداد نقش دارند، اما همین موضوع هم نباید باعث شود که اتفاقا سو استفاده کنیم و ضمن شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیتی که به لحاظ حقوقی، اجتماعی، اخلاقی و جایگاهی که در آن قرار گرفته ایم متوجه خودمان هست، تقصیر را به گردن دیگر عوامل بیندازیم. اینکه چرا عقب افتاده ایم و جریان بر عکس شده و به جای آنکه تولیدات ما از بهترین و پیشرفته‌ترین کیفیت ایمنی برخوردار باشند، از آن‌ها تحت عنوان ارابه مرگ نام برده می‌شود، این موضوع نیازمند تفکر و تعقل هست که اساس مشکلات خود را دریابیم و سعی در بازسازی و رفع مشکلات و موانع ایجاد شده کنیم.
گردشگری دریایی برای بوشهر در پیچ‌وخم وعده و وعید‌ها غرق شده
حامد آبزن رئیس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر اظهار داشت: در بحث پتانسیل‌های گردشگری استان بوشهر باید بدون تعارف بگوییم که وجه تمایز ما با سایر استان‌های کشور دریا است. در چهل و اندی سال پیش تا به امروز بیشترین استفاده ما بوشهری‌ها از دریا به‌عنوان محل ارزاق آن هم از صیادی بوده است. یعنی فقط ماهی گرفته‌ایم و خورده‌ایم.وی تاکید کرد: شعار قطب گردشگری دریایی شعاری است هم راستا با استان بوشهر که باید همه مسئولان بدون موازی کاری و با یک کار بین سازمانی به این موضوع اهتمام ویژه داشته و به سمت شعار پیش رویم.
گمانه‌ها در خصوص آلودگی نفتی دیر، از سکوی نفتی فروزان تا کشتی به کشتی کردن نفت
به تازگی لکه‌های کوچک آلودگی نفتی وارد سواحل کنگان، عسلویه و روستای مله گنزه شهرستان دیر شده و محیط را آلوده کرده است. در سال گذشته ۱۴۰۰ از ۴۷ مورد عملیات مقابله با آلودگی در استان بوشهر، ۴۳ مورد مربوط به آلودگی‌های نفتی بوده است. هنوز منشا این آلودگی به طور دقیق مشخص نیست، اما برخی از حدس و گمان‌ها علت آن را نشت نفت از سکوی نفتی فروزان یا کشتی به کشتی کردن نفت خام در دریا می‌داند. علت آن هر چه که بوده نفت خام وارد آب‌های خلیج فارس شده و توسط باد و جریانات دریایی به سواحل رسیده است.
محیط زیست شهرستان عسلویه:
آلودگی‌های نفتی به عسلویه رسید
مصطفی موذنی رئیس اداره محیط زیست شهرستان عسلویه گفت: در پی پایش‌های مستمر مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه آلودگی نفتی در سواحل پارک ملی دریایی نایبند رویت شد. این نوع آلودگی که اولین بار در سواحل شهرستان کنگان مشاهده شد بود به سواحل شهرستان عسلویه نیز رسید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بررسی‌ها شناسایی عامل آلودگی نفتی در ساحل کنگان ادامه دارد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بررسی‌ها برای شناسایی عامل آلودگی نفتی در ساحل کنگان ادامه دارد گفت: مشارکت همگانی برای مقابله با آلودگی سواحل کنگان ضروری است.
ماجرای تصمیم یک شبه تاخیر در افتتاح طرح‌ها چیست؟
پس از گذشت یکماه از تغییر مدیریت در پتروشیمی بوشهر، خبرمی‌رسد هیات مدیره این شرکت در یک جلسه در خصوص طرح‌های در حال افتتاح این شرکت، که یکی از آنان قرار بود در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد...
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وعده جدید دانشگاه علوم پزشکی؛
بیمارستان افتتاح شده بوشهر، خالی از بیمار!
به دلیل رتبه‌های آخر بوشهر از نظر تخت‌های بیمارستانی فعال کشور، انتظار می‌رفت بیمارستان شهدای هسته‌ای به کمک مجموعه درمان استان آمده و دست کم باری از بخش اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس بردارد، اما با گذشت ۱۷ ماه از افتتاح آن، در بهره برداری کامل بیمارستان تعلل شده است.
مردم واقعاً گرفتارند و می‌گویند انگار کسی به کسی نیست
من متاسف هستم که بگویم چند روزی سروصدایی بلند می‌شود و رسانه ملی و مسئولان و تعزیرات و صنف و دستگاه‌های مختلف در بازار می‌روند و تمام شد مثل اینکه دیگر همه مسائل حل شده است.
ادعای تعطیلی کافه شیرینی ریلیش بوشهر با ادعای حضور مشتری بد حجاب؟ دادستان بوشهر کجاست؟
چکیده: خبر رسیده که یک کافه شیرینی بنام ریلیش در بوشهر که توسط زوج جوانی اداره می‌شود، با ادعای حضور یک مشتری بدحجاب، بسته شده است (خبر الزاما نیازمند راست آزمایی است). فرض کنیم که خبر راست باشد، با کدام مجوز قانونی و توسط چه مرجعی، چنین حکم تندی صادر شده است؟ آیا استان پیشرو و صاحب صلاحیتی، چون بوشهر، دادستان ندارد که هر مدیر کوچک و بزرگی به خودش اجازه ورود به معیشت مردم را بدهد؟ گیریم که این کافه مشتری بد حجاب داشته و یا خود کافه قنادی رعایت چارچوب‌های قانونی را نکرده باشد. آیا تذکر داده اید؟ اخطار کرده اید؟ مراعات جوان بودن صاحبان ان را نموده اید؟ منتظر حل مشکل با قید فوریت با پیگیری دادستان محترم استان هستیم. حساسیت دادستان محترم استان برای کاهش سلیقه گرایی و تقویت قانونمداری در برخورد‌هایی از این دست، یک ضرورت قضایی خواهد بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستور دادم کروز بوشهر پس از رفع نواقص ایمنی آغاز به کار کند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هزینه سفر یک کشتی کروز با ظرفیت بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از ساحل ایران تا کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس با سوخت آزاد حدود پنج میلیارد تومان می‌شد، اما با تصویب سوخت یارانه‌ای این مبلغ به ۶۰ میلیون تومان کاهش یافت که بسیار چشمگیر است.
بوشهر چندین پلاژ آقایان و بانوان باید داشته باشد
امام جمعه بوشهر گفت: شهر بوشهر باید چندین پلاژ آقایان و بانوان با استاندارد‌های لازم داشته باشد.
رضایی نماینده مجلس: این چه وضعی است؟ یک داماد پرحاشیه در بوشهر پُست گرفته است
نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: این چه وضعی است که داماد پرحاشیه فلان فرد محترم بدون هیچ سابقه‌ای بزرگترین مناصب را در استان بوشهر عهده دار می‌شود، اما متخصصان بومی بوشهر راهی برای پیشرفت ندارند. به این ظلم نابخشودنی باید پارتی بازی در استخدام نیرو‌ها و بی مسئولیتی اجتماعی در برابر مردم استان هم اضافه کرد.
زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی از بنادر بوشهر به قطر توسعه خواهد یافت
به گفته معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر باید زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی، بار و مسافر بر اساس نیاز واقعی بین استان بوشهر و کشور قطر فراهم شود.
اوضاع نگران کننده آب در بوشهر و تکلیف نامعلوم آب شیرین‌کن‌ها
یک نماینده مجلس گفت: چندین سال است که بناست در شهرستان دلوار بوشهر آب شیرین کن احداث شود، اما کوتاهی شده و فعلا پروژه ناقص است.
طرح ساماندهی کارکنان و ایجاد امید برای کارگران
هدف اصلی از ارائه طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی حذف یک سری از واسطه‌ها و پیمانکاران، کارگران و بازتعریف گونه‌های استخدام در دستگاه‌های اجرایی و یکپارچه سازی فرایند‌های استخدام است که امید‌های بسیاری را به خصوص برای قشر کارگر ایجاد کرد و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیر آن بود و پس از برگزاری جلساتی با نمایندگان دولت در این رابطه مهلت ۴۵ روزه‌ای به دولت داده شد تا لایحه‌ای در این خصوص ارائه کند، اما این خواسته محقق نشد.
بوشهر، استانی که ۸۰ کیلومتر از ساحلش در دست دولتی هاست؟
معاون استاندار بوشهر گفت: تکمیل فرایند عقب نشینی دستگاه‌های دولتی از ساحل استان بوشهر نیازمند هماهنگی‌های فرااستانی است. این در حالی است که بسیاری از شهروندان بوشهری از وضعیت جاری در خصوص عقب نشینی 60 متری از داغ آب و آزاد سازی سواحل بشدت ناراحت هشتند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز کاوش‌های باستان شناسی بندر نجیرم؛
بندر تاریخی نجیرم با هزار سال سابقه تجارت در خلیج فارس
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر از آغاز عملیات کاوش‌های باستان شناسی در بندر تاریخی نجیرم واقع در نزدیکی بندر دیلم با قدمت هزار سال تجارت دریایی در منطقه خلیج فارس خبر داد.
مشکل اقتصاد در ازدواج جوانان؛
باور دینی شما چقدر است خانم رقیه زنگنه نژاد؟
فقط یاد گرفته‌ایم که برچسب بزنیم و کلیشه‌ای صحبت کنیم و زیر سوال ببریم. بدون آنکه توان علت یابی بنیادین داشته باشیم. از باور دینی تضعیف شده موثر بر ازدواج می گوید و سخن پیامبر در خصوص اثرات فقر بر ایمان را فراموش می کند. مشکل اصلی جوانان، اقتصاد است سرکار خانم . گنجشک هم در خشکسالی، کمتر تخم می گذارد وای به اشرف مخلوقات. راستی این نشست چقدر برای استانداری آب خورده است ( هزینه مادی + زمان اختصاص یافته توسط شرکت کنندگان) ؟ قصد تضعیف و تخریب نداریم، اما الزاما انتظار سنجیده‌تر سخن گفتن را داریم.
پروژه‌های عمرانی؛
راه آهن بوشهر تعطیل شد!
مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه نظارت بر راه آهن در حوزه وزارتخانه می‌باشد، توضیحی درباره تعطیلی راه آهن بوشهر نداد، معاون عمرانی استاندار نیز به تماس‌ها درخصوص این مشکل پاسخ نداد.
برگزاری مانور مشترک پدافندغیر عامل و مدیریت بحران در بندر بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مانور ترکیبی قطع برق، جستجو، امداد و نجات، اطفاء حریق در خشکی و دریا و مقابله با اقدامات خرابکارانه در اداره کل بنادر و دریانوردی با مشارکت دستگاه‎های هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی بندر بوشهر برگزار شد.
علت تاخیر ساخت نیروگاه اتمی بوشهر مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار است
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به علت تاخیر ساخت واحد‌های نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این تاخیر به دلیل مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار بود، زیرا امکان انتقال ارز وجود نداشته است و کارفرما نتوانسته است ارز مورد نظر را به پیمانکار پرداخت کند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
بانک‌های خسیس بوشهر رکورد زدند! + جدول
رتبه آخر در نسبت تسهیلات به منابع بانکی؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
مکانهای دیدنی و جالب
دیدنی های استان و بندر بوشهر:
جزایر مهم شهرستان دیر
جزایر جنوبی کشور ایران:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
عسلويه، کنگان و جم
دیر و دشتی
پیگیری های ویژه