پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کرونا و کمبود منابع خونی در بوشهر
گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت اهدای خون؛
دستور دادم کروز بوشهر پس از رفع نواقص ایمنی آغاز به کار کند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هزینه سفر یک کشتی کروز با ظرفیت بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از ساحل ایران تا کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس با سوخت آزاد حدود پنج میلیارد تومان می‌شد، اما با تصویب سوخت یارانه‌ای این مبلغ به ۶۰ میلیون تومان کاهش یافت که بسیار چشمگیر است.
بوشهر چندین پلاژ آقایان و بانوان باید داشته باشد
امام جمعه بوشهر گفت: شهر بوشهر باید چندین پلاژ آقایان و بانوان با استاندارد‌های لازم داشته باشد.
رضایی نماینده مجلس: این چه وضعی است؟ یک داماد پرحاشیه در بوشهر پُست گرفته است
نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: این چه وضعی است که داماد پرحاشیه فلان فرد محترم بدون هیچ سابقه‌ای بزرگترین مناصب را در استان بوشهر عهده دار می‌شود، اما متخصصان بومی بوشهر راهی برای پیشرفت ندارند. به این ظلم نابخشودنی باید پارتی بازی در استخدام نیرو‌ها و بی مسئولیتی اجتماعی در برابر مردم استان هم اضافه کرد.
زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی از بنادر بوشهر به قطر توسعه خواهد یافت
به گفته معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر باید زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی، بار و مسافر بر اساس نیاز واقعی بین استان بوشهر و کشور قطر فراهم شود.
اوضاع نگران کننده آب در بوشهر و تکلیف نامعلوم آب شیرین‌کن‌ها
یک نماینده مجلس گفت: چندین سال است که بناست در شهرستان دلوار بوشهر آب شیرین کن احداث شود، اما کوتاهی شده و فعلا پروژه ناقص است.
طرح ساماندهی کارکنان و ایجاد امید برای کارگران
هدف اصلی از ارائه طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی حذف یک سری از واسطه‌ها و پیمانکاران، کارگران و بازتعریف گونه‌های استخدام در دستگاه‌های اجرایی و یکپارچه سازی فرایند‌های استخدام است که امید‌های بسیاری را به خصوص برای قشر کارگر ایجاد کرد و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیگیر آن بود و پس از برگزاری جلساتی با نمایندگان دولت در این رابطه مهلت ۴۵ روزه‌ای به دولت داده شد تا لایحه‌ای در این خصوص ارائه کند، اما این خواسته محقق نشد.
بوشهر، استانی که ۸۰ کیلومتر از ساحلش در دست دولتی هاست؟
معاون استاندار بوشهر گفت: تکمیل فرایند عقب نشینی دستگاه‌های دولتی از ساحل استان بوشهر نیازمند هماهنگی‌های فرااستانی است. این در حالی است که بسیاری از شهروندان بوشهری از وضعیت جاری در خصوص عقب نشینی 60 متری از داغ آب و آزاد سازی سواحل بشدت ناراحت هشتند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز کاوش‌های باستان شناسی بندر نجیرم؛
بندر تاریخی نجیرم با هزار سال سابقه تجارت در خلیج فارس
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر از آغاز عملیات کاوش‌های باستان شناسی در بندر تاریخی نجیرم واقع در نزدیکی بندر دیلم با قدمت هزار سال تجارت دریایی در منطقه خلیج فارس خبر داد.
مشکل اقتصاد در ازدواج جوانان؛
باور دینی شما چقدر است خانم رقیه زنگنه نژاد؟
فقط یاد گرفته‌ایم که برچسب بزنیم و کلیشه‌ای صحبت کنیم و زیر سوال ببریم. بدون آنکه توان علت یابی بنیادین داشته باشیم. از باور دینی تضعیف شده موثر بر ازدواج می گوید و سخن پیامبر در خصوص اثرات فقر بر ایمان را فراموش می کند. مشکل اصلی جوانان، اقتصاد است سرکار خانم . گنجشک هم در خشکسالی، کمتر تخم می گذارد وای به اشرف مخلوقات. راستی این نشست چقدر برای استانداری آب خورده است ( هزینه مادی + زمان اختصاص یافته توسط شرکت کنندگان) ؟ قصد تضعیف و تخریب نداریم، اما الزاما انتظار سنجیده‌تر سخن گفتن را داریم.
پروژه‌های عمرانی؛
راه آهن بوشهر تعطیل شد!
مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه نظارت بر راه آهن در حوزه وزارتخانه می‌باشد، توضیحی درباره تعطیلی راه آهن بوشهر نداد، معاون عمرانی استاندار نیز به تماس‌ها درخصوص این مشکل پاسخ نداد.
برگزاری مانور مشترک پدافندغیر عامل و مدیریت بحران در بندر بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مانور ترکیبی قطع برق، جستجو، امداد و نجات، اطفاء حریق در خشکی و دریا و مقابله با اقدامات خرابکارانه در اداره کل بنادر و دریانوردی با مشارکت دستگاه‎های هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی بندر بوشهر برگزار شد.
علت تاخیر ساخت نیروگاه اتمی بوشهر مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار است
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به علت تاخیر ساخت واحد‌های نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این تاخیر به دلیل مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار بود، زیرا امکان انتقال ارز وجود نداشته است و کارفرما نتوانسته است ارز مورد نظر را به پیمانکار پرداخت کند.
آقای شهردار! ارتقاء مدیری که تخلف کرده چه توجیهی دارد؟
سالهاست که مردم از فساد مالی و دریافت رشوه در شهرداری‌ها می‌نالند و هیچ دست توانمند و اراده مصممی برای رفع این نگرانی دیده نشده است.
جشن آسفالت راه‌های روستایی استان بوشهر بزودی برگزار می‌شود
مدیرکل حمل و نقل و راهداری استان بوشهر گفت: در زمان حاضر تنها راه روستایی ریز - سرچشمه در این استان فاقد آسفالت است که با توجه به پیشرفت خوب آن بزودی جشن آسفالت همه راه‌های روستایی، روستا‌های بالای ۵۰ خانوار استان برگزار می‌شود.
نقد فعالیت کارخانه سیمان توسط امام جمعه خورموج
از حجب و حیا مردم دشتی نباید سو استفاده شود و این طور نباشد که سود و فواید این کارخانه به جیب یک عده‌ای برود و آلایندگی و خسارات آن شامل مردم محروم آن منطقه شود. بنده پیگیری می‌کنم تا معلوم شود چند درصد افراد شاغل در کارخانه سیمان و امثال آن از نیروهای بومی شهرستان است و چرا نسبت به جوانان بومی شهرستان بی مهری شده است؟
صدور سند ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی عسلویه به نام دولت
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان برای جلوگیری از دخل و تصرف سنددار شد.
حق مسئولیت اجتماعی را باید با التماس از صنایع بگیریم
استاندار بوشهر گفت:صنایع براساس قانون ملزم به اجرای مسئولیت اجتماعی هستند، اما ما باید این حق را با التماس از آنان بگیریم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:
نیروگاه اتمی بوشهر اوایل دی‌ماه وارد مدار می‌شود
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر دارای یک واحد هزار مگاواتی است، گفت: این واحد حدود ۵ تا ۶ سال است که مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر برای تعمیرات اساسی از مدار خارج شده و اوایل دی ماه وارد مدار خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمبود گازمایع در بوشهر
گاز مایع بوشهر کجا می‌رود؟
در حالی که برخی از مردم استان بوشهر می‌گویند با کمبود گازمایع رو به رو هستند، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام می‌کند این فرآورده بیش از نیاز استان تامین می‌شود.
میزان تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۴۰۰
پایان شش ماهه اول ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۱۷۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده که میزان ۴۵۶۵۴ میلیون کیلووات ساعت تحویل شبکه برق سراسری شده است.
استاندار بوشهر و ادعای 10 برابر شدن تولید میگو در هکتار با فناوری های نوین؟
چقدر سراغ داریم که مدیران کم اطلاع اجرایی را با نوعی خیال پردازی و ایده ال گرایی فریب داده و می دهند. گویا حالا نوبت استاندار بوشهر است که فریب راه اندازی یک مزرعه نمایشی و تعمیم یافته های ان به واقعیت اجرایی را بخورد؟ آقای استاندار، لطفا مراقب پول موزهای شیلاتی باش. کاری به منطقه ساحلی رمله شهرستان گناوه و عبارت پرورش گلخانه ای میگو نداریم، شما بیشتر مراقبت کن.
۷۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان بوشهر آزاد شدند
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۸ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.
یکی از مشکلات جدی در خصوص پلنگ ایرانی در استان بوشهر حذف بیمه است
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه بیمه نامه پلنگ، تعارض بین این حیوان ارزشمند و دامداران را به حداقل می‌رساند، گفت: متأسفانه شرایط طوری پیش نرفت که این بیمه به صورت مستمر اجرا شود و اکنون یکی از مشکلات جدی در خصوص پلنگ ایرانی در استان بوشهر حذف بیمه است...
حقابه بوشهر از سد کوثر و منابع آب کازرون تحت هر شرایطی حفظ شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر گفت: تحت هر شرایطی باید حقابه این استان از سد کوثر و منابع آب کازرون حفظ شود و نباید این حقابه را به بهانه دریا و احداث آب شیرین کن از دست بدهیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
مکانهای دیدنی و جالب
دیدنی های استان و بندر بوشهر:
ایل قشقایی را بشناسیم
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
جزایر مهم شهرستان دیر
جزایر جنوبی کشور ایران:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
عسلويه، کنگان و جم
دیر و دشتی
پیگیری های ویژه