پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کرونا و کمبود منابع خونی در بوشهر
گزارشی از وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت اهدای خون؛
برگزاری مانور مشترک پدافندغیر عامل و مدیریت بحران در بندر بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مانور ترکیبی قطع برق، جستجو، امداد و نجات، اطفاء حریق در خشکی و دریا و مقابله با اقدامات خرابکارانه در اداره کل بنادر و دریانوردی با مشارکت دستگاه‎های هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی بندر بوشهر برگزار شد.
علت تاخیر ساخت نیروگاه اتمی بوشهر مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار است
معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به علت تاخیر ساخت واحد‌های نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این تاخیر به دلیل مشکلات مالی بین کارفرما و پیمانکار بود، زیرا امکان انتقال ارز وجود نداشته است و کارفرما نتوانسته است ارز مورد نظر را به پیمانکار پرداخت کند.
آقای شهردار! ارتقاء مدیری که تخلف کرده چه توجیهی دارد؟
سالهاست که مردم از فساد مالی و دریافت رشوه در شهرداری‌ها می‌نالند و هیچ دست توانمند و اراده مصممی برای رفع این نگرانی دیده نشده است.
جشن آسفالت راه‌های روستایی استان بوشهر بزودی برگزار می‌شود
مدیرکل حمل و نقل و راهداری استان بوشهر گفت: در زمان حاضر تنها راه روستایی ریز - سرچشمه در این استان فاقد آسفالت است که با توجه به پیشرفت خوب آن بزودی جشن آسفالت همه راه‌های روستایی، روستا‌های بالای ۵۰ خانوار استان برگزار می‌شود.
نقد فعالیت کارخانه سیمان توسط امام جمعه خورموج
از حجب و حیا مردم دشتی نباید سو استفاده شود و این طور نباشد که سود و فواید این کارخانه به جیب یک عده‌ای برود و آلایندگی و خسارات آن شامل مردم محروم آن منطقه شود. بنده پیگیری می‌کنم تا معلوم شود چند درصد افراد شاغل در کارخانه سیمان و امثال آن از نیروهای بومی شهرستان است و چرا نسبت به جوانان بومی شهرستان بی مهری شده است؟
صدور سند ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی عسلویه به نام دولت
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: ۶۷۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان برای جلوگیری از دخل و تصرف سنددار شد.
حق مسئولیت اجتماعی را باید با التماس از صنایع بگیریم
استاندار بوشهر گفت:صنایع براساس قانون ملزم به اجرای مسئولیت اجتماعی هستند، اما ما باید این حق را با التماس از آنان بگیریم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:
نیروگاه اتمی بوشهر اوایل دی‌ماه وارد مدار می‌شود
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر دارای یک واحد هزار مگاواتی است، گفت: این واحد حدود ۵ تا ۶ سال است که مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر برای تعمیرات اساسی از مدار خارج شده و اوایل دی ماه وارد مدار خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمبود گازمایع در بوشهر
گاز مایع بوشهر کجا می‌رود؟
در حالی که برخی از مردم استان بوشهر می‌گویند با کمبود گازمایع رو به رو هستند، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام می‌کند این فرآورده بیش از نیاز استان تامین می‌شود.
میزان تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۴۰۰
پایان شش ماهه اول ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۱۷۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده که میزان ۴۵۶۵۴ میلیون کیلووات ساعت تحویل شبکه برق سراسری شده است.
استاندار بوشهر و ادعای 10 برابر شدن تولید میگو در هکتار با فناوری های نوین؟
چقدر سراغ داریم که مدیران کم اطلاع اجرایی را با نوعی خیال پردازی و ایده ال گرایی فریب داده و می دهند. گویا حالا نوبت استاندار بوشهر است که فریب راه اندازی یک مزرعه نمایشی و تعمیم یافته های ان به واقعیت اجرایی را بخورد؟ آقای استاندار، لطفا مراقب پول موزهای شیلاتی باش. کاری به منطقه ساحلی رمله شهرستان گناوه و عبارت پرورش گلخانه ای میگو نداریم، شما بیشتر مراقبت کن.
۷۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان بوشهر آزاد شدند
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۸ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.
یکی از مشکلات جدی در خصوص پلنگ ایرانی در استان بوشهر حذف بیمه است
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه بیمه نامه پلنگ، تعارض بین این حیوان ارزشمند و دامداران را به حداقل می‌رساند، گفت: متأسفانه شرایط طوری پیش نرفت که این بیمه به صورت مستمر اجرا شود و اکنون یکی از مشکلات جدی در خصوص پلنگ ایرانی در استان بوشهر حذف بیمه است...
حقابه بوشهر از سد کوثر و منابع آب کازرون تحت هر شرایطی حفظ شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر گفت: تحت هر شرایطی باید حقابه این استان از سد کوثر و منابع آب کازرون حفظ شود و نباید این حقابه را به بهانه دریا و احداث آب شیرین کن از دست بدهیم.
مدیرعامل انجمن نابینایان استان بوشهر؛
لزوم اجرای صحیح قانون مناسب سازی محیط برای معلولان
مدیرعامل انجمن نابینایان استان بوشهر گفت: قانون مناسب سازی محیط برای معلولان تنها محدود به ایجاد رمپ نیست بلکه بسیاری حقوق دیگر است که در جامعه نادیده گرفته می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نهایت دقت در ثبت و رسیدگی به نامه‌های مردم به کار برده شود
استاندار بوشهر گفت: تمام نامه‌های داده شده به رئیس جمهوری در ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به این استان با دقت مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.
بازرس‌کل استان بوشهر:
توقیف ۹۰۰ خودروی لاکچری در بوشهر
بازرس‌کل استان بوشهر اعلام کرد: توقیف ۹۰۰ خودرو وارداتی با برند‌های بنز، لکسوس و هیوندای در انبار‌های نگهداری کالا‌های قاچاق در منطقه ویژه اقتصادی شماره دو بوشهر تعیین تکلیف می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث ۵ سد جدید در استان بوشهر
وزیر نیرو گفت: اولین برنامه ما تکمیل سد‌های استان بوشهر است که در همین رابطه احداث پنج سد را در برنامه قرار داده‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیت‌الله حسینی‌بوشهری خطاب به رئیس‌جمهور:
با توجه به شرایط استان بوشهر، ملاحظه فقر زیبنده استان نیست
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی و نقش بوشهر در تولید و درآمد ناخالص ملی گفت: رفع فقر در استان با توجه به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی در اولویت قرار بگیرد.
با تکمیل پروژه سد خائیز ۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تنگستان آبیاری می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای آبرسانی از سد خاییز به نخلستان تنگستان ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. با تکمیل این پروژه ۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی در تنگستان آبیاری می‌شود.
بازدید رئیس جمهور از نیروگاه اتمی بوشهر
عملیات گودبرداری واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر در نهم آبان ۹۶با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت روس اتم در بوشهر انجام شد.
پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه ۱۴ ساله راه‌آهن شیراز-– بوشهر- عسلویه قابل توجیه نیست
رئیس جمهور اتصال به خطوط راه آهن را از مطالبات اساسی مردم استان بوشهر دانست و گفت: مصمم هستیم در تکمیل و راه‌اندازی پروژه خط آهن شیراز- بوشهر- عسلویه شتاب ایجاد کنیم.
نماینده انجمن شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع ایران در بوشهر:
مشکل توزیع گاز مایع در استان بوشهر حل شد
نماینده انجمن شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع ایران در بوشهر گفت: مشکل اخیر در زمینه تامین و توزیع گاز مایع مرتفع شد.
مدیرکل محیط زیست بوشهر:
شرکت آلاینده در عسلویه محکوم شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در پی درخواست‌ها و پیگیری حقوقی در خصوص آلودگی ناشی از مخزن‌های میعانات گازی یک شرکت در عسلویه، با رای قضایی مهلت ۲ ساله برای جابجایی مخازن این شرکت به محل استاندارد تعیین شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
مکانهای دیدنی و جالب
دیدنی های استان و بندر بوشهر:
ایل قشقایی را بشناسیم
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
جزایر مهم شهرستان دیر
جزایر جنوبی کشور ایران:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
عسلويه، کنگان و جم
دیر و دشتی
پیگیری های ویژه