پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مالوجه، طعم کم آبی همراه با آرسنیک!
روستایی محروم در مرز همدان و کردستان
سایه سنگین نابودی برسر«کوچکه ره ش»
مسئولان صورت مسئله راپاک کردند؛
اجرای طرح هادی در ۶۷۰ روستای کردستان و مقاوم سازی ۵۶ هزار واحد مسکن روستایی
سعید رسولی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان بیان داشت که تاکنون در ۶۷۰ روستای استان طرح هادی اجرایی شده و این آمار، ۵۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را شامل می‌شود. در یک سال گذشته ۲۷۰ روستا با ۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار از طرح هادی بهره‌مند شده که شامل سنگ فرش و آسفالت در ۱۷۰ روستا و آسفالت معابر در ۱۵۰ روستای استان بود. وی همچنین بیان داشت که ۵۶ هزار ۲۷۶ واحد مسکن روستایی تا به امروز در استان در برابر بلایای طبیعی مقاوم‌سازی شده است. منتقدین از مهمترین ایرادات این نوع گزارش عملکرد دادن را ابهام در عملکرد سال ۱۴۰۲ دانسته و بیان می‌کردند که ارایه تجمعی عملکرد، نوعی راهبرد برای پوشاندن نقاط ضعف می‌تواند باشد.
۵۰ درصد طلای کشور در کردستان تولید می‌شود
نوری گفت: نیمی از طلای کشور در کردستان تولید می‌شود و این موهبت، ظرفیت شایانی برای کمک به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان است.
هشدار تند یک نماینده درباره دوست بازی و همشهری بازی استاندار کردستان
فرشادان نماینده سنندج گفت: مخاطب من هیات دولت است، دولت هر چه می‌بافد نماینده عالی دولت در کردستان پنبه می‌کند. هشدار‌های مرا دلسوزی بدانید نه تشر و تخریب. سکوت رئیس جمهور و وزیر کشور، درباره تخلفات استاندار کردستان و معاون ایشان در حق نیرو‌های تحصیلکرده در کردستان از مرز مصلحت اندیشی گذشته و به چشم پوشی از گناه تبدیل شده است. نماینده عالی دولت در کردستان باید بفهمد، تراز عالی بودن چیست، نه اینکه مدیریت و سیاست را به سطح هم مدرسه‌ای و همشهری و دوست بازی تنزل دهد. وی مطرح کرد: آقای وحیدی وزیر کشور، کار از همشهری بازی گذشته، در کردستان من، نیرو‌های نخبه و تحصیلکرده را قلع و قمع می‌کنند، اگر به حذف کردن نیرو‌های بومی توسط مدیران ارشد در کردستان خاتمه ندهید، تخلف به گردن وزارت کشور می‌افتد و باید در پیشگاه خداوند و قانون، به نخبگان کُرد پاسخگو باشید.
مخالفت نمایندگان با تقاضای تحقیق و تفحص از کارخانه سیمان کردستان؟
نمایندگان مردم در خانه ملت با تقاضای تحقیق و تفحص از کارخانه سیمان کردستان موافقت نکردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان اعلام کرد:
شیطنت رسانه ای در معرفی سنندج به عنوان آلوده‌ترین شهر ایران
اقبال حمیدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان ، معرفی مرکز سنندج به‌عنوان نخستین شهر آلوده کشور را تکذیب کرد و اظهار داشت: متأسفانه شامگاه جمعه ساعت ۲۰ دستگاه کنترل کیفیت هوا مستقر در میدان آزادی سنندج دچار قطعی برق و اینترنت و نوسانات برق شد و برخی‌ها شیطنت رسانه‌ای کرده و در همان موقع عکسی از تابلو گرفته و در کانال‌های تلگرامی و فضای مجازی استان منعکس کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات حواشی مراسم تشییع مهسا امینی در سقز
بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز درباره حواشی ایجاد شده در مراسم تشییع مهسا امینی گفت: در مراسم خاکسپاری هیچ کسی کشته نشد و فقط تعدادی زخمی سرپایی داشتیم؛ البته یک نفر هم به دلیل اصابت چند ساچمه به روده‌هایش در بیمارستان سقز بستری است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اتمام پروژه‌های نیمه تمام، جزو مصوبات سفر خواهد بود
رییس‌جمهور در فرودگاه سنندج گفت: در استان کردستان نیز همچون استان‌های دیگر شاهد پروژه‌های نیمه تمام هستیم که در وسط راه رها شده و باید آن‌ها را به پایان برسانیم، مردم هم از دولت همین انتظار را دارند که این اقدامات به سرانجام برسد.
ورود مدعی العموم به حادثه واژگونی تانکر حامل سوخت در حسین آباد سنندج
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کردستان با اشاره به تشکیل پرونده در شعبه سوم بازپرسی دادسرای سنندج برای این حادثه یادآور شد: پرونده این حادثه نیز جهت صدور دستورات مقتضی پلیس آگاهی، اخذ اظهارات اولیای دم جان باختگان، اخذ نظریه راهور و بررسی قصور یا تقصیر سایر ادارات و بررسی‌های خسارت‌های وارده به این مرجع قضایی وارد شده است.
۱۵ فرد خارجی متقاضی سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه هستند
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان گفت: تاکنون ۱۵ سرمایه گذار خارجی متقاضی سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه هستند و مقدمات و شرایط لازم برای فعالیت آن‌ها فراهم شده است.
ساماندهی کودکان خیابانی، داستانی برای پر کردن وقت اداری؟
آنقدر ضعف در فعالیت‌های فرابخشی در کشور مشهود است که ذکر مصدایق نیاز ندارد. یکی از این حوزه‌ها، حوزه ساماندهی کودکان کار و خیابانی است. حوزه‌ای که تنها شعار می‌شنویم و شاهد سلیقه هستیم. داستان این بار در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کردستان در حال جریان است. منتظر توضیحات عزیزانمان از خروجی‌ها و عملکرد‌ها (نه برنامه‌ها و مصوبات و آرزوها) هستیم.
کارخانه فرآوری طلای سفید در سقز احداث می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از احداث کارخانه فرآوری طلای سفید در شهرستان سقز در آینده نزدیک خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قالیبافی؛ هنر تاریخی و ماندگار کردستان
نخی به رنگ قرمز را برمی‌دارد و با ظرافت تمام گره روی گره می‌زند، تا گرهی به طرح نقش ماهی در همی که در حال شکل‌گیری است اضافه کند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نزاع دسته جمعی با شمشیر در بیمارستان کوثر سنندج
نزاع دسته‌جمعی با شمشیر در بیمارستان کوثر سنندج منجر به کشته و زخمی‌شدن ۱۳ نفر از شهروندان شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل فرودگاه‌های کردستان خبرداد؛
فاز نخست طرح فرودگاه سقز یه بهره‌برداری رسید
فاز نخست طرح فرودگاه سقز به‌عنوان دومین فرودگاه استان کردستان با حضور استاندار کردستان و نماینده، ولی فقیه در استان به بهره‌برداری رسید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرز باشماق مریوان همچنان بر روی مسافران بسته است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با هدف جلوگیری از ورود ویروس جهش یافته و در راستای محدودیت تردد از مرز رسمی باشماق مریوان، این مرز تا اطلاع بعدی به روی مسافران بسته بوده و تردد در آن ممنوع است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زمینه‌ی ‍ اجرای ساختار بانکداری اجتماعی دیجیتال در شبکه تعاون روستائی وجود دارد
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کردستان؛ در راستای عقد تفاهم نامه فی مابین سازمان مرکزی تعاون روستائی با بانک قرض الحسنه رسالت کشور در کردستان نیز مدیر تعاون روستائی استان معاونین ایشان و مدیران عامل اتحادیه‌های استانی در سالن جلسات این بانک با حضور سرپرست و معاونین استانی بانک قرض الحسنه رسالت تشکیل جلسه داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استاندار سلیمانیه عراق همراه هیات اقتصادی وارد کردستان شد
استاندار سلیمانیه همراه یک هیات اقتصادی شامگاه یکشنبه با هدف شرکت در همایش ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی بانه و پیگیری توافق‌نامه‌های همکاری قبلی از مرز باشماق مریوان وارد ایران شد و مورد استقبال استاندار کردستان قرار گرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در برخی شهر‌های کردستان، کندیدا‌های تایید شده کمتر از تعداد کرسی هاست!
رحیمی گفت: در برخی شهر‌های کوچک ممکن است الان تعداد کاندیدا‌ها کمتر از کرسی‌ها باشد، اما پرونده تایید صلاحیت‌شده‌ها در این شهر‌ها هنوز نهایی نشده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تشکیل کارگروه ویژه برای احقاق حقوق مردم کردستان از معادن
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان در سنندج اظهار کرد: دفاع از حقوق عامه و مبارزه با مفاسد اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضا بوده و در این راستا در سال ۹۹ بیش از ۵۰۰ پرونده مفاسد اقتصادی در استان رسیدگی شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واگذاری معدن قزل قیه:
خلع ید بهره بردار معدن قزل قیه
معدن سنگ مرمر قزل قیه در شهر سریش آباد کردستان واقع شده و با توجه به اینکه تخلفاتی در جریان واگذاری آن صورت گرفته، قرار است بهره‌بردار این معدن خلع ید شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد معاون استاندار از شهرداری سنندج:
ضرورت اختصاص مکانی به کارگران فصلی ساختمانی
هفته کار و کارگر امسال مکان موردنیاز برای اجرای طرح استقرار و کارگران فصلی و ساختمانی شهر سنندج به انجمن صنفی واگذار می‌شود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات ماجرای قلع و قمع ۲ هزار درخت در سنندج
«رنجت بیور نه ود» یعنی «رنج‌ات بر باد نرود»، این دعای کرد‌ها در حق عزیزانشان است. اما پیرمرد قصه ما در همان سرزمینی که دعای رنج‌ات بر باد نرود، ورد زبان کوچک تا بزرگ است، رنج‌اش بر باد رفته و به اصطلاح کرد‌ها رنج بیور شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
ورود دادستانی سنندج به مسئله قطع درختان
خبر رسیده است که ۲۳۰۰ اصله درخت در ۱۵ کیلومتری جاده سنندج به کامیاران، شبانه توسط افراد ناشناس قطع شده است. جنایت شبانه دشمنان طبیعت در سنندج. ورای وجود احتمالی مسائل شخصی، ضروری است دادستان سنندج با قید فوریت به مسئله ورود کنند. افکار عمومی پاسخ قاطع و قانع کننده می‌خواهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون استاندار کردستان:
تکذیب کولبری زنان + نقد
معاون استاندار کردستان در واکنش به انعکاس خبر وجود ۱۵۰ زن کوله‌بر در مناطق مرزی استان و شهرستان مریوان: بنا به گزارشات موجود و تاکید فرماندار شهرستان مریوان، وجود چنین امری صحت ندارد و تنها ساخته و پرداخته رسانه‌های بیگانه است. سوال ما این است که اگر امکان پذیر شده و عکس و شماره ملی و تماس این زنان به فرمانداری ارایه شد، حاضرند از مردم ایران اسلامی عذرخواهی نموده و استعفا دهند؟ یادمان نرود که با مخفی سازی احتمالی مشکلات، مشکلات حل نمی‌شوند. خبرنگار ما در حال راست آزمایی ادعای معاون فرماندار است
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در حوزه آبرسانی و ایجاد تصفیه‌خانه‌ها در استان کردستان ۲ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال هزینه شد
با اجرای طرح‌های مختلف عمرانی از سال ۱۳۹۲ تاکنون تنها در حوزه آبرسانی و ایجاد تصفیه‌خانه‌ها در استان کردستان ۲ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال هزینه شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
از شعار توسعه تا نمایش صدقه
کارنامه ‌دولت در کردستان؛
شورای پنجم و چالش کاندیداها
معیارهای انتخاب کاندیدای اصلح؛
به کدام شورا رای می‌دهم
رعایت اصل شایسته‌سالاری؛
مراسم نوروزی «میرمیرین Mir miren»
میرمیرین یا میر نوروزی در کُردستان؛
نان‌آورانی که پدرگونه قد نکشیده‌اند
داستان تلخ زندگی کودکان کار؛
زبان مردم شهرستان بيجار
زبان بیجار گروس؛
ورودی‌های شهرهای کردستان
اثر ورودی شهر بر گردشگری:
طنز و کاریکاتور
برخورد با اختلاس گران!
فاجعه فساد اقتصادی:
واردات نسبتاً ممنوع برنج
دور زدن حجتی توسط هیات دولت :
تکبر برای جایگاهی متزلزل
کاریکاتور تکبر مدیریتی:
گفتگو و گزارش
وضعیت مطلوب تامین زیرساخت‌های پروژه آهن اسفنجی بیجار
محمدابراهیم صبائی معاون فنی و نظارت شرکت صنایع فولاد کردستان:
آب سنندج؛ با طعم جلبک!
انتقال آب از سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
زبان و ادب كردی
روند شكل‌گیری زبان كُردی:
دمکرات و کومله و فاجعه دولتو
كردستان در آستانه انقلاب:
آثار تاريخي کردستان
آشنایی با آثار تاریخی استان:
طریقت درهورامان
طریقت نقشبندیه درهورامان:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
بانه،سقز
بیجار،دیواندره