پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نیروگاه تولید پراکنده گرمسار مطابق با زمان بندی راه اندازی می‌شود
کورش نفیعی از تصویب احداث فاز دوم نیروگاه تولید پراکنده گرمسار خبر داد و گفت: راه اندازی این نیروگاه مطابق با زمان بندی مصوب از جمله برنامه های آتی هلدینگ است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اثبات خسارت‌بار بودن برداشت بوکسیت در شاهرود موجب توقف فعالیت می‌شود
عبدالجواد پارسافر گفت:اگر کارشناسان مورد تأیید دستگاه قضایی تأیید کنند فعالیت معدن بوکسیت تاش منجر به آلودگی آب و وارد شدن آسیب به سلامت مردم می شود، دادستان به عنوان مدعی العموم از فعالیت آن جلوگیری می کند.
سهامداران شرکت سیمان بیارجمند ۱۳ سال اقساط سهام خود را پرداخت نکردند
ابراهیم خسروی گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از سهامداران این شرکت ۱۳ سال است که اقساط سهام خود را پرداخت نکردند.این جرائم از اصل پول سهام هم بیشتر خواهد شد.
نقش اساسی آموزش در کاهش کرونا/ عملکرد خوب مردم در استان سمنان
استاندار سمنان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و آموزش در کاهش کرونا در استان نقشی حیاتی داشت، گفت: بهره‌مندی از بستر آموزش رفتارجامعه را نیز تغییر داده است.
با دریافت مجوز از شورای اسلامی ابر
متصرفان جنگل ابر اخراج شدند
متصرفان اراضی جنگل ابر و دامدارانی که با همکاری شورای روستای ابر به‌صورت غیرقانونی اقدام به چرای دام در جنگل ابر کرده و حتی آغل در آن بناکرده بودند، از جنگل اخراج شدند.
معدن بوکسیت شاهرود قاتل محیط زیست سمنان
فعالیت‌های معدنی انجام شده در معدن بوکسیت تاش موجب ایجاد چالش های زیست محیطی و اجتماعی شده است امری که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در گزارش خود به آن اشاره کرده است.
نماینده شاهرود و میامی در مجلس:
پیگیر تعطیلی کامل معدن بوکسیت هستیم
نماینده شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه پیگیر تعطیلی کامل معدن بوکسیت هستیم، گفت: این معدن نه تنها عوایدی برای شاهرود ندارد بلکه محیط زیست و منابع ما را نیز تخریب کرده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
لزوم ایجاد زیرساخت‌های تجهیز معادن سمنان
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز تجهیز معادن و اتخاذ سیاست‌های مناسب حمایتی از ملزومات توسعه این بخش در استان است.
محدودیت‌های زیست محیطی مشکل اصلی توسعه معادن سمنان
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: نبود زیرساخت‌های لازم و محدودیت‌های زیست محیطی و قانونی واگذاری محدوده‌های معدنی، مهم‌ترین مانع و مشکل توسعه معادن استان است.
سرپرست سازمان صنعت سمنان:
۲۵۹ فرصت شغلی جدید در استان سمنان
علی تشنه دل در دویست و بیست و چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اعلام این خبر ،اظهار داشت:با پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۵۵ واحد صنعتی ، ۲۵۹ فرصت شغلی جدید در این واحدها ایجاد شده است.
یک روز پیش از برگزاری انتخابات مجلس اقدامات بهداشتی ابلاغ شده بود
حبیب‌الله خجسته پور ظهر جمعه در نشست ستاد مبارزه با کرونای استان سمنان با حضور معاون وزیر بهداشت در استانداری با بیان اینکه یک روز پیش از برگزاری انتخابات به تمامی فرمانداران استان ابلاغ شد که اقدامات لازم برای تأمین مواد ضدعفونی کننده در تمامی شعب اخذ رأی در سطح استان را به انجام برسانند، بیان کرد: این مهم با نهایت دقت در روز برگزاری انتخابات در تمامی شعب به انجام رسید.
صدور بیشترین پروانه استاندارد در سمنان برای صنایع شیمیایی
مدیرکل استاندارد استان سمنان اعلام کرد ۳۰ فقره از ۱۲۵ فقره پروانه کاربرد نشان استاندارد از نوع اجباری برای کالاهای تولیدی صنایع شیمیایی این استان در سال ۹۸ صادر شد.
انتقال آب بین‌حوضه‌ای زمینه‌ساز تحول معدنی در استان سمنان
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی انتقال آب بین حوضه‌ای به این استان را مقدمه تحول در بخش معدنی این استان غنی ارزیابی کرد.
ساخت گلخانه هیدروپونیک در ۵ هکتار عملیاتی می‌شود/ ایجاد مدرسه عالی مهارتی حقوق
نعمت‌الله نعمتی در تشریح برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در سال ۹۹ اظهار کرد: «اهداف و دستور کارهای واحد دامغان در سال ۹۹ منطبق با برنامه طراحی شده برای رسیدن به اهداف قابل وصول میان‌مدت و درازمدت خواهد بود.»
معاون امور معادن سازمان صمت سمنان:
۳۱ میلیون تن ذخیره معدنی جدید در استان سمنان کشف شد
محمد فروهر با اشاره به آغاز بهره‌برداری از ۴۹ میلیون تن ذخایر معدنی استان سمنان در سال گذشته گفت: ۳۱ میلیون تن ذخیره معدنی جدید شناسایی و کشف‌شده است.
بستری شدن ۷۰۵ بیمار مشکوک به کرونا در شاهرود / نمونه ۳۰۶ بیمار مثبت اعلام شد/ ۴۳ نفر فوت کردند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس اظهار داشت: تاکنون ۱۲۰۵ نفر با علائم عفونت‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا مراجعه سرپایی به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود داشته اند که تعداد ۷۰۵ از آنان بستری شدند.
تمام صنوف غیر ضروری استان سمنان تعطیل شدند
حشمت‌الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، از تعطیلی تمام مراکز تجاری و واحدهای غیر ضروری از اول فروردین ماه تا پانزدهم همین ماه به دلیل گسترش بیماری کرونا خبر داد.
چرا میانگین تجویز دارو در استان بالاتر از میانگین جهانی است؟
مجتبی اکرم مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان گفت: میانگین تجویز اقلام دارویی به ازای هر نسخه برای بیماران سرپایی در استان بالاتر از میانگین جهانی و بین ۳ تا ۳.۱ قلم دارو است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سمنان در آستانه محو بی‌سوادی/ کاهش بیسوادن کشور از 52درصد به حدود 5 درصد در 4دهه
شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از قرار گرفتن استان سمنان در آستانه محو بی‌سوادی خبر داد و گفت: میزان باسوادی در استان سمنان بالاتر از میانگینهای کشوری است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۰ شاخص شفافیت اداری در دستور کار فرمانداران استان سمنان واقع شود
علیرضا آشناگر استاندار سمنان بابیان اینکه مدیران ستادی استانداری در نظم کاری عملکرد مطلوبی دارند، گفت: ۱۰ شاخص شفافیت اداری در دستور کار فرمانداران استان واقع شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استادیوم شاهرود به نام شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری می شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: استادیوم ۱۵ هزار نفری تازه‌احداث شهرستان شاهرود به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نام‌گذاری می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سند سازگاری با کم‌آبی ؛ متناسب با محدودیت‌ها باید تدوین شود
علیرضا آشناگر استاندار سمنان گفت: سند سازگاری با کم‌آبی متناسب با محدودیت‌های منابع آبی و شرایط اقلیمی این استان تدوین شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح‌های اقتصادی سمنان بدون مطالعه کارشناسی به توسعه نمی‌انجامد
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: مطالعه‌های ناقص و غیرکارشناسی در اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی در استان برچیده شود، چرا که به توسعه منجر نمی‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۹۵ درصد اعتبارات سفر اول روحانی به سمنان تخصیص یافت
استاندار سمنان ۹۵ درصد از اعتبارات سفر اول رئیس‌جمهور به استان تخصیص یافت، گفت: سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال از اعتبارات دور دوم سفر نیز تاکنون ابلاغ‌شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان:
فضاهای آموزشی استان سمنان ۱۵۹ درصد رشد داشت
سعید هژبری مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان بابیان اینکه گسترش فضاهای آموزشی در دستور کار قرار دارد، گفت: فضاهای آموزشی استان ۱۵۹ درصد رشد داشته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
«چهر ه های ماندگار»؛
رسم الخط سنگسری؛
مصرف آب و مدیریت دانش بنیان:
مهدیشهر امروز، سنگسر دیروز؛
برگزاری هرچه پرشکوه تر انتخابات؛
طنز و کاریکاتور
همه مسافران بیمه‌اند !؛
طرح تبلت دانش‌آموزی؛
بدون شرح موبایلی !!!
اظهار نظر عجیب وزیر راه؛
وزیر و خواسته های مردمی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
دامغان
میامی