پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکل آب استان سمنان را به طور کامل برطرف می‌کنیم + خوشبختانه بنظر می رسد که نیازی به انتقال آب از دریای خزر نیست
وزیر نیرو گفت: به مردم استان سمنان اطمینان می‌دهم که مساله آب را در این استان به طور کامل برطرف خواهیم کرد و با توجه به طرح‌های متنوع متناسب با شهرهای مختلف این استان، از شهروندان استان می‌خواهیم در این زمینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جناب آیت الله مطیعی، در استان سمنان کارشناس ، مدیر یا صاحب نظری حضور نداشتند که شما را از پیامدها و تخریب های انتقال آب خزر به سمنان مطلع کنند؟
نماینده ولی فقیه در استان سمنان از رئیس جمهور خواست تا اجرای طرح نیمه‌کاره انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را به سرانجام برساند.این در حالی است که جمع وسیعی از کارشناسان از گذشته تا حال، درباره اکوسیستم شکننده خزز و محدود بودن حجم آب انتقالی نسبت به سرمایه گذاری های صورت پذیرفته، شوری بالای آب خزر ،نابودی حجم بالایی از جنگل های هیرکانی در پروسه انتقال ، ... ، هشدار داده اند. به اعتقاد کارشناسان، مطرح کردن چنین پروژه‌هایی نشان از ضعف درک اکولوژیک نسبت به پهنه‌های طبیعی همچون بیابان، مرتع، جنگل و دریا دارد. سوال ما این است که آیا استان سمنان کارشناس،مدیر و صاحب نظر غیر محافظه کاری ندارد که این موارد را به سمع و نظر نماینده ولی فقیه در استان برسانند؟ آیا کارشناسان نمی دانند که بدلیل هزینه بر بودن پروژه های انتقال اب و اثرات زیان بار آن بر اکوسیستم، این پروژه ها عموما برای مصارف محدود خانگی و آشامیدن و یا برخی پروژه های خاص صنعتی - معدنی اجرایی می شوند؟ آیا صاحب نظران نباید اگاه سازی کنند که قرار نیست، دریای خزر را به سمنان منتقل کنیم و صرفا با چند شریان محدود سروکار داریم؟ آیا سکوت در شرایطی که افراد دارای منافع، چنان در گوش جناب مطیعی زمزمه کرده و از اثرات شگرف این طرح در تحول استان گفته اند که ایشان مجاب به نامه نگاری شده باشد،جایز است؟
ثبت سینه‌زنی کمر به کمر قلعه‌نو خرقان شاهرود در فهرست میراث‌ ملی + ثبت سال ۱۳۹۴این نوع سینه زنی در رامیان چه بود پس؟
مراسم سینه‌زنی کمر به کمر روستای قلعه‌نو خرقان شهرستان شاهرود در فهرست میراث‌فرهنگی ناملموس ملی به ثبت رسید. مرتضی نظری رئیس میراث فرهنگی شاهرود در این خصوص بیان داشت که در اجرای مواد ۱۱ و ۱۲ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون حراست از میراث فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و همچنین در راستای اجرای وظایف وزارت به‌موجب ماده ۳ قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور، سینه‌زنی کمر به کمر روستای قلعه‌نو خرقان شهرستان شاهرود در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ایران به ثبت رسید. این در حالی است که بر اساس اخبار دریافتی، این شیوه سینه زنی در سال ۱۳۹۴ در رامیان به ثبت رسیده بود. منتظر دریافت توضیحات میراث درخصوص تفاوت این دو با یکدیگر هستیم.
حراج میراث جهانی؛ اداره کل میراث فرهنگی سمنان فروش دو کاروانسرای «آهوان» و «انوشیروانی» را تایید کرد
ستاد فرمان اجرایی امام اقدام به فروش دو کاروانسرای ثبت جهانی در سمنان از ۵۴ کاروانسرا در ایران کرده و آگهی مزایده آن را گذاشته‌اند. یکی از این کاروانسراها که آجری و معروف به آهوان است ۱۱ میلیارد تومان و کاروانسرای سنگی انوشیروانی حدود ۷ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. حسین ترحمی، دبیر سابق نظارت مردمی مرمت‌های آثار تاریخی انجمن دوستداران میراث فرهنگی سمنان در این باره می‌گوید: این بناها برای مردم ایران و جهان هستند و سرمایه هویتی شهر، چگونه ممکن است میراث فرهنگی با فروش این اموال همراهی کند؟به ادعای مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان، این بناها باید در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد که طبق اصول مرمت و احیا شود. بر اساس این گزارش ۵۴ کاروانسرای ایران شهریور ۱۴۰۲ در یونسکو ثبت شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در شاهرود چه خبر است آقای استاندار؟ توان اداره کردن نداری اخوی؟
ماجرای سوءقصد ۴ موتورسوار به جان وکیل شاهرودی چه بود؟ + تکرار حوادث متشابه
۶ روز پیش انتشار فیلمی مبنی بر سوءقصد به جان یک وکیل خانم در شهرستان شاهرود در فضای مجازی افکار عمومی را تحت‌تاثیر قرار داد و واکنش‌های منفی از سوی کاربران فضای مجازی دربرداشت (در خیابان «بهزیستی» شاهرود دو موتورسیکلت، یک دستگاه پژو ۴۰۵ سفیدرنگ را تعقیب می‌کنند و در بین راه یکی از این دو موتورسیکلت جلوی این ماشین می‌پیچد و یک نفر از سرنشینان موتورسیکلت در ماشین را باز می‌کند تا به سمت راننده حمله کند، اما راننده ماشین از دست آن‌ها با شتاب فرار می‌کند). یکی از منابع محلی شاهرود در واکنش به این خبر توضیح می‌دهد که طی سال گذشته تاکنون «دست‌کم به پنج وکیل، فعال اجتماعی و خبرنگار» در شاهرود حمله شده و اخبار آن در برخی کانال‌های خبری محلی منتشر شده است. سال گذشته جعفر آقایی وکیل دادگستری در این شهرستان با ضرب گلوله مقابل چشمان همسر و فرزند ۵ ساله‌اش به قتل رسید. حدود هفت، هشت ماه پیش ماشین یک خبرنگار را مقابل خانه‌اش به آتش کشیدند. شش ماه پیش یکی از فعالان اجتماعی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. ۶ روز پیش هم یکی از وکلای خانم را مورد سوءقصد قرار دادند. دو روز پیش نیز به یک محیط‌بان تیراندازی کردند. برخی مسوولان با ترک فعل و سکوت زمینه توسعه این ناامنی‌ها را در شاهرود به وجود آورده‌اند.
اردشیر مطهری: این فیلم براساس عناد منتشر شده؛
نماینده گرمسار در مجلس: همسرم «سانتی مانتال» نیست
اردشیر مطهری، نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در توضیح کلیپ منتشر شده از همسرش که در آن دانش‌آموزان به شکل خاصی از او استقبال می‌کنند، گفت: همسر بنده خواهر شهید زلالی است و از یک خانواده بسیار متوسط و مذهبی در دوران انقلاب و بعد از انقلاب و نهایتاً در همه سختی‌ها و دشواری‌های نظام هم خودش، هم برادرانش و خانواده او پای کار بودند. علاوه بر این بنده روحیه مردم مداری، همراهی با مردم و تواضع را سرلوحه کار خود قرار دادم.
تداوم وعده های ناپخته محسن رضایی و انتقاد نماینده ساری از بحث انتقال آب خزر به سمنان
نماینده ساری در مجلس با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: در صورت انتقال آب دریای خزر به استان‌های مرکزی بدون شک اکوسیستم و شاخص‌های زیست محیطی استان‌های شمالی بویژه مازندران به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
درخواست تسریع در تکمیل بزرگترین سیلوی شرق کشور در گرمسار
اردشهیر مطهری نماینده گرمسار در نشست مشترک وزیر جهاد کشاورزی با جمعی از کشاورزان و تشکل‌های بخش کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و آرادان در سالن اجتماعات فرمانداری بیان داشت که، تعیین تکلیف سیلوی بزرگ گرمسار به عنوان بزرگترین سیلوی شرق کشور و از مطالبات مردم و کشاورزان شهرستان‌گرمسار است. سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار به عنوان بزرگترین سیلوی شرق کشور در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در حال تکمیل است و در حال حاضر به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۲ درصد رسیده است.
پرونده بازداشت شهردار وقت آرادان به اتهام اختلاس پس از حدود یک سال به کجا رسید؟
شهردار وقت آرادان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیرو‌های امنیتی به جرم اختلاس دستگیر و روانه بازداشتگاه شده است. عده‌ای از مردم مدعی شده‌اند که شهردار سابق آرادان در شغل دیگری در شهرداری در حال فعالیت است و خواستار آن شده بودند تا درباره سرانجام این پرونده پس از گذشت یک سال از بازداشت شهردار سابق آرادان، اطلاع‌رسانی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تلاش عجیب نماینده گرمسار برای حضور در جایگاه سخنرانی نماز جمعه
درحالیکه اردشیر مطهری نماینده گرمسار در مجلس یازدهم مدعی است سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر است، ستاد نماز جمعه گرمسار اعلام کرده سخنران پیش از خطبه‌ها رئیس آموزش و پرورش است و هیچ برنامه‌ای برای سخنرانی نماینده مجلس تدارک دیده نشده است.
ارتحال آیت الله ترابی و سه روز عزای عمومی در دامغان
حجت الاسلام سید محمود ترابی امام جمعه اسبق دامغان و از مجاهدان راه سلوک و انقلاب اسلامی به دلیل کهولت سن و بیماری دار فانی را وداع گفت.
استارت هزینه میلیاردی برای آبرسانی به روستای کوه‌زر دامغان
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تامین آب روستای کوه زر دامغان هزینه شد و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ این مشکل به صورت کامل برطرف شود.
شکوائیه نماینده گرمسار از بی عدالتی‌ها در شهرک‌های صنعتی و ویژه بینی سمنان
نماینده مردم گرمسار و آرادان با انتقاد از آنچه سهم ۱۳ درصدی گرمسار از منابع شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان خواند، نسبت به این موضوع اعتراض کرد.
بنا‌های تاریخی که کاربری نداشته باشند، به مرور زمان تخریب می‌شوند
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بنا‌های تاریخی پس از مرمت بدون کاربری رها نشوند. سرمایه گذران بخش خصوصی با تعیین تکلیف تملک بنا‌های تاریخی، می‌توانند زمینه جذب مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را فراهم کنند.
ادعای نابجای استاندار سمنان در خصوص اجازه ندادن برای خوش نشینی در روستاها!
بعنوان رسانه از ایشان دو تقاضای شفاف داریم. اول اینکه به حد و اندازه توان اداری خود صحبت کنند و برنامه و ارایه عملکرد را با مبالغه ترکیب ننمایند و دوم اینکه شما قادر به چنین کاری نبوده و نیستید. چون نه دانش و فناوری آن را در اختیار دارید و نه توان اجرای آن را؛ لذا توصیه مشفقانه داریم حتی در اموری که حق کامل با شماست، شمرده‌تر و واقع گرایانه صحبت کنید. ممنون از حرف شنوی و توجه شما.
از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۰
خلع ید ۱۰۰ هزار مترمربع اراضی شهرک‌های صنعتی استان سمنان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۱۰۰ هزار مترمربع از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه سال ۱۴۰۰ خلع ید شده است.
برای ارائه تسهیلات به واحد‌های تولیدی؛
اختصاص اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومان به استان سمنان
استاندار سمنان گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۱ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه واحد‌های صنعتی در نظر گرفته شده است.
اعتبار ۳۰۰میلیاردی دولت برای کنترل کانون‌های فرسایش بادی سمنان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تصویب اعتبار ۳۰۰میلیارد ریالی در سفر رییس جمهورو هیات دولت برای نهال کاری مناطق بیابانی با هدف کنترل کانون‌های بحرانی فرسایش بادی در استان سمنان خبر داد.
فعالیت‌ها برای نجات‌بخشی تپه تاریخی چال خندق انجام گرفت
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: «عملیات نجات بخشی و سامان‌دهی تپه تاریخی چال خندق سمنان، با فاصله کمتر از یک روز پس از دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اجرایی شد.»
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور دستور تخریب دیوار مزاحم کاروانسرای سمنان
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز پنجشنبه در قالب برنامه‌های نهمین سفر رییس جمهوری به استان سمنان، دستور تخریب دیوار مانع و مزاحم رویت کاروانسرای تاریخی این شهر را صادر کرد.
بررسی مشکلات راه‌اندازی کارخانه ذوب آهن شاهرود
سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به شاهرود به عنوان نماینده معین رییس جمهوری با حضور در شهرک صنعتی این شهرستان از کارخانه در حال ساخت ذوب آهن بازدید و مشکلات راه‌اندازی این طرح بزرگ را بررسی کرد.
تحقیق و تفحص از دانشگاه علوم پزشکی سمنان کلید خورد
نماینده دامغان در مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه علوم پزشکی سمنان با همراهی سایر نمایندگان مجلس آغاز و به زودی انجام خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عجله ای برای افتتاح رسمی بیمارستان 15 خرداد مهدیشهر نداریم
استاندار سمنان در بازدید از بیمارستان تازه تاسیس 15 خرداد مهدیشهر گفت: شهروندان بدانند هدف ما ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر در اجرا و بهره برداری از پروژه ها بوده و خواهد بود و اطمینان خاطر داشته باشند تا بیمارستان ۱۵ خرداد مهدیشهر به صورت کامل تجهیز نشده، کادر و تشکیلات آن ‌تامین نشوند عجله ای برای افتتاح رسمی وجود ندارد.
پایان عملیات اجرایی ۱۴ طرح عمرانی شهرک‌های صنعتی استان سمنان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: مراحل اجرای ۱۴ طرح عمرانی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان سال در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به پایان رسید.
بوروکراسی اداری باعث یأس سرمایه‌گذاران می‌شود
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تأکید بر ضرورت رفع موانع فعالیت سرمایه‌گذاران، گفت: بوروکراسی‌های اداری عامل یأس سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور می‌شود.
یادداشت و دیدگاه ها
مرحوم آیت الله احمدی(ره)
«چهر ه های ماندگار»؛
آشنایی با دبایین
رسم الخط سنگسری؛
همراستا با دغدغه های آبی استاندار سمنان
مصرف آب و مدیریت دانش بنیان:
تاریخچه نام و القاب سنگسری ها
مهدیشهر امروز، سنگسر دیروز؛
افزایش نامزدها ، بازتاب نشاط سیاسی
برگزاری هرچه پرشکوه تر انتخابات؛
طنز و کاریکاتور
واکنش وزیر راه به حادثه قطار دامغان
همه مسافران بیمه‌اند !؛
درس و مشق، پر!!!
طرح تبلت دانش‌آموزی؛
هنوز مشغولی؟
بدون شرح موبایلی !!!
دهقان فداکار و قطار سمنان!
اظهار نظر عجیب وزیر راه؛
کدام هفت‌خوان شما را رستم کرده است ؟!
وزیر و خواسته های مردمی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
دامغان
میامی