پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توجه بیشتر به تبعات اقتصادی کرونا
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
معاون استاندار آذربایجان‌شرقی تأکید کرد؛
لزوم تجدید نظر در قوانین معدن
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: باید در قوانین بخش معدن تجدیدنظر شود وگرنه هر فرد متمول نیز می‌تواند اقدام به اخذ و حتی خرید و فروش پروانه‌های اکتشاف معادن کند.
تخریب ارگ تاریخی علیشاه برای ساخت مصلا تبریز!
اکبر تقی‌زاده، مدیرکل اسبق میراث فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی به ماجرا تخریب و گودبرداری‌هایی در «ارگ علیشاه تبریز» اشاره می‌کند که در دوره مدیریت او بر میراث فرهنگی و هم‌زمان با روی کار آمدن امام جمعه جدید تبریز آغاز شد تا ردپا یکی از قدیمی‌ترین مساجد تاریخی ایران رو به نابودی رفته و به‌جایش مصلی ساخته شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستگیری جاسوس اسرائیلی در آذربایجان‌شرقی
مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌شرقی از بازداشت جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس در ارتباط با سرویس‌های امنیتی کشور‌های مختلف در استان خبر داد.
تحقق ۹۰ درصدی بودجه شهرداری تبریز تا پایان ۹۹
رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: پیش‌بینی تحقق ۹۰ درصدی بودجه شهرداری این شهر تاپایان اسفند ماه جاری، نشان‌دهنده بودجه‌بندی مناسب از سوی شورا و شهرداری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح کاشت درخت در حیاط با شورای شهر تبریز
شهردار تبریز از ثبت نام ۵۵۰نفر از شهروندان در سامانه طرح کاشت نهال در حیاط منازل خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معدن مس «جیغه» هریس نسخه مرگ تدریجی باغات و احشام منطقه
به تازگی اقداماتی برای بهره برداری از معدن مس جیغه آغاز شده که بدلایل زیست محیطی و نداشتن مجوز‌های محیط زیستی، فعالیت آن با ممانعت روستائیان آن منطقه روبرو شده است.  
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرآوری محصولات مس سونگون در خود استان انجام می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای ۲۲ طرح در مجتمع مس سونگون ورزقان، گفت: تلاش می‌کنیم با بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای، فرآوری محصولات این مجتمع در خود استان صورت گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۱ اثر تاریخی غیرمنقول در آذربایجان شرقی ثبت ملی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ثبت ۱۱ اثر تاریخی غیرمنقول استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دریافت مالیات از تفکیک کنندگان غیرمجاز زباله دروغ است
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند‌های شهرداری تبریز گفت: اخذ مالیات از تفکیک‌کنندگان غیرمجاز زباله در این کلانشهر صحت ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون دانشگاه شهید مدنی آذربایجان:
فعالیت ۲۵ شرکت فناور برای تبدیل ایده‌ها و طرح‌ها
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: ۲۵ شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه فعالیت می‌کنند که برای تبدیل ایده‌ها و طرح‌های بیش از ۱۰ میلیارد ریال از سوی پارک علم و فناوری استان حمایت مالی انجام گرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سهام معادن طلای تکاب باید به مردم عادی و روستاییان تعلق گیرد
نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص درصدی از سهم معدن تکاب به کارکنان و کارگران کار مناسبی است، اما کافی نیست چرا که این سهام باید به مردم عادی تکاب و روستا‌ها نیز اختصاص داده شود.
آزادراه مرند - تبریز - بازرگان حلقه مفقوده محور ترانزیتی آسیا - اروپا
بهبودی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه آزادراه مرند- تبریز- بازرگان جزو حلقه‌های مفقوده محور ترانزیتی آسیا- اروپا است، از اجرای قطعه مرند- تبریز این آزادراه توسط پیمانکار و واگذاری قطعه مرند تا سه راهی خوی و ایواوغلی به پیمانکار خبر داد.
مجوز اکتشاف معدن خوینه رود با نقشه‌های اصلاحی صورت می‌پذیرد
احمد موقری در نشست بررسی مشکلات فعالیت شرکت معدنی ادامه عملیات اکتشاف گفت: سازمان صمت آذربایجان شرقی تمامی اسناد و مدارک مرتبط با مصوبات و اقدامات قانونی معدن خوینه رود و همچنین نقشه‌های اصلاحی معدن با کسر جنگل‌های ارسباران در منطقه دیزمار از محدوده معدنی را به صورت کامل و مرتب به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارسال کند و بر اساس نقشه‌های اصلاحی، ادامه عملیات اکتشاف صورت بپذیرد.
کتاب در کتابفروشی‌های تبریز جای خود را به نوشت‌افزار داده است
سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست معرفی طرح «کتاب‌یار» در تبریز، گفت: کتابفروشی‌های شهر تبریز قبلا به دنبال کار معنوی و نه کار اقتصادی در حوزه کتاب بودند؛ اما اکنون جای کتاب را در این کتابفروشی‌ها، کالا‌های جانبی و نوشت‌افزار گرفته‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ستاد فرمان امام ۸۰ درصد هزینه بیمه محصولات کشاورزی را تقبل می‌کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام می‌تواند در رسیدن به رسالت وزارت جهاد کشاورزی مؤثر واقع شود، اعلام کرد: این ستاد ۸۰ درصد هزینه بیمه محصولات کشاورزی را تقبل می‌کند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتراض به شعرخوانی اردوغان
تجمع مردم تبریز در مقابل کنسولگری ترکیه
جمع کثیری از مردم تبریز در واکنش به شعرخوانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، بعد از ظهر امروز، مقابل کنسولگری ترکیه در تبریز تجمع کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با آغاز محدودیت‌های کرونایی
تسریع در پایش و مرمت بازار تبریز
تعطیلی اجباری فرصت مناسبی برای پایگاه میراث جهانی بوجود آورده تا بتواند در نبود مردم در راسته‌ها، به پایش و ادامه مرمت‌های بازار تبریز سرعت ببخشد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرحی‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون
علی بیات ماکو گفت: هم اکنون سه طرح بزرگ توسعه‌ای شامل فاز سوم تغلیظ، ایجاد کارخانه هیپلیچینگ و واحد ذوب و پالایش با پیش بینی اشتغال مستقیم ۶۰۰ نفر در مجتمع مس سونگون در حال اجراست.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اولین تراموای ایران در تبریز احداث می‌شود
شهردار تبریز از احداث اولین تراموای ایران در تبریز خبر داد و گفت: این تراموا با ۷ کیلومتر با ۱۵۰۰ میلیارد به تفاهم تبدیل شد و به زودی به قرارداد تبدیل خواهد شد تا قرارگاه خاتم به سرعت روند احداث این خط را آغاز کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه زیست‌محیطی پتروشیمی تبریز
سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز در این مراسم، بهره‌برداری از این پروژه را برگ زرینی بر سبزینگی این شرکت دانست و اظهار کرد: در این پروژه ابتدا سطوح همه حوضچه‌ها و تجهیزات روباز با استفاده از ورق‌های آلومینیومی مخصوص پوشانده شده و جریان گاز‌های حاوی «voc» به وسیله شبکه لوله‌کشی از سطوح حوضچه‌ها توسط مکنده‌ها، جمع‌آوری،  به کوره‌ها هدایت و در آنجا سوزانده می‌شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی طی بازدید خود از پروژه‌های راهسازی استان، وضعیت آن‌ها را مساعد خواند و گفت آزادراه تبریز- سهند به زودی به بهره برداری می‌رسد.
در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه مطرح شد؛
۹۰ درصد صنایع مربوط به بخش خصوصی/ کشورهای همسایه در اولویت صادرات
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۰ درصد صنایع استان مربوط به بخش خصوصی است، گفت: این امر سبب افزایش تولید و صادرات محور شدن این استان شده است.
خرج تراشی مسئولان دانشگاه بناب در روز‌های کرونایی
دانشگاه بناب در ایامی که دانشگاه به خاطر بیماری کرونا در حالت نیمه تعطیلی بوده، اقدام به بازخرید مرخصی‌های برخی معاونت‌ها کرده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا تئاتر شهر تبریز هنوز ساخته نشده است؟
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی آخرین وضعیت فرآیند مقاوم‌سازی و بازسازی تئاتر شهر تبریز را تشریح کرد.
نظرات منتشره: ۷ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دولت در بحث ابطال واگذاری هفت تپه کوتاهی می کند؟
پرونده‌های دانشجویی با وجود اینکه شیوع کرونا نسبت به گذشته بیشتر هم شده؛ اما ادامه دارد. از آنچه در کشت و صنعت مغان رخ می‌دهد، تا پیگیری پرونده امید اسدبیگی، مالک شرکت هفت‌تپه و دیگر موضوعات شهری.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
رویای کودکان کار
مواظب رفتار خودمان باشیم:
ادله های واهی برای جدایی
گسترش طلاق در جامعه؛
مالیات بر درنیامد
مشکلات بنگاه های اقتصادی؛
مواردی که در تبلیغات انتخابات باید رعایت شود
بایدها و نبایدهای انتخاباتی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
میانه،سراب، هریس،اهر
هوراند،کلیبر،خداآفرین
جلفا،مرند،اسکو،شبستر
آذرشهر،ملکان،بناب،عجب شیر
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها