پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توجه بیشتر به تبعات اقتصادی کرونا
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
pic
آذربایجان شرقی امن ترین استان کشور است
، محمدرضا پورمحمدی گفت:آذربایجان شرقی از نظر شیوع اعتیاد نیز جزو استان‌های پاک است؛ هرچند کمترین نرخ اعتیاد هم زیبنده شهر و استان ما نیست و باید کارهای اساسی‌تر و جدی‌تری برای مبارزه با این پدیده شوم انجام شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:
۲۰ موزه در آذربایجان شرقی راه اندازی می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری آذربایجان شرقی از هدفگذاری برای راه اندازی ۲۰ موزه در این استان طی سال جاری خبر داد.
همه بخش‌های تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی امسال گازدار می‌شوند
مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی وعده داد که امسال همه بخش‌های صنعتی استان نزدیک‌رسانی و گازدار می‌شوند.
احداث دومین مرکز داده‌ی بزرگ اقماری شبکه‌ی ملی اطلاعات در تبریز
محمد جواد. آذری جهرمی گفت:دومین مرکز داده‌ی بزرگ اقماری شبکه‌ی ملی اطلاعات که توسط همراه اول در «تبریز» احداث شده است، یکشنبه وارد مدار خواهد شد.
۵۰۰ هکتار از جنگل‌های اهر آلوده به آفت پروانه دم‌قهوه‌‌‌ای
جنگل‌های ارسباران یکی از مناطق بکر و دیدنی آذربایجان‌شرقی است که همه ساله با گرم شدن هوا در چندین نوبت طعمه حریق می‌شود و خسارات زیادی به‌دنبال می‌آورد، ولی امسال تهدید جدیدی به نام «پروانه دم‌قهوه‌ای» درختان این جنگل را در معرض نابودی قرار داده است. به گفته مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌های کشور آفت پروانه دم‌قهوه‌‌‌ای در حدود ۵۰۰ هکتار از جنگل‌های فندقلوی شهرستان اهر حالت طغیانی داشته و مبازره با این آفت تا پایان سال‌جاری ادامه خواهد داشت.
برآورد افت ۵۰ درصدی تولید ماهی و خسارت ۱۱۴ میلیاردی به اقتصاد استان آذربایجان شرقی
بازار مصرف ماهی پیش از کرونا هم چندان پررونق نبود. تمایل به مصرف غذاهای دریایی چون ماهی و میگو با وجود مغذی و سرشار از مواد معدنی بودن، در آذربایجان شرقی زیاد نیست و این امر همواره چالشی برای آبزی پروران استان بوده است.
توسعه خطوط راه آهن در استان آذربایجان شرقی؛
نوبخت: راه آهن میانه - تبریز تا پایان امسال تکمیل می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه برای تکمیل پروژه راه آهن میانه - تبریز ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی در اردیبهشت به پیمانکار پرداخت شد، گفت: این طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
اختصاص 3700 میلیارد ریال اعتبار از شیوع کرونا به حوزه سلامت استان
محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیران بیمه سلامت استان، افزود: اختصاص اعتبارات لازم برای بخش بهداشت و درمان به رغم تنگناهای مالی و مشکلات اقتصادی، متوقف نشده و تقویت این بخش همواره از اولویت های مهم دولت است.
از یارانه ۷۰ میلیارد دلاری انرژی تا قاچاق بودن تولید ارز دیجیتال در ایران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی گفت: گفت: ۷۰ میلیارد دلار یارانه انرژی در ایران است در حالی که میزان یارانه دو کشور چین و هندوستان به اندازه ایران نیست.
مهار آتش‌سوزی نیروگاه تبریز/ مشکلی در تولید برق نیروگاه وجود ندارد+ عکس
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از مهار آتش سوزی نیروگاه تبریز خبر داد و گفت:در حال حاضر تولید برق در نیروگاه حراراتی تبریز بدون هیچ مشکلی دادمه دارد.
هیچ نهادی پیگیری وضعیت کارگران اتوبوسرانی تبریز و احقاق حقوق آنان را بر عهده نمی‌گیرد
امیر حسین فیضی گفت:حدود ۱۵۰ نفر از نیرو‌های پیمانکاری و حجمی در شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز در امورات مربوط به فروش، شارژ کارت بلیت الکترونیکی و کنترل تراکنش کارت بلیت الکترونیکی ایستگاه‌های مسیر تندرو فعالیت دارند که علی‎رغم قانون کار از برخی مزایا و گا‌ها حق طبیعی‎ خود همچون واریز حق بیمه به‎صورت کامل (سی‎روز)، پرداخت حقوق‎ خود مطابق قانون کار و پرداخت سر موعد حقوق‎ محروم‎اند.
تبعات فاجعه زیست محیطی کارخانه کاوه سودا غیر قابل جبران است
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند در نامه‌ای اعلام کرد ،متاسفانه چندین سال است که موضوع آلودگی بسیار مخرب و زیان‌بار کارخانه کاوه سودا در برخی روستا‌ها و مناطق شهرستان‌های مراغه و بناب از سوی ساکنان این مناطق مطرح شده است و مدت‌های مدیدی پیگیر آن بوده‌اند که متاسفانه تا بحال هیچ اقدام موثری صورت نگرفته است.
فرار تعدادی از بیماران روانی و معتادین  از بیمارستان رازی تبریز
مرکز آموزشی ، درمانی رازی از بزرگترین بیمارستانهای آموزشی، درمانی و تنها مرکز استان آذربایجان شرقی است که پذیرای بیماران روانی و معتادین بوده و در قالب ۱۸ بخش با ۶۵۰ تخت فعال ( ۵۹۱ تخت روانپزشکی و ۶۸ تخت غیر روانپزشکی) و بخشهای پاراکلنیک به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی :
هیچ‌گونه تجمعی برای مناسبت‌ها روز کارگر و معلم در استان برگزار نخواهد شد
علیار راستگو گفت:رسانه‌ها باید همچنان مردم را به جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی و پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری تشویق کنند.
مشارکت مدنی سرمایه‌گذاران در پروژه سایت صنایع دستی استان تسریع می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی اعلام کرد مشارکت مدنی سرمایه‌گذاران در پروژه سایت صنایع دستی استان تسریع می‌شود.
تکذیب تیراندازی در زندان تبریز/یک آتش‌سوزی جزئی بود
بهروز مهدوی ضمن رد اخبار منتشر شده مبنی بر وقوع تیراندازی در زندان تبریز، اظهار کرد: بدیهی است که وقوع آتش سوزی و دود ناشی از آن در فضای سربسته و حساسی مانند زندان تبریز موجب نگرانی زندانیان و عوامل انتظامی شود و به همین دلیل نیز نیروهای انتظامی حاضر در محل برای کنترل اوضاع به حالت آماده باش درآمدند.
ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود
استاندار آذربایجان شرقی در خصوص نحوه کفن و دفن بیمارانی که بر اثر کرونا فوت می‌کنند، گفت: ملاحظات شرعی برای تدفین بیماران کرونایی به صورت کامل انجام می‌شود.
درخواست سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از شهروندان؛
بیش از دومسافر در صندلی عقب تاکسی ها سوار نشوید
سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای از شهروندان خواست تا جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از سوار شدن بیش از دو مسافر در صندلی عقب تاکسی ها خودداری کنند.
محمدرضا پورمحمدی عنوان کرد؛
نقش موثر کمیته امداد در فقرزدایی
استاندار آذربایجان شرقی گفت: فعالیت های انجام یافته توسط اداره کل کمیته امداد خمینی(ره)، نقش بسیار موثری در فقرزدایی از جامعه داشته و این اقدامات باید پرقدرت‌تر از گذشته همچنان ادامه داشته باشد. محمدرضا پورمحمدی در دیدار مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با وی به مناسبت سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی، به اندیشه عمیق بنیانگذار انقلاب اسلامی در تشکیل این نهاد و تعیین راهبرد چندین ساله کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان، عملکرد بسیار مفید و موثری داشته و فعالیت های بسیار خوبی توسط این مجموعه در حال انجام است.
بر اساس بخشنامه جدید وزارت میراث فرهنگ؛
ممنوعیت سفر به منطقه آزاد ارس در تعطیلات نوروز
یوسف داداش زاده ، اظهار داشت: بر اساس بخشنامه جدید وزارت میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی و تصمیمات اتخاذ شده، پذیرش گردشگران نوروزی از ۱۷ اسفند در منطقه آزاد ارس ممنوع خواهد بود
به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس؛
آرایشگاه‌های تبریز تعطیل شد
رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: تمام آرایشگاه‌های مردانه سطح شهر تبریز به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
آزمایش کرونای نماینده شبستر در مجلس مثبت اعلام شد
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی از مثبت بودن آزمایش ابتلای خود به ویروس کرونا، خبر داد.
بدون هزینه‌هم می‌توان وارد مجلس شورای اسلامی شد
«روح الله متفکر آزاد» در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی ثابت کردیم که بدون هزینه‌های گزاف هم می‌توان وارد مجلس شورای اسلامی شد، افزود: مفتخرم که از ریخت و پاش‌های رایج انتخاباتی پرهیز کردم و با عنایت الهی سد شکنی کرده و این اعتماد را به جامعه نخبگانی و مردم عزیز برگرداندیم که بدون هزینه‌های هنگفت و اسپانسر هم می‌توان در این مسیر موفق شد. این حرکت نشان داد که اگر حرفی برای گفتن داشته باشیم می‌توانیم پیروز شویم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتیجه انتخابات حوزه انتخابیه تبریز
فرماندار تبریز با بیان اینکه شمارش آرا در تبریز به اتمام رسیده است، گفت: منتظر تأییدیه شورای نگهبان هستیم.
اورژانس آذربایجان شرقی:
کشف جسد یخ‌ زده یک زن در تبریز
جسد یخ زده زنی در کوه عون‌ابن علی(عینالی) تبریز پیدا شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مواظب رفتار خودمان باشیم:
گسترش طلاق در جامعه؛
مشکلات بنگاه های اقتصادی؛
بایدها و نبایدهای انتخاباتی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده های استانی
میانه،سراب، هریس،اهر
هوراند،کلیبر،خداآفرین
جلفا،مرند،اسکو،شبستر
آذرشهر،ملکان،بناب،عجب شیر
پیگیری های ویژه
سایر حوزه ها