پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دسترنج ۸ ساله در تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل نباید بی نتیجه رها شود
بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس مدعی است که دسترنج پنج ساله تصویب منطقه آزاد تجاری اردبیل نباید در مرحله اجرا با تاخیر و تعلل روبرو شده و مردم ازمنافع آن بی بهره شوند.می گوید ، در میانه راه با تغییر دولت و جابجایی مدیران و مسئولان روند اجرایی منطقه آزاد با تاخیر و تعلل روبرو شد اما همچنان در تریبون های رسمی بنده از مسئولان اجرایی به ویژه دبیرخانه مناطق آزاد کشور خواستم تا مقدمات کار را از مطلوب ترین نقطه که دارای گمرک و زیرساخت های اقتصادی مطلوب است شروع کنند.
امام جمعه اردبیل:‌ ای کاش وزیر نیرو در تابستان از اتاق خنک و پر امکانات خود خارج می‌شد!
خطیب نماز جمعه اردبیل نسبت به کمبود آب در برخی از مناطق و مشکلاتی که اهالی آن را درگیر کرده است، انتقاد کرد.وی ادامه داد: چقدر خوب بود که آقای وزیر نیرو در تابستان امسال از اتاق خنک و پر امکانات خود خارج و به روستا‌های بی‌آب مثل روستا‌های شهرستان گرمی می‌آمد و از نزدیک اثر تاسف بار بی‌آبی را لمس می‌کرد و‌ای کاش چند روز روزانه فقط دو ساعت آب به منزل آقای وزیر باز کنند تا متوجه شود که روستایی که در ۲۴ ساعت فقط دو ساعت آب دارد اهالی آن چه می‌کشد و‌ای کاش آقای وزیر این هفته در جلسه هفته وحدت در شهر هشچین در منطقه خلخال حاضر می‌شد و فریاد عزیزی از یکی از روستا‌های هشجین را می‌شنید که چگونه از شدت درد بی‌آبی جز فریاد بر سر مسئولین چاره‌ای پیدا نکرده است.
خشک شدن کامل بالیقلو چای اردبیل برای اولین بار در یکصد سال اخیر
بالیقلوچای اردبیل یا بالخلو یا بالیخلی در تلفظ محلی،به عنوان یکی از سرشاخه‌های اصلی رود قره سو اردبیل و تأمین کننده آب سد یامچی، از معدود رودخانه‌هایی است که از داخل شهر عبور می‌کند.حوزه آبریز رودخانه ۱۶۰۰ کیلومتر مربع محاسبه شده و طول رودخانه ۷۵ کیلومتر است که ۵۰ کیلومتر آن در کوهستان و ۲۵ کیلومتر دیگر در جلگه جریان دارد. حال گزارش می شود که رودخانه بالیقلوچای در شهر اردبیل فاقد آب بوده و خشک شده است. هشدار درباره وضعیت اسفبار این رودخانه از سال ۱۳۹۸ صادر شده بود.
تقی زاده رئیس سابق سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل: تولید ۸۰۰ هزار تن سیب زمینی در استان اردبیل جزو افتخارات کشاورزان است، اما امسال با شیوع بیماری «سفیدک دروغی» ۲۰ هزار هکتار از اراضی سیب زمینی آلوده به این بیماری شده است.سفیدک دروغین که از آن با نام سفیدک‌های کرکی نیز یاد می‌شود، پدیده‌ای است که به صورت نقاط کوچک زرد رنگ روی برگ‌های گیاهان می‌نشیند که به صورت یک ماده سفید رنگ پودری پشت برگ‌ها نمایان می‌گردد.
آقای سید حسن عاملی، این چه طریق حرف زدن و موضع گیری است؟ راهکار ساده شکایت بین المللی و درخواست استرداد مجرم است
توهین به قران کریم و قرآن سوزی، فعل شنیع دیروز و امروز نبوده و به طول تاریخ ادامه داشته است. فعل غیر اخلاقی، غیر انسانی، غیر قانونی و غیر شرعی که انسان سالم ، در هیچ حالتی بدان مبادرت نمی کند. حال فردی با نیاتی خاص و به شیوه یا تحریک کننده و مسلما با حضور آمرین و جهت دهنده های پشت پرده، اقدام به این عمل شنیع کرده است. توصیه می شود نوع برخورد بجای عاطفی و خارج از چارچوب، متمرکز بر حوزه حقوق بین الملل و درخواست استرداد فرد خاطی یا مجازات وی باشد. توهین به مقدسات یک جرم بین المللی در حقوق بشر تعریف شده است. بجای برهم زدن روابط دیپلماتیک یا تهدید به ورود نظامی ، دو راهبرد شکایت حقوقی و گوش مالی نیابتی در دستور کار قرار گیرد.
خروج شش همت سپرده از بانک‌های اردبیل در ۱۵ روز؟ سلام بر وزیر اقتصاد و درود بر دکتر فرزین؟!
دبیر کمیسیون بانک‌های عامل اردبیل گفت: ۶هزار میلیارد تومان در ۱۵روز اخیر به دنبال نوسانات بازار ارز، سکه و خودرو از بانک‌های استان خارج شده است. داود رجبی اظهار کرد: عمده بانک‌های استان تسهیلات اشتغال و کارآفرینی را عمدتا از تبصره‌های قانونی با نرخ سود ۴ و ۶درصد پرداخت کردند که متاسفانه تاکنون بخشی از این منابع پرداختی وصول نشده است. او با بیان اینکه منابع بانکی جذب‌شده در سال‌جاری ۱۰۶هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: ۳۶درصد این منابع در قالب تسهیلات پرداخت شده است و این روند پرداخت تسهیلات همچنان ادامه دارد.
نظرات منتشره: ۵ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تکذیب خبر فوت دانش‌آموز دختر اردبیلی در ناآرامی ها توسط چهار مقام استانی +جزئیات درگیری ها
ماجرای دو دبیرستان دخترانه معراج و دبیرستان شاهد راثی نظام اردبیل بدلیل اطلاع رسانی های نادرست ، در حال تبدیل شدن به موقعیتی جهت سو استفاده شدید بیگانگان و کشاندن دامنه ناآرامی ها به سطح هیجانات در مدارس است. توضیحات گنگ مدیرکل آموزش و پرورش استان در روز جمعه به شائبه ها دامن زده است و فاش گویی های استاندار، از التهاب ها اندکی کاست. در گزارش حاضر سعی شده است با بهره گیری از مطالب منابع مختلف داخلی و حتی ادعاهای معاندین و رسانه های بیگانه، اقدام به تنظیم گزارش مناسب روشن کننده موضوع گردد. به کلیه مدیران مدارس، روسای آموزش و پرورش شهرستان ها ، مدیران کل استانی هشدار می دهیم که مراقبت و هوشیاری حداکثری برای دور نگاه داشتن دانش اموزان از ناآرامی ها را، یک وظیفه و تعهد حرفه ای و انقلابی محسوب کنند. اتمام حجت می نماییم که در صورت وقوع اهمال، قصور یا تقصیر منجر به تکرار حوادثی از این جنس، بشکل خاص ورود نموده و تقاضای رسیدگی کیفری مسببان و مقصران را از مقامات قضایی آنهم بشکل سلسله مراتبی ( از عامل میدانی تا مقامات مافوق) خواهیم داشت.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۱   درصف انتشار: ۰
با ابلاغ توافق گمرک ایران و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد:
صدور مجوز ورود موقت خودرو‌های پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی برای سرمایه گذاران؟!
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، گفت: طبق توافق مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد با رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران مجوز ورود موقت خودرو‌های سواری با پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی صادر شد.
پارس‌آباد میزبان جشنواره «کاریکاتور» با موضوع «آسیب‌های اجتماعی» شد
سعید نوریان ،معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: جشنواره استانی کاریکاتور که با موضوع «آسیب‌های اجتماعی» در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» برگزار میشود، امیدواریم بتواند به شرایط مطلوب رفع این آسیب‌ها و ارتقای اخلاق و ادب انسانی کمک کند.وی تصریح کرد: فراخوان جشنواره منتشر شده و شرایط جشنواره نیز برای شرکت‌کنندگان تبیین و تشریح شده است.
در نشست با مدیرعامل بانک پاسارگاد مطرح شد؛
آمادگی استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد
در نشست مشترک مدیرعامل بانک پاسارگاد با سید حامد عاملی استاندار، علی نیکزاد نایب رئیس و صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد بیان داشت که بانک پاسارگاد آمادگی دارد بحث سرمایه گذاری در بخش‌هایی همچون توسعه گلخانه‌ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی و مجتمع تولید زنجیره‌ای گوشت در سطح استان اردبیل را تا سقف، ۲۵هزار میلیارد ریال مورد بررسی قرار داده و برنامه ریزی کند.
کاروان ترویج ارتقای بهره‌وری کشاورزی با محوریت پنبه در منطقه مغان اردو زد
اعضای هفتمین کاروان ترویج ارتقای بهره‌وری با موضوع اختصاصی پنبه در منطقه مغان استان اردبیل اردو زدند.
ماجرای معدنکاران با معارضان محلی و نبود حمایت از معدنکاران
اختلاف یک معدنکار با معارضان محلی سرانجام به قتل این معدنکار منجر شد، این معدنکار در یکی از روستا‌های مشکین‌شهر اردبیل معدن هماتیت داشت و سنگ‌آهن کارخانه سیمان این منطقه را تامین می‌کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از احداث کارخانه پتروشیمی توسط سرمایه گذار مقیم کانادا در پارس آباد چه خبر؟«کمال دسترنج» اکنون کجاست؟
وعده احداث بزرگترین کارخانه پتروشیمی با هزینه کرد ۶۰۰ میلیون دلار در این شهرستان، این پروژه که در آن روز‌ها مانور زیادی از سوی مسوولان استانی و شهرستانی روی آن داده شد، اکنون با گذشت زمان به این نتیجه می‌رسیم که پروژه کارخانه پتروشیمی نیز همانند دیگر پروژه‌های شهرستان پارس آباد از جمله احداث بزرگترین کارخانه کاغذسازی، احداث بزرگترین مجتمع گاوداری صنعتی، احداث بزرگترین سیلوی ۱۲۰ هزار تُنی، احداث بزرگترین پالایشگاه تولید سوربیتول خاورمیانه و ... هیاهو برای هیچ بوده است!
مسکن مهر ۲۳۰۰ واحدی پارس آبادمغان بدون نانوایی، مغازه و پاسگاه!
ساکنین مسکن مهر فاز ۱ و ۲ در پارس آبادمغان از نبود حتی یک نانوایی لواش پز، مغازه و دیگر مشکلاتی همچون نبود پاسگاه یا کلانتری در این شهرک گلایه‌مند بوده و خواهان پیگیری توسط مسئولان هستند.
وقتی امام جمعه اردبیل از شرکت‌های هواپیمایی گلایه‌مند است، وای به حال مردم عادی
آیت‌الله عاملی با توجه به افزایش سفر به سرعین از کاهش تعداد پرواز‌ها به اردبیل انتقاد و آن رابسیار نگران کننده توصیف کرده و گفته بود به رزرو کنندگان هتل در سرعین خسارت وارد شده است.
ابهام ۲۱ میلیاردی در مزایده محصولات باغی کشت و صنعت مغان!
به دنبال آگهی مزایده محصولات مجتمع باغات شرکت کشت و صنعت مغان شنیده‌ها از ابهام در واگذاری آن به یک فرد غیربومی حکایت دارد.
ادعای راه اندازی شهرک ۷۰ هکتاری علم و فناوری اردبیل توسط استاندار
عاملی، استاندار اردبیل گفت: در سال‌جاری تلاش ما بر این است تا شهرک علم و فناوری استان را در مساحت ۷۰ هکتار آماده بهره‌برداری کنیم.
فرماندار اردبیل بجای بیان مشکل قاچاق آرد، از روش‌های مقابله و میزان کشفیات بگوید
مثلا فرماندار هستید! اینکه بگوییم آرد قاچاق می‌شود و همانند آنها، تنها صورت مسئله را بیان کرده ایم که مسلما، مسئولیت شما را بیشتر هم خواهد کرد. لطفا بجای بیان مشکل، از روش‌های ارتقا نظارت و کنترل قاچاق آرد و میزان کشفیات بگوئید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مهمترین صنایع دستی استان اردبیل:
ورنی مغان، دست بافته‌ای برخواسته از دل طبیعت
ورنی مغان به عنوان یکی از مهمترین صنایع دستی استان اردبیل با قدمتی طولانی نمادی از فرهنگ مردم منطقه آذربایجان است.
معافیت واحد‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی اردبیل از ارزیابی زیست محیطی
قاسم پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل گفت: با حکم هیئت مقررات‌زدایی واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیازی به استعلام محیط زیست در ارزیابی‌های زیست محیطی ندارند.
همه برای فرمانداری پارس آبادمغان گزینه دارند الا مردم! / آقای
طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار پارس آبادمغان در حالیست که اخیرا نیز شنیده ایم گزینه غیربومی به نام (م - ع) که سال ۹۱ نیز زمانی فرماندار یکی از شهر‌های استان اردبیل بود برای فرمانداری پارس آبادمغان نهایی شده است و به احتمال زیاد تکلیف فرمانداری پارس آبادمغان هفته آینده مشخص خواهد شد.
وعده تحقق افزایش درآمد سه میلیارد دلاری استان اردبیل تا سه سال آینده!
کی مرده کی زنده؟ حالا گفتیم که گفتیم. وقتی وعده و بیان آرزو‌ها، شعار سالاری، سلیقه گرایی، جای برنامه ریزی را گفته و نهاد ناظری هم برای مطالبه وجود ندارد باعث می‌شود که استاندار اردبیل هم وعده افزایش درآمدی سه میلیارد دلاری استان اردبیل تا سه سال آینده را بدهد. سالی یک میلیارد دلار! ما هم آرزو داریم بشود، اما به نظر شما شدنی است؟
حساس‌ترین نقطه مرزی کشور در بلاتکلیفی مدیریتی!
چرا برای اعلام منطقه آزاد مغان روزه سکوت گرفته اید؟
شرایط حاضر در استان به هیچ وجه به نفع توسعه منطقه نبوده و انتظار می‌رود دبیر شورای عالی مناطق آزاد با درک شرایط حساس کنونی در این منطقه مرزی بدون توجه به حاشیه‌های احتمالی لابی‌های سیاسی با اعلام نقطه مصوب که پیش‌تر در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تصویب شده بر شیطنت جریان‌های حاکم بر موضوع را خاتمه دهد.
با توجه به عدم رضایت مردم در ارائه خدمات؛
ممنوعیت سرو صبحانه در ادارات دولتی
معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری اردبیل گفت: گله‌مندی مردم از برخی ادارات و سازمان‌ها به حق است چرا که به جای شروع کار ادارات از ساعت ۸ صبح، ما شاهد صرف صبحانه کارکنان در ساعات اول صبح هستیم در حالی که هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد برای کارکنان خود در ساعات اداری صبحانه سرو کند.
مبادله موافقت‌نامه با دستگاه‌های غیرتخصصی در استان اردبیل غیر قانونی است
مدیر ضوابط فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال آینده مبادله موافقت‌نامه با دستگاه‌های غیرتخصصی در ساخت و ساز‌ها ممنوع است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
تاريخ هفت هزار ساله زبان ترکی در آذربايجان
زبان شناسی تاریخ و اصالت نژادی ترک:
آداب و رسوم مردم اردبیل
آشنایی فرهنگی با اقوام:
سیاست مسکوت یا سیاست متحرک؟
خصوصی سازی سیاست عمومی:
نیارق؛ نگینی در دامنه اسرارآمیز آسپیناس
آشنایی با روستای نیارق نمین:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
بیله سوار،پارس آباد
گرمی،نمین
مشکین شهر
نیر،کیوی