پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خرید ۱۰۰ میلیارد تومان بادام زمینی از کشاورزان پارس آبادی با چک بی محل
افرادی بصورت حرفه‌ای و پراکنده جهت خرید بادام زمینی به مزارع کشاورزی در نقاط مختلف منطقه می‌روند و با دادن چک بی محل و ناشناس حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بادام زمینی از کشاورزان خرید کرده و از منطقه متواری شدند.
وعده راه اندازی دانشکده پرستاری پارس‌آبادمغان هم پوچ از آب درآمد!
بار‌ها از زبان نمایندگان مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی سابق و فعلی وعده راه اندازی دانشکده پرستاری در پارس آبادمغان را شنیده ایم که دیگر مردم نیز به اینگونه وعده‌های پوچ و کاغذی عادت کرده‌اند. این وعده روی کاغذ نماینده پارس آباد در حالیست که ابراهیم امامی فرماندار پارس اباد نیز مردادماه سال ۹۹ با اشاره به اینکه وجود ۳ بیمارستان نقطه عطفی در ارتقا سلامت شهرستان می‌باشد، اظهار کرده بوده که با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه بهداشت و سلامت دانشکده پزشکی و پرستاری از مطالبات مردم این شهرستان بوده که امسال رشته پرستاری برای اولین بار در پارس آباد پذیرش خواهد شد؟!
تاسیس آژانس خاک و نخاله در شهر اردبیل
سخنگوی شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه متاسفانه شهروندان اردبیل در سردرگرمی بسیاری برای تحویل نخاله‌های ساختمانی هستند از تاسیس آژانس خاک و نخاله خبر داد.
مردم بدانید که نمایندگان مجلس و گروه‌های سیاسی در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کنند
حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در دولت فعلی نیز این عزیزان عملاً در انتخاب مدیران شبکه‌های بهداشت و رئیس بیمارستان‌ها و... استان به جای توجه به توانمندی، تخصص، تعهد، مقبولیت، محبوبیت افراد جهت مشروعیت سازمان و رضایت عمومی دخالت‌شان در عزل و نصب‌ها صرفاً با معیار این از من است و آن از من نیست تعیین تکلیف می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گشایش معبر مرزی اصلاندوز را پیگیری می‌کنیم
استاندار اردبیل گفت: با توجه به شرایط استثنایی شهرستان اصلاندوز در نقطه صفر مرزی با هماهنگی سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، گشایش معبر مرزی این شهرستان را پیگیری می‌کنیم.
ناحیه صنعتی ویژه صنایع تبدیلی در پارس آباد راه اندازی می‌شود
استاندار اردبیل گفت: شهرستان پارس آباد به عنوان قطب کشاورزی کشور و محل تولید محصولات استراتژیک باید به ناحیه صنعتی ویژه صنایع تبدیلی مجهز شود.
ائمه جمعه استان اردبیل در نمازجمعه ۲۱ آبان‌ماه چه گفتند؟
ائمه جمعه استان اردبیل در خطبه‌های نمازجمعه ۲۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰ به سیلی محکم سپاه پاسداران به دزدی دریایی آمریکا اشاره کرده و اقتدار در مذاکرات هسته‌ای را خواسته و مطالبه مردم دانستند. مسائل و مشکلات شهرستان‌ها نیز از جمله مواردی بود که ائمه جمعه از تریبون نمازجمعه بیان کردند.
تداوم تکرار آلودگی ارس توسط نیروگاه ارمنستانی و احتمال افزایش سرطان در اردبیل
آلودگی شدید آب ارس توسط نیروگاه قدیمی ارمنستان در مقابل روستای اوشتبین در قاراداغ، رنگ این رودخانه مرزی را به رنگ سبز در آورده است. پیش‌تر دادستان کل کشور از پیگیری و تشکیل هیئت ویژه بررسی آلودگی رود ارس در ایران و ارمنستان خبر داده بود.
آیت‌الله رئیسی در بازدید از بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی:
شخصیت شیخ صفی‌الدین و تاریخ صفویه باید به درستی به مردم معرفی شود
رئیس جمهور غروب جمعه با حضور در مسجد تاریخی عالی قاپوی اردبیل، نماز مغرب و عشا را در این مسجد تاریخی اقامه کرد.
طومار بازماندگان قربانیان تصادفات جاده‌ای محور عربلو - حاج عوض - بیله سوار به رئیس جمهور
در آستانه سفر رئیسی به اردبیل، بازماندگان طومار بازماندگان قربانیان تصادفات جاده‌ای محور عربلو - حاج عوض - بیله سوار، طوماری را خطاب به رئیس جمهور امضا نمودند. در این طومار از رئیس جمهور خواستار شدند تا توجه ویژه و اقدام عاجل برای اجرای بهسازی و متناسب سازی این محور انجام گیرد تا بیش از این شاهد تلفات جانی و روحی مرزادارن و کشاورزان و عشایر ساکن در امتداد این مسیر که جوانان و عزیزان خود را از دست داده و با یأس و اندوه گذران عمر می‌نمایند نباشیم.
جای خالی موزه‌ی ایل شناسی و مردم شناسی در شهرستان پارس آباد، اصلاندوز و بیله سوار مغان
"موزه‌ی ایل شاهسون مغان " طوایف شناسی و مردم شناسی مغان خطه‌ی آذربایجان میتواند شامل دو بخش "آداب و رسوم محلی و منطقه ای" و "توانمندی‌های عشایر منطقه و مشاغل سنتی و قدیمی ایل شاهسئون مغان و طوایف مختلف ومردم شهرستان پارساباد مغان (موغانشهر) باشد ...
برای اتصال پروژه راه‌آهن اردبیل به جمهوری آذربایجان تلاش می‌کنیم
وزیر راه و شهرسازی گفت: تداوم پروژه راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان مطالبه مردم استان بوده و ما برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس‌جمهوری از عملیات پایاب سد خداآفرین بازدید کرد
رئیس‌جمهوری روز جمعه در جریان هشتمین سفر استانی خود به استان اردبیل از پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین در منطقه مغان بازدید کرد.
احداث مسکن به شکل متقاضی‌محور انجام می‌شود
وزیر راه و شهرسازی گفت: در قالب طرح جهش تولید مسکن واحد‌های مسکونی مازاد تولید نمی‌کنیم بلکه تقاضامحور این کار را انجام می‌دهیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازدید رئیس‌جمهوری از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در مغان
سیدابراهیم رئیسی، در جریان سفر به استان اردبیل از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در منطقه مغان در شمال اردبیل بازدید کرد.
اعطای حکم بازنشستگی بیمه روستایی در ۳۰۰ روستا
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور به استان و به مناسبت هفته وحدت در ۳۰۰ روستا حکم بازنشستگی بیمه کشاورزی و روستاییان اعطا می‌شود.
حقابه محدوده زیستگاهی تالاب میل مغان با احداث کانال آب بر تامین می‌شود
سعید شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در بازدید از تالاب سد میل مغان گفت: با احداث کانال آب بر در سد میل مغان توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل، حقابه محدوده زیستگاهی تالاب میل مغان بصورت دائمی و مستمر از رودخانه ارس تامین خواهد شد.
واکنش امام جمعه اردبیل به انتصاب برادرزاده‌اش؛
کوچکترین قدمی برای استانداری سیدحامد عاملی برنداشته ام
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در پیشگاه خداوند و مردم اردبیل اعلام می‌کنم که کوچکترین قدمی برای استانداری سیدحامد عاملی برنداشته ام.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با حضور رئیس کل دادگستری اردبیل صورت گرفت
انتصاب ناصر اسکندری به سمت دادستان پارس آباد
در آئینی با حضور مسئولان قضائی استان اردبیل، ناصر اسکندری به سمت دادستان شهرستان پارس آباد منصوب شد.
بدهی‌ها بزرگراه پارس‌آباد را تعطیل کرد!
عملیات اجرای پروژه چهارخطه پارس‌آباد-مشگین‌شهر که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های راهسازی در اردبیل بوده در چند روز گذشته به دلیل بدهی‌های انباشته و مطالبات پیمانکار رسما تعطیل شد.
نفت مغان در عمق چهار هزار متری استخراج می‌شود
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با برآورد نهایی نفت مغان در عمق چهار هزار متری زمین استخراج و اکتشاف شده و به تحول اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل به عنوان گزینه استانداری معرفی شد
نمایندگان مجلس یازدهم در استان اردبیل با جمع آوری امضاء و فراهم آوردن طوماری خطاب به وزیر کشور، حجت‌الاسلام نوروزی را به عنوان گزینه پیشنهادی برای استانداری اردبیل معرفی کرده‌اند. روز گذشته سردار وحیدی وزیر کشور یکی شرایط جدید انتخاب استانداران در دولت ابراهیم رئیسی را معرفی آن‌ها توسط نمایندگان مجلس دانسته بود.
پارس آبادمغان ۴۳ سال است جاده مناسب ندارد
امام جمعه پارس آباد اظهار داشت: پارس آبادمغان ۴۳ سال است جاده مناسب ندارد. شهرستانی با درآمد میلیاردی، کسی جوابگوی وضعیت نابسمان جاده هایش نیست.
لزوم تسریع در صدور سند اراضی روستائیان محدوده کشت و صنعت مغان
در جلسه‌ای با حضور استاندار اردبیل و مدیران دستگاه‌های مربوطه، روند تسهیل در صدور سند اراضی روستاییان و عشایر در داخل مجموعه کشت و صنعت مغان بررسی شد.
دشت مغان در آستانه بیابانی شدن و محو گشتن از نقشه جغرافیایی ایران
در حال حاضر دشت مغان که قسمت عمده آن در جمهوری آذربایجان و بخشی نیز در شمالی‌ترین قسمت استان اردبیل در شمال غربی ایران واقع شده در معرض خطر خشکی قرار گرفته است و چند سالی است که تامین آب شرب مورد نیاز و حتی کشاورزی مردم منطقه را با مشکل مواجه ساخته است و موضوع حقابه ارس مطالبه مردم نواحی ساکن در این دشت است. می‏طلبد که دولت و وزارت نیرو در حوزه دیپلماتیک این مهم را پیگیری کنند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
بیله سوار،پارس آباد
گرمی،نمین
مشکین شهر
نیر،کیوی