پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاهش ۴۵۰ هزار تنی محصولات کشاورزی در اردبیل
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: خشکسالی سال زراعی جاری و تنش‌های آبی به کاهش تولید ۴۵۰ هزار تنی محصولات کشاورزی در استان اردبیل منجر شده است.
تهدید به ترور امام جمعه اردبیل و خانواده وی توسط مامور رسمی وزارت اطلاعات دولت آذربایجان
در فیلم زیر، مامور رسمی وزارت اطلاعات دولت آذربایجان با صراحت امام جمعه اردبیل و خانواده او را به ترور تهدید می‌کند و جای تعجب است که از مسوولین وزارت خارجه ایران هیچ تذکری و اعتراضی به دولت آذربایجان داده نمی‌شود!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۲
سرانه مصرف نسبت به درآمد‌های حاصل از قبوض آب بسیار بالا است
علیرضا نعمت سلطانی گفت: سرانه مصرف نسبت به درآمد‌های حاصل از قبوض آب بسیار بالا است و در این خصوص جریمه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای انشعابات غیر مجاز به هیچ وجه بازدارنده نیست.
سرانجام منطقه آزاد تجاری در استان اردبیل چه می‌شود؟!
در مطلب زیر نمونه‌هایی از درخواست‌های مسئولان را برای رسیدگی به منطقه آزاد تجاری استان اردبیل می‌خوانید.
قلع و قمع ساختمانی که حریم منظری بقعه شیخ صفی‌الدین را مخدوش کرده است
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از عزم قاطع برای قلع و قمع ساختمانی که حریم منظر بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی را مخدوش کرده است، خبر داد.
کشت و صنعت مغان درباره فروش میوه شفاف‌سازی کند
شنیده می‌شود میوه باغات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با ۱۲۰۰هکتار باغات به مبلغ ۲۴میلیارد تومان در روز‌های اخیر فروخته شده است، سوالاتی چند از هیات مدیره و مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان در این باره مطرح است که می‌بایست شفاف سازی نموده و پاسخگو باشند.
بزرگترین اورژانس کشور در اردبیل راه‌اندازی می‌شود
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: در هفته جاری و به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، بزرگترین اورژانس بیمارستانی تأمین اجتماعی کشور در اردبیل راه‌اندازی می‌شود.
اجاره ثروت ملی، هکتاری ۱۱ میلیون تومان!
سوال اینجاست که پشت پرده اجاره ۳ هزار هکتاری کشت و صنعت پارس چیست؟ اجاره کنندگان اراضی شرکت باید شفاف سازی شوند.
فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران آماده بهره برداری می‌شود
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: طرح آبرسانی به نمین و بخش عنبران از توابع این شهرستان در مراحل نهایی عملیات اجرایی کار بوده و در حال آماده بهره برداری شدن است.
پرونده تخلفاتی منابع طبیعی اردبیل در حال رسیدگی است
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: بر اثر سهل‌انگاری و بی‌توجهی نزدیک بود که بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز استان اردبیل در منطقه فندقلو و سو‌ها به دست چپاولگران و دلالان بیفتد که با رصد به موقع و اقدامات پیشگیرانه مانع از این فرآیند شده‌ایم. پرونده تخلفاتی منابع طبیعی استان اردبیل در حال رسیدگی است و در صورت صدور احکام در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان اردبیل
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان اردبیل به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
تداوم راه‌آهن اردبیل تا مغان و مرز جمهوری آذربایجان
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اردبیل نقطه پایانی طرح راه‌آهن میانه - اردبیل نیست بلکه این خط ریلی تا منطقه مغان تداوم یافته و به آن‌سوی مرز (جمهوری آذربایجان) متصل خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آغاز مطالعات احداث بارانداز ریلی در اردبیل
بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: بارانداز ریلی که در پارس‌آباد مغان اجرایی و راه‌اندازی خواهد شد، در مرحله مطالعه و تهیه نقشه نهایی است.
به دلیل خشکسالی شدید وکمبود بارش‌ها درحوضه آبریز ارس، کشاورزان عزیز شبکه آبیاری مغان، از کشت دوم در تابستان خودداری نمایند
امور منابع آب و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان براساس جلسه بررسی آخرین وضعیت منابع آب شبکه آبیاری مغان در اطلاعیه‌ای اعلام نمودند: با توجه به کاهش شدید بارندگی و افزایش دما و وقوع خشکسالی و در نتیجه کاهش آب ورودی و حجم ذخیره سد‌های مخزنی درحوضه آبریز رودخانه ارس، کشاورزان عزیز شبکه آبیاری و زهکشی مغان، از هرگونه انجام کشت دوم در تابستان سال جاری خودداری نمایند
معاون سیاسی و امنیتی استاندار:
اولویت با تکمیل منطقه ویژه اقتصادی نمین است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: فعلا اولویت ما توسعه و تکمیل منطقه ویژه اقتصادی نمین است که بعد از آن می‌توان به بحث افزایش مناطق ویژه در سایر نقاط استان برنامه ریزی کرد.
مدیریت یکپارچه اکوسیستمی اجرا می‌شود
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در بازدید از سایت احیاء و تکثیر آهوی مغان گفت: برنامه مدیریت یکپارچه اکوسیستمی منطقه حفاظت شده مغان پس از ده سال، امسال انجام می‌پذیرد و مبنای مدیریت این منطقه قرار خواهد گرفت.
زمین خواری در نقطه صفر مرزی پارس آبادمغان
در کنار حاشیه جنگل ارس در منتهی الیه قیرخ پله (چهل پله) دوست‌کندی پارس آباد، برخی از افراد سودجو با خشکاندن ریشه درختان به جان نوار مرزی ارس افتاده‌اند و از این فرصت برای شخم زنی زمین‌های نوار مرزی که متاسفانه به جاده مرزی و بستر روخانه نیز رسیده است تا کم کم منطقه مورد نظر را از پوشش جنگلی صاف کنند و بتوانند به مطامع خود برسند.
معضل دفن پسماند‌ها در پارس آباد
ضرورت ساماندهی دفن پسماند در پارس آباد، برگزاری نمایشگاه لوگوتایپ، ضرورت استقرار روابط عمومی ایده‌آل در سازمان‌ها و درگذشت اسدی پیشکسوت تئاتر از جمله خبر‌های کوتاه روز دوشنبه در نقاط مختلف استان اردبیل است.
فرمانده پلیس اردبیل:
اردبیل جزو سه استان امن کشور
فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در دو سال گذشته بیش از ۲.۵ تن انواع موادمخدر در این استان کشف و ضبط شده است.
آبرسانی به روستا‌های دمیرچی علیا و سفلی گرمی
عملیات آبرسانی به روستا‌های دمیرچی علیا و سفلی شهرستان گرمی بالاخره با همت بنیاد مستضعفان و گروه جهادی آغاز شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آخرین وضعیت اراضی نگین کشاورزی ایران
مدیرعامل کشت و صنعت مغان معتقد است ورود دستگاه قضایی به پرونده کشت و صنعت مغان، برکات و آثار مثبت زیادی برای نگین کشاورزی ایران داشته است.
تعیین محل منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل با نظر کارشناسان اقتصادی
محل منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل، براساس نظرات جامع خبره‌ترین کارشناسان اقتصادی کشور و با در نظر گرفتن بیشترین منفعت برای اهالی همه استان تعیین خواهد شد.
موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی در اردبیل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از موافقت اعضای مجمع با ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی در استان اردبیل و ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی دیگر در کشور خبر داد.
۲۹+۱ پرسشی که داوطلبان شورای شهر پارس آبادمغان باید پاسخ دهند!
 این‌رو با توجه به تعدد داوطلبان شورای اسلامی شهر پارس آبادمغان، شاید یکی از راه‌های اساسی برای بررسی و انتخاب داوطلبان علاوه بر بررسی سوابق علمی و کاری، طرح سوالاتی است که ابعاد فکری و عملی‌ایشان را مشخص می‌نماید و پاسخ به آن‌ها تا حدی به انتخاب داوطلبان اصلح کمک می‌کند که در ذیل به ۱+۲۹ پرسش اشاره می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واگذاری اراضی عشایر محدوده کشت و صنعت مغان از ماه آینده شروع می‌شود
استاندار اردبیل گفت: انتظار می‌رود از ماه آینده واگذاری زمین‌های مسکونی و اسناد املاک روستا‌های عشایر ساکن در محدوده کشت و صنعت مغان شروع شده و تا پایان دولت تمامی مصوبه هیات وزیران در خصوص واگذاری اراضی به واجدین شرایط عملیاتی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
رونق تولید و اشتغال کارنامه دولت دوازدهم
ارائه خدمات در استان اردبیل؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
پاسگاه صد آفرین دلیکلی داش
شهرستان نمین استان اردبیل؛
آداب و رسوم مردم اردبیل
آشنایی فرهنگی با اقوام:
سیاست مسکوت یا سیاست متحرک؟
خصوصی سازی سیاست عمومی:
نیارق؛ نگینی در دامنه اسرارآمیز آسپیناس
آشنایی با روستای نیارق نمین:
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
بیله سوار،پارس آباد
گرمی،نمین
مشکین شهر
نیر،کیوی