پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دیدار با دنیامالی عنوان کرد:
افزایش بودجه اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل تا رفع مشکل سومین شهرک صنعتی منطقه
احمد دنیامالی، نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان دیدار کرده و در خصوص مسائل مربوط به منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداخت. فرهادی با بیان هزینه کرد ۱۵۰ میلیارد تومانی برای ترمیم موج‌شکن بندر کاسپین، از شروع به کار سینی دوار و اسکله رو رو جهت تسهیل و تسریع در روند عملیات تخلیه و بارگیری خبر داد و گفت: از سوی دیگر میزان تخلیه و بارگیری کالا بندر کاسپین از ۲۰۰ هزار تن به ۶۰۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرده است.
بهره برداری از خط آهن رشت_ کاسپین به خرداد ۱۴۰۲ موکول شد
عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت - کاسپین در سال ۱۳۸۵ کلید خورد، اما تا سال ۱۳۹۸ فقط ۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و عمده کار آن از سال ۹۸ از محل اعتبارات عمرانی ملی آغاز شده است. حسین هاتف پیمانکار این پروژه می‌گوید: ایستگاه آخر این خط آهن در صورت تأمین اعتبار، خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برداشت رسوبات از پشت سدها، پروژه‌ای دو سر سود برای گیلان با نیازمندی سالانه ۲۵ میلیون تن مصالح
گیلان با شرایط ویژه جغرافیایی همواره در مساله تامین مصالح برای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای و عمرانی مواجه بوده و هست، در این سال‌ها عمده مصالح از بستر رودخانه‌ها برداشت می‌شد، اما دیگر رودخانه‌های استان از جمله سفیدرود به اعلام شرکت آب منطقه‌ای، پتانسیل برداشت ندارد. این در حالیست که طرح برداشت رسوبات پشت سد‌ها از جمله منجیل می‌تواند اقدامی دو سر سود برای استان باشد که هم آثار مخرب زیست محیطی استان راکاهش می‌دهد و هم بخشی از نیاز پروژه‌های عمرانی استان را تامین می‌کند. طبق اظهارات معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان حسب برآورد حوزه عمرانی استانداری گیلان حداقل نیاز سالانه مصالح این استان بیش از ۲۵ میلیون تن است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
ساخت ۱۸ شهرک جدید در گیلان و ۸ استان دیگر کشور
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کار‌های ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.
حداقل ۸۰ واحد کارگاهی در محدوده اراضی شهرک صنعتی سپیدرود می‌توانند مستقر شوند
مهدی محبوبی حسن کیاده مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در بازدید از روند اجرای پروژه‌های شهرک صنعتی سپیدرود بر تسریع در اجرای پروژه‌ها، توامان با دقت در حصول کیفیت حداکثری تاکید کرد. وی افزود: ما درخواست‌هایی جهت احداث واحد‌های کارگاهی داریم که در محدوده اراضی که به این منظور در نظر گرفته شده است، حداقل ۸۰ واحدکارگاهی می‌توانند مستقر شوند.
عزم ۳+۱ برای استیضاح شهردار آستانه اشرفیه؛ علی مقصودی رفتنی شد؟!
 این روز‌ها شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در حالی دو سالگی خود را طی می‌کند که رفتن یا ماندن شهردار این شهر از مهم‌ترین نقاط ابهام در آینده مدیریت شهری آستانه‌اشرفیه محسوب می‌شود. علیرغم انتقاد و مخالفت سه عضو شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با علی مقصودی شهردار این شهر، ولی دو تن دیگر از اعضا شورا یعنی حسن حبیب‌پور و وحید قربانی مخالف استیضاح شهردار به دلایلی همچون عدم اطمینان از بهبود وضعیت شهر پس از برکناری مقصودی هستند.
جعفر جوانمردی فرمانده انتظامی انزلی به اتهام قتل عمد بازداشت شد
وکیل خانواده مهران سماک در صفحه شخصی خود اعلام کرده که پس از گذشت هفت روز از قتل مهران سماک، با پیگیری‌های مستمر و بررسی دلایل و مستندات نهایتا جعفر جوانمردی فرمانده منطقه انتظامی بندرانزلی به اتهام عدم رعایت قانون نحوه بکارگیری سلاح منجر به قتل عمد مهران سماک در شعبه اول بازپرسی دادسرای نظامی گیلان تفهیم اتهام و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان و در حال حاضر در زندان مرکزی رشت است.
در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی مطرح شد:
زیتون رودبار و تشکیل صندوق ملی زیتون قزوین؟!
رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تشکیل صندوق ملی زیتون طارم قزوین، از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در دستور کار قرار دارد و به زودی نیز محقق می‌شود. افلاطونی روز یکشنبه در نخستین جشنواره زیتون طارم سفلی و آیین شکرگذاری این محصول اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان برای شکل گیری صندوق ملی زیتون قزوین در نظر گرفته شده است.
محدودیت اراضی جهت ارائه به تقاضا‌های سرمایه گذاری مهمترین چالش منطقه آزاد انزلی است
عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جلسه شورای اداری سازمان که با ریاست حجت اله عبدالملکی و حضور مدیران کل استان و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ظرفیت ها، توانمندی‌ها و چالش‌های پیش روی نخستین منطقه آزاد شمال کشور را بیان کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کوچکی نژاد : اعتبار کنگره میرزا را من گرفتم، ولی جای دیگری هزینه شده است!
جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس و ناظر اجرای کنگره میرزاکوچک جنگلی طی نامه‌ای به نماینده، ولی فقیه در گیلان اعتراض خود را به نحوه برگزاری اجلاسیه‌ها و هزینه کرد‌های مالی این کنگره اعلام و از عملکرد ضعیف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتقاد کرد. گویا کوچکی نژاد در این نامه قصد دارد نقش خود را برجسته کند و ظاهرا از این که در این کنگره نادیده گرفته شده ناراحتی خود را اعلام کند.
شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل پاسخگو باشد؛
راه آهن رشت -کاسپین معطل ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار
در حالی که فقط ۲۰ کیلومتر مانده تا راه آهن سراسری کشور به دریای خزر برسد، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل از تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول پروژه و اتصال راه آهن سراسری به دریای خزر تعلل می‌کند.
دفن پیکر زندانیان زندان لاکان رشت در یکی از آرامستان‌های لاهیجان صحت ندارد
در هفته‌های گذشته زندان لاکان رشت در آتش سوخت و بعد از آن شایعاتی مطرح شد که برخی از زندانیان در این آتش سوزی کشته شدند. برخی هم بر این باور بودند که ماموران زندان جسد ۱۵۰ زندانی را به عنوان جنین در نقاط مختلف دفن کرده‌اند.اما بیمارستان پیروز لاهیجان نیز با اشاره به اتفاقات به وجود آمده با انتشار بیانه‌ای ادعای برخی رسانه‌ها در فضای مجازی مبنی بر دفن پیکر زندانیان زندان لاکان رشت در یکی از آرامستان‌های لاهیجان، نادرست دانست و تکذیب کرد.
جزئیات درگیری عصر دیروز در زندان لاکان رشت، شرایط زندان عادی است
قوه قضائیه اعلام کرد: تعدادی از زندانیان بند ۸ زندان لاکان رشت که محکوم به قصاص قتل عمد هستند بر اثر اختلافات شخصی با هم درگیر شدند که با بالا گرفتن درگیری این افراد، منازعه و دعوا به راهروی زندان کشیده شد و با پیوستن تعداد دیگری از زندانیان، فضای این بخش از زندان رشت به صورت موقت و محدود متشنج شد. به دلیل بالا گرفتن درگیری با ورود نیروی انتظامی این درگیری خاتمه پیدا کرد. طبق پیگیری‌ها شایعه فرار چند زندانی در این درگیری از زندان لاکان رشت به هیچ وجه صحت نداشته و در حال حاضر در این زندان آرامش برقرار بوده و مشکلی امنیتی وجود ندارد
ادامه دعوای شورا و شهرداری، از رشت به تهران؟!
آیا گیلان بزرگ‌تر ندارد؟!
در حالی که فرایند استیضاح از سوی هیات تطبیق مصوبات شهرستان رشت مورد تایید قرار گرفته بود، با شکایت امیرحسین علوی به دیوان عدالت اداری، حکم بازگشت موقت علوی به شهرداری رشت صادر شد، اما به نظر می‌رسد این پایان ماجرا نبوده است.هیات حل اختلاف مرکزی متشکل از معاون رئیس جمهور، معاون دادستان، دو تن از نمایندگان منتخب مجلس و سه نفر از شورای عالی استان‌ها، به پرونده رای گیری استیضاح شهردار رشت رسیدگی می‌کنند. سوال مهمی که مطرح است آن است که چرا باید اختلاف داخلی مدیریت شهری رشت به خارج از استان کشیده شود و پای دیوان عدالت اداری و شورای حل اختلاف مرکزی به میان آید؟
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان توضیح داد:
ثبت جهانی ماسوله در انتظار گزارش ارزیاب‌های یونسکو ؛ ماسوله دیگر آشفتگی منظری ندارد
شهر تاریخی ماسوله که از دهه هشتاد چشم انتظار ثبت در فهرست میراث جهانی است و در پی موانعی که برای ثبت آن وجود داشت و بی‌توجهی به رفع آن‌ها، در فهرست موقت یونسکو همچنان منتظر باقی ماند. اینک با باز شدن پرونده ثبت منظر فرهنگی این شهر تاریخی، ارزیاب‌ها و کارشناسان یونسکو سفری به این منطقه داشته‌اند. منظر فرهنگی شهر تاریخی ماسوله به گفته مسؤولان گیلان سال ۱۴۰۰ در فهرست میراث جهان اسلام (آیسسکو) نیز ثبت شده است. ماسوله در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان بازدید ارزیاب‌های یونسکو از ماسوله را رضایت‌بخش توصیف کرد، اما گفت: ثبت جهانی ماسوله به نتیجه نهایی گزارش ارزیاب‌های یونسکو منوط است.
نیاز اعتباری ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای عملیات اجرایی تونل خلخال – اسالم
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور در بازدید از محل ساخت تونل خلخال به اسالم اظهار داشت: تکمیل راه ۵۵ کیلومتری خلخال – منجیل نیازمند ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است که درصدد هستیم با تسریع در اجرای طرح شاهد تسهیل در تردد مردم در این محور باشیم و مشکلات و موانع موجود را در این زمینه برطرف کنیم.
بازدید وزیر ورزش و جوانان از ورزشگاه بندر انزلی؛
استادیوم تختی یا قایقران، در بندر انزلی؟
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به تغییر نام استادیوم تختی بندر انزلی به سیروس قایقران گفت: استان باید در این مورد تصمیم بگیرد و هر تصمیمی که گرفته شود ما مخالفت نمی‌کنیم.
دولت رئیسی در زمینه تفویض و واگذاری اختیارات به مدیران شهرستانی و استانی موفق نبوده است
حسن محمدیاری نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر گفت: دولت رئیسی تا به امروز در زمینه تفویض و واگذاری اختیارات به مدیران شهرستانی و استانی موفق نبوده است، امیدواریم با توصیه رئیس جمهور شاهد گشایشی در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای سرقت از خودرو‌های وارداتی در گمرک و بنادر! شایعات در خصوص بندر انزلی
اعلام برخی واردکنندگان و البته تائید مسئولان مربوطه از به سرقت رفتن قطعات خودرو‌های وارداتی که در گمرک و بنادر قرار دارد، حکایت دارد؛ آن طور که مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفته اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپو شده وجود دارد که بسیاری از قطعات آن‌ها به سرقت رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خداحافظی مجتمع دخانیات گیلان با خاموشی‌های پرتکرار
شرکت دخانیات گیلان توانسته با در نظر گرفتن تدابیری، اقدام به تأمین برق موردنیاز خود کند تا بتواند در شرایط اضطراری روی پای خود بایستد و به فعالیت تولیدی خود، ادامه دهد. اکنون سه ژنراتور هرکدام با ظرفیت ۱.۳ مگاوات که درمجموع ۴ مگاوات برق تولید می‌کنند، در شرکت دخانیات گیلان خریداری و به زودی مورداستفاده قرار خواهند گرفت.
پیشنهاد برگزاری رویداد نوآوری و فناوری هوانوردی در منطقه آزاد انزلی توسط فرهادی + اقتصاد کجاست؟
از جمله انتقادات وارده بر مناطق آزاد، ضعف پرداختن به شکل صحیح و اجرای درست وظایف و ماموریت‌های اقتصادی محوله است. این آسیب باعث شده که این مناطق بجای اجرای وظایف اصلی به امورات کم اولویت‌تر و عموما رویدادی نظیر جشنواره‌ها بپردازند. اخیرا فرهادی مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دیدار با مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، پیشنهاد رویداد نوآوری و فناوری هوانوردی در منطقه آزاد انزلی را داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تذکر نظام پزشکی رشت به تامین اجتماعی گیلان، حق بیمه را خوب می‌گیرید، مطالبات بخش درمان را هم خوب بپردازید
سازمان نظام پزشکی به مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان در خصوص عدم اجرای تعهدات تذکر داد: همانطور که اداره بیمه آن سازمان در وصول حق بیمه‌ها مصمم بوده و در صورت تاخیر پرداخت حق بیمه (حتی یک روز) بیمه گذاران مشمول جریمه می‌گردند. در بخش درمان نیز نسبت به اجرای تعهدات خود نسبت به جامعه پزشکی اهتمام ورزیده و مطالبات جامعه پزشکی را طبق تعهد تسویه نمایید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور مجوز قرارداد کار معین یکی از معاونین فرمانداری‌های گیلان برای یکی از روسای ستاد رئیسی
یک فرد که سابقه ریاست ستاد رئیسی در شهرستان خود را داشته بدون رزومه خاصی توانسته پست جدید را به دست آورد. وی پیش از این متولی امام زاده‌ای در زادگاه خود بوده است.
اجازه تردد خودرو‌های پلاک منطقه آزاد انزلی برای کلیه شهروندان گیلانی
لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و براساس مصوبه مجلس پهنه های صنعتی سازمان از حدود ۶۰ هکتار کنونی به بالغ بر ۹۰۰ هکتار افزایش می یابد و در عین حال الحاق فرودگاه ظرفیت و فرصت قابل توجهی برای توسعه مراودات برون مرزی سازمان اعطاء خواهد نمود. با این مصوبه تردد خودرو‌های پلاک منطقه آزاد انزلی برای کلیه شهروندان گیلانی مهیا می‌شود.
تصویب لایحه توسعه مناطق آزاد تجاری – صنعتی انزلی و الحاق فرودگاه رشت و سه شهرک صنعتی به منطقه آزاد انزلی
نمایندگان مجلس با اصلاحات لایحه توسعه مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان موافقت کردند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مشکلات کیوی کاران و کم اقدامی های جهادکشاورزی
شناسنامه‌دار شدن باغ‌های کیوی؛
۱۶ نکته درباره چالش‌های تالاب انزلی
ضرورت احیای تالاب انزلی؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل