پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
استفاده از گیاهان تالابی برای توسعه صنایع دستی
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: یکی از ظرفیت‌هایی که تاکنون مغفول مانده استفاده از گیاهان تالابی برای توسعه صنایع دستی است. احمد دنیامالی درباره وضعیت زیست محیطی بندر انزلی اظهار کرد: به دلیل عقب نشینی دریا و کاهش سطح ارتفاع آب تالاب انزلی، همچنین رسوب‌گذاری سنوات گذشته با کاهش شدید تراز آب تالاب انزلی مواجه هستیم که باید بخشی از مشکلات را با لایروبی و بازگشایی دهلیز‌های خروجی آب این تالاب حل کنیم.
حمله ملخ‌های مراکشی به رودبار و لوشان و منجیل!
نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: شکی نیست که ناتوانی دولت آمریکا و اسرائیل با کار‌های تروریستی گره خورده است.
توقف دائم اجرای طرح تخریب تالاب انزلی
حدود سه سال پیش سازمان حفاظت از محیط زیست با پشتیبانی و حمایت شخصِ عیسی کلانتری رئیس این سازمان در قراردادی با شرکت “نانو صنعت پرشیا” به بهانه نجات و احیای تالاب بین‌المللی انزلی اقدام به اجرای طرحی به نام “بایوجمی” کرد که با انتقادات بسیاری از اساتید دانشگاه، صاحبنظران و فعالان محیط زیست مواجه شد. طرح مخرب زیست‌محیطی “بایوجمی” با حکم دادگاه به طور دائمی متوقف شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس پیگیر وضعیت بی‌ثبات و بلاتکلیف ناظران چای است
نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پیگیری نمایندگان مردم در مجلس یازدهم برای تحقق این مطالبه چای‌کاران گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از ناظران صنعت چای علیرغم سابقه بیش از ۱۰ساله همچنان وضعیت شغلی و استخدامی مشخصی ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استرداد اتوبوس‌های توقیف شده رشت از سازمان اتوبوسرانی قزوین
سید محمد احمدی شهردار رشت، از استرداد اتوبوس‌های ناوگان شهری رشت که در سازمان اتوبوسرانی قزوین توقیف شده بود، خبر داد.
مسئولان مانع بی آبی کشاورزان شوند
نماینده، ولی فقیه در گیلان گفت: مسئولان جهاد کشاورزی و آب با همدیگر همکاری کنند تا امسال شاهد بلند شدن فریاد کشاورزان مبنی بر بی آبی و کم آبی نباشیم.
۹۹ درصد شهر‌های گیلان در وضعیت قرمز کرونایی است
به گفته دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به جز شهرستان رضوانشهر تمامی شهرستان‌های استان گیلان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.
کاراته ایران نیازمند وحدت و آرامش است
صوفی گفت: با توجه به مدت کوتاه باقی مانده تا بازی‌های المپیک، کاراته ایران به وحدت و آرامش نیازمند است. مطالبه گر باشیم نه سهم خواه و بدانیم راه مطالبه گری از سهم خواهی جداست و هرگز نمی‌توان خود را با تخریب دیگران به جامعه فهیم کاراته تعریف کرد.
۷۰ هزار خانوار روستایی بیمه حوادث شدند | راه اندازی سامانه جامع مالی دهیاری‌ها
پیرعلایی با اشاره به اینکه برای اولین بار در استان گیلان سامانه جامع مالی دهیاری‌ها راه اندازی شد، افزود: تمام دهیاری‌های استان از این سامانه جامع مالی استفاده می‌کنند.
گیلان در مسافرپذیری رکورد زد
براساس آمار‌های رسمی منتشر شده، تردد‌های بین استانی در روز گذشته به بیش از یک میلیون و ۸۶۵هزار وسیله نقلیه در محور‌های مواصلاتی کشور رسید که نسبت به روز قبل از آن پنج درصد رشد را تجربه کرد و همچنان استان‌های شمالی در این زمینه رکورددار هستند، البته در این میان نیز نام استان‌های اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد نیز به چشم می‌خورد که تردد‌های بسیار زیادی را در این ایام تجربه کردند.
تلاش منطقه آزاد انزلی برای مانع زدایی از تولید
در نخستین گام برای اجرای شعار سال ۱۴۰۰، هفت گروه کاری به بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی منطقه با حضور سرپرست، اعضای هیأت مدیره و معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی پرداختند.
۱۱۰ پروژه نیمه تمام در گیلان بهره برداری شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به شناسایی ۱۹۸ پروژه نیمه تمام در استان گفت: سال گذشته از این تعداد، ۱۱۰ پروژه نیمه تمام در استان به بهره برداری رسید.
چرا عابربانک‌های گیلان پول نقد ندارند؟
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: با پیگیری‌هایی که داشتیم در همین چند روز ۲۱ میلیارد تومان پول در عابربانک‌ها توزیع شد، فردا هم ۱۰ میلیارد تومان دیگر پول از طریق بانک مرکزی در عابربانک‌های استان توزیع می‌شود.
ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر به گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از مرز‌های زمینی و هوایی وارد گیلان شده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده مردم رشت وخمام در مجلس:
انتقال تیم پاس رشت را به تهران، پیگیری می‌کنم
آقازاده در پاسخ به خبرنگار دیارمیرزا در رابطه با انتقال تیم پاس رشت به تهران گفت: حتما در این مورد پیگیری‌ها انجام خواهد شد.
لزوم تسریع در رفع موانع احداث دهکده تفریحی توریستی تورسنگ گالشکلام چمخاله
مهرابی اظهار کرد: دهکده تفریحی توریستی تورسنگ گالشکلام چمخاله دارای پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد است و ۴۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
خودرو‌های شخصی امکان سفر به شمال را ندارند
معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه طبق آخرین ابلاغیه‌های وزارت بهداشت محدودیت سفر به استان‌های شمالی همچنان برقرار است، گفت: خودرو‌های شخصی امکان سفر به استان‌های شمالی را ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خودرو‌های شخصی امکان سفر به استان‌های شمالی را ندارند
معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه طبق آخرین ابلاغیه‌های وزارت بهداشت محدودیت سفر به استان‌های شمالی همچنان برقرار است، گفت: خودرو‌های شخصی امکان سفر به استان‌های شمالی را ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نقش مهم منطقه آزاد انزلی در توسعه صادرات استان
استاندار گیلان در دیدار با مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی را تشریح و خبر از تداوم انجام فعالیت‌های عمرانی در این منطقه داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارزش ۳۵ هزار میلیاردی ملک؛
ابطال سند جعلی پادگان حسن رود
با حضور مسوولان دستگاه قضا در گیلان، سند جدید پادگان نیروی دریایی حسن رود بندرانزلی صادر و سند جعلی باطل شد.
شناسایی ۵۰ بنای تاریخی توسط حوزه بازآفرینی در رشت
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری رشت از بسته‌های تشویقی برای مالکان بنا‌های تاریخی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده، ولی فقیه:
گیلان فقر مدیریتی دارد
نماینده، ولی فقیه در گیلان به ظلم نسبت به مردم این استان به دلیل کم توجهی به زیربنا‌ها طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: فقر مدیریتی در گیلان داریم.
نقوی در جلسه شورای اداری سازمان منطقه آزاد انزلی:
ضرورت بهره از ظرفیت‌های قانونی برای دستیابی به راهبرد‌های توسعه‌ای
سید مهدی نقوی، سرپرست سازمان در جلسه شورای اداری این سازمان با تبریک عید مبعث پیامبر اعظم (ص) از تلاش‌ها و اقدامات موثر دکتر مرتضی بانک، دبیر پیشین مناطق آزاد قدردانی به عمل آورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اجازه نمی‌دهیم یک سانتی متر هم از تالاب کیاکلایه آسیب ببیند!
حیدری با بیان این مطلب که دیگر اجازه نخواهیم داد یک سانتی متر از تالاب کیاکلایه دستخوش آسیب شود افزود: این تالاب ۱۴۰ هکتار وسعت دارد.
کاهش ۶۰ میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد سفیدرود
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در گفتگویی تلفنی با خبر شبکه باران ذخیره فعلی سد سفیدرود اندکی کمتر از سال گذشته در مدت مشابه اعلام کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل