پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
یعنی چی آمادگی فنی برای اجرای راه آهن رشت آستارا وجود ندارد جناب خادمی ؟ بچه گیر آوردی یا خودت را خیلی گنده دیدی؟
خیرالله خادمی بیان داشته است که در سفر اخیر هیات روسی به ایران موضوع انعقاد قرارداد اجرایی راه آهن رشت آستارا در کمیسیون مشترک مطرح نشد. از آنجایی که هنوز آمادگی فنی برای اجرای پروژه وجود ندارد، از این رو، موضوع در کمیسیون مشترک هم مطرح نشد و به زمان دیگری موکول شد.سوال اینجاست که منظور ایشان از وجود نداشتن آمادگی فنی چیست؟ بلاتکلیفی دو دهه‌ای پروژه ریلی رشت - آستارا، حجم زیادی از جریان سازی اقتصادی و تجاری اوراسیا در این مسیر را سرگردان کرده و حال باید منتظر بود و دید این پروژه با حضور روس ها به سرانجام می رسد؟ بزرگراه بندر فاو عراق راه بیفتد، عملا اهمیت راهبردی این خط اهن به نصف می رسد. می فهمی چی می گی جناب خادمی؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار درباره شیوع بیماری بومی «فاسیولیازیس» (اثر انگل «فاسیولا») در گیلان در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ + توضیح درباره زنجیره انتقال چهار حلقه‌ای بیماری
دکتر محمود رضوانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در آستانه ماه رمضان و تعطیلات نوروزی هستیم، از مردم خواست حتما سبزیجات را قبل از مصرف ضدعفونی و گندزدایی کنند و تاکید نمود که موقع پاک کردن سبزیجات محلی حتما از دستکش استفاده شود.علت این هشدارها و تاکیدات، پیشگیری از بیماری بومی «فاسیولیازیس»( اثر انگل «فاسیولا») است که طی چند هفته اخیر شاهد موارد اندکی از ابتلا بودیم. این بیماری طی چهار مرحله به انسان می رسد. منشا اولیه آن نشخوارکنندگان حلال گوشت بوده، حلقه دوم، ورود انگل به محیط زیست است.در حلقه سوم، انگل وارد بدن نوعی خلزون شده و در نهایت بدلیل تماس حلزون با سبزیجات تازه و استفاده انسان از این سبزیجات، وارد بدن انسان می شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احتمال خشک شدن تالاب انزلی تا ۳۵ سال دیگر با تداوم وضع موجود
نتایج یک پژوهش علمی در وبسایت «ایی‌او‌اس» وابسته به اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا، نشان می‌دهد که تالاب انزلی ممکن است تا سال ۱۴۳۸ خشک شود. به گفته این پژوهشگران با گسترش تغییرات اقلیمی در جهان، تالاب‌ها در برخی از کشور‌ها با سرعت بیشتری در حال خشک شدن هستند.تالاب انزلی در شمال ایران، مکانی است که ۹ رودخانه اصلی به دریای خزر می‌رسند. این تالاب، از بزرگترین تالاب‌های آب شیرین جهان محسوب می‌شود که دارای دست‌کم ۱۵۰ گونه از پرندگان ساکن و مهاجر است.
برنامه ریزی برای افتتاح آزادراه رودبار -منجیل و راه آهن رشت- کاسپین، با حضور رئیسی قبل از اتمام سال ۱۴۰۲+ شکست مافیای زیتون و معطلی میلیون‌ها نفر در سال
در سفر اول رئیسی به استان گیلان ۲۰ همت پروژه در بخش‌های مختلف تعریف شد که ۲/۴ همت آن در آزادراه و راه آهن رشت - کاسپین هزینه شد؛ دو پروژه‌ای که در هفته‌های آینده و قبل از اتمام سال ۱۴۰۲، به بهره‌برداری می‌رسد. بر اساس گزارش استاندار، از مجموع ۲۴ همت پروزه‌های تعریف شده، بیش از ۱۴ همت پروژه در دهه فجر امسال افتتاح شد و ۱۰ همت پروژه عمرانی و توسعه‌ای نیز در هفته‌های پیش رو با حضور رئیس جمهور در استان به بهره برداری می‌رسد. نکته جالب در پروژه‌های افتتاحی، اتمام آزاد راه رودبار-منجیل است. موضوعی که به اعتقاد بسیاری از منتقدین با دخالت مافیای زیتون به تاخیر انداخته می‌شد و هر سال، وقت میلیون‌ها مسافر و ساکنین استان گیلان تلف می‌شد. سوال اینجاست که آیا زمان مناسب برای تکمیل پرونده و دادگاهی کردن مافیای زیتون با مشارکت بخش خصوصی و صاحبان نفوذ محلی، مدیران دولتی استان در سطح شهرستان و استان و در نهایت، نقش پوشیده برخی از نمایندگان مجلس ادوار، فرا نرسیده است؟ اگر این کار صورت نگیرد، دهن کجی بزرگی به ماهیت انقلابی، اسلامی و جمهوریت جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته است. اتلاف زمان و زندگی چندمیلیونی افراد برای فروش چند صد میلیارد تومانی؟! سلام آقای دادستان، صبح شما بخیر و شادی. سلام سازمان بازرسی، عافیت بعد از خواب ان شاالله. سلام بر بازرسی ریاست جمهوری و جناب درویشی عزیز. سلام بر حقوق اساسی، حقوق شهروندی، حقوق اداری و حقوق عامه. سلام بر دیوان عدالت اداری و ماده ۱۲۰ قانون جدید.
دانشکده فنی شرق گیلان برای همیشه تعطیل می شود؟
پس از عدم پذیرش دانشجوی جدید در سال تحصیلی جاری (۱۴۰۲)، شنیده‌ها از موافقت با انتقال محل تحصیل دانشجویان فعلی به دانشگاه گیلان حکایت دارد تا زمزمه‌های بسته شدن دائمی این مرکز آموزشی رنگ واقعیت بگیرد. دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان که در سال ۹۲ به عنوان یکی از دانشکده‌های دانشگاه گیلان در شهر واجارگاه از توابع شهرستان رودسر شروع به فعالیت کرد، شنیده می‌شود قرار است برای همیشه تعطیل شود.
چه خبر از سدهای در حال ساخت گیلان:
بازدید محرابیان از دو سد در حال ساخت استان گیلان
علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، در روز پنجشنبه در سفر به گیلان با همراهی استاندار و جمعی از مسئولان از سد‌های مخزنی شفارود در شهرستان رضوانشهر و سد مخزنی پلرود رودسر بازدید کرد؛ عملیات اجرایی احداث سد مخزنی شفارود در شهرستان رضوانشهر با حجم مخزن ۵۲ میلیون مترمکعب با استفاده از تسهیلات بین‌المللی فاینانس خارجی از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ آغاز شد. سد مخزنی پلرود رودسر با هدف تنظیم آب رودخانه پلرود به عنوان دومین رودخانه بزرگ استان و استفاده از آن برای تامین نیاز آبی بالغ بر ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی منطقه (پلرود و شلمان رود) در حال اجرا بوده و در حال حاضر دارای ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی است.
بدعت عجیب فرماندار رودبار در انتخابات پیش رو و ادعای گزینش کاندیداها + درخواست توضیح از استاندار برای درگیری دو فرماندار
محمد صالح ضیایی فرماندار پیشین رودبار خطاب به وزیر کشور و استاندار گیلان می گوید،اینکه فرماندار بیاید از پشت میز بلند شود، من را به عنوان داوطلب انتخابات مجلس از اتاق بیرون کند، کت در بیاورد و بخواهد من را بزند، برای یک فرماندار، زشت است. فرمانداری که در حال حاضر در رودبار حضور دارد از نظر من صلاحیت برگزاری انتخابات بر اساس عدالت را ندارد. کسی که شاخص اصلی را ندارد و جانبداری می‌کند نمی‌تواند انتخابات را برگزار کند. آقای وحیدی وزیر کشور و استاندار باید این موضوع را بررسی و پیگیری کنند و .... . اینها صحبت فرماندار سابق بود، اما با قید فوریت درخواست توضیحات استاندار گیلان و وزیر کشور در این خصوص را داریم.
روایت وزیر کشور،دادستان و فرمانده نیروی انتظامی گیلان از دستگیری عامل جنایت در کمپ ترک اعتیاد لنگرود + آقایان مدعی اتصالی سیم و آتش گرفتن بخاری کجا تشریف دارند؟
جنایت مرگبار کمپ ترک اعتیاد لنگرود با دستگیری مجرم وارد فاز جدید گردید. موضوعی که می تواند برای مدیران کوته بین درس عبرتی باشد برای افزایش خویشتن داری و پرهیز از قضاوت های سطحی و کم اساس. برخی از مدیران در ساعات اولیه این حادثه، صحبت از آتش گرفتن پرده و بخاری و یا اتصال سیم های برق می کردند. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، از ابتدای داستان، لزوم نظر داشت به سناریوی عامدانه بودن جریان را مطرح نمود. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، مجدد خدمت خانواده های داغدار این حادثه دردناک، عرض تسلیت داشته و از خداوند منان آرزوی صبر برای بازماندگان دارد.
ناترازی صادرات و واردات دریایی در گیلان :
حجم سنگین واردات نسبت به صادرات در مجتمع بندری انزلی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه طی هفت ماهه امسال در مجموع یک میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۹۴ تن تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری انزلی صورت پذیرفته از ۲۰۰ هزار تن صادرات و ۹۴۰ هزار تن واردات خبر داده است. شاید علت این امر را بتوان در چند حوزه محدودیت کشورهای مورد تماس با بندر انزلی و ضعف زیرساخت راه آهن استان برای بهره گیری از توانمندی های حمل و نقل ریلی دانست. سیاستگذاری منجر به توسعه صادرات بواسطه توسعه شرکای تجاری فرامنطقه ای ، تسهیل در حمل و نقل کالا و خدمات به استان و ایجاد جاذبه های مادی برای صادر کنندگان از این بندر، می تواند بنوعی در دستور کار استانداری قرار گیرد. تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری انزلی از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ درصد بیشتر از پارسال بوده است.
اجرای طرح ویژه برخورد با موتورسیکلت های سنگین، فاقد پلاک، پلاک مخدوش و راکبین بدون گواهینامه + لازم اما بشدت ناکافی
سرهنگ امیر طالبی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از اجرای طرح ویژه برخورد با موتورهای سنگین، فاقد پلاک، پلاک مخدوش و راکبین موتورسیکلت فاقد گواهینامه خبر داد. طرحی مناسب اما ناکافی. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در خصوص ضرورت ساماندهی فوری موتور سواران در کشور هشدار امنیتی می دهد. چنانچه این هشدار نادیده گرفته شود، در موقع اغتشاشات بخشی از همین طیف که احساس عدم نظارت کافی و ناتوانی دولت و نیروی انتظامی( با تاکید بر پلیس راهور) برای نظارت می کنند، میدان داری خواهند کرد. قصد جریان سازی نداریم، اما هشدار جدی است.
اسامی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان به تفکیک شهرستان
از ۱۱۸۱ داوطلبی که برای شرکت در انتخابات مجلس در گیلان پیش ثبت نام کرده بودند، تنها ۶۸۳ نفر ثبت نام نهایی کردند؛ به عبارتی دیگر ۴۹۸ نفر یا در همان مرحله پیش ثبت نام تایید نشدند و یا در میانه راه از شرکت در انتخابات مجلس منصرف شدند. با این حال آمار‌ها حاکی از افزایش ۴۶ درصدی داوطلبان نسبت به دوره گذشته است. از طرف دیگر، شاهد ثبت نام هر ۱۳ نماینده فعلی گیلان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس هستیم؛ البته در این میان سیدکاظم دلخوش نماینده فعلی صومعه سرا در اقدامی جالب توجه از حوزه انتخابیه رشت و خمام ثبت نام کرده است.
حمله پوشالی به استاندار گیلان توسط جبهه پایداری به اسم مردم گیلان؟
نامه‌ای مثلا نامه سرگشاده توسط جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی گیلان خطاب به وزیر کشور درباره تغییر استاندار در برخی رسانه‌ها منتشر شده است. نامه‌ای پوشالی که با طرح مشکلات ادواری و سنواتی استان، قصد زیر سوال بردن استاندار خادم را دارد. نکته جالب داستان، سو استفاده از نام مردم شریف گیلان در این خصوص است. به حاکمیت محترم جمهوری اسلامی ایران در خصوص تندروی‌ها و اعمال سلیقه پایدارچی‌ها، هشدار مشفقانه می‌دهیم. نکند خدای ناکرده با برخی کاهش حساسیت‌ها، در چند سال اینده بشود انچه که نباید بشود. متن نامه جهت قضاوت در ادامه متن اورده شده است. قضاوت منصفانه با شما.
ماجرای فروش دو ملک بزرگ مجتمع دخانیات گیلان به بهانه طرح مولدسازی، صدای بسیاری از کارشناسان و حتی پرسنل و کارگران دخانیات استان را درآورده است.
علی رغم مخالفت های استاندار و نمایندگان گیلان؛
یک غیربومی مدیرعامل منطقه آزاد انزلی می شود
با وجود مخالفت‌های استاندار و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی، محمدسجاد سیاهکارزاده با حکم معاون اول رئیس جمهور، به عنوان عضو موظف هیات مدیره منطقه آزاد انزلی انتخاب شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چشم پزشک گیلانی ملک ۴ هزار میلیارد ریالی خود را به نظام سلامت بخشید
«محمدصادق پیروز» چشم پزشک حاذق کشورمان در راستای توسعه مشارکت، تقویت اعتماد و امید ملک ۴ هزار میلیارد ریالی خود در خیابان آرژانتین تهران را به نظام سلامت شهرستان لاهیجان هدیه کرد. ایشان با گشاده دستی تمام اندوخته و سرمایه‌های کسب کرده خود طی یک عمر فعالیت پاک در طبق اخلاص گذاشت و در دیدار تابستان امسال خود با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نظام سلامت استان بخشید تا برای ارتقای نظام آموزش، بهداشت و درمان مردمان شهر و استان خود هزینه شود.
کذب گویی رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی درباره مکانیزه بودن صد درصدی برداشت شالی
کریم ذوالفقاری رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی مدعی شده است که با ورود تکنولوژی، ۱۰۰ درصد برداشت حوزه شالی مکانیزه است. گویا ایشان اصلا آشنایی با زارعت برنج و وضعیت کشاورزی شمال کشور ندارد. اولا عموم مزارعی که می توانند از کمباین استفاده کنند، مزارعی هستند که طرح یکپارچه سازی در آنها انجام شده و مزرعه از نظر شکل ظاهری دارای شکل هندسی بوده و برخوردار از راه دسترسی است. ثانیا ، کمباین وارد مزارعی می تواند شود که میزان خاصی از سفتی خاک را داشته باشند( اصطلاحا لپه و باتلاقی نباشند). لفظ صد درصدی مورد استفاده ایشان در بهترین حالت می تواند به پتانسیل های بالقوه اشاره داشته باشد نه شرایط واقعی. در خصوص نشا مزارع نیز باز کذب گویی نموده و سطح بهره گیری از نشا مکانیزه با تیلر ، بشدت پائین تر از سطح برداشت مکانیزه با کمباین است. نکته پایانی اینکه، این موارد در سال های پیش اتفاق افتاده ، چه ارتباطی با دوره عملکردی ایشان دارد؟ بار پیش درخصوص انقلاب در صنایع تبدیلی به ایشان هشدار مشفقانه داده بودیم. تکرار برای بار سوم، مسلما از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی پیگیری خواهد شد.
جمع آوری ۱۰۵ سرعت گیر در محور‌های گیلان + آیا نباید مدیران کل ادوار اداره کل راه و ترابری را به دادگاه کشاند و مطالبه خسارت کرد؟
مسعود کاظمی معاون عمرانی استاندار گیلان مدعی شده است که طی دو ماه گذشته تعداد ۸۲ رشته سرعتگیر و سرعتکاه فاقد مجوز و غیر ضرور در محور‌های برون شهری و تعداد ۲۳ رشته در محور‌های درون شهری استان جمع‌آوری شده است. باید پرسید که چقدر مردم گیج و منگ و کم اطلاعی داریم که مدیران کل ادوار راه و ترابری گیلان را به دادگاه نمی‌کشند و مطالبه خسارت نمی‌کنند. کدامیک از شهروندان گیلانی و مسافران سفر کرده به گیلان تجربه ناخوشایند خسارت مستقیم و غیرمستقیم در برخورد با سرعت گیر‌ها را نداشته اند. در این خصوص وقوع قصور، تقصیر، اهمال و ترک فعل، امری مسلم بوده و می‌بایست کلیه مدیران مرتبط از سطح استاندار تا مدیرکل راه و ترابری استان و شهردار‌های شهرستان‌ها را به دادگاه کشید و دو نوع پرونده حقوقی و کیفری برای آن‌ها باز کرد. دانشجویان ترم دوم رشته حقوق هم می‌دانند از چه نکبتی حرف می‌زنیم و چطور باید با بعضی‌ها با قانون حرف زد و وادارشان کرد که برای حقوقی که می‌گیرند، متعهدانه کار کنند.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان اعلام کرد:
آسیب دیدن ۴۰۰۰ خانه از سیلاب آستارا
امیر مرادی، با اشاره به بارش سنگین باران طی ۷۲ ساعت گذشته در استان گیلان و وقوع سیلاب در شهرستان آستارا، اظهار کرد: در حال حاضر آب، برق و گاز همه مناطق متاثر از سیلاب در آستارا وصل شده است. مدیرکل مدیریت بحران گیلان از خسارت سیل به ۶ خیابان اصلی شهر آستارا شامل شالیزار، رستمیان، خلیل سرا، کشاورز، عباس آباد و حافظ خبر داد.وی، بیش از ۴۰۰۰ خانه را تحت تاثیر ورود سیلاب، عنوان و اضافه کرد: ۱۳۰ خانوار را اسکان دادیم و هم روز گذشته و هم امروز ۲۰۰۰ پرس غذای گرم را بین آسیب دیدگان ناشی از سیل توزیع کردیم که با محوریت هلال احمر و ستاد اجرایی بوده است.
وزیر اقتصاد به خاطر تورم استیضاح نشد، ولی به خاطر انتصابات تهدید شده است!
جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و خمام در مجلس منتقد انتصاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی (سجاد سیاهکارزاده) شده و وزارت اقتصاد نهاد‌های بالادستی مناطق آزاد را تهدید به تحقیق و تفحص کرده است. وی گفته است «بدترین مدیریت در منطقه آزاد انزلی در طول تاریخ مناطق آزاد در زمان وزارت آقای خاندوزی بوده است». خاندوزی وزیر اقتصاد به خاطر تورم و عدم رشد تولید کمتر مورد سوال و انتقاد قرار نمایندگان قرار گرفته تا انتصابات! بسیاری تورم بالا را نشانه عملکرد ضعیف وزیر می‌دانند، اما نماینده مجلس تنها وقتی او را زیر تیغ تهدید می‌برد که مدیری خلاف انتظارشان منصوب شود.
تکمیل پروژه فاضلاب انزلی، نیازمند ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان، بر اهمیت تالاب انزلی به لحاظ زیست محیطی و اولویت اجرای پروژه‌های تصفیه فاضلاب شهر‌های منتهی به تالاب شامل رشت، صومعه سرا، فومن و انزلی تاکید کرد.
وعده های آقای استاندار دردی از برنجکاران گیلانی دوا نمی کند!
استاندار گیلان گفت: «دستور دادیم هیچ‌گونه برنج خارجی و داخلی اصلا و ابدا از مرزهای اردبیل، رودبار و رودسر وارد گیلان نشود بلکه فقط باید از استان خارج شود.» آن‌چنان که پیداست واردات بی‌رویه برنج در ماه‌های اخیر، ضربه سنگینی به اقتصاد کشاورزان گیلانی زده و وضعیت برنج و برنج‌کاران گیلانی به قدری وخیم است که بعید به نظر می‌رسد این وعده استاندار هیچ دردی از آن‌ها دوا کند.
تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای گیلان بدون حضور مدیران استانداری+ وعده مدیر جدید برای پایان دادن به «خط قرمز» صداوسیما!
مراسم تودیع محمدباقر باقرزاده و معارفه تقی ربانی مدیرکل جدید صداوسیمای گیلان با حضور معاون امور استان‌های صداوسیما در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شد. نکته عجیب مراسم عدم حضور استاندار گیلان و حتی معاون سیاسی امنیتی در جلسه بود. با این حال آیت الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در استان در برنامه حاضر شد.
بحث و جدال بر سر انتخاب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی
خبر‌ها حاکی از آن است فردی که در دوران تصدی سعید محمد دبیر معزول شده شورای عالی مناطق آزاد کشور بعنوان عضو غیر موظف سازمان منطقه آزاد انزلی به مدت سه سال منصوب شده است، سودای مدیر عاملی سازمان منطقه آزاد انزلی را در سر دارد.
انتقاد نماینده مجلس ازعدم کارایی آبفا گیلان در شهرستان رودسر
محمد صفری ملک نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به مشکلات آبی حوزه‌های نمایندگی خود گفت: برای رفع مشکلات آبی رودسر و املش، هفت میلیارد تومان در اختیار اداره کل آب و فاضلاب گیلان قرار داده شده، اما تاکنون عملکرد مثبتی از این اداره دیده نشده است.
اطلاعیه اداره کل ارشاد گیلان درباره برکناری رضا ثقتی؛
ورود بی ربط و شائبه ساز اداره کل ارشاد گیلان در ماجرای مدیرکل خاطی
واقعا برای افکار عمومی جای سوال است که چرا هر موضوع و رسوایی را قصد داریم به دشمنی خیالی ربط داده و با برچسب زنی ، مثلا در سایه امن قرار بگیریم. مدیر یک مجموعه خطای خاصی نموده و برکنار شده و پرونده در سه مسیر امنیتی و قضایی و اداری در حال پیگیری است. اداره کل ارشاد گیلان بجای انتشار بیانیه پوزش طلبی ، دم از سو استفاده خناسان می زند؟ جمع کنید این کاسه چه کنم چه کنم فرار به جلو را . تا کی منتظر باید بود که رویه درست رفتار در مدیریت بحران را بیاموزید؟ حیف حقوق ماهیانه ای که به نویسنده و تائید کننده این بیانیه پرداخت شده است؟ توصیه راهبردی اینکه پوزش نامه ای را برای رخداد پیش آمده برای افکار عمومی تهیه نموده و ضمن بیان عذرتقصیر ، به شفافیت تمام بفرمائید درس های گرفته شده از واقعه تلخ قبلی چه چیزهایی بوده و چه مکانیزم ها و روش های نظارتی برای کاهش وقوع احتمالی چنین جریاناتی پیش بینی شده است. اگر بعنوان مدیر بالادست نویسنده و تائید کننده بیانیه ارشاد بودیم. تکلیف می نمودیم که سه صفحه بنویسند ادب ،آداب دارد.
یادداشت و دیدگاه ها
حاجی رودباری بودن سخت است!
یادداشتی از رضا حقی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
بازخوانی ماجرای غم انگیز دختر اشکانی در املش
لیارسنگ بن دهکده پر رمز و راز رانکو:
آیا نمایندگان گیلان در خبرگان رهبری تغییر می کنند؟
از آزمون دوباره امام جمعه فعلی رشت تا احتمال انصراف آیت الله قربانی؛
چند بحران در ایران میانگین طلاق را بیشتر کرده است!
درباره افزایش آمار طلاق در ایران و گیلان؛
نقد و بررسی
آقای وزیر ارشاد ما زن پسریم !؟ + کجاست سهم ۳۰ سینمای تاسیسی در گیلان؟
وزیر فرهنگ گفتند، مشغول احداث هزار سالن سینما هستیم؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل