پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
چهار عضو شورا علیه علوی؛
استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد
طرح استیضاح سید امیر حسین علوی شهردار رشت با چهار رای موافق اعلام وصول شد.
در ۵ سال گذشته ۸۱ مدیر و شهردار متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند
بازرس کل گیلان در آخرین نشست خبری خود در رشت با تشریح عمده‌ترین اقدامات ۵ سال گذشته‌ی بازرسی در استان گفت: در این مدت ۱۳۹ فقره پرونده‌ی قضایی از دستگاه‌های دولتی و دستگاه‌های عمومی غیر دولتی در استان تشکیل شده و ۸۱ مدیر و شهردار متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
تولید روزانه ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان و پیشتازی در تولید سرانه زباله در کشور
مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه این استان بزرگترین تولید کننده زباله است، گفت: روزانه دو هزار و ۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سخنرانی «مداح مالک متروپل» با بلیت‌های نجومی در رشت!
هنوز چند روز از حادثه ساختمان متروپل نمی‌گذرد که همین آقای انوشه برای مالک آن چنان نوشابه‌ای باز کرد که نمونه آن کم سابقه است. وی از «بصیرت، کارآمدی، لیاقت، توانمندی، مدیریت و درایت» آقای عبدالباقی تقدیر کرده بود و بعد از حادثه گفته بود که هیچ آشنایی با این «عزیز دل» نداشته است. آقای انوشه حتی بابت آن ویدئو حاضر به عذرخواهی نیزنشده است و مشخص نیست چطور باید برای سخنرانی کسی بلیت خرید که از افراد بدون هیچ گونه آشنایی قبلی تعریف و تمجید شاهانه می‌کند.
دفینه یابی در کنار تک درخت بالای آبشار ورزان سوباتان گیلان!
۲۵ اسفند ۱۴۰۰ بود که تک نخل ساحل درک شهرستان زرآباد در منطقه آزاد چابهار یک شبه از منظره کویری کنار ساحل دریای عمان حذف شد. هر چند همان زمان به مقصریابی اکتفا شد تا چندی بعد در شمال ایران شاهد یک رویداد تلخ از همان جنس باشیم. آبشار ورزان در نزدیکی ییلاق سوباتان (نعله چولی) شهرستان تالش مورد هجومی دیگر قرار گرفته است.
مردم کاملا حق دارند، ۴۳ سال از انقلاب گذشته است نبایستی سفر‌ه‌های‌شان کوچک و برچیده شود
خلیل بهروزی‌فر نماینده مردم فومن و شفت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مردم کاملا حق دارند، چون ۴۳ سال از انقلاب اسلامی گذشته است نبایستی سفر‌ه‌های‌شان کوچک و برچیده شود و متناسب با درآمدی که مردم دارند باید برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کرد. باند‌های مافیایی از ابتدا در بدنه دولت وجود داشته است. این باند‌ها همان ارتباط را چه در حوزه قاچاق، ارز و کالا نیز با بیرون دولت دارند و همچنان در حال مقاومت هستند و حال بخش عمده‌ی این نارضایتی‌ها از سوی باند‌های مافیایی است.
پشت پرده آتش سوزی‌های سریالی تالاب انزلی کیست؟ هشدار زمین خواری!
کارشناس محیط زیست گفت: بسیاری از آتش‌سوزی‌ها با انگیزه‌های دلالی زمین ایجاد می‌شود، اما دستگاه‌های قضایی باید برای بررسی بیشتر این مسئله وارد عمل شوند.
بجای المان ورودی شهر رشت، سرعت گیر‌های مزخرف شهرتان را سامان بدهید؟
احمدی نژاد عبارت معروفی داشت به این مضمون که بابا جون‌ها اب رو بریزید جایی که می‌سوزه؟ شما هم بودجه رو بریزید جایی که اولویت داره نه جایی که بشه راحت‌تر؟!. آره رفقا. گند اثرات تخریبی سرعت گیر‌های جاده‌ای درون و برون شهری رشت به حدی درآمده که عاملی برای تمسخر توانمندی شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان شده است. می‌دانید روزانه چقدر فحش نصیب تان می‌شود؟ اگر اطلاع ندارید یک نظرسنجی ساده از مسافرانی که از رشت خارج می‌شوند (خروجی شهر به سمت لاهیجان) و مسافرانی که از گیلان خارج می‌شوند (عوارضی امام زاده هاشم)، حقیقت را بر شما معلوم خواهد کرد. خجالت بکشید ا این حد اهمال و تظاهر و فعالیت غیر اولویت دار.
وضعیت بحرانی فرونشست زمین در کشور؛
گیلان، تنها استان امن کشور در بحث فرونشست
معصومه آمیغ رییس اداره ترازیابی دقیق سازمان نقشه برداری کشور گفت: در کشور ما در اکثر استان‌ها فرونشست زمین در حال وقوع است و تنها استان گیلان از این پدیده مستثنی است و حتی در استان‌های شمالی کشور مانند مازندران و گلستان نیز شاهد فرونشست هستیم و در استان‌های جنوبی که در کنار خلیج فارس هستند نیز این فرونشست‌ها قابل مشاهده است و استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی به شدت درگیر فرونشست زمین هستند و شدت فرونشست زمین در استان‌های کرمان و یزد نیز به بالا است.
تحصن در سراوانِ گیلان؛ دستگیری ۲۲ نفر و مصدومیت ۵ پلیس
اهالی سراوان این روز‌ها مطالبه‌ای واحدی دارند و یک‌صدا «نه» بزرگ به ورود زباله به سراوان گفته‌اند، مقاومتی که صدای آن تا وزارت کشور نیز رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نگرانی باغداران گیلانی از پوسیده شدن ۱۰۰ هزار تن کیوی در سردخانه‌های گیلان
به گفته برخی از کیوی‌داران استان گیلان، بیش از ۱۰۰ هزار تن کیوی در ۸۵ سردخانه گیلان به دلیل‌عدم صادرات به کشور‌های هدف به خاطر جنگ میان اوکراین و روسیه ذخیره شده و در حال پوسیده شدن است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محکوم شدن سه مدیر سابق شهرداری رشت به جرم تخلف در ساماندهی پسماند سراوان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان گفت: با اقدام دستگاه قضایی برای مدیران سابق و متخلف در حوزه ساماندهی پسماند پرونده‌ای تشکیل شد؛ برای ۳ مدیر سابق شهرداری رشت تاکنون حکم قطعی قضایی صادر شده و پرونده‌ها در مرحله اجرای حکم قرار دارد.
در حاشیه انتصاب مشاور جدید استاندار گیلان؛
مشاور در ایران به بوقچی مدیر تبدیل شده است!
در خبر‌ها آمده است با حکم استاندار گیلان، مجتبی صولتی عنوان مشاور فرهنگی اجتماعی استاندار منصوب شده است.
ادامه اعتراض مردم سراوان گیلان به انباشت زباله در این منطقه + دست رد مردم به سینه فرماندار
مردم سراوان امروز هم برای جلوگیری از ورود زباله به این منطقه تجمع کردند. دیشب ۱۵۰ تا ۳۰۰ نفر از مردم منطقه در محل انباشت زباله تجمع کردند و وقت اذان مغرب هم همانجا افطار کردند و این تجمع تا نزدیک سحر به ۵۰ نفر رسید.
اعلام جرم علیه شهردار رشت به دلیل هزینه از محل بیت‌المال
رئیس شورای شهر رشت گفت: با توجه به اقدام خلاف قانون شهردار رشت مبنی بر واگذاری ملک شهرداری به شورای اسلامی شهرستان رشت علیه وی در دستگاه قضا اعلام جرم شده است.
وضعیت بحرانی سراوان و تعطیلی تصفیه خانه شیرابه +فیلم
هم استانی‌های عزیز این مشکل فقط مختص مردم منطقه سراوان نیست و هر مشکلی در استان گیلان در هر منطقه‌ای مختص به کل مردم گیلان می‌باشد و این درد کل مردم گیلان است، چون همه ما داریم از محصولات کشاورزی این استان و از آب این استان استفاده میکنیم، یکی از موارد مهم آمار بالای سرطان در این استان منشأ اش همین دپوی زباله در لندفیل سراوان است. مردم منطقه سراوان کلی از عزیزانشان را در این چند سال اخیر بخاطر بیماری‌های ریوی و کبدی و کلیوی و... از دست دادند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از توسعه کشاورزی هسته‌ای در گیلان تا پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان
احمدی سنگری با تاکید بر اینکه برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان چهار هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است گفت: اعطای تسهیلات و حمایت‌های مالی از شرکت‌هایی به عمل آید که در حوزه دانش بنیان موفق بوده و اشتغال آفرینی بیشتری را به همراه دارند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان؛
طرح توسعه ۵۰ هکتاری شهرک صنعتی شفت
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: شهرک صنعتی شفت هم اکنون دارای ۴۸هکتار مساحت است که تاکنون ۱۵۸ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد که در قالب این قرارداد‌ها ۲۹هکتار زمین واگذار شده است.
آقای ماکان پدرام مثلا اسمت مدیرکل است، برای سرعت گیر‌های غیرمجاز و غیر قانونی چه کردی؟ گیلان صرفا آزاد راه و راه آهن نیست؟
چنان با بی خیالی و عدم خجالت از آزاد راه و راه اهن حرف می‌زند، تو گویی که اسمش مدیرکل راه و شهرسازی استان نیست؟ بار‌ها به تو و امثال تو در خصوص وضعیت نامیمون سرعت گیر‌های جاده‌های گیلان (شما بخوانید کپه‌های مرگ و تباهی) تذکر رسانه‌ای داده شد؟ اما گویا گوشت شنوا نبوده و یا در اولویت کاریت نیست؟ آقای مدیرکل تمایل به حضور در دادگاه دارند؟ بعد از چندین نوبت سخن مشفقانه گفتن، امیدواریم از صراحت گفتار رنجیده نشده باشید. منتظر دریافت توضیحات هستیم.
مطالبه جامعه محلی قلعه رودخان از مدیران
مدیریت منطقه قلعه رودخان بر چهار محور توسعه اقتصادی، توسعه اجتماعی، توسعه فرهنگی، محیط زیست استوار خواهد بود.
بزرگترین مافیای زباله‌ خود استانداری‌ است
حجت‌الاسلام صفری ملک میان با بیان اینکه در گیلان به هیچ عنوان مدیریت شهری وجود ندارد از نحوه هزینه کرد اعتبارات مدیریت پسماند به شدت انتقاد کرد و گفت: با سیاسی‌کاری‌ها هیچ وقت شهرما و استانمان رشد نمی‌کند.
یار دیرین عباسی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان می‌شود؟
در حالی که انتقادات زیاد و مختلفی نسبت به انتصابات اسدالله عباسی، استاندار گیلان از سوی گروه‌ها و جریانات سیاسی وارد آمده است، اما به نظر می‌رسد تصمیمات بحث برانگیز عباسی پایانی ندارد!
ادعای هزینه یک میلیارد دلاری ساخت راه آهن رشت-آستارا
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هزینه یک میلیارد دلاری اتصال قطعه ریلی رشت به آستارا گفت: در حال حاضر با حمل و نقل ترکیبی بار مورد نیاز فنلاند از هند را از خاک ایران جابه جا می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با وجود کثرت دستگاه‌های نظارتی، باز هم خلاء نظارتی در استان وجود دارد
نماینده، ولی فقیه در گیلان در دیدار با مدیرکل جدید سازمان صمت گیلان دیدار و بر لزوم تشدید نظارت‌های حوزه بازار و تولید تأکید کرد و گفت: باید ضمن اشراف به بخش‌های مختلف، مشکلات را با جدیت حل و فصل کرد.
حسن کربلایی: پولی ندارم بابت پرداخت و آمادگی رفتن به زندان را دارم
حسن کربلایی فعال سیاسی اصولگرا و دبیر حزب موتلفه اسلامی از محکومیت مالی خود به دلیل شکایت کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا در مجلس خبر داد و نوشت به دلیل آنکه توان پرداخت محکومیت مالی را ندارد به زندان می‌رود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
کارزار مردمی برای حفاظت و حراست از کارخانه ابریشم کشی
ثبت ملی باغ و کارخانه ابریشم کشی امین الضرب؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل