پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ائمه جمعه یاد بگیرند تحلیل کنند و از برچسب زدن فاصله بگیرند
هنوز چند روزی از معاهده چین و دیدار اخیر رئیس جمهور از روسیه نگذشته است که شاهد برچسب زدن‌های معمول توسط ائمه جمعه هستیم. رسول فلاحتی امام جمعه محترم رشت در نماز جمعه این هفته مدعی شده است که مخالفان روابط ایران با روسیه و چین سمپات دشمن دارند؟ این چه برداشت و تحلیلی است آقای فلاحتی؟ شما نماینده، ولی فقیه در استان هستید. شما عهده دار کرسی امامت جمعه شهرستان هستید. اگر از شما انتظار الگو بودگی نداشته باشیم، از چه کسی می‌توان این انتظار را داشت. تمنا داریم، بر اساس توانمندی‌های مسبوق به سابقه تان، وزن تحلیل‌ها را در نماز جمعه افزایش دهید و بشکل مطلق، برچسب زدن‌ها را کنار نهاده و از سایر ائمه جمعه و جماعت استان هم بخواهید که این رویه را در پیش گیرند. بر اساس نص آشکار دین مبین اسلام و قانون اساسی، ما حتی می‌توانیم شهروند مخالف روابط ایران با روسیه و چین داشته باشیم و سمپاد دشمن هم نباشند. ممنون از تمامی بزرگواری‌های مسبوق به سابقه شما.
دلیل انتصاب یک مدیر حراستی در دخانیات گیلان چیست؟
روز یکشنبه با حضور محمد شیخان، مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران، مصطفی صابر به سمت مدیر مجتمع دخانیات گیلان منصوب و معرفی شد. شخص محمد شیخان به واسطه کار در دفتر اسفندیار رحیم مشایی در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد نامی شناخته شده است، ولی نام و حتی عکس مصطفی صابر کمتر شنیده و دیده شده است.
انتصاب یک فعال سیاسی بدون سابقه مدیریتی در مدیرکلی اداره کار گیلان
با حکم حجت‌ الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیاوش آقاجانی به عنوان مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان منصوب شده است و مراسم معارفه اش روز چهارشنبه در محل این اداره برگزار شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تاخیر در برخی پروژه‌های عمرانی گیلان باعث آسیب به مردم می‌شود
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر همکاری وکلای ملت در جهت اتمام پروژه‌های عمرانی در استان گیلان، گفت: برخی از پروژه‌های عمرانی استان اگر همچنان تأخیر داشته باشند هم به مردم آسیب می‌رسد و هم استان از حداقل رفاهیات بازمی‌مانند.
اولویت راه‌اندازی و نصب شتاب‌نگار‌ها در بخش‌های پرجمعیت و با خطر بالای زلزله خواهد بود
مدیرکل بحران استانداری گیلان گفت: زلزله‌های سال‌های گذشته نشان دهنده این موضوع است که بسیاری از ساختمان‌های ساخته شده در مناطق لرزه خیز توانایی مقاومت کردن در برابر اثرات زلزله را ندارند؛ بنابراین اجرای طرح مقاوم سازی یک ساختمان یکی از اولویت‌های اصلی جامعه امروز کشور می‌باشد.
سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به گیلان
نماینده عالی دولت در گیلان از سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به استان در روز پنجشنبه (فردا) خبر داد و گفت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه نیز اولویت‌های توسعه‌ای استان را بررسی و در خصوص جذب منابع اعتباری کافی برای شتاب در پیشبرد اجرای پروژه‌ها بحث و تبادل نظر می‌کنند
واکنش شهرداری به جمع‌آوری زمین پینت بال آستانه‌اشرفیه
شهردار آستانه‌اشرفیه وسایل موجود در زمین پینت‌بال آستانه‌اشرفیه را تکذیب کرده و می‌گوید، هیچ‌گونه تخریبی در کار نبوده و تمامی وسایل موجود در زمین پینت‌بال در اختیار شهرداری امانت است.
جنگل‌های فندقلو در حوزه استحفاظی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ثبت جنگل‌های فندقلو به نام استان گیلان صحت ندارد. خط تقسیم آب بین استان گیلان و استان اردبیل و همچنین ارتفاعات بین این دو استان معیار تعیین حد مرزی جنگل‌های این دو استان است. این موضوع بر اساس تقسیمات کشوری است و جنگل‌هایی که معروف به فندقلو می‌باشند در حوزه استحفاظی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل است.
استاندار درخواستی درباره سوال و استیضاح شهردار نداشت
کارگرنیا گفت: شورای رشت پیش از موضوع طرح سوال خواستار دیدار با استاندار گیلان بود و وی در این دیدار هیچ تاکیدی مبنی بر اینکه شورا از طرح سوال شهردار رشت منصرف شود مطرح نکرد و از شخص شهردار رشت و تیم رسانه‌ای وی انتظار داریم که به مشکلات مردم بپردازند و یقینا شورا به وظایفش آشنایی کامل دارد.
واکنش شهردار پیربازار به ادعای کتک زدن آبدارچی شهرداری
ماجرای کتک زدن نیروی خدماتی پیربازار توسط شهردار این شهر تازه تاسیس حواشی مختلفی را ایجاد کرده است. رای دیوان عدالت اداری برای تایید نتایج اولیه انتخابات شورای شهر و تغییر همه اعضای شورا منجر به درگیری‌های متعددی شده است.
تداوم پسروی آب دریای خزر تا سال ۲۰۵۰ میلادی
معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه به دلیل تغییر اقلیم، دریای خزر با پسروی آب مواجه است و با افزایش دما و تبخیر آب این روند کاهشی تا ۲۰۵۰ ادامه خواهد داشت، گفت: اگر روند رسوب گذاری‎ها به همین منوال ادامه یابد تا سال ۱۴۱۵ بخش‌هایی از تالاب انزلی خشک خواهد شد.
گام عملیاتی شهرداری رشت جهت صدور پروانه اراضی نسقی
سید امیر حسین علوی شهردار رشت از گام عملیاتی شهرداری جهت حل معضل صدور پروانه برای اراضی نسقی و فاقد سند رسمی سطح شهر خبر داد و گفت: پیشنهادات مناسب در این زمینه تدوین و به نمایندگان محترم مجلس ارائه شده است.
کنیا در لاهیجان چای ایرانی تولید می‌کند؟
در شرایط تشدید تحریم‌ها برای ایران، کنیا می‌خواهد کارخانه تولید ۱۰۰ هزار تن چای در ایران را راه‌اندازی کند. تولید چای خارجی در ایران چقدر واقعیت دارد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کنایه‌های رئیس شورای شهر رشت به شهردار:
علوی تازه کار نیست که بی اطلاع باشد
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه شهردار رشت باید بر اساس ضوابط قانونی و طبق سیاست‌های شورا عمل کند بیان کرد: تا زمانی که علوی در راستای حفظ منافع شهر و شهروندان عمل کند تحت حمایت شورا قرار دارد و در غیر این صورت چنانچه بخواهد به سمت حواشی رفته و از فشار‌های بیرونی تبعیت کند با وی برخورد قانونی می‌کنیم.
استاندار گیلان در جلسه شورای اداری لنگرود؛
نباید هیچ مدیری در شهرستان بدون هماهنگی استانی، تغییر کند
استاندار گیلان سرعت بخشی و افزایش کیفیت ارائه خدمات به مردم مطابق با الگوی مدیریت جهادی و انقلابی را مورد تأکید قرار داد و گفت: خلف‌وعده مدیران در تحویل پروژه‌ها به مردم، پذیرفتنی نیست.
نماینده رشت و ر وغن ریخته نذر امام زاده؛
انتقال آب از گیلان به استان‌های دیگر بدون هیچ منفعتی!
جبار کوچکی نژاد نماینده رشت برای این که اعتراضات مردمی در مورد بحران آب در استان‌های دیگر را حل نماید گفته است «می‌توان از ۸ میلیارد مترمکعب آب حاصل از بارندگی در گیلان برای استان‌های دیگر استفاده کرد که متأسفانه این کار انجام نمی‌شود»
فنی و حرفه‌ای از ارائه آموزش رایگان به معلولان خودداری می‌کند
مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به خودداری فنی و حرفه‌ای از ارائه آموزش‌های رایگان به معلولان، گفت: علت این امر واگذاری کارگاه‌ها به بخش خصوصی است.
نشست هم اندیشی برخی نمایندگان ادوار با استاندار
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از تجربیات نمایندگان ادوار استان، بر لزوم راه‌اندازی میز توسعه گیلان تأکید کرد وگفت: از هر پیشنهادی برای رشد استان، استقبال می‌کنیم.
اگر خیانت‌ها نبود نهضت جنگل پیروز شده بود
عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برادر بزرگتر امام (ره) می‌گفت پدر ما چندین بار محموله سلاح و آذوقه برای میرزا می‌فرستاد، گفت: میرزا را متهم به چپ زدگی و تجزیه طلبی کردند، در صورتی که بزرگترین سد مقابل آن‌ها بود و همواره نام ایران را فریاد می‌زد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان:
چابکسر پایتخت تولید گل و گیاهان زینتی
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به صادرات بیش از ۱۲ میلیون اصله درخت و درختچه و گیاهان زینتی از این استان گفت: گیلان از استان‌های قطب تولیدکننده گل و گیاه در کشور است
صاحبان قدرت با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و ارتباطات سیاسی اراضی حاصلخیز را نابود می‌کنند
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به مقابله دستگاه قضا با سودجویان در تغییر کاربری اراضی کشاورزی، گفت: صاحبان قدرت با ارتباطات سیاسی اراضی کشاورزی را نابود می‌کنند.
دستور رئیسی برای تشکیل کارگروه بررسی وضعیت محصولات کشاورزی گیلان
استاندار گیلان از دستور آیت‌الله رئیسی برای تشکیل کارگروهی به منظور بررسی وضعیت محصولات کشاورزی در استان خبر داد تا از این طریق مشکلات رسیدگی شود.
دو وظیفه شرکت شهرک‌های صنعتی «فراهم کردن زیرساختها» و «دنبال کردن مباحث حمایتی»
فریبرز سعیدی کیا گفت: دو وظیفه‌ای که شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان و در سطح کلان سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران دنبال می‌کنند «تامین و فراهم کردن زیرساخت‌های صنعتی» برای سرمایه‌گذاران و استقبال از آن‌هایی که به عرصه‌ی تولید وارد می‌شوند و همچنین «اجرایی کردن مباحث حمایتی از صنایع کوچک» است.
آیت‌الله فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه رشت:
هر کسی از راه می‌رسد رزومه می‌دهد و می‌خواهد مدیر شود
نماینده، ولی فقیه در گیلان با انتقاد از اینکه هر کسی از راه می‌رسد رزومه می‌دهد و می‌خواهد مدیر شود گفت: نیرو‌های انقلابی که به نظام و مردم اعتقاد دارند باید در تصدی‌ها گمارده شوند.
مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان؛
چاره اندیشی برای تسریع در واگذاری‌های بنیاد علوی
حسن خسروی اظهار کرد: بنیاد مستضعفان علاوه بر ۶۰۰۰ پرونده واگذار شده، تا پایان سال چیزی حدود ۲۰۰۰ قطعه زمین را واگذار خواهد کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل