پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
وزیر اقتصاد به خاطر تورم استیضاح نشد، ولی به خاطر انتصابات تهدید شده است!
جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و خمام در مجلس منتقد انتصاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی (سجاد سیاهکارزاده) شده و وزارت اقتصاد نهاد‌های بالادستی مناطق آزاد را تهدید به تحقیق و تفحص کرده است. وی گفته است «بدترین مدیریت در منطقه آزاد انزلی در طول تاریخ مناطق آزاد در زمان وزارت آقای خاندوزی بوده است». خاندوزی وزیر اقتصاد به خاطر تورم و عدم رشد تولید کمتر مورد سوال و انتقاد قرار نمایندگان قرار گرفته تا انتصابات! بسیاری تورم بالا را نشانه عملکرد ضعیف وزیر می‌دانند، اما نماینده مجلس تنها وقتی او را زیر تیغ تهدید می‌برد که مدیری خلاف انتظارشان منصوب شود.
تکمیل پروژه فاضلاب انزلی، نیازمند ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان، بر اهمیت تالاب انزلی به لحاظ زیست محیطی و اولویت اجرای پروژه‌های تصفیه فاضلاب شهر‌های منتهی به تالاب شامل رشت، صومعه سرا، فومن و انزلی تاکید کرد.
وعده های آقای استاندار دردی از برنجکاران گیلانی دوا نمی کند!
استاندار گیلان گفت: «دستور دادیم هیچ‌گونه برنج خارجی و داخلی اصلا و ابدا از مرزهای اردبیل، رودبار و رودسر وارد گیلان نشود بلکه فقط باید از استان خارج شود.» آن‌چنان که پیداست واردات بی‌رویه برنج در ماه‌های اخیر، ضربه سنگینی به اقتصاد کشاورزان گیلانی زده و وضعیت برنج و برنج‌کاران گیلانی به قدری وخیم است که بعید به نظر می‌رسد این وعده استاندار هیچ دردی از آن‌ها دوا کند.
تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای گیلان بدون حضور مدیران استانداری+ وعده مدیر جدید برای پایان دادن به «خط قرمز» صداوسیما!
مراسم تودیع محمدباقر باقرزاده و معارفه تقی ربانی مدیرکل جدید صداوسیمای گیلان با حضور معاون امور استان‌های صداوسیما در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شد. نکته عجیب مراسم عدم حضور استاندار گیلان و حتی معاون سیاسی امنیتی در جلسه بود. با این حال آیت الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در استان در برنامه حاضر شد.
بحث و جدال بر سر انتخاب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی
خبر‌ها حاکی از آن است فردی که در دوران تصدی سعید محمد دبیر معزول شده شورای عالی مناطق آزاد کشور بعنوان عضو غیر موظف سازمان منطقه آزاد انزلی به مدت سه سال منصوب شده است، سودای مدیر عاملی سازمان منطقه آزاد انزلی را در سر دارد.
انتقاد نماینده مجلس ازعدم کارایی آبفا گیلان در شهرستان رودسر
محمد صفری ملک نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به مشکلات آبی حوزه‌های نمایندگی خود گفت: برای رفع مشکلات آبی رودسر و املش، هفت میلیارد تومان در اختیار اداره کل آب و فاضلاب گیلان قرار داده شده، اما تاکنون عملکرد مثبتی از این اداره دیده نشده است.
اطلاعیه اداره کل ارشاد گیلان درباره برکناری رضا ثقتی؛
ورود بی ربط و شائبه ساز اداره کل ارشاد گیلان در ماجرای مدیرکل خاطی
واقعا برای افکار عمومی جای سوال است که چرا هر موضوع و رسوایی را قصد داریم به دشمنی خیالی ربط داده و با برچسب زنی ، مثلا در سایه امن قرار بگیریم. مدیر یک مجموعه خطای خاصی نموده و برکنار شده و پرونده در سه مسیر امنیتی و قضایی و اداری در حال پیگیری است. اداره کل ارشاد گیلان بجای انتشار بیانیه پوزش طلبی ، دم از سو استفاده خناسان می زند؟ جمع کنید این کاسه چه کنم چه کنم فرار به جلو را . تا کی منتظر باید بود که رویه درست رفتار در مدیریت بحران را بیاموزید؟ حیف حقوق ماهیانه ای که به نویسنده و تائید کننده این بیانیه پرداخت شده است؟ توصیه راهبردی اینکه پوزش نامه ای را برای رخداد پیش آمده برای افکار عمومی تهیه نموده و ضمن بیان عذرتقصیر ، به شفافیت تمام بفرمائید درس های گرفته شده از واقعه تلخ قبلی چه چیزهایی بوده و چه مکانیزم ها و روش های نظارتی برای کاهش وقوع احتمالی چنین جریاناتی پیش بینی شده است. اگر بعنوان مدیر بالادست نویسنده و تائید کننده بیانیه ارشاد بودیم. تکلیف می نمودیم که سه صفحه بنویسند ادب ،آداب دارد.
مدیرکل راهداری گیلان؛ هیچ استانی مانند گیلان سرعتکاه ندارد
شکایت غلامعلی نیک فهم راهداری گیلان از خودش؟ با موضوع نقد سرعت گیرها!
پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، تنها پایگاه خبری کشور است که بشکل تخصصی در چند سال اخیر به معضل سرعت گیرهای غیر استاندارد در کشور ورود کرده است. یکی از شکوایه های این پایگاه نیز وضعیت سرعت گیرهای جاده ای استان گیلان است. مقصر نیز سه نهاد راهداری، پلیس راه و شهرداری ها می باشند. در چنین شرایطی غلامعلی نیک فهم، مدیرکل راهداری استان گیلان از وضعیت این سرعت گیرها شکایت کرده و آن را انتخاب بین بد و بدتر می داند؟ آقای نیک فهم عزیز، حداکثر با حدود یکصد دوربین، می توان این معضل را برای همیشه از گیلان زدود. چرا فرافکنی می کنی و مسئولیت پذیری نداری عزیز؟ منتظر دریافت توضیحات احتمالی هستیم.
جانمایی کتیبه های جدید سردیس مفاخر و مشاهیر در سبزه میدان رشت
رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت از جانمایی کتیبه‎‌های جدید سردیس مفاخر و مشاهیر گیلان واقع در سبزه میدان رشت خبر داد.
بی توجهی به ظرفیت «سماموس رودسر» بلندترین قله استان گیلان
بعد از کش و قوس های فراوان بین اهالی کوهنوردی استان مبنی بر اینکه بلندترین قله گیلان کدام است درفک یا سماموس؟!؛ سرانجام قله سماموس با ۳هزار و ۷۰۳متر ارتفاع بلندترین قله استان گیلان نام گرفت. این قله واقع در شهرستان رودسر ،دهستان سیاهکلرود و اوشیان است که به علت دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد از جمله تنوع پوشش گیاهی و جانوری،وجود یخچال های طبیعی،وجود منطقه مباحث مربوط به مردم شناسی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۶با شماره ۶۸۴ به عنوان میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.
انتقاد از ناعادلانه بودن تعرفه‌های برق مصرفی در ماه‌های گرم سال در گیلان
طبیعتا گرمای بالا به همراه رطوبت و شرجی بسیار زیاد به ناچار موجب افزایش روند مصرف بهای برق مصرفی با استفاده از کولر‌های گازی در ماه‌های گرم سال خواهد شد و عادلانه نیست که در این شرایط مردم فهیم و شریف استان گیلان همچون سایر نقاط سردسیر کشور که رطوبت و شرجی ندارند هزینه برق پرداخت نمایند. در همین راستا، جبهه ایستادگی ایران اسلامی و حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی استان گیلان در بیانیه‌ای خطاب به وزیر نیرو به ناعادلانه بودن تعرفه‌های برق مصرفی در ماه‌های گرم سال در استان گیلان انتقاد کرد.
امضا تفاهم نامه خواهرخواندگی لاهیجان با تربت حیدریه + جمع کنید این بساط سلیقه گرایی غیر اولویت دار را
مرغ پخته داخل دیگ به قدقد می افتد وقتی خبر امضای تفاهم نامه خواهر خواندگی دو شهر لاهیجان و تربت حیدریه را می شنود. سوال اینجاست که شهرداری موضوع اولویت دار دیگری نداشت؟ تضمین اجرای بندهای تبلیغاتی و شومن بازی این تفاهم نامه با کیست؟ آیا دوستان قصد توجیه سفر خودشان به لاهیجان را داشتند؟ کشور دستگاه نظارتی ندارد؟ استانداری گیلان دفتر بازرسی ندارد؟ شهرستان لاهیجان فرمانداری و فرماندار ندارد؟ شورای عالی استان ها کجای نظارت بر چنین اقدامات سلیقه محور غیر اولویت داری است؟ سازمان بازرسی و کارشناسان ان کجا تشریف دارند؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کدام مسئولان گیلانی برای شرکت در انتخابات استعفا دادند؟
با پایان مهلت استعفای مدیران و مسئولان از سمت‌های اجرایی، کم‌کم چیدمان صحنه انتخابات در گیلان روشن‌تر می‌شود.
روایت جنجالی رئیس سازمان خصوصی سازی کشور از بلااستفاده ماندن اماکن و مناطق بکر گیلان
از روز گذشته شاهد سفر حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به گیلان بوده‌ایم. قربان‌زاده در این سفر، روایتی جنجالی و قابل تامل از اماکن و مناطقی در گیلان داشته است که با همت (!) مسئولان و متولیان امر در استان، بلااستفاده و خارج از دسترس عموم مردم است. روایت رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور از گیلان به نظر می‌رسد مهر تاییدی است بر سال‌ها گلایه مردم استان نسبت به عملکرد ناامیدکننده مسئولان و مدیران گیلان که نتوانسته‌اند آنچنان که شایسته است، نسبت به مدیریت و استفاده از ظرفیت‌های ویژه استان اقدام نمایند.
معاون حفظ کاربری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان؛
۸۰ درصد باغات روستایی گیلان سند مالکیت ندارند
بهنام صمدی، معاون حفظ کاربری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به پیش نیازهای تأمین امنیت غذایی و سالم سازی آن، اظهار داشت: ساماندهی اراضی کشاورزی و باغی در راستای تأمین امنیت غذایی و سالم سازی محصولات صورت می‌گیرد.
انتقاد بازرس کل گیلان از صدور آرای غیربازدارنده در کمیته تخلفات اداری استانداری
بازرس‌کل استان گیلان تصریح کرد: در مسیر اجرای قوانین و مقررات و در هنگام مواجهه با تخلفات و جرایم احتمالی، با افراد متخلف و تضییع‌کنندگان بیت المال اغماض و مماشات نخواهیم کرد و از تمام ظرفیت‌های قانونی به منظور مقابله با فساد استفاده خواهیم کرد.
آقای محمد صفری ملک میان، از عملکردت گفتی، اما حرفی از مشکلات مردم محلی در تغییر کاربری نزدی، علت اخوی؟
مردم رودسر خصوصا در نواحی روستایی بشدت با بحث به روز نشدن طرح های هادی و بحث تغییر کاربری زمین های باغی موجود در بافت روستایی روبرو هستند. محمد صفری ملک میان نماینده رودسر از عملکردش گفت، اما از مشکل اصلی مردم روستایی صحبت نکرد، علت را باید از خودشان پرسید؟ اگر در قاسم آباد روی دهیار داس کشیدند و جنایت و فاجعه ایجاد شد، جناب صفری مسلم بدانید یکی از مرتبطین این حادثه، شخص شما می توانید باشید. خوب و شفاف می دانید از چه چیزهایی صحبت می کنیم.
همایش بزرگداشت دکتر محمود بهزاد پدر زیست‌شناسی مدرن ایران در رشت
رییس بنیاد ملی توسعه پایدار ایران گفت: به رغم تاریخ کهن و منابع بسیار در گیلان، این استان سومین استان کشور تحت پوشش کمیته امداد است.
پرداخت هشتصد میلیون تومان بابت نگهداری پیاده راه با ترک تشریفات به پیمانکار خاص شهرداری رشت؟
رئیس شورای رشت با اشاره به وضعیت نگهداری و مرمت پیاده راه فرهنگی رشت گفت : ظاهرا شهردار وقت قرار دادی را با یک پیمانکار خاص به مبلغ هشتصد میلیون تومان منعقد و قرار بود پیمانکار موضوع نگهداری و مرمت پیاده راه را انجام دهد متاسفانه اقدام موثری در ابن باره انجام نشده است .
۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه ریلی رشت- کاسپین نیاز است
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به ضرورت اختصاص به موقع اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و برای تحویل پروژه در موعد مقرر گفت: هم اکنون برای بهره‌برداری از پروژه ریلی رشت- کاسپین ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دیدار با دنیامالی عنوان کرد:
افزایش بودجه اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل تا رفع مشکل سومین شهرک صنعتی منطقه
احمد دنیامالی، نماینده مردم شهرستان بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان دیدار کرده و در خصوص مسائل مربوط به منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداخت. فرهادی با بیان هزینه کرد ۱۵۰ میلیارد تومانی برای ترمیم موج‌شکن بندر کاسپین، از شروع به کار سینی دوار و اسکله رو رو جهت تسهیل و تسریع در روند عملیات تخلیه و بارگیری خبر داد و گفت: از سوی دیگر میزان تخلیه و بارگیری کالا بندر کاسپین از ۲۰۰ هزار تن به ۶۰۰ هزار تن در سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرده است.
بهره برداری از خط آهن رشت_ کاسپین به خرداد ۱۴۰۲ موکول شد
عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت - کاسپین در سال ۱۳۸۵ کلید خورد، اما تا سال ۱۳۹۸ فقط ۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و عمده کار آن از سال ۹۸ از محل اعتبارات عمرانی ملی آغاز شده است. حسین هاتف پیمانکار این پروژه می‌گوید: ایستگاه آخر این خط آهن در صورت تأمین اعتبار، خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برداشت رسوبات از پشت سدها، پروژه‌ای دو سر سود برای گیلان با نیازمندی سالانه ۲۵ میلیون تن مصالح
گیلان با شرایط ویژه جغرافیایی همواره در مساله تامین مصالح برای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای و عمرانی مواجه بوده و هست، در این سال‌ها عمده مصالح از بستر رودخانه‌ها برداشت می‌شد، اما دیگر رودخانه‌های استان از جمله سفیدرود به اعلام شرکت آب منطقه‌ای، پتانسیل برداشت ندارد. این در حالیست که طرح برداشت رسوبات پشت سد‌ها از جمله منجیل می‌تواند اقدامی دو سر سود برای استان باشد که هم آثار مخرب زیست محیطی استان راکاهش می‌دهد و هم بخشی از نیاز پروژه‌های عمرانی استان را تامین می‌کند. طبق اظهارات معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان حسب برآورد حوزه عمرانی استانداری گیلان حداقل نیاز سالانه مصالح این استان بیش از ۲۵ میلیون تن است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
ساخت ۱۸ شهرک جدید در گیلان و ۸ استان دیگر کشور
علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: در دهه مبارک فجر مراحل اخذ پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان‌های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به سرانجام می‌رسد و از فروردین سال آینده کار‌های ساخت آن‌ها آغاز خواهد شد.
حداقل ۸۰ واحد کارگاهی در محدوده اراضی شهرک صنعتی سپیدرود می‌توانند مستقر شوند
مهدی محبوبی حسن کیاده مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در بازدید از روند اجرای پروژه‌های شهرک صنعتی سپیدرود بر تسریع در اجرای پروژه‌ها، توامان با دقت در حصول کیفیت حداکثری تاکید کرد. وی افزود: ما درخواست‌هایی جهت احداث واحد‌های کارگاهی داریم که در محدوده اراضی که به این منظور در نظر گرفته شده است، حداقل ۸۰ واحدکارگاهی می‌توانند مستقر شوند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
چرا گیلان اینقدر پیر شده؟
مهاجرت بلای جان گیلان؛
نوای «صوراسرافیل» برای زنده شدن مردگان
نگاهی به «کرنانوازی» در محرم لاهیجان؛
زد و خورد مرد معمم با زن روستایی در لنگرود
۱۰ درنگ بر فیلمی بسیار دیده شده؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل