پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل پاسخگو باشد؛
راه آهن رشت -کاسپین معطل ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار
در حالی که فقط ۲۰ کیلومتر مانده تا راه آهن سراسری کشور به دریای خزر برسد، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل از تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول پروژه و اتصال راه آهن سراسری به دریای خزر تعلل می‌کند.
دفن پیکر زندانیان زندان لاکان رشت در یکی از آرامستان‌های لاهیجان صحت ندارد
در هفته‌های گذشته زندان لاکان رشت در آتش سوخت و بعد از آن شایعاتی مطرح شد که برخی از زندانیان در این آتش سوزی کشته شدند. برخی هم بر این باور بودند که ماموران زندان جسد ۱۵۰ زندانی را به عنوان جنین در نقاط مختلف دفن کرده‌اند.اما بیمارستان پیروز لاهیجان نیز با اشاره به اتفاقات به وجود آمده با انتشار بیانه‌ای ادعای برخی رسانه‌ها در فضای مجازی مبنی بر دفن پیکر زندانیان زندان لاکان رشت در یکی از آرامستان‌های لاهیجان، نادرست دانست و تکذیب کرد.
جزئیات درگیری عصر دیروز در زندان لاکان رشت، شرایط زندان عادی است
قوه قضائیه اعلام کرد: تعدادی از زندانیان بند ۸ زندان لاکان رشت که محکوم به قصاص قتل عمد هستند بر اثر اختلافات شخصی با هم درگیر شدند که با بالا گرفتن درگیری این افراد، منازعه و دعوا به راهروی زندان کشیده شد و با پیوستن تعداد دیگری از زندانیان، فضای این بخش از زندان رشت به صورت موقت و محدود متشنج شد. به دلیل بالا گرفتن درگیری با ورود نیروی انتظامی این درگیری خاتمه پیدا کرد. طبق پیگیری‌ها شایعه فرار چند زندانی در این درگیری از زندان لاکان رشت به هیچ وجه صحت نداشته و در حال حاضر در این زندان آرامش برقرار بوده و مشکلی امنیتی وجود ندارد
ادامه دعوای شورا و شهرداری، از رشت به تهران؟!
آیا گیلان بزرگ‌تر ندارد؟!
در حالی که فرایند استیضاح از سوی هیات تطبیق مصوبات شهرستان رشت مورد تایید قرار گرفته بود، با شکایت امیرحسین علوی به دیوان عدالت اداری، حکم بازگشت موقت علوی به شهرداری رشت صادر شد، اما به نظر می‌رسد این پایان ماجرا نبوده است.هیات حل اختلاف مرکزی متشکل از معاون رئیس جمهور، معاون دادستان، دو تن از نمایندگان منتخب مجلس و سه نفر از شورای عالی استان‌ها، به پرونده رای گیری استیضاح شهردار رشت رسیدگی می‌کنند. سوال مهمی که مطرح است آن است که چرا باید اختلاف داخلی مدیریت شهری رشت به خارج از استان کشیده شود و پای دیوان عدالت اداری و شورای حل اختلاف مرکزی به میان آید؟
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان توضیح داد:
ثبت جهانی ماسوله در انتظار گزارش ارزیاب‌های یونسکو ؛ ماسوله دیگر آشفتگی منظری ندارد
شهر تاریخی ماسوله که از دهه هشتاد چشم انتظار ثبت در فهرست میراث جهانی است و در پی موانعی که برای ثبت آن وجود داشت و بی‌توجهی به رفع آن‌ها، در فهرست موقت یونسکو همچنان منتظر باقی ماند. اینک با باز شدن پرونده ثبت منظر فرهنگی این شهر تاریخی، ارزیاب‌ها و کارشناسان یونسکو سفری به این منطقه داشته‌اند. منظر فرهنگی شهر تاریخی ماسوله به گفته مسؤولان گیلان سال ۱۴۰۰ در فهرست میراث جهان اسلام (آیسسکو) نیز ثبت شده است. ماسوله در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان بازدید ارزیاب‌های یونسکو از ماسوله را رضایت‌بخش توصیف کرد، اما گفت: ثبت جهانی ماسوله به نتیجه نهایی گزارش ارزیاب‌های یونسکو منوط است.
نیاز اعتباری ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای عملیات اجرایی تونل خلخال – اسالم
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور در بازدید از محل ساخت تونل خلخال به اسالم اظهار داشت: تکمیل راه ۵۵ کیلومتری خلخال – منجیل نیازمند ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است که درصدد هستیم با تسریع در اجرای طرح شاهد تسهیل در تردد مردم در این محور باشیم و مشکلات و موانع موجود را در این زمینه برطرف کنیم.
بازدید وزیر ورزش و جوانان از ورزشگاه بندر انزلی؛
استادیوم تختی یا قایقران، در بندر انزلی؟
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به تغییر نام استادیوم تختی بندر انزلی به سیروس قایقران گفت: استان باید در این مورد تصمیم بگیرد و هر تصمیمی که گرفته شود ما مخالفت نمی‌کنیم.
دولت رئیسی در زمینه تفویض و واگذاری اختیارات به مدیران شهرستانی و استانی موفق نبوده است
حسن محمدیاری نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر گفت: دولت رئیسی تا به امروز در زمینه تفویض و واگذاری اختیارات به مدیران شهرستانی و استانی موفق نبوده است، امیدواریم با توصیه رئیس جمهور شاهد گشایشی در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای سرقت از خودرو‌های وارداتی در گمرک و بنادر! شایعات در خصوص بندر انزلی
اعلام برخی واردکنندگان و البته تائید مسئولان مربوطه از به سرقت رفتن قطعات خودرو‌های وارداتی که در گمرک و بنادر قرار دارد، حکایت دارد؛ آن طور که مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفته اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپو شده وجود دارد که بسیاری از قطعات آن‌ها به سرقت رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خداحافظی مجتمع دخانیات گیلان با خاموشی‌های پرتکرار
شرکت دخانیات گیلان توانسته با در نظر گرفتن تدابیری، اقدام به تأمین برق موردنیاز خود کند تا بتواند در شرایط اضطراری روی پای خود بایستد و به فعالیت تولیدی خود، ادامه دهد. اکنون سه ژنراتور هرکدام با ظرفیت ۱.۳ مگاوات که درمجموع ۴ مگاوات برق تولید می‌کنند، در شرکت دخانیات گیلان خریداری و به زودی مورداستفاده قرار خواهند گرفت.
پیشنهاد برگزاری رویداد نوآوری و فناوری هوانوردی در منطقه آزاد انزلی توسط فرهادی + اقتصاد کجاست؟
از جمله انتقادات وارده بر مناطق آزاد، ضعف پرداختن به شکل صحیح و اجرای درست وظایف و ماموریت‌های اقتصادی محوله است. این آسیب باعث شده که این مناطق بجای اجرای وظایف اصلی به امورات کم اولویت‌تر و عموما رویدادی نظیر جشنواره‌ها بپردازند. اخیرا فرهادی مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دیدار با مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، پیشنهاد رویداد نوآوری و فناوری هوانوردی در منطقه آزاد انزلی را داده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تذکر نظام پزشکی رشت به تامین اجتماعی گیلان، حق بیمه را خوب می‌گیرید، مطالبات بخش درمان را هم خوب بپردازید
سازمان نظام پزشکی به مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان در خصوص عدم اجرای تعهدات تذکر داد: همانطور که اداره بیمه آن سازمان در وصول حق بیمه‌ها مصمم بوده و در صورت تاخیر پرداخت حق بیمه (حتی یک روز) بیمه گذاران مشمول جریمه می‌گردند. در بخش درمان نیز نسبت به اجرای تعهدات خود نسبت به جامعه پزشکی اهتمام ورزیده و مطالبات جامعه پزشکی را طبق تعهد تسویه نمایید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
صدور مجوز قرارداد کار معین یکی از معاونین فرمانداری‌های گیلان برای یکی از روسای ستاد رئیسی
یک فرد که سابقه ریاست ستاد رئیسی در شهرستان خود را داشته بدون رزومه خاصی توانسته پست جدید را به دست آورد. وی پیش از این متولی امام زاده‌ای در زادگاه خود بوده است.
اجازه تردد خودرو‌های پلاک منطقه آزاد انزلی برای کلیه شهروندان گیلانی
لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و براساس مصوبه مجلس پهنه های صنعتی سازمان از حدود ۶۰ هکتار کنونی به بالغ بر ۹۰۰ هکتار افزایش می یابد و در عین حال الحاق فرودگاه ظرفیت و فرصت قابل توجهی برای توسعه مراودات برون مرزی سازمان اعطاء خواهد نمود. با این مصوبه تردد خودرو‌های پلاک منطقه آزاد انزلی برای کلیه شهروندان گیلانی مهیا می‌شود.
تصویب لایحه توسعه مناطق آزاد تجاری – صنعتی انزلی و الحاق فرودگاه رشت و سه شهرک صنعتی به منطقه آزاد انزلی
نمایندگان مجلس با اصلاحات لایحه توسعه مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان موافقت کردند.
دادستان اجازه تغییر کاربری کارخانه ریسندگی لاهیجان را نداده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد
احمد آقایی در بازدید از کارخانه ریسندگی لاهیجان با بیان اینکه این کارخانه می‌توانست بستر اشتغال جوانان منطقه باشد، ولی مالکان کنونی در صدد تغییر کاربری صنعتی کارخانه به کاربری مسکونی هستند اظهار داشت: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، دادستان لاهیجان اجازه تغییر کاربری را نداده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.
کشتی‌های تاریخی رودسر در وضعیت مناسبی به‌سر نمی‌برند
اسماعیل آقاجانی کارشناس ارشد باستان شناسی گفت: دغدغه‌مندان فرهنگ دریایی از اوایل دهه‌ی نود به‌طرق و روش‌های مختلف نگرانی‌های خود را در خصوص تخریب گسترده کشتی‌های تاریخی رودسر اعلام کرده‌اند. با وجود تمام این موارد هنوز هیچ اقدام مثبتی از میراث گیلان برای حفاظت از این کشتی‌ها صورت نگرفته است.
در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ ارزش صادرات واحد‌های تولیدی-صنعتی منطقه آزاد انزلی به ۶۷ میلیون دلار رسید
مهندس علی اوسط اکبری مقدم گفت: از ابتدای فروردین لغایت پایان خرداد ماه سالجاری، صادرات ناشی از تولید و خدمات فنی-مهندسی ارائه شده به ۶.۶۹ میلیون دلار رسید و این در حالی است که در شاخص صادرات مجدد این رقم به ۶۰.۲۴ میلیون دلار بالغ شد.
۳۵ درصد از درآمد سازمان منطقه آزاد انزلی از فروش زمین و مسکن
حدود ۳۵ درصد درآمد سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی در سال ۱۳۹۹ از محل فروش زمین و اجاره ملک بوده است. ادعایی که یکی از رسانه ها بر اساس تفسیر صورت های مالی منطقه آزاد انزلی انجام داده و نیازمند توضیحات و شفاف سازی منطقه آزاد است .
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد وزیر اقتصاد و امور دارایی از کند بودن سرعت پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان
خاندوزی با اشاره به سرعت پایین پیگیری مصوبات رئیس جمهور به گیلان، گفت: اتفاقات خوبی تاکنون آغاز شده، اما در خصوص ابلاغ بخشی از اعتبارت سفر، بانک‌های استان منتظر ابلاغیه رسمی بودند که بعد از برگشت به تهران سرعت بخشی به این موضوع را پیگیری می‌کنم.
شهرستان آستانه اشرفیه فاقد تصفیه خانه فاضلاب است
علی مقصودی با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه فاقد تصفیه خانه فاضلاب است خاطر نشان کرد: شهرداری هدایت و جمع آوری آب‌های سطحی را برعهده دارد و «آبفا» باید پاسخگوی مطالبات مردم در خصوص ساماندهی فاضلاب‌های شهری باشد، اما این روحیه درشهرداری وجود دارد که با آب و فاضلاب در این راستا همکاری کند.
چهار عضو شورا علیه علوی؛
استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد
طرح استیضاح سید امیر حسین علوی شهردار رشت با چهار رای موافق اعلام وصول شد.
در ۵ سال گذشته ۸۱ مدیر و شهردار متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند
بازرس کل گیلان در آخرین نشست خبری خود در رشت با تشریح عمده‌ترین اقدامات ۵ سال گذشته‌ی بازرسی در استان گفت: در این مدت ۱۳۹ فقره پرونده‌ی قضایی از دستگاه‌های دولتی و دستگاه‌های عمومی غیر دولتی در استان تشکیل شده و ۸۱ مدیر و شهردار متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
تولید روزانه ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان و پیشتازی در تولید سرانه زباله در کشور
مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه این استان بزرگترین تولید کننده زباله است، گفت: روزانه دو هزار و ۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سخنرانی «مداح مالک متروپل» با بلیت‌های نجومی در رشت!
هنوز چند روز از حادثه ساختمان متروپل نمی‌گذرد که همین آقای انوشه برای مالک آن چنان نوشابه‌ای باز کرد که نمونه آن کم سابقه است. وی از «بصیرت، کارآمدی، لیاقت، توانمندی، مدیریت و درایت» آقای عبدالباقی تقدیر کرده بود و بعد از حادثه گفته بود که هیچ آشنایی با این «عزیز دل» نداشته است. آقای انوشه حتی بابت آن ویدئو حاضر به عذرخواهی نیزنشده است و مشخص نیست چطور باید برای سخنرانی کسی بلیت خرید که از افراد بدون هیچ گونه آشنایی قبلی تعریف و تمجید شاهانه می‌کند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مشکلات کیوی کاران و کم اقدامی های جهادکشاورزی
شناسنامه‌دار شدن باغ‌های کیوی؛
۱۶ نکته درباره چالش‌های تالاب انزلی
ضرورت احیای تالاب انزلی؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
رودسر،املش،لنگرود
لاهیجان،آستانه،سیاهکل